Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DVBViewer

Hozzászólások

(#1) unravel


unravel
őstag

A DVBViewer programmal kapcsolatos kérdések-válaszok.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#2) unravel


unravel
őstag

TV - Rádió logócsomag

Letöltöm

A képeket a C:\Program Files\DVBViewer\Images\Logos mappába kell elhelyezni.

¯\_(ツ)_/¯

(#3) unravel


unravel
őstag

DVBViewer Recording Service 1.27 BETA

Módosítások listája

Letöltés

¯\_(ツ)_/¯

(#4) attilav2 válasza unravel (#1) üzenetére


attilav2
őstag

Megveszem a programot hogy a legfrissebb verzióm legyen, a 4.5-t használom de a kép / hang pid eket változtatja a digi és emiatt gyakran újra kell hangolni a csatornákat, hátha az új verzióban ezt megoldották, a set top boxnál nem kell hetente újrahangolni ott ez megoldott.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5) unravel válasza attilav2 (#4) üzenetére


unravel
őstag

A Channel-re kattints és pipáld be az Auto Update Channel funkciót.

Így ha odakapcsolsz az adott csatornára akkor lefrissülnek azok a TP, PID adatok = nemfogod azt tapasztalni, hogy eltűnik hangsáv vagy nincs kép.

¯\_(ツ)_/¯

(#6) attilav2 válasza unravel (#5) üzenetére


attilav2
őstag

A 4.5 verziónál sajnos nem frissülnek, többször tapasztaltam, alapértelmezetten ez az opció be van kapcsolva.
Mostmár a regisztrált legális programot használom, sikeresen megérkezett a pénz németországba, jött a levél a letöltési letöltési adatokkal és a kulcsfájllal. Most a legfrissebb 5.2.8.1 van fenn.
Mindenkinek javaslom e programot, de lehetőleg paypallal kell fizetni, mert a sima átutalási költség igencsak magas.

Próbálkoztam már progdvb-bel dreamdvb-vel vlc-vel, de a dvbviewerhez képest nagyon instabilak és a beállítási lehetőségeik igencsak végesek, pl frekit nem engednek megadni szabadon, vagy nem triviális helyen van.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#7) unravel válasza attilav2 (#6) üzenetére


unravel
őstag

"A 4.5 verziónál sajnos nem frissülnek, többször tapasztaltam, alapértelmezetten ez az opció be van kapcsolva."

Akkor ez lehet, hogy a 4.5 bugja vagy vételi probléma.

Jól teszed, hogy legálisan használod. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#8) unravel


unravel
őstag

DVBViewer PRO 5.2.9

Módosítások listája

Letöltés

¯\_(ツ)_/¯

(#9) #67688960 válasza attilav2 (#6) üzenetére


#67688960
törölt tag

Jan. 1-től megint változik valami, nem tudom mi, lehet hogy csak az M3 jön
Most hangoltam be az egészet újra full sávon minden rátán ha érdekel, átdobhatom az ini-t.
Budapesti, 118 csatorna jött be, van benne 105bp, 3hungary, 7 debrecen, és 3 rádió

Vagy kerestetve ennél többet felesleges beállítani:
114500-794000-ig sz.ráta:6000,6900

(#10) #67688960


#67688960
törölt tag

épp most vettem észre hogy az M3 is megvan, csak még nincs adás
746MHz 6900

(#11) unravel


unravel
őstag

DVBViewer Recording Service 1.28 BETA

Módosítások listája

Letöltés

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#12) klaczi


klaczi
aktív tag

Nem túlságosan pörög a topik, de megkérdezném. Hátha látja valaki.

Egy smart card readeren gondolkozom. Lehetne azt használni a fizetős adások nézéséhez?

(#13) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Üdv!

