Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz @mriya@ #239796 üzenetére

    Ebben igazad van, de 4 - 5 évente egy bármilyen jobb szerkezeten, mit lehet szükséges felújítani? Teljes körű felújítás még egy orosz szerkezetnél is 12 - 15 éves távlatban értendő. Egy sima olajozásról van szó. Persze ez alól vannak kivételek, ha egy kétpálcás svájci lehúzós szerkezet van az órában amit 8 - 10 évente automatikusan ki kell cserélni, mert ennyit bír, ott meg 4 évente nagyon nem kell semmit csinálni ismét.
    Szóval bárhogyan is de ez lehúzás tud lenni.
    Az én véleményem szerint egy tisztességesebb iparosmunkának számító ETA/Sellita werk esetében (2824-2/2836/2892/3 és leszármazottjai és ennek a Sellita megfelelői) 4 évente semmit nem kell csinálni, ha ezen rotor sincs, akkor meg pláne nem kell semmit csinálni vele, max megmosni és olajozni kell a terméket.
    Ezek a jellemzően tokozó cégek szervizei 4 évente kifizettetik a már bepalizott ügyfelekkel amit 12 - 15 évente kellene kifizettetni.

    Abban egyetértünk, hogy egy órás mester nem végez el 10 - 15 ezer Ft-ért egy teljes felújítást, de erre nincs is szüksége, csak az óra élettartama alatt 2 - 3 alkalommal, nem 4 - 5 évente. Igazából ugye minden évben kellene takarítani és olajozni, még a sima kézi húzós szerkezeteket is, de ugye az ilyen ocsmány szerviz díjak megölték azt, hogy évente valaki elvigye az óráshoz akár a saját orosz óráját és karbantartassa (mert ugye ez így kellene, hogy működjön). Akkor nem halna ki az órás szakma, és nem lenne az, hogy ma már nem lejet jó órást találni, vagy ritka. De még Ő sem fog annyit kérni, mint egy gyári szerviz, akik nem karbantartásra vannak kihegyezve, hanem feltételezik, hogy javítani kell, akkor is ha nem kell, na de ah már bevitte az ügyfél.

    Ugye ezekre a legjobb bizonyítékok az ezeréves orosz órák, amiket akkor vittek óráshoz, amikor vagy megállt, vagy elkopott annyira, hogy már "tönkrement". Ez 10 - 12 évente történt általában, hogy ez most a nem megfelelő tájékoztatás, a nem odafigyelés, vagy épp nem is tudta a felhasználó, hogy azért 4 - 5 évente illene kitakarítani és olajozni kell a műszert. (hivatalosan évente, na de ugye ezt ne várjuk el) Ekkor lehet, hogy csak 15 - 20 évente kellett volna valóban felújítani az órát.

    Persze ebben benne van az is, hogy a mechanikus óráknál 10 - 12 év után miután kopik a szerkezet az óra pontatlanabb lesz, meg ha nem is foglalkoztak vele csak amennyit nagyon kell, azaz amikor megállt, akkor került szervizbe, akkor 40 - 50 év után már nem 38 - 42 óra a járástartalék, hanem csak akár 8 - 10 órával kevesebb is.

    Erre lenne a teljes körű szerviz, hogy ez folyamatos legyen, de ez nem 4 évente, és nem ennyibe kerül. Az pedig, hogy minden évben kellene ezeket az órákat takarítani olajozni pedig alapnak kellene lennie, mert ugyan az olajok, és egyeben jóval modernebbek, de ugye a vas az kopik, ha használják.

    Persze ez az automata órák elterjedésével komolyan megváltozott, mert elkényelmesednek az emberek. De azért vannak alapszabályok. Persze vannak kivételek szervizeknél is, de a svájci szervizek pont nem ilyenek.

    Sokat beszélgettem még régen órásokkal, meg pl Borkuti Béla bácsival is. Ő meg nem ma kezdte az órázást.

    Amúgy engem is érdekel az a szakma lehet be is iratkozok egy tanfolyamra, de ha jól gondolom ma már ilyen nem nagyon lesz.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés