Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76151) Rimuru


Rimuru
veterán

Koszonom a valaszokat, viszont van ujabb kerdesem is. :)

Jelenleg nincs szemuvegem de kelleni fog, hol es hogy erdemes a szemvizsgalatot es a szemuveg keszitest intezni?

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#76152) ShadowX


ShadowX
őstag

Annyira boldog vagyok, hogy nem lehet úgy 100 métert közlekedni, hogy ne Soros Gyurka gyűlöletkampánya nézzen vissza rám. Komolyan gusztustalan, hogy mennyi pénzt verhettek el erre... :(

(#76153) tisn válasza Rick4 (#76149) üzenetére


tisn
addikt

finomabbat en is tudok :)

(#76154) sss válasza ShadowX (#76152) üzenetére


sss
senior tag

Valószínűleg nem olvasok eleget híreket, de kb. azt sem tudom ki ő. Arról meg végképp fogalmam sincs, hogy mitől lett a kormány aktuális ellensége... a multik, az EU, a bankok meg ki tudja mik után.

szerk.: ja, és lenne egy eladó új/bontatlan PS4 slim 1 TB-m.

[ Szerkesztve ]

(#76155) PowerBuldog válasza ShadowX (#76152) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Á csak úgy 12Mrd ft ment el erre :W

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#76156) ShadowX válasza sss (#76154) üzenetére


ShadowX
őstag

Láttam egy videót az indexen, hogy sokan vannak még így, hogy nem is igazán tudják kicsoda, de azért erőteljesen utálják (és azt sem tudják miért....csak). Szóval csak elérnek vele valamit.

PowerBuldog: remek.

[ Szerkesztve ]

(#76157) Gondwana


Gondwana
addikt

Két làb jò, négy làb rossz.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#76158) tucsok. válasza ShadowX (#76156) üzenetére


tucsok.
senior tag

Az általános műveltséget inkább hagyjuk..... :U

"So say we all"

(#76159) macilaci78 válasza Rimuru (#76151) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én elmentem az SZTK-ba is, egy véleményre nem adok 6 éves korom óta vagyok szemüveges. Erényi optikát javaslom Szegeden.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76160) johnny82 válasza macilaci78 (#76159) üzenetére


johnny82
őstag

+1

Olcsóbbat lehet találni (vision express, ofotért pl), de rájöttem, nem érdemes spórolni.

(#76161) tisn válasza macilaci78 (#76159) üzenetére


tisn
addikt

en is erenyibe jarok

(#76162) csoszogi válasza macilaci78 (#76159) üzenetére


csoszogi
tag

Erényinek plusz ketto felesegemmel mar 15 eve ott csinaltatunk szemuveget. Javitasban is profik, ha forrasztani kell..:) en olyan keretet veszek, ami forraszthato..

(#76163) tisn válasza csoszogi (#76162) üzenetére


tisn
addikt

nike titan keretet vettem
de a szár tartó kis izék nem abból vannak, szóval eltörhetnek :(
ezt mondjuk mondhattak volna, mikor vettem

amúgy már 20 éve ott csináltatom a hemüket

(#76164) nap


nap
addikt

Sok helyen csináltattam már szemüveget, de javasolni én is a kárász utcai Erényi Optikát javaslom. Ott szemvizsgálatot is csinálnak.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#76165) lorcsi válasza nap (#76164) üzenetére


lorcsi
veterán

En is itt csináltattam ajánlás utan
Olyan fasza oakley lett..prima lencsekkel..😊
Jo kiszolgálás, kedvezmények stb..
Ajánlott erősen

(#76166) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nekem meg nincs igényem, hogy x brandhez tartozzon a szemüvegem +soktízezerért, így a Nagyáruházban lévő Válság Szemüvegdiszkontban csináltattam, volt vagy 20k 3 éve, és azóta is kiváló, sehol egy karc. :))
A szemvizsgálatot pedig SZTK-ban és a szemklinikán, alaposak voltak, gyorsak, és ingyenesek.

