Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) pschio válasza TommyB (#17996) üzenetére


pschio
őstag

Old fox

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#18002) LÁZ válasza veze (#18000) üzenetére


LÁZ
addikt

bp-n a szlán 20-24ft ig van irva, van amelyik összegnél 20al számol, gondolom az éjszakai, többinél meg picivel többel, igy a 24 a szlá-t nézve nekem jónak tűnik

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#18003) -Tsaba- válasza LÁZ (#18002) üzenetére


-Tsaba-
tag

Lehet hogy maga az áram annyi, de a plusz tételek szerintem is emelnek rajta.
Ennyit találtam a démásznál:
Link

[ Szerkesztve ]

(#18004) Digital válasza veze (#18000) üzenetére


Digital
addikt

Én is úgy tudom...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#18005) pmheros válasza LÁZ (#17999) üzenetére


pmheros
senior tag

"folyamatosan ment a gépnél mióta megvan"
-nem a (sz.)géped lesz ott a hunyó. Villanybojler, légkondi, meg ilyenek lesznek ott a számottevő fogyasztók

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#18006) finest válasza LÁZ (#17999) üzenetére


finest
őstag

Villanybojlered fűtőszála tönkrement...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#18007) veze válasza pmheros (#18005) üzenetére


veze
őstag

hűtő, fagyasztó, 2KW-os mosogép ( vízmelegítéskor) villanybojler, ha olyan van, 1600W-os porszívó, ha az asszony imád vasalni.. stb sok kicsi egyszer csak sok lesz..

(#18008) ShadowX


ShadowX
őstag

Valaki ismer Szegeden "jó" pszichológust? Elsősorban olyan ember véleménye érdekelne, aki személyesen is szerzett tapasztalatokat. Ha igen, akkor elérhetőséggel együtt kérem dobjon egy privátot. Köszönöm.

(#18009) LÁZ válasza pmheros (#18005) üzenetére


LÁZ
addikt

légkondi nincs, bojler sincs, majd kimérem vele a hűtőt is, mert lehet az haldoklik

szerk. azért érdekes, mert előtte kb 50k volt az éves , kölfözésem után meg most azon felül jött egy 70k-s szla évesbe, kizárt, hogy a masina ennyit egyen, lehet a hűtő haldoklik, még egy tv csere volt, de sztem az sem sok, majd a masina megmondja..

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#18010) Kombat


Kombat
őstag

Ha már úgy is áramról meg démászról van szó, van itt aki e-számlán fizeti a számlát?

Én most(kb 3 hete) váltottam át és ott tart a dolog, hogy holnap van a fizetési határidő, de hiába lépek be démászéknál az e-számla rendszerbe, a számlát látom, meg is tudom nézni részletesen, de fizetési lehetőséget sehol sem találok... :(

Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#18011) veze válasza Kombat (#18010) üzenetére


veze
őstag

nem neked kell a bankodon keresztül átutalni?
az eszámla adatait felhasználva( számla száma, összege, szolgáltató bankszámlaszáma)
nekem ugyan nem e szamlam van.. de nemmkapok csekket én sem csak egy papirszámlát csekk nélkül, aztan látom mennyi rajta a fogysztó azonosítómat, az összeget, meg az aktuális számla számlaszámát.. tudom a bankszámlájukat ás átutalom..
igy fizetem már egy éve ( és nem csak ezt, hanem azokét is aki csekket is küld a számlájukkal) mert lusta vagyok a postára eljárni minden csekkel

[ Szerkesztve ]

(#18012) Kombat válasza veze (#18011) üzenetére


Kombat
őstag

Az más. Az rendszeres egyedi átutalás néven fut náluk.

Az egyik számlájukat én is úgy fizetem és azzal nincs is gond.

(#18013) -Tsaba- válasza Kombat (#18010) üzenetére


-Tsaba-
tag

Szerintem az e-számla csak annyi, hogy nem papír formában kapod meg az elszámolást.
Szvsz az hogy a befizetést hogy lehet megoldani, szolgáltatónként változik...

