Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) Inv1sus válasza Rick4 (#9996) üzenetére


Inv1sus
addikt

Sunnáznám.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10002) Rick4 válasza Inv1sus (#10001) üzenetére


Rick4
félisten

Jelszó: vazelin. :D Mivelhogy sunája (még) nincsen. :D tripper kankó, szifilisz, Inv1sus mindent hazavisz. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10003) Rolly válasza Rick4 (#9995) üzenetére


Rolly
veterán

Luckpizzeria oldalán is le lehet tölteni asszem ...

(#10004) Rick4 válasza Rolly (#10003) üzenetére


Rick4
félisten

Azt nem néztem, neked a kezemben van, de akkor legalább tudjátok, hogy ilyen van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10005) Rolly válasza Rick4 (#10004) üzenetére


Rolly
veterán

én is csak mikor néztem mit kéne és honnan rendelni akkor néztem fel a lucky oldalára ...

(#10006) martonx válasza Inv1sus (#9985) üzenetére


martonx
veterán

az óradíjat mint cég értettem, nem mint magánszemély. Rolly is erről írt. Programozó cégekről beszéltünk. Mutass olyan programozó céget, amelyiknek 1500 Ft a fejlesztői óradíja?

Én kérek elnézést!

(#10007) Inv1sus válasza martonx (#10006) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ja, úgy más. Bocsánat! :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10008) Rawulf


Rawulf
őstag

Itt az ideje átállni...

... mármint a nyári időszámításra! :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#10009) SirRasor válasza Rawulf (#10008) üzenetére


SirRasor
őstag

..amikor kijön belőlünk az állat..
most azon fantasztikus esemény nyomán jutottam erre az álláspontra, amikor megpróbáltam megérteni a manapság menő (rádió 88) számokat, amik felét végigpofázza valami nigger és emiatt csak kevés rész jut a szép dallamnak meg éneknek. WTF?!?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#10010) fradi81 válasza SirRasor (#10009) üzenetére


fradi81
veterán

Hallgasd a Rádio pluszt, ott nem pofáznak :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#10011) CSorBA válasza SirRasor (#10009) üzenetére


CSorBA
őstag

Én a Sak noel - Paso c. számától dobom el az agyam, most komolyan ezen a szövegen kellene a fiataloknak felnőni?

(#10012) Rolly


Rolly
veterán

valaki mondta, hogy kint olcsóbb a közlekedés: [link]

(#10013) Digital válasza Rolly (#10012) üzenetére


Digital
addikt

Vajon ki? ;]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10014) Syl válasza Rolly (#10012) üzenetére


Syl
nagyúr

Angliában minimálbérből hány liter benzint lehet venni?
Nem kötekedés, komolyan érdekel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10015) ShadowX válasza Rolly (#10012) üzenetére


ShadowX
őstag

"a világgazdaság szempontjából most már nem az euróövezeti adósságválságot, hanem egy új olajársokk bekövetkeztének lehetőségét tartja igazán aggasztónak"

Ez a kemény, nem a mákostészta. Jobban tartunk attól, hogy drága lesz az üzemanyag, mint hogy országok mennek csődbe. Mondjuk látható benne a logika, de még nem látni, hogy hol a vége. A magas üzemanyagárak mellet viszont még mindig sor áll az Etelka sori kúton is. 2-3 autó vár 1 pisztolyhoz....

(#10016) SirRasor válasza Rolly (#10012) üzenetére


SirRasor
őstag

"liter gázolajat átlagosan 1,467 fontért (515 forint) kínálnak a brit töltőállomások"
És? Ott 3x ennyi az átlagkereset, tehát lefordítva ott ez olyan, mintha 50-100 forint lenne..

CSorBA Aztaqvaistenitmár milyen zene ez :DD De nem rossz, kell ez a hozzáállás a sok fiatalnak, akik majd mennek a gyárba 12 órázni szalag mellé minimálbér feléért.

Megőrült a világ.

Make Love not war!

(#10017) ShadowX válasza SirRasor (#10016) üzenetére


ShadowX
őstag

Én már ott kikapcsoltam, amikor beletekertem és 45 mp-nél még semmi zene nem volt. :DDD Mellesleg ez még gyönyörű zene egynémelyik idiótasághoz képest. Se ritmus bennük, se zenére éneklés. Mintha beszélnél simán, és aláraknak valami zenét.

