Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Gabor970 válasza mayday00 (#24394) üzenetére


Gabor970
addikt

semmi tudásom róla, hogy egy ilyen hol helyezkedik el az általunk ismertekhez képest, csak -ha jól emlékezem- Liszi70 fórumtársunk említette meg a nevét, én meg már akkor rákerestem, mire is gondol. Azt sem tudtam, hogy létezik forgalomban kapható laser TV. Pár éve azt mondták, az lesz a jövő. Ami érdekes, a fénysugár ott a CRT elektronsugarához hasonlóan pásztáz. (ha nem mondok nagy hülyeséget :) )

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#24402) < CyberBob > válasza kpal (#24397) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Azért ne essünk túlzásokba. A videón látható csíkozás / vibrálás a kamera miatt van. Annyira vibrál a plazma mint egy jobb 50 Hz-es crt és csak a homogén felületeken és nagyon világos részeknél.

mayday00: nálam is a crt (tv/monitor) van az első helyen. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#24403) mayday00 válasza Gabor970 (#24401) üzenetére


mayday00
őstag

Akkor csak van jobb a plazmánál, csak nálunk még nincs.
Lehet hazánk évekkel le van maradva ilyen téren, sőt ez már biztos.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24404) Gabor970 válasza mayday00 (#24403) üzenetére


Gabor970
addikt

"Akkor csak van jobb a plazmánál"

hol írtam ilyent?

Amúgy meg attól, hogy neked és nekem a tesco és társaiban nincs jobb, még nem jelenti azt, hogy nem lenne olyan prémium kategória, ami gyakorlatilag nem közforgalmú. A munkahelyem egyik gyárában gyártanak olyan mobiltelefont, aminek csak mechanikai alkatrészei kb 1000 eur körül vannak. Mikor először mértem 3D optikai mérőgéppel, azt hittem rosszul látok. Minden méret 10 mikron pontosságon belül volt pl egy billentyűzetkeret esetén. Szal attól, hogy nem a boltban lehet kapni, még lehetnek árban nagyságrendekkel drágább készülékek, valszeg minőségre is feljebb vannak. Ez tipikusan olyasmi lehet, ahol egy árnyalatnyi pluszér nagyságrenddel kell többet fizetni.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#24405) -HajTömeg- válasza WhiteWalker (#24393) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

2011-esekből, a 30-as szériából mindenhol csak kiállított darab lesz.
Felejtős.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#24406) liszi70 válasza mayday00 (#24400) üzenetére


liszi70
nagyúr

Dehogy, ne ijedezz már állandóan! A felvételen látható villogás mértékének köze nincs a valósághoz!

(#24407) mrkorooo válasza DM-Fan (#24374) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

megtudod mondani h miért nem lehet igy vásárolni?
plazma mellet döntöttem, jobban megfelel használati köre..
1m be be kell férni, ennyi hely van, ha akarom ha nem...
akkor felteszem máshogy a krédésem-> 42" környékén, milyen tv-t mondatnátok oylan 200k ig

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#24408) DM-Fan válasza kpal (#24397) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem a plazma vibrál, hanem a videókamera frekvenciája miatt a felvétel. Nem tudom, hogy látott-e már valaha is plazmát élőben, aki elhiszi, hogy így vibrál a plazma. Semmivel sem vibrál látványosabban, mint egy 100 Hz-es CRT, pedig utóbbinak is nagyon sokan örülnének mind a mai napig.

mayday00: most csak vicceltél múltkor, amikor azt írad, hogy megnézted a Pana plazmákat, vagy komolyan megnézted. Mert ha utóbbi, akkor nem értem a kérdéseidet. Láttad a zöld foszforlagot, láttad, hogy a fenti videón látottakhoz hasonlóan, sroboszkópszerűen vibrál a plazma? Nem? Akkor mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24409) liszi70 válasza < CyberBob > (#24402) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Annyira vibrál a plazma mint egy jobb 50 Hz-es crt"

Szerintem össze sem lehet hasonlítani egy 50Hz-es crt villogásával! Szóval jóval kevésbé villog a plazma, ráadásul nem is állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#24410) gomzol válasza mrkorooo (#24407) üzenetére


gomzol
tag

Pana 42ST50.
Ha a 100.3 cm is belefér, akkor meg főleg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24411) DM-Fan válasza mrkorooo (#24407) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor mondom máshogy: a legkisebb plazma 42"-os és az NEM fér be az 1 méteres helyre!

Egyébként meg leírták előttem, hogy miért nem szabad így Tv-t venni: TV-t a nézési távolsághoz és a felhasználási körhöz kell választani és ahhoz alakítani a helyét és nem fordítva. A fordítottja kb. olyan, mintha gombhoz vennéd a kabátot.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24412) spiky03 válasza kpal (#24397) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem is a kamera miatt van.
Mert nálam egyáltalán nem csinál ilyet a 42"-es ST50.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24413) Cha-b válasza Gabor970 (#24401) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nagyon régóta van laser tv, mikor az első lcd tvmet vettem, akkor volt az MMben is kapható lasertv. Ez már kb 10 éve lehetett.

CSAKAKISPEST!!!!

(#24414) kpal válasza gomzol (#24399) üzenetére


kpal
veterán

lehet nem de amiket lattam Pana tv-k azoknál is de észlelhető (ennyiböl rossz akinek érzekeny a szeme )

[ Szerkesztve ]

(#24415) kpal válasza liszi70 (#24409) üzenetére


kpal
veterán

így van és picit ember függő is.

