Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78401) Csabroncka válasza chemand (#78397) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem CS64 van hasonló árban!

"in medias res"

(#78402) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,h telefont cseréltem és azóta majdnem mindig letiltja egy idő után a telefon ip-ét a rendszer pedig hozzá adtam a kivételekhez is. Ds file es Photos alakalmazás van fennt csak.A telfonnak fix ip-t adtam.Ezt mi okozhatja?

(#78403) -Maujuri- válasza oroszlan12 (#78402) üzenetére

Biztos hogy fix az az ip? A wifi beállításnál van hogy telefon mac címet, vagy véletlenszerű mac címet használjon. (Legalábbis az újabb androidokon) Ha telefon mac ra van állítva akkor valóban mindig ugyanaz az ip. De ha véletlenszeű Mac re akkor változik.

[ Szerkesztve ]

(#78404) oroszlan12 válasza -Maujuri- (#78403) üzenetére


oroszlan12
tag

Igen fix ip és a mac-ot is átállítottam fix-re.Úgyh nem értem mert mindig a fix ip-t blokkolja úgy,hogy az engedélyezési listába is beraktam.

(#78405) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok. Tudnátok ajánlani valami olyan programot amivel a Popcorn Hour A500-as vinyóján vagy a NASon lévő zenéket letudnám játszani? A DS Audioba felajánlja mint lejátszási eszköz és tök jól működik is. Próbáltam utána olvasni és ezt találtam:
Nem ritkaság az sem, hogy egy hálózati médialejátszó vagy zenelejátszó AirPlay vagy DLNA Media Renderer funkcióval is el van látva. Nekünk, mint Synology-tulajdonosoknak bármelyik elegendő ahhoz, hogy az Audio Station-ből (vagy mobilos változatából, a DS audio-ból) vezérelhessük a készüléket TV nélkül:

Szóval nekem valami DLNA Media Renderer DMR lejátszó kellene windowsos appba. Van valakinek ötlete?

(#78406) kkm0614


kkm0614
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, milyen módon tudnám megoldani a következő problémát:

Adott egy Synology NAS és egy routeren SMB megosztással lógó külső HDD. Szeretnék kimenteni néha napján vagy folyamatosn erre az smb megosztásos HDD-re mappákat. Van erre valami megoldás? A hyper backup-al próbálkoztam, de nem jövök rá.

Köszönöm!

(#78407) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
A Synology photos hova menti a képeket a telefonról?
Mert nekem van egy ~/home és egy ~/homes/user1 mappám

Azokon belül mindkettőben található egy egy photos mappa és mind a kettőben ott vannak a fotók.
Vagyis dupla helyet foglal minden kép.
Ennek így kell lennie

~/homes/user1/photos
~/home/photos

Ds118 DSM 7.0.1

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#78408) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

Hogyan lehet a Node.js_v12-höz a mysql modult telepíteni?
A google segítségével csak eddig jutottam:

user@nas:/volume1/web/js$ sudo npm install mysql -g
Password:
+ mysql@2.18.1
added 11 packages from 15 contributors in 8.887s
user@nas:/volume1/web/js$ npm list mysql
js@1.0.0 /volume1/web/js
└── (empty)

de így sem megy:
internal/modules/cjs/loader.js:818
  throw err;
  ^
Error: Cannot find module 'mysql'

GA

(#78409) Phülöp válasza hódmaci (#78407) üzenetére


Phülöp
addikt

igen, ennek így kell lennie

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78410) G.A. válasza G.A. (#78408) üzenetére


G.A.
aktív tag

Ez megoldódott.

