Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45001) Syl válasza bitpork (#44997) üzenetére


Syl
nagyúr

Svéd, brazil - érted te miről beszélek ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45002) martonx válasza fero02 (#45000) üzenetére


martonx
veterán

"Hogy merjen bárki is családot alapítani, amikor szinte minden, ami a megélhetéshez szükséges bizonytalan. " - ez milyen bullshit már. Már csak azért is, mert ha igaz lenne Afrika, Ázsia nem túlnépesedne, hanem kihalna.
Szvsz a fityisz egy fos minden tekintetben, viszont ha csak egyetlen egy dologban is, de a családpolitikában tagadhatatlanul többet tett, mint bárki elődje. Bármikor bárkinek bólogatok, hogy elkúrták a gazdaságot, külpolitikát, eu-s pénzeket, környezetvédelmet, oktatást, bármit aláírok. De hogy azért nem vállal ma valaki gyereket, mert a szemét kormány, na ott valami más probléma van. :DDD

Az elméletemet ismeritek már a kínai nyugdíj modellről. Mindenkinek annyi nyugdíj jár, amennyi nyugdíj hozzájárulást levonnak a gyerekei havi fizetéséből. Ha meg nincs gyerek, akkor gondoskodik magáról ahogy tud. Végtelenül egyszerű lenne, és hirtelen mindenki motivált lenne a gyerekei taníttatásában, gyerekvállalásban.

Én kérek elnézést!

(#45003) Rolly válasza martonx (#45002) üzenetére


Rolly
veterán

csudás lenne és rövidesen kétszer ennyi munkanélküli lenne csudás egy nyugdíj modell lenne ez :D...

más nem tudunk gyereket vállalni jelenleg, mert a törvények nem védik kellően a nőket... Pl akik veszélyes anyaggal dolgoznak és nem eshetnek csak teherbe... otthon ülve egész nap könnyen kedv jön a szaporodásra ... ezt látjuk a bidámbidámoknál is....

(#45004) Rawulf


Rawulf
őstag

Még 10-20év és fele annyi munkavállalóra lesz szükség, mint most.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#45005) Syl válasza Rawulf (#45004) üzenetére


Syl
nagyúr

Még 10-20 év és nem kell magyar tagozatot indítani az iskolákban :U
Mert ugye tudjuk kiknek kedvez az jelenlegi "családbarát" politika...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45006) Agyasima válasza martonx (#45002) üzenetére


Agyasima
senior tag

Sasolnál te nagyot, ha a gyerkőceid kétharmada külföldre menne, egyharmada meg HTB-vé válna. :) (És lássuk be, ennek még van is realitása.) Állhatnál te is sorba vén fejjel a lencsefőzelékért a hajlékonyokkal. Az általad sokadjára emlegetett nyugdíjrendszer egy csőd lenne errefelé. Ha már egyéni gondoskodás, akkor miért nem az egyéni számla mellett törsz pálcát? Igazságosabb, mivel abból a pénzből van, amit magadnak tettél félre, és mértéke is csak tőled függ.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#45007) Rawulf válasza Agyasima (#45006) üzenetére


Rawulf
őstag

Intő példa lehet Franciaország, ahol a társadalom kollektív véleménye, hogy az idősekkel foglalkozzon az állam. Az is egy véglet.

De legalább cheat nélkül végig vittem a Devil May Cry 5. részét Hell-end-Hell fokozaton. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#45008) martonx válasza Agyasima (#45006) üzenetére


martonx
veterán

Ezt írtam: "Mindenkinek annyi nyugdíj jár, amennyi nyugdíj hozzájárulást levonnak a gyerekei havi fizetéséből. Ha meg nincs gyerek, akkor gondoskodik magáról ahogy tud." - ergo én az egyéni számla mellett IS török pálcát.

Normális esetben a gyerekek megléte automatikusan jelentené a nyugdíjat. Nem normális esetben (mint amilyen nálunk van, és ami felé egyre inkább tart az ország), természetesen az egyéni öngondoskodás az egyetlen járható út. Ekkor viszont beteges az a nyugdíj hozzájárulás, amit vonnak tőlünk, a jövőben kapott semmiért cserébe.

