Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41001) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Szeged Kereskedelmi és Iparkamara parkolója két napja, ahol egy ismerősömmel beszélgetek épp. Aljában ugye egy műszaki bolt van (a nevét nem mondjuk ki mert még a fórumszoftver letiltana :) ) Ennek a hátsó kijáratán kijön egy idősebb házaspár és egy eladó, mely egy új led lcd tévét cipel. Idősebb nő odaszól a férjének: "Meglátod ez nagyobb és szebb lesz, mint az a régi tévé!" Apjuk morog miközben nyitja a kocsi csomagtartóját. Az eladó rákontráz:" Naná, hogy szebb lesz, csak amikor beállítják vigyázni kell, hogy a bemutató és az élénk módokat válasszák ki, mert akkor lesz a legszebb a kép!" :Y

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#41002) Algotis válasza regvoltrossz (#41001) üzenetére


Algotis
addikt

:DDD :DDD :DDD

Androidos Outlookból küldve

(#41003) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Keresek e-book olvasót 20ezer alatt.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#41004) HuMarc válasza regvoltrossz (#41003) üzenetére


HuMarc
addikt

A legolcsóbb megoldás :) [link] Nekem így 13 000 Ft volt.

[ Szerkesztve ]

(#41005) Polemius válasza HuMarc (#41004) üzenetére


Polemius
aktív tag

A német Amazonból szállítottak neked?
Azt hittem, hogy innen mindenkit a .com-ra irányít Kindle ügyben.

(#41006) HuMarc válasza Polemius (#41005) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja, nem, ismerőssel oldottuk meg. Igen, Magyarországra Amerikából szállítanak, és elvileg nemsokára lesz egy Pozsonyi központ/raktár.

De szvsz ismerőssel elég könnyű megoldani, hogy No.-ból legyen megrendelve.

(#41007) regvoltrossz válasza HuMarc (#41004) üzenetére


regvoltrossz
tag

Elhiszem, de nekem nincs Amazon felhasználónevem, devizaszámlám, paypal accountom meg ilyenek, és még sosem vásároltam külföldről úgyhogy az ilyen vásárláshoz mindenképp segítséget kérek!

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#41008) Ted_Beneky válasza pmheros (#40995) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Mi úgy csináltuk, hogy dec.5 este amikor már aludt a gyerkőc, elhelyeztük a télapócsomagot a csizmájába. Reggel ő automatikusan ment megnézni az eredményt vagy néha rásegítettünk azzal hogy valami motoszkálást véltünk hallani az előszoba felől és akkor már rohant is kifelé megnézni, nem-e a Mikulás volt az.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#41009) Tim82 válasza regvoltrossz (#41007) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ő segíthet ezen és megbízható ember.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41010) Polemius válasza HuMarc (#41006) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ja, megfelelő helyen levő ismerőssel sok mindent meg lehet oldani...
Apropó, valaki nem költözik mostanában USÁba? (Vagy megy látogatóba.)
Vagy mindenki csak Bp-re megy?

(#41011) johnny82 válasza Ted_Beneky (#41008) üzenetére


johnny82
őstag

+1

(#41012) FoxiestFox válasza pmheros (#41000) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálunk 5-én este.

(#41013) SirRasor válasza pmheros (#40995) üzenetére


SirRasor
őstag

5. este.
6. reggel kéne, de reggel korán kelés meg kapkodás van, pedig gyerek sincs (MÉG :DDD).

Na meg este jobb teleenni magam csokival :)

Make Love not war!

(#41014) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Tudna valaki a Dugonics téri szarvasról mutatni egy képet?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41015) HuMarc válasza macilaci78 (#41014) üzenetére


HuMarc
addikt

(#41016) macilaci78 válasza HuMarc (#41015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41017) SirRasor


SirRasor
őstag

https://www.mymemory.co.uk
Tudtok ennél jobb helyet, ahonnan érdemes microsd-t rendelni?

Make Love not war!

(#41018) SirRasor


SirRasor
őstag

MÁS: csak már kicsúsztam az edit időből. Ezen a memorys oldalon paypalon kívül bankkártyával is lehet fizetni. Ez mennyire biztonságos? Ajánlott inkább a paypal? Vonnak-e le egyáltalán ezért valamennyi extrát? Mondjuk idehaza fizettem már online cuccon bankkártyával, szóval..csak hát mégis na :D

EDIT: ja merthogy fontban kell fizetni, de a bankkártyám magyar..vagy gondolom az átváltást megcsinálja magától. De ha paypalra teszek fel, akkor az..az meg dollár lesz..vagy az is forint? De akkor abból fontot hogy vonnak le? Bocs, még sose használtam se paypalt, se külföldi fizetést.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#41019) lugosi válasza SirRasor (#41018) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha közvetlenül kártyával fizetsz, akkor megbízol az eladóban, hogy tényleg annyit von le, és csak 1x stb. Én nem bízok meg egy netes eladóban se. Ezért jó a PayPal, nem kerül az eladóhoz a kártyád adatai közül semmi.

