Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95001) macilaci78 válasza vizslakutya (#94999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kár. Nem ezt szoktam meg. Hiába, kell a pénz. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95002) vizslakutya válasza fradi81 (#95000) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Brüsszeli körút tömítéstechnika bolt.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#95003) hodigy


hodigy
csendes tag

Pár kütyüt eladok:
iPhone_8_64_gb_szep_allapot_87%_akku_max_kapacitas
Playstation_4_pro_1tb_7016b_9_00-as_szoftverrel, GoldHen CFW
PS4_jatekok_6-5-4e_Ft áron
+ van egy BenQ fullHD 16:9 képarányú projektorom vászonnal, új 0 perces minőségi Osram izzót is adok hozzá (amazonról ez 28e volt, de találtam 10-15e-ért is, szóval olcsón működtethető). Ricktől vettem itt jó sok éve, és most lesz az első izzócsere...

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#95004) vizslakutya válasza macilaci78 (#94998) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Tökéletes, esetleg akkor,ha pont a körzet határán állsz, akkor nézz rá, hogy melyikbe tett.
Jómagam is ezt használom,igaz van " kényelmi" 🤔 díj,de perc alapon fizetek,így az legtöbbször visszajön.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#95005) fradi81 válasza vizslakutya (#95002) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi, nem emlékszel méter árra kb mennyi?

moto g72, Ninebot d28e

(#95006) macilaci78 válasza vizslakutya (#95004) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kényelmi díj mindenen van. Ritkán járok fizetős övezetben, évi 10 alkalommal meg kibírom. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95007) ShadowX válasza macilaci78 (#94998) üzenetére


ShadowX
őstag

Én a Simple-t azóta dobtam mióta visszatérő probléma volt vele, hogy nem tudtam parkolásért fizetni (a zónákat megfelelően kezelte amúgy). Minden esetben levonta a napi teljes díjat (pedig csak elindítani akartam a parkolást) és elutasította a tranzakciómat, majd írta, hogy egyszercsak visszautalják. Volt, hogy ezt többször is megtette napon belül. 3 hét után nekem kellett írni az ÜSZ-nek, hogy ugyan legyenek már kedvesek visszautalni...

Azóta Parkl-t használok, ha ilyen célra kell. Azzal nem volt még gondom.

(#95008) macilaci78 válasza ShadowX (#95007) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Budapesten használom a Simple-t parkolásra. Olyan gondom még az alkalmazásból kifolyólag nem volt, hogy ne tudtam volna fizetni, vagy ne a tényleges összeg került volna végül levonásra. Mozijegyet volt már, hogy visszamondtam, 1-2 héten belül visszakaptam az árát, nem kellett a lemondáson kívül mást csinálnom.

Amikor nem tudtam fizetni, akkor a mobilbankban nem állt rendelkezésre a pénz. Virtuális bankkártyán még nem volt aktív az összeg.

Viszont mióta átvariálták a budapesti közlekedési zónákat, azóta esetenként hajlamos nem a megfelelő számozású zónába tenni a gépet. 2 hónapja variálták át, majd kiforrja magát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95009) vizslakutya válasza fradi81 (#95005) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Forintra nem, tavaly cseréltem az ablakaimban tömítéseket,de nem volt vészes az ár.
Van ott többféle profil, vastagság.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#95010) Elemental


Elemental
addikt

Tudnátok nálunk Szegeden olyan pc boltot, ahová nyugodt szívvel mehetek akár kisebb nyűgökkel, mint egy újrapasztázás, de akár komolyabb, mint egy pc összeállítás? Lassan esedékes nálam egy gépcsere, és akihez eddig jártam sajna kiesett a praxisból.

(#95011) SharpSA válasza Elemental (#95010) üzenetére


SharpSA
veterán

City PC Shop, Mérey utca 6

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#95012) totya694


totya694
őstag

Csak nálam omladozik a PH ?

"DDoS támadás miatt a Hardveraprót átmenetileg leállítottuk"

Biztos sok volt a politizálás :K

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#95013) macilaci78 válasza totya694 (#95012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem, az elmúlt pár hétben kimondottan gyatra a rendelkezésre állás. Főleg mobilon tapasztalom, de ez lehet, csak az eszközhasználatom időszakosságától függ.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95014) Elemental válasza SharpSA (#95011) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi! Őket ismerem, voltam már náluk párszor. Valahogy nem éreztem annyira a törődést, de lehet teszek még egy próbát.