5.3 verziót használom. Az EPG keseríti meg az életem. Állandóan eltűnnek az adatok. Van, hogy csatorna váltogatás közben látom az osd-n, de a következő körben ugyanannak a csatornának az adatai már nincsenek meg.
Nem vagyok nagy dvbviewer mágus. Lehet, hogy valami rosszul van beállítva.
Van valami tipp?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#14) klaczi válasza Gróf... (#13) üzenetére


klaczi
aktív tag

Újraindítod a programot! Nálam 10 sec. A Digi EPG adatokat rosszul frissíti. Ismert probléma! Van rá megoldás, de macerás és kevésbé informatív.

[ Szerkesztve ]

(#15) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Van jó tippetek távirányításra?
A tv kártyához volt gyárilag, de nem akart megfelelően működni és ráadásul el is törtem. (nem szeretnék ugyanolyat) Média center távirányítót javasoltak, amiben benne is lennék, de maga műfaj halott. Ma több órát töltöttem beszerzési forrás keresésével, minimális eredménnyel. Utoljára a Conrad-nál láttam Hama-t, de már az sem rendelhető.
Előnyös lenne, a minél több gombbal rendelkezne. Sok funkciót használok.
Minden tippet szívesen fogadok!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#16) klaczi válasza Gróf... (#15) üzenetére


klaczi
aktív tag

Ebayon próbálkozz. Én vettem egy Lenovo távirányító, természetesen kínából. Bagatell összegért. WMC alatt jól is működik. Megjelent egy univerzál remote plugin, ami igéretesnek tűnik hozzá.
Amúgy iMont használok.

[ Szerkesztve ]

(#17) Gróf... válasza klaczi (#16) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Kínával már egyszer megjártam a tunernél. Könnyen bele lehet szaladni egy 7000 HUF-os vámba.
Ott még elment, de egy sehányezer forintos távnyaggatónál már több lenne mint bosszantó.
Gondolom US-el ugyan ez a helyzet.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#18) klaczi válasza Gróf... (#17) üzenetére


klaczi
aktív tag

Nem vámolták! Egyik sem éri el a vámhatárt.

[ Szerkesztve ]

(#19) Gróf... válasza klaczi (#18) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Jogos! Lehet, hogy rálövök erre.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#20) klaczi válasza Gróf... (#19) üzenetére


klaczi
aktív tag

Tedd nyugodtan, ez jobbnak tűnik. Sok gomb..........Bár szerintem a DVB V.... alapesetben nem igényli. Szinte minden elérhető a menűből.
Ha sikerül beüzemelned, írjál róla a topikba!

(#21) Gróf... válasza klaczi (#20) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Mindenképp beszámolok. Egyelőre a megrendelés van folyamatban. Ingyen postával jön. Nem lesz itt pikk-pakk.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#22) klaczi válasza Gróf... (#21) üzenetére


klaczi
aktív tag

Most nézem. Ezektől vettem én is. Most éppen nagyon lassú a távolkeleti posta. Van néhány apróságom úton, de késnek.

(#23) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Megjött. Be is üzemeltem. Nem volt egy sétagalopp, főleg, hogy egy kisebb fajta csoda is történt közben, amit most sem értek.
Maga a nyaggató kiváló! Lehet, hogy nem kamuból van rajta a HP logó.
A beüzemeléshez segítségemre volt az Intelliremote nevű program is, mert csak önmagában nem volt hajlandó együttműködni a DVBViewer és a nyaggató. Illetve működött, de nem minden gomb akarta az igazat. Hiába próbáltam tanítgatni a Bevitel menüpontban. Az olyan gombok amik valami módon elindították a média centert, nem akartak kötélnek állni elsőre. Feltettem az intelli-t és összefésülgettem a gombokat a műveletekkel. Majd letiltottam a Win média szolgáltatásokat. Na ekkor sztrájkba lépett a nyaggató is. Hiába indítgattam újra. Elveszett. Az nyaggatón és a fogadó részen is van egy-egy led, ami jelzi a működést. De a gépen már nem mutatkozott a jele.
Hiába kapcsoltam vissza a média szolgáltatásokat, akkor sem ment. Majd elmentem dolgozni, hazajöttem bekapcsoltam a gépet és minden rendben volt. Minden működik.
Ráadásul azt is elértem, hogy ha a nyaggatón megnyomom a zöld gombot (dedikáltan a média center indítására való), akkor a DVBViewert indítja (Ez egy parancssorba került az intelliremote-ban)

Öröm és boldogság!