(#76167) martonx válasza ShadowX (#76156) üzenetére


martonx
veterán

Az ellenség generálása alap politikai eszköz. Kipécézel magadnak egy garantaltan irreleváns, lehetőleg gyenge, védekezésre képtelen valakit/valamit. Utána az emberek fejébe sulykolod, hogy ez az ellenség, de ne aggódjanak, mert te megvéded őket. Mivel semmit nem kell tenned, a megvédésért az sikeres lesz, ezt jó sokszor kikommunikalod, ők pedig hálásak lesznek a védelemért, ezért ismét rád fognak szavazni. Ennyi a történet.

Én kérek elnézést!

(#76168) Rick4 válasza martonx (#76167) üzenetére


Rick4
félisten

Na az egyház pont ugyanígy működik. Először is meghallgatják a bajod, majd feloldozást adnak a bűneidért, társaságod, és konkrét rendszeres időtöltésed lesz. Ha nem imádkozol, nem jutsz a mennybe, stb stb stb. Ja, és persze adakozz egy kicsit. :D

Azért maradjunk annyiban, hogy mindenféle ilyen dolog csak azt találja meg, akinek szüksége van valami külső segítségre, mert önmagától képtelen az életét rendben tartani. Sokaknál úgy működik a dolog, hogy amikor elér valamit, akkor arról ő tehet, ha valami nem jön össze, akkor a kormány a hibás. Az emberek nagy része is pont olyan, mint egy ilyen akció, ezért tudnak sokan rokonszenvezni vele, sokkal könnyebb ellenséget keresni, mint először magunkba nézni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76169) ShadowX válasza martonx (#76167) üzenetére


ShadowX
őstag

Tudom én ezt...csak szomorú, hogy még mindig százezrekben (ha nem épp milliókban) mérhető azoknak a száma, akiket így meg lehet vezetni.

(#76170) martonx válasza Rick4 (#76168) üzenetére


martonx
veterán

Igen, ez pusztán pszichológia. Mivel az emberek 80%-a hülye, ezért náluk ezek a "trükkök" simán működnek, mindegy hogy éppen valamilyen párt, vagy egy MLM ügynök, vagy egy egyház alkalmazza.

Én kérek elnézést!

(#76171) Rick4 válasza ShadowX (#76169) üzenetére


Rick4
félisten

Szomorúnak szomorú, de tény az, hogy akármelyik ország lakosságát nézed, a nagy többség arra jó, hogy reklámoknak higgyen, divatból, (vagyis másokat utánozva) öltözködjön, egy bármiről szóló témát beszélve- olvasva az emóciónális tényezők fontosabbak, mint a valós tények, és sokszor lustaságból sem hajlandó utánajárni, de nagy részben inkább megpróbálja elhinni a hihetetlent, mert az neki jó. A nagy többség arra jó csak, hogy megmondják neki, mit kell csinálni, azt meg tudja csinálni, és megkapja érte a fizetést. és ez nem csak a 8 osztályosokra, hanem a legfelsőbb végzettségűekre is igaz. Tény, kevesen akarnak, és mernek is kockáztatni, de azért a kockázaton innen is van élet, az emberek pedig nem tudnak, és nem akarnak tervezni, még hónapokra előre sem. Ha meg nincs terv, nincs amit teljesíteni kell, tehát nincs probléma sem, és amúgyis kezdődik a tévében a kedvenc sorozat...

Nagyon nagyon kevés ember van, aki az élet minden területén képes átlátni a nem valós történéseken, aki bármilyen körülmények között is képes előre jutni és nem mások érdekeit, hanem a magáét részesíti előnyben. Talán nekik lenne lehetőségük bármibe beleavatkozni, de szerintem annyira kevesen vannak, hogy azt is átlátják, kár belekezdeni. A többi ember előtt elég egy szaftos fotósorozat, egy légbőlkapott hírecske jól kifordítva, és máris kezdődik a móka elölről. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76172) MaciG


MaciG
addikt

Valaki esetleg tud-e valami kicsi kiadó lakást Szegeden, 50 év körüli párnak?

