Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) #33363200 válasza ErőVarázsló (#2990) üzenetére


#33363200
törölt tag

Köszi, de tényleg nem tudom egyedül megcsinálni :$

(#3002) macilaci78 válasza Luighi (#3000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van szavazati jogod? Van beleszólásod. Voltál szavazni? Beleszóltál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3003) martonx válasza Agyasima (#2970) üzenetére


martonx
veterán

Te egyre szabadabb vagy, én meg egyre terheltebb. De azért csak összehozunk majd valamit.
Mondhatni bármikor munka után a Blues Cafe-ba (hogy ne kelljen messzire mennem) le tudok ugrani egy-két sörre.

Én kérek elnézést!

(#3004) martonx válasza bitpork (#2986) üzenetére


martonx
veterán

Ez az egész végtörlesztés dolog arról szól, hogy ha a fene fenét eszik is minél több devizahitelt letudjanak a népek, hogy a Fityisz elereszthesse az inflációt.
Ha pedig elereszti, mi leszünk a világ templomegerei, még egy horvát nyaralás is elérhetetlen távnak fog tűnni.
Cserébe terveik szerint csökkenni fog az államadósság, mi pedig szépen beledöglünk.

Én kérek elnézést!

(#3005) bitpork válasza martonx (#3004) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De ha nem várták meg a devizahitel kipörgését? Már most inflálódunk, és irányítottan, mert ne mond nekem hogy máshogy sikerült volna a pozitív mérleget felmutatni az elmúlt negyedévre....azt is csak és kizárólag az export cégeknek köszönhetően.
a fosarczú 2/3 nekem is sikeresen elérte a dübörgés közben hogy a kocsim törlesztője az utolsó 8 hónapra 45król 65kra emelkedjen.

És ha még tovább akarják inflálni a forintot, mi lesz azokkal a diplomásokkal akiket ennyire itthon akarnak tartani? Pici ésszel már első évesként leszerződnek egy kinti céggel aki fizeti a tanulmányaikat cserében ott dolgoznak majd soxoros pézé.

De nem baj. Ez kellett a népnek, most majd megkapja.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3006) finest válasza martonx (#3004) üzenetére


finest
őstag

Ezt miért tennék? Amúgy szerintem piszok rosszul állnak a végtörlesztésekkel, ha a kettő összefügg, nem inflálnak soha!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3007) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Itt a Kuszaszem sikere

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3008) Rawulf


Rawulf
őstag

1., A szavazós beleszólásról csak annyit, hogy az új rendszer szerint ha az ember 46%-ka szavazna rájuk, nemhogy 2/3, hanem 3/4 hatalmi erejük lesz. (1998-ban az ő mostani szavazási rendszerükkel nem nyertek volna)
2., Most még azért is éves autópálya matricát kell majd vennem, hogy Deszk és Szeged között autózzam...

Nem az a kérdés, hogy meddig tűrjük ezt, hanem hogy beledöglünk, vagy fellázadunk.

A részemről Orbán Viktor innentől Emese... Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3009) bitpork válasza finest (#3006) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert csak így tudják a számok szintjén hozni a pozitív negyedéves mérleget. Az exportra termelő cégek €ban kereskednek , de a jogszabályok miatt forintban kell adózniuk. Ami azt jelenti hogy:
1: 1000€ =cca 460€ bevétel =460*280 huf a Matolcsy okoskodása előtt
2: 1000€ =cca 460€ bevétel = 460* 316 huf AM ( after MatolcsY)

Na melyik a több?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3010) macilaci78 válasza #33363200 (#2984) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szegeden van sztriptízbár? :B
Gyakrabban kéne pucér nök között lennem. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3011) Rawulf válasza macilaci78 (#3010) üzenetére


Rawulf
őstag

Legalább 2 van... :P

Amúgy mellékesen:

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3012) macilaci78 válasza Rawulf (#3011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért az idő×pénz reláció ennyire nem egyértelmű. Mi adja ezt a hozzárendelést?

