Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) kaboska


kaboska
aktív tag

Az én 46C6000-esem is slovákiai és tuti!

"Fej vagy gyomor"

(#22752) BBéci válasza Rolii16 (#22750) üzenetére


BBéci
titán

A Szlovákiában gyártott tévékbe sem csak Samsung panelt szerelnek, oda is mindenfélét szállítanak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22753) roberto211 válasza Rolii16 (#22750) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor ezek szerint mégis samu panelom van.. Mert megnéztem a matricát és made in slovakia.. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22754) leslieke válasza roberto211 (#22753) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Enyém is made in slovakia.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22755) smobika


smobika
tag

Sziasztok ! Nekem egy UE40D6000-es készülékem van és nekem is Made in Slovakia, és a service menübe belépve örömmel láttam hogy az enyém is Samu paneles, akkor biztos lehet abban valami, hogy Szlovákiában Samu panellal gyártották a tévéket !!! És nekem is nagyon szép kép van rajta, felhősödés is nagyon minimális szinte észrevehetetlen ! Én nagyon megvagyok elégedve a TV-vel, csak egy valami hiányzik nagyon jó lett volna ha megoldható lett volna hogy a PVR-funkciót előlehetett volna csalogatni benne, de már megbarátkoztam vele hogy ez valószínű hogy nem fog menni.

(#22756) sityupityu


sityupityu
veterán

Több olyan tévéről is tudok ami Szlovákiában készült,mégsem samu paneles. A felhősödéshez és bevilágításhoz meg szerintem nem sok köze van hogy milyen panel van a tévében.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22757) bmwm3


bmwm3
tag

Sziasztok!

40C650 gazdája vagyok jó ideje PVR funkcióval és külső HDD-vel (1,5Tb-s SATA-s vinyó), ezer éves Coolink házzal (Amikor a vinyót vettem, akkor vettem hozzá egy Coolink házat, de azt sem a PC sem a TV nem igazán ismerte fel és elcseréltem erre az ezer évesre, mert úgy tűnt, hogy azt tudom használni, másnál meg jó volt az új Coolink) Ilyen volt
Mostanra viszont ez a régi kezdi feladni a harcot, zúg, néha szétkapcsol vagy alig ismeri fel. Venni akarok végre egy normálisat, amit tuti tud használni. Tudtok ajánlani valamilyet? Annyi a lényeg, hogy 3,5"-os és SATA-s vinyóhoz kell. Lehet tudni valamelyikről, hogy biztosan szereti a tv?

Köszönöm szépen a segítségeteket!

(#22758) martinskij


martinskij
csendes tag

Sziasztok. Nemrég vettem egy Samsung d7000-es Led TV-t és olyan kérdésem lenne, hogy az miért van, hogy ha 1080i-s műsort nézek külső vinyóról, az tökéletes, ha 1080 vagy 720p-t, akkor pedig a gyors jeleneteknél kicsit beszaggat. Úgy értem, folyamatos a kép, tehát nem akadozik, csak pl ha gyorsan mozgó szöveg van a képen, mint a stáblisták a filmek végén, akkor annyira szaggat, hogy olvashatatlan, és ez ugyanilyen zavaró filmeknél is. Tudja valaki, hogy ennek mi lehet az oka?

(#22759) Flashget válasza BBéci (#22752) üzenetére


Flashget
félisten

ja..például samsung hűtőt is ami itthon van :DDD
samsung monitor meg made in romania ;]

Realme GT Master Edition

(#22760) kischico válasza martinskij (#22758) üzenetére


kischico
tag

Hmmm, a led mozgásjavítást próbáltad állítani? Lehet segít, lehet nem. Igaz ha be van kapcsolva sötétebb lesz a kép... nálam ki is van kapcsolva

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#22761) kori18t válasza sityupityu (#22756) üzenetére


kori18t
tag

Bizony ám! :K
A héten egy 32 és 40D5000-es szerviz menüjébe belépve láttam, hogy NEM Samsung panel volt benne, pedig a Szlovákok gyártották.Az átmérőt jelölő szám után L betű volt, az meg nem Samsung panelt jelöl.Tehát sajnos ez a Made in Slovakia dolog megdőlt.Busted......

(#22762) BBéci válasza bmwm3 (#22757) üzenetére


BBéci
titán

LC-POWER házakat használok, négy Samu tévéhez kötve játszottam le róluk filmeket, soha, semmilyen probléma nem merült fel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22763) martinskij válasza kischico (#22760) üzenetére


martinskij
csendes tag

hát nekem minden képjavító ki van kapcsolva, pont azért, hogy az se terhelje a processzort, de így is szaggat. Amúgy én a Motion Plus-t is kikapcsoltam, mert zavart, hogy olyan volt, mintha mindent gyorsított felvételben játszana le. Akkor ezek szerint ez a szaggatás csak nálam fordult eddig elő?

(#22764) Imifej válasza zazahoho (#22708) üzenetére


Imifej
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok, hogy használ e majd valamit. Nekem tetőantennás erősítős lepke antennám van, de mindenre érzékeny. Van egy Alcor DVB-T vevőm is, de azon keresztül kevésbé jelentkezik ez a probléma. Tehát arra is gondoltam, hogy esetleg az Alcor és a Samu közötti koax is ludas lehet. Fel vannak fűzve. Az Alcor nélkül nem tudom kipróbálni, mert csak az ad ki feszültséget az antennának. Külső táppal nagyon rosszul muzsikált.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#22765) kischico válasza martinskij (#22763) üzenetére


kischico
tag

Nálam nem mert nem tudja az 1080p-t :D
Ez a motion plus sem világos nekem. Bárhova állítom nem veszek észre semmi változást :Y de ez a gyorsított felvétel hatás nem jelentkezik nálam.
Másik vinyóval próbáltad már?

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#22766) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok

Van egy C650-es TV-m. Tegnap kaptam a kártyát a szolgáltatómtól az olvasóval együtt. Megkerestem a csatornákat, s ezzel a problémával találkoztam:
CI menü: nincs hozzáférés.
Egy pár csatornánál írja ki ezt. Mit lehet vele csinálni? Ki lehet valahogy iktatni, hogy ne írja ki minden esetben ezt, mivel a csatorna végülis fogható, csak mindig ki kell lépnem ebből a hibaüzenetből...

Köszönöm

(#22767) pro55


pro55
csendes tag

Tisztelt fórumozók!

Nemrég vettem egy SAMU LED tv-t, minden oké egyébként.
Egy jelenséget viszont amit tapasztaltam, a guruk bizonyára ismerik, nekem nem volt róla tudomásom, meg talán másoknak se nagyon, nevezetesen hogy a háttérvilágítás és az energia takarékossági beállításokkal nem a LED-ek fényerejét változtatják, hanem villogtatással érik el a fényerő csökkenést (gondolom a frissítés 100 Hz ütemében).
Ez könnyen meg lehet tapasztalni, ha egy papír lapot lengetünk a kép előtt - stroboszkóp hatás, ami csak max háttérvilágítás és az energia tak. kikapcsolása mellett szűnik meg.

Ez aszt hiszem a CCFL-eseknél nem így volt, és valszeg semmi szemre való káros hatása nincs - de azért csak villogás. :((
6500-asról van szó egyébként

(#22768) BBéci válasza pro55 (#22767) üzenetére


BBéci
titán

A jelenség okát illetően tévedésben vagy.
Kapcsold ki az összes képjavítónak nevezett mókusvakítást, a CMR-t, LED mozgásjavítást, 100 hertzet is, utána végezd el a korábbi kísérletet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22769) tibike8 válasza sityupityu (#22745) üzenetére


tibike8
őstag

50-et én sem adnék. Ezért vettem 8-ért ami kb egy gyári táv-nak az ára lehet csak ez némileg többet tud. De persze mindenki maga tudja, hogy mi a fontos számára.

(#22770) sonkamiki


sonkamiki
tag

Nálam kábeles Digi van és nem kell használnom semmiféle "boxot"" és úgy bejönnek a HD adások (Samsung 40C650 tv-m van). Az üzletben sima szobaantennával bejöttek a HD adások amire ott azt mondtam, hogy egész jó :D. NA DE otthon :Y "lehidaltam" a gyönyörtől olyan jó a HD adás képe. A Duna World által már megtanultam főzni, annyit néztem HD-ban a műsort :D! A "sportos" adók is durván jók! Sokat jelent (számomra) a 100Hz is :). A médialejátszó is királyság eddig mindent lejátszott HDD-ről és pendrive-ről is DTS hanggal. Szerintem érdemes akár 1-2 hónapra is, de HD adásokra előfizetni,legalábbis akinek megvan hozzá a tv-je :). Én már a PC-t is erről nézem, azóta a monitor be sem volt kapcsolva :D.

(#22771) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Valami jó ötlet? samu D7000 csatornák sorrendjének megváltoztatása, átrendezése. (analóg kábel esetében) :F

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#22772) sandró60 válasza utánvétel (#22771) üzenetére


sandró60
addikt

Csatorna rendező progival próbáld meg innen letöltheted.A tv-ről penre lemented utána sz-gépen tudod rendezni :K
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22773) GLOCK34 válasza utánvétel (#22771) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ez nekem működött a d7000 tévén. Az hogy analógnál is jó vagy nem,azt nem tudom. Szerintem működni fog.
Nem túl gyenge az analóg ezen a tv-n? :F

(#22774) tibike8 válasza GLOCK34 (#22773) üzenetére


tibike8
őstag

D6500-ön meglepően jó képpel jönnek be az analógok is ami gondolom leginkább jelerősség függő, bár nem volt még arra szükség, hogy azt nézzük, de tarcsinak beállítottam azt is. A csatornaszerkesztőknél meg van ami kezeli az analógot, van ami meg nem. nekem a SamToolBox jött be leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#22775) bmwm3 válasza BBéci (#22762) üzenetére


bmwm3
tag

Köszönöm!

(#22776) GLOCK34 válasza tibike8 (#22774) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Persze tartaléknak jó is,de azért nem igazán tudnám azt nézni. Nálam a méret/távolság (55"/2,5m kb)miatt is adja magát a különbség jelerősségtől függetlenül. Igazából nagy felbontású anyaghoz van belőve,digi ritkán megy.

(#22777) tibike8 válasza GLOCK34 (#22776) üzenetére


tibike8
őstag

Persze-persze, nem is azért mondtam, csak megjegyeztem, hogy sokkal rosszabb képet vártam az analógnál, de én sem szoktam azért azt nézni :)

(#22778) Andie


Andie
őstag

Elmesélek egy érdekes sztorit, hogy mosolyogjatok!

