Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75401) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Autót vennék, megegyeztünk az eladóval, de hitel van az autón, amit ,mivel nem óhajtom átvállalni az eladó kifizet. De én nem szeretnék előre pénzt adni, csak akkor, amikor tiszta a forgalmi. Viszont ő úgy gondolja, hogy abból a pénzből törleszt, amit én előre odaadok, természetesen lepapirozva. Valahogy nem tetszik ez nekem, viszont az autó megfelelne az elgondolásomnak. Hagyjam a francba az egészet?
Tanács, tapasztalatok?
Köszönöm.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#75402) Ted_Beneky válasza vizslakutya (#75401) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ügyvéd meg tudja csinálni, hogy az előlegből a hitel legyen kifizetve

Csillagkaput a Csillag térre!

(#75403) martonx válasza Ted_Beneky (#75402) üzenetére


martonx
veterán

Igen ilyenkor jön be a képbe, hogy mi a különbség a foglaló és mi a különbség az előleg között. A lényeg, hogy valamelyik visszajár neked, ha mégsem jött össze a feltételeknek megfelelő üzlet. De tényleg ügyvédet érdemes ezzel megkeresni.

Én kérek elnézést!

(#75404) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok! Elektro műszerészt keresek, akinek van szerviz tapasztalata.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#75405) Rick4 válasza bb0t (#75404) üzenetére


Rick4
félisten

Mármint tapasztalata gitup kamerákkal? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75406) Old fox válasza Rick4 (#75405) üzenetére


Old fox
tag

Te mindent tudsz? :F

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#75407) macilaci78 válasza Old fox (#75406) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindent is! :DDD
Budapest topikban az a szóvirág, hogy többek között mindenhez is értünk. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75408) DarkByte válasza Rick4 (#75405) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez valami programozóknak való kamera? :DDD

(#75409) Rick4 válasza Old fox (#75406) üzenetére


Rick4
félisten

Mindent azért nem. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75410) Agyasima válasza DarkByte (#75408) üzenetére


Agyasima
senior tag

Amúgy a git push meg tök felesleges. :) Én kérek elnézést.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#75411) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék szépen a Szegeden való parkolózónákban.

Légyszíves, aki tudja, hogy hol van a parkolási térkép(zónákra osztva) és mikor mekkora összegért lehet és mennyi időre parkolni az írja meg.
köszönöm.

(#75412) johnny82 válasza Orionk (#75411) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Link.

Üdv!

(#75413) csoszogi válasza Orionk (#75411) üzenetére


csoszogi
tag

en mobil parkolast hasznaltam, tok gyors, tudod meddig ervenyes, ha kozben meg maradnod kell, csak egy ujabb SMS. Ha gebasz van, akkor szerintem jobb bizonyitek az SMS, mint egy parkolocetli...A max varakozasi idot be kell tartani, abbol maar volt problemaja masoknak. Az meg ki van irva a tablakra, vagy a honlapon is fennt van.

[ Szerkesztve ]

(#75414) tisn válasza johnny82 (#75412) üzenetére


tisn
addikt

durva, hogy mar szinte minden zold zona

(#75415) Orionk válasza csoszogi (#75413) üzenetére


Orionk
senior tag

köszönöm.

Olvastam ezt a linket is, amit írtatok.
Egyszerűen nem értem, hogy lehet egy ilyen rendszert ennyire bonyolítani...

Melyik zónában mennyi időt várakozhatok?

(#75416) Rawulf válasza tisn (#75414) üzenetére


Rawulf
őstag

Amikor kitalálták ezt a zöldítést, akkor ne tudd meg, hogy mire gondoltam... :(((

"Please state the nature of the medical emergency."

(#75417) DarkByte válasza tisn (#75414) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem úgy volt hogy csak két zóna lesz hamarosan? Vagy ez még bevezetés előtt áll?

