Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75851) Rick4 válasza macilaci78 (#75836) üzenetére


Rick4
félisten

Erről beszélek... Magunk között legyen, ha nekem ilyen bánatom lenne, én hívnék egy transzert, autókázzon még akkor is a bánat....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75852) kraftxld válasza Orionk (#75845) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Értöm én, hogy benzinmotor, de mitül mén? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#75853) macilaci78 válasza Rick4 (#75851) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs arányban a reptérig való eljutáshoz szükséges távolság és költség a repülés távolságával, költségeivel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75854) macilaci78 válasza kraftxld (#75852) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lovaktó mén! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75855) sss válasza azbest (#75850) üzenetére


sss
senior tag

Én abszolút nem értek hozzá... van emögött bármilyen valódi érték?

(#75856) quailstorm válasza sss (#75855) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs, de már a pénzek mögött is csak a GDP van, az aranyfedezet ideje rég lejárt.

Bitcoinnak két lényege van:

- anonim
- bankfüggetlen

Elsődleges használati célja a feketepiac. Értéke azért van, mert megbízható. Nem lehet másolni, sokszorosítani, kétszer elkölteni. Sem tranzakciót visszafordítani.

[ Szerkesztve ]

(#75857) Rick4 válasza macilaci78 (#75853) üzenetére


Rick4
félisten

Ha new yorkba menne, mindjárt arányos lenne... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75858) sss válasza quailstorm (#75856) üzenetére


sss
senior tag

Konkrétan nem a pénzre gondoltam. Például ilyen-olyan virtuális tárgyak is online játékokban már többszáz/többezer dollárokért cserélnek gazdát, és azok mögött aztán tényleg semmilyen valós érték nincs. Valahogy a bitcoin számomra olyan megfoghatatlan dolog, de elég durva a grafikonja.

(#75859) azbest válasza sss (#75858) üzenetére


azbest
félisten

Ez is kb annyi értéket képvisel a fizikai világban. Az, hogy milyen nehéz hash törős megoldással lehet üzemeltetni, csak egy szándékos nehezítés. Igazából ez az egész zseniális matematikai és megoldási szempontból. De amúgy valós haszna nincsen.

Van, aki hisz benne, fogalom nélkül. Pénzmosás... kb mint az 1000 dolláros ebayes sd kártyák. (bár úgy látom nagyon kilógott a lóláb a 10 dolláros sd kártyával, most 200 dollár alatti ssdvel tolják)v
Van aki meg a rendszer fenntartásával, bányászgépekkel próbál egy kis szeletet szerezni a pénzmosás költségéből. Más meg persze simán csak használja, mert ez a divat. Minnél többen használják, annál jobban el tudják keverni közte a pénzmosást. :U

(#75860) SirRasor válasza azbest (#75859) üzenetére


SirRasor
őstag

Ha már itt tartunk, ebben mi a biznisz? Szállítási költséget nem fedezné onnan..

Make Love not war!

(#75861) nap válasza SirRasor (#75860) üzenetére


nap
addikt

Free shipping... A kínai állam fedezi a szállítási költséget.
Az eladónak megéri, neked megéri, az államnak is összességében megéri, mert pörög tőle a gazdaság.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#75862) SirRasor válasza nap (#75861) üzenetére


SirRasor
őstag

Nemnem, nem úgy értem: ez egy 20k-s SSD!

Make Love not war!

(#75863) azbest válasza SirRasor (#75860) üzenetére


azbest
félisten

Valsz szimpla átverés. Majd egy idő után, ha fülbevaló érkezik helyette, ha egyáltalán érkezik valami, akkor lehet reklamációt indítani. Aztán lehet ahhoz kérik, hogy akkor küldd vissza, amit kaptál egy kínai karakterekkel írt címre. Ami egy üres, kiadó placc címe :D (az ebay azt fogadja el, amit az eladó mondott, ha angolra átírod, akkor nem). Volt ilyenem, amikor bohó módon bepróbálkoztam. Szerencsére a google keresője kidobta, hogy kamu lehet a cím. Linkeltem a reklamációra és így nekem adtak igazat. Egyébként pedig akciós tanulópénz.

