Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) deakferenc75


deakferenc75
tag

32" méretben a D5000 és a D5500 képminősége teljesen megegyezik?A panel ugyanaz mindkettőben?......a hálóba keresek egy jó tv-t nem túl drágán, így jött látókörbe ez a 2 tv.
Igazából csak a képük és a hangjuk érdekel, bár ez utóbbi - gondolom - halovány lesz.
Előre is köszi a segítséget!

(#22602) kischico válasza air76 (#22597) üzenetére


kischico
tag

Kösz srácok ;]

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#22603) domager2 válasza Morphipapa (#22594) üzenetére


domager2
tag

Lehet előre programozni, kikapcsolt állapotban is vesz fel, de szerintem sajnos más csatornát nem lehet nézni.

(#22604) bakos1 válasza Rolii16 (#22586) üzenetére


bakos1
tag

Hogy sikerült a feliratot megjeleníteni AllShare-vel?

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#22605) zazahoho


zazahoho
őstag

Sziasztok!

UE40C6000RW 40

A gondom a következő,tv működik tökéletesen,de ha a szobában bekapcsolok vagy kikapcsolok valamilyen 220 v-os fogyasztót 1-2 másodpercre bekockásodik a kép ,utána minden rendben.Próbáltam már külön konnektorból ,de a jelenség nem változott. :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#22606) leslieke válasza bakos1 (#22604) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Be kell kapcsolni a lejátszó menüjében. Jobbról a 3. vagy 4. ikon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22607) bakos1 válasza leslieke (#22606) üzenetére


bakos1
tag

Köszi.Megnézem.Üdv.

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#22608) dave_gahan válasza sonye (#22589) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Nem nagyon értem. Neked kábelen analóg jel jön, rákötöttél a tv-re egy antennát és befogtad vele az ingyenes digitális hd csatornákat, majd az antennát üzemen kívül helyezted, a digitális csatornákat pedig azóta is élvezed? Csak azt nem értem, h az analóg kábel szolgáltatásodnak és a kipróbált külső antennának mi köze egymáshoz? Ha az antennával fogtad be az digitális adókat (a la Mindig tv), akkor azok későbbi vételéhez továbbra is kell(ene) az antenna. Ha pedig nem antennával, akkor a kábelen jön az analóg mellett a digitális jel is? Ez esetben a hd csatornák megtalálásához az antenna nem is kellett, nem?

Na újraolvasva csak leesik :D, tehát ha jól értem, a sikertelen antenna próba utáni csatorna újrakerestetés hozta be a digitális adásokat is, mert időközben a szolgáltatód már nem csak az analóg jelet adja?
:)

[ Szerkesztve ]

(#22609) reggi válasza domager2 (#22603) üzenetére


reggi
aktív tag

Igazad van,mas csatornat nem lehet nezni felvetelkor,csak egy tuner van benne!Amugy nekem csinal erdekes dolgokat a fevetel.A multkor 2 musort vettem fel,baratok kozt 2 reszet a paromnak, a masodik resznel ha le akarom jatszani azt irja,hogy DRM vedett tartalom es nem jatsza le.Hat bakker tudom,hogy az,de a tv vette fel!?
Tegnap meg eltunt a felvetelre csinalt particiom, pedig le sem huztam a hdd-t a tvrol.Erdekes volt mar valakinel ilyen?

(#22610) Tutu7030 válasza reggi (#22609) üzenetére


Tutu7030
veterán

Partíció eltűnés nálam is volt, kb még a második napon.:D Azóta nem volt ilyen.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#22611) mezis válasza zazahoho (#22605) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom kábelen jön a műsor. Tegyél be egy "Galvanic isolator"-t (minimálisan csökkenti a jelet, ez még bizonyára nem ártalmas), hátha használ. (Esetleg a szolgáltatódat dumáld erre rá.)

Bár csak 20%-ra tippelem azt, hogy ettől megszűnik a hiba, de én ezzel kezdeném.

mezis

(#22612) Vedike69 válasza ipod2 (#22600) üzenetére


Vedike69
csendes tag

Szia!
Én a Serviio-t tettem fel. Nekem úgy működött, hogy első megosztáskor ki kellett kapcsolnom a Win tűzfalat. Utána bekapcsoltam. A következő alkalommal először a laptopot kapcsoltam be, netezgettem, utána a tv-t és fel is jött a tv képernyőjére a serviio ikonja, hogy csatlakoztatva. Tehát már a tűzfal is átengedi! Próbáld meg így, remélem összejön!
Üdv! Edike

[ Szerkesztve ]

(#22613) sonye válasza dave_gahan (#22608) üzenetére


sonye
senior tag

Pontosan!

