Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) Rolly válasza Rick4 (#23000) üzenetére


Rolly
veterán

eddig - lekopogom - egyszer büntettek meg gyorshajtásért, mert éppen 120-szal óra szerint (112-vel mértek be 90 helyett) előztem a trafipaxot :) ... persze ezt csak utólag tudtam meg :( :) (ez 30.000 Ft volt céges kocsival :) )

ja nem volt még egy ahol 63-mal fotóztak le ... (ez 4000 Ft volt)

[ Szerkesztve ]

(#23002) Rolly


Rolly
veterán

hmm milyen jó is ez a reklám, és még igaz is, mert valóban a jövőd most írod, ha több diákhitelt veszel föl akkor több tartozásod lesz ... Még jó hogy gyorsan betiltották a reklámot ...

(#23003) Rick4 válasza Rolly (#23002) üzenetére


Rick4
félisten

A jövőt most adod el aprópénzért... Inkább ezt sugallja.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#23004) Rolly válasza Rick4 (#23003) üzenetére


Rolly
veterán

tudom ... s volt diákhitelem, mert szülem nem tudták fizetni a tanulmányaimat (havi 5000-rel és némi kajával tudtak támogatni). Én diákhitelt vettem fel, majd koleszban elkezdtem nyomtatgatni :), majd diákmelóztam, és elkezdtem dolgozni. Utólag hülye voltam, mert 1-1,5 év után le tudtam volna mondani a diákhitelt de nem tettem ... Átlag 80.000 ft körül volt így havonta ... az utolsó félévben már főállásban dolgoztam akkor meg 200.000 körül jött össze így (2008-ban). Viszont családi okok miatt akkor nem igazán vigasztalt semmi, csak ha új cuccokat vettem magamnak ezért akkor is jött a diákhitel...

Aztán mikor szoltak, hogy fizetni kéne betörlesztettem 600.000 körül (1 milliót vettem fel). Utánna nem volt kedvem fizetgetni a minimálbér 6%-át ... (kb 3600 ft volt / hó) 1 év múlva hívott egy kedves hölgy, hogy hát valamit találjunk ki, hogy fizetve legyen a diákhitel, különben 8 napon belül felmondják (21.000 ft-tal tartoztam kb). S mondtam neki, hogy rendben utalok holnap 100.000-et. Nem nagyon tudott mint mondani ...
A terv az volt, hogy összeszedem egy év alatt a pénzt és egyösszegbe letudom - kemény év volt sok-sok tesco gazdaságos virslivel -, de felszólításra nem vártam. Majd a telefonhívást követő hónapra összejött még a hiányzó rész valami 740.000 körüli összeget kellett a végén még betörlesztenem.

Így összesen felvettem 1 milliót 4 év alatt, 1,5-2 éven belül visszafizetettem, de még így is hogy gyors voltam fizettem összesen valami 1.4-1.5 milliót vissza...

Véleményem: jó, hogy van diákhitel, de csak olyan esetben ha piacképes szakmát tanul vele valaki, mert ha nem tud elhelyezkedni utánna egyből és 2-3 éven belül nem tudja visszafizetni akkor soha se fogja... Még az én példámban is látszódik, hogy 1,5 millióval többem lenne ha nem lenne diákhitel, de lehet nem lenne most állásom. Így szerintem megérte felvennem ... persze ha ügyesen gazdálkodok és nem költök annyit feleslegesen, akkor nem 1 milliót kellett volna felvennem hanem felét vagy negyedét csak ...

(#23005) sss


sss
senior tag

Havernak kellene notebook ram, 667-es 1x2GB , aprón 4k-ért van már ilyesmi, szal akörül.

(#23006) boba6


boba6
aktív tag

vkinek szép használt monitor br.24500Ft-ért?
Fujitsu-Siemens Scenicview B22W-5 - fehér - 1év gar.
0,282 dpi képpont távolság
300 cd/qm fényerő
1000:1 kontrasztarány
5 ms válaszidő
Maximális felbontás: 1680x1050
Horizontális frekvencia: 31-82 kHz
Vertikális frekvencia: 55-75 Hz
Látószög: 170˚/170˚
D-SUB csatlakozás
DVI-D csatlakozás
Beépített multimédia hangszóró
TCO'03 minősítés
Méret: 511 x 402 x 212 mm
7,6 kg

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#23007) E!nn


E!nn
csendes tag

Sziasztok, esetleg hódmezőiek között akiknek van használt CRT monitorja 15 vagy 17 colos, nem használja,de működőképes, és csokiért, sörért cserébe odaadja, szivesen érte mennék :)

(#23008) Rick4 válasza Rolly (#23004) üzenetére


Rick4
félisten

Mutass még egy embert, aki rögtön a suli után elhelyezkedett, és kijelentette, hogy neki megérte...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#23009) bitpork válasza Rick4 (#23008) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pont annak írod akinek ez sikerült :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23010) Attix82 válasza Rick4 (#23008) üzenetére


Attix82
őstag

Egy ismerősöm is felvette, de nem azért mert szüksége volt a tanuláshoz. Hanem most forgatja, és több jön be mint amit kamatozik. Csak kellett neki egy kis tőke.

