Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) cc_rider válasza mezis (#22094) üzenetére


cc_rider
csendes tag

Oks!

(#22102) air76 válasza oszy78 (#22085) üzenetére


air76
tag

Köszi oszy78!Kipróbálom!

(#22103) pisteeke


pisteeke
tag

Sziasztok

hát, jó régen jártam erre, és azóta alaposan elszaladt a topik! :D :D
Nálam (amenyiben érdekel benneteket) semmi változás allshare ügyben. Illetve annyi, hogy letöltöttem egy alkalmazást, a "Twonky" -t, és ezzel próbálkozom most. Eddig úgy tűnik működik, bár az ingyenes verzióban sok funkció (pl. tekerés stb.) nem működik. Lehet, hogy előfizetek rá, ha beválik, ha már samuék nem képesek megmondani, miért nem műxik az alkalmazásuk!
Más. Ma haza hoztam a UPC madiaboxot. Őszintén megmondom, csalódás! A már digitális adással sem lett jó a kép! elégé szemcsés, semmiképen nem mondanám élesnek! Igaz, hogy UPC- éknél a HDMI kimenetű mediabox csak a HD díjcsomaggal jár, ami + 2000 ft.- ami megint megér egy misét... Nem értem miért?!? na mindegy! Ami viszont elszomorít, hogy a csatornák nem kereshetőek ki a tv-n! :W :W :W vCsak külső forrásként jön be, és a mediaboxon tudok váltani! Így viszont elesek egy csomó funkciótol, amit a TV nyújtana! Én csinálok valamit rosszul, vagy ez így a normális???? Próbáltam már a digitális csatorna kereséssel, az analóg és digitális csatorna kereséssel, de semmi! nem talált semmi! Nem értem, miért! Ráadásul a kép is el van csöppet csúszva! Ha alul van valami felirtat, például híradónál, a széle majdnem kilóg bal oldalon! :(((
Megmondom őszintén, kezdek kiábrándulni a tv- ből!

ja, és most láttam, hogy azóta két frissítés is kijöt a 6500 -ra! Erről van valami tapasztalatotok? érdemes foglalkozni vele? mit javítottak rajta? köszi előre is az infókat. :R :R

A másik érdekesség, hogy tegnap írtam a samunak, hogy mi a helyzet a skype kamerával, mert még novemberben elküldtem a papírok másolatát, de kamera sehol! Erre jön vissza a válasz, hogy " regisztrációja a terméknek nem volt sikeres, mert 14 számjegyet adta meg, a 15 helyet, és a papírok meg nem érkeztek be hozzájuk!" Na, ez azért is furi, mert a regisztráció után, szinte azonnal megjött a válasz e-mail, hogy sikeresen regisztráltam a tv-t, tehát akor nem értem, most hogy mondják, hogy mégsem! A papirokat meg ajánlott küldeményként adtam fel, tehát annak utána fogok járni, hogy ki vette át! Nem értem miért ilyenek, de én kiábrándultam a samsung termékekből! Pedig eddig semmi bajom nem colt velük, viszont ez kritikán aluli! :(

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#22104) Flashget válasza pisteeke (#22103) üzenetére


Flashget
félisten

Én mikor regisztráltam samu terméket a +2 hónap garanciáért, kinyomtattam a papírt és hozzáraktam a garihoz amit adtak. Nyomtasd ki és mutasd meg nekik, hogy a hiba nem nálad van.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#22105) pisteeke válasza Flashget (#22104) üzenetére


pisteeke
tag

Igen, ezt fogom tenni. Válaszolok nekik, ahol mellékelni fogom a levelüket, miszerint kitolták a garit + két évvel, és be scannelem a feladóvevényt is, hátha meg fogom őket győzni! De biztos megtalálják a megfelelő magyarázatot! Már nem lepődöm meg semmin! De mindegy, kenjék a hajukra a skype kamerát! Ami viszont biztos, hogy mostantól egy gombostű sem fog bejönni a házba, ha az samsung, legyen bármennyire is intelligens! :S csalódás! És mindenkinek el fogom mondani a tapasztalataimat!

