Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68001) Gergello válasza Rick4 (#68000) üzenetére


Gergello
addikt

Külföldi utalás még pénteken, swift copy azóta sem érkezett meg (ezt sorozatosan előadják), szűk felvételi határidő, árut nem adják ki a fuvarosnak fizetés(i igazolás) nélkül. Ha holnap nem sikerül felvenni, akkor onnantól kezdve a tárolás kérdéses. Áru kifizetve, fuvaros kifizetve, árut nem adják ki. Intézkedjél 1500 km-ről, de mindegy, mert ha nincs fizetve nincs áru.

Otp-nél 2 után utalsz külföldre az már csak másnapi, kettő előtt utalva sztem, mondom ma megjön még a swift akkor OK, nem jött meg, felrakás holnap 9 után, addig valamit intézni....

Múltkor azt mondja nekem a nő, a swift copyt majd két héten belül küldik postán ! Azt se tudja eszik vagy isszák, az utalás 3 nap alatt odaér. Jó hogy nem postagalamb hozza ki.

Holnap már a pénznek kell ott lennie nem swift copyval szarakodni. Reggel be kell mennem, hogy csináljanak egy azonnal utalást saját költségükre.

Ha kifele is utalgat valaki, akkor véletlenül se otp.

(#68002) Polemius válasza kispéé (#67996) üzenetére


Polemius
aktív tag

A zemberek többségének mindegy, hogy melyik bank üzemelteti a legtöbb ATM-et, mert ugye havi 150e Ft-ig költségmentesen vehetsz fel, bármelyik automatából. Ha akarod.

Saját vélemény: örültem amikor anno megszabadultam az OTP-től.

(#68004) Rick4 válasza Gergello (#68001) üzenetére


Rick4
félisten

Erre jó pl a transferwise is, nem kell az itthon szokásos külföldi utalás áráért külföldre utalni, és 1 nap alatt lezajlik a tranzakció. Mi a szegény magyarok támogatjuk a családból London mellé szakadt gazdaggá lett kivándorlókat, ( a húgomat) és néhány hete is pl 160 ezernyi forintot kemény 1200 forint tranzakciós díjért továbbítottak kinti bankszámlára. :D

Ja, volt valami utalnivaló az eu-n belül, 25 ezernyi pénzt a ráfázol bank valami 6-7 ezerért utalt volna. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#68005) Gergello válasza Rick4 (#68004) üzenetére


Gergello
addikt

Nem ismerem az említett szolgáltatást.

Mielőtt belemélyednék: külföldi iban bankszámlára lehet vele utalni ?

(#68006) Lacielvtárs válasza Rick4 (#68004) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mondjuk ilyet az otp is tud...
Ovatosan Takarodj a P..csába bank ;]
nem rég 3900 ft-ért utalt el nekem eurót, ami 15 ezer forintnyi volt :K
szerintem a bankok ezt emelt szinten művelik :D
vagy ilyen sokba kerül a munkájuk :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#68007) Vesztor87 válasza Polemius (#68002) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azért az sem feltételen mindegy hogy melyik ATM-et használod. Költség szempontjából mindegy, de én jobb szeretem az OTP-set használni, OTP-s a számlám, ha valamiért elnyeli a kártyám (vt már ilyen, nem adta ki csak félig meddig a kártyát, nem tudtam kivenni, benyelte:S), akkor az OTP a számlavezető fiókba küldi. Most ha más bankról van szó, jó ég tudja hogy és mikor jutok a kártyámhoz. Ez macera lehet:)

Rick4: mit és hogyan sikerült olyan drágán elutalni? :F

(#68008) Rolly válasza Lacielvtárs (#68006) üzenetére


Rolly
veterán

külföldi utalásnál az utalás módja, költség viselés és váltás és hasonló finomságok miatt igen változatos lehet az utalás díja... ha valaki azonnal akarja indítani akkor simán lehet bármelyik banknál 15000 a díj... de ha ráér a szokásos 2-5 munkanap, akkor pl én utaltam már 500.000-et is 4000-5000 forintért

(#68009) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok,

szobafestőt tud valaki ajánlani? Köszi!