(#18014) -Tsaba- válasza Kombat (#18012) üzenetére


-Tsaba-
tag

Ahogy olvasom csak csoportos beszedési megbízás vagy egyedi átutalás, és ennyi a lehetőség.

u.i.: lejárt a limit :(

[ Szerkesztve ]

(#18015) Kombat válasza -Tsaba- (#18014) üzenetére


Kombat
őstag

Tehát akkor lényegében ugyan az mint az egyedi átutalás, csak itt már a számlát nem küldik ki, hanem online lehet megnézni?!
Lehetséges, hogy így van.
Mondjuk azért lehetne róla egy értelmesebb leírás, hogy mégis hogyan működik, mert én csak a megrendeléséről találtam leírást.

Érdekes egyébként, hogy más cégek (pl. T) megtudták oldani ezt a feladatot.
Leszerződtek a távszámla rendszerrel és ott pofon egyszerűen lehet fizetni a számlájukat.
Regisztráció után, ha egyszer minden be van állítva, akkor a fizetéshez már csak egyetlen kódot kell megadni és kész. :U

(#18016) macilaci78 válasza Kombat (#18015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A távszámla is huncut, sok embernél fordult elő, hogy határidőn túl küldte el a megbízást...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18017) veze válasza macilaci78 (#18016) üzenetére


veze
őstag

én a T miatt használom a távszámla rendszert.. de csak arra hogy megadtam neki hogy "más módon egyenlítem ki a számlát" ez az alapértelmezett..
és ugyanúgy banki átutalással fizetem ki vagya t-home oldalán bankkártyásan. az tuti és azonnali.. ne fog késni..

(#18018) pmheros válasza LÁZ (#18009) üzenetére


pmheros
senior tag

az a kis huncut lefüggönyözött ablakú vietnámi kertész szomszédod vezetéke nehogy a te órádra legyen kötve. Mert a hősugárzók, párologtatók és szellőztetők is jól tekerik az órát 24-ben ;]

nekem a fogyasztásomon jelentős javulást hozott hogy első körben lecseréltem a régi hűtőt, majd rá 1 évre a régi nőmet. Bár a hűtőcsere kétszer annyi megtakarítást hozott, a második opció is hozhat eredményt. :DDD

nem vagyok tökéletes

(#18019) LÁZ válasza pmheros (#18018) üzenetére


LÁZ
addikt

jelen esetben a csáje már megvolt , úgyhogy érik a hűtőcsere :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#18020) Kombat válasza macilaci78 (#18016) üzenetére


Kombat
őstag

Jó ezt tudni.
Mondjuk ott nem szoktam várni a határidőre, ha megjön a számla egyből fizetem.

(#18021) Soja


Soja
aktív tag

Eladók:

TP-link TL-ANT2409A antenna 2db - 3.000 Ft/db - 5.000 Ft 2db
Samsung 640GB HD642JJ HDD - 14.500 Ft
Samsung 640GB HD642JJ HDD - 14.500 Ft
Samsung 500GB HD501LJ HDD - 13.000 Ft
Samsung 200GB SP2004C HDD - 11.500 Ft

A HDD-k 100%-osak kérésre képet küldök.
Privátban kérdezzetek.
Köszi.

(#18022) Rick4 válasza veze (#18011) üzenetére


Rick4
félisten

a T-s számlákat én postán megkapom, és a T oldalán belépve bankkártyával kifizetem. Ekkor mi a szitu azzal a 100Ft-os csekkadóval vagy mivel?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18023) bitpork válasza Rick4 (#18022) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor bezony Te egy adóelkerülő vagy :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18024) Rick4 válasza bitpork (#18023) üzenetére


Rick4
félisten

Nem hiszem, mindig a számlán szereplő összeget fizetem, csak most nem rémlik, hogy ha a csekket választom, akkor a következő alkalommal +100Ft-tal többről állítanak ki számlát? Asszem pont én írtam ezt nemrég, csak már nem emlékszem. :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18025) LordVader80 válasza Rick4 (#18024) üzenetére


LordVader80
senior tag

szerintem akkor a csekken levő összegben benne van az a 100 forint (de persze nem vagyok biztos benne), nézd meg a számlát, hogy ott szerepel-e rajta a tétel :K

May The Force Be With You!