Az új csatornakeresésnél már azt mondtam a TV-nek, hogy kábel jelen keressen digitális és analóg jelet. Mikor először kerestem rá a csatornákra, akkor lehet, hogy nem jól csináltam. De az is lehet, hogy időközbe a szolgáltató küld már digitális jelet is kábelen keresztül.

(#22614) galileo69


galileo69
csendes tag

Az én problémámal nem találkozott senki? Valószinű akkor a tv a rossz :(

(#22615) zolynet válasza air76 (#22584) üzenetére


zolynet
addikt

megéri a felárat a ue46d6000? a kiszemelt ue46d5000, de ugye a d6000 már valós 100MHz, ~35eFt-nyi a különbség ... bullshit vagy ennyit megér :F , mert ugye hosszútávra tervezek tv-t venni (tudom h nem real3d, de nem is mozgat a 3d-s téma, még nem kiforrott, majd idővel)

Life is too short to stay stock!

(#22616) kaboska válasza sonye (#22613) üzenetére


kaboska
aktív tag

Ezt én is megcsináltam de a mi kábel szolgáltatónk nem ilyen nagy lelkű sajnos!
Csak az analóg jön.Kültéri antennával is próbálkoztam de még jel sincs,igaz nem erősítős antenna.Pedig megnéztem volna a 46C6000-en a különbséget az analóg és a digitális adás között!Hd-ét és Bluray-t a gépről nézem bár olyan lenne a tv adás is!

"Fej vagy gyomor"

(#22617) domager2 válasza zazahoho (#22605) üzenetére


domager2
tag

Nálam is ez a helyzet.
Az antenna is kap áramot, a tv is, és maga az antenna is összeszedhet szemetet.
Gondolom beltéri antennád van.

(#22618) sityupityu válasza kaboska (#22616) üzenetére


sityupityu
veterán

Olyan egetverő nagy csodát ne várjál azért. Mármint a digitális Sd és az analóg Sd között. Legalább is nekem nem volt nagy durranás.(jó a szemem) Bár ez betudható annak is hogy nálunk az analóg adások is hibátlanul jönnek,se zavarás se szellemkép semmi.(digi kábel) Persze nem azt akarom mondani hogy nincs különbség!A tévé logókon,feliratokon stb ott azért egyből feltünt hogy élesebb,és ez azért az egész adásra is érvényes.Elmosódások sincsenek úgy,mint az analógon. Mindent összevetve amikor összetudtam hasonlítani a kettőt nekem nem volt olyan hihetetlen nagy durranás a kettő között a különbség. Ha viszont valakinek az analóg adások nem éppen tökéletes minőségben jöttek,na az biztosan nagyobb változásnak fogja megélni a digitális Sd-t amikor először meglátja. Viszont a Hd adás az már más tészta. Az iszonyat Jó,nagyon ütős! :) Amikor bejöttek nálunk a Hd adók napokig csak azokon csüngtem,különösen a két Digi sporton. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22619) kaboska válasza sityupityu (#22618) üzenetére


kaboska
aktív tag

Annyira nem szörnyű nálunk se az analóg.Novi com a kábelszolgáltató sajnos nincs más alternatíva a környéken!Igen ahogy írtad a tv logók-nál azért látszik a bibi de amúgy egész
nézhető!Csak szeretné kihasználni az ember amit a készülék tud!
Gondolkoztam a T-Home sat tv-én árba egyforma és az legalább digitális +7-8 adóval több!

"Fej vagy gyomor"

(#22620) kischico


kischico
tag

Múltkor a discovery reklámozta a 3d-s csatornáját :U
lassan csak lesz belőle valami

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#22621) keke69


keke69
őstag

Ha Erre valaki válaszolna nekem nagyon megköszönném! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#22622) roberto211 válasza keke69 (#22435) üzenetére


roberto211
őstag

A tv nem sokat vesz le, viszont ha hálózaton nézel full hd-s filmet vagy akármilyen filmet, és megy közbe a torrent akkor bizony befog akadni.. Nekem is volt már.. Töltöttem le, 1cuccot, és néztem a Mr Poppers pinguinejeit xDD Full Hd.-ba , na ment közbe a torrent, akadozott a film, kikapcsoltam egyből jó lett. Tehát amíg filmezel hálózaton érdemes, kikapcsolni a torrentet, vagy ha szükséges akkor külső tárhelyről nyomasd.. (Értsd: külső winyo, pendrive kissebb filmek esetén, ....) :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22623) leslieke válasza keke69 (#22435) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam így van összekötve UTP-kábelekkel: TV <-> router <-> PC

1. semmit nem vesz vissza,
2. nem akad.

Kieg: A PC-n Ubuntu és miniDLNA fut!!

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22624) kischico


kischico
tag

Na ebből gyere ki :DD

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#22625) roberto211 válasza leslieke (#22623) üzenetére


roberto211
őstag

Milyen neted van?? Nekem is így van/volt összekötve és nekem akadt.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22626) leslieke válasza roberto211 (#22625) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Digi 20/10 Mbit/s.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22627) roberto211 válasza leslieke (#22626) üzenetére


roberto211
őstag

Ja.. Nekem 15/5.. De ez a k..cs.g thome már kb 1hete szórakozik, .. 5-6mbps al jön a net ami lófasz és kicsit kezdd már idegesítő lenni.. De nem tudunk semmit tenni ugye mert a garantál 2,5mbps azthiszem.-.. De eddig 15el jött persze.. Neked mindig kb 20al szokott jönni a diginél?? Nem szakadozik,meg stb..?? Mert úgy néz ki jön Érdre a digi, végre nem csak a thome lesz, és ha jó a digi, akkor átmegyünk majd hozzájuk..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22628) keke69 válasza leslieke (#22623) üzenetére


keke69
őstag

roberto211: köszönöm szépen a választ! Neked hogy van összekötve,és mekkora a neted?

leslieke:Neked is köszönöm! Nálam így van összekötve UTP-kábelekkel: TV <-> router <-> PC.Miért összelehet kötni másképpen is?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#22629) kori18t


kori18t
tag

Ma kíváncsiságból az egyik áruházban az egyik eladótól kértem egy távirányítót és beléptem a D sorozatú tv-k szerviz menüjébe.Érdekes, hogy egyikben sem Samsung panel volt.
Pl: egy 40D5000-ben P-vel kezdődő volt ( 40P6UFOE ) - ezt nem tudom ki gyártja.
Egy 32D5000-ben L-es panel volt ( 32L6UFOE ) - ha jól tudom, ez AUO.
Végül egy 32D6500-asban kutakodtam és abban megint P-s panel volt.
Furcsa.Lehet egyáltalán kapni Samsung paneles D sorozatú Led-es tv-t? :F
Ezzel nem vitákat akarok elindítani, csak "érdekességként" közöltem. :K

(#22630) roberto211 válasza keke69 (#22628) üzenetére


roberto211
őstag

Szivesen.. Nekem úgy van összekötve hogy a modemem egyben router is.. Na és modemből jön ki nekem a pc hez a utp, a iptv hez is, meg a tv-t is így szoktam rákötni, de most kénytelen leszek most beiktatni egy routert , mert a router egy szinttel feljebb van és nincs kedvem most fúrni,faragni, 25m kábelt venni, stb, inkább veszek egy routert , beiktatom és kész.. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22631) rajzol01


rajzol01
tag

Sziasztok,
szerintetek melyik a jobb vétel :
LE40D550 vagy UE37D5000

130k körül van olyan Samsung lcd típus amelyik tudja:
-40 col
-100 Hz
-full hd
-nem használt

Köszönöm szépen

(#22632) roberto211 válasza kori18t (#22629) üzenetére


roberto211
őstag

Én mikor vettem a ue40d5000 tv-m akkor azt mondta az eladó, hogy minden gyártó(értsd: samu, lg,panasonic,philips,stb) egy cégtől veszik a panelokat.. Lehet hülyeséget mondott , de lehet nem..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22633) nightshadow válasza kori18t (#22629) üzenetére


nightshadow
veterán

A "P" betű a Chilin Solutions nevű LCD panel gyártót takarja.

roberto211 Én mikor vettem a ue40d5000 tv-m akkor azt mondta az eladó, hogy minden gyártó(értsd: samu, lg,panasonic,philips,stb) egy cégtől veszik a panelokat..

