Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90001) csoszogi válasza macilaci78 (#89994) üzenetére


csoszogi
tag

szia

Köszi. Azt meg tudod írni milyen szék? Ülőlapon 14cm a két csavar közti táv, a háttámlánál 8cm. Az első ülőlaps és a háttámla felső csavarja között 26 cm a távolság. Nem tudom ez mennyit segít..

és köszönöm mindenkinek utánajárok az ajánlott címeknek.

[ Szerkesztve ]

(#90002) csoszogi válasza vizslakutya (#89999) üzenetére


csoszogi
tag

Én is erre gondoltam. A másik oldalon az ülőlapból tört ki a csavarrögzítés, azt is összegányoltam, és jó. Mivel a fiamé, most hokedlin játszik....nyilván így rövidebb ideig kényelmes neki...gonosz vagyok.. :D

(#90003) SirRasor


SirRasor
őstag

Bátyámék laptopjának tápegysége kezd tönkremenni. Valakinek van otthon elfekvőben ilyen?

Amúgy ez se eredeti, mert ilyen a laptop:

Gondolom bármilyen 19V 3,42A töltő jó hozzá, aminek a vége 5.5 mm/1.7 mm

Köszönöm előre is a segítséget.
Más: ha senkinek sincs, hol érdemes ilyet Szegeden keresni?

Make Love not war!

(#90004) nap válasza SirRasor (#90003) üzenetére


nap
addikt

Én először a laptopszalonban Nagyáruház alatt nézném meg.
Ha nem sürgős, akkor ebay, aliexpressz, amazon, ilyesmi.
Régebben volt a mediamarktban univerzális laptoptöltő, lehet, hogy még most is lehet kapni.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#90005) tlac válasza SirRasor (#90003) üzenetére


tlac
nagyúr

vagy ha tudod, kicseréled benne a púpos kondikat vagy a törött kábelt
wd40-nel körbe fújva kinyitható könnyedén

[ Szerkesztve ]

(#90006) macilaci78 válasza SirRasor (#90003) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Best byte-ban vettem univerzális töltőt 3 laptoppal ezelőtt, szintén 19 V, 65 W. Valami 6-7k körül mozog most is tucatnyi hengeres dugóval.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90007) _Petya_ válasza tlac (#90005) üzenetére


_Petya_
őstag

Ezt a WD-40-es megoldást nem ismertem, köszi kipróbálom majd :) Én a fagyasztóba szoktam betenni pár órára utána csavarhúzó+kalapács kombóval körbe lehet bontani mint a konzervet...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#90008) tlac válasza _Petya_ (#90007) üzenetére


tlac
nagyúr

nagyon jól működik
körbefújod ott ahol az illesztés van, adsz neki 5 percet pihenni, addig feloldja a ragaszót, aztán kézzel összenyomkodható és kinyílik, nem kell csavarhúzóval sem feszegetni

vissza mivel szoktad ragasztani?

(#90009) pintyesz


pintyesz
senior tag

Üdv mindenki!
Adott egy Acer Aspire s7.
Akksit cseréltünk benne, egy vadi újra, ami nem töltődik 0% fél órája :(((
Ötlet?

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#90010) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Innen nem akar valaki karácsonyra ajándéknak, vagy hasonlónak rendelni? Tipik amerikai márkákból édességek, pelyhek, egyéb csodák vannak.

Alapötlet a 4000 Ft-os shipping költség redukálása. :D Elvileg dec. 18-ra érne Szegedre.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#90011) SirRasor válasza sarkanyolo2 (#90010) üzenetére


SirRasor
őstag

Beléptem szétnézni, de pofán csapott a vizuális diabétesz :D

Make Love not war!

(#90012) tisn válasza SirRasor (#90011) üzenetére


tisn
addikt

:O :O :O

(#90013) sarkanyolo2 válasza SirRasor (#90011) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nekem is megugrott a cukrom :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#90014) csoszogi


csoszogi
tag

Volt egy szék karfával kapcsolatos kérdésem. Megcsináltam magam, nem tudom meddig tart ki, ha megnyakkan majd nézek valami megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#90015) tisn válasza csoszogi (#90014) üzenetére


tisn
addikt

irtuk mar parszor, hogy jyskbol max konyhai cuccokat, butort ne...