Abszolút nem félek attól, hogy mi lesz ha a gyerekeim külföldre mennének, maximum engem se lenne ami itt tart :)

Syl: pont, hogy a gyerekek után járó adókedvezmény nem a svédeknek kedvez, hanem a gyereke(ke)t vállaló fiataloknak. A svédekkel ha nem is szúrtak ki nagyon (szvsz jóval keményebben kellene fellépni), de a szociális cuccok iskola látogatáshoz kötése is több, mint az elmúlt évek semmilye.

Én kérek elnézést!

(#45009) Rolly válasza martonx (#45008) üzenetére


Rolly
veterán

"a szociális cuccok iskola látogatáshoz kötése is több, mint az elmúlt évek semmilye." - pont hogy semmit sm ér ... kérdezz meg 1-2 osztályfőnököt ahol van bidámbidám vagy házi orvost... a konfliktus elkerülése végett írják be az igazolt hiányzásokat meg nem írják be hogy nem volt suliban a bidámgyerek...

tudok háziorvost aki mindenkinek igazolást ad miután megfenyegették ha nem ad akkor megverik... Egy olyan településről van szó ahol 6000 emberből kb 250-300 bidámbidám (tehát az országos átlag alatti)

[ Szerkesztve ]

(#45010) Rawulf válasza martonx (#45008) üzenetére


Rawulf
őstag

Szerintem a jómódúakat nem kellene az államnak támogatnia. Pont.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#45011) Rawulf


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#45012) pmheros válasza Rawulf (#45011) üzenetére


pmheros
senior tag

Ezek csupa pozitív adatok !
Magyarország jobban teljesít ! :)

(Egyébként igenis könnyebb a bevásárlószatyor mint 4 éve.
A 900grammos kenyér, a 82grammos chips, az egyre kisebb tejföl mind tesz ezért.

MOD.: a Chio Chips már csak 75g)

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#45013) Rolly válasza pmheros (#45012) üzenetére


Rolly
veterán

de így legalább egészségesebben élünk :9

(#45014) maláj válasza Rolly (#45013) üzenetére


maláj
őstag

már a csoki is kevesebb :DDD

(#45015) Polemius válasza martonx (#45008) üzenetére


Polemius
aktív tag

Néhány kérdés:
- Akinek van gyereke, de a gyerekétől nem vonnak nyugdíjjárulékot (mert beteg, nincs munkája, még tanul, egyéb), az akkor nem kapna nyugdíjat? (Bár a pénzét a gyerekekre, illetve a szüleire költötte, saját nyugdíjra takarékoskodás helyett.)
- Csak addig (azok) fizetnének járulékot, ameddig (akiknek) élnek a szülők?
- A gyerekektől levont nyugdíjjárulék mértékét jócskán megemelnéd gondolom, mert a mostani járulékok alacsonyabbak? (viszont ugye nem kell életed végéig fizetned, lásd előző pontot)
- Ha jól értem, akkor az aktív korúakra kirótt járulékból fedeznéd az inaktív korúak nyugdíját.
- Ezek szerint a te rendszeredben is az egyre kevesebb dolgozó tartja el az egyre több nyugdíjast, csak sokan kiesnek az ellátórendszerből? (fogyatékosok, rokkantak, stb)
- Ráadásul akinek fizetnie kell a szülei nyugdíját, de neki nincsenek gyerekei, az a saját nyugdíjára nem tud félretenni (hiszen más valaki után fizeti a járulékot).
- Kivéve aki árva, mert annak nem kell járulékot fizetnie?

Nem egészen látom át, hogy miben jobb (és társadalmilag igazságosabb) ez a rendszer azon kívül, hogy csökkenti az állami nyugdíjkiadásokat.

Egyébként lehet, hogy megoldást jelentene a mostani nyugdíjrendszer ismert problémájára, ha az öngondoskodás felé terelnék át, vagy legalább nagyobb hangsúlyt kapna. De ebben az országban ilyen a következő 50 évben nem lesz (viszont a mostani rendszer valószínűleg látványosan fog összeomlani). Például azért, mert az első kísérlet (magánnyugdíjpénztár) elkaszálása után senki nem fog bízni még egy ilyenben.

Személy szerint egy árva fillérre sem számítok az állami nyugdíjrendszerből. Legalábbis ettől az államtól, mert persze kacsingatok én is külföldre.

(#45016) lugosi válasza maláj (#45014) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát még a sör :DDD

(#45017) LordVader80 válasza stopperos (#44994) üzenetére


LordVader80
senior tag

Én kimondottan szeretem olvasni az ilyen "meddő vitákat" :D

May The Force Be With You!

