Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53001) cantus


cantus
tag

sziasztok!

Tudtok erről az új szolgáltatóról bármit is?
http://www.net-line.tv/

A premier filmeken kívül HBO adókat lehetne nézni náluk online egész emberi áron. De nagyon nem látok neveket, címeket, adószámokat stb. Olyan fantom az egész. :F

(#53002) Lacielvtárs válasza cantus (#53001) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát nagyon warez oldalnak néz ki... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#53003) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Elővettem a téli bakancsomat megnézni, hogy milyen állapotban van, és észrevettem, hogy kicsit szét van nyílva talpánál. Szerintem ragasztás/varrás engedhette el, szóval remélem meg lehet csináltatni. Szerintetek hol érdemes? Mars térnél, a Mikszáth utca elején ami van bórdíszműves jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#53004) Lacielvtárs válasza CanibelZ (#53003) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

annak a bőrdíszművesnek ismerem a tulaját, az jó srác...
nem tudom még vállal e ilyen munkát, de ha vállal akkor az megbízható,. már ha a Berényi bőrdíszművesre gondoltál...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#53005) fecus válasza CanibelZ (#53003) üzenetére


fecus
őstag

Én a goretex bakancsomat a József Attila sgt.-on a Kecskeméti utcával szemben (a Debreceni u sarkánál induló hosszú panel) a panel alatti kis cipészműhelybe vittem. Precíz munkát csinált.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#53006) CanibelZ válasza Lacielvtárs (#53004) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Szerintem nem erre gondoltam. Ilyen zöld táblája van a boltnak, azt hiszem.

fecus: Kellett előtte telefonálnod, vagy csak bevitted?

[ Szerkesztve ]

(#53007) tucsok. válasza CanibelZ (#53006) üzenetére


tucsok.
senior tag

Etelka sori Agip kút mellett jobbról van egy cipész bőrdíszműves ajánlom.

"So say we all"

(#53008) Lacielvtárs válasza CanibelZ (#53006) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én erre gondoltam
google maps térkép

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#53009) tixem válasza CanibelZ (#53003) üzenetére


tixem
addikt

[link]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#53010) fecus válasza CanibelZ (#53006) üzenetére


fecus
őstag

Személyesen mentem be. Először megmutattam, mondja rá, hogy meg tudja oldani és mennyiért. Amikor tetszett az ár otthagytam. 1 hét volt. Csak egyszemélyes üzem.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#53011) tisn


tisn
addikt

150ft/gb

kerem kapcsoljak ki

(#53012) ShadowX válasza tisn (#53011) üzenetére


ShadowX
őstag

Szép lesz ha ezt sikerül átvinniük...

(#53013) MaciG válasza tisn (#53011) üzenetére


MaciG
addikt

Nem hiszem hogy bevezetik, de ha igen az már elég szánalmas, és szerintem lassítani is fogja az internethez kapcsolódó szolgáltatások terjedését. Gondoljunk csak a free wifi spotokra. Kinek éri majd meg üzemeltetni?
Vagy újra fellángol a dvd biznisz a cserkón :D 4gb egy dvd-re ~50ft, ugyanaz letöltve 600. :Y

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#53014) pilóta válasza MaciG (#53013) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem csak terelés, hogy ne az USA kitiltással legyen tele a net, hanem ezzel.

Persze attól még bevezethetik, de akkor lőttek a korlátlan csomagoknak, meg vérpistike amúgy sem akar majd százezreket fizetni a letöltött havi 6000 órányi filmért (amit amúgy sem néz meg...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#53015) blt.62


blt.62
őstag

Mennyit érhet egy ilyen régi párbaj pisztoly?

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#53016) pilóta válasza blt.62 (#53015) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha tényleg régi, és nem vadonatúj kiciocco, akkor vidd el egy becsüshöz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#53017) r0by válasza Lacielvtárs (#52735) üzenetére


r0by
addikt

Ma volt nálunk, jól és gyorsan megcsinálta, még szabit sem kellett kivennem. Köszi a tippet :R

[ Szerkesztve ]

(#53018) veze


veze
őstag

A vám és pénzügyörség ha igazolja magát akkor az az igazolvány arcképes vagy valami azonositót is tartalmaz? vagy csak felhajtja ott van valami jelvény amiben benne van a hivatal neve.
Ma ugyanis kettö ilyen ember csöngetett kék színű gyakorlószerü ruhaban és a szomszédokrol akartak kérdezgetni . nem egy konkrét szomszédról hanem általában..
Nem valami ál izék lehettek akik informaciókat akartak gyüjteni csak pl betöréshez?
néztem most a netet de ilyen fém jeklvényt ami a kihajtható igazolvanyban volt sehol nem találok, mint igazolast szolgaló azonosítót..és nevük sem volt sem fényképük, se számuk
a ruhan se láttam

[ Szerkesztve ]

(#53019) ShadowX válasza veze (#53018) üzenetére


ShadowX
őstag

Írtam privátot.

