Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74001) Lacielvtárs válasza sss (#74000) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ha 'csak' telefonálásra használja az ember, akkpr működik vagyis anno működött volna nekem is, viszont ez esetben az okos telefon kifejezés nem igazán helytálló :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74002) RaPiDsHaRe válasza Rick4 (#73993) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

te sem érthetsz mindenhez.

[ Szerkesztve ]

(#74003) Agyasima válasza RaPiDsHaRe (#74002) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ezt hiába mondod neki, úgysem hiszi el sosem. :)

Más: Vegason kívül tudtok olyan helyet - belvároshoz közelebb - ahol lehet biliárdozni?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#74004) Gergello válasza tisn (#73995) üzenetére


Gergello
addikt

Megbízható, reprezentatív információ forrás az a nagy számú hirdetés, amiben szerepel a kínált fizetés.
Átpörgettem ma 30-40 darabot, sajnos valahogy egyikben sem szerepelt. :F

(#74005) Rick4 válasza RaPiDsHaRe (#74002) üzenetére


Rick4
félisten

Persze. Viszont amihez nem értek, abban nem próbálok meg okos lenni tudás nélkül. Kivétel persze itt is van, de én akkor elnézést szoktam kérni, és a másiknak igazat adok. Ez viszont nem tanulható, jellem kérdése.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74006) castiels


castiels
addikt

LG Leon 4G LTE

Ár: 15e.

(#74007) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok! Mi van akkor ha a hűtőgépcsere program során kiválasztot készülék éppen akciós. Az akciós árból jön le a 25k?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#74008) Vesztor87 válasza bb0t (#74007) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Igen.

(#74009) bb0t válasza Vesztor87 (#74008) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszkösz

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#74010) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Akkor átszámozták a Tisza Lajos körúttól az Árvízi emlékműig a házszámokat, vagy nem folytonos a számozás?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74011) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Ha valakit érdekel van egy eladó 1,6-os benzines (2000-es évjárat, 4 ajtós) Toyota Avensis a családban. Bordó színű, marha sok kilóméterrel, ellenben ennek megfelelően nem túl drágán. Részletek pm-ben.

(#74012) macilaci78 válasza Vesztor87 (#74011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ebben a mezőnyben ez? Csak mert ebben az árkategóriában van autó, amire fele ennyi km-t hazudnak. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74013) Vesztor87 válasza macilaci78 (#74012) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Igen, ez lenne, jah. Nem tudom melyikben mennyi a valós, gyanítom hogy a 150-200 sokszor nem az, de fene tudja.
Mikor Szeged környékén néztünk autót, akkor lekértem néhánynak a km óra állását... voltak érdekességek :D
Közelben nem nagyon van Avensis, ha valaki oda vissza 5-600 km-t utazik azért hogy megnézze, és lukra fut, az egy fél millás autónál nagy érvágás. Elmész 4-5 ilyen helyre és lehet benne van 50k-ba a semmi. Azért tettem fel ide, mert közel van, ha valakit érdekel elmegy, megnézi. :C

[ Szerkesztve ]

(#74014) martonx válasza macilaci78 (#74012) üzenetére


martonx
veterán

De legalább ennek őszintén megmondták a kilométeróra állását :D
Én anno pont ezek a kilométerórák miatt hagytam abba a Hyundai árulását. Első tulajként belvárosban lakva, tényleg alig használtuk, és így került bele 15 év alatt 160.000km. Miközben látom hogy vannak ugyanilyenek meghirdetve fele ennyi km-mel sokadik tulajtól, valamivel olcsóbban, mint amennyiért én adnám. Így mivel a hasznlatauto.hu-n csak az X-edik az én hirdetésem soha senki fel sem hív, mert a hülyék úgyis csak az olcsó, alig futott autókra vadásznak.

Én kérek elnézést!