(#45018) bitpork válasza LordVader80 (#45017) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Inkább itt legyen vita mint az utcán macskakő dobálás meg tv székház gyújtogatás nem? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45019) LordVader80 válasza bitpork (#45018) üzenetére


LordVader80
senior tag

Dehogynem, egyetértek ;)

May The Force Be With You!

(#45020) Agyasima válasza Polemius (#45015) üzenetére


Agyasima
senior tag

+1: azon szerencsétlenek közé tartozol, aki kénytelen volt eltemetni a gyermekét? Ne parázz: holnaptól már nyugdíjad sem lesz.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#45021) FoxiestFox válasza bitpork (#45018) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Főleg, ha a macskakő nyávog is :D

(#45022) Rolly válasza Polemius (#45015) üzenetére


Rolly
veterán

én se számítok semmire az állami nyugdíj rendszertől :) ... de legalább ezt biztos megkapom :)

(#45023) martonx válasza Polemius (#45015) üzenetére


martonx
veterán

"Ha jól értem, akkor az aktív korúakra kirótt járulékból fedeznéd az inaktív korúak nyugdíját."
Miért szerinted most miből van nyugdíja a nyugdíjasoknak? Sőt jobbat mondok, a jelenlegi nyugdíj befizetések még a jelenlegi nyugdíjak kifizetésére sem elegek, így évente pár száz milliárddal szimplán az adónkból csoportosítanak át erre. Nálam legalább tisztán átlátható lenne a rendszer, nem úgy mint a mostani maszatolás.

"Egyébként lehet, hogy megoldást jelentene a mostani nyugdíjrendszer ismert problémájára, ha az öngondoskodás felé terelnék át, vagy legalább nagyobb hangsúlyt kapna."
Hú eddig de jószívűek voltunk, és fúj a kegyetlen ötletem, mert akár 10-20%-a is kieshet a nyugdíjasoknak az ellátórendszerből. Viszont te annyira kegyetlen vagy, hogy ezek szerint a 3 millió nyugdíjas 99%-a holnaptól abszolút ne kapjon nyugdíjat? Az én ötletem szerint lehet, hogy X% kihullik a rendszerből, de mégsem 99%.
A tisztán öngondoskodás tök jó idea, csakhogy a rendszer az alapjaitól van elkúrva, lásd a fenti válaszom.

Én kérek elnézést!

(#45024) azbest válasza martonx (#45002) üzenetére


azbest
félisten

A nyomorúságos helyen azért szülnek sok gyereket, mert nemrég még csak néhány élte meg a felnőttkort. Persze azóta már így is sokat javultak a kilátásaik, ugyanúgy szülnek rakásra, közben már nem akkora a gyerekhalandóság. Akárhogy is a természet egyensúlyra törekszik, nem véletlen, hogy a fejlett országokban kevesebb gyerek születik, miközben tovább élnek aktív életet az emberek.

A kínaiak lehet hamarabb teszik rendbe a nyugdíjakat, mint mi.
2011: Kína felduzzasztja a nyugdíjprogramját
"Kína két évvel ezelőtt indította el a 800 milliós falusi népesség nyugdíjellátásának megteremtését célzó programját, amelynek célja, hogy csökkentse a vidékiek és a városiak életszínvonala közötti óriási különbséget. Eddig 199 millióan kapcsolódtak be a rendszerbe, ők díjat fizettek belépésükért, amiért cserébe 60 éves koruk után havi nyugdíjat kapnak.
Ez kevesebb, mint az iparvállalatoktól nyugdíjba vonulók juttatása, amely a 2005-ös 649 jüanról 2011-re 1362 jüanra (tegnapi árfolyamon 40 300 forintra) nőtt. A pekingi vezetés figyelmeztette a helyhatóságokat, hogy javítsák a nyugdíjprogrammal foglalkozó részlegeik működését, illetve azok intézkedéseinek átláthatóságát."

