Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60001) tisn válasza bitpork (#59987) üzenetére


tisn
addikt

Ez visszataszító...ennyi erővel én is vihetném az asszonyt és ott cumiztathatnám ahol akarom..

hat, ha valasztanom kell, hogy a kolkot megetessek a sarokban, vagy inkabb uvoltson a mekiben kajalas kozben, vagy a vonaton 0.5-3 orat, akkor inkabb az etetes

ha csinos a csaj meg a latvany se rossz :P

(#60002) bitpork válasza tisn (#60001) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem indok szvsz. A babának nincs keresnivalója társasági helyen. Soha nem fogom megérteni hogy ezt miért kell: a gyereknek otthon a helye amíg nem tud viselkedni (hozzá kell tenni hogy alapvetően gyerekellenes vagyok :B ) Nem hiszek a majd lesz valahogy-ban meg a neki ezt szabad-ban sem. Ha valaki a villamoson üvölt akkor leszállítják jobb estben, rosszabban a rendőr rásegíti a muszáj dzsekit. Akkor miért kellene egy gyerektől eltűrni a társadalmi normák lábbal tiprását?!

De ne folytassuk, mert tisztában vagyok azzal, hogy ezt egyedül képviselem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60003) Rolly válasza bitpork (#60002) üzenetére


Rolly
veterán

Te is voltál gyerek...

Ettől függetlenül azt gondolom, hogy nem kell mindenhol adhoc szoptatni a gyereket... el lehet vonulni egy sarokba vagy esetleg belenkázóba / mozgáskorlátozott mosdóba vagy mosdóba... Vagy ha semmi nincs a sarokba ...

[ Szerkesztve ]

(#60004) Rick4 válasza bitpork (#60002) üzenetére


Rick4
félisten

+1
Én nem vagyok gyerekellenes, de 40 évesen úgy gondolom, nekem még nincs szükség gyerekre. Viszont én is azt gondolom, nyugatabbra azért is van a bébiszittereknek akkora jelentősége, mert arrafelé pont ugyanígy gondolkodnak, ls nem akarnak kellemetlen helyzetet sem a gyereknek, se magunknak, és tekintettel vannak arra a közösségre is, amibe mennek. Az 1-2 éves gyereknek semmi keresnivalója sincs a bevásárlóközpontban, étteremben, moziban, ha már úgy alakult, hogy megszületett, akkor a kedves anyukának legyen annyi esze, hogy ilyen alkalmakkor rábízza a megfelelő személyre.

Persze sokszor belefutok ilyenbe, a gyerek rohangál, üvölt, az anyja hangosan mondja neki, hogy ne ezt meg ne azt... Ilyenkor mindig elmormogom, hogy az üvöltést nekem kell hallgatni, bezzeg a családi pótlékot ő veszi fel... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60005) tisn válasza bitpork (#60002) üzenetére


tisn
addikt

most azt mondod, hogy a gyerek 18 eves koraig uljon otthon? :)

vicces

ugyet intezni kell gyerekes szulonek is, bebisinter meg sokaknak nem realitas (raadasul csecsemot nem igazan szabad rabizni)

(#60006) tisn válasza Rick4 (#60004) üzenetére


tisn
addikt

szerintem sem erdemes reprodukalnod magad :)

mondjuk en amugy is lesz@rom minden hulye emberke velemenyet, es nyugodtan eljartam bevasarolni, etterembe barhova a gyerekekkel

(#60007) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Szerintem erről a témáról kár véleményt formálni, mert úgy is mindig ugyanaz hangzik el mindkét fél szájából. A gyerekesek valamiért megszállottan ragaszkodnak ahhoz, hogy visszasüllyedjenek az ősember, bennszülött szintekre, amikor ott a Földnek a 510 072 000 km² területe, ne mondja nekem senki, hogy nem lehet találni elég helyet baba etetésre, ahol senkit nem zavar.

We are only Stardust...

(#60008) Rick4 válasza tisn (#60006) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, az kimaradt, hogy akik ugye nem bizonyítottak, azoknak a véleményére semmit sem adok :D Most bizonyítottál, csak épp az ellenkező irányba. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60009) bitpork válasza tisn (#60005) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen 18 éves koráig? Csak amíg kezelhetetlen! 4-5 évesen már nem csak a saját korosztályának a társaságában szalonképes, persze ehhez nevelni is kellene. És ez nem a gyerek hibája! Más kérdés hogy a nagy többség nem képes szembenézni azzal hogy mint szülő kudarcot vallott, és ezért nem néznek a tényekkel szembe.
Rick4-nek a bébisintérrel kapcsolatban maximálisan igaza van! Franciaországban alanyi jogon jár a szolgáltatás pl.
Az ügyintézés meg kérdésen kívüli: ha előtte nem kért kölcsön gyereket amikor ügyet intézett, akkor a sajátját is le lehet passzolni nagyszülőknek, szomszédnak, barátnak tesónak. Érdekes hogy sokan a melegek felvonulását tartják tolakodónak ,amikor ugyanerre használják a picit, hogy más arcába dörgöljenek oda nem illőt...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60010) tisn válasza bitpork (#60009) üzenetére


tisn
addikt

Milyen 18 éves koráig? Csak amíg kezelhetetlen! 4-5 évesen már nem csak a saját korosztályának a társaságában szalonképes, persze ehhez nevelni is kellene.

nyugi, egy 10 eves is be tudja vagni a durcit, vagy sir, ami zavarhatja az ilyen kenyes lelkuletueket :P

Franciaországban alanyi jogon jár a szolgáltatás pl.

asszittem te kapitalista vagy, szeretnel tobbet adozni ilyen f@szs@gokert?

es mint irtam szoptatos gyereket nem ecceru bebisinterre hagyni (fejni kell, es meg kell tanitani cumibol szopni)

szoval szoptatos gyereket a legritkabb esetben szokas lepasszolni (az meg a masik, hogy nem mindenkinek van helyben a nagyszulo)

(#60011) tisn válasza Rick4 (#60008) üzenetére


tisn
addikt

Kolcsonos, ne izgulj :DDD

(#60012) Rick4 válasza tisn (#60011) üzenetére


Rick4
félisten

Azzal nem is lenne baj, ha lennének a döntésed mellett indokaid. :D

#60005: Pl ez az egyik a sok közül, ami miatt nincs értelme téged komolyan venni. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60013) cantus


cantus
tag

Hátha vkit pont érdekel:
Keresünk üzletünkbe (Profi Foto Kft) számítástechnikai ismeretkben ( weblap szerkesztés, + photoshop ) jártas, angol nyelvismerettel rendelkező munkatársat . Először kisegítői heti 12 óra elfoglaltság, akár diák vagy másodállás is lehetséges.

Bérezés: megegyezés szerint.

Munkavégzés helye: Szeged, Tisza L. krt. 52.

Jelentkezni: info@szegedfoto.hu
Profi Foto Kft

(#60014) tisn válasza Rick4 (#60012) üzenetére


tisn
addikt

nagy hiba engem komolyan venni :)

(#60015) Rick4 válasza cantus (#60013) üzenetére


Rick4
félisten

Ennyiféle, a gyakorlatban is használható hozzértéssel mit lehet ott keresni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60016) bitpork válasza tisn (#60010) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Vannak dolgok amik megérik a pénzt. Inkább ez mint a tolvaj politikusok hizlalása.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60017) FoxiestFox válasza Rick4 (#60004) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+111111111111111

(#60018) r0by


r0by
addikt

Nincs valakinek esetleg fém hordója eladó?
Felül nyitott legyen, tető sem hátrány.
Esővíznek kellene, szóval előélete is "tiszta" legyen :)
:R

(#60019) stopperos válasza r0by (#60018) üzenetére


stopperos
senior tag

Az első két sor után azt hittem kilakoltattak és melegedni akarsz. :))

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#60020) SirRasor


SirRasor
őstag

Amit a DIGI csinál az valami elképesztő O.o
2700 huf-ot fizetek ezért:

Make Love not war!