(#53020) FoxiestFox válasza ShadowX (#53019) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De mi is kíváncsiak vagyunk, titkos mókus ;]

(#53021) totya694 válasza ShadowX (#53019) üzenetére


totya694
őstag

Én egy kicsit azon húztam fel magam,hogy az apeh hozott létre nekem 2 számlaszámot(egyikre a TB-t fizettem a másikra meg az adóm).
Az TB-sen van 38k és van 39k tartozásom "állítólag" és ezeket nem tudják összefésülni. :U

Üdv:Attila

(#53022) ShadowX válasza FoxiestFox (#53020) üzenetére


ShadowX
őstag

Ezt írtam:

"Van szolgálati igazolványunk, amiben van egy jelvény (Vám- és pénzügyőrség) illetve egy fényképes szolgálati igazolvány, amin rajta van az összes fontos azonosító is (azonosítószám és jelvényszám is).
Nekem azért gyanús a dolog, mert nálunk nincs kék egyenruha rendszeresítve, hanem csak és kizárólag zöld!!!

Érthető okokból most nem mutatok képet róla, de amennyiben személyesen igényled, úgy megnézheted.
Kötelesek jelvénnyel igazolni magukat, amiket neked, mint adózónak jogodban áll megnézni. Ezt jogszabály írja elő!"

Toyota: az informatikai háttérről inkább nem nyilatkozok.... :( Van erre egy egész főosztály, de a múltkor nekem kellett kiderítenem, hogy tudom feltörni egy excel táblázat lapvédelmét...

(#53023) pepe091 válasza veze (#53018) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

De amúgy milyen kérdéseket tettek fel? Azt kérdezték, hogy milyen sűrűn látod őket, tapasztalsz-e furcsa dolgokat, vagy vmi hasonló?

(#53024) veze válasza ShadowX (#53022) üzenetére


veze
őstag

Itt is köszönöm a felvilágosítást, nagyon ugy tünik hogy ezek nem igaziak voltak, és kék ruhában..
más:
erről hallottatok már?
[link]

(#53025) tixem válasza veze (#53024) üzenetére


tixem
addikt

szerintem ez csak egy jó nagy cupák a népnek amin tudnak rágódni, addig sem figyelnek az USA-ba való beutazási tilalom körüli botrányra.

Ha lesz is akkor nem ilyen formában, ha ezt meglépik a közfelháborodás meg fogja borítani a dolgot.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#53026) ShadowX válasza tixem (#53025) üzenetére


ShadowX
őstag

Úgy borítjuk, mint a telekomadót, vagy a bankadót?

(#53027) tixem válasza ShadowX (#53026) üzenetére


tixem
addikt

Azért az internet kicsit más mint a bankadó. Szerintem.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#53028) SirRasor válasza veze (#53024) üzenetére


SirRasor
őstag

Brutális :W

Make Love not war!

(#53029) tixem válasza tixem (#53027) üzenetére


tixem
addikt

Vicces egyébként, 2008-ban még nem így gondolták :D

Ez miatt is gondolom úgy, hogy ez csak szép gumicsont amin lehet csamcsogni. Közben meg szépen lenyomnak valami sunyi aljas dolgot a torkunkon észrevétlenül.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#53030) ShadowX válasza tixem (#53027) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem is a bankadóra gondoltam, hanem az ingyen kp felvételre, csak kicsit fáradt vagyok....a lényeg, hogy ha átviszik, akkor mi benyeljük. Bár remélem igazad lesz és nem.