(#74015) pilóta válasza martonx (#74014) üzenetére


pilóta
nagyúr

Adsz egy linket hozzá?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#74016) macilaci78 válasza martonx (#74014) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt már tudjuk, hogy használt autónál állapotot veszünk és nem kilométeróra-állást. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74017) Vesztor87 válasza martonx (#74014) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Sajnos jah. Mikor mi nézelődtünk, én is néztem azért a km óra állását is, de nem voltak ilyen kikötéseim hogy 10-15 évesen csak 100k lehet benne pl... Én azt gondolom, ha 350-500k van benne, akkor nem keveset futott, és ha rossz gazdája lenne, akkor zabálná az olajat, széthullana, nem menne....

(#74018) martonx válasza pilóta (#74015) üzenetére


martonx
veterán

Már nem árulom. Értelmesen, mármint a visszaforgatott kmórás csalók miatt, csak olyan 4-500K-ért lehetne eladni (hiába vagyok első tulaj, hiába nincs széthajtva, hiába van ténylegesen kevés km benne), annyiért meg akkor már inkább széthajtjuk családon belül pár év alatt :D
Mivel az autónak soha semmi baja nem volt az elmúlt 15 év alatt, így reális esély van arra, hogy még 5-10 évig viszonylag gond nélkül hajthatjuk :)

Én kérek elnézést!

(#74019) pilóta válasza martonx (#74018) üzenetére


pilóta
nagyúr

Okés.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#74020) Rick4 válasza macilaci78 (#74012) üzenetére


Rick4
félisten

Az semmi, van olyan Avensis, amiben gáz is van, és 150-nel kevesebbre hazudják az árát. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74021) macilaci78 válasza Rick4 (#74020) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hm... Tavasszal-nyáron érik az autóvásárlás nálunk. Még nem tudom, mi az a keretösszeg, aminek a felét hajlandó vagyok kicsengetni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74022) Rick4 válasza macilaci78 (#74021) üzenetére


Rick4
félisten

Ha valaminek a felét szánod rá, akkor abból jó autót nem igen lehet venni. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74023) macilaci78 válasza Rick4 (#74022) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Családi autó lesz, Páromé a másik fele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74024) Gergello válasza Vesztor87 (#74011) üzenetére


Gergello
addikt

Ha megengedsz egy javaslatot:

Néhány 100 Ft-ért tölthetsz fel sokkal több nagyfelbontású képet is. A mostani képek nem túl jók sikerültek, a háromból két képen árnyék vetül az autó oldalára.

Ha nem olyan rossz az autó külső állapota, hogy takarni kelljen, akkor érdemes lehet legalább új képeket készíteni, nappal, nem árnyékban.

(#74025) macilaci78 válasza Gergello (#74024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

450k km-t futott, 17 éves... Hiba nélküli kaszni úgysem lesz, kavicsfelverődés úgyis lesz, esetleg még kis horpadás, rozsda.
Persze, ha horpadás, rozsda nincs, akkor a küszöbökről, kerékjáratokról, meg amit még a szaktopikban rizikósnak titulálnak, lehet feltölteni képet, a belsőről sem ártana.
Ha egy polírozás árát nem is hozza vissza, de a Pláza mélygarázsban egy külső-belső tisztítás utáni képsorozat akár a Pláza parkolóban szép időben is lendít az eladáson.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74026) Vesztor87 válasza Gergello (#74024) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Köszi!
Após rakta fel, ha hétvégén járok nála rendbe lesz téve:)

martonx;
Accentről van szó?

(#74027) Gergello válasza macilaci78 (#74025) üzenetére


Gergello
addikt

Én megrendeltem ezt a HD kép szolgáltatást a legrosszabb autóhoz is, amit hirdettem. Nem emlékszem már, hogy mennyit lehet ingyen. de 3 kép az nagyon kevés. Min. 4 oldal, legalább egy béltéri az elejéről.

Hadd fogyjon az a szilikon spray. :DDD

(#74028) castiels


castiels
addikt

Valaki tud vízszigeteléssel kapcsolatos céget itt szegeden?

(#74029) martonx válasza Vesztor87 (#74026) üzenetére


martonx
veterán

Igen.

