Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94001) sarkanyolo2 válasza veze (#94000) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Remek kérdés! Biztos vagyok benne, hogy nem! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#94002) martonx válasza veze (#94000) üzenetére


martonx
veterán

Gondolom van az a pénz...

Én kérek elnézést!

(#94003) martonx


martonx
veterán

Sziasztok!

Vajon egy bográcsozás erejéig honnan lehetne keríteni gázégő + gázpalack cuccot? Itt a topikban van esetleg véletlenül valakinek, akitől kölcsön kérhetném (sör + csoki árfolyamon)?

Én kérek elnézést!

(#94004) fecus


fecus
őstag

Ti mit vettetek le a sok véleményből: át kell állítanom a gázszámlámat éves egyenletes eloszlásúra vagy éves kvóta lesz?

Ha így hagyom, a téli hónapokban +100eFt ráugrik a számlámra, ha éves egyenletes eloszlás lesz akkor meg nincs plusz díj.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#94005) Rawulf válasza fecus (#94004) üzenetére


Rawulf
őstag

Még mindig vannak homályos pontok a 24.hu értekezése alapján és a cikk második fele pont a kérdésedre vonatkozik:
https://24.hu/fn/gazdasag/2022/07/21/rezsicsokkentes-csokkentese-aram-gaz-atlagfogyasztas-felett-fizetendo-magyar-kozlony/

"Please state the nature of the medical emergency."

(#94007) veze válasza martonx (#94003) üzenetére


veze
őstag

tüzifát kerítsél bogrács alá , ne gázégőt.. az olyan műmájerség már...
ennyi erővel a gáztüzhelyre is fel lehet tenni a bográcsot és problem solved :D

fecus: egyrészt nem lehet váltani számlázási modszert gázzal csak az éves elszámolo számla után 30 napig.. másrészt ha diktálsz annyit diktálsz amennyit leolvasol. ha nyáron is 140 m3 olvasol le havonta, azt a kutya se érdekli... nem fognak kimenni ellenőrizni.. emberük sincs rá. télen meg kevesebbet mint amit tényleg előre ment. éves szinten meg kiegyenliti egymást ( ahogy egy általánynál)
Ugyis az éves elszámolás a lényeg, Ha ennél tulléped a keretet, akkor aszerint számolják ki az éves dijat . Leszámítjak belőle az évközben befizetett tételeket, a maradék meg visszajár vagy fizetendő..

(#94008) Rawulf válasza veze (#94007) üzenetére


Rawulf
őstag

"Rengeteg még a nyitott és tisztázandó kérdés a sokaknak áremelést jelentő új rezsiszabályok körül, de a kormányzat azt ígéri, külön operatív törzs vizsgálja a még rendezendő kérdéseket." - Ennyire átgondolatlan és ostoba kapkodást. Volt rá 12 évük, hogy felkészüljenek a következő energiaválságra. Nem tették meg.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#94009) tisn válasza Rawulf (#94008) üzenetére


tisn
addikt

akkor nem a szamlazassal kellett volna leginkabb keszulni, hanem nagy hoszigetelesi projektekkel :) de legalabb PV-t raktak fel, volt nap, hogy tobbet hoztak mint pax. a szel tiltas is orultseg volt, PV-vel eleg jo komplementer. (persze kell tartalek moge)

(#94010) Gergello


Gergello
addikt

(#94011) martonx válasza veze (#94007) üzenetére


martonx
veterán

Én is a tüzifára esküszök, de csapatépítés közben a partfürdőn, tűzgyújtási tilalom közben, félrészegen a tüzifával 4 órán át tartó tüzelés nem egyszerű. Tavaly próbáltuk, idén már inkább gázégővel futnánk neki.

Én kérek elnézést!

(#94012) fecus válasza veze (#94007) üzenetére


fecus
őstag

"Ugyis az éves elszámolás a lényeg,... " na ezt nem ugyanúgy értelmezzük. Meg mások is összevissza értelmezik.
Nem diktálok. Olyan vegyes fogyasztású görbéhez igazodva küldik ki a számlát. Nem tudom mi a neve.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#94013) fecus válasza fecus (#94012) üzenetére


fecus
őstag

Itt azt írják mégiscsak éves lesz a végső számítás.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#94014) tisn válasza martonx (#94011) üzenetére


tisn
addikt

mar nem bp-re melozol?

(#94015) martonx válasza tisn (#94014) üzenetére


martonx
veterán

Tavaly március óta hivatalosan is Szegeden dolgozok. Bár ez a cég is BP-i székhelyű (az üzleti rész pedig Londonban van), de van egy kis szegedi kirendeltségük (aminek szerénységem lett időközben a vezetője), ahova be tudok járni ha akarok (általában akarok, mert 4 gyerek eléggé az ember agyára tud menni).
Illetve bármikor felmehetek pestre, fizetik az utat, szállást, szóval 1-2 havonta fel szoktam nézni a nagyfaluba is.

Én kérek elnézést!