Még egy érdekesség: A kártya eredeti távnyaggatójával két nagyon kellemetlen probléma is volt. Az egyik, hogy nem akarta venni a lapot a viewer. Hiába nyomtam a gombot, nem történt semmi. Ezt a nyaggató silány minőségének tudtam be, bár amikor telefonnal ellenőriztem, akkor mindig villogott a led-je. A másik jelenség, hogy hiába tartottam nyomva egy gombot, mondjuk a hangerőt, nem volt hajlandó folyamatosan fel-le menni. Ment egy-két osztást aztán leállt. Eltűnt a skála is. Újra és újra meg kellett nyomni, ha nagyobbat akartam emelni-csökkenteni.
Na ezt a másodikat az új nyaggatóval is produkálta a viewer.
Úgy oldottam meg, hogy a bevitel plugin-eknél kipipáltam a winlirc-et ekkor aktívvá vált alul a beállítás gomb, ami alatt két billentyűre vonatkozó paramétert lehet állítani milliszekundumban . Na ezeket egészen levettem. Talán 10-re. Így már működik folyamatosan. (Winlirc-et kikapcsoltam a beállítások megmaradtak)

Hát ennyi lenne az esszé-novella. Még maradt néhány gomb és funkció amiket párosítanom lehetne-kellene, de a kényelmemet így is száz százalékosan szolgálja.

Ámen!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#24) klaczi válasza Gróf... (#23) üzenetére


klaczi
aktív tag

universal remote plugint nem próbáltad?

(#25) Gróf... válasza klaczi (#24) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Plugin-ekkel csak egy aprócska probléma van, hogy még folyamatban van a program hivatalos birtokbavétele. Így nem használhatom ki a lehetőségeket. Egyedül a sleep funkcióra vágyom (van is rá plugin) mert ahhoz már hozzászoktam az előző tv kártyánál.
De lehet, hogy nem is fogok próbálkozni, mert egy füst alatt dotálom az intelliremote-ot is, ami elég jónak tűnik, hogy szintén megérjen egy ötpengőst.

Egy hibát vétettem a manőverben, hogy nem a média szolgáltatást kellett volna letiltani, hanem a Környezeti eszközök hozzáférését (hidserv). De így sem rossz.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#26) klaczi válasza Gróf... (#25) üzenetére


klaczi
aktív tag

Jó tudni :)

Szép "dolgozat" volt. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#27) klaczi


klaczi
aktív tag

Most igazán érdemes frissíteni!! 5.3.2.0

(#28) Gróf... válasza klaczi (#27) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Dánkezersőn!

Időközben leróttam a tartozásomat a készítők felé. Így már el is aludhatok mellette. És a lelkem is tiszta.

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#29) klaczi válasza klaczi (#27) üzenetére


klaczi
aktív tag

Bitte! Meine rechtschrebung ist auch nicht viel besser.

[ Szerkesztve ]

(#30) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Amióta újrahúztam a gépemet és újra befogtam az adókat.(DVBViewer) A Cartoon Network és még 1-2 adó, amit nem nagyon nézek. Olyan a hangja mintha fel lenne gyorsítva, vagy mintha az Alvin és a mókusokban beszélnek.
De ha elcsúsztatom vagy felveszem, akkor normális a hang van a fájlban, de a TV-ben nem. Mi lehet a gond?
De csak a magyar szinkronnál, az angol szöveggel normális az adás.

Valaki tud segíteni/megoldás?