(#23011) Rick4 válasza bitpork (#23009) üzenetére


Rick4
félisten

Mondom mutasson MÉG egyet. Ebből következik, hogy egy már van, és az ő. :U

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#23012) Rolly válasza Rick4 (#23011) üzenetére


Rolly
veterán

Lehet a hszemből nem az jött le, amit valójában gondolok. Sokan kérdezték (egyetem alatt és utánna többször is voltam pl főgólya), hogy felvegyék-e a diákhitelt. S mindig azt mondtam nekik, hogy ha egy mód van akkor ne, viszont ha ezen múlik, hogy tanulhatnak akkor el lehet gondolkodni rajta...)

Amúgy aki ezt veszi fel tőkének azt nem nevezném 100-asnak nekem is volt ilyen ismerősöm és ment is egy ideig a végére oda jutott hogy volt (válság miatt) 1milliója de tartozott 1,3-mal a dhközpontnak ... tehát ez nem biztos, hogy jó gondolkodás mód ...

Amúgy van még ilyen ismerős aki úgy járt mint én. Neki azért kellett felvennie, hogy otthon az édesanyja tudja fizetni a számlákat ... így ebből tudott hazaadni annyit, amivel ki tudták egészíteni a budgetet otthon. Most ő is dolgozik (bár nem tudom, hogy visszafizette-e már), de szerintem - és információim alapján - keres annyit, hogy már visszafizethette simán...

Tehát ha valakinek tethetsége van (nekem tudom van, de lusta vagyok), és komolyan elkötelezett valami iránt (közgáz vagy pl informatika) akkor vegye fel bátran mert ha jó képességű és dolgozik a történeten (diákmeló már diák kor mellett elkezd dolgozni, s nem elpiálja a pénzt) akkor segíthet neki. De ha olyan szakmát választ amit elvégezni sok idő, vagy kis fizetés várható tőle (pl kutató orvosok, orvosok - bár ezeknél még lehet ésszerűen visszafizethető magán praxis, magán rendelő úton; de ha tanárnak vagy valami btk, tesis szaknak megy akkor ott már én azt mondanám inkább tanuljon ki valami szakmát ... ha nincs pénz tanulni)

(#23013) bitpork válasza Rick4 (#23011) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én meg azért írtam mert pont az élő példának nincs oka keresgélni, mert minek :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23014) Syl válasza Rick4 (#23008) üzenetére


Syl
nagyúr

Vitya, meg a sleppje... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23015) Rick4 válasza bitpork (#23013) üzenetére


Rick4
félisten

Nem érted....

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#23016) Rawulf


Rawulf
őstag

Na a Bricostore is kivonul ebből a fertőből. Még csak haragudni sem tudok a franciákra ezért. :(((

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23017) ro_bert17 válasza Rawulf (#23016) üzenetére


ro_bert17
őstag

Béna európa. Megmondták nem? Ezek sem bírnak talpon maradni nálunk. A pancserek. :(((

(#23018) Attix82 válasza Rawulf (#23016) üzenetére


Attix82
őstag

Ami nem megy nem kell erőltetni. Valakik rosszul valakik jól járnak.

Egyre több lesz az ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#23019) Rawulf válasza Attix82 (#23018) üzenetére


Rawulf
őstag

Ez egy dominó effektus. Szép lassan, szinte minden céghez elér a recesszió.
Lesz 1-10% ebben az országban, aki marha jól él. A többi éhenkórász.
Tiszta Apokalipszis, Darkseid fővezírrel.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23020) Rolly válasza Rawulf (#23019) üzenetére


Rolly
veterán

hmmm remélem én abban a 10%-ban leszek ... :)

(#23021) Rawulf válasza Rolly (#23020) üzenetére


Rawulf
őstag

Szerencséd, hogy net mögött vagy most. :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23022) Rolly válasza Rawulf (#23021) üzenetére


Rolly
veterán

miért? Amúgy a válság mindig arról szol, hogy a többségnek szar aki meg jól reagál / jó helyen van / ügyes / szerencséje van - s ezek bármilyen kombója - az jól jár ...