(#75861) nap
ez amúgy valsz kamu. Az egyedi küldemények ott is belekerülnek pár száz vagy pár ezer forintba. Viszont ott lehet konténeresen, vagy akár kilóra átalánydíjért feladni küldeményeket (egy kilónyi levelezőlap méretű cucc nem egy-két darab). Ezért is tart 2 hónapig némelyik küldemény célbaérése (ha nem a magyar oldalon áll 1 hónapot), mert telegyűjtenek egy szállítási egységet, majd azt átküldik hajóval vagy repülővel és utána beömleszik az európai postába. De azt ne kérdezd, hogy ez az európai postáknak hogy éri meg. De gondolom megéri, mert az utóbbi években már minden mások európai postával partnerségben vannak, ezért jönnek európai nyomkövetőszámmal, ha van követés.
Kivételesen a hirado oldalon van erről egy egészen jó cikk [link], hogy miért éri meg az 1 dolláros kacatokat postázniuk.
Plusz az olcsó kacatokkal tud sok értékelést is gyűjteni, amivel már drágább cuccokkal is el tud kezdeni üzletelni, vagy későbbi csalást tud megalapozni.

Nameg picit hatékonyabb odaát a posta és persze a mennyiségi és logisztikai paraméterek miatt egységre vetítve baromi olcsó.

De a kínai futárcégek is egészen más színvonalat képviselnek, mint a magyar posta. Az sf expressről egy példa, hogy este fél 11-kor felvesznek egy küldeményt, ők csomagolják és másnap 9re kézbesítik a 100km-re lévő másik városba, mindezt 2 dollárnyi helyi pénzért [link]

[ Szerkesztve ]

(#75864) azbest válasza azbest (#75863) üzenetére


azbest
félisten

Ja és kínai helyszíni videó riportok alapján a helyi áruházakban az ebayes árak feléért is megkapni mindent. És ott is lehet százas vagy ezres nagyságrendekben is rendelnie a seftelőknek. Egy ideje át is váltottam aliexpressre, mert sokszor lényegesen olcsóbb apró kacatokat ott venni, mint ebay-en. Pl asix chipsetes usb lan nem 10 dolcsi felett van, hanem 3-4 körül.

Régebben egyébként volt hogy taiwanról rendeltem magamnak sd kártyákat. Olyan szinten automatizált volt, hogy miután kiválasztottam mit akarok és fizettem, már utána 2 órával élő nyomkövetése volt (úgy értem, hogy már úton volt, másik postai egységnél). Lehet emberi kéz nem is érintette, egy géppel leheggesztett, megcímzett tasakban jött.

[ Szerkesztve ]

(#75865) nap válasza SirRasor (#75862) üzenetére


nap
addikt

Oké, benéztem, nem kínai, hanem amerikai. Így lehet, hogy megvette, mégsem kell, bolti ár alatt szabadulna tőle. De a free shippinget eddig csak 200k fölött, vagy kínai eladótól láttam. Persze lehet kamu is, benne van.
Azért a 20k nagyobbik hányada a vám, áfa, artisjus, szállítási költség, nagyker haszon, kisker haszon. A bekerülési költség és a gyár haszna a kisebb rész.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#75866) azbest válasza SirRasor (#75860) üzenetére


azbest
félisten

közben úgy látom törölték is

(#75867) Rick4 válasza SirRasor (#75860) üzenetére


Rick4
félisten

Ebben az a furcsa, hogy engedték eddig fent lenni. Nyilván van valami, ami nem úgy van, mint kellene, ezért tűnt el, 5 perce még fent volt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75868) nap válasza Rick4 (#75867) üzenetére


nap
addikt

Lehet, hogy megvették tőle. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#75869) Luighi válasza Orionk (#75840) üzenetére


Luighi
aktív tag

BTC-t inkább ne akarj bányászni, már nagyon fent van a bányászhatóság, és egyre nehezedik.