(#31) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Valaki kioktathatna EPG ügyben.
Ha a DVBViewer-re bízom, akkor eléggé esetlegesen működik. Egy-két csatornánál van csak és bármikor lábakelhet.
Beüzemeltem két programot, EPG Centre, ami összegyűjti az epg adatokat a tuneren keresztül és készít belőle egy xml fájlt
és az Xepg-t ami konvertálja a Viewer számára használható formába.
Szépen megvan minden adat minden csatornán, de csak 5 óra időtartamra. Ami lássuk be igen csekély. Nemhogy tervezni nem lehet vele, de még kényelmetlen is.

Addig nem halok meg, amíg nem lesz normális epg-m, úgyhogy segítsetek, ha tudtok! (Nem akarok örökké élni!)

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#32) unravel válasza Gróf... (#31) üzenetére


unravel
őstag

Az 5 órás dolgot nem tudom mitől van.

Az xmltv + xepg kombót jobb megoldásnak tartom.

¯\_(ツ)_/¯

(#33) Gróf... válasza unravel (#32) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Ránézek az Xmltv-re, hátha...

Köszönöm!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#34) PeterPH válasza Gróf... (#31) üzenetére


PeterPH
senior tag

Én már régóta az EPG Collector-t használom az XEPG-vel. Ez tökéletesen teszi a dolgát.

(#35) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Beüzemeltem az Xmltv-t. Kicsit egyezkedni kellett vele a csatornák miatt, de úgy néz ki működik. Szépen leszedte egy hétre porthu-ról.
Mondjuk az EPG Centre bőkezűbben bánt a műsor leírásokkal.

A kollektor honnan gyűjti?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#36) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Már csak az Xepg epg format editorával kellene megbarátkoznom, hogy pl. ne írja ki még egyszer a műsor nevét.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#37) klaczi válasza Gróf... (#36) üzenetére


klaczi
aktív tag

Hát.................én még mindig újraindítom a programot. Macerás. De ezekkel a progikkal vacakolni elment a kedvem. Az is macerás :)
Kár, hogy élből nem tud jó lenni.

(#38) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Vacakolni addig kell, amíg össze nem lövöd rendesen.
Ujraindíítást is próbáltam, de halottnak a csók. Ugyan úgy elveszti az adatokat egy idő után. Jelen állapotában, ha nem is túl szép, de egy hétig kuss van! Ami nagy fegyvertény.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#39) unravel válasza klaczi (#37) üzenetére


unravel
őstag

klaczi "Kár, hogy élből nem tud jó lenni."
Két digitális tunerkártyám van (egy DVB-T és egy DVB-C). A földfelszínin problémamentes az műsorújság, a DIGIkábelen vannak az el-eltünedezések. A bosszantó, hogy milyen régóta és még mindig nincs se megoldás, se ötlet.

Gróf... "Vacakolni addig kell, amíg össze nem lövöd rendesen."
Így van. Nekem naponta (ha be van kapcsolva a gép) egy adott időpontban lefut az xmltv és az xepg beimportálja azt a recording servicebe. Csak akkor kell hozzányúlni ha csatornaváltoztatás van.
Nagyon sok műsorújságmegoldást kipóbáltam ezelőtt. Mindnek van hátránya és előnye.
Azért választottam a port.hu mert megbízhatóan megy az xmltvvel és szinte mindenhez van epg.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#40) klaczi válasza unravel (#39) üzenetére


klaczi
aktív tag

Végigcsináltam anno, szükszavúnak tartottam. Inkább maradtam a Digis EPG-nél.

(#41) Gróf... válasza klaczi (#40) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Ez a bajom nekem is!
Ha a DIGI-s (szórt) epg használom, akkor szépen írja következő sorba a szereplőket és a tartalom egy részét. Ami jó!
Ezzel az új rendszerrel (azóta nem babráltam, mert nem volt lelki erőm) két sorban a műsor címét írja ki eseleg a sorozat számát és annyi. Nagyon ritkán látni tartalmat.
Elméletileg az említett epg format editorban való turkálással ez orvosolható lenne...

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#42) unravel válasza Gróf... (#41) üzenetére


unravel
őstag

Most melyik módszerről van szó? Port.hu? Az xml fájlodban benne van a részletes műsorinfó? Mert a format editor defaulton hagyva ki kéne írnia...