(#68010) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Külföldre pénzküldésnél miért nem paypalt használtok?

(#68011) lorcsi


lorcsi
veterán

az aquapolisban a csendes welnesst próbálta már valaki ?

(#68012) ShadowX válasza lorcsi (#68011) üzenetére


ShadowX
őstag

Igen. Nem egy nagy szám, de pár órára kellemes kikapcsolódás. A szauna szeánszok elég jók (feltéve ha bírod a meleget).

(#68013) bb0t válasza Gergello (#67998) üzenetére


bb0t
senior tag

Szerintem bármi probléma bárhol előfordulhat. Az OTP mellett legalább annyi érv szól mint ellenérv. Mi évekig szívtunk az Erstével mert nagyon kevés helyen van ATM és nem is keveset gomboltak le rólunk. Raiffeisen és egyéb kicsi külföldi bankok számlacsomagjait én nem választanám nem annyira stabil itt a helyzetük, egyre csak zárják be a fiókokat meg vonulgatnak ki.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#68014) Gergello válasza bb0t (#68013) üzenetére


Gergello
addikt

otp-nél külföldi utalás a problémás
hétfő reggel egy bank kivonat letöltése lassú
utaláshoz sms nehezen jön meg csúcsidőben.

nekem magánszemélyként is az van, úgy OK, fizetés eljön rá, számlafiz és néhány kártyás vásárlás, arra ok.
cégesnek nem javasolnám....

azért banki átutalásnál nekem ne forduljon már elő probléma
azért nem egy izzócseréről beszélünk

(#68015) vizslakutya válasza CSorBA (#68009) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Nekem tavaly a József Attila sugaruti festékbolt csapata volt festeni, nagyon jó munkát végeztek korrekt áron.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#68016) Gergello válasza bb0t (#68013) üzenetére


Gergello
addikt

+ még egy:
Magyarázd el külföldi cégnek, hogy mo legnagyobb bankjánál probléma volt az utalással.
Meg se érti, fel se fogja, el se tudja képzelni ...

(#68017) martonx


martonx
veterán

Köszi a javaslatokat! Szerintem első körben a Budapest Bankkal fogok bepróbálkozni, utána Rafi, majd Erste. Aztán meglátom melyik milyen.

Én kérek elnézést!

(#68018) macilaci78 válasza pintyesz (#67999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Linde-nek van egy gáztöltő állomása Szegeden, hátha szóba állnak veled. Amennyire utánajártam, egy 40-50 lufira való héliumos palack kb 6k+10k göngyöleg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68019) Vesztor87 válasza Gergello (#68001) üzenetére


Vesztor87
senior tag

3 napos hétvége volt, azért nem ment el sztem. OTP-nél a sima utalás külföldre 3-5 nap.

(#68020) bb0t válasza Gergello (#68014) üzenetére


bb0t
senior tag

Miért problémás a külföldi utalás?
Az sms-t már én is tapasztaltam de ugyanúgy az Ersténél is. Szerintem ez mindenhol így van.

Nekem nem elhanyagolható a SmartBank, telóról utalok és nézek minden infót, szerintem az OTP a legkorszerűbb, átlag usernek legjobb csomagjai vannak. Én Jump csomagban vagyok ami ingyenes plusz van benne ingyen Direkt szolgáltatás is, meg ott van a vállalkozói számlánk is. Egyelőre okés. Erstéből menekültünk.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#68021) stopperos


stopperos
senior tag

Én Cib bankos vagyok már 9 éve. Internetes csomagot használok.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#68022) Gergello válasza bb0t (#68020) üzenetére


Gergello
addikt

Ahogy írtam, swift copy nehézkesen érkezik meg, ez a legfőbb gond.