(#75418) Krogoth válasza csoszogi (#75413) üzenetére


Krogoth
senior tag

Juteszembe, akkor is érvényes a max parolási idő, ha napos jegyet veszek? Ilyenkor át kell állni egy másik helyre, vagy honnét tudják, hogy én mióta állok pont ott? Úgy tudom, csak akkor kameráznak, ha nincs jegy.

(#75419) _Petya_ válasza Agyasima (#75410) üzenetére


_Petya_
őstag

Miért, mi van ha a géped is leég? ;]

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#75420) csoszogi válasza DarkByte (#75417) üzenetére


csoszogi
tag

valami valtozas lesz szerintem, mert latok korbekeritve kb 50*50cm-es teruletet a bicajut mellett a Novotelnel, a szalagra meg rairva, ittt hamarosan parkoloautomata lesz, de az is lehet, szkt jegyautomata. Bicajjal nem lattam pontosan.... :)

Krogoth : passz, csak volt ismerosom akit emiatt buntettek. Lakossagival is annyit allsz amennyit akarsz(mondjuk az mas)..meg kell kerdezni.

[ Szerkesztve ]

(#75421) ShadowX válasza csoszogi (#75420) üzenetére


ShadowX
őstag

Parkolóautomata lesz. :) Volt az újságban.

(#75422) macilaci78 válasza Krogoth (#75418) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A KRESZ ad 5 perc türelmi időt megállásra. Ezt kihasználva az ellenőrzés elején felvesznek egy utcaképet, majd végigsétálnak a kocsisoron, ellenőrzik a parkolókat. Ha találtak olyat, amelyik díjfizetés nélkül parkol, az előbb felvett utcaképtől számított 5 percen túl már csomagolják is a kis krampuszok a meglepit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75423) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Autó klímát tisztíttatnék ózonnal.
Ajánlották a Novában lévőt,másik helyről a véradó melletti parkolóház tetején lévőt.
Mindkét helyen 3500.-
Tapasztalat valakinek?
Illetve múlthéten volt olajcsere,pollenszűrő is lett.
Azt mondták takarítás után kell az újat berakni.
Akkor most hogy csináljam?Hagyjam bent és nem lesz probléma,vagy vetessem ki és ózon után rakják vissza?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#75424) Orionk


Orionk
senior tag

Van valakinek valami ötlete, megoldása, hogy hol tudnék a belvárosban parkolni Szept.13.szerdától Szept.15.Péntek estig?

Még az is érdekelne, ha valakinek lenne kiadó parkolási területe.

köszönöm

(#75425) kraftxld válasza Orionk (#75424) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nem kell napközben a kocsi, én simán parkolnék a körúton kívül, onnan is max 5-10 perc mire beérsz a belvárosba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#75426) vizslakutya válasza Orionk (#75424) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Rakparton vagy a Torontál téren.

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#75427) lorcsi válasza vizslakutya (#75426) üzenetére


lorcsi
veterán

oda biztos nem tenném le az autót
minden hétvége estén -ha jó idő van- üvegekkel ülnek a fiatalok..reggelre meg szilánkok :(
és gondolom hétköznap is ha éppen úgy van

Orionk:
valami forgalmasabb helyre tenném le..ahol mindig parkolnak és nem csak munkaidőben

[ Szerkesztve ]

(#75428) Rick4 válasza Orionk (#75424) üzenetére


Rick4
félisten

Parkolóház szinte üres, szerintem a tuti az árkádban parkolás, nem hiszem, hogy lenne belőle baj, de meg lehet kérdezni, mit szólnak ehhez. Nem a tied lenne az egyetlen autó, ami ott marad éjszakára. De pl Kossuth sgt rendőrség előtti rész talán szintén biztonságos, tesco parkoló a bejárattól messzebb,

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75429) Orionk


Orionk
senior tag

Apáthy kollégiumban lenne a szállás és nincs nekik parkolójuk. Ezért keresek valahol helyet.

A felsoroltak közül a körúton kívül azért nem jó, mert idősebb ismerőseim jönnek és nekik sok lenne a 10-15 pec gyalog befelé.
A torontál tér jó ötlet, csak kár, hogy Újszegeden van. A Rakpart még szóba jöhet, az jó lehet.