Egy másik írás szerint sokan a gyerekekre támaszkodnak, viszont érdemes észrevenni, hogy itt is 5-10 éves adatokra támaszkodnak [link]
Érdekes, hogy 5-10 éve is komoly megtakarítást tudtak félretenni az ottani fizetésből. Ez nálunk sokaknak elképzelhetetlen. Tehát ott az elvonások hagynak teret az öngondoskodásnak. Nem úgy van mint itt, hogy a megtermelt érték 50-70%-át levonják ilyen-olyan adóként direktben vagy közvetlenül (bérköltség, áfa, terméktípusokra és szolgáltatásokra kivetett külön adók...), majd elvárják, hogy a maradék 30-50% egy nagy részét önkéntes nyugdíjpénztárba öngondoskodjuk. A maradék semmiből meg éljünk a jelenben. :U

Másrészt kínában 60 és 50 év (volt, évente egy hónappal megemelik) a nyugdíjkorhatár, miközben a várható élettartam magasabb kicsivel, mint az itteni. Plusz ott a férfiak nem halnak meg 65 évesen, hanem közel 1:1 arányban vannak az idősebbek is. "A statisztikák szerint jelenleg hét kereső jut egy nyugdíjasra, ez az arány azonban a demográfiai változásoknak tulajdoníthatóan 2035-re kettőre csökkenhet." [link]
Nálunk "Jelenleg 1,3 aktív korú jut egy nyugdíjasra. 2050-re, amikor a mai harmincas korosztály nyugdíjba megy, ez az arány még rosszabb lesz: egy aktív kereső két nyugdíjast fog eltartani az Eurostat előrejelzése szerint. " [link] és itt nem keresőt, hanem olyan korút írnak. :U

[ Szerkesztve ]

(#45025) Rick4 válasza Rawulf (#44991) üzenetére


Rick4
félisten

Az, hogy itt kit hogy érint az országban hozott változás, kizárólag anyagi oldalról nézve, semmilyen szinten nem politika. Kérdeztem, ki hogy jár, rosszabbul-e vagy jobban. Ennyi. Ha meg olyan félős vagy, akkor nem kell háromhetente leírni, hogy ha leírnád, biztos warn-t kapnál. :D Az olyan gagyi már így a sokadik után, de tényleg. ;)

Arra meg már tényleg nem mondok semmit, aki csak szövegel, de egy tök egyszerű visszakérdezésre nincs érdemi válasz.. Hogy lehet az ilyennel egyáltalán beszélgetni? :U Na mindegy, azért nekem jó napom volt. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45026) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Inkább vegyétek meg a szifonomat, nőjön az én GDP-m. :D

(#45027) johnny82 válasza lugosi (#45026) üzenetére


johnny82
őstag

Ez már frissíthető Kitkat-re? ;]

(#45028) Rick4 válasza johnny82 (#45027) üzenetére


Rick4
félisten

+1 :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45029) fero02 válasza martonx (#45002) üzenetére


fero02
veterán

Miért lenne bullshit?

Lehet, hogy magában a családpolitikában tett előremutató intézkedést, de másban meg csak zavart és bizonytalanságot csinált. Vagy az szerinted elősegíti a családalapítást, hogy olyan döntések születnek, amik a magyar vállalkozásokat sorra csődközelbe/csődbe sodorják? Az szerinted segít, hogy még ha van is munkahelyed, de bármikor kib@szhatnak onnan (pl táppénz alatt)? Az segít, hogy minden folyamatosan elértéktelenedik ebben az országban? Az segít, hogy folyamatosan (és ez nem csak a fityisz műve) kiárulják az országot/az ország értékeit és ezzel szintén veszélybe sodorják sokak jövőjét? Mert ha ezek szerinted segítik és fellendítik a családalapítást, akkor én kérek elnézést.

Amit ezek eddig csináltak az 2 "rétegnek" kedvez, ami igazából 1:
- a gazdagoknak, de ők enélkül is meglettek volna
- a bidámiaknak, mert pénzt kapnak értük, és ami még faszább, hogy utána a pulyákkal még pénzt is tudnak kicsalni az államtól

Ha ezzel a 2 réteggel végre valahára kezdene valaki valamit (főleg az utóbbival), akkor nagyon nagyon sok pénzt lehetne visszaforgatni az államkasszába és nem születnének sorra elmebeteg dolgok. De amíg nem lesz VALÓDI rendszer változás itthon, addig ezek a problémák sosem fognak megoldódni, mert a fekete pénzekből megtollasodott politikus nem fog fellépni ellenük, mert akkor neki is lenne vesztenivalója, a mórok meg ugye kellenek, mert sokan vannak és buták, a döntések nem érdeklik őket (pénzt kapjanak a semmire, ne legyenek háborgatva, a többit úgy is összelopják maguknak) és elmennek ikszelni arra, aki többet ígér nekik.