Én kérek elnézést!

(#74030) Vesztor87 válasza martonx (#74029) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Egy hagyatékból származó 2004-es vagy 2005-öset néztem itt Szegeden, abban 90k km volt. Csak itt ott rozsdás volt. Máskülönben pöpec kis autó. Egy baja volt, keskeny. Emiatt se ez lett, de máskülönben motor/váltó pl tetszett:) Megtartod végül? Mennyit fogyaszt egy olyan am? 1,3-82 lovas?

(#74031) martonx válasza Vesztor87 (#74030) üzenetére


martonx
veterán

Igen ezek az utcán tartott autók (is) elkezdenek 10 éves koruk környékén rozsdásodni. Egyébként zseniális autó - már ha valakinek egy igáslóra van szüksége, amivel amúgy egész tempósan is lehet mozogni - csak jót tudok róla mondani. Bár az igaz, hogy a 2002-2003-as volt az utolsó széria, ami teljes egészében Koreában készült, utána már az EU-s szabályozások miatt elkezdtek beléjük szivárogni az EU-s fos alkatrészek, azóta már nem is olyan megbízhatóak :(
Nekem 1.5-ös dízel van 4.9 és 6.5 között mozog a fogyasztása, évszaktól és használattól függően. Télen városban 6.5, nyáron országúton (légkondi nélkül, ami az enyémben nincs is) 4.9 Egyébként nagy átlagban 5.2-5.5 környékére szokott kijönni a fogyasztás.

Én kérek elnézést!

(#74032) Rick4 válasza martonx (#74031) üzenetére


Rick4
félisten

Van 3 db Chevrolet Lacetti Kombim, az is ugyanez, 10 évesek, és semmi bajuk, és ezek is koreában készültek. Ugyan én az autóra eszközként tekintek, ami elvisz A-ból B-be, tehát nem érdekel a csicsa, meg, hogy mások mit gondolnak rólam, erre a helyzetre tökéletes választás, de ettől függetlenül is bejöttek, teszik szépen a dolgukat.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74033) martonx válasza Rick4 (#74032) üzenetére


martonx
veterán

Én is pont így vagyok vele. Vigyen el A-ből B-be minél olcsóbban, és a kötelező szervízeken, kopó alkatrész cseréken kívül ne kelljen vele foglalkozni. Jobb dolgom is van, mint az autó porszívózgatása, mosása hétvégenként. :D
Koreában annak idején borzasztóan rámentek az autók minőségére tartósságára, a sors fintora, hogy mire ezt tökéletesre fejlesztették az EU (szerintem pont a saját cégeik védelme érdekében), előírta nekik, hogy minden EU-ban forgalmazott külföldi autóban évről évre növekvő X százalékban EU-s alkatrészt is kell tartalmaznia. Ekkor kezdtek hanyatlani a koreai autók, és végül ezért is hozták inkább ide a gyártást.
Szóval a koreai autóknál a kétezres évek eleje volt az aranykor, azokból az évjáratokból csukott szemmel lehet vásárolni.

Én kérek elnézést!

(#74034) Rick4 válasza martonx (#74033) üzenetére


Rick4
félisten

Én is meg vagyok lepődve a 3 autóban van összesen 1M 77 ezer km, és pöcc röff, gond nélkül. Van fent a hahun Lacetti 593 ezer km-rel, ami ugye 1.6 benzineseknél elég ritka, nem sok autó megy el benzinesként ennyit, még a csoda toyoták se mind, és az is hibátlan. A szerelőmnek is Daewoo van, ő is arra esküszik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74035) tisn válasza martonx (#74033) üzenetére


tisn
addikt

Szóval a koreai autóknál a kétezres évek eleje volt az aranykor, azokból az évjáratokból csukott szemmel lehet vásárolni.

szerintem most is, tobb ismeros hasznal pl. ceed-et elegedetten

(#74036) Gergello válasza martonx (#74033) üzenetére


Gergello
addikt

Én értem a gondolatod, ugyanúgy használati tárgy az autó mint egy lakás vagy egy nadrág.
Piszkos lakásba hazamenni, piszkos ruhát felvenni, piszkos autóba beülni. Az én gyomrom nem bírja el.
Tél van, a külseje piszkos - egy szintig-, különben naponta kéne mosni, az oké.