(#41020) Polemius válasza SirRasor (#41018) üzenetére


Polemius
aktív tag

Én ha lehet, paypallal fizetek. Kártyával csak ha megbizonyosodtam a megbízhatóságról, de akkor sem szívesen.
Közvetlen plusz költség fizető fél oldaláról nincs paypalnál. Azt kell tudni, hogy ha más pénznemben terhelnek, vagy a paypal vált, vagy a bankod. Ezt be tudod állítani.
Általában a paypal rosszabb árfolyamon számol, mint a bankod. Viszont előfordulhat, hogy két konverzió is történik, és ezért nagyobb lesz a különbség. A Visa alapú kártyák dollárban, az Euro/mastercard meg euro alapú. Szóval ha fontban terhelnek, az szopó mindenképp, mert font->euro/dollár->forint váltás lesz. Ilyenkor lehet, hogy a paypal átváltással jársz jobban.

Ha többnyire $-ért rendelgetsz akkor Visa alapút érdemes tartani, ha meg euróért, akkor euro/mastercardot.

(#41021) Rick4 válasza SirRasor (#41017) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik termék van jó áron?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#41022) Rick4 válasza HuMarc (#41004) üzenetére


Rick4
félisten

Mennyiért válthatták az eur-t, ha 49 eur=13000ft, vagyis 1 eur=265 huf Mondjad melyik bank, holnap megyek, nyitom a számlát. :D Vagy az még csak az sms volt?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#41023) Rolly válasza Polemius (#41020) üzenetére


Rolly
veterán

nem pont fordítva van, hogy a mastercard usd-s a visa meg eur? :$

(#41024) Polemius válasza Rolly (#41023) üzenetére


Polemius
aktív tag

EUrocard. Európai cég.
A Visa meg USA cég.
Szerinted? :)

Persze lehet, hogy rosszul tudom, vagy már fejlődtek. Majd valaki kijavít.

Szerk.:
Érdemes azt is figyelembe venni, hogy ha kártyával fizetsz, akkor először csak zárolják az összeget, csak később emelik le. Ez azért érdekes, mert a bank nem a zároláskori árfolyamot számolja (amit akkor látsz az csak jelzésértékű ezért), hanem a tényleges terheléskorit.

[ Szerkesztve ]

(#41025) Tim82 válasza Polemius (#41024) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem merész dolog a bankvilágban abból levonni következtetést egy nemzetközi kártyatársaság eredetére vonatkozóan, hogy melyik devizanemben számol el.

Amúgy a Mastercard is USA alapítású.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41026) Rolly válasza Polemius (#41024) üzenetére


Rolly
veterán

Kiszámolón az alábbi cikket találtam:

idézet:
"A mi szempontunkból a különbség a két cég között, hogy a nem chipes Visa USD elszámolású, a Mastercard és a chippel ellátott Visa kártya euro alapú, illetve Európán kívül a PIN-kód köteles vásárlások esetén a MasterCard dollárelszámolású."

Eddig ok, de...

"Ha forintban vásárlunk, ennek nincs jelentősége, de ha euróban, akkor a Visa kártyánkkal költött összeget először dollárra váltják, majd utána forintra. Ugyanez igaz, ha Mastercarddal vásárlunk dollár alapon az interneten."

Szóval ez alapján szerintem a chippes visa kártyák euro alapúak, de ha külföldön nem kér pint egy tranzakció akkor azt usdvel számolják?

(#41027) SirRasor válasza Rick4 (#41021) üzenetére


SirRasor
őstag

Ezt néztem ki.

2 db-ot rendelnék, szállítással együtt 34 font, ami a fentiek alapján már nem tudom mennyire jönne ki paypalon keresztül :))

Make Love not war!

(#41028) lugosi válasza SirRasor (#41027) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amikor fizetsz PayPallal akkor kiírja a konverziót is.

(#41029) hodigy válasza SirRasor (#41027) üzenetére


hodigy
csendes tag

Beállítható, hogy a Paypal átkonvertálja neked a bankkártyád pénznemébe (ez az alap beállítás), vagy az eredeti pénznemben vonja le a kártyáról.
Az én tesztjeim 1-2 éve azt mutatták, hogy jobb ha eredeti pénznemben jön és a bank konvertál (esetemben CIB).