(#10018) LordVader80 válasza SirRasor (#10016) üzenetére


LordVader80
senior tag

én úgy értelmeztem, hogy nem arányaiban a fizetésekhez képest olcsóbb a közlekedés, hanem ft-ra átváltott összegben :U ki így értelmezi, ki úgy, ezért szép a magyar nyelv ;]

May The Force Be With You!

(#10019) Rolly válasza Syl (#10014) üzenetére


Rolly
veterán

ok de itt olyan kontextusban került elő, hogy az itthon nyugdíjas szülők menjenek ki a gyerekeikkel külföldre, mert ott jobb lesz nekik a gyermekeikkel és a közlekedés olcsóbb ...

(#10020) Rolly válasza LordVader80 (#10018) üzenetére


Rolly
veterán

Ez csak egy példa:

angliában van egy ismerősöm napi 12-14 órát dolgozik hétvégén is és keres 450-500 ezer forint körül ... ha itthon valaki8 órára kap 100.000 Ft-ot akkor ezért 168 órát dolgozik. Kint meg az 500.000 Ft-ért kb 400 órát, tehát ha itthon dolgozna ennyit akkor 240.000 Ft körül keresne ...

tehát tény, hogy kint kb 2x-es béreket kapnak a magyarok itthonihoz képest ... (amúgy mikor néztem kint állásokat programozóként, akkor egy külföldi programozó kicsit több mint fele annyit kap kint mintha angol lenne :( )

Közlekedés (tömeg), lakás tuti duplája mint itthon (ha csak a duplája), rezsi kb azonos, kocsi kb 20-30%-kal több...

megj.: voltam már Németországban, Angliában, Szlovákiában, Csehországban McDonald-ban és mindenhol drágább volt mint itthon :) ... mikor itthon egy menü kb 1100-1200 volt akkor németben 1700-1800 ft átszámolva ... persze ott többet keresnek de mint "kiránduló" engem az nem vígasztalt :)

(#10021) Rolly


Rolly
veterán

Magyarországon nagyon jól meg lehet élni :), csak ki kell találni mi az amire a többségnek (kisebbségnek) szüksége van és nem tudja ellopni,így meg kell vennie :D

(#10022) Syl válasza Rolly (#10019) üzenetére


Syl
nagyúr

Olvastam és attól teljesen függetlenül érdekel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10023) Rolly válasza Syl (#10022) üzenetére


Rolly
veterán

In January 2011, according to the latest Eurostat data, monthly minimum wage rates ranged from €1,758 in Luxembourg to €123 in Bulgaria - more than a 14-fold difference. At €1,139, the UK's minimum wage was the EU's sixth highest.

Ez alapján Luxemburgba érdemes költözni :) ... Angliában (ez mondjuk még tavalyi adat): 333000 Ft asszem most 353000 Ft körül van (gondolom ez bruttó) ... Magyarországon meg 93000 Ft - tehát jelentős a különbség

Bulgária viszont durva: €123 - 36000 Ft

(#10024) ShadowX válasza Rolly (#10021) üzenetére


ShadowX
őstag

Egyébként furcsa, de itthon úgy veszem észre, hogy eltűnt a középosztály. Vannak a gazdagok (van néhány ismerősöm, nem képesek 100ezrekben gondolkodni, milliók, 10milliók a kulcsszavak), meg vannak a szegények, akik alig képesek, vagy nem is képesek a havi költségeiket kinyögni. Csak ezt nem tudom, hogy a gazdagok mivel foglalkozhatnak, de gondolom semmi becsületessel. :(

(#10025) Rolly válasza ShadowX (#10024) üzenetére


Rolly
veterán

Ilyesmit tapasztalok én is bár pár ismerősöm van akik éves szinten 1,5-2 milliós megtakarítást tudnak összehozni ..., úgy hogy közben élnek is ... és közben akciós narancsot vesznek :D

[ Szerkesztve ]

(#10026) macilaci78 válasza Rolly (#10019) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pontosabban a gyerekek menjenek ki a nyugdíjas szüleikkel... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10027) Inv1sus válasza Rolly (#10020) üzenetére


Inv1sus
addikt

Úgy éri meg neked is meg a munkáltatónak is, ha itt élsz és külföldre dolgozol távmunkában. A munkáltatónak kevesebbet kell fizetni, te viszont többet kapsz + olcsó lesz itt élni.

