Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89001) -Tsaba- válasza CanibelZ (#88999) üzenetére


-Tsaba-
tag

Jah, ahogy quailstorm is írja, ott kell lenni mert különben a leggyorsabb/legegyszerűbb "utat" választják (nyilván akit ez nem érdekel/nem ért hozzá, annak jobb is így). Mondjuk nekem is kellett pár év/szolgáltató mire rájöttem hol van legjobb helyen pl a wifi router.

Én nagyon megvagyok vele/velük elégedve, nálunk volt már invitel, utána t-home, most meg digi, de eddig ezzel van/volt a legkevesebb gond (évente pár óra max). Persze hozzá tartozik hogy ide Alsóvárosra eléggé későn értek ide, lehet ez miatt újabb/jobb/stabilabb is a hálózat.

(#89002) CanibelZ válasza -Tsaba- (#89001) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Most telekom van, meg vagyok vele elégedve, a jelenlegi 500Mbs-et általában ki is adja. Nemsokára lejár a hűség, kapnék kedvezményesen 1Gbs-es netet (1 év hűséggel), de a digi így is fele annyiba kerülne. Saját routert használnék, szóval azonnal kapcsoltatnám bridge üzemmódba is, szóval kb. tényleg csak annyi lenne, hogy behúzzák, felrakom az ő egységüket a szekrény tetejére és ahhoz hozzá se nyúlnék utána.

Köszi neked meg quailstorm-nak a választ, akkor telefonálok egy kört, kellene valami elérhetőség azokhoz, akik bevezetnék a társasházba a dolgot.

(#89003) martonx válasza CanibelZ (#88999) üzenetére


martonx
veterán

Nálunk 1-2 éve van Digi. Beszerelésnél itthon voltam, minden rendben ment, utána vettem észre, hogy a lépcsőházban megbontva hagytak 1-2 fali dobozt.
Nálam 600/300 mbit megy stabilan, de mindez router mögött, szóval elégedett vagyok ezzel.

Én kérek elnézést!

(#89004) veze válasza CanibelZ (#89002) üzenetére


veze
őstag

Nekem is Digi van már évek óta, azt se tudom hol kell hibat jelenteni..mert sosem volt. a sebesség is ok, sajat router kapja az IP-t.
"Visszaolvastam, kicsit vegyes volt ahogy néztem."
Az én emlékezeteim szerint a digi optika egyaltalán nem volt "vegyes" , elégedettekvele
nem egy másik szolgáltatóval kevered?? :D

(#89005) pilóta válasza veze (#89004) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mondjuk bevezethetnék már a belvárosba is. Mulatságos, hogy az irodájuktól 50 méterre nem szolgáltatnak...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89006) veze válasza pilóta (#89005) üzenetére


veze
őstag

most ugye megvette a digi az invitelt, az ö hálozatukon is elérhető lesz majd
csodalkozom hogy nem ov izéé... a gazszerelője vette meg.. ,mert az még ugye nincs neki :D
Bár ettől még ugyanugy lekapcsolhatják az országban a zinternetet ha kell, ahogy most fehéroroszországban tették, mert hőbörög a nép...

[ Szerkesztve ]

(#89007) martonx válasza veze (#89006) üzenetére


martonx
veterán

A telenor jelentős része Mészáros kezében van. A Tré meg az állam egyik legnagyobb it beszállítója. Ezért sem engedik a digit plusz mobil frekvenciát venni. A végén még piaci verseny lenne...

Én kérek elnézést!

(#89008) SirRasor válasza CanibelZ (#88999) üzenetére


SirRasor
őstag

+1 a Diginek. Talán 7-8 éve vagyok Digis (2 lakással ezelőtt kezdődően) és sose volt se kiesés, se lassulás, ping is 8ms környékén van, amikor éppen nézem. Kábel és optika között is csak annyi különbséget vettem észre, hogy gyorsabb, de a ping nem lett se jobb, se rosszabb.
Az előző mérésem meg talán még látszik is itt az oldalon :D

Make Love not war!