Jó nagy hülyeséget mondott az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#22634) nightshadow válasza rajzol01 (#22631) üzenetére


nightshadow
veterán

130k körül van olyan Samsung lcd típus amelyik tudja:
-40 col
-100 Hz
-full hd
-nem használt

nincs, csak LG 42LK530 van ilyen [link]

(#22635) rajzol01 válasza nightshadow (#22634) üzenetére


rajzol01
tag

Köszönöm.
Biztos hülyeség egy Samsung fórumban ilyet kérdezni, de ajánlott pl. ezt az olcsóbb LG-t venni, a drágább Samu-val szemben ami ugyanezt tudja ?

(#22636) zolynet válasza nightshadow (#22634) üzenetére


zolynet
addikt

ez úgy 100Hz mint a samu d5000-e vagy úgy mint a d6000? :F

illetve ez ügyben tudtok segíteni? :F
előre is köszönöm

Life is too short to stay stock!

(#22637) roberto211 válasza nightshadow (#22633) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor jól sejtettem.. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22638) kori18t válasza nightshadow (#22633) üzenetére


kori18t
tag

Chilin Solutions? Itt gyártják Csepel Művekben? :D
Mégis, ha már lényegében nincs Samu paneles, akkor melyik a legjobb képminőség,színek és felhők szempontjából??Úgy néz ki, be kell ruháznom egyre.......

(#22639) nightshadow válasza rajzol01 (#22635) üzenetére


nightshadow
veterán

LG mellett szól a +2”, jobb színhűség az IPS panel miatt, viszont a feketéje gyengébb. Valódi 100Hz-es, a beépitett mediaplayere viszont a Samsungnak jobb, mivel az LG-lé nem tudja a DTS-t.

A Samsungnál jelen van a panellottó, ennek ellenére jobb a feketéje. „Kamu 100Hz-es”. A Samsungnak van viszont a legjobb beépített mediaplayere, de hosszabb távon szerintem mindenképp kell majd külső mediaplayer az újabb kodekek miatt, tehát ez csak az elején előny.

Zolynet: ez úgy 100Hz mint a samu d5000-e vagy úgy mint a d6000?

Az LG az valódi 100Hz-es, tehát úgy, mint a D6000.

kori18t Mégis, ha már lényegében nincs Samu paneles, akkor melyik a legjobb képminőség,színek és felhők szempontjából??Úgy néz ki, be kell ruháznom egyre.......

Az biztos, hogy a Samsung paneles a legjobb, de hogy utána mi a sorrend a különböző panelek között, azt szerintem nagyon nehéz megmondani, pl. az előbb említett Chilin Solutions-ről azon kívül, hogy tajvani, nem sokat tudni. Az AUO panelről már láttam mért adatokat, az pl. kontrasztban tavaly a felét tudta a Samsung panelesnek.

[ Szerkesztve ]

(#22640) sonye válasza kaboska (#22616) üzenetére


sonye
senior tag

Helló!

Hát sajnálom, hogy nem jött össze.
Nézted a lefedettségi térképet a MindigTV oldalán? Ha azt írja, hogy kell lennie jelnek, akkor antenna vásárlás lesz. Nekem 10ért ajánlottak erősítős minőségi antennát.

Egyébként van jó nagy különbség az analóg és digitális között, de korántsem blue-ray a minőség! Szerintem pár év és végleg eltűnik az analóg TV sugárzás. Idővel rá kell jönni a Tv társaságoknak, ha azt akarják, hogy nézzék őket, akkor minőségi képet kell adni. A kábelszolgáltatók is szépen nyomják majd lefele az árakat, hogy vegye a jónép.

(#22641) tibike8 válasza roberto211 (#22627) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem pl. Digi lan 40/20-as net van és stabilan 45/20 szokott lenni. De nekünk a fejünk felett megy egy új optikai gerinc és vélhetőleg azért ilyen jó. Minden szolgáltatót dicsérik és szidják. Ez terület függő és nem szolgáltató. Nekünk van voip is és azt különösen szokták szidni és még az ÜSZ is megerősített itt Szegeden hogí sok a gond vele, de nekünk seha semi bajunk semmivel nem volt. A lakótelep másik részén meg szidják a Digit. A MT-os is sokan szidják,de pl. a családunkban többnek is van ED3 all in one és nem volt még velük gond pedig nem egy környéken laknak. A Diginek ki kell használni azt az előnyét, hogy nem kell hűséget vállalni. Ha bejön Érdre, bekötteted és ha gáz, visszaadod.