Az Árkád messze van, akárcsak a körút.

A parkolóházakról tudtok-e bármi infót? Drágák? Most már törvény szerint parkolhat gázos autó is parkolóházban, ugye?

(#75430) csoszogi válasza Orionk (#75424) üzenetére


csoszogi
tag

Újszeged? Csak átsétálsz a hídon és már a belvárosban is vagy. A híd lábánál van is egy parkoló. (oké látom tárgytalan..:) ) Vagy a másik irányban a vasútállomás felé. Ott a szüleim szoktak megállni, mikor orvoshoz jönnek. Reggel tuti van még hely 7-8 óra körül.
Lásd: http://szepark.hu/

[ Szerkesztve ]

(#75431) Orionk


Orionk
senior tag

Szokott valaki sms-el fizetni parkoló szelvény helyett?
Hogyan működik?
Honnan emeli le a pénzt? és mikor, azonnal?

köszönöm

(#75432) _Petya_ válasza Orionk (#75431) üzenetére


_Petya_
őstag

Elküldöd a rendszámodat meg azt hogy negyed, fél, egész vagy napi jegyet akarsz venni:

ABC-123,ne

ne=negyed
fe=fel
eg= egesz
na=napi

Rögtön leveszi a pénzt.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#75433) pilóta válasza _Petya_ (#75432) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kötőjel nem kell,e gybe lehet írni a rendszámot.
A pénzt nem veszi le sehonnan, a telefonszámlán lesz rajta.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#75434) Rick4 válasza Orionk (#75429) üzenetére


Rick4
félisten

Gázos autó 2012 óta parkolhat, de az s csak mélygarázsról szólt, és bizonyos feltételek még vannak. Amennyiben a gáztartály a 67R01-es szabvány szerinti újabb, mágnesszeleppel ellátott multiszelepes, mehet, ez a feltétele, ezeket 2003-tól szerelték, tehát ha ez még 2003-as szerelés, és a legutolsó tartályok egyike, amit 2013-ban újabb 6 évre nyomáspróbáztattak, pont lehet, hogy ez majd csak 2018-tól, az új tartály beszerelésétől parkolhat mélygarázsban, de kevés az esély rá.

Mindig sms-ben veszünk parkolójegyet, itt arra kell figyelni, hogy nincs 5 perc türelmi idő, a parkolóőr megnézi, hogy van-e jogosultság az adott pillanatban, amikor ott áll a kocsinál, vagy nincs. De ha 1 órásat veszel, és pl nem érsz vissza, akkor veszel egy másikat 10 másodperc alatt. Sms-t pl vodásoknak 70-es számra kell küldeni, rendszám és negyedórás pl ne, számlához hozzáadja a szolgáltatást, és majd a kövi hónapban fizeted. Az újabb változat meg olyan, hogy pl órás jegyet más számra küldesz, mint napit, oda csak rendszám kell. De van pl a vodának parkolós appja androidra, az elküldi helyetted az sms-t, ha nem értenéd, hogy kell megírni. :D Minden parkolózóna kereszteződése után kint van a tábla, arra fel van írva a pontos feladat is, de a szepark honlapján is ott van minden. [link]

Évek óta így parkolunk, eddig csak egyszer hibáztak, volt érvényes jogosultság, ennek ellenére büntit küldtek (nem az autóra, hanem utólag, levélben, és abba is azt írták, hogy jegy nélkül parkoltunk, persze, mikor sms-ben vettük..) az még a bíróságon fut.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75435) martonx válasza Orionk (#75424) üzenetére


martonx
veterán

Arany János utcai parkolóház, ha mindenképpen fizetni akarsz érte.

Én kérek elnézést!