Van egy rakás alt coin, amit VGA-val, és egy-két fajta amit HDD-vel tudsz bányászni.

Az induló alt coinokat (ICO) meg tudod venni fillérekért piacra dobás előtt, és ha szerencséd van, akkor pár hónap/év alatt több százszorosára is fel tud menni az árfolyamuk.

Aztán vannak, akik nem bányásznak, hanem váltogatják a coinokat az árfolyamokon belül és között.

Van egy rakás külföldi és pár hazai fórum, sok érdekes infóval.

Szerk.: BTC volt a héten 2.900 USD körül, jelenleg 2.220. Ezzel is számolni kell!

[ Szerkesztve ]

(#75870) tisn válasza Rick4 (#75867) üzenetére


tisn
addikt

Vettem 2-t. Egy ora mulva jott az ebay levele:

You were recently involved in a transaction for the following item:
292151613228 - Kingston Digital 120GB SSDNow UV400 SATA 3 2.5" Solid State Drive SUV400S37/120G

We’re writing to let you know that an unauthorized third party may have accessed the seller’s account to list this item. The item has been removed from the site, and the transaction was cancelled.

paypalen canceleltem a kifizeteseket es ennyi.

(#75871) Rawulf válasza tisn (#75870) üzenetére


Rawulf
őstag

Az Ebay már leszálló ágon van. Az Aliexpress egyre aggresszívebben nyomul vele szemben és ugye ott van még az Amazon, satöbbi...
Sőt! A kínai online eladási piac sok tekintetben már előrébb jár a kereskedelemben.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75872) Luighi válasza Rawulf (#75871) üzenetére


Luighi
aktív tag

Ebaytől hívtak a héten (!) hogy hó végéig ingyen (feltöltési és eladási díj nélkül) lehet kereskedni a .com és .co.uk oldalakon - ennyire visszaestek volna?

USból sem működik jól a global shipping programjuk, ördögi körbe került az eladó és az ebay support, annyira, hogy hagytam az egészet, mert 3 nap alatt nem tudták kitalálni, ki számolja ki az összevont szállítás kedvezményét :D

(#75873) Rimuru válasza Rawulf (#75871) üzenetére


Rimuru
veterán

Miota kulfoldrol rendelek kis cuccokat csak alirol jott minden, legnagyobb cucc egy SSD volt.

Vigyázat, csalok!

(#75874) Rick4 válasza Luighi (#75872) üzenetére


Rick4
félisten

Na akkor kellett volna szólni, mikor ők nem tudtak árat mondani. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75875) Rick4 válasza tisn (#75870) üzenetére


Rick4
félisten

Én 10-et akartam, de végül mire megnézegettem, el is tüntették. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75876) Orionk válasza Luighi (#75869) üzenetére


Orionk
senior tag

Szerk.: BTC volt a héten 2.900 USD körül, jelenleg 2.220. Ezzel is számolni kell!

Ez mit jelent? 1 BitCoin értéke volt 2.900 és lett 2.220?
Mennyi idő alatt lehet 40 videokártyás bányászattal 1 BitCoint keresni?

(#75877) Agyasima


Agyasima
senior tag

USB-s külső HDD-m elég furán viselkedik. Ezek vannak:
- Kindőz egyszer csak nem ismerte fel. Formázni akarta. GetDataBack-kel visszanyertem róla a lényegi információt, de aztán az is dobott hibaüzenetet és lefagyott. Szóval nem nyertem vissza mindent.
- Eztán formáztam - volna - winnel, de csak a gyorsformázás ment. Ha kivettem a pipát a gyorsformázásból, akkor olyan 95%-nál kiírta, hogy az eszközt nem lehet formázni.
- HáDé sentinnel szerint 100/100-as, SMART is mindent rendben mutat
- HD tune szerint sincs benne hiba
- Ha másolok rá adatot, akkor random megáll a másolás, majd lefagy az egész win a francba

Mivel kéne megpróbálni tovább vizsgálni / tesztelni / formázni? Esetleges döglött szektorokat használaton kívül helyezni?

