Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) CoroStar86 válasza Gabor970 (#24069) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Nem sértődtem meg, de azért túlozni nem kell. A Pana-kitben található lejátszó előállított képminőségéről mindenhol nagyon jókat írnak pl., úgyh pár fillérnél azért mindenképpen többet ér már. :D Az, h kinek mi mennyit ér meg, mire van pénze/lehetősége, megint más tészta. Én is kinéztem már egy Pio erőlködő + JBL 5.1 párost, meg egy H/K erős + H/K 5.1 párost is, mindkét kombó 3 kilo. Tudom, h IGAZÁN jó minőséget ez alatt az ár alatt nem igazán tudok kapni, de kb 12-15 nm-re akkor is botorság lenne kilo50 feletti pénzt kiadni hangcuccra (főleg, h mint mondtam már, a szomszéd egy 2x5W-os magnóért is visított már...). Ha 150-ből kihozható egy 5.1 rendszer + erősítő + játékos AMI erre a kis szobára elegendő, arra hallgatom a javaslatot (szerintem nem valószínű, h van ilyen, mindent-egybe rendszerek közül meg szerintem, nincs olyan, amit tudnál ajánlani). Egyébként 4-5 éve egy ilyenem volt. Ennek a hangereje és -minősége nekem bőségesen elegendő volt anno. Ha a Pana-csomag minimum hozza ezt a szintet (erre azért van esély), akkor én már elégedett leszek. ;)

(#24152) liszi70 válasza DM-Fan (#24150) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a TV-det is ki tudod szolgálni nettel a HDMI-n keresztül."

Igen? Az ST50 HDMI bemenete ezt tudja? Bámulatos, hol tart ma már a tudomány! Mindegy, mert szerintem más eszközöm nemigen alkalmas erre. Hacsak nem a Dune, de sehol nem olvastam róla ilyet. (Mondjuk az semmit nem jelent.)

Természetesen a kábel kiviteléből látom, hogy valami nem kerek. Hogy finoman fogalmazzak, ellentmondást érzek a specifikáció (3D, 1.4, ethernet, 4K felbontás támogatás, high-speed, aranyozott csatlakozó stb.) és a termék kinézete és minőséget egyáltalán nem sugárzó kivitele között. Mondjuk ettől még megfelelhet a leírt műszaki tartalomnak, csak meglepő. (Mondjuk azt sem szeretem, hogy sok esetben gyengeségeket, és nem megfelelő minőséget próbálnak elfedni nagyon professzionálisnak tűnő kinézettel, többszörös áron.)
Szerinted lehetetlen, hogy ez a kábel megfeleljen a leírt tulajdonságoknak?

[ Szerkesztve ]

(#24153) Toobee válasza liszi70 (#24152) üzenetére


Toobee
veterán

Dune biztos nem tudja, mivel az még az 1.3-as szabvány alapján készült el.

https://barbieripnk.hu/

(#24154) KTTech válasza liszi70 (#24152) üzenetére


KTTech
veterán

Már párszor elmondtuk, hogy nincs olyan kábel, hogy 1.3 vagy 1.4... Mivel ha megfelelő árnyékolású a kábel, akkor mindegyikhez jó.
Jelenleg összesen ennyi féle kábel létezik:

Standard HDMI Cable – up to 1080i and 720p
Standard HDMI Cable with Ethernet – up to 1080i and 720p + ETH
Automotive HDMI Cable
High Speed HDMI Cable – 1080p, 4K, 3D and deep color
High Speed HDMI Cable with Ethernet – 1080p, 4K, 3D and deep color + ETH

Keress olyat, ami 24 AWG-s (vagy vastagabb - minél kisebb az érték annál nagyobb átmérőjű a kábel, jelen esetben 0,204mm2), aranyozott csatlakozós és nem fogod megbánni :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#24155) DVlad válasza rappit4 (#24121) üzenetére


DVlad
őstag

Urban legend, így ebben a formában.

