Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85001) ritkaság válasza macilaci78 (#85000) üzenetére


ritkaság
tag

Most nem tudom megmérni, de ezek nagyok szoktak lenni. 160 cm körül biztos van a legnagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#85002) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Egy óra után nem sokkal nem hallott valaki robbanást, vagy ahhoz hasonlót? A Vásárhelyi Pál, Bakay környékén elég komolynak tűnt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#85003) Valkűr válasza pulutodurumo (#85002) üzenetére


Valkűr
őstag

Én is hallottam vakamit mikor jött a futár...Eszakiban lakom, azt hittem az ég dörög..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#85004) Valkűr


Valkűr
őstag

Allitolag Sandorfalván gyakorlatoznak

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#85005) sarkanyolo2 válasza pulutodurumo (#85002) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Újszegeden az ideiglenes mozinál lehetett hallani.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#85006) csoszogi válasza ritkaság (#85001) üzenetére


csoszogi
tag

Én a fikusznak a felét levágtam, jó magas volt kb akkora, mint a tiéd. Igaz kellett hozzá metszőolló, de aztán szépen kihajtott. Ez is egy megoldás ha nem sikerül elpasszolni. Esetleg valami nagyobb közintézmény, bank uszoda stb..

(#85007) ritkaság válasza csoszogi (#85006) üzenetére


ritkaság
tag

Ez már három felé van vágva! :Y
Tavasszal vágtam szét és a másikokat is! :W

[ Szerkesztve ]

(#85008) macilaci78 válasza csoszogi (#85006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Közintézmény, bank, uszoda nem fog érte egy kanyi vasat sem adni. Akkor már inkább a füvészkert, vadaspark, vagy egyszerűen adja be a gyerek iskolájába...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85009) csoszogi válasza ritkaság (#85007) üzenetére


csoszogi
tag

Nem tőosztás, hanem vízszintesen vágni, csökkentve a magasságot, azért az fikusznál beletelik egy kis időbe míg kihajt, ha meg nem ülteted át, "diétáztatod" akkor annyira nem nő. Ha nem csökkented a magasságot, hanem csak szétülteted, akkor beindul de nagyon. Pár tőt ki is vághatsz. Van egy 15-16 éves schefflera-m de csak akkora mint egy kosárlabda.

macilaci78: ajándékozni gondoltam. Habár mi megjártuk, ajándékoztunk, egyszer eljöttek érte elvittek egy nagy pálmát, máskor meg azt mondták, ha odaszállítod akkor köszönik....

(#85010) totya694


totya694
őstag

Üdv!
Esetleg van-e valakinek Wolf Péter Special Szeged retró 28-as férfi kerékpárja vagy alkatrészei?

Üdv:Attila

(#85011) SirRasor


SirRasor
őstag

Kis nátrium glutamátot hol lehet olcsón venni?
Ebayen 1k a 80g, de nekem csak egy falatnyi kell kipróbálni. Várni se várnék 1 hónapot...

Make Love not war!

(#85012) pulutodurumo válasza SirRasor (#85011) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Valamelyik kínai büfében csak adnak egy marékkal... :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#85013) nap válasza SirRasor (#85011) üzenetére


nap
addikt

Patikában? Bio boltban?
Vagy, ha tudod, hova költözött a Gyógyszerészkarral szemben volt fűszeres.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#85014) pilóta válasza SirRasor (#85011) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mire kell? Nem fáj a fejed eléggé? ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#85015) macilaci78 válasza SirRasor (#85011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tesco saját márkás chipsről lesöpröd. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85016) SirRasor válasza nap (#85013) üzenetére


SirRasor
őstag

Passz. Ha tudnám, nem kérdeztem volna :D

pulutodurumo amilyen viccesnek indult, talán még ennek van a legtöbb értelme :))

pilóta tesztre kell! Kíváncsi vagyok, hogy a főztjeimet mennyire dobja fel, illetve ha már megismerem, hogy egyértelműen milyen az íze, akkor ki tudnám szűrni más ételekből is. Mondjuk pizzákból, amiket szoktunk rendelni.
Kis mennyiségben nem hiszem, hogy fejfájást okoz.

macilaci78 :DDD

Make Love not war!