Asszony is eléggé aggódik:

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#75878) Lacielvtárs válasza Agyasima (#75877) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Első korben javaslom a hdd ház cseret.
Én is jártam már igy, nálam anno az usb vezérlő szállt el.
Egy másik hazban, tökéletesen működött. :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75879) Luighi válasza Rick4 (#75874) üzenetére


Luighi
aktív tag

Hiába szóltam volna, gyökér multi volt az eladó. Én is tudtam volna érte futárt küldeni, de alapvető hozzáállásbeli szakadék volt köztünk.

Cancel order, mentem tovább :)

(#75880) Luighi válasza Orionk (#75876) üzenetére


Luighi
aktív tag

Nem vagyok túl nagy szaki a témában, pár hete foglalkozok vele. BTC bányászattal nem foglalkoztam, cimbi csinálta pár hónapig, aztán abbahagyta, azóta ő is Burst + kereskedés. (Burst Coint talunom, 3 TB-al bányászom jelenleg. Ez az a vinyóval bányászható alt coin amit írtam - előnye h jóval kevesebb áramot fogyaszt a bányászgéped, és még nincs olyan magasan a difficulity, plusz van fantázia az eljárásban - szerintem: ha valami burtál technikai újításra fogják használni a számításon alapuló coinokat (ilyen a coinok 99%-a), pl web3.0, nagy eséllyel szükség lesz előbb-utóbb decentralizált tárhelyre is, amire a Burst tűnik jónak. Szerintem!).

Tény, hogy néha felfújják az egészet, pl pár hete, amikor világ- és hazai médiában felkapták a témát, hirtelen 20-30%-ot erősödött a BTC/USD, de van az egész coin piac mögött egy pármilliárd dolláros tőke, nem hinném, hogy teljesen összeomolna.

Eleve BTC-t ATI kártyával érdemes bányászni (vagy célgéppel), ebből pedig világ szinten hiány van.

Mielőtt bármibe belevágsz, olvass utána akár magyar fórumokon, hogy mi ez az egész, számolj ki mindent.
BTC-n kívül van még bőven bányászható coin.

Ha van időd, keress rá ICO-kra is (ezek az indulás/piacra dobás előtti coinok), mert ezeket általában fillérekért meg lehet venni kereskedő oldalakon, és bizony volt rá példa, hogy 100-200x az árfolyama belátható időn belül. Számold ki csak 100.000 HUF-fal :D

Kraft, ha van vélemény, szólj hozzá, múltkor félrészegen nem tudtam mindenre figyelni, amit mondtál :D

(#75881) Agyasima válasza Lacielvtárs (#75878) üzenetére


Agyasima
senior tag

Na most ezt a házat kicsit azért nehéz lesz szétszedni. Télleg' nincs vmi szoftver, ami mélyebben belenéz a dologba, mielőtt hegeszteni kezdek? :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#75882) Lacielvtárs válasza Agyasima (#75881) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Biztos van, majd jön valaki aki jobban ért hozzá mint én...
És egyszer mindent szét lehet szedni :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75883) totya694 válasza Agyasima (#75881) üzenetére


totya694
őstag

Vannak olyan gyári USB-s HDD házak ahol az USB rá van integrálva a HDD elektronikájára.
Ha egy ilyen elektronika hibás lesz akkor kuka az egész...
A videón jól látható,hogy a HDD elektronikáján cserél USB alzatot Érdemesebb külön USB-s házat venni és bele HDD-t mert így mind két cuccra külön van garid.
Nekem a sok használattól egy USB 3.0 to SATA adapterem ment tönkre úgy,hogy mindent látott ami a rácsatlakoztatott HDD-n volt csak épp formázni nem lehetett a rákötött HDD vagy SSD-t