(#74037) Gergello


Gergello
addikt

Szegedi boltosok figyelem!

Tolvajbanda járja a szegedi üzleteket.
Több kisker boltot már betaláltak.
Faszomban van ilyenkor a rendőrség...

(#74038) tisn


tisn
addikt

multkor volt tema

ovhasznalat

(#74039) martonx válasza Gergello (#74036) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem nem jó párhuzam. Oké, hogy direktben nem ütöm-vágom, koszolom, de azért a lakásban rendet tisztaságot tartani (bár az ismeretségi körömben tudok olyat, aki ezt is nagyon túltolja :D ) szerintem alap. Ezzel szemben a használati tárgyaimat mint pl. számítógépet, TV-t, ilyesmiket nem tisztogatom folyamatosan, noha az ember nyilván időnként letörli a port a számítógépéről, de mégsem olyan gyakran, mint ahogy télen felmos az előszobában.

Én kérek elnézést!

(#74040) martonx válasza Gergello (#74037) üzenetére


martonx
veterán

Trafipaxoznak, gondolom. Abban van a lóvé.

Én kérek elnézést!

(#74041) Vesztor87 válasza Rick4 (#74034) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Lacetti volt a másik amit néztem az Almera mellett, a fogyi miatt féltem tőle csak, volt egy 2004-es vásárhelyi autó valami reálisnak tűnő 150-200k környéki km-el. De mindenhol 7-8 litereket írtak rá minimum... minősége ettől független úgy olvastam rendben van, akkor ez így igaz is. Pesten is sok ilyen taxi van.

(#74042) Rick4 válasza Vesztor87 (#74041) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, az nem is lehet 5 liter, ha a kombi g astránál is 30 centivel hosszabb, viszont nálam mindhárom gázos, így kemény 1700 ft 100-on az üzemanyagköltség, az most pont 4.7 liter ára. Ja és annyira kellemesen rugózik a gép, és olyan jól elférni benne, hogy májusban az egyikkel megyünk Barcelonába...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74043) azbest válasza martonx (#74040) üzenetére


azbest
félisten

mostanában a sorban állás is jól fizet [link] :U

(#74044) macilaci78 válasza Rick4 (#74042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És milyen az úttartása? Makórákos felé van egy-két érdekes kanyar... :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74045) macilaci78 válasza Gergello (#74036) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kívül olyan, amilyen. Időjárásfüggő, esetleg a sok parkolni, ajtót nyitni nem tudó többi parkoló autós sara is látszódhat rajta.
Belül viszont a gazdája igényessége tükröződik. Egy családi autó lehet azért szutykos: csokikrém hosszan beledörgölve az ajtókárpitba a gyerek által, és más hasonló foltok. De hogy vastagon áll a por, a szélvédő sarkában pókháló, púposra rakott hamutartó, parkolófecnik mindenhol... Ez szerintem merő igénytelenség, nem a hétvégi porszívózás hiánya.

tisn: el sem olvasom. Már a KRESZ is objektív felelősséggel adja az egyén kezébe a döntést: mindenki magának köti be és a saját életével játszik. Ha nem is öngyilkossággal esik egy kategóriába, de azért az orosz ruletthez bátran merem hasonlítani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74046) tisn válasza Rick4 (#74042) üzenetére


