Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86001) tisn válasza pulutodurumo (#86000) üzenetére


tisn
addikt

550essel hajtottam banyara 2x570 + i7 4770et.

(#86002) totya694 válasza ritkaság (#85999) üzenetére


totya694
őstag

i7 4790 CPU mellett is elvitte az RX570-et egy ilyen DELL gép természetesen az MT

Üdv:Attila

(#86003) tisn


tisn
addikt

Boldog karajcsont mindenkinek!

(#86004) ritkaság válasza pulutodurumo (#86000) üzenetére


ritkaság
tag

Hali Mindenkinek!

Az a helyzet, hogy egy Coolink MPT 5012p táp van a gépemben. kb 12 éves. Sokat hülyéskedik az Rx570, de Furmark tesztnél azonnal kikapcsolja a gépet és újra indul. Ha viszont egy másik tápról, XFX 750, kap áramot, akkor szépen elindul a teszt. Azért nem értem az egészet, mert mindig más hibát produkál. Viszont egy újabb gépben meg simán megy. Volt már, hogy nekem is elindult, de aztán meg nem.

(#86005) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

🎁 Kellemes ünnepeket mindenkinek! 🎄

Csillagkaput a Csillag térre!

(#86006) csoszogi


csoszogi
tag

Kellemes Ünnepeket kívánok én is mindenkinek.

(#86007) tucsok.


tucsok.
senior tag

Ha van valakinek 2,5" ssd 240gb-ig elfekvőben kérem írjon rám privit. Köszi

"So say we all"

(#86008) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok! Kellemes Ünnepeket!:))

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#86009) martonx válasza ritkaság (#85999) üzenetére


martonx
veterán

Ez fura, mert nekem egy 450-es EVGA táp hajtja meg.

Én kérek elnézést!

(#86010) Cyrin


Cyrin
addikt

Megőrülök ettől a piarista gimnázium harangozásától a lakótelep közepén....sztem jót röhögnek ezen. Én fent voltam, de pl a bnőmet ez ébresztette fel, és gondolom nem csak őt

Most karácsonykor fél 8 előtt kezdve, 10 percen !!!! át több harang szól szimultán... :W

[ Szerkesztve ]

(#86011) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek itt a topikban :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#86012) macilaci78 válasza Lacielvtárs (#86011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A piaristák is, csak ők hangosan. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#86013) SirRasor válasza Cyrin (#86010) üzenetére


SirRasor
őstag

Ez már a negyedik nap, hogy a felettünk lakó hangosan hallgatja a zenét olyan fél9-től este 10-ig. Első két nap este 11ig :W
A probléma az, hogy kb. minden nap felsír a pici baba (még ha csak 1-2 percre is, mert teperünk át, amint lehet), tehát nincs erkölcsi alapom szólni, de basszus...
Ráadásul a tipikus magyar fosokat hallgatja :O

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#86014) Lacielvtárs válasza macilaci78 (#86012) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#86015) ritkaság válasza SirRasor (#86013) üzenetére


ritkaság
tag

Valamikor úgy 25 évvel ezelőtt, nekem is volt ilyen gondom. Megoldás az lett, hogy de. 10 körül betettem a pc-be egy orosz-amerikai tank csata játékot, automata módban, emelt hangerővel, 1 órára. Na azóta senki se szól nekem semmiért a házban. ;]

(#86016) Cyrin


Cyrin
addikt

Most pedig irány száz km család látogatás... Jól összekoszolom a tiszta autót, amit ezért takaríttattam ki múlt csütörtökön, hogy tiszta autóval közlekedjünk az ünnepek alatt, azóta folyamatosan esik, ma meg csak itt esik.

(#86017) ShadowX válasza SirRasor (#86013) üzenetére


ShadowX
őstag

Javasolnám, hogy cseréljünk lakást és akkor sírva menekülsz vissza a sajátodba :). Pár éve azt mondtam, hogy én vagyok az egyik legszerencsésebb lakástulajdonos, mert csend van, rendezett a környék és a lépcsőház, stb. Az elmúlt 2 évben a feje tetejére fordult az életem a sok igénytelen paraszt miatt, akiket a világra hoztak....alám költözött egy lakó, aki az igénytelenségén túl szerintem depressziós is lett mióta elhagyta az asszonyka...(a mosógép kb. 3 alkalommal árasztotta el a közös tárolót, sikerült magára gyújtania a lakást, és minemellé még igénytelen is (tankcsapda után romantikus zene ordít, de úgy igazából) és a lakásban dohányzik, este 11kor nekiáll mélyolajban sütni, így teregetni sem tudunk, stb...