(#24156) s7evcsenko válasza janos666 (#24148) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:Y
Hány méterről használtad azt monitornak? :B
Én is gondolkodom, hogy a 40-es LCD-met plazma vásárlás után berakom monitornak.
Nem gázosak a betűk megjelenítései? Pl Total commanderben? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24157) salapp válasza s7evcsenko (#24156) üzenetére


salapp
addikt

Mi az, hogy hány méterről használta monitornak?
Eléült, oszt csá'! Pláne, ha igazi hard core gamer is...
:))

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#24158) rappit4 válasza BBéci (#24139) üzenetére


rappit4
őstag

Nem tudom melyik állításra gondoltál. www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1257521076

(#24159) ata555


ata555
csendes tag

Hi!
A 50GT50E és az 50VT50E közti árkülönbözet "megéri" a pár extra többlet ill. a 50VT50-55VT50E közti nagyobb méret legyen a mérvadó?
Thx.

(#24160) Toobee válasza ata555 (#24159) üzenetére


Toobee
veterán

Ha van rá pénzed, akkor mindenből a legjobbat és a legnagyobbat kell venni!

https://barbieripnk.hu/

(#24161) Gabor970 válasza CoroStar86 (#24151) üzenetére


Gabor970
addikt

a pana BD lejátszói gyengébbek mint a pioneer hasonló darabjai. Amit linkeltél "házimozi" már csak a hátsó és center (ami talán a legfontosabb 5.1-nél) mérete miatt is nevetséges. Ha jól látom műanyagból van minden, .....ahh, mindegy, gáz az egész A hátsók kb mint a szokol rádió. Szerintem arra nem túlzás a szemét kifejezés, és nem tudom mi köze lenne a szoba alapterületéhez. A minőséget nem hangerőben mérik. Ha neked a tudat elég, hogy van 5.1, akkor hajrá! Az biztos, hogy abból a pénzből sokkal jobb hangzást hoznék ki 2.0-val, de biztos nálam magasabban van súlyozva a zenehallgatási igény is.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#24162) StLui válasza KTTech (#24154) üzenetére


StLui
veterán

Én csak azt nem értem, ha a csatlakozót már egyszer 1.4-nek hívják, akkor miért nem jó a high speed kábel helyett szintén 1.4-esnek nevezni a kábelt. Egy átlagember legalább tudja valamihez kötni, 3D-hez jobb kábel, jobb csatlakozó kell azt kész.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24163) Viktor81 válasza DVlad (#24155) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Nem tudom, a mondat melyik reszere gondoltal, de a masodik fele elvileg igaz:

A Pioneer és a Panasonic már korábban közös plazmaképernyő fejlesztési és gyártási terveken dolgozott, de ez év elején a felhalmozódó veszteségek és a válság miatt is egyre romló piaci kilátások miatt a Pioneer kénytelen volt kivonulni a képernyő üzletből.
Már ez év tavaszán tudni lehetett, hogy a Pioneer plazma technológiáját kutató és fejlesztő mérnököket a Panasonic foglalkoztatja tovább, de immár egy hivatalos dokumentum is igazolja, hogy a Panasonic a Pioneer plazmatechnológiájának és kapcsolódó szabadalmainak birtokába jutott.
Az alábbiakat a nyilvánosság számára is itt hozzáférhető 2009-es Pioneer éves beszámoló jelentésből idézzük:
„A vállalat 2009. április 28-án az Igazgatótanács ülésén határozott a plazmaképernyő panelekre és modulokra vonatkozó szabadalmai Panasonic Corporation számára történő átadásáról. A két vállalat 2009 május 15-én teljesítette a megállapodást. Ez az üzleti átalakítási erőfeszítések részét alkotja a képernyő üzletből való teljes kivonulási tervnek megfelelően.”

Annyibol furcsa a dolog, hogy amennyiben ez igy van, akkor 3 evvel kesobb miert nem eri el mondjuk a VT series az akkori Kuro-k minoseget ? Ezt soha nem ertettem....

(#24164) alázógyík válasza Viktor81 (#24163) üzenetére


alázógyík
őstag

"Annyibol furcsa a dolog, hogy amennyiben ez igy van, akkor 3 evvel kesobb miert nem eri el mondjuk a VT series az akkori Kuro-k minoseget ?"

Talán az előállítási költségek meg nem térülése? :U

(#24165) CoroStar86 válasza Gabor970 (#24161) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Mind1, majd meglátom, milyen, ha tényleg annyira ócska, akkor visszaviszem (talán offline is él a vásárlástól elállás lehetősége pár napig, majd rákérdezek) és beruházok ey 5.1 Pio erősítőre + 2.0 hangfalra és majd később bővítem további hangfalakkal.

(#24166) zapco1269 válasza Viktor81 (#24163) üzenetére


zapco1269
tag

Volt egy fejlesztés a KURO tv-ben amit nem adtak el a Panasonic-nak, mivel az nem az ő tulajdonuk volt.
Állítólag egy magán fejlesztő cégé. A Pioneer nekik fizette a szabadalmi jogokat.
Biztos a Panasonic is megtudná csinálni ill túlszárnyalni a KURO minőséget de az egyenlőre nem fér bele a a VT50 árszintjébe. Valószínű akkor egy 50VT50 750-800eFt karcolná a 65VT50 1,2-1,4M Ft lenne. Ezt jelenleg nehéz lenne nagy darabszámban eladni ebben az árfekvésben.
Szerintem KB még 2 generáció (VT70) és nyugdíjazhatják a KURO minőséget, persze ha megmarad még a PLAZMA üzletág.

(#24167) janos666 válasza StLui (#24162) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mert amíg az elektromos kompatibilitást megtartod, addig a digitális szabványokat szabadon cserélgetheted. Azokon a kábeleken is átmegy egy 1.4-es HDMI szabványban definiált formátum, amiket akkor gyártottak, mikor még 1.3-nál jártunk (pl. frame packed 1080p24 3D).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24168) z123456789 válasza Gabor970 (#24115) üzenetére


z123456789
addikt

Ìgy lesz.Kösz!

(#24169) janos666 válasza zapco1269 (#24166) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az a hiányzó szabadalom szerintem hamarabb kamu, mint az, hogy páran láttak már működés közben olyan prototípusokat (még 2010-ben), amiket a Pioneer ECC alapjain épített a Panasonic (nem tömeggyártásra tervezve, csak belső kutatási célokból, és nem is ítélték még piacra késznek).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24170) DM-Fan válasza StLui (#24162) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyes, HDMI 1.4 szabvány által behozott dolgok (pl. HDMI-ARC) az évekkel korábbi kábelekkel is simán működnek, viszont a kábelgyártók hajlamosak voltak ráállni arra, hogy rányomtatták a kábelekre, hogy 1.4 szabványú és ösztönözték (megtévesztették) a vásárlókat, hogy az új, 1.4-es szabványú aljzattal szerelt készülékeikhez vegyenek új kábelt, miközben adott esetben a meglévőkért is vagyonokat fizettek, ráadásul semmi szükség az újra. Ezért írja a hdmi.org is, hogy szigorúan tilos a kábelek verziószámmal való jelölése és csak az az 5 féle kábel létezik, ami KTTech kolléga az imént felsorolt, ahogy azt már számtalanszor leírtuk és elmagyaráztuk itt a topicban.

Get Moded!

(#24171) DM-Fan válasza ata555 (#24159) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Márcsak azért is megéri, mert a VT50-hez jár két Pana szemüveg is, a GT50-hez pedig nem - már ha fontos egyáltalán a 3D. A plusz méretet meg neked kell tudni, hogy belefér-e anyagilag. Élvezeti értéket tekintve minél nagyobb a panel, annál jobb, értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24172) DM-Fan válasza Viktor81 (#24163) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Annyibol furcsa a dolog, hogy amennyiben ez igy van, akkor 3 evvel kesobb miert nem eri el mondjuk a VT series az akkori Kuro-k minoseget ? Ezt soha nem ertettem...."

Sok tekintetben a VT-k már tavaly túlszárnyalták az utolsó Kuro-kat. Amilyen tekintetben meg nem, annak az az oka, hogy a TV-k ára duplázódna, ha ugyanazt a tchnológiát használnák fel, mint amit a Pioneer használt, márpedig pont ezt akarják elkerülni, ugyanis bármilyen sikeres is volt a Kuro-család, egyszerűen nen, volt fenntartható a gyártásuk. Meg lehet nézni, hogy az utolsó szériás Kuro-k árban hol jártak mondjuk egy mai 50VT50-hez képest.

Get Moded!

(#24173) rappit4 válasza Viktor81 (#24163) üzenetére


rappit4
őstag

Olyat is olvastam, hogy a fogyasztással is gondok voltak. Mondjuk azért megnéznék egy kurot és egy vt50et egymás mellett.

(#24174) liszi70 válasza KTTech (#24154) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Ezt az AWG értéket az általam linkelt kábel nem is írja. Na mindegy, nekem nagyon gyanús az egész, szerintem vastag átb@szás. Ez a kábel nem tudhat ennyit, mint amit írnak róla.

StLui (24162) :

A kácsa kábelen szerepel az 1.4 felirat, szóval ők használják kábelre is. Tényleg csak annyi, hogy az high speed.

(#24175) DVlad válasza rappit4 (#24173) üzenetére


DVlad
őstag

Én megtettem. :DDD

(#24176) StLui válasza liszi70 (#24174) üzenetére


StLui
veterán

Na akkor a KÁ-CSA sem ért a kábelekhez :D

Értettem én eddig is hogy mi van a kábelekkel, csak értelmét nem látom ennek a bonyolításnak. Átlagfelhasználó, mint én is, ilyen dugalj van, akkor ilyen kábel kell és kész, nem sokan akarnak ezen többet agyalni. Beszélünk itt szakszerű elnevezésekről mikor legtöbben a monitor, tv bemeneteket is kimenetnek hívják.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24177) rappit4 válasza DVlad (#24175) üzenetére


rappit4
őstag

Irigyellek! :D

(#24178) DM-Fan válasza rappit4 (#24173) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem meg leginkább az emberekkel vannak gondok. Nem értem, hogy miért elvárás egy TV-vel szemben, hogy maximum 80 W teljesítményfelvétele legyen. Egyszerűen nem tudom megérteni. Most az, hogy egy szutyok 40"-os LED-LCD ennyit vesz fel, az legyen annak az öröme, aki megveszi azt, aztán nézze is a szar minőségű egérmoziját és örüljön, hogy 13 óra alatt fogyaszt csak el a TV-je 48 Ft-nyi áramot.
Aki meg minőséget akart, az megvette a 60"-os Kuro-t, ami mondjuk maximum 300 W-ot vett fel átlagosan, így 3,5 óra alatt fogyaszt el 48 Ft-nyi áramot, cserébe a lehető legélethűbb képet kapja nagy méretben.

Sosem értettem, hogy akinek nem fáj kiadni 200-300 eFt-ot TV-re, annak miért szempont, hogy a plazma egy hónapban 1-2 eFt-tal megnyomja a villanyszámlát egy kisebb és rosszabb LCD-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24179) liszi70 válasza DVlad (#24175) üzenetére


liszi70
nagyúr

És? Tapasztalat?

(#24180) DM-Fan válasza StLui (#24176) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Átlagfelhasználó, mint én is, ilyen dugalj van, akkor ilyen kábel kell és kész, nem sokan akarnak ezen többet agyalni."