(#60021) Agyasima válasza r0by (#60018) üzenetére


Agyasima
senior tag

Műanyag nem jó? Már nem mintha az lenne, de ha nincs oka, én nem zárnám ki. Meg lehet, olcsóbb is.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#60022) macilaci78 válasza bitpork (#60002) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gyerek nem lehet oka semminek...
Oké, hogy a gyereknek otthon van a helye, de azt vedd figyelembe, hogy ezzel nem a gyereket akarják szocializálni, hanem a szülőket. Vagy 3-4 év házi őrizet a családnak, vagy bébisintér a megoldás?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60023) macilaci78 válasza Rick4 (#60012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vedd úgy, hogy ő egy intuitív ember. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60024) bitpork válasza macilaci78 (#60022) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Állítsuk szembe a két dolgot: nem minden ember akar nyilvánosan szoptatni, ezzel szemben minden ember elvárja a kulturált körülményeket nyilvánosan. A két halmaz arányaiban eltér, az utóbbiak javára. A többség akarata a mérvadó, természetesen egészséges kompromisszumképességgel.
Szoptassa a gyerekét, de ne egy étteremben vagy ne egy olyan helyen ami emberekkel zsúfolt, és emiatt arra kényszerít mást hogy végignézze, vagy ne adja ég, távoznia kelljen emiatt. Menjen oda ahol van pelenkázó pl.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60025) macilaci78 válasza bitpork (#60024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Abban igazad van, hogy ne mutogassa senki a csecsét nyilvános akármilyen ürüggyel sem. Abban meg nekem van igazam, hogy erre lehetőséget kell adni kulturált körülmények között.

Erre van kitalálva például, hogy a kismamákat előre engedik a sorban, vagy például időpontra megy.
Pelenkázó, mozgáskorlátozottaknak fenntartott mosdó jó ötlet, mert kisebb forgalma van, jó eséllyel tisztább és mégis csak családiasabb hangulatú, mint egy 20 vágányos Plázás. :U
Szoptatni lehet elkendőzött felsőtesttel és babával is. Mert oké, hogy lehet fejni, de egy hosszabb távollét alatt az anyatej is megzakkan, főleg melegen, mert ugye hideg tejet csecsemővel nem itatunk.

Nemigen tudok elképzelni olyan szituációt, hogy egy kulturáltan kinéző és viselkedő kismamát elhajtanának, ha szoptatáshoz keres egy magányos zugot. Legyen akár hivatal, akár valami vállalkozás (pl könyvesbolt a Passage-on).

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60026) bitpork válasza macilaci78 (#60025) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én spec nagyon zokon veszem hogy a gyereke szájába rakja előttem a csecsét...pláne hogy akkor már ott vagyok én is bár a tejet nem kívánom :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60027) macilaci78 válasza bitpork (#60026) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az anyatejnek felnőtt fejjel szar íze volt. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60028) Rawulf válasza macilaci78 (#60027) üzenetére


Rawulf
őstag

Pedig a Mad Max Fury Road világában nagy kincs vó't a Zanyatej. :-P

"Please state the nature of the medical emergency."

(#60029) r0by válasza Agyasima (#60021) üzenetére


r0by
addikt

Nem jó a műanyag sajna.
Áprilisban vettem egy vatta újat, és tegnap elrepedt..

(#60030) lugosi válasza bitpork (#60024) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha megnyugtat én inkább veled értek egyet.
Vannak dolgok amik nem az utcára valók. Ez is az pl.

[ Szerkesztve ]

(#60031) FoxiestFox válasza SirRasor (#60020) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vótmá'

(#60032) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Nem kell valamelyikőtöknek vagy ismerősnek afrikai óriáscsiga? Ma találtam a két nagy mellett két kicsit. :((( Véletlenül bennehagyhattam kettő (remélhetőleg) tojást és ki is keltek, és sajnálnám már így kiadni őket a tyúkoknak...