Nemrég beköltözött egy másik pár, akinél rendszeresen (viszont kiszámíthatatlan időben) ordít a Notár Mari és az egyéb nyalánkságok (tapsolós tánccal egybekötve). Mindezt szombat reggel 8kor, vagy vasárnap este 9kor, vagy épp szerda délben, amikor jólesik.

Szintén 3 hete beköltözött egy paraszt, aki minden nap este 6tól éjfélig (vagy néha kicsit tovább) ordítva és zenét bömböltetve buliznak és szerintem 100 méteres síkfutást rendeznek (a dübörgés alapján).

Az összes bunkó nem tudja mi az a szemetes, mivel rendszerint én dobom bele a kukába, mert mellérakja mind a sz*rát (wc csésze, használt tv, üres kartonok, használt redőny, stb...). Ezzel belekerültem egy olyan ördögi körbe, hogy ők azt hiszik, hogy a kukások viszik el a szemetet, így mindig rakhatom én a kukába. Már a feljelentésen gondolkozom, mivel a KHT azt írta, hogy a legutóbbi bejelentésemre ugyan elvitték az illegális hulladékot, de legközelebb tegyek feljelentést.

Mindemellé hozzájön az, hogy van kb. 6-7 nagytestű kutya a lépcsőházban, így folyamatos a kosz és a bűz.

Szeretnék elköltözni (gyerek tervben és nincs kedvem vitatkozni a kulturálatlan, együttélésre képtelen szomszédokkal, mivel a bunkókkal vitatkozni egyet jelent az olaj a tűzre dologgal) de ilyen árak mellett megint lutrinak tartom.

(#86018) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Üdv !
Ha Amerikából rendelek kb 15 ezer forint értékben,arra még milyen költségek várhatók? Vám,áfa,kezelés? A szállítás ingyenes.
Köszi.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#86019) pulutodurumo válasza vizslakutya (#86018) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Honnan? Amazon előre beleszámolja, ha tőlük vásárolsz, és nem 3rd party eladótól. eBay global shipping szintén előre fizetős. Ha egyik sem, akkor 37€ felett 27% ÁFA, és a vámügyintézés költsége.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#86020) Cyrin válasza Cyrin (#86016) üzenetére


Cyrin
addikt

Na az utakra is kieresztették az összes önkéntes autóversenyző parasztot, úgyhogy vigyázzon mindenki, amennyire lehet....

(#86021) SirRasor válasza ShadowX (#86017) üzenetére


SirRasor
őstag

Ha nem szólsz, nem fog sose változni a helyzet. Nyilván sokféleképpen lehet szólni: először mindig szépen. A sokadik az már az áramkapcsolgatás, ha kint van a főelosztó :D

Ahogy beköltöztünk ide...szerintem meséltem: mellettem lévők veszekedtek 23:30 felé, a felettünk lakók meg 0:30 környékén ordibáltak az első 3 napban. Szóltam, csend lett.

Most felmentem, kivártam egy zeneszám végét (hogy lehessen hallani is) és kopogtam. Ajtót nem nyitottak, de lehalkították a zenét.

Szóval ha nem szólunk, akkor vessünk magunkra.

Make Love not war!

(#86022) Cyrin


Cyrin
addikt

Nem értem ezeket a nagytestű szőrös kutyák a panelban történetet. Nálunk is van minimum egy kutya per szint. Senki nem érti hogy nem oda való? Tényleg agyhalottak az emberek....

(#86023) ShadowX válasza SirRasor (#86021) üzenetére


ShadowX
őstag

Megpróbáltam, másodjára is (a legújabb lakókkak nyilván még nem). A lakást magára gyújtónak még azt is mondtam, hogy komoly gondja lehet kezeltesse magát,mert az egy dolog, hogy ő bentég, de ha az én lakásomban kár lesz, akkor pipa leszek :D.

Mostmár inkább a főelosztón gondolkodok, némi pillanatragasztóval megspékelve.

Na meg van, amibe nem szólhatok bele (pl. dohányzás, sütés-főzés...).

Mióta boldog-boldogtalan kap megint hitelt minimális önerővel meg közmunkás háttérrel is, mindenkinek lakás kell.