A következő:

con.connect();
con.query(...);

Az eredmény:

/volume1/web/js/sql/sql_test.js:24
        if (err) throw err;
                 ^
Error: Packets out of order. Got: 1 Expected: 0
    at Parser._tryReadPacketHeader (/volume1/web/js/sql/node_modules/mysql/lib/protocol/Parser.js:470:15)
    at Parser.write (/volume1/web/js/sql/node_modules/mysql/lib/protocol/Parser.js:33:29)
    at Protocol.write (/volume1/web/js/sql/node_modules/mysql/lib/protocol/Protocol.js:38:16)
    at Socket.<anonymous> (/volume1/web/js/sql/node_modules/mysql/lib/Connection.js:88:28)
    at Socket.<anonymous> (/volume1/web/js/sql/node_modules/mysql/lib/Connection.js:526:10)
    at Socket.emit (events.js:314:20)
    at addChunk (_stream_readable.js:297:12)
    at readableAddChunk (_stream_readable.js:272:9)
    at Socket.Readable.push (_stream_readable.js:213:10)
    at TCP.onStreamRead (internal/stream_base_commons.js:188:23)
    --------------------
    at Protocol._enqueue (/volume1/web/js/sql/node_modules/mysql/lib/protocol/Protocol.js:144:48)
    at Protocol.handshake (/volume1/web/js/sql/node_modules/mysql/lib/protocol/Protocol.js:51:23)
    at Connection.connect (/volume1/web/js/sql/node_modules/mysql/lib/Connection.js:116:18)
    at Object.<anonymous> (/volume1/web/js/sql/sql_test.js:22:5)
    at Module._compile (internal/modules/cjs/loader.js:999:30)
    at Object.Module._extensions..js (internal/modules/cjs/loader.js:1027:10)
    at Module.load (internal/modules/cjs/loader.js:863:32)
    at Function.Module._load (internal/modules/cjs/loader.js:708:14)
    at Function.executeUserEntryPoint [as runMain] (internal/modules/run_main.js:60:12)
    at internal/main/run_main_module.js:17:47 {
  code: 'PROTOCOL_PACKETS_OUT_OF_ORDER',
  fatal: true
}

Röviden:
PROTOCOL_PACKETS_OUT_OF_ORDER - hiba

????????????

(#78411) hódmaci válasza Phülöp (#78409) üzenetére


hódmaci
senior tag

De miért menti le duplán?
Kimásoltam mindkettő mappát egy külön meghajtóra ( Nehogy adatvesztésem legyen)
Csatlakoztattam a külső HDD-t pc-hez és összehasonlíttattam a két mappa tartalmát.
Teljesen ugyan az lett. Még csak azt sem mondhatom hogy az egyik mappában "butított" fotók vannak.
Szóval: Miért is jó ez nekem?(Neki?)
Nem mintha helyszűkében lennék, csak érdekel.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#78412) direwolf válasza hódmaci (#78411) üzenetére


direwolf
őstag

Nem menti duplán. Ezek szimlinkek. Mivel admin vagy, látod az összes home-ot a homes szimlinken. Illetve a sajátodat külön a home-on.
A nem admin userek csak a saját home-jukat látják.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#78413) hódmaci válasza direwolf (#78412) üzenetére


hódmaci
senior tag

Hmmm.....
Vagyis egyszerűbben, ha jól értelek akkor a két mappa tartalma ugyan oda mutat.
Ergo, kétszer másoltam ki ugyanazt ezért egyforma.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#78414) Sanyi.mTs válasza hódmaci (#78413) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Próbáld meg, hogy egyik helyről törölsz 1 képet, majd nézd meg hogy a másik mappában mi történt vele.

(#78415) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,

Infóként, hátha más is ilyet csinál, vagy csak hogy legyen megosztva ilyen tapasztalat is elmesélem a tegnapi próbálkozásaimat :)
Nos, DS920+ NAS (DSM 7) eddig volt benne 3x6Tbyte HDD SHR-ben. Ez a Kötet1.
Tettem mellé egy 128Gbyte-os SSD-t (mert ez volt itthon feleslegesen) torrentezni. Ez lett a Kötet2, egy megosztott mappa van rajta.
A Csomagkezelési központban letöltöttem a Download Stationt ami megkérdezi ilyenkor, hogy hova települjön. Kiválasztottam a Kötet2-t.