(#94016) tisn válasza martonx (#94015) üzenetére


tisn
addikt

grat big boss! ;]

(#94017) vizslakutya válasza fecus (#94004) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Felkerült a [gyikbe] a kérdésre a válasz.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#94018) veze válasza martonx (#94011) üzenetére


veze
őstag

ez már így érthető.. :D

(#94019) Krogoth


Krogoth
senior tag

Üdv.

Úgy néz ki megadta magát a telefonom csatlakozója. Holnap, ízé vagyis ma hova tudnám elvinni, xiaomi poco f2 pro-ról van szó. :R :R

(#94020) martonx válasza tisn (#94016) üzenetére


martonx
veterán

Annyira azért nem vagyok Big boss :) Tizenpár fős még csak a szegedi kirendeltség. Viszont bővülünk, épül a szegedi iroda is, szóval van benne fantázia.

Én kérek elnézést!

(#94021) pulutodurumo válasza Krogoth (#94019) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Kérdezd meg, hátha van hozzá cucca. Android Szerviz Szeged - Gulácsi Attila Telefon Szervizes
06 30 488 8049
Google maps

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#94022) Stylewars_kp válasza lorcsi (#93971) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Volt hely rogyásig. Köszi.

(#94023) vizslakutya válasza vizslakutya (#94017) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Sikerült már valakinek kitalálni miként számláznak pár nap múlva?
Én gázos vagyok,havi diktalálással,de nem jövök rá a további menetre.Éppen benne vagyok a diktálási időben,de nem tudom mi tévő legyek.
Ha minden hónapban azt kell fizetni,amit az óra mutat,akkor a téli hónapokban havonta kb 90-100 ezer forint plusz lesz az alapáron felül. Majd az éves elszámoláskor visszakapom( elméletileg),mert valószínűleg beleférek az éves limitbe,de addig bent lapuljon több százezer forintom? :W

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#94024) ShadowX válasza vizslakutya (#94023) üzenetére


ShadowX
őstag

A legutóbbi ügyeskedés az nem a jelleggörbés elszámolás? Hogy télen több lesz az elfogyasztható kedvezményes mennyiség, mint nyáron?

(#94025) veze válasza vizslakutya (#94023) üzenetére


veze
őstag

itt a válasz [link]
már korábban linkelte valaki
a nyári hónapokban "fel nem használt keret" viszi tovább a következő hónap(ok)ra pl a téli hónapokra és ott figyelembe veszik

(#94026) totya694 válasza vizslakutya (#94023) üzenetére


totya694
őstag

Szerintem ember nincs a földön aki meg tudja fejteni.

Üdv:Attila

(#94027) SirRasor válasza vizslakutya (#94023) üzenetére


SirRasor
őstag

Szerintem jelents be többet. Mennyi a határ? 16,x k. Akkor jelents 16k-t.

Make Love not war!

(#94028) Ted_Beneky válasza vizslakutya (#94023) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Én havi diktálós vagyok és max. 30-40m3-errel fogyasztok többet a támogatottnál a téli hónapokban, ezért úgy döntöttem, hogy ezt a többletet most július-augusztus-szeptember hónapokban fogom "elfogyasztani". Tudom, hogy azt írják, hogy nem kell ezzel szórakozni, ha beleférsz az éves kedvezményes keretbe, de nincs semmi garancia arra, hogy ezt az évi 1729m3-ert nem tologatják majd ide vagy oda és hogy télire is marad 747Ft / m3 túlfogyasztási ár. Persze ha valakinek mostanában esedékes az éves leolvasás, akkor az kevésbé tud ezzel játszani.

[ Szerkesztve ]

Csillagkaput a Csillag térre!

(#94029) tlac válasza Ted_Beneky (#94028) üzenetére


tlac
nagyúr

ha diktálsz, akkor az addigi időarányosan el nem használt keret nem vész el

(#94030) Ted_Beneky válasza tlac (#94029) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Vágom, hogy ezt mondják most, én csak simán bizalmatlan vagyok a jövőre nézve :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#94031) nap válasza Ted_Beneky (#94030) üzenetére


nap
addikt

Nyugi, télen sokkal kevesebb lesz a gáz kalóriatartalma.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#94032) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Ma végre kikerült egy irányadó szöveg.
Így már kicsit biztatóbb, mondjuk, ahogy írtátok,ez sem tuti,1 óra alatt megváltoztatják ha akarják!😡

"GÁZ Fogyasztás jelleggörbe alapján (%) Havi kedvezményes limit (köbméterben)
százalék köbméter
január 19,4281% 335,911849
február 16,3743% 283,111647
március 14,0081% 242,200049
április 8,0834% 139,761986
május 2,8712% 49,643048
június 0,9973% 17,243317
július 0,8046% 13,911534
augusztus 0,8877% 15,348333
szeptember 1,7422% 30,122638
október 5,8505% 101,155145
november 11,7688% 203,482552
december 17,1838% 297,107902
https://www.mvmnext.hu/foldgaz/Egyetemes-Szolgaltatas/Ugyintezes/Arak-dijszabasok/Eves-dijkalkulator/dijkalkulator?fbclid=IwAR0HAHJPCd68CbIHLeKtsgkYqlLSsfzn4dD4krdYbidxYHvoBRIh-OBGNwg"

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#94033) Rawulf válasza vizslakutya (#94032) üzenetére


Rawulf
őstag

Majd a taréjos külügyminiszterünk elmegy még kunyizni:

"Please state the nature of the medical emergency."