[ Szerkesztve ]

(#86024) macilaci78 válasza ShadowX (#86023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Katasztrófavédelem és az szmsz is tiltja az erkélyen a nyílt lángot, szóval a cigit lesz szíves odabent meggyújtani...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#86025) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Először is Boldog karácsonyt Nektek.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy nem-e lapul otthon megunt BECK ANDREA: A TITOKTÜNDÉR mesekönyv(ek)?
Persze nem ingyen,ésszerű áron.
Köszönöm :R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#86026) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Boldog Karácsonyt!

Van valakinek bármilyen felesleges, USB dugót tartalmazó hulladékja? Tönkrement pendrive, megtört kábel, vezeték nélküli egér megmaradt vevője, ilyesmi.

Egy megsérült pendrive-ra kellene egy másik dugó, mert most kicsit trapéz a téglalap helyett. Egyik lába is sérült, szóval mindenképp csere lesz, de amúgy menthetőnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#86027) SirRasor válasza quailstorm (#86026) üzenetére


SirRasor
őstag

Vezetékes egér nem jó? Gondolom arról is szépen le lehet faragni a véget.
Ha igen, akkor a Makkosházi Lidlinél 17:00-től át tudom adni.

Make Love not war!

(#86028) fradi81


fradi81
veterán

Szegeden látott már valaki valahol cserélhető pengés Lord borotvát?

moto g72, Ninebot d28e

(#86029) SirRasor válasza fradi81 (#86028) üzenetére


SirRasor
őstag

Még nem, DE:
Ha olyan a borotvájuk, mint a pengéjük, akkor messziről kerüld el!
Wilkinson Classic-ot nyúzok már sok-sok éve és kipróbáltam benne elég sok pengét.
Pár hónapja kíváncsiságból vettem az Auchanban egy Lord Classic 10-es készletet és olyan penetráns rossz, hogy szerintem ki fogom dobni a maradék 9-et így, ahogy van.
Első használatnál annyira életlen, mint egy Wilkinson/Gilette platinum/Feather ~3 hónap használat után, amikor is az én standardam szerint kukába kerül. Azaz nagyon alacsony a mérce és még azt se üti meg.

Make Love not war!

(#86030) fradi81 válasza SirRasor (#86029) üzenetére


fradi81
veterán

Borotvafórumon olvasom hogy lord 5 és 6-os nagyon jó ár/érték arányú készülék egy olyat akarok kipróbálni. Ott a wilki classic van lenézve, most nekem is ez van :) Tényleg túl nagy a feje. Pengéből meg rendeltem most egy ilyet ami elég közkedvelt. Van sokféle érdemes tesztelni melyik válik be.

moto g72, Ninebot d28e

(#86031) csoszogi válasza fradi81 (#86030) üzenetére


csoszogi
tag

Árkádban a késesnél láttam Lord-ot, igen drága volt.Ott többféle borotva is van, amibe hagyományos penge kell, de túlzottan drágák.

Nekem is Wilkinson Classic van, meg egy másik ami Atra 901-hez hasonlatos de az Gillette márkájú.

Penge bele, Astra, Rossmann saját márkás, Wilkinson, Bic, mindegyik jó.

Meg is van:

Extrametál Szeged Árkád [link]

[ Szerkesztve ]

(#86032) csoszogi válasza fradi81 (#86030) üzenetére


csoszogi
tag

Lehet nem az a volt a drága hanem a többi:

[link]

(#86033) quailstorm válasza SirRasor (#86027) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De az is jó. Valószínűleg egy 10 centi kábelt is hagynék rá, és akkor kábeles lesz.
Majd jelentkezem.

(#86034) SirRasor válasza fradi81 (#86030) üzenetére


SirRasor
őstag

"Ott a wilki classic van lenézve"
Pontosan. Külföldi fórumokon meg agyondícsérik.
Benéztem itt PH!-n már sok szaktopicba: kávé, hifi, füles stb: ...inkább nem írok bántót. Maradjunk annyiban, hogy pontosan ugyanúgy kell kezelni ezeket a fórumokat, mint a gugli többi részét: megnézni, feldolgozni, majd osztani minimum 2-vel és utána dönteni :D Úgyis minden embernek más jön be.

csoszogi +1. Pengéből meg tényleg minél többet érdemes kipróbálni. Abból is hihetetlen nagy a szórás. A fenti orosz Astra-t elég sokan szeretik, mégis vannak, akik utálják :U (youtuben lehet jó kis pengeösszehasonlításokat találni)
A kedvencem az agyonhypeolt japán feather, ami semmivel se jobb mondjuk egy wilkinson swordnál.