(#53031) Rolly válasza totya694 (#53021) üzenetére


Rolly
veterán

Engem 53000 Ft jogosulatlan ÁFA visszaigénylés miatt 175000-ér fognak büntetni... Valakinek van tapasztalata szlovák cégalapítással kapcsolatban? Üzemeltetéssel kapcsolatban is érdekelne a vélemény

(#53032) Rolly válasza tixem (#53029) üzenetére


Rolly
veterán

Vagy csak az amcsi pofonról akarjak elterelni a figyelmünket...

(#53033) tixem válasza Rolly (#53032) üzenetére


tixem
addikt

igen én is így gondolom és remélem, hogy így is van

[link]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#53034) totya694


totya694
őstag

A gazdasági változásokat is figyelembe kell venni mert a "netadót"(ha bevezetik) a szolgáltatói,banki,állami cégek úgy is az ügyfelekre hárítják.
A vásárlási kedv csökkenése is súlyos bevétel hiányt generálhat és így tovább és így tovább. :U

Üdv:Attila

(#53035) Lacielvtárs válasza r0by (#53017) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no örülök akkor
merem ajánlani bárkinek, teljesen korrekt a srác...
igaz kopasz csávó BMW-el de jó srác ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#53036) ShadowX válasza totya694 (#53034) üzenetére


ShadowX
őstag

Pontosan...ez a hatás megint minden területen jelentkezni fog...

(#53037) bolcsodal válasza Rolly (#53031) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezzel most az összeget akarod bagatelizálni, vagy az áfacsalás tényét? Esetlet bizonyítékod van róla, hogy tévednek?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#53039) tisn válasza Rolly (#53031) üzenetére


tisn
addikt

Ezt hogy sikerult osszehozni?
Es nem fedezi a konyvelod felelossegbiztositasa? (gondolom nincs is neki :P)

(#53040) tisn válasza Rolly (#53032) üzenetére


tisn
addikt

Tudok ket fele figyelni...

(#53041) Rick4 válasza SirRasor (#53028) üzenetére


Rick4
félisten

Azért gondolj bele, mindenki letölti a filmet, a programot, az e-könyvet, és gyakorlatilag nem fizet semmitért. Mivel más módon nem megoldható az illegális letöltés visszaszorítása, elég nehéz bármiféle szankciót igazságosan kivetni arra a bizonyos rétegre, ezzel viszont kér legyet ütnek egy csapásra. Számolj egy picit:
Egy 25GB-os blu ray lehúzása időben nem sok, pénzben sem sok, azzal, hogy milyen károkat okozunk vele a másik oldalon, senki se figyeli. Pedig a jogdíjon felül egy polcra rakott lemezen ott van az üzletek, boltok haszna, a végén pedig az áfa is. Egyrészt ebből lehetett munkavállalókat is alkalmazni, de még adót is fizetni. Mivel eddig szinte ingyen volt, nyilván nem mentél el a boltba 5 ezerért megvenni, tehát ez a vonal gyakorlatilag nem termelt hasznot. Emellé ott volt a mozi, mivel otthon egyszerűbb volt, megnézted otthon, tehát se a filmforgalmazó, se a mozi nem kapott pénzt, így nem kellett ott se annyi munkavállaló. Most, hogy a 25GB-os film (legyen megkezdett 24GB) lehúzása 3600Ft lesz, talán a nagyobb része elgondolkodik, hogy ennyiből már megnézi a moziban, vagy megveszi a polcról a filmet. És ez még csak a film, ott vannak a programok, e-könyvek, meg minden egyéb, amiért fizetni kellene, mégse testi senki....

Más megoldás erre a problémára én se látok, a kormány küzd ezzel saccra 7-8 éve, igaz, az artisjus és a MPAA-val karöltve kevésbé szimpatikusan teszik, de ha a másik oldalr akarom nézni, meg lehet érteni őket. Az iránnyal amúgy részben egyetértek, de hogy ne mindenkin csattanjon az ostor, talán havi 20GB-ban meghúznám a határt, alatta nem kell fizetni, fölötte igen, vagy akár sávosra is meg lehetne csinálni az adót, 20GB-is 50Ft, 20-100-ig 150Ft, fölötte 250Ft.....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53042) bolcsodal válasza Rick4 (#53041) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mar bocs, de van aki fizet a tartalmakert. Azok, most duplan fizessenek? Inkabb olyan mederbe kellene terelni a tartalomfogyasztast, ami normalis aron megfizetheto, minosegi szorakozast nyujt es akkor senki nem fogja letoltogetni a BR rip-et..... :U

Persze magyarisztanban nehez az arakkal versenyezni. Ha ugyanaz a tartalom elerheto 1 forintert, de 0.99-ert letoltheto illegalisan szerinted melyiket fogjak tobben toltogetni? Van egy tippem...

