Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55001) totya694 válasza Attix82 (#54998) üzenetére


totya694
őstag

Szép.
Ma én is láttam fancsali arcot emagos rendelés miatt.Az elő telepített W8.1 angol nyelvű volt és a billentyűzet is.

Üdv:Attila

(#55002) ShadowX


ShadowX
őstag

Ki milyen böngészőt használ? Mintha a Chrome kezdene elkanászosodni. Egy full HD film alatt kb. 2x kapcsol be a lapos ventije a 2 óra alatt. Chrome-nál meg bármit csinálok kb. percenként bekapcsol. Gondolom pörgeti a cpu-t rendesen...kicsit savallom ezt így.

(#55003) Syl válasza ShadowX (#55002) üzenetére


Syl
nagyúr

Safari :B Flash nincs telepítve, azt nézem ami html5-ben elérhető. Lapos ventijét még nem hallottam - azt se tudom van-e egyáltalán benne :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55004) lugosi válasza ShadowX (#55002) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Safarit osx alatt, firefoxot Windows alatt.

(#55005) Rimuru válasza ShadowX (#55002) üzenetére


Rimuru
veterán

Firefox,azon belül az több chanel is fent van (stable/beta/aurora) és attól függően használom a legfrissebbet hogy mennyire stabil vagy számomra fontos kiegészítő működik-e. Most ezért stabil fut. Telefonon meg Aurora a fő.

Vigyázat, csalok!

(#55006) FIREBLADE78 válasza FoxiestFox (#54993) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Csak pl írtam. Habár amennyit én mennék az max egy tank lenne egy hónapra. Kocsikàzni unalmas,kivéve valami 10-en,20-on millás gèppel. Inkább két kereket szeretem,csak télen elég szar :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55007) sss válasza Gergello (#54999) üzenetére


sss
senior tag

Nem értek a netsurfhöz, de a routerben nem kell külön engedélyezni a távoli elérést?
Mikor próbálod elérni megadsz portot is az ip cím mellett?
Az antennán nincs vmi ezzel kapcsolatos beállítás?

(#55008) maláj válasza Attix82 (#54998) üzenetére


maláj
őstag

nekem megjött időre a motyó :K

(#55009) Rick4 válasza Gergello (#54999) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, hogy van, olyan netszörpösen negatív.... A cég egyszer csak úgy gondolta nálam is, hogy az eddig általam továbbított portokat szépen lelövi, és napokon keresztül mélyen hallgat erről. Majd úgy derült ki, hogy ja, hát azt mi csináltuk, hogy már mindent kipróbálva egy eszközcserét kértünk.. Megdöbbentő volt, mikor benyögték... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55010) Rick4 válasza FoxiestFox (#54993) üzenetére


Rick4
félisten

50K? :D 2010-ben havi 180K-ért tankoltam. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55011) Gergello válasza sss (#55007) üzenetére


Gergello
addikt

Netes leírásokat megnézve csak port forwardingot állítanak be.

Én beállítottam, hogy a kamera mindig ugyanazt azt ip-t kapja a belső hálózaton. A kamera által használt port-ra port forwarding lett beállítva, hogy a kamerára mutasson.

Az ip cím fix, szóval elég egyszerű lenne ha működne.

Igen, portot írtam a címbe, amikor nézni akartam. Nem hozta be kamera felületét.

Antennához csak a szolgáltató fér hozzá...
Most kipróbálom itthon, ahol nincs ilyen antenna-modemmel megbonyolítva.

(#55012) Gergello válasza Rick4 (#55009) üzenetére


Gergello
addikt

Volt már velük egy-két körünk. (Az egyik) Ipari övezetben más szolgáltatás nem jön szóba.
Van a netsurf, invitel 1-2 mbit vagy külön behúzott 8 mbit-es optika 40k körül.

(#55013) Rick4 válasza Gergello (#55011) üzenetére


Rick4
félisten

Ez nem túl meggyőző: Igen, portot írtam a címbe,
Ha csak félreírás, akkor ugyanezt csináltad, és ennek ellenére nem megy:

Ha a belső hálón van egy eszköz, és tudod a belső ip-jét, tudod a portját, egyszerű a helyzet. A routerben azt a portot told tovább arra a belső ip-re, és kívülről a fix ip: port-ot beírva mennie kell.
Amúgy meg egyszerű: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55014) Gergello válasza Rick4 (#55013) üzenetére


Gergello
addikt

Ha a belső hálón van egy eszköz, és tudod a belső ip-jét, tudod a portját, egyszerű a helyzet. A routerben azt a portot told tovább arra a belső ip-re, és kívülről a fix ip: port-ot beírva mennie kell.