(#95015) Rawulf válasza Elemental (#95014) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha belegondolok, hogy régebben mennyi boltot tudtam ilyen esetben ajánlani, most meg... :(

"Please state the nature of the medical emergency."

(#95016) martonx válasza totya694 (#95012) üzenetére


martonx
veterán

:D

Én kérek elnézést!

(#95017) totya694 válasza Rawulf (#95015) üzenetére


totya694
őstag

Én is csak kettőt tudtam. :K

Üdv:Attila

(#95018) pulutodurumo válasza Rawulf (#95015) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az utóbbi pár évben valóban nem volt valami kedvező a PC- s piac.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#95019) totya694 válasza pulutodurumo (#95018) üzenetére


totya694
őstag

A hardver piaci gondok szerintem nem most kezdődtek.Úgy tíz éve olcsó volt a HDD majd egy trópusi vihar elmosta azt a gyárat ahol a HDD-k motorjait gyártják.Hirtelen hiány alakult ki és szinte meg duplázódott a HDD-k ára.Utána sok gyárba "véletlen" tűzesetek történtek amiknek szintén drágulás lett a következménye...Utána jött a covid és a hatásai szintén árat emelt mellé még hozzá jött a Ft mélyrepülése és már meg is van miért kerül egy alaplap 60~80.000ft-ba.Vagy lehet venni 30-40.000Ft-ért "már-már" levitézlett chipsettel szerelt példányokat. [link] Meg egy nagykerbe 4 féle alaplap kapható :U

Üdv:Attila

(#95020) quailstorm válasza totya694 (#95019) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De igény is alig van otthon épített gépre. Cégek laptopot vesznek vagy brand gépet. Átlagembernek elég a telefon, vagy a laptop. PC-t már gyakorlatilag csak a gamerek építenek vagy az a nagyon szűk réteg, aki hobbista vagy otthon azzal dolgozik.

(#95021) pulutodurumo válasza totya694 (#95019) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én legutóbb '18-ban újítottam a gépet, akkor még nem volt vészes a helyzet. Akkor kezdett beindulni a kripto durván, és utána meg tudjuk mi volt.
Ha most kéne vennem, bajban lennék.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#95022) martonx válasza totya694 (#95019) üzenetére


martonx
veterán

Jelentem elkezdtem összeválgatni a leendő új gépem komponenseit. Tekintve, hogy csak a gépház kerülne 80K-ba, ez egy hosszú beszerzés lesz :D
Huh, nagyon durván elszálltak az árak / Forint gyengült (leginkább mindkettő). Lelombozó látni, hogy 400K-ból mi jönne csak ki, miközben csomó komponenst még meg is mentenék a jelenlegi gépből.
PCI-E 5.0-ás SSD-k megjelenésére várok még, utána indítani fogom az új gép projektet.

Én kérek elnézést!

(#95023) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Valaki esetleg vállalna-e egy teherautó (<3,5 tonna) átkocsikázását Makóról-Szegedre?

Szegedről természetesen kivinnénk autóval, amikor pedig visszaértünk szintén házhoz vinnénk, megbeszélés szerinti díjazásért cserébe. Ha ismersz valakit, vagy vállalnád, kérlek jelezz. :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#95024) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Én sóher vagyok. 6 éve van nálam a használtan vett konfig, ami az adatlapomon szerepel. Asszem, 2 éve dupláztam meg benne a memória mennyiségét.
Gyakorlatilag platformot kéne váltanom az előrelépéshez, mert komponensek cseréjével nem kapnék érdemi előrelépést.

FHD-n 30-40 fps így is megvan és amennyire igénytelen vagyok, megfelel.
Gyakorlatilag ma is ér annyit, mint amennyibe használtan került és ez elszomorító egy olyan gyorsan avuló termék esetén, mint a PC. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95025) macilaci78 válasza sarkanyolo2 (#95023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Küldtem privit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95026) johnny82


johnny82
őstag

Bevált hűtőgépszerelőt tudtok ajánlani? Hűtő hátfala jegesedik legalacsonyabb fokozaton is. Köszi!

(#95027) martonx válasza sarkanyolo2 (#95023) üzenetére


martonx
veterán

3,5 tonna alatt sima jogsival is lehet vezetni teherautót.

Én kérek elnézést!

(#95028) sarkanyolo2 válasza martonx (#95027) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Azzal nincs is baj, csak a rutin hiánya... :D

Macilaci, köszönöm! :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#95029) lorcsi válasza johnny82 (#95026) üzenetére


lorcsi
veterán

https://energothermszeged.hu/

gyorsak es egesz jo aron is dolgoznak

MÁS:
regebben beszeltetek egy pc boltrol, amit ugy emlegettetek :’büdös bolt’
ez melyik volt es hol ?