Erstével mi volt a gond ?

[ Szerkesztve ]

(#68023) tisn válasza martonx (#67982) üzenetére


tisn
addikt

nekem cib van meg bb, cib jobb szerintem lakossagi vonalon
raadasul ket fiokja is van a posta melletti ta'n gyorsabb

(#68024) tisn válasza lugosi (#67992) üzenetére


tisn
addikt

Az itt ajánlott bankok közül 2-vel volt nagyon durva tapasztalatom, konkrétumot nem írok, de az egyik valakinek majdnem milliós összegbe került (bank hibája), a másik nekem majdnem komolyabb összegbe került.

kicsit azert irhatnal bovebben az esetekrol :)

(#68025) Gergello válasza Vesztor87 (#68019) üzenetére


Gergello
addikt

nem a megérkezésről van szó, hanem az elindításról
a swift copy annak a bizonyítéka, hogy elindult az utalás, befogadta a rendszer
péntek délelőtt indítottam az utalást, arról péntek délután/este, max kedden swift copynak kellett volna jönnie, nem jött
ennyi volt a probléma, nem a megérkezés/húsvét, akármi

(#68026) tisn válasza lorcsi (#68011) üzenetére


tisn
addikt

az aquapolisban a csendes welnesst próbálta már valaki ?

igen, uncsi
maradnek a toronycsuszdaknal meg a bordonal :)

(#68027) Rick4 válasza Gergello (#68005) üzenetére


Rick4
félisten

Bárhova utalhatsz, mailcímmel belépsz, kitöltöd az adataidat, belföldi számlaszámra elutalod az összeget, ez ugye nevetséges mértékű a külföldi utalások költségeihez kèpest, a màsik fèl kap egy mailt, kitölti a saját szàmlája adatait, és másnap rajta van a pénz. Kevés dolog van ami egyszerűbb és gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#68028) Rick4 válasza lugosi (#68010) üzenetére


Rick4
félisten

Mert a 3.9% nem egy olcsónak mondható jutalék egy ilyen tranzakcióért....

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#68029) bb0t válasza Gergello (#68022) üzenetére


bb0t
senior tag

Ahogy írtam :P sehol sincs ATM, magas volt a számlavezetési díj, és ugye az a jónéhány plusz szolgáltatás sincs mint ami az OTP-nél.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#68030) HaZse válasza lorcsi (#68011) üzenetére


HaZse
őstag

Én kipróbáltam. Nekem nagyon bejött. Főleg télen jó odajárni. A szaunák is nagyon jók, bár én amikor voltm (kb. 2 éve) akkor a medencében punnyadtam majdnem az idő lejáratáig. Jó érzés ott lenni, mert nincszsibongás.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#68031) HaZse válasza tisn (#68026) üzenetére


HaZse
őstag

De, aki pont nyugit akar, annak tökéletes választás a csendes wellnes. Régebben volt ilyen éjszakai wellnes 21 és 24 óra között. Azon sajnos néha sokan voltak, de az is kellemes volt.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#68032) lugosi válasza Rick4 (#68028) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Annyi? Azt nem tudtam. Nem lehet, hogy eltérő a % akkor ha fizetsz (vételárat fogadsz), meg a "send money", tehát amikor csak küldesz manit? Mert ez utóbbi esetben nem kell a buyer protection. De csak tippelek, nem néztem utána.

tisn: nem lehet. :((

(#68033) tisn válasza HaZse (#68031) üzenetére


tisn
addikt

aki pont nyugit akar

az elmegy hetkoznap delelott :)

meg amugy is, ulok 5-7x napi 8-12 orat a gep elott egy heten a faxom fog meg a strandon is ucsorogni :) (jo, termalban/szaunaban parszor ot-tiz percet elucsorgom, de kb. annyi)