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#22106) kischico válasza pisteeke (#22103) üzenetére


kischico
tag

Sajnos csak a beltérin tudsz majd csatornát váltani. Thome sat-os vagyok és sikerült ''kiharcolnom' hd-s beltérit. Jobb a kép mint scart-on ha nem is hd-s az adás. Megrendeltem a hd-s csomagot, kicserélték a beltérit, utána pedig egy hét múlva lemondtam. Nem hűségidős :D Azt nemtom hogy ezt az upc-nél el lehet e játszani..

Az utolsó frissítés óta mintha jobb lenne a kép mert már nem állítgatom minden órában :D

[ Szerkesztve ]

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#22107) air válasza pisteeke (#22103) üzenetére


air
nagyúr

Az UPC digital ilyen. Nálam is így működik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#22108) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hát ahogy olvasom sok felhasználó szemét eléggé bántja felhősödés. Ez nem lenne akkor mindenki boldog lenne.

Elég gáznak tartom, mert nagyon feltűnő dolog ez és érezhető mindenkinél a keserű szájíz.

Szóval rángathatja bármelyik gyártó a vállát hogy ez ilyen de majd vesznek az emberek mást aztán nézhetnek.

(#22109) urbanjozsi válasza pisteeke (#22103) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ha alul van valami felirtat, például híradónál, a széle majdnem kilóg bal oldalon! :(((
A mediabox-on belül állítsd át a képméretet!
Én kifizettem a UPC-nek a +2000Ft-ot a HD boxért, és +8HD csatornáért. Így már klasszisokkal jobb a kép, és már élvezem a tv nézést. Sima SD box-nál kínlódás volt csak(UE40D6100)

(#22110) novkolt2 válasza sonye (#22084) üzenetére


novkolt2
csendes tag

Szia,
volt nekem is egy hasonló kérdésem de választ nem kaptam. Azóta megoldottam: ha megvannak az analog csatornak drótot cserélsz és kézileg rákeresel a dvbt csatornára és igy megmaradnak az analógok a digiket pedig beteszi elébük.

Egy érdekesség: Kingston DT101 8GB formázta a TV(d6100) es siman mükodik vele a PVR, Time shift

(#22111) RudY


RudY
addikt

Szerintem egy hasznos oldal kalibráláshoz (is)
[LCD TV Calibration]

A cikkben említett teszt lemezek letölthetők "bizonyos" oldalakról. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22112) bigdady válasza air (#22107) üzenetére


bigdady
nagyúr

nálam is

(#22113) bigdady válasza urbanjozsi (#22109) üzenetére


bigdady
nagyúr

nálam is kilóg. mediaboxban hogy lehet állitani?

(#22106) kischico
upc-nél dvr-es a hd box, szerintem azt visszakérnék, nem?

[ Szerkesztve ]

(#22114) urbanjozsi válasza bigdady (#22113) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

menü-beállítások-tv beállítás

(#22115) morMi


morMi
csendes tag

Van akinek hasonló Samsung házimozija van, mint nekem? HT-D350.

Wifin küldöm át a filmet, most már optikai kábellel kötöttem össze a tvt és házimozit. Valamiért nem az igazi a hang azonban. Valamit állítanom kéne házimozin? Surround hangfalak egyáltalán nem szólnak rendesen, de hang tesztnél szóltak szóval jól össze van rakva. Valami beállításbeli baj lehet, hogy rendesen szóljanak.

Milyen módra rakjátok hogy rendesen szóljon? Vagy lehet hogy gépről streamelés közbe van valami gond?

[ Szerkesztve ]

(#22116) morMi válasza morMi (#22115) üzenetére


morMi
csendes tag

Pl. ha DTS-re kapcsolom az egyik filmet aminek eredetileg DTS az angol hangja akkor nem szól. Valaki aki ért hozzá egy kis magyarázatot adhatna ezekről a DTS/PCM/Dolby meg hasonlókról. Guglizgatok én de nem teljesen tiszta.

