Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) Hsanyika1 válasza liszi70 (#24350) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

javítás[link]

(#24352) donceleger8 válasza -HajTömeg- (#24349) üzenetére


donceleger8
őstag

nálam működnek!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#24353) DM-Fan válasza rappit4 (#24339) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mert az új modelleken már nem kapcsolható ki ez a funkció. Semmi értelme, de nem kapcsolahtó ki. Különösebb gondot nem okoz, úgysem észleled a hatását.

Get Moded!

(#24354) Gabor970 válasza spiky03 (#24345) üzenetére


Gabor970
addikt

"Annyiért odaadom amennyiért vettem" ...hogy te milyen rendes vagy! Aranyba kellene önteni neved :))

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#24355) WhiteWalker válasza liszi70 (#24342) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Most leszedtem a Media Player Classic Home Cinema-t és próbaként belenéztem a Batman Rises-be (mkv file) ég és föld a különbség a km playerhez képest... .A MPCHC képe éles és tiszta,míg a km playeré mintha "szemcsés" lenne...
Most csere lesz...eddig a km playert használtam filmnézésre.... én marha :W most azonnal nyugdíjba küldöm :DDD
Van valami extra beállítása a MPCHC-nak? Honnan tudom hogy a PC 24p-be tolja ki a jelet a tv-re?

[ Szerkesztve ]

(#24356) z123456789


z123456789
addikt

Kiteszem ide is, bár szerintem jó helyen kapirgáltam a kérdéssel.Esetleg valakitől itt kapok választ?

(#24357) liszi70 válasza spiky03 (#24345) üzenetére


liszi70
nagyúr

És 990-ért vetted, ami a linken van? Na akkor nézzük. 990 mínusz az áfa, hiszen se számla, se gari, nyilván az a minimum, hogy az áfát nem kapod meg, akkor az annyi mint 790 ft. Akárhogy is nézzük, használtnak számít, nem illik vadi új áron adni, nem olyan, mint amit én hozok ki a szalonból, simán levonhatunk a nettóból 20%-ot, ki a fene venné meg annyiért mint a bótba' ugye, tehát az annyi mint, 630 forint. Ennyiért megveszem, csak annyit kérek, a postaköltség legyen benne az árban És a szokatlanul nagy érték miatt, légyszi ajánlva add fel, kb 400-450 forintból megvan a postázás!
Köszi, priviben tolom a címemet, és még egyszer köszi!

(#24358) gyiku válasza liszi70 (#24357) üzenetére


gyiku
nagyúr

+ elsobbsegi, es akkor kb nullan vagytok, mehet a pirospont.

hüllő

(#24359) liszi70 válasza WhiteWalker (#24355) üzenetére


liszi70
nagyúr

Beállítások / Teljes képernyő / Use autochange fullscreen monitor mode-hoz pipa, utána minden felajánlott From FPS-To FPS-hez rendeld hozzá a megfelelő frekvenciát. Például 23.982-24.499 -hez az 1920x1080 24p-t és így tovább.

(#24360) trident1 válasza liszi70 (#24359) üzenetére


trident1
tag

És ha csak 1366x768-ig lehet?

(#24361) liszi70 válasza trident1 (#24360) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor az MPC-HC fel sem ajánlja az 1920x1080-as opciót, max. 1366x768-at fog kiírni.

(#24362) trident1 válasza liszi70 (#24361) üzenetére


trident1
tag

Akkor csak 1366x768-ban fog futni a tv-n?

(#24363) liszi70 válasza trident1 (#24362) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát amennyiben ilyen felbontású, HD Ready a megjelenítő, akkor igen. Ha full Hd a tévé, akkor az MPC-HC is 1920x1080-at fog felajánlani max. felbontásként.

(#24364) trident1 válasza liszi70 (#24363) üzenetére


trident1
tag

Bocs a hülyeségemért csak holnap kapom meg az 50ST50-et.A laptop-on állitgatom.Igy már értem.

(#24365) attikatm


attikatm
csendes tag

sziasztok!