Ezzel a rendelkezessel az irmagjat is kiirtjak a minosegi streaming szolgaltatasnak. Ez nemcsak szakmai dilettantizmusra, hanem nagyon eros tajekozatlansagra is utal kormanykorokben.

Teszem azt legalis windows alatt legalisan szeretned hasznalni a felho alapu szolgaltatasokat, akkor most 10-20 ezer forintba fog kerulni a legelso felszinkronizalas? Ugyan mar..... :U

Teljes a sotetseg.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#53043) tisn válasza Rick4 (#53041) üzenetére


tisn
addikt

Ezert fizetjuk az adathordozo adot. Azt sem fogjak eltorolni...

Szerk: semmi ilyesmi nincs mogotte, kizarolag penzbehajtas...

[ Szerkesztve ]

(#53044) Rolly válasza Rick4 (#53041) üzenetére


Rolly
veterán

azért egy állami adót ne hasonlítsunk már össze az illegális letöltéssel... Nem hittem, hogy ez neked gondot jelent...

Nekem napi adatforgalmam 20-30 giga (van benne torrent ... elmúlt 1 hónapban 4 doctor who rész ... kb 2 giga a többi munka / szinkronizálások ... stb) havi bevételem legyen fél millió ... ebből a havi adó 112500 Ft lenne ... persze majd lesz maximált adó ... tuti (ez lesz a mézesmadzag..) akkor lesz havi plusz 10-15.000 költségem (céges mobilnet, céges vezetékes net, hosting ...)

Csak megjegyzés... ha bevezetik akkor új cégem lesz ... vagy költözök innen ...

(#53045) Rolly válasza bolcsodal (#53037) üzenetére


Rolly
veterán

nem tévednek elismerem, hogy hibásan bekerült 2 számla a könyvelésbe amit nézőpont kérdése (hogy elszámolható-e ... de ők így nézik ok... de hogy kapok teljes összegre nem csak a hibás tételekre 50%-os bírságot az már szerintem nem fer ... + teljesen normális az lenne (először kapok nav bírságot) ... hogy az összeget visszafizetem késedelmi kamatostul és a hibás tételre kapok plusz bírságot ... ekkor a bírsáom 50-60.000 körül lenne....

Amúgy meg érdekes egy olyan intézménynek bírságot kiszabnia akinek a vezetőjét korrupció miatt kitiltották Amerikából, akik áfacsalásokat fedeznek ...

(#53046) stopperos válasza Rick4 (#53041) üzenetére


stopperos
senior tag

Artisjus

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#53047) Rick4 válasza tisn (#53043) üzenetére


Rick4
félisten

Az adathordozó adót kifizetted 1TB után, és 2 év alatt 20TB adatott töltöttél le rá. Elérte a célját a dolog? Nem. A megkárosított művészek arányosan kompenzálva lettek az adóból? Nem.
Senki se írta, hogy van bármi is mögötte, azt írtam, gondolj bele, hogy működik a dolog.

Én se értek egyez teljes mértékben, de pozitív gondolkodású emberként megpróbálok belegondolni, mi van, ha megtörténik, milyen pozitív hozadéka lehet a dolognak. Azt is melléteszem, jó lenne, ha bárki szavatolná, hogy az ebből befolyt pénzzel elszámolnak, erre- arra fordítják, de ez már csak az utopisztikusabb része a gondolatmenetnek. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53048) Rick4 válasza bolcsodal (#53042) üzenetére


Rick4
félisten

Értem én, hogy a másik oldal emiatt nem fejlődhet, elsőre indokokat kerestem a bevezetésre, és momentán egy megoldatlan probléma jutott eszembe, ezen a gondolatmeneten mentem végig. Nem tudom pl a t-home iptv-vel mi lesz ezután? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53049) tisn válasza Rick4 (#53047) üzenetére


tisn
addikt

megfizettem az adot 100dvd utan, amin kizarolag a sajat adatmenteseim, fenykepeim talalhatoak

kompenzaciot nem kaptam

(#53050) Rick4 válasza stopperos (#53046) üzenetére


Rick4
félisten

És mit szerettél volna mondani?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.