Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75551) FoxiestFox válasza _Petya_ (#75550) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És tele a magyar net ezekkel a sztorikkal TP gariztatással kapcsolatban.. elképesztő..

(#75552) nap válasza _Petya_ (#75550) üzenetére


nap
addikt

Az a szörnyű, hogy nem is kell hozzá videót nézni, elég a service manual. 5 perc alatt át lehet futni a szükséges részeket, tiszta legó kézikönyv.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#75553) FoxiestFox válasza nap (#75552) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Főleg, hogy évtizedek óta így megy a típusnál, matricák óvatosan leszed, csavarok kiteker, műanyag célszerszámmal szintén óvatosan kipattintgatni a keretet, ügyelve a ragasztóra, majd lehet cserélni a kijelzőt.
Egy igényes munka rossz esetben 20 perc valakinek, aki csinálta már akár egyszer.

(#75554) kraftxld válasza _Petya_ (#75550) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor lehet hozzád másvalaki ment :(
Én nem voltam itt mikor csinálták a cserét, de teljesen jó lett az X1-es.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#75555) Rick4 válasza _Petya_ (#75550) üzenetére


Rick4
félisten

Én ezt mondtam neked elsőre is... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75556) azbest válasza Rick4 (#75555) üzenetére


azbest
félisten

Nem is volt kérdés, hogy meg tudja-e csinálni magának. De garanciálisan, hogy megmaradjon a garancia és ne zsebből fizesse ki a gép értékének felét nem lehet máshogy. Nem hiszem, hogy kiadnák a csere alkatrészt, hogy majd magának összerakhatja.

Én egyébként area tippeltem volna, hogy a fóliás megoldás miatt egyben cserélik az egészet fedlapostól egy ugyanolyan típusra. Terepen kicsit macerásnak tünik kilelzöt bontani.

[ Szerkesztve ]

(#75557) _Petya_ válasza azbest (#75556) üzenetére


_Petya_
őstag

Pontosan, vitte is a régit, el kell vele számolnia, nem volt opció, hogy a kezembe adja az újat és lelép. És igen, nem akarok sok tízezer Ft-t kiadni + garanciavesztést kockáztatni egy gépre ami még majdnem 2 évig garanciális. Drága volt, benne van az árban a helyszíni garancia, élek vele. Az más kérdés, hogy ha ezt a gépet most jelen állapotában bevinném bármelyik szervizbe, azzal a lendülettel hajtanának el, hogy biztos én barmoltam szét a kijelzőkeretet...

De a legjobbat nem is mondtam, azzal kezdte, hogy kivette az akksit (eddig jó), csodálkozott, hogy hm, milyen vékony, és kezdte is bontani, mondtam neki, hogy van ám benne másik, belső akksi is, szóval úgy kéne hogy BIOS-ban akksi disable, másik akksi leköt, és akkor van áramtalanítva, de nem nagyon hatotta meg a dolog, á, jólvanazúgy :) mondjuk ha baj lett volna, gondolom gariban kapok zsír új gépet, szóval nem tettem szóvá, de azért egy Thinkpad szerelőnek ezt talán tudnia kéne, minden szerelős video ezzel keződik a neten...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#75558) Rawulf


Rawulf
őstag

Alapbeállításokkal, azaz semmit sem variáltam, csak mindkét telefonnál hagytam, hogy az updater a legfrissebb firmware-re frissítsen:

Smartisan Nuts Pro 128GB VS Xiaomi Mi6 64GB

És akkor epekedve várom a szeged-topikosok véleményeét, hogy szerintetek mégis minek állította be a Xiaomi, hogy alapértelmezés szerint belevésse a képbe a telefon, hogy "SHOT ON MI6 MI DUAL CAMERA"?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75559) azbest válasza Rawulf (#75558) üzenetére


azbest
félisten

az éjszakai képet hogy sikerült úgy lőni, hogy a felirat is homályos legyen? :D

ja hogy a képmegosztó oldal ilyen nyomi

[ Szerkesztve ]

(#75560) ShadowX válasza Rawulf (#75558) üzenetére


ShadowX
őstag

Mert büszkék rá. :D

(#75561) Rawulf


Rawulf
őstag

Nem tudom, hogy tudtak ilyen rossz szoftvert írni a Mi6 duál kamerájára, amikor az elsődleges kamerához még négy tengelyes stabilizátort is pattintottak...
Ahhoz képest még az én átlagos Conquest telefonnal készül fotóm is jobban sikerült:
https://image.ibb.co/doADi5/IMG_20170423_183018.jpg

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75563) totya694 válasza Jinxb1rd (#75562) üzenetére


totya694
őstag

Ha én aránylag nyugis életet élek akkor nekem olcsóbb az akciókamera? ;]

Üdv:Attila

(#75564) Rawulf válasza totya694 (#75563) üzenetére


Rawulf
őstag

A szervizes munka életveszélyes. Én például átlagban hetente elvágtam valamelyik ujjamat a sok sorjás elektronikai motyókkal. :))

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75565) totya694 válasza Rawulf (#75564) üzenetére


totya694
őstag

(#75566) Rawulf válasza totya694 (#75565) üzenetére


Rawulf
őstag

(#75567) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

3.5 k fix áron Philips TV eladó.

Itt találjátok. Uni távkapcsoló van hozzá.
[link]

(#75568) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uram, nincs valakinek eladó usb 2 vagy usb 3, 3,5os méretű hddhez külső rackje? Jah es olyan ami kezeli a 2TBnal nagyobb haddt?
Konkrétan egy 3TBhez kellene.
Elore is köszönöm az esetleges ajánlatokat :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75569) Agyasima


Agyasima
senior tag

Nehezített pálya haladóknak! :)
Vajon Szegeden hol lehet kapni szódásszifon javítókészletet? Ilyet. Szelelni kezdett a szentem.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#75570) Ted_Beneky válasza Agyasima (#75569) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Két tipp: a Brucknernél vagy a Moszkvai körúton a Háztartási gépalkatrész boltban

Csillagkaput a Csillag térre!

(#75571) macilaci78 válasza Lacielvtárs (#75568) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sata, vagy ata hdd? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75572) Lacielvtárs válasza macilaci78 (#75571) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jogos a kérdésed :DDD
sata :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75573) totya694 válasza Lacielvtárs (#75572) üzenetére


totya694
őstag

Úúúú pedig már lelapátoltam az évek alatt rárakodott port az ATA-s 3,5-es rack-emről :P

Üdv:Attila

(#75574) Lacielvtárs válasza totya694 (#75573) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ata nekem is van otthon vagy kettő, még talán hdd is van benne.
Amúgy lehet sikerült megoldanom, így már nem keresek :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75575) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Anno kerestem itt köztetek olyan cukrászt aki vállalná, egy uzem vállalta :B
Bordanyi Berkenye cukrász üzem, az egyetlen aki vállalta a tortát...
Javaslom es ajánlom őket, korrektek, gyorsak, házhoz hozták.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75576) FoxiestFox válasza Lacielvtárs (#75575) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jól néz ki. Mennyi volt?

(#75577) Lacielvtárs válasza FoxiestFox (#75576) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az ára még meglepőbb volt, házhoz szállítva es még a játék baba is benne volt a 8000 Ft-os árban.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75578) Rick4 válasza Lacielvtárs (#75575) üzenetére


Rick4
félisten

10 éve, mikor még alsóvároson laktunk, a Mátyás téren megnyitott a Berkenye cukrászda. Nem tudom, csak azonos név volt-e, vagy ők nyitották,de se a fagyi, se a süti nem volt jó, de persze lehet nem ők voltak, vagy ha ők voltak, lehet nem az a cukrász csinálja már.... Kati cuki is csinál ilyeneket, igaz, az is kb 10 éve lehetett, hogy egy forma1-es autót csináltak, akkor volt 9K a torta.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75579) Lacielvtárs válasza Rick4 (#75578) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

10 éve volt 9 ezer a torta?
Akkor most mennyi lehet :D
Tény hogy a mostani Mátyás cuki, nem vállalta meg igy játék babával sem...
Ott kezdtünk, mivel itt van tőlünk néhány sarokra.
A katit mondjuk meg sem kérdeztem.
Remélem ha ugyanaz az üzem mint 10 eve volt, azért az íz világ javult, no holnap kiderül.
Mondjuk Szegeden is elég nehéz 'normális' cukit találni, megfizetheto áron :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75580) Rick4 válasza Lacielvtárs (#75579) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, megnött már, aki akkor kapta. :D Igazából mostmár ilyen dupla cicis torta kellene. :D