(#18026) pilóta válasza LordVader80 (#18025) üzenetére


pilóta
nagyúr

A következőn lesz rajta, ha csekken fizetted be, ha neten, akkor nem lesz rajta a következőn.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18027) Rick4 válasza LordVader80 (#18025) üzenetére


Rick4
félisten

Na, közben utánanéztem, ez csekk tranzakciós díj lenne, de mivel nem csekken fizetem, nem terhelik rám. A számlákon se szerepel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18028) LordVader80 válasza Rick4 (#18027) üzenetére


LordVader80
senior tag

akkor minden jó, ha a vége jó :R

May The Force Be With You!

(#18029) Rick4 válasza LordVader80 (#18028) üzenetére


Rick4
félisten

Reméljük így is marad.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18030) Rick4


Rick4
félisten

Mi van itt....[link] :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18031) szumoo válasza Rick4 (#18030) üzenetére


szumoo
senior tag

Lényegében egy összeesküvés elméletet próbálnak ráhúzni arra a dologra, hogy a repülő hagy maga után vmi csíkot? :F
Jól értem, vagy nem? :D

Sz.

A nyúlon túl?

(#18032) Rick4 válasza szumoo (#18031) üzenetére


Rick4
félisten

Jól. :D Barmok.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18033) regvoltrossz válasza Rick4 (#18030) üzenetére


regvoltrossz
tag

Mi? Jönnek a gonosz bácsik és direkt lepermeteznek minket, hogy kihaljunk? :)) Ekkora marhaságot! :C Minden ehhez hasonló összeesküvés megbukik már eleve ott, hogy éppen pont minket, csóringer magyarokat akarja mindenki megtámadni, kiírtani etc. Ennyire rohadt értékes lenne a halasi múzeumban tárolt pár darab csipketerítő? Vagy a hortobágyi puszta, esetleg a kiskunsági sivatag ilyen stratégiai fontosságú földrajzi terület, amit mindenáron meg kell szerezniük?
Amikor sorkatona voltam, akkor mindíg a kékek ellen harcoltunk akik Ausztria felől (honnan máshonnan?) több hadosztállyal megtámadták Baja városát, de szerencsére néhány éjjel fél kettőkor kiugrasztott sorkatona 40-50 éves haditechnikával mindíg visszaverte a heves támadást reggelre és a kékek hadosztályai eszeveszetten menekültek, de úgy ám, hogy Jellasics futása ahhoz képest bagatell dolog volt :)
De akkor legalább azt mondták, hogy ez egy elképzelt dolog, és senki nem vette komolyan, senki nem akarta megmagyarázni, hogy a kékek tényleg léteznek, és a kiírtásunkra törnek. Éjjel a riasztőcsengőre anyáztunk majd a végére jót röhögtünk ennyi. És akkor még nem is szóltam a brómos teáról, amivel minden sorkatonát ijesztgettek és az volt a lényege, hogy brómot tesznek mindenki teájába, hogy ne álljon fel. Mivel sok katonatársam éppen az alatt az idő alatt hozott össze gyereket, miközben sorkatona volt, elég nehéz lenne a valóságalapját bizonyítani.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#18035) totya694


totya694
őstag

(#18036) lugosi válasza Rick4 (#18034) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mese arról is van, hogy a gonosz baszorkány megmérgezte az almáját Hókefélkének, aki összeköltözött 7 alacsony növésű bányásszal, akik között van depressziós, néma, idegbeteg dühöngő, álomkóros stb...

Ennek az a tanulság, hogy öreg nyanyától almát sose, mert az el akar tenni láb alól tutkóra! :D

Egyébként ilyenkor mindig elmerengek azon, hogy igen, ez a mi országunk, ez a már mindenki által szétlopott szeméttelep, ez kell mindenkinek a világon a karvalytőkétől kezdve az összes népcsoportig bezárólag, mert ez olyan hótt értékes... :U Bár nem értem, hogy akkor miért nem csődül ide a bevándorolni vágyó sok svéd állampolgár, esetleg gazdag svájciak, és befektetni se akar ide senki, csak ha olyan kedvezményeket kap, hogy még egy strici is belepirulna... :(((

(#18037) Rick4 válasza lugosi (#18036) üzenetére


Rick4
félisten

csak ha olyan kedvezményeket kap, hogy még egy strici is belepirulna... .. Ez nagyon komoly. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18038) maláj válasza lugosi (#18036) üzenetére


maláj
őstag

gondolj a vízre ...