Egy éve vagyok Pana tulaj egy UT30E-m van.Lenne néhány kérdésem és néhány észrevételem a tv-vel kapcsolatban.Örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot. :)
Észrevételek: A TV médialejátszója eléggé tré sajnos elég sokat szívtam vele így most ott tartok hogy vennék egy médialejátszót, 20-30 között lenne rá keret mit ajánlotok? :))
500-as 3.0 2,5" WD elements-em van amivel kb a filmek töredékét tudom megnézni a tvn mivel nagy részét fel sem ismeri, ha felismeri és elinditja akkor akad.(a 10GB feletti filmeket esélytelen vele megnézni.Az alatt meg lutri hogy mit visz tökéletesen.)Eddig Laptop volt a médialejátszó HDMI-n átjátszottam a képet és a hangot viszont a laptop megtelt meg megelégeltem így valami más megoldás után kell néznem. :( Probléma volt az is itt amit nem értek hogyha laptopról néztem a filmeket valamiért nem továbbította a TV a hangsávot az erősítő felé csak ha a TV médialejátszóját használom.A tv és az erősítő optikai kábellel van összekötve, ha laptopon játszom le se DTS se DD hang nincs pedig a laptop tudja a hangsávot kezelni a HDMI-n megint csak átmegy viszont a TV már nem küldi el az erősítőnek.3,5" WD külső tápossal viszont hibátlanul ment a TV lejátszója bármekkora filmet hiba nélkül vitt.Még ehhez a vinyóhoz ami nekem van megpróbálnám az Y tápot viszont nem találok hozzá mivel nem ismerem a csati fajtáját ami a HDD-n van. :(

szép napot mindenkinek

üdv
Attila

(#24366) spiky03 válasza liszi70 (#24357) üzenetére


spiky03
veterán

Igen tudom, hogy rendes vagyok. :D
Gari amúgy se volt rá azt mondták. :C

Csak azért gondoltam, hogy 1:1be átadom, mert ez olyan mintha te magad vagy bármi más vette volna.
Nah meg nem gondolnám, hogy ez olyan mint pl egy erősítő vagy tv, ami ugye nagyság rendel többe kerül.
Ezért bátorkodtam ugyan az áron adni, mint amennyin vettem, mert ugyan olyan állapotban van, mint amikor megvettem, kedden.

De mindenkitől elnézést kérek! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24367) Sanyyka válasza attikatm (#24365) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Én WD TV Live media playert javasolok.
Nekem ez van kb. 2 éve és nem is emlékszem olyanra, hogy valami megröccentette volna.
Olcsó és jó.

(#24368) DM-Fan válasza attikatm (#24365) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A TV beépitett lejátszóját felejtsd el, ezt mindig elmondjuk! A 30 eFt-os keretedbe belefér a Dune HD TV-101 lejátszója, vagy kis szerencsével használtan akár egy Popcorn A-200 is talán, de egy szintén Sigma chip-es WDTV is.

A laptopról játszva azért nem hallasz DD 5.1-et és DTS 5.1-et az erősítőn, mert a külső forrásból HDMI-n érkező hangjelet csak maximum sztereóra butítva tudja kiadni. Ezt is sokazor leírtuk. A TV belső lejátszója más tészta, arról kimegy a többcsatornás hangjel is - már amelyiket ott meg le tudja játszaní ugye.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24369) attikatm


attikatm
csendes tag

2-t kinéztem árban hasonló design-ra nem illetve tudásra is hasonlónak tűnik:

http://www.argep.hu/product_1166056.html

http://www.edigital.hu/Multimedia_lejatszo/Western_Digital_WD_TV_Live_Streaming_medialejatszo_(WDBGXT0000NBK-EESN)-p290494.html

usb 2.0 mindegyik, azt nem értem teljesen hogy akkor hogy lehet hogy ez tökéletesen viszi az akár 50gb-os BD-ket is?

a vinyóm meg gondolom hiába tudja a 3.0 mivel a lejátszó 2.0 ezért "lebutul" a vinyó is.

más:ezek is ömlesztve jelenítik meg a vinyó tartalmát?

köszii :C

(#24370) -HajTömeg- válasza attikatm (#24369) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Van ennek saját totyikja,nekem még az egreat r6s pro-t ajánlották.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#24371) DM-Fan válasza attikatm (#24369) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"usb 2.0 mindegyik, azt nem értem teljesen hogy akkor hogy lehet hogy ez tökéletesen viszi az akár 50gb-os BD-ket is?"

Már miért ne vinné? Az USB 2.0 is simán tud 20 MB/s sebességet, adott esetben még többet is (elméleti maximuma 35 MB/s). A BD50 ezzel szemben maximum 40-45 Mbit/s, ami ugye olyan 5-6 MB/s-nek felel meg. Ergo még ha dupla/tripla akkora sávszélességű lenne is a BD50, akkor is lazán átmenne az USB 2.0-n gond nélkül.

De kiszámolhatod máshogy is: egy 120 perces film ugyebár 7200 másodperc. Legyen a BD50 mérete 40 GB, azaz 40.000 MB. Ez osztva a 7200 másodperccel:

40.000/7.200=5,55 MB/s-re jön ki a film mérete és a 40 GB-ban már többnyire a több hangsáv, az extrák, plusz a menü is benne vannak, tehát egyidejűleg sosincs szükség még erre az 5,55 MB/s sebességű átvitelre sem. Ezért elég bőven a 100-as hálózat is a BD50 lejátszásához.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24372) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

udv

olyan egyszeru kerdessel fordulnek hozzatok, hogy milyen tv-t lenne erdemes most venni? ar kb 200k es annyi a kriterium h max 1,00m legyen a szelessege.

köszi

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#24373) mp54 válasza mrkorooo (#24372) üzenetére


mp54
senior tag

Csak hogy segítsem a hozzáértők válaszadását.....
NAGYON rossz kezdet, ha behatárolod előre a szélességét: tv-t választani elsősorban a nézési szokásokhoz kell, nem a rendelkezésre álló helyhez! Mindent meg kell tenni nagyobb hely csinálására, ha a többi szempont ezt kívánja!
-Ha van időd, olvasd el az 1. hozzászólást, akkor jobban tudsz kérdezni is és megérted a köv. kérdések fontosságát.
Válaszold meg a köv. kérdéseket:
-mit nézel rajta: tv SD vagy HD adást, DVD film, BD film?
-milyen távolságból nézed és ezt a távolságot mennyire (könnyen) tudod változtatni?
-3D érdekel-e? (véleményem szerint nem fontos...főleg ilyen kis méretnél)
A 100 cm már csak azért is szerencsétlen méret, mert a legkisebb plazma is (ha jól tudom) 42"=106-107 cm...

Plazmát érdemes, pld:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24374) DM-Fan válasza mp54 (#24373) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Abszolút egyetértek!

Csak annyi kiegészítést: ő az 1 métert a TV szélességére írta kritériumnak, nem a képátlóra! Szerencsétlen ugyanakkor a TV szélességét alapul venni, mert ugyebár a 42", 50" mind az átlóra vonatkoznak - ahogy magad is írtad. Szerintem ezzel nagyon sokan nincsenek tisztában, pedig a TV-k méretezése mindig is képátló alapján történt és nem panelszélesség szerint, úgyhogy nem értem, honnan veszik ezt sokan. A kérdező gondolom lemérte azt a helyet a szekrényben, ahová be kell férjen. Nos, így valóban nem szabad TV-t vásárolni.

Get Moded!

(#24375) mp54 válasza mp54 (#24373) üzenetére


mp54
senior tag

Elkövettem egy primitív hibát, a 42" az a képátló...
A linkelt 42"-os tv szélessége PAPÍRON 100,3 cm, de kétoldalt is kell (valamennyi) szabad helyet hagyni...

DM-Fan megelőzött....