Csak a gyér angol tudásom miatt kicsit szűkek a lehetőségek.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10028) Rolly válasza macilaci78 (#10026) üzenetére


Rolly
veterán

Én pont azt mondom, hogy a szülőknek nem biztos, hogy megéri kimenni...

#10027: mi is most nyitunk nyugatra :)

(#10029) Attix82


Attix82
őstag

Legjobb kintre dolgozni, és itt maradni itt költeni, itt minden olcsóbb a kintihez képest. De az , hogy kimenni ott dolgozni, ott élni, az se jobb, mert ugyan úgy költesz csak többet. (Lehet számokkal dobálozni, de az élet is drágább kint)

+ szerintetek miért van ennyi külföldi a Balatonnál? (rengeteg Német (gyerek) )....a csórók ide küldetik 3 hónapra egész nyárra...olcsón itt vannak. DE nekünk meg drága.

[ Szerkesztve ]

(#10030) fradi81 válasza Attix82 (#10029) üzenetére


fradi81
veterán

Egy átlagember keres itt 80-at kint meg 4-500ezret, ha ketten vannak, akkor havi 1 milla bevételből simán kipengetik az albérlet díját, elég sok megmarad nekik, amit félre tudnak rakni és közben mindenük megvan. Szóval aki tud az nyugodtan kimehet, fényévekkel jobb lesz az életszínvonala mint itt.

moto g72, Ninebot d28e

(#10031) Attix82 válasza fradi81 (#10030) üzenetére


Attix82
őstag

Hiába keres ha az élet is drágább...ezt kell megérteni. Ki van ez találva.

(#10032) fradi81 válasza Attix82 (#10031) üzenetére


fradi81
veterán

De nem annyival drágább, tesóm kint él csak tudom, látom.

moto g72, Ninebot d28e

(#10033) Attix82 válasza fradi81 (#10032) üzenetére


Attix82
őstag

Mivel foglalkozik? És hol van?

(#10034) fradi81 válasza Attix82 (#10033) üzenetére


fradi81
veterán

Dublinba egy kávézóban, H-P napi 8 óra, és mindene megvan, én meg 12-zök a fagyiravalóért ez a különbség. Mostanában mentek ki németbe is emberkék,de majdnem mindegy ennél csak jobb helyek vannak :)

moto g72, Ninebot d28e

(#10035) Attix82 válasza fradi81 (#10034) üzenetére


Attix82
őstag

Ha te mondod....sajnos vannak más tapasztalatok is, nem is kevés.

Itt is meg lehet mindened, ezt hívják hitelnek...mert MOn ez a menő. Kint is sok a hitelező / bérlő, majd idővel kiderül mennyire is érte meg.

[ Szerkesztve ]

(#10036) macilaci78 válasza Attix82 (#10031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Többet keres, többet költ, de több is marad(hat).

Csak mindenki abból az utópisztikus állapotból indul ki, hogy mindkét fél talál munkát 4-500k bruttóért.
Mi van akkor, ha csak az egyik tud elhelyezkedni mondjuk 5-6 hónapig és az is csak mosogatni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10037) Attix82 válasza macilaci78 (#10036) üzenetére


Attix82
őstag

Az itt a baj, hogy sokan úgy mennek ki , hogy huh 1 millát keres meg fél millát...de effektíve az ottani élethez képest olyan mint itthon.

Részben szerencsések vagyunk, persze aki ki tudja használni és külföldre dolgozik..és itt meg úgy élhet mint egy király, de kint csak az alsó réteget érintene.

[ Szerkesztve ]

(#10038) Rolly válasza macilaci78 (#10036) üzenetére


Rolly
veterán

programozó ismerősék ugye amikor kimentek londonba a srác 700.000-et kapott a párja meg majd 1 évig nem talált munkát... aztán meg talált 300 körliért valamit ... tehát végülis tényleg kerestek 1 milliót ... itthon előtte meg olyan 400 körül kerestek ketten. Kint ami drágább az a szolgáltatások: albérlet, fodrász, kozmetikus ..., kaja tényleg csak minimálisan drágább és jobb minőségű ... ruha jóval olcsóbb mint itt (mondjuk emberi méretet pl xl-es poló találni kb lehetetlen vagy az már drága :) ami van ...)