(#89009) biomassza válasza pilóta (#88998) üzenetére


biomassza
csendes tag

Köszi!

(#89010) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Köszi a válaszokat! :R
Ma beszélek úgy is a közös képviselővel, mondom neki, hogy akkor intézzük a bekötést, másnak is kellene a házban amúgy is, ha jól emlékszem.

Más: Van valakinek összehasonlítási alapja a sportuszodát illetve a napfényfürdő sportrészét illetően? El szeretnék járni úszni, munkahelyhez az utóbbi közelebb lenne, de még sose jártam ott, a sportuszodában is már nagyon régen.

(#89011) _Petya_ válasza CanibelZ (#89002) üzenetére


_Petya_
őstag

És jól bírja a routerem, amit 2019. január elején adtam kölcsön egy próba erejéig, és te még mindig nem adtad vissza? ;] Jó tudom én mondtam hogy nem sürgős, de azért nem is másfél évre gondoltam és főleg nem adtam neked ingyen :U

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#89012) CanibelZ válasza _Petya_ (#89011) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Az valóban elmaradt, megkeresem és visszaszolgáltatom.

(#89013) tisn válasza CanibelZ (#89010) üzenetére


tisn
addikt

en szueba jarok, sokan vannak, a nyari öltözőben nimcsenek oltozo fulkek. ősztől tavaszig jobb, mert az aqua foepuletben oltozol.

(#89014) tisn válasza _Petya_ (#89011) üzenetére


tisn
addikt

nem tudsz kolcsonadni egy bombi x5t egy estere? :)

(#89015) tucsok.


tucsok.
senior tag

Van valakinek kölcsönbe vonóhorogra szerelhető 3 állású kerékpárszállító?

"So say we all"

(#89016) ShadowX


ShadowX
őstag

Úgy tűnik lehetetlen küldetésre vállalkoztam. Van bárkinek tudomása arról, hogy hol lehetne helyben a képen bal oldalon látható rögzítőt kapni? Már voltam a barkácsáruházakban és a bútorboltokban, de nem jártam sikerrel.

Ha valakinek van és nincs rá szülsége, szívesen megszabadítanám tőle.

(#89017) macilaci78 válasza ShadowX (#89016) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerszámboltokban van, több szerszámképhez is kaptam, amivel az asztalhoz tudom szorítani. Persze ezek általában a gép formájához igazodnak.
Pici asztalos szorítót keress.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89018) ShadowX válasza macilaci78 (#89017) üzenetére


ShadowX
őstag

Azokkal az a baj, hogy nincs rajtuk az a rész, amibe a lámpatestet kell belerakni. Legalábbis azokat amiket én néztem, nem volt, csak sima szorítók voltak.

(#89019) pulutodurumo válasza ShadowX (#89018) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Akkor venni kell egy egész kart - akár mikrofon állvány néven - és átrakni rá a lámpát. Szerintem ez az alkatrész legfeljebb ott kapható, ahol van ilyen lámpa. Ha egyáltalán...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#89020) SharpSA


SharpSA
veterán

Van aki vett mostanában kerti napelemes szolar lámpát ami egész jól világít? Leszúrós, akasztós, stb... Annyiféle típus van, nem tudom melyiket érdemes megvenni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#89021) Gergello válasza ShadowX (#89016) üzenetére


Gergello
addikt

Kb 6k a lámpa.

(#89022) ShadowX válasza Gergello (#89021) üzenetére


ShadowX
őstag

Tudom. :) De az már van, gondoltam hátha lehet csak ezt külön megvenni.

(#89023) fecus válasza ShadowX (#89018) üzenetére


fecus
őstag

Ha vasból van egy csövet ráhegeszteni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#89024) martonx


martonx
veterán

Sziasztok!