(#22642) zolynet válasza nightshadow (#22639) üzenetére


zolynet
addikt

Ezek szerint a LG 47LV4500 (200k, 47") jobban megérné nekem (mediaplayer, smart nem érdekel) mint a Samu D6000 (251k, 46").
Ezt a feketeség dolgot megnézem majd, haver nem rég vett LG-t.
Kösz! :R
De még az is lehet h kiegyezek a kisebbel: 42LV5500 (174+áfa, 42" .... 128kért hozzá jutnék)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#22643) kaboska válasza sonye (#22640) üzenetére


kaboska
aktív tag

Néztem persze és kellene lenni jelnek de nincs!Azért a pár ingyenes adóért meg nem veszek most 1 új antennát.2015-ig meg hosszabították az analóg sugárzás leállítását!
Úgy hogy még nem mostanába lesz digitális a kábel!

"Fej vagy gyomor"

(#22644) rajzol01 válasza nightshadow (#22639) üzenetére


rajzol01
tag

Miben gyengébb az LG mediaplayere ? dts-t leszámítva.
ilyenre gondolok hogy MKV, Avi lejátszás felirattal, stb..

Köszönöm !

(#22645) Napfénysüti válasza zolynet (#22636) üzenetére

Na csak nem TV-ben is hasonlónk lesz? ;]

Mod: ahogy látom nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#22646) kori18t válasza nightshadow (#22639) üzenetére


kori18t
tag

Köszi az infót.Akkor megvárom az idei szériát, hátha belebotlok egy Samsung panelesbe :K

(#22647) dave_gahan válasza sonye (#22613) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Majd én is kipróbálom, bár vki azt írta, h a UPC-nél nincs ilyen. :(

Perpill csak vakarom a fejem, hogy mit csináljak, ha az analógról váltani szeretnék...

Nálam (Zugló) kábelesen csak a UPC szolgáltathat, viszont ha digitális adásra váltok, nem szeretnék semmilyen beltéri egységet (és vele plusz egy fölös távirányítót), ezért csak a műholdas UPC Direct jöhet szóba, esetleg Mindig TV. Sajna mindkettővel van vmi gondom.
Beltéri egység nélkül azt mondják elsősorban a UPC Direct szolgáltatása működhet, de egyelőre nem lehet tudni, h melyik cryptoworks modullal (CI kártyafoglalat) tud a szolgáltató előfizetői kártyája hiba nélkül működni. :(
Elsősorban a sportcsatornák érdekelnének, ezért a MindigTV csak kompromisszumokkal lehet alternatíva, mivel nincs Eurosport/Eurosport2/Digisport/Digisport2 csatornája.

A UPC Directhez remélhetőleg meg lehet találni a megfelelő cryptoworks modult (bíztató a 22294. hozzászólás), viszont nyilván ennek sincs Digisportja.

A DIGI műholdas szolgáltatásánál viszont ha jól tudom a CI tv kártya össze van lőve a beltéri egységükkel, ezért utóbbi kihagyhatatlan, vagyis a tv külön nem tudja kezelni a conax kártyát. Arról nem beszélve, hogy az árakat nézve ha minden szükséges csomagot kérnék, akkor összesen 8300-at kellene fizetnem és akkor még hol a net? (most a UPC analóg + 20MBit-es netért összesen 5 ezer Ft körül fizetek)

Ráadásul van még a lakásban egy régi CRT tv, ahhoz azért kellene +1 beltéri egység is, nem tudom, ez pl. mennyivel emelné az árat a MindigTV-nél, ha esetleg mégis rájuk szavazok.
Egyelőre megvárom, hogy a UPC Direct-tel mi lesz...

[ Szerkesztve ]

(#22648) nightshadow válasza rajzol01 (#22644) üzenetére


nightshadow
veterán

Miben gyengébb az LG mediaplayere ? dts-t leszámítva.
ilyenre gondolok hogy MKV, Avi lejátszás felirattal, stb..

A dts-ben, illetve az LCD fórumban a userek visszajelzései alapján válogatósabb a mediaplayere az LG-nek, pl. nem játszik le egy adott mkv-ét, amit a Samsung gond nélkül lejátszik.

(#22649) leslieke válasza roberto211 (#22627) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Fel-letöltésnél is tudja névlegest, és stabilan megvan mindig. Bő év alatt párszor volt rövidebb kimaradás, egyébként mindig volt/van net.

(#22628) keke69 Jogos. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22650) sonye válasza kaboska (#22643) üzenetére


sonye
senior tag

Köszi az analóg leállítási infót.
Gyanítom azért, mert addig fel tudnak készülni a digitális szolgáltatásra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.