Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) Flashget válasza Napfénysüti (#23850) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem olyan készüléket amit keres egyetlen gyártó sem gyárt :DDD

plazma ennek nem felel meg: "keveset fogyasztó modell lenne"

Realme GT Master Edition

(#23852) amdk7 válasza Napfénysüti (#23850) üzenetére


amdk7
aktív tag

Jó, de a plazma azt mondják sokat fogyaszt.
Gyerekek is vannak és lehet napi 8h-ban üzemelne. Nem akarom az E-on-nak fizetni a másik TV árát pár éven belül... :D

mod: 2012 elején ennyire elkeserítő lenne a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#23853) sandró60 válasza amdk7 (#23849) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos a Samsung led tv-i 2011-modeljei gyakorlatilag kisebb nagyobb arányban felhősödik
Ami másik kritérium,hogy usb-ről lejátszon mindent ez se felel meg,de a 2011-es modelek között a Samunak van a legjobb média lejátszója.Lehe,hogy nem ebben a topikban kéne érdeklődnöd a számodra tökéletesen megfelelő tv-ől.Szerintem aki ebben a topikban irt a tv-ről kötött egy kompromiszumot vele kapcsolatban és elfogadta :K

(#23854) Napfénysüti válasza amdk7 (#23852) üzenetére

Ezt a plazma sokat fogyaszt dolgot már annyian mondták de még egy épkézláb bizonyítékot nem láttam róla. Sőt ahogy nézem etsztekben már nem olyan vészes. Vagy mennyi az a nagyon sok? Tud valaki nekem valamit mutatni amin tényleg látszik hogy a plazmák lezabálják a gatyáját az embernek?
Én eredetileg plazmát akartam venni és régen hallottam a fogyasztás dologról de ne áltassuk már magunkat hogy a plazmákat nem fejlesztik már vagy 5 éve csak a LED világításos LCD tévéket és az előbbiekben még valami ős technika van... :U

Més que un club!

(#23855) amdk7 válasza sandró60 (#23853) üzenetére


amdk7
aktív tag

Nem komprumisszumok nélküli vásárlasra törekszem.
A mostani mindkét hagyományos TV-m Samsung, és soha nem volt velük gondom, pedig amit azok kapak...
Szóval maradnék a márkánál.

Az USB-n mindentre arra gondolok, hogy divx; mkv; felirat.
A felhősödés: ne b@ssza a szemem és ne legyen zavaró
A kis fogyasztás kapcsán led lenne a legjobb választás.

No de ha ezeknek a kritériumoknak sem tud egy gyártó megfelelni, akkor ott már a minőségirányítással komoly problémák lehetnek.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#23856) Imco válasza amdk7 (#23852) üzenetére


Imco
őstag

Sandró60 véleményével egyetértek.

A helyzet nem ennyire elkeserítő hanem ilyen sokat akarunk! :)
30 éve még a Colorstarnak is örültünk a lakástűz ellenére! :)

Ha nem samsung topicba lennénk, és nem kéne a smart meg a 3d akkor LG-t vennék. Kiválóan müxik napi 5-10 órát és semmi bajom vele már ~6 éve.
Az újak sem hiszem hogy rosszabbak lennének!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#23857) sandró60 válasza amdk7 (#23855) üzenetére


sandró60
addikt

Nézd én már majdnem 1-éve használom a D5500-tv Nekem már fel se tünik a "hibája".A média lejászó része meg tényleg a legjobb.Azóta a szekrényben pihen a VeniceV13-média lejászó,pedig az se rosszAzért nézd meg a saját szemeddel olyan helyen ahol egy pendrive-vel próbálgathatsz :K

[ Szerkesztve ]

(#23858) Flashget válasza sandró60 (#23853) üzenetére


Flashget
félisten

Az LG képileg ha jobb is a médialejátszója nem felel meg az elvárásoknak.
Van még a Sony..na ők már alapból tíltanak bizonyos fájlok lejátszását na meg túl vannak árazva egy kicsit...más gyártó LED/LCD terméket nem is nagyon ajánlják.

Realme GT Master Edition

(#23859) Imco válasza amdk7 (#23855) üzenetére


Imco
őstag

Nekem is van egy 72-es cs-762ant samum amin felnőttek a gyerekek. Cca 12 éves.
Hibátlan TV.