(#94034) lorcsi


lorcsi
veterán

(#94035) lorcsi


lorcsi
veterán

nem olyan rég nyílt egy fa anyagok kenésére, kezelésére szakosodott bolt
fb-n láttam hirdetésüket, de most sehol nem találom
emlékeztek rá, h a közelmúltban nyílt iylen bolt a városban ?nyílt

(#94036) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

UV álló fóliát hol tudok szerezni?
Kis mennyiségben kellene ,jó 4-5 centis csíkokban is,kb 5*20 centi elég lenne, jó lenne leeseső hulladék is,szín nem számít, tetőtéri ablak roló fixáló műanyagot szeretnék befedni vele, átlag 3 évente szétszívja a nap, gondoltam befóliázom.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#94037) macilaci78 válasza vizslakutya (#94036) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dekorfóliás cégeknél kérdeznék körbe, autófóliások például.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94038) fecus válasza vizslakutya (#94036) üzenetére


fecus
őstag

Nincs ilyen tulajdonságú lakk?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#94039) csoszogi válasza vizslakutya (#94036) üzenetére


csoszogi
tag

Lehet kapni aluminium ragasztoszalagot. Aztolyan mereture vaghatod amilyenre akarod. [link]
Praktiker Obi kaphato.

(#94040) Stylewars_kp válasza vizslakutya (#94036) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Esetleg ez?: [link]

(#94041) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Köszönöm az ötleteket,végül a Tesa power szalag lett a nyertes. UV álló és ami a lényeg volt is belőle a garázsban.🙂

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#94042) takitibi


takitibi
tag

Sziasztok!
Nvidia GTX 750 videókártya esetleg van-e eladó valakinek? Valami hasonló? Privátban várom az ajánlatokat! Köszönöm!

Üdv: TakiTibi

(#94043) martonx válasza takitibi (#94042) üzenetére


martonx
veterán

Van elfekvőben egy RX 460-am. Tippre ez még valamivel erősebb is, de 2022-ben kb. nulla teljesítményű mindkettő. Érdekes lehet?

Én kérek elnézést!

(#94044) takitibi válasza martonx (#94043) üzenetére


takitibi
tag

Szia!
9600KF procihoz akarok Nvidia videokártya menyasszonyt társítani.
Nekem elég lenne az adott teljesítmény, nem 4K-s 60fps-es autóversenyzést csinálok, inkább munkára kell. De most egy Nvidia Quadro 4000-em van, de random blank screen-t tol. Aztán WTF.

Üdv: TakiTibi

(#94045) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Van egy okosórám,semmi komoly. (Wibe gts)
Elszakadt a szilikon szíj.
Szegeden van valahol polcon, jó áron okosórákhoz szíj?
(20mm)

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#94046) martonx válasza takitibi (#94044) üzenetére


martonx
veterán

Erre az AMD kártya is tökéletes, de te tudod.

Én kérek elnézést!

(#94047) lorcsi


lorcsi
veterán

Honnan vesztek mostanaban kenyeret ?
a felegyhazibol vettem szombat reggel, ma reggel vagtam… morzsalodik, szakad szet
650 volt kiloja :Y
eddig ugy gondoltam itt minosegit adnak… :(

persze tudom, sutni lenne a jo… de nincs mar erre is ido.. ja meg az aram sem lett olcsobb

[ Szerkesztve ]

(#94048) Stylewars_kp válasza lorcsi (#94047) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Az összes általam ismert kenyér ilyen hitvány minőségű lett. :(

(#94049) Rawulf válasza lorcsi (#94047) üzenetére


Rawulf
őstag

Lipóti Pékség

"Please state the nature of the medical emergency."

(#94050) csoszogi válasza lorcsi (#94047) üzenetére


csoszogi
tag

Lidl helyben sütött, ezek közül mind jó: házi vekni, ciabatta, buci, császárbuci (rozsos terméket nem igazán veszek, lehet azok is jók). Szombaton veszek (most házi vekni) és hétfőn van belőle szendvics csinálva. Semmi gond nincs velük. Nem morzsálódik, nem szakad. Mondjuk ehhez nekem éles késeim is vannak, de elbír sonkát sajtot salátát, anélkül, hogy szétszakadna becsomagolás/evés közben.
CBA Nova kovászos zsemle és hasonló termékeit is érdemes kipróbálni.
Sütés: megéri, de a kocka forma és más állagú héj zavaró lehet. Csináltuk, egy ideig, de már nem eszünk annyi kenyeret, illetve gluténmenteset sütöttünk (na azt nagyon megérte, horror ára van a gluténmentes kenyérnek). Este/délután meg csak van annyi időd, hogy összemérés elindítás után kivedd két-három órával később, vagy időzítővel délután (csak akkor belesülhet a lapát) indítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.