Üdv:Attila

(#75884) Rick4 válasza totya694 (#75883) üzenetére


Rick4
félisten

Azért ez se rossz... És lehet több autót is hozzáadni, egy indítás 3 katt...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75885) Orionk válasza Rick4 (#75884) üzenetére


Orionk
senior tag

Szepark, SZKT fejlesztette?
Vagy valaki privátul? Ingyenes?

köszi

(#75886) Rick4 válasza Orionk (#75885) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, ki fejleszti, de nem ingyenes, sajnos ezzel is fizetni kell a parkolásért.. :D amúgy annyi történik, hogy helyetted küldi el az sms-t, ami így nem lesz véletlenül elírva, illetve korrekten számol, meg mutatja, eddig mennyi lesz a fizetnivaló.. ott a stop gomb, rányomsz, és küldi a stop sms-t.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75887) DarkByte válasza Rick4 (#75886) üzenetére


DarkByte
addikt

Kár hogy 2017-ben ezt az egész történetet az SMS rendszer kihagyásával, közvetlenül a mobilneten, mondjuk bankkártyás vagy PayPal-os fizetéssel nem sikerül még mindig kivitelezni. De gondolom ennek is megvan az oka. :U

(#75888) Rick4 válasza DarkByte (#75887) üzenetére


Rick4
félisten

Itt az sms-t nem én írom, katt-katt, és már megy is a dolog, a szolgáltatás díja pedig a telefonszámlám mellé lesz csapva, ennyivel többet fizetek, de ez van az autópálya.matricával is, katt katt, és mehetünk. Szerintem jól van ez így. Nem kellbankkártya sem, a szolgáltató hiteles formában kiszámlázza, mettől meddig volt jogosultságom, és ez nem kártyával, meg utalgatva fizetős, hanem tettek, és érintés nélkül, távolról is megy. Leteszem a kocsit, de eszembe jut, hogy, hopp, a guminő otthon marad, megállítom, és fizettem 100 ft-ot. Mi a korrektebb ennél? Totál rendben van így, főleg, hogy egy sms múlandó lehet akár vízbe ejtés által is, így viszont igazolható minden, van is egy perem a szeparkkal, ahol szerintük jegy nélkül parkoltam, szerintem meg ott az sms, a visszaigazoló is, és a vodafone számláján is percre pontosan minden. Utóbbi online lekérhető, külön számlát lehet kérni erről, stb stb. Ja, és a paypass se jó, több, mint 4 órát parkoltam, lejárt, újra megnyomtam, oda se kellett menni a kocsihoz... Hogy kellene jobban csinálni!

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75889) DarkByte válasza Rick4 (#75888) üzenetére


DarkByte
addikt

Az SMS része az, ami szerintem már lehetne nem kizárólagos. Oké, még mindig sokan használnak egyszerűbb nem okos telefont, nekik maradjon meg az SMS. Digitális fizetési módból lehetne kicsit több, mondjuk olyasmi ami jobban passzol az okostelefonnal szolgáltatás vásárlás filozófiájához (pl. bankkártyás fizetés, vagy PayPal, stb.) Miért tömjem még a telkó zsebét is az SMS küldés díjával, ha amúgy ezt meg lehetne oldani internetes fizetéssel is? Mellesleg így nincs a telefonszámlához láncolva, nem fáj a fejem a csoportos befizetés után, hogy vajon a hónapban benne leszek-e a limit összegben. Ilyesmi. Elfogadom ha másnak ez annyira felesleges űrkorszaknak tűnik, mint a smart home rendszerek. Én azért el tudnám képzelni a használatát.