(#22117) urbanjozsi válasza morMi (#22115) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

menü-hang-további beállítások-spdif kimenet-pcm vagy dolby digital

(#22118) Mumus1986


Mumus1986
csendes tag

serviio-t tudja valaki, hogy hogy kell telepiteni, meg h mire jó? Mert sokat látom itt a fórumon, de nem tudom...

(#22119) sandró60 válasza morMi (#22116) üzenetére


sandró60
addikt

A tv menűjében is kapcsolod vagy csak a média lejátszó részénél?A film egyáltalán tartalmaz DTS-t?Az eősitőben nem kell külön bekapcsolni valamit?

(#22120) morMi válasza sandró60 (#22119) üzenetére


morMi
csendes tag

Film dts-t tartalmaz azon gondolkozok hogy dlna-n streamelés közbe lebutítaná a media server a hangot? Létezik ilyen?

Megtaláltam a tv menüjébe és átraktam pl dtsre akkor tök néma volt az egész.

[ Szerkesztve ]

(#22121) bigdady válasza urbanjozsi (#22114) üzenetére


bigdady
nagyúr

csak jobbra és balra lehet, össze szét nem :(

(#22122) kisspepe válasza pisteeke (#22103) üzenetére


kisspepe
tag

Ha a tv-n akarod beállítani a UPC csatornáit, úgy, hogy ne kelljen használni a médiaboxot, akkor venned kell a tv-hez egy cryptoworks kódolást tudó CI modult. Abba beteszed a UPC kártyát, a parabolaantennát rákötöd a tv-re. Ezután lekereheted a műholdas csatornákat, amit azután rendezheti kel, mert sok egyéb kódolt csatornát is talál a műholdon.

Ahhoz, hogy ez működjön, feltétel, hogy a régi szürke beltéid legyen. Abba még cryptoworks kódolású kártya van, mely nincs párosítva az eszközzel. A felvevőpiac beltéribe már nagra kódolású kártyát adnak, ami párosítva van a beltérivel, így más készülékbe használhatatlan.

Nekem D6500-as tv-be működik.

(#22123) bbazso válasza morMi (#22120) üzenetére


bbazso
tag

A házimozid nem tudja a DTS hangzást.

Dolby Digital elérhető
Dolby Pro Logic II elérhető
MP3 erősítés elérhető
Power Bass (mélyhang kiemelés) elérhető
8 hangmód
Giga Sound elérhető

Csak magyar DD hangsávot hallgathatsz rajta.
Olyan filmeket keress.

Vagy a DTS-t csak a tv-n hallgatod.

Nekem ht-c330 as van. Ugyanezt tudja.

[ Szerkesztve ]

(#22124) bbazso válasza novkolt2 (#22110) üzenetére


bbazso
tag

Ugyanez a pendrive+tv, de nekem nem megy a felvevés. Mondjuk az új fw vel még nem próbáltam.

(#22125) morMi válasza bbazso (#22123) üzenetére


morMi
csendes tag

Szóval Dolby Digital hangsávosat keressek. És a PCM az micsoda?

(#22126) urbanjozsi válasza bigdady (#22121) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Nekem olyan nincs;-)
Kepernyobeallitasoknal a 16:9 van kivalasztva, igy nem marad le a szele.

(bocs az ekezetekert, mobilrol irok)

(#22127) RudY válasza morMi (#22116) üzenetére


RudY
addikt

Próbálj meg pár tuti DTS demót, ha ezek se mennek, legalább szűkül a kör.

[TestSounds]

[link]

[Demoworld]

(#22128) válasza pisteeke (#22103) üzenetére



tag

A képarányt beállítottad a box-on? Box-on: menü-beállítások-tv beállítások-képernyő formátum
16:9 és jó lesz:).

Esküszöm hogy tudom mit csinálok.....

(#22129) RudY válasza RudY (#22127) üzenetére


RudY
addikt

Hopp, ez bizony nem támogatja a DTS-t:

[HT-D350]

Sok helyen valóban betették a specifikációk közé, de ez nagy hiba volt.

(#22130) pisteeke


pisteeke
tag

kischico, air, köszönöm a válaszaitokat! Szomorúan veszem tudomásul! Kérdés, hogy vajon a t-homnál is így van e? Mert ha nem, akkor megpróbálom lesztornózni a upc-t, és átmegyek a t-homehoz! Azért az gáz, hogy van a tv- nek egy szekér funkciója, és nem használható, mert ilyen bénák a szolgáltatók! :W :W
urbanjozsi ha kérem a hd csomagot a upc -től, azon sem változik semmi? marad csak a mediaboxon való csatorna váltás??? vagy ott már a HDMI kábel miatt más a helyzet? Kikereshetőek a csatornák a tv-n is?

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#22131) morMi válasza RudY (#22129) üzenetére


morMi
csendes tag

És ha dts hang van angolul egy mkvba akkor PCM-mel lejátszva miben lesz más a hang? Ehhez a hang részhez annyira nem értek hogy elképesztő.

(#22132) urbanjozsi válasza pisteeke (#22130) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

A tv-n igy sem lehet keresni, viszont szebb a kep:-)

(#22133) bbazso válasza morMi (#22125) üzenetére


bbazso
tag

(PCM technika - PulseCode-Modulation)
Az analóg jelek időben és értékben folyamatosak, viszont a digitális jelek időben és értékben elkülönülnek, diszkrét mintákból állnak. Az egyes mintákhoz bináris kódok tartoznak, melyek digitális áramkörök segítségével alakulnak át analóg jellé.
A DVD-Audio ugyanazt a lineáris PCM felvételi formátumot alkalmazza, mint a CD.

Bármilyen PCM kódolást képes kezelni 4-től 32 bites mintákig, bármilyen mintavételezési frekvenciát 1 és 1 048 570 Hz között 1 Hz-es lépésekben és 1 és 8 között bármennyi csatornát. A csatornák csoportosíthatóak, így a sztereó vagy 5.1 surround hanganyag esetén a kódolás kihasználja a csatornák közötti hasonlóságokat is.

(#22134) bbazso válasza morMi (#22131) üzenetére


bbazso
tag

Lényeg : Ha DD hangsávot küld a tv a hifidbe akkor az tuti 5.1 lesz .
DTS nél szerintem kimegy a jel , de a hifi nem képes kezelni .
PCM módban próba cseresznye. Nem tudom neked megnézni, nem vagyok perpill. otthon.

[ Szerkesztve ]

(#22135) morMi válasza bbazso (#22134) üzenetére


morMi
csendes tag

Ezer hála, majd még tesztelgetem Dolby Digitallal, már működött az 5.1, de PCM módba nem.

(#22136) bizsi17


bizsi17
csendes tag

Sziasztok!

Gazdája lettem egy Samsung UE40D6570-nek (Euronics akció). Megszerkesztettem a csatorna listát, az itteni fórumon belinkelt Samsung Chanel Editorral (a többi ajánlott progival nem működött, hiába töltöttem vissza az .scm fájlt). Ezek után viszont eltűnt a GUIDE funkció!!! Mindegyik csatorna esetében azt írja: NINCS INFORMÁCIÓ! Tudna nekem valaki segíteni, hogy miként lehet visszanyerni ezt a funkciót, mivel elég fontosnak tartom, és TTX helyett is ezt használom. Elnézést, ha valahol már taglaltátok ezt a problémát, egy darabig visszaolvastam a fórumot, de hát sok a komment. :)
Más: megkapta valaki is a regisztráció mellé járó ajándék Skype kamerát?!?