Utána A Download Station-ben a beállításoknál az ideiglenes letöltési helyet is átraktam az SSD-re, hogy ne a HDD-ket pörgesse.
Utána raktam bele 3 torrentet. Mind a hármat letöltötte, de felfelé semmi...
Ekkor látom, hogy a szolgáltatói eszköz (Vidanetes Technicolor valami) Router módban van és az én ASUS Routerem 192-es IP címet mutat WAN-ra. Meg ki is írja, hogy NAT- probléma van.
A gond az, hogy ezt a Technicolor router modemet (vagy mi) hiába állítom át a menüjében "Router" módról "Bridge" módra nem marad úgy.
Újraindul, de kiírja hibának, hogy "Az ISP DHCP funkciója nem működik megfelelően" Majd ismét újraindul és Router módba visszaáll.
Szóval írtam nekik egy emailt, hogy akkor most mi lesz, kicserélik, beállítják, dobjam ki, stb...

(#78416) direwolf válasza hódmaci (#78413) üzenetére


direwolf
őstag

Igen, de inkább fordítva gondolkodj. A linkek (amik mappáknak látszanak) mutatnak a fizikai mappákra.
Tehát pl. létezik egy ilyen fizikai mappa: /volume1/homes/user1
A homes link mutat a /volume1/homes -ra, a home pedig a /volume1/homes/user1 -re.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#78417) Magnat válasza hódmaci (#78413) üzenetére


Magnat
veterán

Kb úgy műkködik mint Windows alatt ... bármilyen userrel lépsz be, az "Ez a gép/ Dokumentumok" mappa rendre a c:\users\usernév\Documents mappára mutat.
A nason a \home mappa mindig a \homes\usernév mappára mutat, persze adminként látod az összes home mappát.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78418) direwolf


direwolf
őstag

Szeretnék DSM7-en két tanúsítványt létrehozni két különböző dinamikus dns aliashoz. A DDNS oldalon mindkettő beállítva, működnek is. A külső hozzáférés/speciális oldalon beállítom az egyiket gazdanévnek + a forwardolt külső portjaimat http és https-hez. A Tanúsítvány oldalon kérek ehhez egy certet, szépen létre is jön (mondjuk nem értem miért kell ideiglenesen a 80-as portot forwardolnom... nem lesz ebből gond az automatikus megújításnál?) A gond ott van, hogy a másik aliashoz nem sikerül a cert igénylés, hiába írom át a gazdanevet a külső hozzáférésnél. Azt írja, hogy ellenőrizzem az IP cím, fordított proxy szabályok és a tűzfal beállításait. Tud valaki segíteni?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#78419) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Synology DS215j NAS-om, 2 lemezzel, DSM 6.2.4-25556 Update 5 rendszerrel. Elvégzi a feladatát, amire használva van, azonban kezdem kicsit lassúnak érezni ennyi idő után.
Mire lenne értelme, érdemes cserélnem mostanában?

Leginkább otthoni feladatokat lát el, letöltés, képek szinkronizálása, tárolása, filmek, sorozatok lejátszása és 2 db ip kamera rögzítése, kezelése.

(#78420) Borisz76 válasza BrandonXXV (#78419) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Az aktuális 2 lemezes modellek összehasonlítása.

Leggyengébb jelenlegi modell : DS220j ( 4*1.4 GHz , 512 MB ram )
Erősebb mint a DS215j. ( 2*800 MHz , 512 MB ram )

Akár ez is jó lehet helyette.....
Bár én szívem szerint a DS220+ -t javasolnám.

Csak ugye nem írtál árat sem, hogy mennyit szánnál a cserére.
Mert ha van pénz és hosszútávra tervezel, akkor DS420+ a
4 fiókos modellek táborából.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#78421) Magnat válasza direwolf (#78418) üzenetére


Magnat
veterán

A második ddns is synologys?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78422) BrandonXXV válasza Borisz76 (#78420) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszi!