(#85017) tisn válasza SirRasor (#85016) üzenetére


tisn
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy a főztjeimet mennyire dobja fel,

ne rontsd el azzal a szarral

(#85018) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani megbízható fűtés/kazánszerelőt Szegeden? Át kellene nézni és kitakarítani egy régebbi Vaillant kazánt, mert most volt a kéményseprő és azt mondta, nagyon ráférne.

(#85019) SirRasor válasza tisn (#85017) üzenetére


SirRasor
őstag

Erről inkább az jutott eszembe, hogy a főztjeimet nincs az a csodaszer, ami feldobná :D

Make Love not war!

(#85020) pilóta válasza SirRasor (#85016) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az ízét nem fogod felismerni, mert nincs íze. Az ízérzékelésedet csapja be. Hozzászoksz, és nem fogod rendesen érzékelni az ízeket egy idő után. Kis mennyiségben is tud fájni a fejed tőle, nagy mennyiségben meg megbetegít. Ne edd.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#85021) SirRasor válasza pilóta (#85020) üzenetére


SirRasor
őstag

Ok, meggyőztél.

Make Love not war!

(#85022) csoszogi válasza SirRasor (#85019) üzenetére


csoszogi
tag

tessék:
[link]

amúgy van íze, de nem igazán tudom meghatározni, vagy körül írni mi is lehet az. Maga az umami, meg pont, hogy jelen van paradicsomban(pizza) is, lásd wikipedia. Ez végül is egy aminosav Na sója. A kínai büfé nem rossz ötlet... :D

[ Szerkesztve ]

(#85023) r0by válasza SirRasor (#85011) üzenetére


r0by
addikt

Egy kis olvasnivaló: [link]
Mi olyan hamit már jó pár éve nem veszünk, amin fel van tüntetve, hogy tartalmazza.

(#85024) Krogoth


Krogoth
senior tag

Aszkorbinsav: az alattomos gyilkos. ;)

(#85025) martonx válasza #PeTeY# (#85018) üzenetére


martonx
veterán

polytherm kft olcsónak nem mondanám őket, de ha közelre sikerül tőlük időpontot kapnod, akkor megbízhatóan kijönnek, és profin szerelnek.

Én kérek elnézést!

(#85026) #PeTeY# válasza martonx (#85025) üzenetére


#PeTeY#
tag

Köszönöm. Megkérdezem.

(#85027) azbest válasza SirRasor (#85021) üzenetére


azbest
félisten

a kínaiak tonnaszámra eszik, ottani kajás vloggernél látni hogy szó szerint nagykanállal tolják a kajájukba és mégsem pusztulnak tömegesen, ahogy azt a nyugati hipszterek vizionalizálják

(#85028) csoszogi válasza r0by (#85023) üzenetére


csoszogi
tag

Hát azért ennek az írásnak én nem teljesen hinnék:

Akkor nézzük:

"Igaz, hogy természetes állapotában (paradicsomban, zöldborsóban) veszélytelen a glutamát, hiszen azt mint komplex (aminosavakból álló) fehérjét a gyomor képes megemészteni,

Ad1: mint írtam aminosav, mint fehérjealkotó a glutaminsav, de mint minden aminosav az is előfordul szabad formában is a sejtekben. Az emésztés során meg egészen aminosavakig bontódnak a fehérjék, a bélrendszerben, de igaz kisebb peptidek is képesek felszívódni a vékonybélből.
Lásd még, glutaminsav, glutamát tartalom:

[link]

ám ha a gyártók hidrolizálják, vagy élesztő kivonatként adják az ételhez, akkor az már nem természetes, és az ilyenfajta címkézés is megtévesztő.

Ad2: Élesztő kivonat van, az angolok egyik kedvenc kenyérre kenhető kulimásza is az, Tescoban is kapható. Tele van B vitaminnal, fehérjével, és DNS/RNS hidrolizátummal, ami szintén ízfokozó hatással bír lsd: 5′-ribonukleotidok
De végül is a kenyérben is van, már ha élesztővel készül.

A szabadkötésű aminosav a szervezet számára már méreg.