A felhőkről meg csak annyit, hogy ha visszaolvasol, kinek így, kinek úgy felhős.
Nálam is az, abszolút nem zavar.
A divx mkv sub feltételnek gyak. majd minden média lejátszós mai készülék megfelel.
Kódolás probléma szokott lenni /ami nem feltétlen a TV bűne/, illetve a felirat típusnál, névnél van némi megkötés típusfüggően.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#23860) amdk7 válasza sandró60 (#23857) üzenetére


amdk7
aktív tag

Igen, mindenképpen az lesz. :)
Csak gondoltam leszükítem a kört, hogy mit érdemes kipróbálni.

A plazmába ezt is néztem (virtuálisan): Samsung PS50C680
De max.: teljesítményfelvételnek 350W-ot írnak! :O
Olyan 120-130W fölé azért nem akarnék menni, a Full HD pedig azt hiszem már "természetes" igény lenne. :)

Igen, arra is emlékszem, mikor még különböző városokat kellett végigjárni ahhoz, hogy a boltban tudjunk venni szüleimmel egy "korszerű" fekete-fehér Román! gyártásu noname TV-t. :S Volt is öröm. :D
No de azóta annyit fejlődött a technika, hogy el sem lehet mondani. Ha csak a mobil piacból indulok ki, akkoriban még nem is "létezett" mobil magyarországon.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#23861) delig


delig
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy UE40D6500-as tv-t. Digitális kábelünk van a Digi-től. Eddig set top box-on néztük a tv-t, mivel a réginek nem volt DVB-C tunerje. Ennek ugyebár van, és használnánk is.
A probléma: minden csatornát megtalál, kivéve a 121 MHz kategóriába tartozókat (M1HD, M2HD, Duna, Duna World HD).
Már beszéltem a Samsung-al, a Digi-vel, de használható választ nem kaptam. Nézegettem neten, próbáltam átállítani a régiót, de semmi, uúgy hiányoznak. Próbáltam kézileg is megkeresni az adatokkal, ott sincs semmi.

Valakinek volt már hasonló problémája? Ha igen, milyen megoldás volt a jó? Örülnék neki, mert így eggyel kevesebb kütyü az állványon, eggyel kevesebb távirányító, és vinném vissza a Digi-hez a boxot, az meg mínusz egy ezres havidíjból.

Remélem tudtok segíteni!

Köszönöm a válaszokat!

(#23862) vilmaboy válasza Tomcy7 (#23844) üzenetére


vilmaboy
őstag

Erre még nem jöttem rá én sem... Allshare-t is átállítom másik mappára, de cseszik csinálni amit mondok. csak a c\document....video stb-t használja s tetü... :W

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#23863) greatdoki


greatdoki
tag

d6500 -hoz szeretnék tv program listát szerkeszteni számítógépen. tudnátok segíteni milyen progival kellene vagy hogy működne ennek menete?
köszi

(#23864) Flashget válasza delig (#23861) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem is digikábel van.
Addig jó nálad is a történet, hogy koax bemegy a tévébe.
Csatorna keresésnél mit állítottál be?

még valami.
pár napja nálam is ugyanez volt illetve annyi a különbség, hogy rossz mínőségben jött. mint nálad. kiderült mezei kontakt hiba volt (azt ne kérdezd miért ez a 4 csatorna jött rossz mínőségben csak) miután átnéztem a koaxot a bekötéseknél.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#23865) Flashget válasza greatdoki (#23863) üzenetére


Flashget
félisten

itt van

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#23866) vilmaboy válasza Imco (#23856) üzenetére


vilmaboy
őstag

"Az újak sem hiszem hogy rosszabbak lennének!" én ezzel ebben a formában nem értek egyet, h csak azért emrt a régi jó violt, az új is biztosan tutkó. Öregapám ladája si jó votl akkoriban, de az újak egyenesen ratyik :Y persze nem kötekedésből írtma... csak, h szerintem az új, mivel teljesen más esetleg még a gyártónál kiforratlan technikákon alapszik, egyáltalán nem biztos, h jó is, csak mert a régi az volt.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#23867) vilmaboy válasza delig (#23861) üzenetére


vilmaboy
őstag

rokonoknál nem tudom miért, de csak akkor evett meg bizonyos csatikat miután kivettük a boxot a sorból az új, már digituneres tv miatt, ha a hátuljába beletoltuk a dekóder kártyát, amit a box helyett adtak. Ne kérdezd, h miért c sak egy részénél kellett az adóknak... másikaknál meg nem... így volt... ennyi... a technika mumusa :Y

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#23868) Napfénysüti válasza vilmaboy (#23866) üzenetére