(#45030) lugosi válasza johnny82 (#45027) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sőt, még M&Ms-re is! :D

(#45031) Polemius válasza martonx (#45023) üzenetére


Polemius
aktív tag

Viszont te annyira kegyetlen vagy, hogy ezek szerint a 3 millió nyugdíjas 99%-a holnaptól abszolút ne kapjon nyugdíjat?
(...)
A tisztán öngondoskodás tök jó idea, csakhogy a rendszer az alapjaitól van elkúrva,

Nem írtam sehol, hogy szerintem mi lenne a megoldás. Tökéletes rendszer, afféle Szent Grál valószínűleg nincs is. Az viszont nyilvánvaló, hogy a mostani rendszer hosszú távon nem fog működni.
Azt írtam, hogy arra hajlok, nagyobb hangsúlyt kellene helyezni az öngondoskodásra. Ezt viszont nem lehet egy csapásra megtenni, pont azért mert sokan kiesnének az ellátásból. És teljesen megszüntetni sem szabadna a szociális ellátórendszert (most ide értve mindent, részben a nyugdíjakat is).
Ám az átlagember számára lehetővé kellene tenni, hogy saját magának teremtse meg a nyugdíját. Egyre növekvő mértékben, ahogy a "teljesen állami" nyugdíjak lassan megszűnnének. Ezt lehet különféle kedvezményekkel támogatni, illetve részben jogszabályi támogatással beindítani. Mindez valószínűleg egy ideig az állami nyugdíjellátás oldalán korlátozásokkal járna, de legalább nem omlana össze az egész.
Szóval valamilyen kevert rendszert tudnék elképzelni (a távoli jövőben), ahol jóval kisebb járulék mellett az emberek döntik el, hogy miként gazdálkodnak a pénzükkel és teremtik meg idős korukra az anyagi biztonságot, akik meg szerencsétlen helyzetbe kerülnek, azokat védené a járulékokból fenntartott védőháló.

Persze mindehhez sok idő kellene és nem utolsó sorban az, hogy a gazdaság, a foglalkoztatottság, a munkalehetőségek területén jelentős javulás történjen.
Meggyőződésem egyébként, hogy ehhez leginkább az oktatás, a kutatás területén kellene nagyon sürgősen nagyon komoly eredményeket elérni (és rettentő rossz irányba halad ez a terület hosszú évek óta), de ez egy másik téma.

És persze az öngondoskodás kapcsán a magánynyugdíjpénztárak felszámolására gondoltam, hogy még egyszer senki nem fog beleugrani olyasmibe, amiről pontosan tudja, hogy egyetlen tollvonással bármikor eltörölhetik.
(Lásd a babakötvények, biztos vagyok benne, hogy az is azért szűnt kvázi teljesen, mert átterelték állami kézbe.

(#45032) martonx válasza fero02 (#45029) üzenetére


martonx
veterán

Figyi, az összes általad leírttal egyetértek, sőt.
Csak továbbra is azt mondom, hogy ha valaki gyereket akar, akkor mindez bullshit. Ha meg nem akar, akkor bárhol is legyünk, bármilyen körülmények között is, hosszasan lehet sorolni, hogy miért nem akar valaki gyereket.
Remélem értjük egymást.

"Amit ezek eddig csináltak az 2 "rétegnek" kedvez, ami igazából 1:
- a gazdagoknak, de ők enélkül is meglettek volna
- a bidámiaknak, mert pénzt kapnak értük, és ami még faszább, hogy utána a pulyákkal még pénzt is tudnak kicsalni az államtól"

Az első pontod igaz, bár nézőpont kérdése, hogy ki számít gazdagnak. Inkább a fizetések szarok, mintsem, hogy gazdagnak mondjam azt aki bruttó 600K-t keres havonta. A második pontod meg az elmúlt 25 évre igaz, annyi kitétellel, hogy talán 98-2002 között, illetve az utóbbi 4 évben a svédek kaptak némi járulékos terhet (kötelező óvoda, iskola, adókedvezményből ugyebár nem részesülnek). Ettől függetlenül szvsz még így is betegesen túl vannak támogatva, amit nagyon gyorsan orvosolni kellene.

Én kérek elnézést!

(#45033) quailstorm válasza Polemius (#45031) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Feltalálod újra a spanyolviaszt mi? A kötelező önkéntes magánnyugdíjpénztárak pénze volt ez amiről beszélsz, idén kezdték volna használni, de kellet Viktornak.