A másik, ezt én nem értem ,lehet valaki igen. Nézegettem kicsit az albérleteket az erre szakosodott oldalakon, és rengetek albérletbe diákokat keresnek (nem olyanokról beszélek most ahol már lakik diák és maga mellé keres valakit). Ez miért jó? Ha én kiadnám a házam, inkább adnám ki idősebbeknek (gyerekek már ugye kirepültek) akik nyugton vannak, nem isznak, buliznak, randaríroznak. :F

BANZAII

(#76173) Ted_Beneky válasza MaciG (#76172) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Talán mert a diák várhatóan kiveszi ősztől tavaszig.
Egyébként a megállapításoddal egyetértek.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#76174) pilóta válasza MaciG (#76172) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nagyon egyszerű. Egy két szobás lakást simán ki lehet adni 4 diáknak, de 4 idősnek nem nagyon. Több ember, több bevétel...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#76175) Doggy dog válasza MaciG (#76172) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Külföldi diák-több lóvé?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#76176) Ted_Beneky válasza pilóta (#76174) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Egy másfél szobásat meg háromnak?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#76177) martonx válasza MaciG (#76172) üzenetére


martonx
veterán

Plusz anno, amikor asszonnyal albérletet kerestünk, jöttünk rá, hogy diákoknak minden igénytelen szart ki lehet adni, egy fiatal pár / idős pár viszont már nem biztos, csak részegen el akar feküdni valahol, hanem normálisan szeretne az albérletben élni.

Én kérek elnézést!

(#76178) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

A belvárosban kora délután hol tudok szkennelni? köszi

Kb. 1,5 hónapja a TIK-nek srégan által szkenneltem, itt: https://goo.gl/maps/9mjMwBxMzmS2
De nem hiszem, hogy most nyári szünetben is nyitva lenne.

(#76179) sss válasza Orionk (#76178) üzenetére


sss
senior tag

Perfect profil, Béke utca.

(#76180) MaciG


MaciG
addikt

Teljesen jogos amiket írtatok az albérlettel kapcsolatban. Rossz oldalról közelítettem meg, mert az jutott eszembe hogy kinek adnám ki a házam. De egy lelkott panelt valóban én is simán kiadnám diákoknak.

BANZAII

(#76181) macilaci78 válasza MaciG (#76172) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy kisgyerekes párt nehezebben tudsz kilakoltatni még nem fizetés esetén is.

Na meg a diák nyáron nincs Szegeden, így van lehetőség felújítani, vagy épp SZIN, Szabadtéri idejére egy havi díj ellenében egy hétre kiadni...

Ted_Beneky: hogyne, 50 éves házasok a saját rigolyáikon felül még egy harmadikét is viseljék el... Akinek erre van igénye, az otthonba megy.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76182) ShadowX válasza martonx (#76177) üzenetére


ShadowX
őstag

Ezek a 3-4-5 egyetemistának kiadott lakások rendkívül putrik....20 éve láttak kb. felújítást.

(#76183) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Ma sem, es holnap sem fogunk fázni...
Piros riasztás a hőségre.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76184) martonx válasza ShadowX (#76182) üzenetére


martonx
veterán

Jaja, ezért is szoktunk le azoknak az albérleteknek a felkereséséről, ahol a szövegben szerepelt a diák szó.
Így aztán bármilyen nagy is volt az albérlet kínálat, a szóba jövő 2-3 közül sose volt nehéz választani.

Én kérek elnézést!

(#76185) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Bluetooth headset és/vagy autós kihangosítás témában nincs esetleg otthon valaki?
Faternak szeretnék venni valamit, amivel autóvezetés közben tud telefonálni. A cél valami olyasmi eszköz volna, ami jó hangerővel és hangminőséggel rendelkezik. Nem okos telefonja van (Samsung B2710), ami szerintem bonyolítja a helyzetet, pedig alapból sem tudom mi lenne a jó megoldás.

Elsősorban headset-eket nézegettem, de annyiféle kütyü van, hogy nem igazán tudok kiigazodni. Plusz megnéztem néhány felhasználói értékelést, de ez alapján nem veszek semmit, mert minden sz*r...