[ Szerkesztve ]

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#41030) Polemius válasza SirRasor (#41027) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ilyen hatalmas összegnél mennyi lehet a különbség a paypal meg a bankod váltása közt? 100 Ft?
Amennyit agyalsz rajta, több GDP termelés esett ki miatta, mint a differencia lenne. :P

Egyébként mindenképp érdemes paypallal fizetni, a kérdés inkább az, hogy hol váltsák át (én úgy állítottam be, hogy a paypal ne váltogassa nekem). És a biztonság miatt érdemesebb paypalt használni (nem csak a kártyaadatok miatt, de ha nem, vagy nem azt kapod amit rendeltél, akkor is védettebb vagy).

[ Szerkesztve ]

(#41031) SirRasor válasza Polemius (#41030) üzenetére


SirRasor
őstag

Jogos :B

1 valamit viszont nem értek:
Most ez az oldal britt..tehát ott elég olcsó a memória..de EU-s, ugyanúgy, mint mi. De magasabbak a fizetések. Mi is EU-sok vagyunk..

ITT NEM KÉNE OLCSÓBBNAK LENNIE, MINT OTT?!?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#41032) sss válasza SirRasor (#41031) üzenetére


sss
senior tag

Lehet, hogy ők nagyobb tételben veszik, így olcsóbban szerzik be, meg itthoni árakban benne van az artisjus faxság, stb.

(#41033) Polemius válasza SirRasor (#41031) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nem a fizetésen múlik.
Gondold végig, ott mennyi az áfa meg a jogvédők sarca, meg itt mennyi.
Nem beszélve az adott céget terhelő adók, járulékok, fenetudja milyen egyéb lehúzások, meg még a bürokrácia mértéke. Na ezek közt is találsz némi különbséget a gaz kapitalisták és a NER országa között.

[ Szerkesztve ]

(#41034) lugosi válasza SirRasor (#41031) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezen gondolkozni messzire vezet.
Pl Ausztria. A benzin nyáron ugyanannyi volt mint itthon (néhol olcsóbb). A minimálbér mennyi is ott? 1500 euró?

(#41035) azbest válasza SirRasor (#41031) üzenetére


azbest
félisten

Általában egy bejáratott taiwani kereskedőtől szoktam venni, múltkor kicsit matekoztam is ezzel kapcsolatban:

De miért is olyan drágák a memóriakártyák nálunk, itthoni botban megvásárolva:
- A 16GB-os esetnén (3700 ft távolkeleti ár + 1662 ft artisjus díj) * 1.27 áfa= 6810 ft, amire még a vállalkozás adóterhei, rezsije és az ott dolgozók bérköltsége csapódik.
- A 32GB-os méretnél ez (5500 ft + 3325 ft artisjus) * 1.27 áfa = 11208 ft + cég költségei.
A távolkeletieknek is rajta van a hasznuk és a postaköltséget is bekalkulálták. A példán látszik, miért kerül két-háromszoros árba nálunk az ilyen jellegű termék. Egyáltalán nem olcsó a keleti termék, hanem nálunk túl magasak az adók.

(#41036) Polemius válasza azbest (#41035) üzenetére


Polemius
aktív tag

Én mondjuk azt nem értem (értem én, csak pofátlanságnak tartom), hogy ha mondjuk USÁból rendelek kiskereskedőtől (akinek ugye már rajta van a haszna), kifizetem a szállítást, a vámot, áfát, még mindig jóval olcsóbban kijövök, mintha itthon megveszem egy kereskedőtől.
Pedig az nem kisker áron veszi meg, kevesebb a fajlagos szállítási költsége és ugyanazt az áfát számolja fel.
Mégis sokszor dupla áron kínálja ugyanazt, de másfeles szorzó alá nem nagyon kerülnek.

És nem olyan dolgokra gondolok amire még más, magyar extra sarc lenne (mint a memóriakártyáknál).

[ Szerkesztve ]

(#41037) ebegab92


ebegab92
senior tag

Eladó jóféle kétmagos teló :DD
Király cserélhető USB-kábeles töltővel, így lényegében bármit lehet vele tölteni, amihez van USB-kábel) :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#41038) azbest válasza Polemius (#41036) üzenetére


azbest
félisten

Az áfát külföldre eladáskor lehet nem számolják rá. Sőt, ott bizonyos államokban az online kereskedemel eleve áfamentes. Volt is valami cikk arról, hogy az amazon az áfamentes államos központjai helyett inkább bevállalja az áfás kereskedelmet, de a szállítási idő csökkentése érdekében több helyen nyit lerakatot.

Nameg, amikor az olcsó amcsi cucc elérkezik a határhoz, akkor jó eséllyel fut egy kört a magyar vámon és rákerül 27% adó, ha úgy alakul akkor 2.5% vám és esetleg valami kezelési költség is.

Igaz kínából de épp tegnap ért ide az új telefonom, aminél 33 eft körüli árra rájött 8900 ft áfa, a vám éppen a határ alatt volt, így azt elengedték. Plusz 1220 ft postai ügyintézési díj.