[ Szerkesztve ]

(#24376) Gabor970 válasza mrkorooo (#24372) üzenetére


Gabor970
addikt

50-51"-es plazmát. Vagy pana 50UT50, vagy samu PS51E530/E550. Nem tudom, lenne-e más? Nem tudom, több-e mint 1m, de kicsivel talán igen. Helyet kell neki csinálni. Ha lesz sigma chipes mediaplayer, akkor a panasonicot mindenképp, ha csak realtek chipes lesz/nem lesz, akkor mehet a samu is.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#24377) DM-Fan válasza Gabor970 (#24376) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Már a 42"-os TV sem fér be 100 cm széles helyre, az 50"-os meg pláne nem, ráadásul ugye el is kell hagyni helyet a TV széle és a szekrény oldala között.

"Ha lesz sigma chipes mediaplayer, akkor a panasonicot mindenképp, ha csak realtek chipes lesz/nem lesz, akkor mehet a samu is."

Ezt nem igazán értem! A Samsung plazmák is ugyanúgy megkövetelik a normális, tényleges 24p (23,976) kadenciát tudó lejátszót, mint a Panasonic TV-k. Egyetlen kivételt a Samsung HD-Ready modelljei képeznek, amelyek külső forrásból sem tudják kezelni a 24p kadenciát, így ott gyakorlatilag tényleg mindegy. De sem az általad javasolt 51E530, sem az 51E550 nem HD-Ready, ennél fogva a kadenciakezelésük helyes, így azokhoz is kell a Sigma chip-es lejátszó, ha folyamatos képet szeretne kapni az ember. Ha ennyire nem igényes, akkor persze mehet a Realtek chip-es is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24378) Kleroo válasza DM-Fan (#24338) üzenetére


Kleroo
veterán

Nekem is csak mondták a dolgot,de szerintem ugyanazt a filmet próbálták végig. Más bibi nem lehet?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#24379) DM-Fan válasza Kleroo (#24378) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem gondolnám. Szerintem egyszerűen ráküldtek egy DTS, vagy DTS-HD hangsávot (vagy valami újabb codec-kel tömörített valamit), amivel a TV - érthető módon - nem tudott mit kezdeni.

Get Moded!

(#24380) Gabor970 válasza DM-Fan (#24377) üzenetére


Gabor970
addikt

valszeg kicsit kevertem a dolgokat. Korábban abban maradtunk, hogy hiába a sigma chipes mediaplayer, a samsung nem tud 2:2-es pull down módban működni. Mindenképp lessz egy bizonyos egyenetlenség a mozgásmegjelenítésben, és ezen a sigma sem segít. A pana tudja a ezt, és ha ez mellé még a 24Hz - 23,976Hz probléma sem áll fenn (ami a realteknél megvan, de a sigmásnál nem) akkor a panával minden szempontból tökéletes mozgásmegjelenítést kapunk.

de valóban, mivel a fenti két különböző probléma, ezért egy sigmás lejátszóból a samsung is profitál. szóval badarságot írtam.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#24381) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Üdv!
Erősen fontolgatom, hogy tavaszig beszerzek egy 50"-os Pana ST50-et, a tévézési szokásaimnak a plazma felel meg inkább (leginkább este, sötétben nézem). Ugyanakkor nálam a PS3 konzoljáték kiemelt helyen van, erre nem tudom mennyire felel meg ez a tv. Találtam egy 1-2 videót youtube-on, amik kétséget ébresztettek bennem az ST50 játékra való alkalmasságáról.
Erre gondolok pl.: [link]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#24382) kolosszus87 válasza kolosszus87 (#24381) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Rossz lett a link, itt van még egyszer: [link]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#24384) liszi70 válasza kolosszus87 (#24382) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az a kis foszforlag semmi az lcd input lagjához, meg utánhúzásához képest. (Stb.)

[ Szerkesztve ]

(#24385) Khelben


Khelben
nagyúr

Megnéztem ma tüzetesebben a teszkós akciót: 50ST30 184.990.-

(#24386) WhiteWalker válasza Khelben (#24385) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

melyik tecsóban nézted? linkeld már be légyszi,mert végig olvastam a szórólapjukat és a műszaki cikkek részt,de nem találtam.. :B

[ Szerkesztve ]

(#24387) mayday00 válasza kolosszus87 (#24382) üzenetére


mayday00
őstag

Arra a zöld akármire gondolsz?Amit lehet a jelenetben látni?
Ez ha filmet nézek előjön akkor is?Ez a zöld akármi?
Egyszerűen hiába van pénzed, nem kapsz jó tévét.Egyik rosszabb mint a másik.