(#75436) Orionk válasza DarkByte (#75408) üzenetére


Orionk
senior tag

Hol lehet ilyet vásárolni? Hol láttad? köszi

(#75437) csoszogi válasza Orionk (#75431) üzenetére


csoszogi
tag

mobil parkolas:

[link]

ha itt nezelodsz, kapsz infot eleg sok mindenrol ami a Szegedi parkolassal kapcsolatos.

parkolohaz:

[link]

onnan meg el lehet menni taxival a kollegiumhoz.

Kerdezted válasz a honalpon: "Gázüzemű gépjárművet a parkolóház nem tud fogadni."

[ Szerkesztve ]

(#75438) Orionk válasza pilóta (#75433) üzenetére


Orionk
senior tag

Feltöltőkártyás telefonomszámom van. Ilyenkor gondolom, hogy erre a vodafone-os kártyámra kell jól megtuningolnom pénzzel, hogy legyen rajta elég az sms elküldésekor.

De ahogyan olvasom a válaszaitokat az jön le, hogy többet ér parkolószelvényt vennem, mert azért nem kell még pluszban szolgáltatási díjat is fizetnem.

(#75439) tisn válasza Orionk (#75438) üzenetére


tisn
addikt

a legjobb megoldas szerintem ha napijegyet raksz ki, azzal barhol, barmikor parkolhatsz

(#75440) _Petya_ válasza Orionk (#75438) üzenetére


_Petya_
őstag

Feltöltőkártyás telefonomszámom van. Ilyenkor gondolom, hogy erre a vodafone-os kártyámra kell jól megtuningolnom pénzzel, hogy legyen rajta elég az sms elküldésekor.

Igen.

De ahogyan olvasom a válaszaitokat az jön le, hogy többet ér parkolószelvényt vennem, mert azért nem kell még pluszban szolgáltatási díjat is fizetnem.

Ha napit veszel akkor talán megéri, de ha nem,akkor jobb az sms, mert akkor ha mégis tovább kell maradnod, nem kell visszamenni a kocsihoz újabb papírt kitenni.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#75441) macilaci78 válasza Orionk (#75424) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gutenberg utca ingyenes szintén.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75442) Orionk válasza macilaci78 (#75441) üzenetére


Orionk
senior tag

Én a Gutenberg utcát nem látom ingyenesnek a parkolási zónák térképe alapján. Tévedek?

(#75443) ShadowX válasza Orionk (#75442) üzenetére


ShadowX
őstag

Ingyenes volt. Decembertől fizetős.

(#75444) macilaci78 válasza ShadowX (#75443) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ó, ezt nem tudtam. :R

Ha jól rémlik, valami komoly pályázat keretein belül lett felújítva és a pályázat része volt, hogy nem lehet fizetős a parkoló. Eszerint kifutott a pályázat? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75445) ShadowX válasza macilaci78 (#75444) üzenetére


ShadowX
őstag

Gyanús. :D

(#75446) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Szerintetek a most OMV-nél promócióban levő Lotto keménybőrönd megéri a 15K-t, vagy nem? Köszi!

(#75447) Rick4 válasza johnny82 (#75446) üzenetére


Rick4
félisten

Szia!

Nem tudom, a lotto mennyire minőségi cuccokat gyárt, de 15K-ért nem sok ilyen bőrönd van, inkább 20-30-50K, egy komoly samsonite már a 100K-t veri alulról.. A pontos méreteit kellene tudnod, de gondolom ők is a repülőtársaságok max méreteihez igazítják a méreteket, mint mindenki más.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75448) johnny82 válasza Rick4 (#75447) üzenetére


johnny82
őstag

Mérete: 56x38x23 cm

Pont most van akcióban a Lidl-ben is. Annyira nem fontos, de ha nagyon jó az ár, akkor veszek egyet.

(#75449) tisn válasza johnny82 (#75448) üzenetére


tisn
addikt

lidlest nezegettem, azok vajon atmennek a wiz/ryan tobbi szutyok meretszurojen?

(#75450) Rick4 válasza johnny82 (#75448) üzenetére


Rick4
félisten

Itt van ez hova passzol: [link] Most mondjam, hogy ezért ennyi? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.