Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) Rolii16 válasza mrzed (#22475) üzenetére


Rolii16
csendes tag

Nem kulso a felirat, marmint kulon file, hanem benne van az mkv-ba.

(#22552) roberto211


roberto211
őstag

ue40d5000nél az a átalakítós része,a csatlakozóknál. ahol oda van írva hogy component/av in/ l/r audio. Az képes 5.1 térhatás hang kibocsátására, vagy hiába kötök rá 5.1et csak sztereóba fog szólni??

Ami a dvi-hdmi csati alatt van arról beszélek.. LINK

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22553) vlevi válasza InfiniteReality (#22541) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Szvsz a fekete képkocka közéillesztés villogás"érzetet" kelt. "
Hát, végülis a Samsungnál nagyot alkottak, amikor évekkel a CRT tévék eltűnése után feltalálták a vibráló képet :DDD
Amúgy pedig nem szúr be fekete képkockát, erre ui. elektronikailag képtelen. Ehelyett a LED háttérvilágítást kapcsolja ki/be

(#22554) InfiniteReality válasza vlevi (#22553) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Tudom:) A hatás ugyanaz. Villog (de csak érzésre mert nem látom).
De ha kikapcsolom ezt a vackot és bekapcsolom az SVP-t, akkor folyós képet látok mint egy D6, 7 vagy 8-as sorozatú TV-n.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#22555) Daniel Alves válasza WolfLenny (#22509) üzenetére


Daniel Alves
őstag

teljesen jogos :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#22556) roberto211 válasza roberto211 (#22552) üzenetére


roberto211
őstag

??? :F

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22557) roberto211


roberto211
őstag

UE40D5000-en van ez a clear motion 100hz funkció?? És ha igen hol lehet bekapcsolni??

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22558) Flashget válasza roberto211 (#22545) üzenetére


Flashget
félisten

de nem mondok semmit inkább a tv ről, emrt mindjárt jönnek a bombázások.. "nagy sz.r, 50hz.-es, lg be sokkal jobbak vannak , blabla"
Mutasd meg hol lett leírva az 50Hz szar? Pár napja ezeket olvasom D5000 tulajoktól, mintha valami kisebbségi komplexusban szenvednétek.

A samut szidtuk amiért átbassza a vevőket! Ezt írtuk. Ráadásul ezt már ők maguk ismerték el csak pr maszlagba csomagolva.
És ha (nem kell semmi ficsőr pl. smart)ugyanazért a pénzért lehet kapni valós 100Hz-es tévét ráadásul picit nagyobb méretben 42"-ban akkor nem a D5000 ajánljuk. De azt nem írtuk le hogy szar az 50Hz. Ha valakinek nem telik D6xxx-re akkor alternatívaként az LG LK530 bőven jó lehet a képe miatt De azt is elmondjuk az LG média lejátszója nem kezeli a DTS, level 5.1-t ebben a samsung jobb. Nekem már jöttek vissza köszönő levelek mikor megnézték mindkettőt (amig nem fogytak ki a boltok)melyiknek szebb a képe és úgy választotak. Azt pedig megjóüsolni nem tudom én sem melyik a megbízhatóbb tévé, mert mire elromlanak addigra már senki nem beszél róluk az újabb tipusok miatt.
Kijönnek a 2012-es modellek és már nem a Dxxxx jelűek lesznek napirenden. Lásd a siker darabot a C650-t Már csak elvétve említik fw-k miatt.

Sharp egy régi japán cég. Régen arról voltak híresek, hogy az új dolgokat először ők dobták piacra. Akkor még a samsung meg a Gold Star (mai nevén LG)nem volt sehol sem. Még az átkosban 1980-ban hozott a keresztfater a nyugodt németektől egy sharp márkájú bazi nagy dög dupla kazettás magnót. belehet pötyögni hanyadik számot játsza le a kazettáról mint egy cd lejátszón. Én meg bámultam úristen ilyen is van? :)
Régi cég, de már csak a nevéből él..

Realme GT Master Edition

(#22559) Franky74


Franky74
tag

Sziasztok!