És ha a probléma negatív, elfér a gyök alatt? Bár persze, lehet komplex a probléma... :U

És akkor egy idézet kedvenc repperemtől!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3013) #33363200


#33363200
törölt tag

Hozzáteszem h lányka vagyok, hátha így valaki mégis segítene xD

(#3014) Rawulf válasza macilaci78 (#3012) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha olvastad Nemere István könyvét, amiről a Stallone-Snipe filmet (Pusztító) lopták, akkor te is belátnád, hogy az emberiség valódi jövője az lenne, ha nem lenne pénz.
Előbb-utóbb idetolja a képét egy idegen faj és röhögve lezúzzák ezt a kis szemétdombot, amin kis kakasok küzdenek a jobb trágya-kupacokért.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3015) Rawulf válasza #33363200 (#3013) üzenetére


Rawulf
őstag

A nők a legproblémásabb ügyfeleim. xD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3016) #33363200 válasza Rawulf (#3015) üzenetére


#33363200
törölt tag

És ha huncut képet küldenék Neked? :D

(#3017) bitpork válasza #33363200 (#3013) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Melyik eeepc az? Nekem is volt anno Moatolcsy Domini, meg nővéremnek is és elmondhatom hogy egy rémálom vele dolgozni :( Igaz hogy nekem az első szériás volt még 20gb ssdvel, de vért izzadtam mire minden flottul ment.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3018) Luighi válasza Rawulf (#3008) üzenetére


Luighi
aktív tag

Napról napra közeledünk egy szép új diktatúrához. A lázadás tervezésével csak óvatosan, jön az új titkosszolgálat...

(#3019) martonx válasza #33363200 (#3016) üzenetére


martonx
veterán

Annak nagyon huncut képnek kell lennie, hogy egy családos ember ezért windowst telepítsen :DD

Én kérek elnézést!

(#3020) #33363200 válasza bitpork (#3017) üzenetére


#33363200
törölt tag

Eeepc 1005HA

(#3021) martonx válasza Luighi (#3018) üzenetére


martonx
veterán

A legszomorúbb az egészben az, hogy szvsz kb. mindenkitudja mit kellene tenni, csak senki nem meri megtenni. KIADÁSCSÖKKENTÉS
Anno mikor a fidesz bejelentette, hogy szakít az IMF-fel, örültem neki, mert azt hittem, hogy maguktól felérték ésszel, hogy szimpla kiadáscsökkentéssel rendet lehet itt tenni, nem kell ide IMF a hülye hiteljeivel.
Aztán mikor nem jöttek a kiadáscsökkentések, kezdtem rosszat sejteni.
Mostanra a félretett kevéske pénzem norvég koronában van átváltva, de ez kevéssé fog boldoggá tenni, ha a család Forint bevétele hamarosan ló...t fog érni.
Két (és fél) gyerekkel meg már elég macera külföldre menni.

Én kérek elnézést!

(#3022) Rawulf válasza #33363200 (#3016) üzenetére


Rawulf
őstag

Ennyivel ne akard kiszúrni a szemem. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3023) macilaci78 válasza Rawulf (#3014) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nemerének több könyve jelent meg, mint amennyi kötelező nekünk ki volt adva érettségiig! Hazánk egyik legtermékenyebb írójának munkásságát fenntartásokkal kezelem annak fényében, hogy megrendelésre dolgozik, nem pedig ihletből. Ne a nagy számok törvénye nyomán legyen minőség már!

martonx: :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3024) #33363200 válasza Rawulf (#3022) üzenetére


#33363200
törölt tag

Mit szeretnél, Te kis huncut? :B :D

(#3025) Rawulf válasza #33363200 (#3024) üzenetére


Rawulf
őstag

Pénzt. :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3026) macilaci78 válasza Rawulf (#3025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolkozol, mennyit? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3027) Rawulf válasza macilaci78 (#3026) üzenetére


Rawulf
őstag

Nemerének van szar könyve, de pl. a Skorpió is nagyon odab* annak idején. Egy füst alatt végig olvastam. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3028) Luighi válasza martonx (#3021) üzenetére


Luighi
aktív tag

Jól írod, meg az ellopott 3000milliárdnyi magánnyugdíj pénzt se kellett volna elbaltázni, hanem a gazdaságba kellett volna beforgatni, faja rendszert/termelési eszközöket kellett volna létrehozni belőle.