Személyes tapasztalatom szerint a wilkinson sword és a gillette platinum a két legjobb penge, pedig már egy csomót végigpróbáltam. Egy elgondolkoztató kérdés a végére: hogy lehet az, hogy ezt a két pengét szinte bármelyik boltban meg lehet venni? Nyilván nem véletlen...a multiknak se érdekük, hogy szemetet áruljanak, vagy minimális árkülönbséggel ne a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#86035) fradi81 válasza SirRasor (#86034) üzenetére


fradi81
veterán

Nem ph fórum, csak borotva only, de a lényeg hogy a saját tapasztalat dönt végül :)

csoszogi
Igen azt láttam ott árulják csak jóval drágábban mint a webshopban, de benézek és lehet nem várom ki a postát :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#86036) Agyasima


Agyasima
senior tag

Kell valakinek 4db 3dl-es söröspohár? Ha hozol érte egy doboz Drehert, az sem baj, de ingyen is vihető.
[kép]
[kép]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#86037) Rimuru válasza Agyasima (#86036) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezek tok jol neznek ki, kar lenne kidobni oket. :DDD
Szivesen elhozom.

Vigyázat, csalok!

(#86038) Agyasima válasza Rimuru (#86037) üzenetére


Agyasima
senior tag

Nos, a tied akkor. :K

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#86039) ShadowX


ShadowX
őstag

Hol tudnék vajon Szegeden elektromos tűzőgépet bérelni? Az egyik szekrényünk hátuljára a vékony bútorlap kapcsokkal van felrögzítve, de néhol már kezdi elengedni.

[ Szerkesztve ]

(#86040) Lacielvtárs válasza ShadowX (#86039) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, szerintem sima kézi tűzőgép is megteszi, OBI praktikerben van occsóé, de akár én is tudok kölcsön adni ha gondolod :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#86041) ShadowX válasza Lacielvtárs (#86040) üzenetére


ShadowX
őstag

Annál vastagabb és keményebb a kapocs, amit használtak. Elemes a bútor, de nem a Jysk kategória azért. :DDD
Holnap elugrok és megnézem valamelyik barkácsban mit is tudnak ezek a kézi gépek.

A tiéd mekkora kapcsot tud beütni?

[ Szerkesztve ]

(#86042) Lacielvtárs válasza ShadowX (#86041) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez nagyon jó kérdés hogy mekkorát tud, egész pontosan nekem ilyen van itthon valahol, elvileg :D
anno a francia ágy keret alsó részére nyomkodtam fel vele a led szalagot , azt vitte mint a vajat :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#86043) _Petya_ válasza ShadowX (#86039) üzenetére


_Petya_
őstag

Tűző kapocs helyett a vékony facsavar (én 3x30-ast használtam) vagy akár szög is teljesen jól megfogja.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#86044) mimi82 válasza Lacielvtárs (#86040) üzenetére


mimi82
tag

Szia!
Szög nem játszik?
Kékfejű szög 20mm,vagy rendes szög aminek van feje 20mm.
Hosszába 8-10cm.
Mi úgy csinálunk. :K
(Ex asztalos).

(#86045) veze válasza mimi82 (#86044) üzenetére


veze
őstag

Nekem is ez jutott elsőre eszembe, mert én is igy csináltam :K
(nem asztalos )

(#86046) Lacielvtárs válasza mimi82 (#86044) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen az is jó ötlet :K
csak nem én voltam a kérdező, de ettől az ötlet jó :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#86047) mimi82 válasza veze (#86045) üzenetére


mimi82
tag

Asztalos volt a szakmám. :)

(#86048) macilaci78 válasza ShadowX (#86039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szöget, tűzőkapcsot nem szerettem, egyenes, sima a felülete, kicsúszik, ha erőltetik. És erőltettem, ahogy toltam hátra a ruhákat, könyveket.

Csavarozzam, előfúrva, rejbolva.
Még a polc élébe is hajtottam csavart, hogy ne legyen hasa a hátlapnak.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#86049) veze válasza macilaci78 (#86048) üzenetére


veze
őstag

van olyan szög ami meg van csavarva hosszirányba, az ugyan ki nem csúszik.
igaz nekem 100-as ban van :D
(nem asztalos, nem ács)

(#86050) ShadowX válasza macilaci78 (#86048) üzenetére


ShadowX
őstag

Dettó ugyanez a probléma. A szekrény is lassan csereérett, szóval a következőnél úgy csinálom, ahogy Te.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.