A minap bekapcsoltam a TV-t az esti hiradóra. Ha a kisfiam, Domi (2,5 éves) hagyja, meg szoktam nézni, hogy valamennyire képbe legyek a világ dolgaival.
No, ahogy bekapcsoltam a TV-t, látom, hogy villog a standy-by led. Ezt nem szokta, mert ugye ha ON állapotban van a TV, akkor nem szabad világitson. De ez villog, méghozzá összefüggéstelenül, tehát nem hibakód, mert felvillan párat, majd egy darabig sötét, majd megint villan párat, olyan idegbeteg módon, semmi ritmus nincs benne. Mintha valaki morzézna... De a tv nem jelez semmit, nem jön fel hibaüzenet, nem kapcsol el, nem történik semmi, szépen megy a hiradó.
Kezdtem ideges lenni, mi lehet ez? Olvastam anno itt is, hogy sokaknak csinálta egy régebbi modell, hogy ki-be kapcsolt a TV megállás nélkül, közben villogott a led - ez táphiba volt, a samsung javitotta is őket gond nélkül. Mondom nekem is ez lenne?
Aztán eszembe jutott, hogy anno, mikor megvettem, és első nap tesztelgettem a videólejátszást, a kis vincsi USB kábele pont ott ment a jobb alsó sarkánál, ahol az érintőpanel van (volume up, down, csatornaváltó, menü, on/off), és hozzáért az üvegkávához. Akkor is igy villogott, ahogy a kábelben szaladgáló jelek elektromos teret indukáltak gondolom. Akkor elég volt annyi, hogy arrébb húztam a kis vincsit.
Most ugyan nem ért hozzá semmi a falra szerelt tv aljához, de azért biztos ami biztos, arrébb húztam a kábeleket, amik ott lógtak mögötte (kisvinyó usb kábele + egy HDMI kábel a sat tv-böl).
No, meg is szünt a villogás!!
De amint elléptem a tv elöl, be a szoba közepére, újra kezdte!!
Nosza, egy dobozzal fikszáltam a kábeleket, hogy ne ott jobboldalt lógjanak le, hanem a tv közepénél. Amig ott ügyködtem, nem is villogott, de amint elléptem a tv elöl, újrakezdte.
Hát itt már vakartam a fejem.
Fogtam, bedugtam a tv távirányitóját a párna alá - semmi változás. Villog.
Kihúzkodtam minden kábelt a tv-böl, csak a 220 maradt, azt is megigazitottam, kikapcsoltam, bekapcsoltam - semmi változás. Villog.
Visszadugdostam mindent, és még próbaképpen megtisztitottam a jobb alsó sarokban lévő érintő panelt alkoholos zsepkendővel, hátha. Amig ott ügyködök, nem villog, de ahogy ellépek, megint villog.
Itt már kezdtem hinni a parajelenségekben, konkrétan, hogy a tv érzékeli ha ott vagyok a közelben. Mittomén az elektromos mezőmet, vagy fel vagyok töltődve statikusan, vagy nemtom. Közben Domi nyaggatott, hogy Apa, gyeje mutatok valamit, menjünk játszani - igy átmentem vele a szobájába, legalább átgondolom a dolgot. Persze egyfolytában ezen törtem a fejem.
Pár perc múlva visszajövök, mondja asszony, hogy amig odaát voltam, nem villogott. Hát mondom ez kész, most megint villog, ez tudja, mikor vagyok a szobában??
Ez hüjeség. De aszongya nem lehet, hogy a lámpa zavarja? Mer fél órája állitottam a plafonon lévő ledes lámpán, hogy ne az ágyra, hanem az akvárium felé világitson (az akvárium a tv melletti sarokban van). De, mondom, az lehet. Ez megmagyarázná, hogy miért nem villog, mikor odaállok az érintőpanelek elé. Nosza, oltsuk le a villanyt. Semmi változás, ha ott állok, nem villog, ha ellépek, villog.
Itt már erősen vakartam a fejemet, és bután nézhettem. Közben feltünt, hogy amig ott álltam a villanykapcsolónál, nem villogott. Ha ellépek, villog.
Itt kezdett derengeni egy ötlet. Összekötöttem gondolatban a tv sarkát a villanykapcsolóval, és meghosszabbitottam a vonalat, el a szobaajtó előtt, a túlsó sarok felé - ahol 2 könyves szekrény áll. Gyanús, hogy onnan jön valami jel, amit az ajtóban ill. a tv előtt állva árnyékolok!!! Háhá! Heuréka! Ez megmagyarázza, miért nem villogott, mikor átmentem Domihoz, hisz akkor nyitva volt az ajtó, ami megintcsak árnyékolt - amikor meg visszajöttem, behajtottam.
De mi lehet az? Állok, nézem a szekrényt, mi van ott? Egy ledes rádiós óra - kihúzom a konnektorból - semmi változás. Ha ott állok, nem villog, ha ellépek, villog.
Átviszem a mobilokat is Domi szobájába... Átviszem a plafonra lézerrel világitós (de már hónapok óta nem világitós, mert tápja elveszett) órát, semmi.
Állok, nézem bután a polcokat, mi lehet? Mikor végre!!! Megpillantom a DVD lejátszó távirányitóját, ami egyenesen a TV-re néz, de beszorult 2 mesekönyv közé, és igy azok nyomták a gombjait! Kiveszem a könyvek közül, és megszünik a parajelenség.

Hát ez örök tanulság volt számomra :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#22779) air76 válasza martinskij (#22763) üzenetére


air76
tag

A Motion Plus-t vedd Tisztára!Nálam még a Led mozgásjavítás is be van kapcsolva.Próbáld ki :)

(#22780) Tutu7030 válasza Andie (#22778) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én már az első bekezdéskor tudtam, hogy mi lesz a megoldás.:D:D
A (szintén samsung) rögzítős dvd távja nálam is tudta villogtatni a tv ledjét.:D:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#22781) Andie válasza Tutu7030 (#22780) üzenetére


Andie
őstag

De ez egy LG dvd bakker! :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#22782) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok, van egy Samung Le32B541 tv-m és meg szeretném nézni/tudni, hogy milyen típusú panel van benne, régebben mintha lett volna valami kód, amit a tv-be beírva kidobja, de nem találom. A hátuljára típusún kívül ez van írva: LE32B541P7WXXH, elvileg a fekete kiemelt rész a panel típusa, de nem találta meg, hogy milyen lenne.

(#22783) sityupityu válasza Tutu7030 (#22780) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is rögtön sejtettem hogy egy másik kapcsoló lesz a ludas. :D Csak még az elején azt hittem hogy a kisgyereknek is lesz valami része a történetben.(akaratlanul is,de meg tráfálta aput egy másik kapcsolóval) :D

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22784) leslieke


leslieke
Jómunkásember

jön az Angry Birds is a Samsung tévéire

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22785) domager2


domager2
tag

Kipróbáltam a swipe samsung alkalmazást, egész jó. Androidos és Iphone készülékkel is megy, kell a tv-n wifinek lennie és már lehet is nézni a telefonon tárolt képeket, videókat.