Ad3: hoppá, ez nekem új....eressz meg egy keresést, azért rohadt sokféle aminosav tablettát lehet kapni...
Nézzük csak ezt a na-glutamát (glutaminsav-Na sója) mérget:
[link]

A gyártóknak nyilvánvalóan nem érdeke beismerni ezt, inkább próbálják más nevek mögé bújtatni az adalékanyagot (a már említett E-621 és élesztő kivonaton kívül mint hidrolizált vagy texturált növényi fehérje, autogénezett élesztő, kalcium kazein, nátrium kazein vagy egyszerűen "ízfokozók", "fűszerek").

Ad4: erre most mit mondjak...azért az a hidrolízis nem ördögtől való dolog... :D a kazein meg kazein ha iszol tejet vagy eszel sajtot már veszed is magadhoz tonnaszám..

Hasonló mizéria van a nitrit/nitrát dologgal is, az is megérne egy misét.

[ Szerkesztve ]

(#85029) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!
Ezekről a virágokról lenne szó. A legkisebb 140, a legnagyobb 170 cm. 2500-3500 Forint. A Ficust tavasszal 3 felé vágtam. A Dieffenbachiát visszavágtam teljesen. Mégis ekkorára nőttek félév alatt. :W :C :R

[ Szerkesztve ]

(#85030) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.
Tudtok esetleg itt szegeden olyan embert, aki kávégépek szervizelésével foglalkozik, és árul használt automata kávégépet garival?

(#85031) martonx válasza ritkaság (#85029) üzenetére


martonx
veterán

Dobd ki őket, az asszonynak is mindig ezt javaslom, amikor a béna virágjaival problémázik :D

Én kérek elnézést!

(#85032) ritkaság válasza martonx (#85031) üzenetére


ritkaság
tag

:(((

(#85033) biomassza válasza csoszogi (#85028) üzenetére


biomassza
csendes tag

Köszönöm. Végre valaki, aki nem dől be a szembeömlő hülyeségeknek fenntartás nélkül.

Megj. 1: mivel a glutamát kb minden fehérjében alkotóelem, (amellett, hogy az aminosav-anyagcsere egyik lépcsője a sejtekben) ilyen formán előfordulásáról beszélni értelmetlen is volna, mert fehérje meg mindenhol van - nyilván szabad glutamát mennyisége a nagyobb a paradicsomban pl.... Ergo itt is csúsztatás van.

Megj. 2: cikk forrásai is megérnek egy misét. Mondanám, hogy "hú de igényes, forrást is említ" - nem teszem, mert ez még rosszabb. Tudománynak akar látszani.

(#85034) lorcsi válasza Lehiñito (#85030) üzenetére


lorcsi
veterán

Saeco Automata Kávéfőzők - Saeco Márkaszerviz Szeged náluk voltam pár éve, elég jól tudták a dolgukat
itt kell bemenni a kapun, és ha ráközelítesz látszik a zöld épület az lesz az

(#85035) SirRasor


SirRasor
őstag

Honor Band 4-em van eladó. Valakit érdekel?
8.2k a kikiáltási ár.

További eladó termékeim.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#85036) lupus_l válasza Digital (#84956) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Bekötötték és hozza a várt sebességet. Modemet kicserélték az új Sagemcomra. Pár óra kellett, amíg az előző csomag értékei helyett az új működött.
Társasházba tavaly az elosztóig optikáztak, így nem nagyon vártam jelveszteséget.

(#85037) Digital válasza lupus_l (#85036) üzenetére


Digital
addikt

Nekem 940, a feltöltés 27.
Idáig mindig az aktuális csomag felett volt kb 5%-al a letöltési sebességem. Bár a szerelő nem igazán volt a helyzet magaslatán, a hétvégén átnézem mit barkácsolt össze.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#85038) sarkanyolo2 válasza lupus_l (#85036) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szia!

Merre fele laktok, hol elérhető a szolgáltatás?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#85039) lupus_l válasza sarkanyolo2 (#85038) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Makkos-erdő soron, lakópark oldalon biztosan elérhető.