(#90016) totya694


totya694
őstag

Eladó cuccaim:
-Gép tanulásra [link]
-Erősítő zajkeltésre [link]
-Okosóra egyenesen Kínából [link]

Üdv:Attila

(#90017) csoszogi válasza tisn (#90015) üzenetére


csoszogi
tag

Volt egy keret volt egy álom, és van egy gyerek (180/90kg). A leggyengébb láncszem a gyerek. Én nem szakemberként de megtanultam fülhallgatót szétszedni forrasztani de feladtam. Egér billentyűzet hasonló... Ez a szék bírt néhány évet és 25k az ára. Láttam én 100k s széket is széthullani, nálunk is és a munkahelyemen is hullott szét prémium termék igen sokféle. Jysk bútort meg összeragasztottam, azóta kevésbé amorf :) de ruhatárolásra jó...felújítás óta kevés dolgot vásárolunk, amit lehet megjavítom.

[ Szerkesztve ]

(#90018) macilaci78 válasza csoszogi (#90017) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Telekomnál olyan székeken ültünk, amikre 10 év garit vállalt a gyártó 150 kg teherbírás mellett. Alattam nem is volt gond, de a 40-50 kilós kislányok alatt sorra törtek. :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90019) Ted_Beneky válasza macilaci78 (#90018) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Először úgy olvastam hirtelen, hogy alattad törtek a 40-50 kilós kislányok :))

Csillagkaput a Csillag térre!

(#90020) csoszogi válasza macilaci78 (#90018) üzenetére


csoszogi
tag

Ismerős. A fiam mikor felugrik, mert van egy perce a játék közben enni/inni/WC satöbbi, és a fülhallgató zsinórja rántja vissza....hiába kértem ne így. Én is a súlyomból fakadóan óvatosan ülök le. De aki "belehuppan", "feszeleg " sokat, nagyobb erőt fejt ki egy pillanatra, és már törik is. Meg érdekes ez a teherbírás, hogy mire vonatkozik, lehet, csak a függőleges terhelésre, vagy a lábakra. Még egy dolog: fürdőszobaszekrény. Az első pár párásabb tusolás, ráfreccsenő víz után a pozdorja már kezdett is duzzadni szétmállani...azt hittem, azért ilyen helyiségbe más típusú anyagok használata az előírás..

(#90021) macilaci78 válasza csoszogi (#90020) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az árán látszik, ha valamit kimondottan fürdőszobai használatra gyártottak.
Öcsém is tán Praktikerben vett fürdőszobabútort (tükör mellette polcos szekrényke, kalapban spot, mosdókagyló, alatta fiókos-polcos szekrény) 80-90 k körüli összegért. Fél év alatt a tükör foncsora már kezdett elválni, zöldülni, 8 évesen már gyakorlatilag nincs kifogástalan eleme. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90022) veze válasza macilaci78 (#90021) üzenetére


veze
őstag

én csináltattam a fürdőszobába asztalossal ( szegeden) mdf-ből lett készítve , a minta felsőmaróval lett belemarva kivánség szerinti formával, mintával és három komponensű , magasfényű, specko fehér festékkel ( fehér + valami adalék+edző ), bekeverés után egy órán belül fel kell szórni különben kuka) lett festve ami a mai napig is hófehér és nem sárgul
mindez 2000-ben készült, azóta is köszöni szépen semmi baja. nem ugy néz ki mint amit cserélni kelle. (csak az ajtóban cseréltem kivetőpántott mert kinyúlt)
Az ára.. hát igen, az nem volt olcsó (akkor sem)
A butorasztalos még mindig dolgozik kb három éve (a szintén 2000-ben készült ) konyhabutorhoz késziített kiegészítő darabokat, egy késöbb felszabadult falfelületre, ugyanolyan minőségben kinézetben. Aki nem tudja nem mondaná meg hogy nem együtt készültek) Az ára, igen az sem volt olcso..Ha valakit érdekel meg tudom mondani ki az, de ne számítson olcso munkára, ellenben minőségre tartósságra igen.

(#90023) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!
Van egy Dell U2311H -es monitorom ami meghibásodott, alapvetően valamilyen tápellátás beli gondja van, jó volna kideríteni hátha olcsón meg lehetne csinálni, először amig nem melegedett be üzemi hőmérsékletre addig villogott /fényerő ingadozás volt, mostmár bekapcsolásra csak 1-2 mp-ig van kép aztán eltűni, majd ha ki és újra bekapcsolja az ember akkor egy idő után marad a kép.
Tudtok valami szakit, lehet h csak kontakt?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#90024) pulutodurumo válasza partymaci (#90023) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én TV-vel jártam hasonlóan, a háttérvilágítás belső táp áramköre adta fel. 26 ezerért csinálták meg, nem gyári alkatrésszel. Kérdés hogy a monitorban elfér-e valami más, vagy csak a gyári. Esetleg egy NYÁK-on van minden.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#90025) ShadowX válasza partymaci (#90023) üzenetére


ShadowX
őstag

Oldfox-ot próbáltad?