Érdekel-e valakit 22-én 20 órától Hófehérke mesebalett az újszegedi szabadtéri színpadon. Van két jegyünk, amiket még tavaly vettünk, de közben az élet úgy hozta, hogy ekkor nem is leszünk itthon. 4900 Ft volt egy jegy ára, 9000-ért adnám a kettőt, ha bárkit érdekel?

Én kérek elnézést!

(#89025) Rhino666 válasza -Tsaba- (#88995) üzenetére


Rhino666
őstag

Megbizhatatlan szakemberek jovoltabol mar tobb honapja csuszik a beepites. :(((

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#89026) -Tsaba- válasza Rhino666 (#89025) üzenetére


-Tsaba-
tag

Hmm, az kellemetlen, szabad tudni a cég nevét? Én vettem szabvány ablakokat a bbs centernél készletről (korrektek). Igaz csak két rétegű üveggel, de 7 légkamrás (a 30 éves ablakoknál ez is jobb). Árban ez volt a legjobb, meg találtam "ismerőst" aki remélem hamarosan beépíti, és a török redőnnyel megcsináltatom a redőnyökket.

(#89027) vizslakutya válasza ShadowX (#89016) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Itthon a Rábalux gyárt ilyen lámpákat, vedd fel velük a kapcsolatot, hátha adnak külön tartozékot.
(Amúgy az egész lámpa 8 ezer alatt van,nem biztos, hogy megéri kókányolni)

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#89028) ShadowX válasza vizslakutya (#89027) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem bohóckodtam, inkább rendeltem aliexpressről egyet. Csak azt hittem valaki talált már ilyet/van neki otthon és nem kell.

(#89029) azbest válasza ShadowX (#89028) üzenetére


azbest
félisten

csak linkeld már be, ha már így felizgattál minket :D

(#89030) ShadowX válasza azbest (#89029) üzenetére


ShadowX
őstag

(#89031) SirRasor válasza ShadowX (#89030) üzenetére


SirRasor
őstag

Ez nem jó, mert a fekete az papír, az ezüst az karton :D
Olyan ez a cink ötvözet, hogy ha picit is erővel próbálod meghúzni, vagy a menetnek lesz annyi, vagy törik az egész...

Make Love not war!

(#89032) veze válasza ShadowX (#89028) üzenetére


veze
őstag

Én is jártam anno hasonlo cipöben. 10x10mm-es szögvasból hajlitottam egyet, kifurtam menetet vágtam bele és ezüst, vagy fehér? ( már nem tom') lefestettem , Szóval egész sokat dolgoztam rajta, cserébe kb olyan lett, hogy egy száz kilós csávó felköthetné magát rá, tuti nem nyílna ki. És most kerestem, de nem találom sehol.. :( pedig ezer százalék , hogy nem dobtam ki. Azóta már más lámpa van, ami nagyon bevált, tehát nekem már nem kell, ha meglesz mégis, szólok :K

(#89033) regvoltrossz válasza ShadowX (#89016) üzenetére


regvoltrossz
tag

A Lidl-ben épp ma láttam valami ilyesmi csavaros szorítót. 2db kerül valami 2000ft-ba..

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#89034) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Tetőjavításra,tetőtéri ablakcserére esetleg tud valaki megbízható mesterembert?
Kb 15 négyzetméter szigetelés csere lenne a cserép felől + 1 ablakcsere.
Nem sürgős kb szeptember vége október eleje vagy ameddig az idő lehetővé teszi a kinti munkát.
Köszönöm.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#89035) totya694


totya694
őstag

Egy közeli ismerősnek szeretnénk egy baba figyelő kamerát vásárolni.Ki milyet használ(t)?
Vélemények érdekelnének.