Ma mondtam a fiúknak, hogy még egy pár ilyen húzás és hamarosan nem forintot fogunk kérni a boltunkban, hanem eurót/fontot vagy akár élelmiszerrel is lehet majd fizetni.

(#3029) macilaci78 válasza Rawulf (#3027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor olvasd el a Csoda-'t! Az is odab@sz! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3030) bitpork válasza #33363200 (#3024) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az eredeti op rendszer volt rajta, vagy volt már formázva?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3031) #33363200 válasza bitpork (#3030) üzenetére


#33363200
törölt tag

Eredeti:)

(#3032) bitpork válasza #33363200 (#3031) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Megvan hozzá a recovery DVD? (Tudom hülye kérdés)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3033) #33363200 válasza bitpork (#3032) üzenetére


#33363200
törölt tag

Nincs meg:$

(#3034) bitpork válasza #33363200 (#3033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Feltételezem magyar nyelvű nyílászárót szeretnél reá...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3035) #33363200 válasza bitpork (#3034) üzenetére


#33363200
törölt tag

Nem szükséges, most sem az:)

(#3036) Rawulf válasza Luighi (#3018) üzenetére


Rawulf
őstag

This is Sparta!

"...felveti a felelősség kérdését. Eddig tartott a mese, köpött a maci, matt két lépésben. Gyakorlott sakkozó ilyenkor feladja. Az amatőr viszont lejátssza a végsőkig, amíg egy parasztja sem marad."

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3037) Rick4


Rick4
félisten

Akárki lett volna most a bársonyszékben, akik hitelt vettek fel, és olyan módon teszik, hogy a kezdeti részletfizetés mellett se tudott félretenni, az akkor is felelőtlen döntést hozott, és most mindenképp megszívta volna...
Ismerek olyat akinek volt és van is megtakarítása még a megemelt törlesztő mellett, azt mondja ez van, de még mindig marad. Ő se sír....
Ismerek olyat, ahol a srác 175-öt keres nettóban, ebből 120 a törlesztő, és megélnek rendesen, a párja 70 körül kap, ebből marad kajára, plazmatévére is telik, és szűkösen, de félre is tudnak tenni.
Igaz, a tendencia valóban rosszfelé megy, nade már most sírtok? Mi lesz 1-2 év múlva?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3038) bitpork válasza #33363200 (#3035) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mennyire sürgős a dolog?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3039) Rawulf válasza Rick4 (#3037) üzenetére


Rawulf
őstag

Tehát nyugodtan csinálja tovább Likud Emese a baromságait és ezt a rablógazdálkodást?
Bokros-csomag kisebb tök-csavarás volt.
Miért kell a gazdagok devizahiteleit finanszíroznia az államnak a hülyeségeivel?
Ha már törlesztő. A világon sehol sem kavarnak a bővös szorzó számokkal úgy, mint itt. Amcsiban ilyet nem engedne meg az állam. Amikor erősödött a forint, akkor nem csökkentek a részletek.
Szerinted mit fog csinálni egy 8 gyerekes ingyenélő? Végigrabolnak mindenkit, akinek van még egy kis vagyona, mivel a gazdagokat védi a pártjuk.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3040) #33363200 válasza bitpork (#3038) üzenetére


#33363200
törölt tag

1 héten belül jó lenne:$

(#3041) Rawulf válasza #33363200 (#3040) üzenetére


Rawulf
őstag

Telhetetlen. Jó szakember egy hétre előre be van táblázva! ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3042) Luighi


Luighi
aktív tag

Fiúklányok, toner eladó:

CANON EXV-11 - 5k
Lexmark 12A7405 - 8k
Kyocera TK-17 - 10k
HP 15X - 15k
HP 53X - 20k
XEROX 106R00442 - 25k

Mind bontatlan, eredeti, holomatricás termék. Nagyobb mennyiség vásárlása esetén jelentős árengedményt tudok adni.