tisn
addikt

exem pasija is ezzel jarkal (szinten gazos) le bp-rol

(#74047) Vesztor87 válasza Rick4 (#74042) üzenetére


Vesztor87
senior tag

10-15 centivel hosszabb a Lacetti kombi mint az Almera sedan verziója, és kb. 100kg-al nehezebb az 1,6-os mint emebből az 1,5-ös. A Nissan 5,5-6,5 közt eszik, egyszer 8-at sikerült kihozni belőle (autópálya, klíma, 5 fő, 140-150km/h, fullig pakolt csomi), de békés 120-130-al 4 fővel a 2200 km-es görög út 6,4 lett pl.
A Lacetti ahogy leírták az autós fórumokon a tulajok, ennél 1,5-2 literrel több lenne. Azt mondták azért mert régebbi GM technika. Lehet. Elmentem megnézi kereskedésbe egy Lacettit, mondta a srác hogy van itt egy Punto, meg mittomén még mi, mondom Lacetti kéne inkább... hát majdnem kiröhögött hogy miazhogy a dévú kell nem a jó Fiat... :D Megbízhatatlanságról senki nem panaszkodott rá, csak a picit magas fogyiról:)

u.i: most meglepődtem, azt hittem a G kombi is van 4,4 környéke... jó rövid:D

(#74048) castiels


castiels
addikt

LG LEON 4G LTE 10k utolsó ár :) telenoros kártyával használom de lehet független.

(#74049) Rick4 válasza Vesztor87 (#74047) üzenetére


Rick4
félisten

Volt Puntom, Van Lacettim, épp most értem haza utóbbival egy 500 km-es útról, és jó volt, amíg előbbivel ugyanez annyira nem tetszett, a kicsi kerekek, a rövid tengelytáv ezeken az utakon egész más rugózást produkál, mint a lacetti, a zajcsillapítás meg konkrétan sehol sincs, a LAcetti mellett még az Alhambrám is elszégyelli magát..
Ráadásul most bent volt kb 2 mázsa alkatrész a csomagérben is, nem számoltam, de ugyanúgy jöttem ki, mint máskor.

Nem tudom én sem, hogy miért eszik egy literrel többet (7.8 a katalógus vegyes, ebből lesz nálam 9.5 liter gáz fogyi) de cserébe tényleg nincs gond a motorral, váltóval, talán az lehet az oka, hogy a váltó elég rövid, 100 fölött kicsivel már 3000-rel forog, a motor meg az f astra C16NZ-jéhez hasonló, euro4-es értékekkel... De állítólag a koreai szürkeöntvény (vagyis a blokk) lényegesen jobb minőségű, mint az opel motoroké, így a tartósság ebből is fakad.

Cserébe a múltkor a "német autópályán" sietnem kellett, pont egy Szeged- BP távot kellett legyűrnöm ahol 140-es átlagot hoztam, akkor 12.4 liter gáz lett a fogyi, ami a jelen 178-as árral még mindig csak 2200Ft, szóval ha többet is eszik, ott a gáz, megoldás erre is.

A G kombi szopcsi, sokkal kevesebb hely van benne, az a hiányzó hossz az első és a hátsó üléseknél érezhető rendesen.

Tökéletes autó nincs, persze pénzért mindent kaphatsz, én májusban kezdtem nézegetni az autókat, ebből végül augusztus végére lett konkrétum, csak magyar papíros, klímás, gázos, szervós autó jöhetett számításba, először megnéztem mi van 300-ért, aztán 500-ért, végül mentem még feljebb, ezt dobta a gép, az első után tudtam, hogy a többi is ilyen lesz. Eltelt már jópár hónap, de még mindig nem érzem, hogy mellényúltam volna velük.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74050) Vesztor87 válasza Rick4 (#74049) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Rémlik a fórumról hogy egy 1,2-es Puntod vt, 590k-ért vetted asszem, nem?
Lacettije van a havernak, 1,6 kombi, nekem tetszett nagyon. Gázzal tök olcsó hajtani jah. Zajszigetelés és rugózás terén úgy rémlik nagyon rendben van, Nissan tipikus japán gép pl., nuku zajszigeteles és büntetően kemény futómű :D A hosszúnak mondott váltó 110-nél forog 3000-et, ami egész jó (nagyon sok autó 3000/100, kicsik 3000/90), de vmiért igy is hangos. Régi technika, Ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.