(#90026) sarkanyolo2 válasza macilaci78 (#90018) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Protip, amelyik szék Macilacinak bevált, az mindenkinek be fog! No offense :D :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#90027) mimi82 válasza partymaci (#90023) üzenetére


mimi82
tag

Szia!
Nyáron ezt a hibát csinálta a monitorom.
Bevittem a tv szervizhez.( Szeged, Kecskeméti utca szervíz ).
Mondtak egy árt is 20000Ft+áfa+munka díj. Nem érdemes meg csinálni.
Vettem egy új monitort 32000Ft-ért. :F

(#90028) tlac válasza partymaci (#90023) üzenetére


tlac
nagyúr

szedd szét, ha látsz benne púpos kondit, akkor valószínűleg csak annyi problémája van, hogy azokat kell cserélni
ebben az esetben filléres a javítása

(#90029) SirRasor


SirRasor
őstag

Van itt véletlen tejipari mérnök?
Az érdekelne, hogy tényleg visszapótolnak vitaminokat a zsírcsökkentett, olcsó tejekbe? A dobozuk szerint igen :U
A mértéke is érdekel..például vajon egy fél almával már megelőzöm? :D

Make Love not war!

(#90030) pilóta válasza SirRasor (#90029) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha ráírják, akkor biztosan pótolnak. Ha nem írják rá a mennyiséget, akkor viszont szóra sem érdemes mennyiség lehet. Amúgy is a tej annyira egészségtelen, hogy egy kis plusz vitamin nem oszt, nem szoroz benne...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#90032) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok!

Keresek LGA 1150 ATX méretű lapot + i5 CPU-t a közelben, ne kelljen már vadidegentől rendeltem a hardveraprón ! :)

https://hardverapro.hu/apro/keresek_lga_1150_alaplapot_i5_cpu_t/friss.html

(#90033) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Eladó Oculus Quest 2 Vr Headset

We are only Stardust...

(#90034) pilóta válasza kispéé (#90032) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van egy i5-4670K procim saját hűtőjével.
(Van egy alaplapom is, de az nem működik hibátlanul, a ramok hol mennek, hol nem benne...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#90035) tlac válasza pilóta (#90034) üzenetére


tlac
nagyúr

procit mennyiért adnád?

(#90036) martonx válasza Jinxb1rd (#90033) üzenetére


martonx
veterán

Egy ilyen nálam is pihen a fiókban. Nálad miért lett eladó? Nekem a Quest 2 már egészen bejött. Rengeteget fejlődött a felbontás, mozgás érzékelés. Más kérdés, hogy mihelyst bemozdul a kamera, a gyomrom rögtön meg is indul felfelé :D

Én kérek elnézést!

(#90037) lorcsi válasza lorcsi (#89972) üzenetére


lorcsi
veterán

még mindig nem sikerült a közvilágítást rendbe tenniük..

(#90038) fradi81


fradi81
veterán

Toldi Cruisert forgalmaznak valahol szegeden? Nem találtam erről semmi infót. Netről meg lehet rendelni csak jobb lenne helyi üzletből.

moto g72, Ninebot d28e

(#90039) Krogoth


Krogoth
senior tag

Mai agyfasz: Retek utcán az útra felfestették a biciklisávot, amikor most lett megcsinálva a járda+bicikliút kombó... :W

(#90040) vizslakutya válasza fradi81 (#90038) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Szia, csak 3 sebességes agyváltóst vegyél. Ha nagyon magas emberke vagy ez egy picit alacsony lesz. Nekem 15 éves a Csepel Cruieserem, tökéletes,egyszer tört el a pedáltengely. Azonkívül csak a kopó cuccok lettek cserélve,gumi,fék. Egyszer ellopták, akkora mákom volt,hogy Tiszakécskén megtalálták a rendőrök. :Y :R

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#90041) John_Doe válasza Krogoth (#90039) üzenetére


John_Doe
senior tag

Szerintem mókás lesz és mindenki szeretni fogja. ;]
[kép]

Shal'kek nem'ron!

(#90042) quailstorm válasza John_Doe (#90041) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez nem kerékpársáv, csak kerékpáros nyom. Lényegében arra hívja fel a figyelmet és azt "legalizálja", amit a hulladék régi járda miatt egyébként is kénytelen volt csinálni a közlekedő.