Pedig a Ladák is rég rosszak voltak már akkor. Azóta nem mernek sokan 150k km fölött futott autót venni. ;] Pedig igenis van afölött is élet, illetve autó. :D
(mondjuk annyiban igazat adok hogy a maiaktól már én se várnék el akkora futásteljesítményt mint egy régebbi normális géptől :K )

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#23869) lehasznalo válasza amdk7 (#23849) üzenetére


lehasznalo
tag

Tegnap téma volt, hogy a samu saját lejátszója nem tudja a 24-pt, ami sajnos ahhoz vezet, hogy ghostingolni fog, akad stb. A tv tudja a 24-p-t, de a lejátszó csak 50hz-es. Így amennyiben külső játékosról tolod hdmi-n, elméletben nem fog akadni, ghostingolni...
A kérdés már csak az lenne, melyik az a lejátszó amit érdemes venni? Ami akár 3d 1080-at is visz akadás nélkül.

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#23870) sandró60 válasza lehasznalo (#23869) üzenetére


sandró60
addikt

A kérdésedre a választ a szakértőktől ebben a topikbanmegtalálod

[ Szerkesztve ]

(#23871) kaboska válasza Napfénysüti (#23868) üzenetére


kaboska
aktív tag

Azért a LADÁT ne szóljuk le 1 samsung tv topik-ba!Az én 2105-ös benzin-gázos 22 éves ladám-ba 300 000 km körül van!A magyar utakra világbajnok!Autópályán tudja a 130-at és az autógáz majdnem fele a benzinnek!Még akkor is ha 1-2 l-el többet eszik belőle!

"Fej vagy gyomor"

(#23872) delig válasza Flashget (#23864) üzenetére


delig
tag

Kábelen keresek, digitálison.
Kerestem már a hálózaton is, kerestem már teljesen is.
Mikor megkaptam a csatornák adatait a digitől, akkor a kézinél azokat is szépen beírtam, de ott sem talált.
Most újra boxról megy, minőséggel nincs baj, de megnézem a kábeleket is.

(#23873) delig válasza vilmaboy (#23867) üzenetére


delig
tag

Rákérdek, hátha nekem is adnak kártyát. Köszi

(#23874) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Nem a ladákat akartam leszólni :) hasonlatként írtam mindennemű összefüggés nélkül :) lehetett volna éppen makkor cipő is. régen jó volt, ma már elég ratyi... off vége :)

A kártyára visszakanyarodva... a digi ügyfélszolgálaton adnak minden zokszó nélkül, persze ha van nekik raktáron. Mondjuk szokott lenni. fel is szokták helyben programozni. nekem legalábbis készen adták. cupp az interface-be és már ment is... Az első kártya ingyenes. minden további tévéhez 1500 / hó, ha jól emléxem.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#23875) Navika75 válasza delig (#23872) üzenetére


Navika75
csendes tag

kézi keresés, beirod a frekit és megtalálja

(#23876) sityupityu válasza vilmaboy (#23874) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak azt nem értem hogy digikábelnél 4 csatorna miatt miért kéne kártya? HBO stb az rendben,de M1,M2? Én ilyenről még nem hallottam,pedig nálunk is digikábel van. Mondjuk az is igaz,hogy arra sem tudok választ adni hogy miért nem tudja befogni azt a négy csatornát.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#23877) vilmaboy válasza sityupityu (#23876) üzenetére


vilmaboy
őstag

ezért írtam, h fogalmam sincs mi lehet az oka, de a jelenség olyan mint az 51-es körzet... Nem létezhetne, de mégiscsak van... :B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#23878) sityupityu válasza vilmaboy (#23877) üzenetére


sityupityu
veterán

Érdekes az biztos. :)

Navika75! Írta hogy úgy sem találja.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#23879) leslieke válasza sityupityu (#23876) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem kell semmilyen kártya. Kábel bedug Tv-be, csatornánk keresése és kész. Még a kódolt adókat is megtalálja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23880) sityupityu válasza leslieke (#23879) üzenetére


sityupityu
veterán

Én ezt értem,tudom hogy megtalál mindent,nálunk is így van. Az HBO-t úgy értettem,mint kódolt csatorna hogy nézni tudd. Csak nála hogy tűnt el az a négy csatorna,ezt nem értem?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#23881) Flashget válasza sityupityu (#23876) üzenetére


Flashget
félisten

Nincs semmilyen kártya a diginél kivéve a HBO packot.
Koax be a tévébe, akár hálózati akár full keresést indítottam bejött minden csatorna.