[ Szerkesztve ]

(#75890) Rick4 válasza DarkByte (#75889) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ha neked egy ilyen sms ára számít, akkor ne járj autóval. :D

Kapd elő a számológépet, a bankkártya, a számlavezetés, a tranzakcióról küldött sms bármivel is olcsóbb, mint így a kényelmi szolgáltatás? Akkor elmész az automata mellett, és paypassos kártyával fizetsz. Elég modern, főleg a régi kitépkedés vacakhoz képest, az emberek nagy része ezt csak nem rontja el, nem úgy, mint a tépkedéssel. Én meg azt nem tudom elképzelni, hogy a pénzem nem nálam van, és fizetnem kell azért, hogy nálam lehessen, ezért aztán számlám, és bankkártyám sincs. :D
Redem van, abból mindjárt kettő is, az ilyen havi pályamatrica- parkolás, két telefonszám kompletten nettel, akárhova- akárkit hívós csomaggal 26-28 rugóba belefér, egyben kifizetem két kattintással, nekem meg ez a jó, legyen csak ott rajta, ha számla kell a parkolásról, bemész a szeparkhoz, és sorban állsz? :D

Szegény szepark meg mindkettőnknek meg akarna felelni, aztán tessék. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75891) totya694 válasza Rick4 (#75890) üzenetére


totya694
őstag

Szerintem meg legyen ingyenes ;]

Üdv:Attila

(#75892) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Jó, elérhető klímaszerelőt tudtok ajánlani? Végfelhasználói tanúsítvány, felszerelési árajánlat és első sorban tanácsadás miatt keresném.

:R

Üdv:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#75893) Rick4 válasza Rhino666 (#75892) üzenetére


Rick4
félisten

Majd szeptember végén lesz elérhető. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75894) DarkByte válasza Rick4 (#75890) üzenetére


DarkByte
addikt

Parkolásonként két SMS (start/stop, a régi hosszabbítgatósnál lehetett több is), ami mondjuk egy feltöltőkártyás mobil esetén simán lehet a parkolójegy árának tetemes része. Nekem ugyan nem kerül 39 Ft-ba egy SMS, de most nem is azért írtam a fentieket, mert nem tudom megendni magamnak az SMS árát, vagy nem vagyok tisztában vele hogy ez egy kényelmi szolgáltatás. (A beépített tranzit díj, ami a parkolás hosszától függetlenül minden egyes alkalommal könyvelésre kerül, nálam sokkal jobban kiveri a biztosítékot, pedig az is csak 75Ft vagy mennyi. De azt is lenyelem csendben.)

Igen, tisztában vagyok vele a bank mennyit levesz a pénzed felvétele után. Nem kell magyarázni, nem rég vettem lakást, tudom hogy mennyit fizettem a foglaló kp-ban kivételekor. :( Ennek ellenére el nem tudnám képzelni hogy a párnába varrva tartsam a pénzemet, vagy hogy azzal qrjam el az időmet hogy a postán órákat álljak sorba, hallgassam ahogy tukmálják rám a kaparós sorsjegyet vagy a hitel ajánlatokat. Mérlegeljen mindenki magának, hogy a pénze vagy az ideje értékesebb neki adott szituációban.

Én nem akarom hogy kidobják a mostani megoldásokat, csak szimplán felvetettem a kérdést, hogy miért kell 2017-ben feltétlenül SMS-el szenvedni, amikor a többségnek ott lapul a zsebében a mobilinternet? Költségektől függetlenül is egy véleményem szerint ózsdi, elavult megoldás az emelt díjas SMS. 20 éve nem lehetett jobbat kitalálni mobilon, akkor modernnek számított a SIM Toolkit-es alkalmazásokkal egyetemben. De mostanra számomra kb. olyan, mintha valamelyik gyártó még mindig 3,5"-os floppy-n adna driver-t. A telkók nyilván szeretik, mert igen tetemes haszon van rajta, mellesleg gondolom pont a berögződések miatt ha lenne is dedikált alkalmazásban fizetés, még mindig sokan SMS-eznének. A szepark-nak pedig mostanra gondolom van egy elég jól kialkudott áruk, hogy mekkora részét kapják meg az SMS díjnak, nem érdekük fejlődni.