Üdv:Attila

(#89036) SirRasor válasza totya694 (#89035) üzenetére


SirRasor
őstag

Mi ilyet használunk:
Mi Home Security Camera 360° 1080p
Annyit erről, hogy nem teljesen IP kamera. Azaz böngészővel nem tudsz rámenni, csak telefonnal, a Mi Home app segítségével.
Ha van fény, akkor minden ok. Ha nincs, bekapcsol az IR és akkor ilyen a kép:

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#89037) totya694 válasza SirRasor (#89036) üzenetére


totya694
őstag

Köszi :R Még várok 1-2 ajánlat infót és utána döntök

Üdv:Attila

(#89038) Ted_Beneky válasza vizslakutya (#89034) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Nem tudok sajnos, de ha találsz, majd ne úgy mondjad neki, hogy nem sürgős, mert akkor abból tavasz lesz. Ha sürgős, akkor lesz talán október. Nem kötözködés, csak házfelújítási tapasztalat :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#89039) totya694 válasza totya694 (#89037) üzenetére


totya694
őstag

Valaki próbált már vagy használ ilyen autós kamerát? [link]

Üdv:Attila

(#89040) fecus válasza totya694 (#89039) üzenetére


fecus
őstag

Én még nem, de engem is izgat. Jó lenne élőben látni, mielőtt megveszem!
Arra sem jöttem még rá, hogy hová teszik (praktikusan) a kamerát.
Kint ajánlanak hozzá éjjellátó kamerát is.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#89041) totya694 válasza fecus (#89040) üzenetére


totya694
őstag

Más nem ketten veszünk egyet :P
Utána meg jön a "sortartás" 1 hétig Nálad 1hétig nálam lesz az elhelyezése ;]

Üdv:Attila

(#89042) totya694 válasza fecus (#89040) üzenetére


totya694
őstag

[link] Némi infó a beszerelésről.

Üdv:Attila

(#89043) fradi81


fradi81
veterán

Ez a geyser jóféle márka lehet vagy valami gagyi? A csapra szerelhető jó árban van, meg a kancsó is jó áron van, 1000Ft/hó a szűrőbetét.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#89044) skopy válasza fradi81 (#89043) üzenetére


skopy
tag

Sziasztok
Ezt a progit ismeritek ?
Nem tűnik rossznak, ha sokan használják.

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#89045) Gergello válasza totya694 (#89039) üzenetére


Gergello
addikt

Szólja ha veszel ilyet, mert érdekelne. Nekem van kamerám, de nem ilyen.

(#89046) lupus_l válasza vizslakutya (#89034) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ablakcserére: Szőrfi Attila, megbízható Velux beépítőmester: +36 30 953 2021 szentesi, de sok munkájuk van Szegeden.

(#89047) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Van valamelyikőtöknek t-online.hu e-mail címe? Ha igen, akkor tudtatok ma levelet küldteni az Outlook-ból? Vagy lehet valami Szegedet érintő probléma?

Valamiért nem engedi egyik idősebb ismerősömnek valamilyen SMTP hiba miatt. Nem tudok rájönni mi lehet a baj. Azt mondja, hogy az Outlook-jában eddig minden oké volt, az elmúlt 1 évben mindig tudott küldeni levelet és utoljára 1 hete is sikerült neki.
Van neki gmail címe is, de egy céges mail miatt muszáj ezt a t-online.hu-t használnia Outlook-on keresztül.

Köszönöm

(#89048) kraftxld válasza Orionk (#89047) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem t-online-os címmel próbáltam (van egy fos IMAP-os mail-om az egyik céghez), de az se tudott küldeni kifelé t-online-os netkapcsolaton.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#89049) totya694 válasza Orionk (#89047) üzenetére


totya694
őstag

Tudtommal a t-online levelező rendszere csak t-online hálózaton működik.Az Outlook-ot meg le kell cserélni Thunderbird-re.

Üdv:Attila

(#89050) macilaci78 válasza Orionk (#89047) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gmail-lel jártunk így: se ki, se be. UPC vezetékes és Telekom mobilneten is próbáltuk, 3 laptop, 1 PC, 3 mobil. 4 órával és 250 km-rel arrébb ment minden.
Menet közben a vipmailről gmail-re küldött tesztüzi megjött - 3 óra alatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.