Azért, mert a "dugaljak" tudása, funkciói eltérnek, a kábeleknek meg csak karakterisztikája van, funkciói nincsenek (az ethernet channel-t leszámítva, mert az felépítésbeli különbség, nem karakterisztikai, de ezt ugye fel is tüntetik külön). Ezért jelölik az aljzatokat verziószámmal, a kábeleket meg aszerint, hogy mit képesek átvinni. Nem bonyolult, csak meg kell érteni.

"Beszélünk itt szakszerű elnevezésekről mikor legtöbben a monitor, tv bemeneteket is kimenetnek hívják."

Szép is lenne, ha mindent olyan szintre egyszerűsítenének, ahogy az átlagember gondolkodik. Gyorsan visszajutnánk a középkorba. A HDMI-kábelek verziószámmal való jelölése pont nem egyszerűsítés, hanem bonyolítás és a vásárlók tudatos megtévesztése. Ezért is tiltják és - elvileg - büntetik.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24181) z123456789


z123456789
addikt

TX P50GT50

Elolvastam megint az elsö HSZ-t.
De lenne azért kérdésem.
1.Azt értem hogy a TV állítva viseli legjobban a terheit, de mondjuk amíg felszerelem a hátuljára a konzoltartót, addig sem fektethetem le arccal lefelé az ágyra?Csak mert ugye fel lehetne szerelni állítva, de ahhoz vagy kell 2 ember aki addig tartja, vagy felrakom a talpát.(Na jó ezt amúgy is kell hogy átmelegedjen a készülék) De ha falra akarom tenni akkor meg minek szereljem fel a talpát? :)
Bár hogy a talpát felszereljem is gondolom hozzá kell férnem az aljához, ez megint csak fektetést, vagy fejre állítást kíván.
Egyébként az hogy fektethetö-e ágyra arra ez a mondat ad választ?
"Nyugalmi állapotban a plazma természetesen fektethető, de ilyenkor ügyeljünk arra, hogy véletlenül se üssük meg, vagy rázzuk, stb."
2.A kalibrálást el lehet végeztetni rögtön az elsö bekapcsolás után, vagy meg kell várni vele az ajánlott 500 óra bejáratást?Illetve mennyire szükséges ez a kalibrálás?Egyéni igény?Akkor honnan tudom hogy milyen kalibrálva és anélkül? :) (Mármint itt a szakszerü müszeres kalibrálásra gondolok)
3.Lehet hogy nem értettem tisztán, de mondjuk a bejáratás alatt ha szélesvásznú (alul+felül fekete sáv) filmet nézek, akkor fél/háromnegyed óránként váltsak teljes képernyös mozgóképre?
4.Rohadtul fosok hogy 8 csavar ide vagy oda, le fog esni az a szar konzol. :D
(Jó a fal meg amit még idáig felfúrtam, sose adta meg magát.)

Apropó!Kedves anyós jelöltem már fél éve megkért hogy fúrjam fel a kisfia 100cm-es LCD-jét tartó konzolt.Esetleg azon kísérletezhetnék.LCD-t sem/is szabad fektetni amíg rögzítem a hátán a vasat?

(#24182) DM-Fan válasza z123456789 (#24181) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

1. A talp felrakásához nem kell fektetni a TV-t. Úgy van megcsinálva, hogy a talpra szereled a tüskéket és a TV-t a dobozból - végig állítva - kiemelve egyszerűen ráteszed a tüskékre és becsavarozod a csavarokat a TV hátába. Ha fali konzolra rakod, akkor is ugyanez, csak nem csavarozod rá a talpra a TV-t, mert csak ideiglenesen teszed rá, amíg felszereled a TV hátára a falikonzol-elemeket. Így addig sem kell elfektetni, de egyébként attól semmi baja nem lesz, csak mozgatni nem célszerű fektetett állapotban.

2. A kalibrálást rögtön is el lehet végezni, de pénzkidobás lenne, mivel a panel karakterisztikája úgyis változik az első párszáz órában, ezért nem célszerű, mert "elmászik". Nem véletlenül nem javasoljuk, csak a bejáratási idő letelte után. A kalibrálás elengedhetetlen ahhoz, hogy színhű és megfelelően kontrasztos képet kapj, pláne egy ilyen szintű TV-nél, mint a GT50.