Árat elfelejtettem írni, 150e-ig nézelődnék.
Remélhetőleg a jelenlegi 2 db WD RED vinyók még bele mehetnének, egy darabig működnének talán.
Ahogy nézem a DS420+ már 200e felett van, lemezek nélkül. Annyival jobb is?!

(#78423) hódmaci válasza direwolf (#78416) üzenetére


hódmaci
senior tag

Értem, és köszönöm mindenkinek. :)
Így most fel is szabadítottam egy pár Gb helyet. :D

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#78424) Magnat válasza BrandonXXV (#78422) üzenetére


Magnat
veterán

Jóvel erősebb, igen, illetve a memória is bővíthető benne. Hogy mennyivel jobb, az attól függ, mennyire használod ki.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78425) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! DS File alkalmazásnál plusz telefon és user beállítása mellett miért lehet az, hogy maga az alkalmazás beenged a felhasználói név jelszó párossal, de már a photo backup azt írja ki, hogy " Érvénytelen fiók vagy jelszó. Próbálja újra. "

(#78426) direwolf válasza Magnat (#78421) üzenetére


direwolf
őstag

Egyik sem synologys. Az első dyndns, a másik no-ip.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#78427) Magnat válasza direwolf (#78426) üzenetére


Magnat
veterán

Azokhoz elvileg tényleg portot kell nyitni megújításkor ... az LE követeli meg, csak a Syno a saját ddns-ével megoldja valahogy, h ne kelljen.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78428) -SeveN- válasza WaterWave (#78393) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

EPG

de megoldottam.
TVHEADEND-ből kiolvaható ip:9981/xmltv/channels linkből.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#78429) Melorin válasza cigam (#78275) üzenetére


Melorin
addikt

Tök szuper, hogy a mai portainer-es pihole frissítés után a pihole folyton összeomlik és újraindul. Elképesztő, hogy a mai világban semmit nem tudnak rendesen összerakni, hogy működjön is :W
Így tartsa az ember naprakészen a dolgait.

(#78430) AiRLAC válasza Melorin (#78429) üzenetére


AiRLAC
addikt

Esetleg próbáld ki az Adguard Home-ot.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#78431) direwolf válasza Magnat (#78427) üzenetére


direwolf
őstag

Köszi, értem. Csak még azt nem tudom, hogy az elsőt miért sikerült létrehoznom dyndns-re, a második meg sehogy sem megy a no-ip-re.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#78432) kerekes.pter


kerekes.pter
csendes tag

Sziasztok

olyan kérdésem lenne hogy próbálok fájl megosztást csinálni de azt írja hogy túlléptem
a megengedett kvótát administrator vagyok elméletileg ez korlátlan
és ráasásul egy megosztásom sincs ez mitől van válaszokat előre is köszönöm.
DS218+
DSM 7.1-42621

[ Szerkesztve ]

(#78433) BrandonXXV válasza Magnat (#78424) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

DS220+ és DS420+ típusoknál érdemes memóriát és/vagy plusz SSD-t betenni, hogy jobb legyen a NAS?
Nekem ezek új dolgok, bocs, ha hülyeséget kérdezek.

(#78434) Melorin válasza AiRLAC (#78430) üzenetére


Melorin
addikt

Miben lenne más mint a pihole? Mindkettő dockerben fut és elég macerás frissíteni a docker konténereket ahogy látom.

(#78435) Sanyi.mTs válasza BrandonXXV (#78433) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Kipróbálod és ha kevés, bővíted utólag a RAM-ot.
SSD cache otthonra többnyire felesleges.

(#78436) HIJ válasza BrandonXXV (#78433) üzenetére


HIJ
őstag

Szerintem bővíteni csak akkor érdemes, ha valamilyen virtualizációt használsz. Egyéb esetben szerintem még a 2 GB is elég….