Ami még jó, a stop cuki Dorozsmán, mi is, mint mindenki más, végigpróbálgattuk, hol jó, hol nem, kb az elmúlt 10 évből 10x onnan rendeltük már, és nem volt csalódás. [link] A Kati cuki itt van közel, oda vissza 2 km, de inkább kimegyek oda- vissza 25 km-t Dorozsmára...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75581) Lacielvtárs válasza Rick4 (#75580) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát igen, ennyi idő már módosulnak az 'igények' :C :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75582) csoszogi válasza Agyasima (#75569) üzenetére


csoszogi
tag

én az Auchan-ban láttam ilyen javító cuccost. Nekem mikor szivárgott, volt, hogy elég volt szétszedni és kitisztítani. Volt, hogy a patronból került be apró alumínium reszelék, és amiatt sziszegett, hol a patron mellett hol meg csepegett a víz a csőrén.

[ Szerkesztve ]

(#75583) SirRasor


SirRasor
őstag

(#75584) proper válasza SirRasor (#75583) üzenetére


proper
őstag

ezt remélem viccnek szántad :))

mai asztalosok meg a kivágott fa :DDD

szerintem adományozd oda egy rászoruló családnak télire tüzelőnek

(#75585) Vesztor87 válasza Lacielvtárs (#75579) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ha nem ilyen forma torta kell, hanem csak sima marha jó, akkor az újszentiváni Nemes cukrászdát bátran ajánlom, az esküvői tortánk is onnan lett rendelve, na onnan bármit bármikor merek venni, nagyon finomak. Nem kérdeztem hogy ilyen extrákat vállalnak-e, de a sima mezeiben és az esküvőiben nagyon jók. Olyan csokitortát amit ők csináltak gyerekkoromban ettem utoljára a nagyinál :)

Más: nem tudom már ki ajánlotta a tyúkász klímásokat, de köszi :) jöttek, bár kicsit késve, de szépen dolgoztak.

[ Szerkesztve ]

(#75586) Lacielvtárs válasza Vesztor87 (#75585) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszi az infót, a sima torta itthon is megoldható, de a díszítés, és egyedi már kifog rajtunk :D
De mint alternativa, jó ötlet, köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75587) Vesztor87 válasza Lacielvtárs (#75586) üzenetére


Vesztor87
senior tag

:) Az extrát is lehet tudják, de nem kérdeztem :) Mindenesetre télleg finomak. Mátyás téritől egyenesen elborzadtam, domino cuki (asszem az meg pont megszűnt) még aránylag jó volt, bányai egy rakás szar, anyósoméknak 2x nyertem tortát a rádi88 házassági évfordulós játékában, hát katasztrófa volt az első, az idei csokitortájuk már egy fokkal jobb, ha így halad 2-3 torta múlva a tesco szintjét elérik :)

(#75588) Lacielvtárs válasza Vesztor87 (#75587) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mondjuk lehet majd rákérdezek.
Igazad van , tavaly a domino csinálta a lányomnak a póni tortát és az finom volt, es nagy ugyesek voltak...
Ma kiderül hogy ez a torta finom e.
Remélem nem kell csalodnunk :)
Sajnos csak ennyi látszik a tavalyibol de a tetején a gyerek altal választott kép van felfestve es kapot egy rakás marcipán ponit es nagy is volt a torta :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75589) totya694 válasza Lacielvtárs (#75575) üzenetére


totya694
őstag

A tulajnak Zsombón a fő utcán is van egy üzlete (a szülői háznál)....