(#3043) bitpork válasza Rick4 (#3037) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Stoj!

Nem arról van szó hogy sírunk vagy sem. Arról hogy eszünk vagy nem. Fura hogy nem jut eszedbe az hogy valaki nem keres 175öt és hogy esetleg nem csak 2 emberre(családra) kell keresnie.
Gyors kalkuláció:párom 120k nettó -nincs bejelentve.Én 160k nettó, minimállal vagyok bejelentve. Kocsi törlesztőm 65k. Heti 1 tank dízel megy el a melóba járásra meg másra mivel másnak nincs jogsija a családban.( Illetve van tesómnak , de amióta megvan neki nem vezetett).
Tehát gyors kassza:
65000 kocsi törlesztő
4x25800 tankolás
8000 internet
2500 tv
10000 két telefon
20000 rezsi (villany gáz víz)
20000 nyugdíjas anyámék támogatása

ez eddig 228500 ami az alap kiadás.
mondjuk napi 1500 az étel amit főzünk, az 45000
az 275500.

És akkor még nincs befizetve kötelező, javíttatva kocsi ha baj van, és nem számolom ha bármi tönkremegy akkor cserélni kell , esetleg vennem kellene egy ruhát. Ritkán de elő tud fordulni hogy a rákos nővéremnek segítek pénzzel v amivel kell.

És most jöjjön az ami ezen felül kötelező: volt egy éttermünk amit kénytelenek voltunk feladni mert jövedéki adó drágulás és a bérlemény megszűnése ellehetetlenített. Azon elment minden megtakarított pénzünk ami 10 millió volt( ebből még hátravan a felszámolás költsége, 3 hónap járulék, 3 hónap könyvelési díj) cca 2500000 huf amit részletekben kellene kifizetnem.
Várom a javaslatot hogy tudom megtenni ennyiből.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3044) Rawulf


Rawulf
őstag

Megjegyzem még, hogy ismerek olyanokat is, akik bankban dolgoznak és jól keresnek, pedig Fideszre szavaztak. :))

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3045) bitpork válasza #33363200 (#3040) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mikor tudod felszabadítani elvitelre?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3046) Luighi válasza bitpork (#3043) üzenetére


Luighi
aktív tag

B@szki ilyeneket ne írj le hogy bejelentve v nincs bejelentve!

(#3047) tisn válasza bitpork (#3043) üzenetére


tisn
addikt

Igy ranezeve, kocsi elad.
8k net, lefarag
10k tel, lefarag
20k szulok, idoszakos szunet, ha megtudnak lenni nelkule
apeh reszletfizu keres (ja az megvan)

(#3048) Rolly válasza bitpork (#3043) üzenetére


Rolly
veterán

Hát igen mint a te példád mutatja sokan nem annyi adót fizetnek amennyit a nettó bár után kéne, mert vagy minimálbéren van alkalmazva vagy nincs bejelentve. Bocsi de ez is alapvető probléma.

én 130000 ft-ra vagyok bejelentve (távmunka) emellett evásként másik céghez dolgozok be alvállalkozóként közben most próbálom összerakni a saját kft-met... És napi 12 órát dolgozok ... idén összesen 4-5 millió adót fizettek (többet mint amennyi nekem maradt ...). De most az evával kib*sznak velem, most választhatok környező országba rakom át a tevékenységeimet (programozóként simán megoldható lenne), vagy kocsira költségelek jó magyar szokás szerint, vagy becsületes maradok és évente még kb fél millióval kevesebb marad nekem... :(