Eddig meg vagyok.
Szerintem a netsurf modemje/antennája kavar be ebbe. Az írásod alapján nálad is letiltottak dolgokat ebben az eszközben.

Ezt a port tesztert kipróbálom holnap, köszönöm.

Volt olyan, hogy nem volt net. Kijöttek, azt mondták azért nincs, mert a wan kábelre rá volt rakva a nyomtató. Kiderült egyik antenna zavarta a másikat.

[ Szerkesztve ]

(#55015) Rick4 válasza Gergello (#55012) üzenetére


Rick4
félisten

Még mindig kint vagytok a Fonógyári út közepénél? :U

Ha tudod a kinti ip-t, ez működik otthonról is: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55016) FoxiestFox válasza Rick4 (#55010) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Talán kamionoztál? :D

(#55017) FoxiestFox válasza FIREBLADE78 (#55006) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem ez hülyeség... sok, bőven élvezhető játszós autó van 10 millió alatt, igazi klasszikusokat is kapni már annyiért. :D
Mondjuk sok múlik a környezeten is, asszem.. itt a síkságon unalmas, a hegyi utakat pedig én pl kommersz kocsiban is élvezem.

(#55018) Gergello válasza Rick4 (#55015) üzenetére


Gergello
addikt

Kb. Az ikarusz telepről már kijöttünk a Fonógyári - Kereskedő köz sarkára.

(#55019) Rick4 válasza FoxiestFox (#55016) üzenetére


Rick4
félisten

Dehogyis. :D Egy olyasmi formájú autóm volt, mint most, csak egy 3.8-as V6-os motorral, és elég sokat mentem havonta. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55020) Old fox


Old fox
tag

Sör, csoki árfolyamon vihetők:
Funai TV 56-os (crt) -- tip: tv-2100 mk-6
DELL M770 monitor

mindkettő működőképes

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#55021) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Boldog Karácsonyt :-)

(#55022) Polemius


Polemius
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy ma fizetős-e a parkolás?

(#55023) LordVader80 válasza Polemius (#55022) üzenetére


LordVader80
senior tag

ingyenes

2014. december 22-23-án: munkanap: díjfizetési kötelezettség a fizető zónákban 8-18 óra között
2014. december 24-26-án: munkaszüneti nap: díjmentes parkolás
2014. december 27-én: szombat: szombati nap szerinti parkolás és díjfizetés (Mars téren és környékén díjfizetési kötelezettség 8-12 óra között)
2014. december 28-án: vasárnap: díjmentes parkolás
2014. december 29-31-én: munkanap: díjfizetési kötelezettség a fizető zónákban 8-18 óra között

2015. január 1-2-án: munkaszüneti nap: díjmentes parkolás
2015. január 3-án: szombat: szombati nap szerinti parkolás és díjfizetés (Mars téren és környékén díjfizetési kötelezettség 8-12 óra között)

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#55024) Polemius válasza LordVader80 (#55023) üzenetére


Polemius
aktív tag

köszi! :R

(#55025) SirRasor


SirRasor
őstag

Kellemes Ünnepeket mindenkinek! :)

Más: ha a nyüves postai csomagautomata azt írja, hogy nincs a telefonszámhoz tartozó csomag, de jött róla SMS hogy megérkezett és átvehető, akkor WTF? Ma estére ki kellene szednem, de ma nincs posta ügyfélszolgálat :( Futott már bele valaki ilyen hibába?
Vagy ez is olyan lehet, amikor a GLS futár felrakta a honlapra, hogy sikertelen kézbesítés - ügyfél nem nyitott ajtót, aztán a következő nap mondta élőben, hogy bocs, nem volt ideje jönni és így oldta meg hogy ne legyen baja belőle :W

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#55026) r0by válasza Gergello (#54999) üzenetére


r0by
addikt

Amíg nem a routered tárcsáz, hanem az antenna, addig az antennába kell nyúlkálni. Gondolom a jelszót nem adják oda.
Én kértem, hogy én tárcsázzak már, elkerülve az ilyen helyzeteket.
De egyébként nem sokáig leszek már netsurf-ös.., megrendeltem invitel vdsl-t..
Tegnap délután 4-kor, mikor hazaértem, nem volt net. Este 8-kor még mindig nem volt. Így hát felhívtam őket. Csaj vette fel, az lett a vége, hogy jó, akkor újraindít pár eszközt. Csak azt nem értem, hogy melyiket. Se nevet, címet, semmit nem mondtam...
Este 10-kor még nem volt net. Reggelre megjavult..