Tehát mikor itthon éltek akkor lakásra elment kb 80-90.000 ft a 400.000 Ftból
Most meg az 1 misiből megy el 400 körül a lakásra ... a maradék 600-ból szerintem max 400.000-et félre tudnak tenni de ha az egyiküknek nem lenne munkája akkor már szarabbul élnének, mint itthon ...

Másik ismerősék kint vettek kocsit 8.8 misiért átszámítva ... olyat ami itthon 4 millió... ja ez dánia... de pl itthonról mennek minden évben nyaralni mert innen a nyaralás olcsóbb :) hazajönnek 1 hónapra ... két hétre elmennek valahova nyaralni :)

(#10039) Syl


Syl
nagyúr

Érdemes elolvasni Tildy írásait, nagyon tanulságos. Nem egyszer számszerűsítette is a pénzügyeiket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10040) macilaci78 válasza Attix82 (#10037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ott is lehet feljebb kúszni, de idő, türelem kérdése. És fontos, hogy kint is elismert végzettséged legyen, na meg kifogástalan nyelvtudásod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10041) maláj


maláj
őstag

ismertek -e megbízható érsebészt kicsiny városunkban ? :)

szerk: mondom megbízható (nehogy elq*jon valamit bennem ;])

[ Szerkesztve ]

(#10042) Gergello válasza maláj (#10041) üzenetére


Gergello
addikt

olcsót?

(#10043) LÁZ válasza maláj (#10041) üzenetére


LÁZ
addikt

a karesz biztos tud ajánlani vkit :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#10044) maláj válasza LÁZ (#10043) üzenetére


maláj
őstag

Karesz ajánljál valakit PM-ben ;]
különben véged lesz :DDD

(#10045) ent


ent
őstag

Skacok!

Reészvételi szándék felmérés: :Y :Y :Y

Jövő hónapban egy PH! találkozó lenne a Gringos Étteremben 1-2 sör társaságában!

Kinek van hozzá hajlandósága? Priviben egy részt vennék üziben jelezze szándékát, aki...

Ha 2012.03.31ig 15nél több agyament jelentkezik, akkor én állom a sajttálat, max asztalonként 2 db-ot!


Tervezett témák:
1. PHP tanulás kezdeti nehézségei!
2. A hardverem elavult, van megoldás?
3. Modding, azaz gyerekes felnőtt játékok.
4. Mitől érzem magam boldognak? (szoftver vs. hardver) Meddig tart a mámor?
5. Szeged számtek árai, érdemes itt vásárolni? Vendég előadónk: boba. (vele majd később egyeztetek!:) )
6. Sör vagy bor?

Szponzorok: sajttálon kívül, mindenki maga!

:R :R :R :R :R :R :R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#10046) lorcsi válasza ent (#10045) üzenetére


lorcsi
veterán

aztamindenségit !
engem még a helyiek közül úgysem sokan ismertek...úgyhogy, ha valami extra fontos program nem jön közbe ott leszek

(#10047) Rolly válasza ent (#10045) üzenetére


Rolly
veterán

esetleg ha az időpont jó lesz akkor lehet benézek, a hely szimpatikus nekem, de nem biztos, hogy egy ph talira :) jó hely

(#10048) macilaci78 válasza ent (#10045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na végre! Hátha lesz belőle valami!

Van neki saját topikja, bár az nincs "lelakva".

Mikori időpontot jelölnék meg? Hétvége, vagy hétköznap?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10049) FoxiestFox válasza ent (#10045) üzenetére


FoxiestFox
félisten

engem is lehet, hogy erdekel, majd figyelem az esemenyek alakulasat :)
szerintem programok koze felveheto egymas telefonjainak megkukkantasa, hatha vannak ritka es erdekes darabok nalatok is :D

(#10050) Rolly válasza FoxiestFox (#10049) üzenetére


Rolly
veterán

wp7 elég ritka?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.