(#60033) tisn válasza macilaci78 (#60025) üzenetére


tisn
addikt

Nemigen tudok elképzelni olyan szituációt, hogy egy kulturáltan kinéző és viselkedő kismamát elhajtanának, ha szoptatáshoz keres egy magányos zugot.

Elmeletileg ez tortent a nyugatiban levo mekiben.

Az ügyben megkerestük a McDonald's-ot képviselő kommunikációs ügynökséget, ahonnan azt közölték: a cég tud az esetről, felvette a kapcsolatot az anyával és a flashmob szervezőivel is. Mint írták, éttermeikben minden édesanyának lehetősége van a szoptatásra, nincs és nem is volt érvényben olyan szabályozás, ami ezt tiltaná.

Eddigi információik alapján a konkrét esetben egy éttermi dolgozó megfelelően nyújtott segítséget az anyának. Később avatkozott be a külső cég alkalmazásában álló biztonsági őr. A McDonald's úgy tudja, az őr nem szólította fel távozásra a szoptató nőt, de megjegyzése, miszerint a csecsemő szoptatása nem elfogadott tevékenység éttermeikben, nem cégük álláspontját tükrözi, kifejezetten ellentétes a McDonald’s családbarát szemléletével.

javaslom kedves olvtarsak, ne jarjatok a mekibe, mert a vegen meg szornyu dolgokat lathattok ;]

(#60034) lugosi válasza tisn (#60033) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Komolyan kéne hogy vegyék, hogy az egy gyorsétterem, a gyerek is gyorsétkezett, mi? ;]

(#60035) SirRasor válasza FoxiestFox (#60031) üzenetére


SirRasor
őstag

Picit le vagyok maradva. Még a valassz.pe.hu-t se volt időm rendesen megcsinálni :P

Make Love not war!

(#60036) HaZse


HaZse
őstag

A szerny véleményem erről az egész szoptatós ügyről, hogy egy kicsit fel lett fújva az egész.

A véleményem, hogy egy szoptató anyuka - amennyiben nem tudja a szoptatást elvégezni otthon -, akkor ezt egy olyan helyen tegye, ahol mások ne láthassák eme tevékenységet.

De ha jól tudom, erre direkt szoptató szoba/helyiség nincs kialakítva, csak egy u.n. pelenkázó helység, amibe az anyuka a csecsemővel bemehet és megszoptathatja a gyerekét.

A másik dolog, hogy mikor a mi fiúnk volt ilyen kicsi, ezt mi mindig otthon tudtuk ezt megcsinálni. Nem hiszem, hogy ezt az esetet ennyire fel kell fújni.

Az is igaz, hogy ha az anyukának tartósabb időre kell elmennie a gyerekkel az otthonából, akkor előtte a tejet csapoja le és tegye cumisüvegbe és abból etesse a gyerekét.

De ehhez megint el kell érni bizonyos anyukáknak az az értelmi szintet, hogy ez az eszükbe jusson. Persze az is igaz, hogy az anyatej folyamatosan termelődik, amíg a gyerek szopik és ezt a mennyiséget időközönként le kell csapolni, vagy gyerekkel, vagy egy erre a célra használatos eszközzel.

Sőt ma még magyarországon a nyilvános szoptatás nem elfogadott. És a véleményem erről az, hogy ez maradjon is mindenkinek a saját privát tevékenysége.

A másik - most mér befejezem. :D - hogy egy kb. 6 hónapos gyerek nem közösségbe való a ferőzés veszélye miatt.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#60038) lugosi válasza HaZse (#60036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

'A másik dolog, hogy mikor a mi fiúnk volt ilyen kicsi, ezt mi mindig otthon tudtuk ezt megcsinálni.'

Ez itt a lényeg szerintem. Nem hiszem, hogy ne tudták volna, itt szerintem inkább direkt lehetett.

(#60039) HaZse válasza lugosi (#60038) üzenetére


HaZse
őstag

Szerintem tudták volna, de a mai nagy "liberalizmusban" ugyebár mindent lehet.