Én karácsony ellőtt újítottam 1 Samsung UE40D5000 LED Tv-t. A régi 70cm-es(100Hz) Panát száműztem miatta. Miután elolvastam az itteni a hsz-eket, kicsit megijedtem, h mit vettem(?), de szerencsére SEMMI bajom vele!
Gyönyörű a kép, olvassa a tv az MKV, Avi, Xvid kiterjesztésű fájlokat.
Nem látom a 100 Hz hiányát, nem fárasztja a szemem...
Felhősödést nem vettem még észre, biztos van, de nem zavaró.
1db 500Gb külső vinyót kötöttem rá(LG), szépen olvassa, full HD-s filmekkel is megbírkózik.
A beállításokkal nem sokat variáltam, biztos lehetne még finomítani.

Egy szó mint 100, aki nem akar netes, 3D, csilli-villi TV-t, kis kompromisszumokkal, tudom ajánlani.

(#22560) roberto211


roberto211
őstag

UE40D5000.-hez tudtok linkelni/írni egy optimális,jó beállítást?? :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22561) air76


air76
tag

Én meg úgy voltam vele,ha lecserélem a jó "öreg"sony 72-es 100Hz-s tv-m,akkor az utódja is minimum addíg bírja mint ő.Műszaki cikkeket mindíg úgy vásároltam,hogy nem egy két évre hanem hosszútávra.És ha hosszabb ideig akarod használni,(tehát nem akarod sűrűn lecserélni)az álltalába több lébe is kerül.(pl:számítógép)A tv választásom is úgy volt,hogy"tudjon mindent" amit a mai kor megkövetel, és azért maradjunk a realitás talaján árba is.(200 ezer)Így esett a választásom a 40D6500-asra.Én sony-t akartam volna,de szolgáltatásokban,designben a samu jobb volt.Az LG-nek igaz hogy jobb a 3D-je,de ezzel a márkával nem vagyok kibékülve.Összeségében nem bántam meg,a full 3D-t azt sajnálom, de a 4db szemüveg és a skype kamera,ja meg az 5év gari valamennyire kárpótol.

(#22562) Flashget válasza air76 (#22561) üzenetére


Flashget
félisten

nekem Panasonic mezei 50Hz-es 55cm 12 éves tévé is van még..bár már szegényke néha elfelejti a sárga színt :D De ha mégsem akkor még mindig jó a képe 12 sőt..lassan 13 lesz ősszel :D

abban viszont szerintem egyetérthetünk ezek a lapos tévék nem fognak 12 évig üzemelni...de ha mégis az is olyan elavult lesz mint a panasonicom.

Realme GT Master Edition

(#22563) InfiniteReality válasza roberto211 (#22560) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nálam ez jött be:
http://itcafe.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_16679-16679.html

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#22564) roberto211 válasza InfiniteReality (#22563) üzenetére


roberto211
őstag

Köszi, most már nekem is jó.. :D de a hdmi black level szintet lowra tettem ,nem normal.-ra mert akkor nagyon szürkés.. egyébként így nagyon szép a kép.. :D Sokkal jobb mint mikor régen fel lett b..sz..va minden szinte majdnem maxra, kivétel 1-2..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22565) samsuung válasza roberto211 (#22552) üzenetére


samsuung
csendes tag

Az csak hang bemenet,kimenet optikai kábelen van (nézd meg a papírját ott le is van rajzolva).

(#22566) roberto211 válasza samsuung (#22565) üzenetére


roberto211
őstag

Huu b..szki :( Van valami ötleted hogy egy logitech x530at hogy kössek rá esetleg??

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22567) mezis válasza roberto211 (#22552) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Illetve nem kijön, hanem bemegy. (Left, Right = Bal, Jobb) Az 5.1 SPDIF-en jönne ki optikain vagy koax-on, ha van olyan rajta.

Ha SCART adptert adtak, azon esetleg kijön a sztereo hang, amikor a tunerével nézel műsort.
Egyébként csak a fejhallgató csatlakozón.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#22568) roberto211 válasza mezis (#22567) üzenetére


roberto211
őstag

:( :( Huuha.. Pedig fontos lenne rákötni.. csak rca van rajta s cső.. Semmi más.. Tudod ez igazából szerintem pc re lett tervezve, nem tv-k re meg a régi xboxra.. Mert az igazság az, hogy veszek egy új slim boxot, és azthittem azon még van rca 5.1 Na ma nézem már azon sincs, csak optikai van rajta.. na mondom ezt nem hiszem el, mert azthittem van rajta mint a régi xboxon.. De háát nincs.. :(( Adtak scart adaptert, de most sztereo hangra fölösleges rákötni, a tv hangszórójával meg nem nagyon tudok mit kezdeni, játékra, meg filmre nem a legjobb élvezet azt ugye tudjuk.. :D

Más: egyébként ami nem vészes áron van, és jó is olyan optikai-s hangrendszert tudtok ajánlani??