(#22786) sarkan válasza domager2 (#22785) üzenetére


sarkan
aktív tag

iphone-ra milyen alkalmazást kell letölteni?

(#22787) Imco


Imco
őstag

Hali!

Antennás kérdésem van. Futottam már egy csomó kört, ezért légyszí, aki vágja az válaszoljon.

Tehát a mindigtv-t és a kábel tv-t össze tudom rakni egy közösítővel?
Vagy kell egy ilyen?
Az alap gondolatom a 2. volt, de tegnap azt mondta egy okos, hogy a TV- n tudom kapcsolni, hogy digi vagy analóg. Egy osztót megpróbáltam visszafelé bekötni de úgy nem működik.
Amint ráteszem a kábel-tv kábelt elmegy a digi adás.

Köszi!

Üdv! Imco

(#22788) sandró60 válasza Imco (#22787) üzenetére


sandró60
addikt

Rövid válasz: "Vagy kell egy ilyen?" Igen kell egy ilyen :K

(#22789) domager2


domager2
tag

szerintem olyan közösítő kell, amin van kapcsoló

(#22790) domager2 válasza sarkan (#22786) üzenetére


domager2
tag

Swipe it a neve.

(#22791) Flashget válasza sonkamiki (#22770) üzenetére


Flashget
félisten

digikábellel nincs gond, na de a tányérosuk... ;]

Realme GT Master Edition

(#22792) Flashget válasza Andie (#22778) üzenetére


Flashget
félisten

hihetetlen, hogy veled mindig ilyen ufós dolgok történnek..mint a 6600GT esetében :)

mellesleg jó pár éve nálunk meg eltünt a tévé kapcsolója. Csak úgy hirtelen..se az asztalon se a polcon se másik szobában sehol sem. Senki nem tudta hova lett.
Aztán úgy kb. 1 hónap múlva kihúztuk az ágynemű tartót és az alatt volt. Hogy került alá rejtély..1 hónapig minden nap kibe húzkottuk de semmit nem vettünk észre. és mikor megtaláltuk bármily hihetetlen egy karc sem volt rajta. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#22793) sonye válasza leslieke (#22784) üzenetére


sonye
senior tag

Király lesz az angyry birds, csak a kérdés, hogy hogyan oldják meg a vezérlést 2011-es modellek esetén...

Micsoda nagy dumákat írnak a cikkben az OLED-ről Nincs útánhúzás stb... Na kíváncsi leszek én arra... Ha tényleg szuper, sajnos akkor sem lehet évenként cserélgetni.

(#22794) Flashget válasza sonye (#22793) üzenetére


Flashget
félisten

8000 dolláros tévénél ne is legyen utánhúzás..

Realme GT Master Edition

(#22795) sonye válasza Flashget (#22794) üzenetére


sonye
senior tag

Na ezt gondoltam is, hogy brutál drágák lesznek.

Na sebaj, én elvagyok a TV-mmel most is. Ha meg már az árak normáliska lesznek, akkor remélem úgyis lesz egy házam, ahova kelleni fog 1 TV a mostani mellé. :)

(#22796) leslieke válasza sonye (#22793) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A vezérlés valóban nagy kérdés. Esetleg a webkamerán keresztül valaminek a mozgását figyelve? Mert a távirányító gombjaival vezérelve vicces lesz...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22797) Flashget válasza sonye (#22795) üzenetére


Flashget
félisten

LG 8000 dolár a samu 8-10 ezer dolár lesz. igaz nem is 32" :D

Realme GT Master Edition

(#22798) sityupityu válasza Flashget (#22797) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem is olyan drága. Hol juthatnék ilyenhez? :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22799) WolfLenny válasza kischico (#21372) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Próbálkozok live stream-ekkel, de nem igazán akar menni.
A Totem pl. jelszót kér ha megadom a linket.

Jelszót honnan szerzek? :)

(#22800) PLaci58 válasza leslieke (#22796) üzenetére


PLaci58
őstag

2 kamera van benne! Simán vezérelhető mozgással. Nem láttátok még az XBOX Kinetic vezérlőjét?
Nagyon szupi.
Mondjuk nagyon érdekes lesz, hogy amikor nyújtozkodik az ember, akkor pl. megemeli a hangerőt :W

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.