De nem gond szeretem azt amit csinálok, és bár már kezdtem volna a napi 12 órákból visszább venni, de sajna a megszorítások miatt tuti marad a napi 12 óra munka ... no majd 2-3 év múlva :D

(#3049) bitpork válasza Rolly (#3048) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én és a párom ezért a pénzért egy Madeirai egy Lengyel, két Magyar és egy Román cég ügyeit intézzük. Nincs limit, volt h a balcsiról kellett hétvégén visszajönnöm..
Sokszor nekem kell megelőlegeznem a tulajnak a cégek működési költségeket. volt hogy 2 hónapig nem kaptam fizetést.(igaz utána euróban egyben megkaptam, de akkor is)
És nekem nincs diplomám, a párom jogász, de nincs munka! 2 éve folyamatosan munkakeresésben vagyunk, eredménytelenül.

16 évesen tanulás mellett kezdtem el dolgozni. Rawulf tudja hogy soha nem volt olyan hogy abbafejeztem vmit mert csak, hanem amíg tart a meló csinálom. És sehova nem jutottam.
Az pedig hogy a külföldi tulaj nem hajlandó bejelenteni, nos...sztem érthető: a válság közepén vettünk föl 5 embert. Mi lett a jutalom? Ránk szállt az akkori Apeh, és most ott tartunk h egyedüliként vagyok minimálon bejelentve
3 minimálbéres ember után 1500 € járulékot fizettünk. Nagyon nem érte meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3050) Rick4 válasza bitpork (#3043) üzenetére


Rick4
félisten

Nézd, nekem nincsen svájci frank hitelem, se forint hitelem, nincsen autóhitelem, semmi olyan ami a pénzt viszi, egyszerűen kevesebb pénzt költök, mint amennyi bejön. Ha éttermet nyitok, akkor legalább még egyszer annyi van a zsebemben, mint amennyi az étteremre kell, mert bármikor jöhet váratlan, és én nem szeretem a meglepetéseket. Ha ennyim nincsen, nem nyitok éttermet.
Nem is értem az embereket, hogy képesek egy dologban (legyen az lakás, étterem, kocsi) minden pénzüket, minden vagyonukat tartani. Jön egy nem várt dolog, és huss, odavan minden...
Erre én nem tudom a megoldást, gondolom neked se nyomták oda a pisztolyt, hogy akkor kisbarátom vegyél hitelre autót..... Azt se hiszem, hogy jó irány, ha a 120+160=280-ból 100K az üzemanyag, 65 a törlesztő... Lazán számolva egyik fizu odavan.. Ha ezt neked is nyilvánvaló, és még a 3. hónapban is így csinálod, nem teszel semmit, akkor valahol neked kellene mégis mozdulni, nem?...
A többit meg már nem is teszem mellé... Volt olyan barátom, aki házat épített, az asszony könyvelt éjjel- nappal, ő vásárba járt ezt azt árulni, mire készen lett a ház, megunták az állandó veszekedést és szétmentek. Az asszony maradt a házban, kifizette a srácot, az az új barátnőjével elvolt, de előre nem jutottak. pedig ketten kerestek 250körül. Szépen kimentek tavasszal Írországba, kutyakozmetikában dolgoznak, teszik el a pénzt és kész. Hazajön 3-4 év múlva és ott a pénz a zsebében. (egyébként hülye lenne hazajönni 3 év meló után már kap segélyt, albérlet és fűtés támogatást, ha gyerek lesz, havi 2080 EUR-t kapnak (mint a másik kint lévő ismerősöm) úgy, hogy a kaja a rezsi olcsóbb, a kocsi filléres tétel, üzemanyag ugyanannyi mint itthon.
Hozzáteszem, akinek meg lehetősége- tehetsége- szerencséje- ismeretsége van, az meg tud élni idehaza is, vannak azért jól prosperáló vállalkozások, jól menő ruházati üzletek, éttermek. Ha nem is úgy mennek mint 3 éve, de mennek....

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.