Realme GT Master Edition

(#23882) Flashget válasza sityupityu (#23880) üzenetére


Flashget
félisten

Nálam konkrétan kontakt hiba miatt :D

Realme GT Master Edition

(#23883) leslieke válasza Flashget (#23881) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Full keresésre találta meg nálam is az összes csatornát.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23884) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Nahh... Szóval.. a diginek van olyan hálózata, ahol pl egy kábelen jön a digi másik 2-3 szolgáltatóval egyben. talál a tv 200 csatornát alapban. ha nincs box, akkor ezekhez a hálózatokhoz kell a dekoder kártya, mert nem fog bejönni csak az analóg csatorna. Viszont minden adóból lesz 2-3 db, mivel másik szolgáltató is használja a hálóüzatot... nem muszály elhinni urak, de pl rokonéknál ez így van. tapasztalat. van ahol igenis kell az a nyomoronc kártya :W tehát lehetséges :Y mint írtam is. náluk is ez votl a szitu :) részemről a téma jegelve... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#23885) sityupityu válasza Flashget (#23881) üzenetére


sityupityu
veterán

Valami megoldás majd csak lesz,kíváncsi leszek mi a hiba. :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#23886) air76


air76
tag

Csak annyi,hogy akinek NEM samsung az androidos telója,és kellene rá az allshare progi.Annak ajánlom az "iMediaShare Lite"hogy töltse le a marketről! :D Sorry!Lehet hogy ez csak nekem újj! :U

(#23887) nightshadow válasza Napfénysüti (#23854) üzenetére


nightshadow
veterán

Ezt a plazma sokat fogyaszt dolgot már annyian mondták de még egy épkézláb bizonyítékot nem láttam róla. Sőt ahogy nézem etsztekben már nem olyan vészes. Vagy mennyi az a nagyon sok? Tud valaki nekem valamit mutatni amin tényleg látszik hogy a plazmák lezabálják a gatyáját az embernek?

Panasonic TX-L42E30E LCD:
- átlagos fogyasztás kalibráció után: 76 Watt
(forrás: [link])

Panasonic TX-P42G30E plazma:
- átlagos fogyasztás: normál/THX/játék – 231/207/223 Watt
- átlagos fogyasztás kalibráció után 68-288 Watt, átlagosan 204 Watt
(forrás: [link])

[ Szerkesztve ]

(#23888) sandró60 válasza nightshadow (#23887) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem annó az első generációs LG plazmám volt tavalyig (6év).Tapasztalatból mondom,hogy a mostani led tv és az emlitett plazma fogyasztása között ég és föld különbség van
A plazma:300-400Wat
A led:100Wat alatt,persze függ a különböző efektek beállitásától
Többek között ezért is cseréltem a plazmát ledre :K

[ Szerkesztve ]

(#23889) sonye


sonye
senior tag

Helló!

Rég írtam a fórumba, de azért olvasgattam.
Mi ez a nagy háború a Samsung ellen? fölösleges háborogni, mert 100%-ot tökéletes dolog NINCS!!! Mindig fog találni az ember a technikai eszközeiben olyat, amit hiányol benne.

fogyasztói társadalom vagyunk. Ma már a minőség és a mennyiség nem feltétlen van egyenes arányban. Én nem is nevezném panel lottónak a samsung Tv vásárlást, inkább TV lottó. Van olyan széria, ami jobban sikerül, van ami nem. Mivel a mérnököket is szinte ostorral hajtják, a TV-inket pedig szerencsétlen betanított munkások építik össze, akik éhbérért vannak foglakoztatva, akkor mit várunk minőséget??

Emlékeztek még az annó divatba jött mp3-as lejátszókról, ami olyan volt, hogy hosszúkás, 1 elemmel ment, és a végén volt az USB? Na mindenki istenítette, hogy milyen szuper. Én később vettem picit, mind a többiek. 3X cseréltem, mert mindegyik megnyekkent valamitől. Mások meg még a mai napig használják...

Én a Panasonic Quintrix 100HZ síkképcsüves 72cm-es CRT TV-met cseréltem 37D6100-ra.
A régi TV-n úgy nézett ki a kép, mikor fehér volt a kép, mintha a panel közepén ketté lett volna törve. Szóval olyan fura csík volt benne. Még a mai napig is szépen működik ettől függetlenül (anyósom szereti :) ) De pl a TV távirányítója csapnivalóan rossz volt. A munkahelyemen a Tv kistesója van, annak is ugyanolyan rossz a távirányítója.