De most mondhatnám azt is, hogy hasonlóan elkeserít hogy az SZKT milyen vacak mobilos menetrend keresővel bír, pár ember pedig a szabadidejében írt egy sokkal jobb valamit. [link]

Rhino666: azt hiszem a Dél Klímát javasolta itt még korábban valaki. Nekem is lenne egy klíma átvizsgálás, takarítás. De ugyanazt sejtem amit Rick is mond, hogy kb. már úgy be van táblázva az összes klímás, hogy szerencséd van ha őszre kapsz időpontot.

[ Szerkesztve ]

(#75895) DarkByte válasza DarkByte (#75894) üzenetére


DarkByte
addikt

Most látom, hogy rossz menetrend app-ot linkeltem, ezt akartam. Ez tényleg tök jó. Nem csak funkcionális, de modern is, látszik hogy öltek abba is energiát, hogy passzoljon az Android design elveihez, stb.

[ Szerkesztve ]

(#75896) Rick4 válasza DarkByte (#75894) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem sincs a párnába varrva a pénz, de az egyetlen fontos dolog, hogy ne kelljen fizetnem, ha a kezemben kell legyen, az pont a bankban nem teljesül. Vannak a párnánál modernebb megoldások, sőt, csak modernebbek vannak.

Mobilnet? Jó ötlet. :D
Csak egy példa, mi a baj vele. Képzeld el, hogy elküldesz egy indító üzenetet, majd elmész dolgodra, közben fellépsz a FB-ra, és kapsz 3 képet, majd megállítanád a parkolást, de elfogyott az adatkeret. AMúgy gondolom ezér tis lett 4 órában megszabva a parkolás, és nem napijegy van, mert van az úgy, hogy nem jön össze. Adatforgalom figyelése, és előre tervezése szerintem bajosabb, mint kemény 75Ft-ot fizetni egy szolgáltatásért. Az úgy rendben lenne, hogy nem tudod leállítani, mert hónap utolsó napján parkolva közbejött valami 1MB-os történet, ugye? :D

Az sms mindenkinek ott van, még egy sima buta telefonnal is lehet küldeni, ismerek olyat, akinek sok sok pénze van, akármilyen telefonja lehetne, de nem érdekli, egy 6-7 éves nokiája van, se net, se semmi. Biztosan lesz majd olyan idő, amikor az sms is kihal,de addig ez a legpraktikusabb. Akinek ez nem jó, mert túl egyszerű, mert olcsó, meg drága, vagy bármi, annak mint írtál, annak ott a kék oszlop.
Momentán mms-t, sms-t is ingyen küldök, az a 75Ft meg nyilván NEKEM megér annyit, hogy 4 órás parkolásnál se, meg 20 percesnél se vergődök mással, másnak nem ér meg ennyit, ő áll az automatánál hidegben, melegben, esőben, esetleg akkor is, ha 4-5 ember áll előtte... Esetleg majd akkor is, ha egy két gazember rááll a témára, és egy bicskával melléállnak, ha már nyitva van a pénztárca...
Megoldás van annak, aki nem akar pluszt fizetni, a kényelemnek ára van, de nem kötelező élni vele.

Postára meg mennem kell szinte naponta, az a 2 csekk aztán ugyan nem oszt, nem szoroz a történetben, én még a postára menet is pénzt keresek, nem időelqrás van, az Olajbányász- téri kispostán mindent el tudok intézni, és max 10 percet szoktam bent tölteni mindennel együtt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75897) quailstorm válasza Rick4 (#75896) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért egy ilyen jellegű szolgáltatás menne belassított mobilnettel is. Persze van olyan csomag ahol belassított sincs.