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22569) mezis válasza sonye (#22550) üzenetére


mezis
nagyúr

"Így van a 7 ingyenes csatornám meg van 3 rádió is"

Ezt a levegőből, antennáról kapod, vagy a kábel TV társaságod kábelen adja ?

mezis

(#22570) mezis válasza roberto211 (#22568) üzenetére


mezis
nagyúr

Samsungék biztosítják a házimozi gyáruknak is a piacot......

mezis

(#22571) roberto211 válasza mezis (#22570) üzenetére


roberto211
őstag

Hát igen.. :D Ez igaz... Érted most vettél egy tv-t és akarod rajta használni a hangrendszert, de nem tudod mert ugye nincs a hangrendszereden optikai.. És ez miatt most nem tudok csak kirángatni a zsebemből 50-60k-t.. Mind1.. És ha 2.1et kötök rá azt "kiadja" a tv??

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22572) roberto211 válasza mezis (#22570) üzenetére


roberto211
őstag

És pc közreműködésével nem lehet szerinted valahogy összemachinálni?? :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22573) mezis válasza roberto211 (#22571) üzenetére


mezis
nagyúr

Tapasztalatom szerint csak olyankor, amikor tunerről jön a hang (analóg vagy digitális adás).
Ha kívülről jön (DVD lejátszó), akkor süket a SCART. USB-ről lejátszva csak holnap tudom megnézni. Illetve hallgatni.

A PC machinációt nem tudom. (A PC-ről akár 7.1-es hangot is kicsalogathatsz.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#22574) samsuung válasza roberto211 (#22534) üzenetére


samsuung
csendes tag

Allshare nélkül is tud ,Pl.: a tv és a laptop simán felismeri egymást és kiírja a rajta lévő médiatartalmat(film,kép,zene) ,zárolt tartalmakat nem látja ,a lejátszás külső médialejátszóval a tv-t választva lejátszhatók ezek is,vagy a megosztással is próbálkozhatsz.

(#22575) roberto211 válasza mezis (#22573) üzenetére


roberto211
őstag

set top boxrol jön a tv.. thome iptv.. egyébként nem is annyira ratyi a set top box mert van rajta azon 5.1 rca csati, meg optikai, ethernet(ezen jön a tv, IPTV) , stb.. Na és ha pl a set top boxal össze lehetne játszani valahogy hogy pl: xbox használat közben is jöjjön a hang, ne csak mikor azt használom , úgy jó lenne.. Mert svideo is van rajta, meg ilyen coax összekötő kábel, stb..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22576) sonye válasza mezis (#22569) üzenetére


sonye
senior tag

Helló!

A kábelszolgáltatón jön a jel. Meg is lepődtem.

Látom kínlódsz hangkimenet ügyben. A régi házimozim RCA-n kapta a jelet a TV fejhallgató kimenetén. Stereo jelet adott ki a TV, de a házimozi képes volt 5.1-re alakítani. Mindegyik hangszóró szólt. itt jegyzem meg, hogy a házimozi eladó :B

(#22577) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok,
nagy szívfájdalmam, hogy kivonták a forgalomból a C650-es típust. Igaz, nem LED-es volt, de S-PVA paneles, és eszméletlen képe volt. 140.000 körül volt, amikor levették a gyártósorról.
Szeretnék egy kb. ilyen képminőségű TV-t, 3D egyáltalán nem fontos.
Melyik Samsung 40"-est tudnátok ajánlani 170.000-ig bezárólag?
Előre is köszi! :R
üdv