Üdv:Attila

(#75590) macilaci78 válasza proper (#75584) üzenetére


macilaci78
nagyúr

ezt remélem viccnek szántad :)) A fenyő, mint tüzelő... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75591) proper válasza macilaci78 (#75590) üzenetére


proper
őstag

lehet vele tüzelni ha nincs más és nő a kertben és ingyen is van

anyumék is nyomták mikor ki lett vágva 10-15 fa a kertben

az a két fa kb kiad egy estét :DDD

(#75592) Rick4 válasza proper (#75584) üzenetére


Rick4
félisten

Nincs baj az asztalosokkal, akikre te gondolsz, az asztalos végzettségű bútorgyártó lesz. :D
Asztalos az, aki igazi fából igazi bútort gyárt, és főleg legyen neki szárítókamrája, meg ugyanilyen fája még vagy 50 m3, és máris piacképes a dolog, szélezve, ágazva, hántolva éri a 10 ezret m3-enként, kitermelés előtt 1000 m3-es mennyiségben 20 ezer/m3 körüli a jó ár.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75593) csoszogi


csoszogi
tag

Sziasztok

Tervezünk beruházni microSD kártyába, amit lehet tabletben használni, illetve Gpro típusú kamerába. A kérdésem az lenne, hogy milyen sebességű (írási/olvasási) érdemes venni, ha szeretnénk HD videókat felvenni, illetve HD filmeket tableten nézni, anélkül, hogy szaggatna a felvétel.

Ez elég drága, de 10MB/sec olvaási 18MB/sec írásra már azt írja:

"Szupergyors adatátviteli sebesség Class 10-es SDHC kártyákkal"

[link]

Ugyanekkor ez:

https://edigital.hu/microsd-memoriakartya/samsung-microsdhc-kartya-32gb-evo-class10-uhs-i-grade1-sd-adapter-p295539

meg már : 48 Mb/s Max írás, és 48 Mb/s olvasási sebesség

Tudom a gyorsabb jobb, de hol kezdődik, ami már elég gyors és jó is? Másrészt milyen márkát ajánlotok? Ez a Samsung amit linkeltem, most kedvező árban van a MM-ben.

Válaszotok előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#75594) quailstorm válasza csoszogi (#75593) üzenetére


quailstorm
nagyúr

UHS-1 (Samsung jó), és ne támogasd a hiéna adóztatást, ez rohadt sokba kerül, go ebay és sinceritytrading.

(#75595) sss válasza quailstorm (#75594) üzenetére


sss
senior tag

Vagy itmedia.sk.

(#75596) Rick4 válasza csoszogi (#75593) üzenetére


Rick4
félisten

Itmediától vettem legutóbb is, Pesten személyesen át lehet venni, árban általában annyira jók, hogy nem éri meg sehonnan hozni, mert ha egy picivel olcsóbb is lenne, gyakorlatilag gari nélkül van, jól is jött ki, mert volt garis problémám, azt is intézték némi e-mailes noszogatással.

Aztán, hogy azon belül melyik? Mindig a leggyorsabb, márkásat kell venni a legkevesebb pénzért. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75597) csoszogi


csoszogi
tag

koszi az eddigi valaszokat, megneztem a honlapot, tenyleg jo araik vannak..:)

(#75598) azbest válasza csoszogi (#75593) üzenetére


azbest
félisten

Samsung evo-kból hullott már el úgy, hogy többé nem lehetett tartalmat cserélni rajta.
A class 10 annyit jelent, hogy 10Mbájt/sec írási sebességre elvileg képes.

A sandiskekben több bizodalmam van. Egyébként meg a gopro (ha erre gondoltál) oldalán nézd meg miket ajánalak hozzá [link]

Az meg, hogy milyen gyors lesz, az eszközödtől is függ, hogy az hogyan képes kezelni.

A kedvező ár meg valahol itt kezdődik: courtesytrading, sincerity.

10 nap körül itt van a rendelés. 22 dolcsinál többet egyben nem érdemes, mert felette már lehet áfát szabnak ki vámkezeléskor.

Sandisk pro kártya is 5-6ezer közt van.

szerk, úgy látom itmedia oldalon van kifejezetetten videós sandis pro változat is [link]

Sandisknél gyártió gari intézés is lehet [link]

[ Szerkesztve ]

(#75599) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Whisky-t szeretnék venni, lehet díszdobozban is. Valakinek ötlete, hogy hol kapni jó árban? Valami ital nagykerre gondolok elsősorban, ami hipermarketeknél jobb áron van.

Köszi!

(#75600) Corpuscle válasza johnny82 (#75599) üzenetére


Corpuscle
őstag

Milyen whiskyt szeretnél? Ha nem hétköznapi, hipermarketben kaphatót, akkor a whiskyNet jó lehet. Kuponokkal Tescoban is kifoghatsz jó áron, kevésbé különleges italt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.