(#75898) Rick4 válasza quailstorm (#75897) üzenetére


Rick4
félisten

B+!lassított net sokszor egy fb szöveget nem tud elküldeni, a 2-3 kbps egy gyengébb grafikus oldal megjelenítéséhez se elég. Illetve elég, csak addig túlléped a parkolási időt, míg betölt.. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75899) quailstorm válasza Rick4 (#75898) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Normális esetben van hozzá mobilapp és csak tokent, szöveges adatot, pár byte-ot kell elküldeni. FB ne legyen mérvadó, mert irtó nagy hörcsög. Skype-olni lehet lassított mobilnettel például. Most még, átalakítás előtt...

[ Szerkesztve ]

(#75900) DarkByte válasza Rick4 (#75896) üzenetére


DarkByte
addikt

Kifogyhat alólad a pénz SMS küldés közben is, ha feltöltő kártyáról van szó. De a mobilnetet is kb. majdnem mindenütt használhatod lassított sebességgel tovább akkor is, ha elfogyott a havi kereted is, szóval működni fog, csak kicsit malmozni fog rajta. A lemondás csak egy pár kB-os API hívás, ha jól van implementálva. Ez szerintem épp se nem előny, se nem hátrány egyik javára sem.

Megértem, hogy jó neked ez így, ha amúgy is kell postára menned. Szüleim is a mai napig inkább a postán fizetik a csekkeket. Ez engem egyáltalán nem zavar hogy valaki így jár el, de én kerülöm ha csak lehet. Most is csak azért kényszerülök rá, mert jobb a békesség alapon a NAV vagyonosodási részletek befizetéséről elteszem a bizonylatokat, az összes többi lakással kapcsolatos papír mellé. A szolgáltatók számláinak webes fizetéséről van rendes könyvelt visszaigazolás a saját rendszerükben, a NAV-tól viszont semmit nem kapok vissza, hogy beérkezett a webbankos átutalás, itt jobb az ha a Posta átveszi a felelősséget azzal, hogy pecsételi a NAV által kiállított csekket. De áldani fogom a decembert amikor az utolsót kifizetem.

Egyébként - mivel az eredeti kommentem még mindig a technológia elavultságát kívánja hangsúlyozni - évekkel ezelőtt is több cikk volt róla, hogy a GSM már igen könnyen törthető és így az SMS sem biztonságos. Egy SDR adó-vevő hardvert megfelelő szoftverrel társítva fel lehet használni arra, hogy bele tudj hallgatni a forgalomba és dekódolni azt. Annyira, hogy el is tulajdonítható a SIM kártyád hálózati joga, amivel pl. küldhetnének a nevedben fizetős SMS-t úgy, hogy Te azt csak a havi számládon veszed észre, mert a válasz SMS-t is simán el lehet halászni a technikával az igazi mobil elől. 3G/4G hálózaton már sokkal komolyabb titkosítás történik, nem hiába van szükség az USIM-re ami részt vesz a titkosításban a készülék oldalán. A webes fizető felületek is jóval komolyabb titkosítás mellett működnek. A GSM iszonyatosan elavult, több országban okkal kezdték el kivezetni (persze nem ilyen egyértelmű a dolog, mert rengeteg régi eszköz, köztük pl. riasztók használják, szóval még nagyon sokáig velünk lesz). Hacsak nem kényszeríted 3G/4G módra a telefont, a GSM-re bármikor visszaválthat, ha a körülmények megkövetelik. Én már csak azt sem különesebben értem, miért bízunk meg a SMS alapú fizetésben ha tudjuk róla hogy nem biztonságos. Gondolom épp csak az első komolyabb incidens hiányzik, hogy igazi reflektor fényt kapjon a dolog. Az SDR hardverek ára folyamatosan esik, ma már egy telefon áráért beszerezhető olyan, ami a GSM frekvencia sávban tud adni-venni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.