És ha ezt nem fogadod el, akkor Te vagy a szemét és mocskos állat. :(

Amúgy nekem se tetszene, ha a fiammal bemennék egy étterembe és ott a szomszéd asztalnál az anyuka elővenné a csöcseit és ott mindenki szeme láttára szoptatná a gyerekét.

És ez a fajta viselkedés - szerintem - azt mutatja, hogy az ilyen egyének nincsenek tisztában az illemmel. Én is megszólnám és még ki is zavartatnám a helyiségből, ha nem fejezné be a - szerintem - botrányos tevékenységet.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#60040) Rick4 válasza SirRasor (#60020) üzenetére


Rick4
félisten

Azt az elképesztő, hogy ennek hírértéke van. :D Én a 120-asért fizetek 6500-at, de nem különösebben érdekel, ha 10 lenne, akkor is kifizetném. :P Cserébe ezen a környéken nem kell hallgatnom, ha valaki éjjel porszívózik, bulizik, mert ez kertes házas környék. Posztoljam, hogy elképesztő jó itt élni? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60041) bitpork válasza Rick4 (#60040) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Rohaggyak meg kiköltözök a szomszédodba és viszem az itteni egyetemistákat :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60042) HaZse válasza Rick4 (#60040) üzenetére


HaZse
őstag

Hadd tegyek rá egy lapáttal. :D

Itt még optikai invitel is van a t-home-n kívül és én sem hallom a felettem/alattam/mellettem lévő szomszéd bármilyen "tevékenységét" csak a nyugis csend és jó levegő van. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#60043) Rick4 válasza bitpork (#60041) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem baj, de mikor ilyet olvasok, megnyugszom, hogy jó helyen vagyok: [link] ;)

Hazse: Na ugye, hogy teljesen már kertesben lakni. ;) És a panelon a gigabit se segít. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60044) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Volt itt valami rovarrajzás. Nem tudtam kinézni, mifélék, de jó hangosak voltak, fejhallgatóban is meghallottam, hogy döngicsélnek odakint.

(#60045) HaZse válasza Rick4 (#60043) üzenetére


HaZse
őstag

Az eddigi 40 évemből 3 évet éltem panelban. Bőven elég volt annyi nekem. "szerettem" a sok szomszédot és azt, hogy reggel és este már az időből tudtam, hogy mikor mennek a WC-re és hogy melyik szoimszéd megy a WC-be cigizni.

dying_star: Szerintem azok a rovarok a májusi cserebogarak.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#60046) lugosi válasza HaZse (#60045) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na amelyik szomszéd a vécébe jár cigizni, annak jár a tockos.

(#60047) Rick4


Rick4
félisten

Most jöttem Anyukáméktól, nekik digi van, 100/50, hát, érdekes. Szerverplex mérés 20:40-kor 20/50, fél órára rá szintén ennyi, ehhez képest ha a netsurf-öt állítom be, 96/50. A digisek mit állítanak be, mikor hatalmas számokat írnak?

Csak azért kérdem, mert nekem a t-home előfizu mellé pesti t-home szerver van beállítva, viszont ott reggel- dében- este 125/10. Ha a szerverplexet állítom be, 125/10, ha a netrurf-re mérek, 91/9.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60048) FoxiestFox válasza Rick4 (#60047) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, elég sok függ a szervertől.. én torrenttel mérek és Steammel, ezek hozzák a szükséges számokat, úgyhogy minden kúl. :D

(#60049) Xahsio válasza Rick4 (#60047) üzenetére


Xahsio
csendes tag

Pesten a GTS Hungary nekem mindig konzisztensen ennyit mér. (200/50-es csomagom van, valamelyik nap emelték 100-ra a feltöltést. Előtte is, most is, stabil 7-10% extra net mindig átjön.)

(#60050) pschio válasza Rick4 (#60047) üzenetére


pschio
őstag

A szegedi netsurfös 100mbiten van.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.