(#23023) Rolly válasza Rolly (#23022) üzenetére


Rolly
veterán

ha 2008 elején van 1 millió forintom akkor abból mára 7-8 milliót tudtam volna csinálni ... pl dollár árfolyam változás otp svájci frank hármassal ...

(#23024) ro_bert17 válasza Attix82 (#23018) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ez igaz. Ami nem megy, nem kell erőltetni.
Egyébként miért nem megy? Miért nem ment azoknak, akik már kivonultak? Miért nem megy azoknak, akik elhúznak innen nem sokára? Eddig miért ment? És miért megy máshol, ahova mennek?

(#23022) Rolly: és egy több szereplős piacon legalább annyian járnak jól, mint amennyien rosszul? Mert ha most így van, akkor ez teljesen jó. Verseny van. De nekem úgy tűnik, hogy a kiálltak helyre nem, vagy csak nagyon kevesen állnak. És ez folyamat tovább gerjeszti az előtte lévőt.
Aki meg előre tudta volna az ilyen mértékű árfolyam változást, annak tehetsége van ahhoz is, hogy a nyerő lottó számokat megtippelje.

[ Szerkesztve ]

(#23025) pilóta válasza Rolly (#23023) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az még kevés, hogy lett volna 1 millód. A tudás nélkül, hogy mi következik, abból 0 Ft-ot is csinálhattál volna.
Ennyi erővel ha a múlt héten veszek lottót, akkor most 225 Ft-ból csináltam volna 650 milliót...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#23026) Rolly


Rolly
veterán

tudod van megtakarítása a családomnak és mondtam édesanyámnak mit csinálnék vele, de nem mert belevágni mert nagyapámé az a pénz.

lehet a dátumok nem pontosak de pár dolog amibe belevágtam volna ... illetve ehhez hozzátartozik, hogy 2008 elején volt 1-1,5 millió kintlévőségem és éppen kifizetett diákhitelem :(

2008 elején mikor 160 alatt volt a dollár (ott már mentek csődbe a bankok) mondtam édesanyámnak, hogy fektessünk be dollárba mert ha a válság átjön európába akkor nyerhetünk rajta (200 ft-ra tippeltem az árfolyamot ami végül 230ig felment kb (2008 végére)). Ekkor meg a válság következtében az otp részvények leesetek kb a béka segge alá amit vásárolva 1 évenb belül 3x-os hasznot lehetett volna realizálni.

most ha 1 milliót befektettem volna akkor 1,25 millió lett volna a dolláros móka után majd ebből otpt véve 3.75 millió lett volna - elnézést az előbb kicsit túloztam -. A "probléma az" hogy 2008-ban a nagyapámnak 5 milliója volt ... a többit rakjátok mögé :( ... mindegy lesznek még lehetőségek ... most pl nem mertem belevágni az otpbe 3200 körül mert tudtam, hogy emelkedik de 3700 fölé nem hittem, hogy megy - s sokáig nem is ment

nem mondom, hogy értek a tőzsdéhez forexhez de egyre többet tanulok olvasok róla mert érdekel ... (de mindig csak olyan pénzzel fogok "játszani" amire nincs szükségem ... most megint kintlévőségben van ez a pénz sajnos :( )

(#23027) ro_bert17 válasza Rawulf (#23016) üzenetére


ro_bert17
őstag

A cég vezetője kiadott egy közleményt:
"...
Magyarországon a közeljövőben sem várható komoly és tartós fogyasztói fellendülés, ezért a tulajdonosok a 2013-as év elejétől arra kényszerülnek, hogy beszüntessék magyarországi tevékenységüket
..."
Ha tényleg ez az ok, akkor ugye erre a helyre nem hogy több, de még egy kereskedő se tud bejönni.

(#23028) Rick4 válasza Rolly (#23026) üzenetére


Rick4
félisten

De ha akkor nem volt 1 milliód, akkor ez nem elég bizonyíték neked, hogy nem tudsz pénzt csinálni? Ha lett volna 3 ezresed, abból csinálsz 5-öt, abból 10-et, abból később 10-at... Szóval kár belekergetni magad abba, hogy mi lett volna ha...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#23029) Rolly válasza Rick4 (#23028) üzenetére


Rolly
veterán

gondolom tudod, hogy ilyen üzletben keresni nem lehet az általad megjelölt 5000 ft-tal mivel pl egy tözsdei vásárlás közvetítőn x% jutalék min 3000 ... most akkor 5000 ft-ból vegyél részvényt ... fél millió a minimum amivel ilyenben el lehet indulni ... (kollégám is vett 50.000 ért otp részvényt 3300-on és számolgatta, ha 3700-ra felmegy az árfolyam akkor 0-án van ... értelme nem sok volt ...)

pénzváltásnál meg lett volna 30 dollárom amit mikor eladtam volna 230-ért 7000 ft-om ... de kétszer váltottam volna pénzt és 2x 5%-ot levett volna rólam a pénzváltós ...