(#18039) Rolly válasza maláj (#18038) üzenetére


Rolly
veterán

víz is lassan a múlté ... békés megyében 15 évvel szinte minden település nyert szenyvíztisztító berendezésre pályázatot mert az ivóvizet védeni kell ... most meg már romániából kapott vízzel hígítják a jó kis arzénos békés megyei vizeinket ...

(#18040) pilóta válasza Rolly (#18039) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van még 18 másik megye :D
Mivel egy medence vagyunk (gyk.: Kárpát Medence), ha valahol esik eső vagy hó a környéken, az ide folyik le, vagy itt folyik keresztül.
10-20-30 éven belül lesz pár háború a víz miatt a világon, ha így melegszünk.
Nagyon értékes terület ez...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18041) lorcsi válasza pilóta (#18040) üzenetére


lorcsi
veterán

majd megint megszállnak..nagy kaland..már hozzászoktunk
sokat nem tudnak a vezetőin ellene tenni majd

(#18042) Rolly válasza pilóta (#18040) üzenetére


Rolly
veterán

azért abból a 18 másik megyéből jópárat ki lehet zárni sajnos ... viszont az tény, hogy a mélyebb rétegekben vannak még jó vizeink, csak a nem túl környezettudatos viselkedéssel folyamatosan csesszük el a vízrétegeket ... nagyapáink még a 2-3 (kb 24-50 méter) rétegből ihattak most meg már 120-150 +-os kutakat kell fúrni ivóvízhez ... Anno pici voltam még tatám mondta, hogy a medgyesi ivóvizes kutak 70 méterre vannak lefúrva ... az új kutakat már 120 körülre kellett fújni ... :(

(#18043) finest válasza pilóta (#18040) üzenetére


finest
őstag

Ja, itt gyűlik össze minden kémiai szennyeződés a környező országokból.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#18044) lugosi válasza pilóta (#18040) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez mekkora hülyeség. Így körlevélben lehet hogy jól hangzik (mint a visszafelé beütött PIN kód), de a valóságban...

Szerintem aki vízhiánytól tart, az vessen egy pillantást a földgömbre, hogy a Főőd hány %-a víz. Azt ugye nem kell elmondani hogy a tengervízből lehet ivóvizet csinálni.
Egyébként meg ez alapján a sivatagi országok már évezredek óta a vízért kellene hogy háborúzzanak, de nem hallottam hogy ezt tennék (olajért inkább).
Ha ez nem meggyőző érv egyik se, akkor terjeszd tovább az összeesküvés-elméleteket.

(#18045) lugosi válasza maláj (#18038) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kösz de inkább a sörre gondolok! Apropó, Pennyben akciós a Corona sör! :)

(#18046) lugosi válasza maláj (#18038) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De nem így van? :DDD

(#18047) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

mindmeghalunkjaj.

(#18048) pilóta válasza lugosi (#18044) üzenetére


pilóta
nagyúr

Megértelek.
De azért kicsit gondolj utána, hogy mennyibe kerül egy tonna búza, ha esővíz öntözte, és mennyibe, ha tengervízből (baromi drágán) sótalanított vízzel öntözték...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18049) boba6 válasza pilóta (#18040) üzenetére


boba6
aktív tag

jaja, nagyon jó helyen vagyunk, csak győzzük majd tartani a frontot ha megindulnak a kevésbé szerencsések...
nem véletlenül történtek eddig sem meg most sem a dolgok úgy ahogy, sokaknak fáj a foguk erre a részre

(#18044) lugosi: számoltál ugye az energiaárral is?
nem az a kérdés hogy Lesz-e? hanem az hogy Mennyiért?

sajnos ez a korosztály aki itt van látni fog még csuda dolgokat

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#18050) finest válasza boba6 (#18049) üzenetére


finest
őstag

Te is fiam, Boba? Ejnye!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.