[ Szerkesztve ]

(#95030) r0by válasza lorcsi (#95029) üzenetére


r0by
addikt

Szerintem a Free Sectorra gondolsz. Nem tudom, hogy megvan-e még, de itt volt.

(#95031) johnny82 válasza lorcsi (#95029) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi!

Szerintem a freesector-ra gondolsz, Hajnóczy-n van/volt.

(#95032) totya694 válasza martonx (#95022) üzenetére


totya694
őstag

Van még 2db Talatinos 1000MHz-es Celeron procim azt olcsóbban megszámolom ;]

Üdv:Attila

(#95033) Ted_Beneky válasza pulutodurumo (#95021) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Még a mai napig is használjuk a családban netezésre a régi Abit alaplapos E8400-as gépemet, ami nem egy mai csirke, de örülök hogy megtartottam. Na, azt már legalább 5-6szor átugrotta a fejlődés :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#95034) Rawulf válasza quailstorm (#95020) üzenetére


Rawulf
őstag

Azért ha látnád mennyi magánember esik pofára laptop vásárlásnál, amikor a procin kívül már lassan a memóriát is beleforrasztják a laptop alaplapjába, aztán megy a csodálkozás, hogy nem lehet fejleszteni a gépet és lassú.
Egy ismerősnek az volt a szerencséje, hogy az integrált Celeronos HP laptopja úgy volt kialakítva, hogy más donor szériából át lehetett szerelni az alaplapot és a hűtést.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#95035) martonx válasza totya694 (#95032) üzenetére


martonx
veterán

Az i5-13600KF teljesítményét hozzák? :C

Én kérek elnézést!

(#95036) quailstorm válasza Rawulf (#95034) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eleve úgy veszik a gépet hogy ott azonnal fejleszteni kell, vagy ez csak évek múlva jön elő? Sajnos egyre inkább ez az irány, nekem is hiába lenne még jó a régi ultrabookom, beforrasztott 4GB RAM és ott a vége.

(#95037) totya694 válasza martonx (#95035) üzenetére


totya694
őstag

Ketten? Még alázzák is :P

Üdv:Attila

(#95038) SirRasor válasza martonx (#95022) üzenetére


SirRasor
őstag

"PCI-E 5.0-ás SSD-k megjelenésére várok még" - ennyire dobni fog a teljesítményen? Nem lesz ott kapásból más bottleneck, amitől kissé fölösleges lesz bevásárolni?

Nekem egy mezei SATA3-as Samsung 860 Pro van a gépben és nem érzem lassúnak, pedig csak ~500/500 MB/s-es.
Munkahelyi gépben M2-es SSD van, papíron nagyobb átviteli sebességgel és picit, de érezhetően lassabb :U

Asszem jókor fejlesztettem gépet. Kb 3 éve Ryzen 5 3600 (6 mag 12 szál)- 65k, 25k alaplap hozzá, 40k-ból kijött 32 GB ram is...a mai napig tökig elég :B Pár hete lecseréltem a GTX 1060-at egy RX 6700 XT-re (50-ért elment a régi, 150 volt az új), most megint nem kell 5 évig hozzányúlni (~5 éves volt a 1060-as).

Make Love not war!

(#95039) martonx válasza SirRasor (#95038) üzenetére


martonx
veterán

A jelenlegi PCI-E 4.0-ás SSD-m 5000/3000 körüli sebességű (jelenleg leggyorsabb 4.0-ások 7500/5000 körül mozognak). Ehhez képest az 5.0-ások 13000/8000-ről fognak indulni.
Nem érzem lassúnak a jelenlegit sem (Ryzen 7 5800X, 16GB ram, GTX 1070 Ti), de pár évente szeretem követni az aktuális trendeket.
Mivel nem játszok, a VGA-t meg is hagyom, fiamtól szoktam megörökölni a régi VGA-ját.
Mivel a jelenlegi gépem se gyenge, nem kell rohanjak, bőven van időm kivárni az 5.0-ás SSD-ket, addigra hátha jönnek még ki újabb Intel / Amd procik. Januári CES-t nagyon várom!
AMD részéről egy erős árkorrekciót is várok még, mert jelenleg összehozták a mesterhármast (túlárazott proci, túlárazott alaplap, és túlárazott DDR5 ram), miközben a 7000-es ryzenek nagyon nem lettek világmegváltóak.

Én kérek elnézést!