(#85040) DarkByte válasza lupus_l (#85036) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem rossz. De az a 22Mbps upload így 2019-ben azért eléggé elkeserítő. Legalább is nekem, aki néha előfordul hogy itthonról dolgozik és kell nagyobb fájlokat mozgatni, ill. közben mondjuk VoIP hívást is csinálni.
Persze ha ilyen nincs akkor végül is.. bár mobilokkal is marha gyorsan össze lehet fényképezni, videózni gigákat manapság.

(#85041) lupus_l válasza DarkByte (#85040) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Szerelő azt mondta, hogy a feltöltési sebességet is hamarosan megnövelik. Igaz, az 1 gigabitre is azt mondták egy éve, hogy hamarosan :DDD
Nincs választási lehetőség, a Digi csak a lakópark körül van.

(#85042) fecus


fecus
őstag

Mivel ragasztjuk a hagyományos vonalzót?
Megrepedt a mélyhűtő tartódoboza a fogójánál. Anya megrántotta amikor le volt fagyva. :W
A szervizes mondta, hogy erősítsem megy egy beragasztott vonalzóval.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#85043) SirRasor válasza fecus (#85042) üzenetére


SirRasor
őstag

Műanyagra mindig is a pillanatragasztó volt a legjobb. Ajánlom a GÉL változatot, az nem csurog össze-vissza.

Make Love not war!

(#85044) pulutodurumo válasza SirRasor (#85043) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Melyik műanyagra? PET, ABS, HDPE, van néhány, és nem egyformák. Van amit nem fog a cianoakrilát. Csak mondom...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#85045) ritkaság válasza fecus (#85042) üzenetére


ritkaság
tag

Hali!
Mindkét felületet finoman csiszold meg az egyiket gél állagú pillanatragasztózd a másikat szódabikarbónázd, de vékonyan olyan porszerűen. Majd hirtelen teljes felületen nyomd össze.

(#85046) martonx


martonx
veterán

Sziasztok,

Napkollektorban gondolkozok (ha már van melegvíz tároló tartályunk a padláson), páran elég tájékozottnak tűntek napelem, napkollektor témában. Légyszi küldjétek el, hogy nálatok milyen cég csinálta a rendszert. Némi webes kutakodás után, vajon jól gondolom, hogy napkollektor olcsó dolog, és a padlófűtésünkkel, melegvizes tárolóval együtt kb. kinullázná a fűtési költségünket?

Én kérek elnézést!

(#85047) macilaci78 válasza fecus (#85042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Kálvárián a nagykörúton belül a Military Shop mellett van egy jó műanyag hegesztő.
A pillanatragasztó rugalmatlanul köt, a fagyasztóban lévő és a szobahőmérséklet közt van egy laza 40°C különbség, ha csak évente egyszer veszed ki leengedni a hűtőt, már lehet gond.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85048) SirRasor válasza pulutodurumo (#85044) üzenetére


SirRasor
őstag

Tudom, hogy van sok féle és nem tudom melyik milyen, de a sok-sok év alatt (tapintásra) rengeteg félét ragasztottam és úgy általánosan igaz, amit írtam.

Make Love not war!

(#85049) csiszy válasza DarkByte (#85040) üzenetére


csiszy
csendes tag

Kinek mi az elkeserítő...
Én Szegeden, a Gál utcában lakom. Nekem a Telekom 20/300-as Netem csak 20/260 körüli, és hetente újra kell indítanunk a Modemet, mert belassul, akadozik... (és nem Flip, mivel itt nincs Digi, tehát 8e Ft-ért kapom mindezt...)
Az ügyfélszolgálatot sem nagyon hívogatjuk már, mert megállapították párszor, hogy nem nálam, sőt, nem is a társasházban van a gond, hanem eleve gyenge a bejövő jel, s leterhelt... Hát szuper...
Erre felé nem hallottatok hálózatfejlesztést???

(#85050) Rolly válasza csiszy (#85049) üzenetére


Rolly
veterán

Budapest => Újpest => Irodaház => Telekom max 50/5 mbit VDSL kapcsolattal... csakorlatilag inkább 30/1 mbit :) és mindez 7500 ft körül
Dunakeszi => Dunaparttól 100 méterre Digi 1000/300 inkább 300/300... és mindez 3000 ft alatt

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.