3. Rosszul értelmezted. A bejáratás alatt is nyugodtan nézhetsz szélesvásznú anyagot, csak két film közé iktass teljes képernyős forrást is, hogy homogenizálva kopjon be a panel.

4. Ha jól fúrsz fel egy konzolt, akkor a saját súlyod is el fogja bírni. Megfelelő méretű lyuk, tipli és csavar kérdése. Az LCD-t még inkább fektetheted, azt még szállításnál is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24183) rappit4 válasza DM-Fan (#24178) üzenetére


rappit4
őstag

Ez a fogyasztás téma egy nagy parasztvakítás. Tőlem fogyaszthat 400w-ot csak legyen szép képe, de nem, vegyél ledet drágábban mert kevesebbet fogyaszt...

(#24184) KTTech válasza z123456789 (#24181) üzenetére


KTTech
veterán

1. Nyugodtan lefektetheted, óvatosan. Mivel nem fog rázkódni, ütődni, így nem lesz baja sem.
2. A kalibrálással érdemes várni egy kicsit, amíg a foszfor nagyjából stabilizálódik. Fel lehet gyorsítani break-in videókkal a folyamatot.
3. Normál képmódoknál (THX, Normál, TruCinema stb) nem szükséges. Nyugodtan végignézhetsz több filmet i :)

Az LCD-t fektetheted, nem lesz baja.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#24185) gyiku válasza z123456789 (#24181) üzenetére


gyiku
nagyúr

1. miert veszed ki a dobozbol? hagy benne allni, rakd fel hatra a konzolelemet, akaszd fel, ennyi.

hüllő

(#24186) z123456789 válasza DM-Fan (#24182) üzenetére


z123456789
addikt

HÀHÀ!!!!!Most vettem észre hogy fanatikus tag lettem.Juhú!(Mondjuk nem értem eddig miért nem, elvileg már annak kellett volna lennem, vagy lehet hogy azt a szabályzatot is rosszul értelmeztem. :) Mindegy)

(#24182) DM-Fan
Kösz a válaszokat!

(#24184) KTTech
Neked is!

(#24185) gyiku
Ne cinkelj már haver! :D :D
Persze úgy is nézhetem a TV-t, csak épp nem fogok látni semmit. :D :D
Vagy most ebben a hsz-edben van komolyság?Mert az nem jött akkor le. :B

(#24187) gyiku válasza z123456789 (#24186) üzenetére


gyiku
nagyúr

tökfej! vedd le a doboz tetejet, mint egy kupakot es hagyd a dobozban allni a tevet, amig felcsavorozod a hatuljara a konzolt.

liszi70: kivetelesen ;)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#24188) liszi70 válasza z123456789 (#24186) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gyiku teljesen komolyan mondta, ráadásul tök logikus amit mondott.

(#24189) Hsanyika1 válasza z123456789 (#24186) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Nem viccel négy műanyag fogantyút kell kiszedni.[link]

(#24190) DM-Fan válasza z123456789 (#24186) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Komolyan gondolta: a doboz palástja külön leemelhető és a TV egy alsó, megerősített kartonpapír-tálcában ül a dobozban. Így tulajdonképpen fölszerelhető a falikonzol-elem a TV hátára már a dobozban is, csak kényelmesebb kitenni a talpra ideiglenesen, mert kb. 2 perces művelet a tüskéket a talpra csavarozni és rászúrni a TV-t addig, amíg felszereled a síneket. Így jobban hozzáférsz.

Get Moded!

(#24191) BBéci válasza rappit4 (#24158) üzenetére


BBéci
titán

Arra, hogy szerinted az autóhifi miatt álltak le a plazmagyártással.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24192) rappit4 válasza BBéci (#24191) üzenetére


rappit4
őstag

Ja, azt még kb akkor hallottam amikor terjedt a hír, hogy leállnak, hogy mi az igazság azt nem tudom.