(#78437) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Akkor a DS 220+ elég is lenne. Maximum a 4 lemez vs 2 lemez kérdés dönthetne.
Gondolom a 4 lemezest lehetne első körben 2 lemezzel használni, majd később bővíteni még 1-el, vagy 2-vel…

(#78438) zsamiatt válasza Melorin (#78434) üzenetére


zsamiatt
őstag

Miert lenne maceras? Portainert ismered?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#78439) Magnat válasza direwolf (#78431) üzenetére


Magnat
veterán

Sajnos nem tudom, egyszer vkinek akartam egy xpenologyra Duck Dns-hez certet csinálni, az is mindig hibára futott, pedig leírás alapján csináltam.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78440) Melorin válasza zsamiatt (#78438) üzenetére


Melorin
addikt

Igen, ismerem. Ma is azzal próbáltam frissíteni a pihole konténert és működésképtelenné tette...

(#78441) direwolf válasza Magnat (#78439) üzenetére


direwolf
őstag

Köszi, azt hiszem ezt elengedem. Csak volt egy ilyen ötletem, hogy bizonyos szolgáltatásokat más DNS-re rakok.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#78442) Magnat válasza direwolf (#78441) üzenetére


Magnat
veterán

Biztosan meg lehet oldani, mert van akinek működik, de nekem sem sikerült anno.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78443) AiRLAC válasza Melorin (#78434) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egyáltalán nem macerás bármilyen docker konténert frissíteni. Tedd fel pl. a Watchtowert és onnantól automatikus.

Az Adguard Home github oldalán van egy összehasonlító táblázat Pihole-al

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#78444) WaterWave válasza AiRLAC (#78443) üzenetére


WaterWave
veterán

Pont rosszat ajánlasz...
A watchtowerrel az a baj, hogy mindent frissít és bizony nem mindig jó. mert ha special jön egy bugos verzió akkor jön a szisszenés mint most a pihole esetén...
Természetesen be lehet állítani, hogy melyeket ne frissítse, de akkor nulláról újra kell rakni a konténereket, és egyenként belerakni azt a sort, hogy melyiket nem... Nagyon macerás...

Docker frissítésére a legjobb megoldás a portainer... Nyilván kézzel kell és nem automatikus, de nincs az, hogy mindent lefrissít és nem tudod kontrolálni...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#78445) zsamiatt válasza WaterWave (#78444) üzenetére


zsamiatt
őstag

Egyetertek. Nekem pont az adguardot cseszte szet a frissitese.
Jobb manualisan.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#78446) cigam válasza zsamiatt (#78445) üzenetére


cigam
félisten

Mi a difi aközött, hogy automatikusan nyom egy frissítést, vagy te nyomsz egy kézi frissítést. Ha hibásan működik az újonnan kiadott konténer, az kézi frissítéssel is hibásan fog működni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78447) zsamiatt válasza cigam (#78446) üzenetére


zsamiatt
őstag

mondjuk, hogy előtte megnézed mi változhatott, van e visszajelzés, illetve nem egyből frissítesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#78448) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

VMM-mel próbálnám ki DSM7-et.
Viszont VMM indításakor kezdőlépésként ezt kérdi?

Hogyan lehet pontosan megtudni, hogy miket akar visszaengedélyezni?

(#78449) Patice válasza Sanyi.mTs (#78448) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én arra tippelek, hogy bridge-be fogja rakni a hálókártyát, ami miatt pár másodpercre nem lesz LAN kapcsolat.
Csak szól előre, hogy ha megy bármilyen aktív kommunikáció, akkor azok meg fognak szakadni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78450) gyuri81


gyuri81
veterán

A Docker-ről nincs valahol egy összefoglaló leírás? Nekem nagyon mélyvíz még és szeretnék tájékozódni, hogy pontosan mire is tudom használni.
Illetve milyen modulokat érdemes feltenni, stb stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.