(#68034) Rick4 válasza lugosi (#68032) üzenetére


Rick4
félisten

Annyi a különbség, hogy for goods, vagyis veszel valamit, vagy to family, vagyis ismerősnek küldöd, és te állod a költségeket, most néztem, ha te fizeted a fee-t, akkor 1 usd-t küldve 1.34-usd-t kell fizetned.... De a transferwise mellett nem lesz jó, a transferwise egy toptál logikus koncepció szerint dolgozik, amit épp ideje volt valakinek kitalálni. A cégnek van minden országban egy bankszámlaszáma, amire te, mint pénzt küldő, belföldi utalást indítasz, olcsón, majd megadod, hogy hol, ki venné fel a pénzt. A másik fél kap egy -emailt, bepötyögi a saját országában működő bankjánál lévő bankszámlaszámát, és a transferwise az abban az országban működő számlájáról utalja a másik fél számára az összeget. A poén, hogy az országok közötti tranzakciók magas díját úgy igyekeznek megspórolni, hogy ha te utalsz egy angol számlára, akkor valójában a te pénzed a magyar számlán marad, és ha egy angol utalna haza, akkor a te pénzedből kifizetik a magyart, az angol ismerősödet meg egy előtte beérkezett angol utalásból rendezik. Persze nagy tőke kell hozzá, mert arányaiban nem azonos az oda- vissza forgalom, de aki megcsinálta, annak ez nem okoz gondot. Gyakorlatilag zseniális megoldás. Mint írtam is, nemrég 160 ezer fot utalással 401 gbp-t kapott a másik fél, és a tranzakció díja összesen 1200Ft volt.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#68035) lugosi válasza Rick4 (#68034) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem. Köszi az infót. Ez tényleg logikus. Megjegyzem, hátha egyszer jól jön.

(#68036) pilóta válasza Rick4 (#68034) üzenetére


pilóta
nagyúr

toptál logikus koncepció szerint dolgozik, amit épp ideje volt valakinek kitalálni.

Templomosok kitalálták már párszáz éve... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68037) Rick4 válasza pilóta (#68036) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, a paleo diéta meg alig 41 éves történet. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#68038) pilóta válasza Rick4 (#68037) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ezt most nem értem, hogy jön ide... :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68039) Rick4 válasza pilóta (#68038) üzenetére


Rick4
félisten

Ahogy a transfervise többszáz éves dolog, úgy a paleo diéta mindössze 41 éves múlttal rendelkezik. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#68040) pilóta válasza Rick4 (#68039) üzenetére


pilóta
nagyúr

Továbra sem értem.

Az elvet, hogy egyik országban befizetsz, másikban meg kiveszed, vagy kiveszi, akinek küldöd, a templomos lovagok találták fel, ebből gazdagodtak meg. A keresztes háborúk idején veszélyes dolog volt az utazóknak nagyobb összeget magukkal hurcolni, ezért a templomosok szolgálatait vették igénybe, így nem rabolták ki őket a hosszú úton, és odaérve fel tudták venni a pénzt. Haza is így tudtak küldeni. Ez történelmi tény.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68041) Rick4 válasza pilóta (#68040) üzenetére


Rick4
félisten

Én továbbra is értem. :D
Az elvet, hogy te bogyókat, magvakat kajálj, nem sokezer éve találták ki, hanem alig negyven éve. A jóember meg is gazdagodott belőle. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#68042) pilóta válasza Rick4 (#68041) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja hogy ezt a butaságot gondolod. Akkor rendben van.

Amúgy de, párszázezer éve találták ki. Alig pár ezer éve felejtették el. Most fedezték fel újra...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68043) tisn válasza pilóta (#68042) üzenetére


tisn
addikt

Rickinek van igaza. Par szazezer eve barmit megettunk, ami eheto volt es epp rendelkezesre allt.
Es pl. itt felsorolt alapanyagok jelentos resze nem allt rendelkezesre:

[link]

(#68044) pilóta válasza tisn (#68043) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, itt szokott gyorsan kiderülni, hogy kinek nincs halvány segédfogalma arról, hogy mi is a paleolit étrend.