üdv,
bizsi17

(#22137) pisteeke válasza kisspepe (#22122) üzenetére


pisteeke
tag

Ez igazából nem parabola, hanem kábel. N4em tudom, hogy milyen kódolású a kártya. Hirtelen nem találtam jobb képet a beltériről a guglin, de itt elég jól látszik: Róla van szó!

ha az az ára, hog vennem kell valamilyen kütyüt, hogy a tv-re tegyem a csatornákat, akkor legyen, megveszem, csak ott nézhessem őket! :D Esetleg be tudnál linkelni valamit, hogy mire gondolsz?
köszi a segítséget előre is. :R

(#22128) TŁ, (#22109) urbanjozsi ép most állítottam 16:9 -re! Köszi a segítséget, így már tökéletes! :R :R :R
egy gonddal kevesebb! ;)

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#22138) Superbad válasza Mumus1986 (#22118) üzenetére


Superbad
tag

Médiamegosztó program amit számítógépre kell telepíteni, így hálózatba kötve a tv-ddel nézheted a gépeden levő tartalmakat.

(#22139) kisspepe válasza pisteeke (#22137) üzenetére


kisspepe
tag

Azt nem tudom, hogy kábeltévé-nélkül hogy megy. Milyen kódolású a kártya. Ha nincs párosítva az eszközzel, akkor valószínű az is működik CI modullal. Azonban ebben nem tudok segíteni.

(#22140) pisteeke válasza kisspepe (#22139) üzenetére


pisteeke
tag

mindenesetre köszi, rákérdezek upc-éknál! :D hátha mondanak valami okosságot! ;)

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#22141) RudY válasza pisteeke (#22130) üzenetére


RudY
addikt

Már volt róla szó többször is, a T-Home box remekül kiváltható.
D5500, WayteQ Conax modul, digitális kábel csomag és a box megpihen :C

(#22142) novkolt2 válasza bbazso (#22124) üzenetére


novkolt2
csendes tag

USB1 (HDD) ebben nekem elsőre elindult, én is meglepődtem mert úgy gondoltam kevés lesz neki az írási sebessége. HD műsort 50 percet tud felvenni 8GB-ra
nekem sem a legujabb FW van hanem a gyári

[ Szerkesztve ]

(#22143) pisteeke válasza RudY (#22141) üzenetére


pisteeke
tag

És ez esetleg a upc esetében is igaz lehet? (mond, hogy igen... :) )

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#22144) bbazso válasza morMi (#22135) üzenetére


bbazso
tag

Nah haza értem.
Nekem DTS esetén alapból PCM re rakja a tv a hangkimenetet. Át akartam váltani DTS re de belemerevedett a tv.
PCM esetén van hang a házimozin, de az csak sztereo jel.

(#22145) morMi válasza bbazso (#22144) üzenetére


morMi
csendes tag

Okés akkor mostmár tudom, hogy 5.1hez csak dolby digitalos hangsávos filmet szedjek. PCM esetén nekem is stereoba adta.

(#22146) Ati007


Ati007
őstag

ha valakit érdekelne skype kamera keressen meg privátban az ajánlatával :)

(#22147) air válasza kisspepe (#22122) üzenetére


air
nagyúr

Ez csak UPC direct-nél működhet, kábeles UPC digital-nál nem. Ott a kártya mindig párosítva van a STB-szal.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#22148) air válasza pisteeke (#22143) üzenetére


air
nagyúr

Nem működik!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#22149) kisspepe válasza pisteeke (#22140) üzenetére


kisspepe
tag

Nem tudom kábelnél hogy van, de műholdasnál van minden körzetbe egy szaküzlet akik végzik a szerelést, és ha valami baj van, akkor a javítást is. Ha kábelesnél is így van, akkor az üzletet aki szerelte lenne érdemesebb felhívni, mert a UPC ügyfélszolgálat nem hiszem hogy érdemben tudna válaszolni. Ők azt fogják mondani, hogy nem lehet.

Ok most láttam a fentebbi hozzászólót. Ha air jól tudja, és párosítva van a kártya a készülékkel akkor nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22150) air válasza kisspepe (#22149) üzenetére


air
nagyúr

Az Index UPC kábeltévés fórumában jó néhányszor kitárgyaltuk. Nyugaton 1-2 országban már van STB mentes szolgáltatás, nálunk még csak nem is tervezik, hogy a jövőben lenne ilyen.
Az UPC direct pedig egy teljesen független cég a kábeles szolgáltatótól, náluk azért lehetséges.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.