Ha jól értelmezem, ettől a forgalmi rend nem változik. Kerékpárút továbbra sincs se itt, sem az út mellett, viszont aki szeretne haladni, annak van sárga festék, hogy tudjon anyázni az autós.

[ Szerkesztve ]

(#90043) pulutodurumo válasza Krogoth (#90039) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem biciklisáv, tessék utánaolvasni. Ez csak segítség, hogy a biciklis tudja merre ajánlott mennie, az autós meg tudja, hogy lehet ott bringás.
Nem kell szabadon hagyni, lehet rajta parkolni (máshol).

Na, mire elküldtem Quali megelőzött. Jobbról, a bicikliúton. :)

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#90044) fradi81 válasza vizslakutya (#90040) üzenetére


fradi81
veterán

Igen agyváltós lesz véve barátnőmnek, nekem is az van. Csak ami tetszik neki pont nincs Szegeden :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#90045) John_Doe válasza quailstorm (#90042) üzenetére


John_Doe
senior tag

Ezen a szakaszon csak a ház elé a járda felét elfoglaló csoda kanyarral ellátott izé volt.
[kép]

Shal'kek nem'ron!

(#90046) Gergello válasza pulutodurumo (#90043) üzenetére


Gergello
addikt

Biztos sok kerékpáros tisztában van vele, hogy mit jelent.

(#90047) lorcsi válasza John_Doe (#90041) üzenetére


lorcsi
veterán

A szegedi bicajos moral alapjan...eletveszely...es egeszen biztos sok konfliktus alapja lesz, h itt kozlekedtetik a bicikliseket :(
Kar volt
Amugy se egy konnyu keresztezodes...busz..troli...

[ Szerkesztve ]

(#90048) quailstorm válasza John_Doe (#90045) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az gyalog és kerékpárút, akármennyire is fancy lett a festése az új járdával.

Arra van egy gumiszabály a KRESZ-ben, hogy "ha a gyalog- és kerékpárúton a gyalogosok forgalma a kerékpárosok továbbhaladását akadályozná, a kerékpárosok az úttesten is közlekedhetnek".
Az úttestre frissen felfestett nyomok erre egyértelmű jogot is adnak most már.

Egyébként lehet kötekedni napestig hogy most mennyire vagy törvényileg rákényszerítve, hogy használd a kerékpárútnak csúfolt szörnyűségeket. Nyilván annyi eszem nekem is van, hogy egy Kálvária sugárúton nem fogok a főútvonal táblával ellátott, füvezés miatt beszűkített úton menni (max este), de attól még az ottani megoldás is ocsmány és balesetveszélyes. Dugonics-tól Kálvária térig
Sajtóból meg nem tudom, hogy ezt a gumiszabályt hogy kell, és hogy szokták jogilag kezelni, de hallgatólagosan azt látom, hogy mindenki megy ahogy tud, én meg próbálok úgy közlekedni, hogy minél kevesebb esélyt adjak másoknak, hogy elcsapjanak, de közben még haladjak is. Mást nem lehet tenni egyelőre.

Az az állapot, ami Retek utcában volt, az alkalmatlan volt kerékpáros közlekedésre, most is csak a lassú/bizonytalant terelném oda a járdára.
Én a fancy kerékpáros nyom előtt is lenn mentem és őszintén kevesebb gond volt, mint a járdán, és 3x gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#90049) macilaci78 válasza quailstorm (#90048) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lakott területen a kijelölt főútvonalon akkor is tilos a kerékpáros forgalom, ha erre más tiltó tábla nincs.

lorcsi: már egy pár éve elköltöztem Szegedről, de a Retek utca, József Attila sgt sarkánál tudtommal nem jár troli és a képen vezetéket sem látok. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90050) quailstorm válasza macilaci78 (#90049) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez benne volt a hozzászólásban, azért is emeltem ki a táblát.

Ugyanakkor a biztonságos kerékpáros közlekedés rutinszerű szabályszegést megkövetel nagyon sokszor, és ez kellemetlen. Ilyen például a sávon belüli jobbra tartási kötelezettség megszegése, körforgalomban is. (meg van Szegeden pár elég érdekesen átvezetett kerékpáros nyom, kapásból a Dáni utcánál pl.) Viszont a Kálvárián a szabályszegés normál forgalom mellett csak növelné a veszélyt, így nem éri meg.

Flameháborút megelőzve: a biztonságos oldaltávolság hiánya, és a biztonságos kikerülés elmulasztása, körforgalomból való figyelmetlen kihajtás miatt érdemes "sávot foglalni". Szóval gépjárművel elkövetett szabályszegést és balesetforrást lehet megelőzni szabályszegés elkövetésével.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.