(#23030) Rawulf válasza Rolly (#23022) üzenetére


Rawulf
őstag

A "védőhálód" nélkül te is másképp látnád a dolgokat.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23031) Rolly válasza Rawulf (#23030) üzenetére


Rolly
veterán

milyen védőhálóra gondolsz?

(#23032) Rhino666 válasza pilóta (#23025) üzenetére


Rhino666
őstag

Csináltam már 1MFt-ból 0Ft-ot én is, pedig a tudás nem hiányzott. Elég volt hozzá egy nő is. :U Nem akor hímsovinisztának tűnni, de tapasztalatból mondom hogy nagyon is meg van az alapja annak a fajta gondolkodásmódnak... :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#23033) Rawulf válasza Rolly (#23031) üzenetére


Rawulf
őstag

Látom nem érted és az a legszomorúbb, hogy azt sem látod, hogy Vityó folyamatosan azt demózza, hogyan lehet bárkinek a vállalkozását, befektetését és megtakarítását egy csapásra kinyírni.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23034) Rick4 válasza Rolly (#23029) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem arról beszélek, hogy most látod, mivel lehetett volna 4 éve pénzt keresés azt érzed, elmulasztottál valamit. Azt írtam, akkor se volt egy milliód ilyen célra, tehát még 3 ezer Ft- os üzleteket se tudtál összehozni sorozatban, amiből lett volna pénz, nemhogy millióst.

Ne érts félre, nem bántatni akarlak, csak azért jelzem, mivel akkor én is napi szinten figyeltem az árfolyamot, akkor ugyanúgy nem volt biztos a holnapi árfolyam, mint ahogy ma sem. Emlékszem, mivel szinte minden nap vásároltam $-ért, sose tudtam eldönteni, hogy az erste váltsa aznapi árfolyamon, vagy jobban járok a paypallal, és volt hogy sokezerrel jobban jöttem ki, mert másnapra változott annyit az árfolyam, volt hogy sokezerrel rosszabbra. De előre tudni se akkor se most nem lehetett semmit.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#23035) Rick4 válasza Rhino666 (#23032) üzenetére


Rick4
félisten

És mi lett az 1M-val meg a nővel?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#23036) Rolly válasza Rawulf (#23033) üzenetére


Rolly
veterán

Látom te nem érted mit magyarázok ... igen viktorka 3 év alatti nyugdíj megtakarításomat elvette, (én a maradók között voltam mármint a pénztárba de mivel soha többé nem utalnak oda vissza vissza kellet lépnem az államiba :( ) folyamatosan csökkenti "adókkal" a belső fogyasztást és tudom, hogy ez megint visszahat és megint ... és látom, hogy rossz amit csinálnak. Viszont azt mondom, hogy aki a nehéz időket túléli az utánna és közben olyan "piacokat" vehet át csődbement cégektől amikből utánna jól tud élni...

Pl van két kocsma az egyik bezár mert nem bírja már fenntartani magát akkor ha nő a fizetőképes kocsmába járó, akkor annak az egynek sokkal jobban fog menni plusz két döglődő kocsmából 1 működő kocsma lesz a válaság alatt amiből lehet meg tudja venni a szomszéd kocsmát is amiből kellő kereslet esetén második kocsmát csinál ... (remélem így már érthető amit írok)

Magánnyugdíjról még egy dolog én sajnos "élveztem" az eltőrölt szabályozás "előnyét" ... részleteket itt nem szeretnék ...

(#23037) Rolly válasza Rick4 (#23034) üzenetére


Rolly
veterán

tudom de mind a két esetben az volt, hogy 160 alatt irreálisan alacsonyan volt a dollár és lehetett tudni, hogy a válság jön ide is... Illetve az 1500-as otp-nél is lehetett tudni, hogy irreálisan alacsony az ár ...

ez olyan mint amikor a 3000-es otpre német befektető csoportok előirányozták a 4000-4500-as árat mert az a reális ára az otpnek ... tudni lehetet, hogy felfele fog menni, de hogy mikor azt nem ...