A szép LED TV-m bal sarka meg felhősödik. Ha oldalról nézem akkor olyan jelenséget látok, mintha 2-3 ovális alak lenne a képben. vonalszerű izé. Gondolom a LED rosszul világítja meg azt a részt vagy valami ilyesmi. De csak nagyon világos képeknél látni. De ettől függetlenül nagyon szép a képe szemből. És valljuk be nem oldalról néz az ember TV-t. Viszont meglepő, hogy LED-es LCD létére milyen szépek a színei még oldalról is.

A TV hangja a régivel szemben, hát olyan mintha lavórból szólna, de alap TV nézésre megfelel. A mozizáshoz meg ott a házimozi optikai bemenete.

Sajnos tényleg szomorú, hogy 180-190 egy közép kategóriás LED TV, és még vannak benne hibák is, de attól még minőségi darab!
Én elégedett vagyok a Tv tudásával. Lenyűgöző a FullHD a régi CRT után. A 3D is jó arra a célra, hogy kicsit belekóstoljon az ember, hogy mi is az. Pl az Avatár 3D tökéletesen szép 3 méterről nézve.

Szó volt itt a TV processzorának a gyengeségéről meg a filmek darabosodásáról.
Ha kikapcsoljátok a TV-t egy pillanatra, mikor elkezdi az akadozást, aztán újra vissza, akkor megszűnik a hiba. A hiba az, hogy a TV memóriája túlcsordul és nem tudja törölni.
Remélem, hogy az itt említett chiptuning készlet hamarosan jön.

Szóval a végszó, hogy nem kell annyira sötéten látni a dolgokat!

(#23890) sityupityu válasza air76 (#23886) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is ezt használom már jó ideje Htc-n :K

Nightshadow : Mondjuk azért nem mindegy hogy 68 vagy 288 Watt. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#23891) delig válasza leslieke (#23879) üzenetére


delig
tag

Én is így csináltam, többször is. Teljes keresés digitálison, hálózati keresés digitálison, teljes keresés digitális + analóg, hálózati keresés digitális + analóg, de semmi.
Keresgettem neten, ott írták, ha az országot átváltom, pl hollandra, akkor van esély, de olyan nincs... Egyéb van, arra is dettó uaz a szitu.
Ha hazaértem a kábelt meglesem még.
Mindenesetre a boxot visszakötöttem, azzal nincs semmi baj. Max abból kilesem az adatokat ha megtalálom, hátha azzal menni fog.
Az érdekes az, hogy a keresésnél vizsgálja a 121MHz-t, de semmit nem talál, pedig van ott van 7-8 csati (SD, HD), meg rádió, de semmi.
A másik érdekes, hogy kimentettem pendrive-ra a csatornalistát. A tv szerint 89 csatorna van, a lista meg 99-ig van számozva, és pár helyen látszik, hogy kimaradnak számok, vszin a hiányzó csatik helyei.
Jelenleg nincs más ötletem, mint amik eddig voltak. Kicsit csalódott vagyok, hogy ez van. Ha a sok román, észt meg minden más szar csatornából hiányozna leszarnám, de F1, foci, és pár műsor miatt idegesít, hogy pont ezek hiányoznak.

Mindenesetre a kérdés még él, aki használható ötletet tud, örömmel várom.
Aki nem hiszi, annak felveszem videóra, meg csinálok képet és felrakom.

Köszönöm

(#23892) Tomcy7 válasza vilmaboy (#23862) üzenetére


Tomcy7
tag

Ááááá!!!

Akkor hagyom egyenlőre...
Nem tudok én sem jobb megoldást már mindent kipróbáltam.

(#23893) kischico


kischico
tag

:DD az olimpián egyedül a 100 méteres síkfutás döntőjét fogják 3db-ben közvetíteni :)) :D hááát jól kitesznek magukért... az a 10 másodperc biztos felejthetetlen lesz :C

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#23894) Napfénysüti válasza nightshadow (#23887) üzenetére

Na így oké ha valaki alá is tudja támasztani azt elfogadom. Meg látom sandró60 is írta hogy neki saját tapasztalata van róla. :R
Csak az zavart hogy úton útfélén hangoztatták ezt a fogyasztás dolgot de még nem láttam róla mérést.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#23895) bbazso válasza delig (#23891) üzenetére


bbazso
tag

Sokszor nekem sem jön be az összes csatorna. ELőször az RTL nem volt meg, másodjára a Cool meg a TV2, harmadjára m1, m2.
Azt hiszem a tv vevője nagyon érzékeny a jelszintre és ha kicsit is gyenge nem érzékeli. Nekem néha csatornaváltáskor is kiírja , hogy nincs vagy gyenge a jel.
Végül úgy sikerült az összes csatornára rákeresnem , hogy Plug and Play menüben beállítottam mindent előlről és teljes keresést próbáltam csak digitális adókra.
Azt a listát pedig örökre elmentettem.