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#22578) zolynet


zolynet
addikt

Hali!
Samsung UE46D5000/Samsung UE46D5500 tv-t néztem ki.
Az lenne a kérdés hogy érdemes-e megvárni a március-áprilist, amikor kijön az új széria és lejjebb nyomja a régi modell árait vagy nem?
5-10k-n nem hezitálnék, mert addig is bőven kihasználnám a tévét. Illetve most van olyan lehetőségem hogy az áfát vissza tudnám nyalni. (sajnos csak magam részére :( ... ennek is nagyon örülök) Azaz a tévét ~147k/158k-ért meg tudnám csípni.
Emlékszik itt valaki hogy tavaly hogy módosultak az árok akkor amikor az új széria kijött és a régi árai módosultak? :F

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#22579) sityupityu válasza sonye (#22576) üzenetére


sityupityu
veterán

Lehet hogy mindegyik hangszóród szólt,de kétlem hogy 5.1-ben

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22580) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!

Valaki szakértő vagy aki a Samsungnál dolgozik elárulhatná mikor kerül a boltokba a 32D5500 típusú LED tv! Nagyon eltünt! Mi az oka ennek? (2010-es tvt meg kapni :F)
Netről továbra sem veszek sem extreme digitaltól!
MM CORA, euronics jöhet szóba
Köszönöm!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#22581) mezis válasza sonye (#22576) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm, már nem kínlódom a hang kimenettel. (Jó volt a fórumról a SCART javaslat, a búgást meg tökéletesen kivédi egy galvanic isolator.)

Most megnéztem, USB-ről lejátszáskor sem jön ki hang a SCART-ra.

Nem reklám miatt, de melyik cég a kábelszolgáltatód ? (Az enyém UPC, de tavaly októberben a kábelen az analóg adás mellett csak a saját digitális műsoraik jöttek, kódolva. A szabad DVB-T-s földfelszíniek nem. Ez sem olyan nagy baj, néhány dB-es antennával padlástérből jön ez is, csak kapcsolgatni kellaz antenna bemenetet.)

mezis

(#22582) mezis válasza roberto211 (#22575) üzenetére


mezis
nagyúr

Az SVIDEO -ról úgy nézem nem jön ki hang.

mezis

(#22583) Flashget válasza sonye (#22576) üzenetére


Flashget
félisten

A kábelszolgáltatón jön a jel. Meg is lepődtem.

digikábel? Mert ott mindig is jött koaxon tévé mellett rádió is..analogon vagy 8 csatorna a digitális sávon petőfi,bartók,kossuth

Realme GT Master Edition

(#22584) air76 válasza zolynet (#22578) üzenetére


air76
tag

Hali!Szerintem nem érdemes.Mert annyival nem lesz olcsóbb,maximum eltűnnek a boltok polcairól a D5000,5500-es szériák.Ezek is úgy járnak mint a 65xx modellek.
Asszem tavaly április,május körül jöttek be a "D" sorozat,és novemberre lett "jó"ára.Valahogy így lesz az "E" sorozattal is,bár ez annyi mindentől függ...

[ Szerkesztve ]

(#22585) nightshadow válasza bélanéni (#22577) üzenetére


nightshadow
veterán

nagy szívfájdalmam, hogy kivonták a forgalomból a C650-es típust. Igaz, nem LED-es volt, de S-PVA paneles, és eszméletlen képe volt.

A C650-nél is volt panellottó, nem mindegyik volt S-PVA paneles.

Szeretnék egy kb. ilyen képminőségű TV-t, 3D egyáltalán nem fontos.
Melyik Samsung 40"-est tudnátok ajánlani 170.000-ig bezárólag?

A 6-os sorozat az, amelyik tulajdonképpen a C650 utódjának tekinthető, csak sajnos ezek már edge-Led-esek, ezért hajlamosabbak a felhősödésre. Ez nem azt jelenti, hogy mindegyik felhősödik, mert ez készülékfüggő. A 3D-ét sajnos megkapod a 100Hz mellé, ha kell, ha nem. A panellottó itt is jelen van, nem biztos, hogy Samu paneles lesz. A 40D6100 az jelenleg kb. 170k: [link]

Érdemes ezt is elolvasni: [link]

(#22586) Rolii16


Rolii16
csendes tag

Sziasztok. Sikerult megoldanom a feliratos problemat az allshare-on keresztul. A belso feliratokat nem olvassa az mkv-bol, csak a kulso srt file-okat :)

Tegnap bemmentem a servizmenube es orommel lattam hogy A-s pannel (samsung pannel) van benne :)) Ha samu panel van benne akor azt jelenti hogy S-PVA?