Szerk: közben látom, hogy nagyjából már kitárgyaltátok :)

[ Szerkesztve ]

(#55027) proper válasza SirRasor (#55025) üzenetére


proper
őstag

délig a nagy posta nyitva van

(#55028) biomassza


biomassza
csendes tag

Boldog karácsonyt Nektek!

[ Szerkesztve ]

(#55029) totya694


totya694
őstag

Üdv!

Boldog békés karácsonyt kívánok mindenkinek!

Üdv:Attila

(#55030) maláj


maláj
őstag

x

(#55031) azbest válasza SirRasor (#55025) üzenetére


azbest
félisten

A postás meg társasházba nem kézbesíti az ajánlott levelet, hanem csak értesítőt dob be. Hamarabb találtuk meg az értesítőt, mint a ráírt kézbesítési időpont :) Persze aznap nem lehet átvenni, mert körbehurcolja a városban, hisz ha a postán hagyná, akkor lebukna. Meg persze másik postáról kerül át a híd utcába, ahol másnap lehet átvenni, mert zárás után dolgozzák fel a beérkezett zsákokat.

(#55028) biomassza
mi a piros? Egyszer hasonlót láttam még a koleszban egy tejfölös dobozban, amit valaki a hűtőben fejeltett.

[ Szerkesztve ]

(#55032) SirRasor válasza proper (#55027) üzenetére


SirRasor
őstag

Na most tudtam csak visszanézni.

Make Love not war!

(#55033) biomassza válasza azbest (#55031) üzenetére


biomassza
csendes tag

A fotó nem saját - eredetileg Stephanie Mounaud műve (J. Craig Venter Institute), azóta kering a neten.

A csúcsa Talaromyces stipitatus, a fa maga Aspergillus nidulans, a törzse Aspergillus terreus és az általad kérdezett díszek Penicillium marneffei telepek.

Ezek mind fonalas gombák. Az utóbbit - remélem - nem láthattad tejfölön, mert elég veszélyes fertőzést tud okotzni. A szín alapján Serratia marcescensre tippelek, az egy viszonylag ártalmatlan, de látványos baktérium...

(#55034) lugosi válasza SirRasor (#55025) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"amikor a GLS futár felrakta a honlapra, hogy sikertelen kézbesítés - ügyfél nem nyitott ajtót, aztán a következő nap mondta élőben, hogy bocs, nem volt ideje jönni és így oldta meg hogy ne legyen baja belőle"

Csinálnak a futár cégek még ennél olyanabbakat is. Az a hogy azok az emberek nem "A" gls, hanem alvállalkozók-

(#55035) azbest válasza biomassza (#55033) üzenetére


azbest
félisten

Oh némelyik koleszos hűtőben olyasmit is találni, amimáűr science fiction [link] :D

(#55036) Gergello válasza r0by (#55026) üzenetére


Gergello
addikt

Köszönöm a válaszod.
Valószínűleg megkérem őket, hogy állítsuk át arra, hogy a router tárcsázzon.

(#55037) Archttila válasza Attix82 (#54998) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

- Apa, miért nem csomagolhatom ki az ajándékaim?
- Mert hibás a CRC-fájl.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55038) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

uj uzenet helyett veletlenul valaszt nyomtam. sry! :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55039) Archttila válasza ShadowX (#55002) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Firefox without flash

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55040) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Már bocs srácok, de egy fórumon így kell stílusosan boldog karácsonyt kívánni: linkelem a tavalyit! :DDD

(#55041) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

(#55042) FoxiestFox válasza lugosi (#55040) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na végre, semmi giccses kép. :D

(#55043) Rolly válasza lugosi (#55040) üzenetére


Rolly
veterán

majd jövőre lesz jó, amikor linkeled az ideit amiben linkeled a tavalyit :D

Boldog Karácsonyt Mindenkinek :)

(#55044) proper


proper
őstag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek

(#55045) lugosi válasza Rolly (#55043) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt megjegyzem, tényleg simán így kell csinálni :D

(#55046) Polemius


Polemius
aktív tag

Akkor jókívánság gyanánt csak linkelném Lugosi linkjét. :DDD

(#55047) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok !

Hátha valaki ingerenciát kap hogy birtokolja ezt a nem mai tuningos háromnegyed configot :) Mint minden jó termékhez ehhez is jár ajándék ! Az ajándék : egy nagy mosoly :) [link]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#55048) Xahsio


Xahsio
csendes tag

(#55049) Archttila válasza Xahsio (#55048) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55050) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Jók vagytok! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.