(#23896) Flashget válasza delig (#23891) üzenetére


Flashget
félisten

skandináv országra kell keresni náluk is DVB-C van

Realme GT Master Edition

(#23897) szelidorzo válasza delig (#23891) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Valaki emlegette a robbanós ColorStart.
Saját idejében nem volt az annyira vészes, mint amennyire híresztelték. Volt benne anyag az igaz (55kg), rohadtul utáltam ha helyszínen nem lehetett gyógyítani, s be kellett vinnem a szervizbe, hogy megcsináljam. A képcsöve csodákra volt képes, nem győztem némelyiket demagnetizálni. A kigyulladásban és képcsőrobbanásban a vénasszony userek is bőven benne voltak. Téli időszakra volt jellemző. A TV jellegzetesen az ablak alatt volt, szellőztetéskor rányitották az ablakot. a hirtelen hűlő alkatrészeken kicsapódott a pára, (külön "panelon" volt a tápegység rész, szép nagy elkókkal) ablak bezárása után TV bekapcsol, nedves panelon az elektronok rossz irányban zárlatot okozva kószálnak, s esetlegesen a gyúlékony alkatrészek lángot fognak. De sok esetben a robbanás túlzó hír volt, csak az elkó pukkant el. (annak is van szép hangja)

A Te problémádat szinte biztosan az alacsony jelszint okozza! Valószínű a box-nak érzékenyebb a tunerja és képes venni, illetve feldolgozni a jelet, a TV bemenete pedig érzéketlenebb, s a jelzett frekvencián érkező adattal nem tud mit kezdeni, ezért tovább lép, mintha nem is lenne ott semmi. (analóg adásnál más lenne a helyzet, ott látnál valami szemcsés képet) A digitális jeltovábbításnál a hiba ekként jelentkezik. Ha van rendes jel (most felbontásról nem ejtünk szót), akkor szellemképmentesen rendes képet kapsz. Ha megfelelő a jelerősség, de valami zavarja a hálózati továbbítást (főleg földi/műholdas digi adásnál) akkor kockásodik, illetve kimerevedik (megtartja az utolsó érvényes hibátlan jelet a memóriában) a kép.
Kábeles esetén ez kevésbé jellemző.
Ha gyenge a jel annyira, hogy hangoláskor nem képes feldolgozni a jelet, akkor az eszköz tovább lép, mintha nem is érzékelt volna ott csatornát, míg más frekvencia blokkban, ahol erősebb a jel, ott gond nélkül működik.

Lehet kérni a szolgáltatót, hogy szintezzen a jelen, de ha minden egyéb csatorna rendesen jön, akkor megfelelő a jelerősség és inkább a lakásban lévő koax kábelt kell rendes minőségűre cserélni. (javasolt a 3 szoros árnyékolású 75 Ohmos kis csillapítással rendelkező kábel használata) A gagyi antennacsatlakozókat is el kell felejteni és rendes roppantós fajtát használni, mert minden testelési hiba képes okozni olyan interferencia hibákat, hogy utána a felharmónikus jelek megszórják valamelyik frekvenciablokkot, s azokat az adókat, amik abban vannak, nem tudod nézni, ha nem elég érzékeny a tuner bemenete.

Szóval házon belüli kábel és csatlakozócsere 99%, hogy megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#23898) Flashget válasza szelidorzo (#23897) üzenetére


Flashget
félisten

nekünk azért lett fekete-fehér orion 60 vagy 70, mert az nem robbant :DDD

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#23899) Imco válasza vilmaboy (#23866) üzenetére


Imco
őstag

Értem, és igazad is van bizonyos szempontból.
Ez a márka hűség. Valamilyen alapon döntést kell hozni.
Bár 100%-nak kevés, de kiindulásnak elég egy jó referencia, vagy pozitív saját tapasztalat.
Írtam már többször, ha a média és a smart fejlettebb lenne az LG-ben, azt vettem volna, részben a fentiek miatt.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#23900) Imco válasza szelidorzo (#23897) üzenetére


Imco
őstag

Én emlegettem, de csak poénból.
Egyébként Munkácsi colorral kezdtük. :)

Üdv! Imco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.