[ Szerkesztve ]

(#76186) macilaci78 válasza Frenky89 (#76185) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alapvetően a kézben tartott mobilért jár a dádá a kresz szerint, így egy kihangosító önmagában nem oldja meg 100%-ban a problémát.
Jabra, Plantronics körül nézelődj. Van köztük napellenzőre csíptethető is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76187) Ted_Beneky válasza macilaci78 (#76181) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Három diákra gondoltam inkább.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#76188) totya694 válasza macilaci78 (#76186) üzenetére


totya694
őstag

Akkor most már tudom miért nyomja az autósok igen nagy része a kormány közepébe a mobilját és onnan "dolgozik"...

Üdv:Attila

(#76189) Frenky89 válasza macilaci78 (#76186) üzenetére


Frenky89
őstag

A Jabra/Plantronics mezőkre már eljutottam nagyjából. Itt kellene egy kis útbaigazítás. :B

Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ez a csiptethetős jó hangminőséget és hangerőt tudjon, bár a fene tudja.

(#76190) macilaci78 válasza Frenky89 (#76189) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Platronics eléggé adja, utána olvasva a Jabra van még pertuban vele. Az olcsóbbak tudásához a Nokia egyes modelljei érnek fel.
Végülis a napellenző logikus hely, a szádhoz az van legközelebb, így a mikrofon jobb helyzetben van. A hang jó lesz, legfeljebb az autóhifiről.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76191) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Ismerősöm most políroztatja fel az autója első lámpáit.
Viszont nem akar lakkot sem,meg kristály fóliát sem.
Füst színű fóliát akar rá.
Tudtok olyan helyet,ahol árulnak ilyet Szegeden?
Ez az elsődleges.
Vagy olyan helyet,ahol dolgoznak ilyen fóliával?
Szintén helyben.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#76192) Lehiñito válasza Doggy dog (#76191) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Kovács autónál vett egyik cimborám hátsó lámpabúrára fekete fóliát. Esetleg nézzétek meg ott.
Asszem van webshopja is.

[ Szerkesztve ]

(#76193) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Microsoft Lumia 640 Windows Phone-os telóm van eladó, ha valakit érdekel dobjon egy PM-et. Az egyik egy fekete hátlapos Telekomos telefon, a másik egy gyári független White edition :D

(#76194) Polemius válasza Doggy dog (#76191) üzenetére


Polemius
aktív tag

Fényszóróra, füstszínű fóliát? Átmegy az a műszakin? :F

(#76195) Doggy dog válasza Polemius (#76194) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Az enyémen gyári füstszínű.
Nemrég voltam műszakin.És nem a himi-humi fajtán.
Simán átment.

@Májküll ránézünk,köszi!
Szerk: ott csak sötétet árulnak,30cm széleset.

További tippek is jöhetnek még.
Esetleg valamelyik tuningosnál?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#76196) Rimuru


Rimuru
veterán

Voltam idopontert SZTK-ban, kaptam 10.06-ra.

Vigyázat, csalok!

(#76197) vizslakutya válasza Polemius (#76194) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Az autó meg a lámpagyártók gőzerővel dolgoznak azon, hogy minél jobb látást biztosítsanak az úton lévőknek,erre van olyan aki ezt sötéteni szeretné. :F :W

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#76198) Doggy dog válasza vizslakutya (#76197) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ezt most nem veszem magamra,mint mondtam az enyém gyári!De gondolom nem is rám gondoltál.
De az sem mindegy,milyen a foncsor állapota,a lámpa búra be van-e mattulva.És még ott vannak a megnövelt teljesítményű izzók is....

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#76199) Lehiñito válasza Doggy dog (#76195) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Esetleg még nézzétek meg a pláza mellett.
Ők autófóliázással is foglalkoznak. [link]

(#76200) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Debrecenbe utazunk hétvégén. A 47-esen van-e mostanság lezárás/lassítás/terelés stb? Egy ideje nem jártam arra, utolsó emlékeim, hogy ment a szélesítés ezerrel. Vásárhely felé látom, készül az elkerülő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.