(#23038) Rawulf válasza Rolly (#23036) üzenetére


Rawulf
őstag

A gondolatmeneted ott bukik, hogy folyamatosan csökken a fizetőképes kereslet.
Mindegy egyes nagy cég bedőlése magával ránt jó pár másik vállalkozást is és így tovább.
A kocsmák jó példa, mert majd mikor nem lehet náluk cigit venni, akkor a kávé és ital fogyasztása is csökkenni fog.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23039) Rhino666 válasza Rick4 (#23035) üzenetére


Rhino666
őstag

Az 1M-t feléltük, a nőtől meg sikerült nagy nehezen megszabadulnom.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#23040) Rolly válasza Rawulf (#23038) üzenetére


Rolly
veterán

értelek, s tudom miért rossz az intézkedései a kormányak (sajnos ők nem látják). gazdagok adóját csökkentették (akik a plusz pénzt betolják életbiztosításba betétbe spórolnak valamire) a minimálbéresektől kis keresetűektől meg elvették a pénzt (adójóváírás megszüntetése - persze már az adójóváírás adása is irreális volt anno de nagyon sokan élvezték jótékony hatását én a havi + 10 ezer forint jól jött). Viszont a kis kerestűek minimál béresek elköltötték ezt a pénzt amit most átcsoportosítottak a jobb keresetűek zsebébe akik külföldre mennek ebből nyaralni vagy lekötik bankban ...

így pénzt vontak ki a gazdaságból ezért kevesebb pénz forog -> áll / lassul a gazdaság...

másik komoly gond a bank szektor megadóztatása (tény, hogy megérdemlik az adót, mert pofátlan haszonnal dolgoznak) de jelenleg ők tudnának "új pénzt" betolni a gazdaságba hitelek útján ...

harmadik gond, hogy a védőjáló (imf) nincs megegyezés drágán finanszírozzuk az adósságainkat és magasabbak a hitelkamatok emiatt is ...

(#23041) Frenky89


Frenky89
őstag

Azért milyen zsír, hogy néha valaki berak egy-egy hirdetést. Nem kell fél oldalas posztokat olvasgatni a pénzről/politikáról. :))

(#23042) Rolly


Rolly
veterán

ezek után ha kisebb bank lennék kivonulnék az országból ...
link

(#23043) Rolly válasza Frenky89 (#23041) üzenetére


Rolly
veterán

jó de mi nem ugyanazt a kommentet rakjuk be minden nap ... hanem beszélgetünk ... de akkor én befejeztem mára :)

(#23044) ro_bert17 válasza Rolly (#23040) üzenetére


ro_bert17
őstag

"sajnos ők nem látják" De látják. Nem debilek, nem idióták. Dörzsölt faszik, asszonyok. Dirket csinálják. Ha ezt nem látnák, akkor elmeorvos csökkenteni a létszámot, arra nem kellene külön törvény.

(#23041) Frenky89: "Fórumok » Lokál » Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek"
Durva mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#23045) bitpork válasza Rhino666 (#23039) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És az asztal volt a túsz?! :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23046) Rhino666 válasza bitpork (#23045) üzenetére


Rhino666
őstag

Ez sokkal régebbi történet.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#23047) Rhino666 válasza Rolly (#23042) üzenetére


Rhino666
őstag

Én alapvetően bárki helyében kivonulnék az országból, de már így is izraeli gyarmat, mi lenne ha minden magyar elhúzna?? :( Nem akarnám "küzdelem nélkül átadni az ellenségnek a várat" és épp ezért ösztönzök mindenkit arra hogy maradjon, akármennyire is lehetetlen itt az élet, a minimális esélyünket akkor sem kellene eldobnunk magunktól végleg csak mert úgy könnyebb...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#23048) Rawulf


Rawulf
őstag

Kínai haver megkérdezte, hogy lenne-e valami jó magyar cucc, amit exportálhatnék neki.
Nem tudtam, hogy röhögjek, vagy sírjak-e a kérdésen.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23049) bitpork válasza Rawulf (#23048) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hülye vagy? Megcsinálhattad volna az év üzletét: a kormányt a programjával együtt lehetett volna kivinni, hiszem államosító komcsik :D Senkinek sem tűnt volna fel, max h nem tudnak a szemükbe nézni :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23050) Rawulf válasza bitpork (#23049) üzenetére


Rawulf
őstag

Hódmezővásárhelyen ma is osztották az észt. Rossz volt nézni az agymosott, Alzheimer-kóros bácsit hallgatni, aki alig bírt a mikrofonba beszélni a remegő keze miatt. Ott sajnálkozott, hogy szegény, pocakos tábornokot bántják az embörök.

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.