EU-n belül viszont pont hogy felszámolnak áfát, legalábbis a komolyabb boltok. Ezért is drágább minden itt nézve. Sőt az usa-ban futó szolgáltatás számláján is ott az áfa keményen.

[ Szerkesztve ]

(#41039) Polemius válasza azbest (#41038) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nyilván úgy értettem, hogy a magyar áfát meg a magyar vámot fizetjük meg mindketten: én is, meg az itteni kereskedő is. Csak én az amerikai kiskereskedőtől veszem, ottani kisker áron, a magyar kereskedő meg nagyker áron. És nagyobb tételben a szállítás költsége is kisebb fajlagosan.

(#41040) Rick4 válasza azbest (#41038) üzenetére


Rick4
félisten

Sőt az usa-ban futó szolgáltatás számláján is ott az áfa keményen.

Ami persze pont nem így van, ha egy másik államból veszel bármit, legyen az egy tévé, vagy egy autó, akkor ott nem számítják fel az áfát, és ami szebb, ezek után a saját államodban sem kell fizetni. A felfutott online kereskedelem oka főleg ez, ha már azzal a 6-8%-kal olcsóbb a webshop, mint a helyi kereskedő, már nyert, és ezért semmit sem kell tennie. Van sok olyan cég, amely szerte az országban több raktárat tart fenn azokból, hogy egy kaliforniait nevadából, egy indianait connecticut-ból szolgáljon ki, így kivédve az áfázást. A másik szépség az e-bay, ott az a lényeg, hogy egy centtel olcsóbb legyél mint a többi, odakint a normál kereskedelmi forgalomba csak egy bizonyos minőségi szintet megütő termék kerülhet, ami kínai, selejt, lejárt, az az ebay-en megtalálja a gazdáját, de persze van ott a normális, jó cuccokból is, csal épp nem a 'price+shipping: lowest firts' szűrő listázás elején kell keresni. :D Az csak egy dolog, hogy az áfa ott egyszámjegyű, de pl élelmiszeren, gyógyszeren, meg egy csomó dolgon egész egyszerűen nincs áfa..

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#41041) azbest válasza Rick4 (#41040) üzenetére


azbest
félisten

Ha usák lennék, akkor valsz megúsznám, de mivel nem vagyok az, így fizethetem a magyar áfát még az usában futó szolgáltatásom ára után is.

Hungary 27% http://aws.amazon.com/tax-help/

Szépen rajta is van a számlán [link]

(#41042) tipuka válasza macilaci78 (#41014) üzenetére


tipuka
addikt

Mindenki most a szarvas előtt pózol most, csak azt látom fb-n minden nap. :D Már nincs is meg a varázsa annak a fényszarvasnak. :D

(#41043) Rick4 válasza azbest (#41041) üzenetére


Rick4
félisten

Ha nevén nevezed a szolgáltatást, akkor érthető a mondat, amúgy meg lehet egy webshop-os vásárlásra is érteni, ha úgy olvasom.. :K

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#41044) Rick4 válasza tipuka (#41042) üzenetére


Rick4
félisten

Hazafelé jövet egy Ásotthalom előtt pózolt egy Fiesta a szarvas előtt, szőrcsomó, hűtőfolyadék, durrant légzsák... Valamelyik éjjel is jöttünk haza Pécsről, vagy 25 szarvast láttunk arrafelé 5 km alatt, eléggé leszűkíthető, merre járnak, ott 60-nal szoktam jönni. A srácnak nem jött össze..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#41045) tipuka válasza Rick4 (#41044) üzenetére


tipuka
addikt

Hát nem. :DDD

Amúgy honnét van az aláírásod? :) Tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#41046) Ted_Beneky válasza tipuka (#41045) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Szerintem saját :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#41047) Rick4 válasza tipuka (#41045) üzenetére


Rick4
félisten

Aláírás? Szimplán csak úgy élettapasztalatból. Akárhogy nem szeretném, jellemzően ilyen embereket látok magam körül. :D

Lehet lesz egy 82 centis panasonic lcd tévém, semmi nagy kunszt, viszont egygazdás, karcmentes, hibátlan, beszámítom, 45-ért vihető. Ha bárki fantáziáját megmozgatja, keressen priviben.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#41048) SirRasor


SirRasor
őstag

Make Love not war!

(#41049) tipuka válasza Rick4 (#41047) üzenetére


tipuka
addikt

Nekem tetszik akkor is. :D De am tényleg jó.

(#41050) Rick4 válasza tipuka (#41049) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig valami baj csak lehet vele, ugyanis annyira nem szeretnek azok, akiknek ezt a szemébe mondom.. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.