(#24193) DM-Fan válasza rappit4 (#24192) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Semmi köze a kettőnek egymáshoz!

Get Moded!

(#24194) Virgi44


Virgi44
csendes tag

Sziasztok.
Elolvastam a bekezdést, de lenne pár kérdésem.
Van egy régi 50"-os plazma tv, amit most megörököld a család.
Sajnos kicsit elavult darab, 2009-es, a sok 4/3-as adástól a két széle világosabb.
A kérdésem az, hogy a letöltött pixel protector dvd-t ha futtatom teli képernyőn akkor lehet ezen javítani?
Nekem inkább az tűnik logikusnak, hogy csak a két szélén lévő csíkot kéne járatni, hogy a közepéhez "romoljon".
Máshol pont ezt írják, hogy kitakart középső résszel kell szürke csíkokat megjeleníteni hosszabb időre.
Van erre is program, vagy DVD?
Várom válaszotokat.
üdv

(#24195) DVlad válasza liszi70 (#24179) üzenetére


DVlad
őstag

A VT valószínüleg a legjobb tv, amit újként meg lehet vásárolni.

Sajnos el kell fogadni, hogy szinte semmilyen téren nincs igény a minõségre. Illetve nagyon elenyészõ mértékben. Ez különösen igaz a szórakoztató elektronikai szegmensre és ez nem pénztárca függõ.

(#24196) liszi70 válasza DVlad (#24195) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azt írtad, láttál együtt Kuro-t, meg VT-t. Azt szerettem volna megtudni, hogy mi volt a benyomásod egymáshoz képest.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24197) z123456789 válasza gyiku (#24187) üzenetére


z123456789
addikt

JAAAAAAAAAAAA????????????
Hát ezt nem írták ám a visszaigazoló e-mailben...hogy milyen a csomagolása annak a TV-nek.
Honnan kellett volna tudnom?Ennek tudatában most már érted nem, hogy miért röhögtelek ki gyík?

(#24188) liszi70
Ja ez így elég barátságosnak tünik.

(#24189) Hsanyika1
Nem tudtam.A linket meg melóhelyen nem tudom megynitni. :F

(#24190) DM-Fan
À!Tervezés remekmüve. :)

[ Szerkesztve ]

(#24198) dedy70


dedy70
tag

A Panashop-nál véget ért az ajándék szemüveges akció :((

(#24199) DM-Fan válasza Virgi44 (#24194) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sosem látom annak értelmét, hogy valamilyen pixel-protector-nak, meg fehérmosásnak, meg miegyéb hülyeségnek csúfolt segédeszközt futtasson valaki a TV-jén. Azért vicces, mert a TV hasznos élettartamából használ el ezzel az ember jelentős időt annak reményében, hogy aztán majd jó lesz. Egy dolgot meg kell érteni: ezek a segédeszközök sem tudják pár óra vagy nap alatt helyrehozni, amit mondjuk 3 év tendenciózus felhasználási módja tönkre tett. Ha sok 4:3-as adást néztek a TV-n, akkor ezentúl a 4:3-as TV-adást szürkére állított oldalpanellel kell nézni és nem feketével (Panasonic-nál erre van mód), ahogy azt javasoljuk is mindig, vagy pedig sok teljes képernyős tartalmat (ilyen filmet vagy zoom-olt TV-adást) kell futtatni rajta. Így az ember használja is a TV-t és közben homogenizálódik is - már amennyire ennyi idei egyoldalú felhasználás után egyáltalán van lehetősége. A TV üresjáratban, mindenféle baromi maszkolásos videókkal való járatása értelmetlen élettartam-rövidítés és pazarlás!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24200) gyiku válasza z123456789 (#24197) üzenetére


gyiku
nagyúr

azt hittem mar ott a tv nalad, azert vagy is besozva :D

hüllő

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.