A tv-m ue40d6500.

(#22587) nightshadow válasza Rolii16 (#22586) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha samu panel van benne akor azt jelenti hogy S-PVA?

igen

[ Szerkesztve ]

(#22588) galileo69


galileo69
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy Samsung 40uec6000-es led tvm van és ha rákötöm hdmivel a gépet, xboxot, ps3-at a meghülyül.Ez alatt azt értem h ha pl erdöbe megyek a fák zöldebbek mint mikor megállok. Szoftvert frissitettem de semmi :( mi lehet a baja?:S

[ Szerkesztve ]

(#22589) sonye válasza mezis (#22581) üzenetére


sonye
senior tag

Helló!

Nem reklám a szolgálzatóm, mert ez a váci kábelszolgáltató. Semmi upc meg tréhóm stb. Mivel a cég tavaly áttért a digitális szolgáltatásokra, gondolom ezért jönnek az ingyenes HD csatornák is. A poén az, hogy a cég erről hallgat, mert settop boxokat reklámoz inkább, hogy vedd meg a drágább szolgáltatást.

(#22590) air76


air76
tag

Hali!A samsung oldalán nem találok firmware frissítési menüpontot.Néztem több tv-nél is,de sztem levették.A terméktámogatás alatt volt, a förmwer frissítés,de eltünt?! :(
Most akkor manuálisan(pendrive-n)nem lehet frissíteni?d6500

[ Szerkesztve ]

(#22591) bbazso válasza air76 (#22590) üzenetére


bbazso
tag

Terméktámogatás fülön, további segítség link. Megjelenik a letöltések fül.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22592) air76 válasza bbazso (#22591) üzenetére


air76
tag

Ok,megvan!Köszi! Ez a "további segítség" régen nem volt!

[ Szerkesztve ]

(#22593) kischico válasza air76 (#22592) üzenetére


kischico
tag

Az C6500
D6500-t nem találok.... :U

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#22594) Morphipapa


Morphipapa
csendes tag

Sziasztok!
40D6100 vásárlásán gondolkodom és információt szeretnék gyűjteni a külső eszközre (USB HDD) történő rögzítésről.
-Van-e lehetőség TV nézés közben más csatornáról felvenni?
-Lehet előre beprogramozni, hogy mit vegyen fel?
-Képes kikapcsolt állapotban (kikapcsolt képernyővel) rögzíteni?
Válaszotokat előre is köszönöm!!

Üdv

(#22595) bluobluo


bluobluo
aktív tag

erre valaki? [link]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#22596) bbazso válasza kischico (#22593) üzenetére


bbazso
tag

(#22597) air76 válasza kischico (#22593) üzenetére


air76
tag

Ha megvan a tv-terméktámogatás-kicsit jobbra lejjebb-további segítség-aztán megjelenik a letöltések fül-a tv kép felett-és ott lesz:kézikönyvek-firmware-szoftverek.....
Régebben nem volt így "eldugva"

[ Szerkesztve ]

(#22598) Bobby81


Bobby81
tag

Hali!

Van itt valaki, akinek a D5000-re sikerült PVR-t csalogatni valahogy. Esetleg próbálkozott vele valaki?

(#22599) RudY válasza bluobluo (#22580) üzenetére


RudY
addikt

Már nem kerül forgalomba, megunták a 100Hz vitát ;-)

(#22600) ipod2


ipod2
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, teljesen értetlenül állok/ülök a TV-elött ...

Adott egy Samsung D6500, egy wifi router és egy laptop. Szeretném kihasználni a DLNA adta lehetőségeket, de egyelőre kevés sikerrel. Az All Share és a Samsung PC Share manager egyáltalán nem hajlanó kommunikálni egymással (TV/laptop). Egyszer sikerült a Serviio-val csatlakoznom, de a TV kikapcsolása után már az sem. Illetve ha letörlöm a Serviiot (csak a 0.6.0.1 verzió) a gépről, restart és újra telepít akkor megint megy, de csak addig amíg a TV-t ki nem kapcsolom.

Valaki tudna segíteni, mert lassan megőrjít és szerintem ez nem normális ...

Ha nem gond Privátba válaszoljatok, ne szemeteljük tele a topicot feleslegesen :)

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.