Nem arról van szó, hogy tudnánk pontosan, hogy mit ettek 100000 éve. Azt lehet tudni, hogy a természeti népek, akik ma is élnek (vagy inkább a múlt század közepéig éltek) tanulmányozásakor kiderült, hogy szinte teljesen mentesek az úgynevezett civilizációs betegségektől (úgymint cukorbetegség, magas vérnyomás és egyéb szív-érrendszeri betegségek, elhízás, rák, stb. stb.). További vizsgálatok kimutatták, hogy amikor ezek a természeti népek elkezdtek civilizálódni, és az étrendjük átalakult és a civilizált népesség ételeit kezdték fogyasztani, akkor megjelentek ezek a betegségek. Vagyis igazából a paleolit táplálkozás bnem azon alapul, hogy mit evett a paleolit ember, hanem hogy mit nem evett (leginkább finomított szénhidrátokat és gabonaféléket nem, de azért ennél bonyolultabb a dolog).

Par szazezer eve barmit megettunk, ami eheto volt es epp rendelkezesre allt.
Pontosan. Épp erről van szó, hogy nem álltak rendelkezésre bozonyos dolgok, amikhez aztán nem is alkalmazkodott az emberi szervezet.

Na mindegy, messzire vezet ez, mindenki azt eszik, amit akar tőlem, csak nem kell csodálkozni a doktorbácsinál...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68045) Polemius válasza pilóta (#68044) üzenetére


Polemius
aktív tag

Mit tudunk a természeti népek várható legmagasabb életkoráról, mortalitásáról és egyéb betegségeiről?

Megjegyzem, nagyszerűen kimutatható az összefüggés a szív- és érrendszeri betegségeket kezelő gyógyszerek használata és a rákos megbetegedések közt. Na nem mintha egyik okozná a másikat, csupán az előbbieket nem használók csoportjában kevesebben érik meg a másik betegség megjelenését.

(#68046) tisn válasza pilóta (#68044) üzenetére


tisn
addikt

hat, nekem egy sima alacsony szenhidrattartalmu dietanak tunik :)

es valoszinuleg egy kiegyensulyozott 2000-2500kcal-os etrend egeszsegugyileg ugyanolyan jo

(#68047) pilóta válasza tisn (#68046) üzenetére


pilóta
nagyúr

hat, nekem egy sima alacsony szenhidrattartalmu dietanak tunik :)

Akkor nagyon nem sikerült megértened a lényeget. Olvass utána, ha érdekel, abszolút nem erről van szó.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68048) pilóta válasza Polemius (#68045) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mit tudunk a természeti népek várható legmagasabb életkoráról, mortalitásáról és egyéb betegségeiről?

Eklég sok mindent. Például ha nem eszi meg az oroszlán vagy marja meg egy kígyó, vagy lövi le egy másik törzsbéli ellenség, akkor igen szép magas kort érnek meg egészségesen.
A civilizációnak rengeteg sok előnye van, de vannak azért hátrányai is.
A természeti népek viszonylag alacsony várható élettartama nem abból adódik, hogy 50 évesen megbetegszenek, aztán a modern gyógyszerekkel életbentartva és a tüneteket elnyomva betegen eléldegélnek még 20-30 évet, ebből az utolsó párat egy elfekvőben magatehetetlenül, hanem egyéb dolgokból.
De mondom, mindenki azt eszik amit akar...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68049) Polemius válasza pilóta (#68048) üzenetére


Polemius
aktív tag

"Eklég sok mindent. Például ha nem eszi meg az oroszlán vagy marja meg egy kígyó, vagy lövi le egy másik törzsbéli ellenség, akkor igen szép magas kort érnek meg egészségesen."

Forrás?
Mármint komolyan vehető forrás.

(#68050) pilóta válasza Polemius (#68049) üzenetére


pilóta
nagyúr

Például: [link]

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.