(#95040) veze


veze
őstag

miket olvasok... Pentium MMX233 , voodoo1 háromdéefikx teljesen jó, nem játszok .
:D

[ Szerkesztve ]

(#95041) lorcsi válasza martonx (#95039) üzenetére


lorcsi
veterán

Ha nem jatszol, akkor mihhez kell ilyen eros konfig ?

(#95042) martonx válasza lorcsi (#95041) üzenetére


martonx
veterán

Programozáshoz. Tudom script nyelvekkel el lehet bohóckodni egy fisfos Linuxon is, de komplex projekteken dolgozok és a világ afelé halad, hogy egyszerre csomó mindent kell futtatni, buildelni, és valahogy erőforrásból sohasem elég.
Plusz szeretem naprakészen tartani a konfigom, csomó időt el lehet bukni a régi konfigokkal pepecseléssel. Márpedig az idő pénz.

Én kérek elnézést!

(#95043) totya694 válasza martonx (#95042) üzenetére


totya694
őstag

Biztos van ott néha egy kis Passians is :DD

Üdv:Attila

(#95044) martonx válasza totya694 (#95043) üzenetére


martonx
veterán

Na jó, így karácsony tájt van egy kis World of Tanks, meg néha a kisebb gyerekek Fortnite-ozhatnak a gépemen, amikor nincs iskola. De ezeket röhögve elviszi a mostani konfig, játék miatt sose cserélnék gépet.

Én kérek elnézést!

(#95045) veze válasza veze (#95040) üzenetére


veze
őstag

Nálam is viszi a Quake II -t :D

(#95046) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!
Aki moziban nézte az Avatar-t ahhoz 2 kérdésem lenne:
- mennyire bírták pontosan kezdeni? (tapasztalat hogy sose tudják a reklámok miatt)
- szünet van-e valamikor vagy egy seggel kell végig ülni a lovat? (vinni kell mobil piszoárt hogy ne maradjunk le semmiről ;])

Köszi!

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#95047) SirRasor válasza martonx (#95042) üzenetére


SirRasor
őstag

+1
Én csak pici progikat írok bent, de azt vettem észre, hogy VS2021 (CE) (2019 volt, de egyszer csak kérdés nélkül felfrissült..) elég sokat vakarózik indulásnál...ha kilépek, akkor konkrétan 1 percig semmit se tudok csinálni a géppel, még kattintásra se reagál (Ryzen 5 3400G+16 GB RAM meg valami olcsó M2-es SSD).
2019-es még hasított, úgyhogy ez valami új "feature" :D

EDIT: amilyen SSD-sebességeket írtál...atya ég, lehet fektetnem kellene ilyenbe? Az 500 MB/sec-től még a mostanid is eléggé messze van, nemhogy majd az új 13000/8000-asaktól. Bár gondolom a lapnak is támogatnia kell..most megnéztem és a 16x-os az PCI-E 3.0 (bár GPU-Z 4.0-át ír ki), a 4x-es meg PCI-E 2.0. Picit le vagyok maradva :D

Ja akit érdekel, itt vannak a sebességek:

"A PCIe 2.0 x2 slot is only ~1GB/s, so closer to 800MB/s after overhead" - ezt mondjuk nem értem. Nem 4 GB/sec a fenti táblázat szerint?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#95048) martonx válasza SirRasor (#95047) üzenetére


martonx
veterán

És esetemben ehhez vedd hozzá, hogy másodállásként éjszaka is dolgozok. Na olyankor tud igazán fájni minden pluszban eltöltött perc, ami nem az effektív munkával telik.

Én kérek elnézést!

(#95049) quailstorm válasza SirRasor (#95047) üzenetére


quailstorm
nagyúr

2022-es VS-t átrakták 64-bitre, lényegesen több memóriát eszik. Ugyanazon projektnél 2019-ben ami 600MB az 2022-ben 2GB RAM nálam.
Ettől függetlenül 1 perces fagyást nem kéne látnod egyáltalán 16GB RAM-mal.

Kis b az bit, a nagy B az bájt, azért számolsz rosszul sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

(#95050) Rawulf válasza SirRasor (#95047) üzenetére


Rawulf
őstag

Elég nagy szórás van az M2-es SSD-k sebessége között.
A legalapvetőbb, hogy ne SATA szabványos legyen az az M2, hanem PCIe és lehetőleg NVME minimum 3.0-ás legyen az a PCIe.
Egyébként itt jegyezném meg, hogy a fórumokat bogarászva a (global) C-STATE bios opció csinál furcsaságokat sokak gépénél.

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.