Az hogy egy tollvonással elvehetik a pénzed, meg gyakorlatilag bármilyen pénztároló intézetről elmondható. Szándék és hatalom kérdése.

(#45034) fero02 válasza martonx (#45032) üzenetére


fero02
veterán

Én a saját (általam szegénynek mondott) gyerekkoromat alapul véve mondom még mindig azt, hogy a korábban leírtak miatt 30 éves fejjel nem merek belevágni egy gyerek projektbe. Annak idején nélkülöztem nem keveset, sőt...bizonyos tekintetben most is azt teszem. Ha egyszer gyerekem lesz én nem szeretném, hogy neki is hasonló dolgokon kelljen végigmenni.

Nem, azok nálam sem a gazdag csoportba tartoznak. Osztom a véleményed a fizetések kapcsán. Annyira kellett nekünk az EU, mint a fene...az árakat tekintve qrva gyorsan el tudtuk érni a nyugat szintjét...csak a szolgáltatások, fizetések terén vagyunk rohadtul lemaradva. De úgy néz ki, e hiba javításra való törekvés sincs.
Igaz hát, azért is mondtam, hogy amíg nem lesz VALÓDI rendszerváltás (a szereplőkkel, pártokkal és az eszmékkel együtt), addig sosem lesz valódi előrelépés ebben az országban. Olyanok vagyunk, mint a kacsák: magunk alá szarunk-hugyozunk és benne tocsogunk, közben meg megy a rikácsolás.

(#45035) SirRasor


SirRasor
őstag

Egy kis esti okosság :)

Make Love not war!

(#45036) FoxiestFox válasza SirRasor (#45035) üzenetére


FoxiestFox
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45037) fero02 válasza SirRasor (#45035) üzenetére


fero02
veterán

(#45038) maláj


maláj
őstag

akinek van 1 fekete színű, 12cm-es ventivel ellátott ROSSZ tápja az vérnyogjon 1 csokiért :DDD

(#45039) bitpork válasza maláj (#45038) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem van de csak a csoki kell :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45040) fero02 válasza maláj (#45038) üzenetére


fero02
veterán

Nekem nincs, de a csoki kell! :DDD

(#45041) FoxiestFox válasza maláj (#45038) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem is van, de nem adom oda, viszont a csoki kéne :D

(#45042) maláj


maláj
őstag

ilyen közegben fogdokinak kellett volna tanulnom :DDD

(#45043) ST05 válasza maláj (#45042) üzenetére


ST05
őstag

:DDD

(#45044) Rawulf válasza maláj (#45038) üzenetére


Rawulf
őstag

Kell neked egy használt 12cm-es ventilátor?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#45045) maláj válasza Rawulf (#45044) üzenetére


maláj
őstag

nem
a táp burkolata kellene :K

(#45046) totya694 válasza maláj (#45045) üzenetére


totya694
őstag

Perselynek nem túl biztonságos akkora lyukkal a tetején ;]

Üdv:Attila

(#45047) Rawulf válasza maláj (#45045) üzenetére


Rawulf
őstag

Mi lesz belőle? Split slim mobil klíma? :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#45048) maláj válasza Rawulf (#45047) üzenetére


maláj
őstag

olyasmi :DDD

(#45049) bolcsodal válasza quailstorm (#45033) üzenetére


bolcsodal
addikt

A kötelezőt nemvolt kötelező Viktornak adni. Csak két papírt kellett hozzá aláírni...éskész. :U

Ettől persze nem oldódik meg a nyugdíjprobléma, de táln értelmes kezdeményezés lett volna bizonyos százalékban az öngondoskodás felé terelni az embereket. Viszont szerintem nem éri meg az önkéntes...hiába magasabbak a kamatok esetleg a befizetett pénz után a pénzhez szinte lehetetlen hozzájutni, amig meg nem öregszel...és ilyen egészségügyi ellátás mellett szereintem erre nem érdemes appellálni.

Inkább be kell fektetni 1-2-3 éves papírokba, de az alapkamat miatt egyre többet kell kockáztatni sajnos...

They drew first blood....

(#45050) Agyasima


Agyasima
senior tag

Valaki itt "felejtett" vagy 1 hónapja egy Reugeot (na jó Peugeot - ilyen, vagy öregebb) kisbuszt a parkolóban összetörve. Kinek lehet bejelenteni, hogy szállítsák el?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.