A Webgrab± -szal is lehet nagyon részletes epg-t előállítani...annak meg az a baja hogy néha lemarad egy-egy csatornán az utolsó műsor...:)

¯\_(ツ)_/¯

(#43) Peti817172M


Peti817172M
újonc

Sziasztok

Van-e valami ötletetek, hogy hogyan tudnék előcsalogatni olyan frekvenciákat, amik az alap transponderekben nincsenek benne?

Próbáltam a DVB Viewer Pro-t torrentről leszedve, de elég bizonytalanul működött. Ha esetleg valakinek van belőle stabil verziója megköszönném.

(#44) Gróf... válasza Peti817172M (#43) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Valóban hisztisebb a tört verzió.15 ajró nem olyan nagy összeg érte! Ha tényleg szükséged van rá, akkor megéri.
Én Transedit-et használok hozzá. Egy ilyennel:

[SATTYPE]
1=4000
2=DIGI

[DVB]
0=19
1=114500,5,6000,|07.14: DIGI Budapest
2=121500,5,6000,|07.14: DIGI Budapest
3=128500,5,6000,|07.14: DIGI Budapest
4=354000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
5=362000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
6=370000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
7=378000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
8=386000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
9=394000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
10=402000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
11=410000,5,6900,|07.14: DIGI Hungary
12=418000,5,6900,|[X]
13=730000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
14=738000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
15=746000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest, DIGI Hungary
16=770000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
17=778000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
18=786000,5,6900,|07.14: DIGI Budapest
19=794000,5,6900,|07.14: DIGI Debrecen

Ez tetszőlegesen módosítható.

Más:
Nem akarja az XMLTV az igazat. Másnál is rakoncátlankodik?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#45) klaczi válasza Peti817172M (#43) üzenetére


klaczi
aktív tag

A transporder mappából mindent töröltem. Egy szem a lentihez hasonló ini fájl és 15 mp alatt mindent behangol.

[SATTYPE]
1=4000
2=Kabel (DIGI)

[DVB]
0=21
1=114500,5,6000
2=121500,5,6000
3=128500,5,6000
4=354000,5,6900
5=362000,5,6900
6=370000,5,6900
7=378000,5,6900
8=386000,5,6900
9=394000,5,6900
10=402000,5,6900
11=410000,5,6900
12=418000,5,6900
13=722000,5,6900
14=730000,5,6900
15=738000,5,6900
16=746000,5,6900
17=770000,5,6900
18=778000,5,6900
19=786000,5,6900
20=794000,5,6900
21=858000,5,6900

Budapest jelenleg. Gondolom hamarosan változni fog.

[ Szerkesztve ]

(#46) Gróf... válasza klaczi (#45) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Valóban ez a helyes lista!

Az xmltv mára meggondolta magát! Zavar volt az erőben! (Gondolom a port.hu-nál)

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#47) unravel


unravel
őstag

NE "szenvedjetek" a Transponderlistákkal. Kell egy Transedit, amiben:
Scan NIT..:
Egy frekvencia szkennelésekor lehetnek adatok egy másik frekvenciáról, ami nincs meg a listánkban. Ha a kapcsoló engedélyezve van, berakja a transporder* listába felderített frekvenciákat.

A Members Sectionben megtalálható.

¯\_(ツ)_/¯

(#48) klaczi válasza unravel (#47) üzenetére


klaczi
aktív tag

Igen! Kipróbáltam. Ezt használva nem kell annyit "pötyögni".

[ Szerkesztve ]

(#49) privateer2


privateer2
csendes tag

Sziasztok!

Friss HD minőségű csatornalogók országokra lebontva. Speciel itt kicsiny hazánk adói kilistázva.
Jó tallózást.
[link]

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#50) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, Transeditbe bekerestem az adokat , de a transeditbol hogyan lehet a csatornakat DVB viewerbe atrakni ?(tort verziom van)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DVBViewer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.