Bármi bármit mond, CRT nél mai napig nem csináltak jobbat.
A régi tv ken, nincs után húzás, elmosódás, foszfor lag vagy mi, sávosodás semmi. Nincs igazam?
Miért nem azt fejlesztették tovább?
S kapnánk egy tökéletes tv-t.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24388) dedy70 válasza mayday00 (#24387) üzenetére


dedy70
tag

A crt-k sem voltak tökéletesek:

- káros sugárzás
- nem villogásmentes kép (nagyobb mértékű mint a plazmánál)
- képgeometriai hibák
- képélességi hibák
- gyenge felbontás

(#24389) ketkedo612 válasza WhiteWalker (#24386) üzenetére


ketkedo612
tag

Szerintem csak 1-1 db-ok vannak elszórtan ezért akciós újságban nem hiszem hogy szerepelnek.
Az egriben ma látam, csak 50UT30-at 185000 Ft körüli áron, Csak azért tűnt fel mert olcsóbb volt mint a 42UT50-es.
A hét elején a gyöngyösiben is volt kitéve egy UT30 vagy ST30-as, a méretére, árára nem emlékszem.

(#24390) mayday00


mayday00
őstag

Olyan pl hogy referencia Tv létezik?
hangfalból, erősítőből is vannak milliós cuccok.Professzionális.
Tv ből létezik?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24391) Gabor970 válasza mayday00 (#24390) üzenetére


Gabor970
addikt

[erre pl kíváncsi lennék]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#24392) Heffi


Heffi
őstag

Üdv!

Kérdezném, hogy Panasonic P50GT50E típusú tévéhez Samsung SSG-4100-s szemüvegek passzolnak-e? Lesz-e észrevehető minőségbeli romlás a képen a Panasonic szemüveghez képest? 1 Pana szemüveg árából 4 -5 db Samsungot lehet vásárolni.

(#24393) WhiteWalker válasza ketkedo612 (#24389) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

felhivtam a bp-i bécsi úton levő tecsót,már csak kiállítási darab volt belőle... :(((

(#24394) mayday00 válasza Gabor970 (#24391) üzenetére


mayday00
őstag

Ilyen tv ket hol kapok? Japánig kellene mennem?

Akkor vannak minden hibától mentes készülékek, csak hozzánk nem hozzák be.
Gondolom drága lenne, nem lenne rá kereslet.
Szóval a plazmánál, meg a lcd-nél is van jobb technológia?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24395) Warpig válasza Gabor970 (#24391) üzenetére


Warpig
aktív tag

Úgy látom a Mitsu nem aprózza el a tv-it. 65-ösnél nincs kisebb. Ahhoz lehetne faragni a bútorokat :DD

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#24396) liszi70 válasza Gabor970 (#24391) üzenetére


liszi70
nagyúr

Áááá, gagyi! Gesztus alapú vezérlés sincs benne!!!

(#24397) kpal


kpal
veterán

ennyire vibrál a Pana [link] :(

[ Szerkesztve ]

(#24398) rappit4


rappit4
őstag

Szerintetek hogy van a ranglétra a 2012-es plazmáknál? Az első mindenképp a vt50. Az alatt csak panák vannak egészen az ut-ig vagy van az ut-nál jobb samu esetleg lg? (képminőségben)

(#24399) gomzol válasza kpal (#24397) üzenetére


gomzol
tag

A videón legfeljebb, az eltérő képfrissítés miatt. Élőben tuti nem így néz ki.

(#24400) mayday00 válasza kpal (#24397) üzenetére


mayday00
őstag

Most ez komoly, hogy ilyen a minősége?Vibrál??
Így nem élvezhetetlen a film?
Mire cseréljem le jövőre a lcd-t, ha a plazma se kutya,

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.