(#24416) mp54 válasza mrkorooo (#24407) üzenetére


mp54
senior tag

Van egy olyan lehetőséged IS, hogy amíg 100 cm helyed van tv-nek- és ha törik ha szakad sem több- akkor addig NE vegyél lapos tv-t... Ezt most komolyan mondom! Nem kéne azt a 200 pénzt rosszul elkölteni...
OLVASD EL az első hozzászólást, megéri....
Ha csinálsz nagyobb helyet, jelenleg a Pana 50ST50-et mondják igen jó ár/érték arányúnak és ennél már a nézési távolság sem nagyon kicsi FullHD képminőségnél.

[ Szerkesztve ]

(#24417) < CyberBob > válasza liszi70 (#24409) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam egymás mellett volt a crt és egy G30-as és nagyon hasonló volt a kettő. Azért írtam, hogy jobb minőségű crt mert a 100 Hz-es "korszak" előtti crt-k szinte alig vibráltak nem úgy mint a későbbiek (30e forintos piaci). Vagyis nem a plazma vibrál nagyon hanem a crt is alig. Viszont nekem azért volt zavaró a G30-as mert egy teljesen stabil sötét kép után hirtelen láthatóan vibrált egy világos jelenetnél meg valószínűleg a nagyobb képátló is jobban kihangsúlyozta.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#24418) WhiteWalker válasza -HajTömeg- (#24405) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

hagyom a fenébe ezt a típust...maradok a január végi február eleji leárazásoknál...

[ Szerkesztve ]

(#24419) -HajTömeg- válasza WhiteWalker (#24418) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Így voltam ezzel én is,miután a fél fővárost átkutattam egy GT30-ért :DDD

Alias: Júzer error

(#24420) Chrys_ válasza kpal (#24397) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez valami egyedi hiba lehet, mert az enyém nem vibrál.

(#24421) Khelben válasza WhiteWalker (#24386) üzenetére


Khelben
nagyúr

A soproniban, nem volt akciós, csak simán ennyi az ára.

(#24422) kpal válasza Chrys_ (#24420) üzenetére


kpal
veterán

videon nagyon latszik,de élőben lehet te nem látod hanem pl egy ismerősöd ,én is érzekeny vagyok errr emiatt kellet e friss monitoromat eladni.

(#24423) liszi70 válasza < CyberBob > (#24417) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát, ha egymás mellett volt a kettő, azzal nem tudok vitatkozni. Az 50Hz-es crt panel számomra roppant zavaróan villog, nem csak a periférikus látómezőben. Ehhez képest a plazmáim villogása elenyésző, ritkán és nem erősen jelentkezik. Hozzátartozik, hogy kiemelt, felnyomott beállításokkal sokkal jobban, visszafogott (tehát számomra helyes) beállításokkal alig-alig jelentkezik.

(#24424) trident1


trident1
tag

Megérkezett az ST50-en.Mediacard-al használnám ezért beállitottam az itt javasoltnak Finnországot de csak 5 2 darab kódolt adást kinál.Próbálnám megváltoztatni az országot de nem találom a menüben.

(#24425) Chrys_ válasza kpal (#24422) üzenetére


Chrys_
addikt

Az "ismerősöm" ott szokott mellettem ülni, és ő sem látja :) Egyébként én csak a nagy világos (kb. fehér) felületek esetén látom kicsit a vibrálást, egyáltalán nem zavaró a mértéke. Ez pedig a videón tényleg a kamera miatt lehetett.

(#24426) trident1


trident1
tag

Nyomtam neki egy Gyári visszaállitást.

(#24427) DM-Fan válasza trident1 (#24424) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az ST50-en nem kell erőltetni a Finnországot, működnie kell Magyarország beállítással is, legalábbis már a tavalyi modellek is működtek úgy, csak a 2010 és azelőtti modelleknél kellett Svéd-, vagy Finnországot választani.

Chrys_: az én szemem elég érzékeny a vibrálásra, a CRT-monitor korszakban is bármikor megmondam ránézésre, hogy 60-75-85-100 Hz-en ment-e éppen a monitor, a plazma vibrálása viszont sosem zavart, pedig a második Panasonic plazmámat koptatom és elég sokat láttam/látom a többi gyártóét is. Csak nagyon kiélezett helyzetben (extrém világos homogén felületeknél és akkor is leginkább a perifériás látómezőmbe helyezve a plazma képét) észlelem a dolgot, minden egyéb, normális felhasználási körülmény mellett semmi gondom vele, pedig PS3-mal is játszom rajta lassan 5 éve.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#24428) < CyberBob > válasza liszi70 (#24423) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Na igen. Nekem nagyon sötétnek tűnt a G30-as képe ezért normál profil és felnyomott kontraszton (mondjuk sokat nem dobott rajta) ment.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#24429) mayday00 válasza DM-Fan (#24427) üzenetére


mayday00
őstag

Plazmákon is van olyan képopció, mint a lcd ken a motion plus?
Folyamatosabb a kép, nem vibrál annyira.

Ha van ilyen, én bekapcsolnám.Bár itt azt írjátok minden kép opció ki.
Csak számomra a mozi egy elavult hely a rossz képminőségével, hangjával.
Lcd- plazmához képest semmi szín, a felbontásról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24430) Dexar007 válasza mayday00 (#24429) üzenetére


Dexar007
veterán

A mozi egy elavult hely, az lcd ami otthon van az viszont faxa.. :(

Give me your cum,bull!

(#24431) trident1


trident1
tag

A beállitások itt megakadtak.

The set-up is now being finalised, this can take a few
minutes. Thereafter, you will be able to enjoy UPC
Digital Television.

(#24432) mayday00 válasza Dexar007 (#24430) üzenetére


mayday00
őstag

Igen!Moziban néztem meg a Sötét lovag felemelkedést.
Utána itthon LCD-n BD-n ég és föld a BD nek a minősége, mint amit a moziban láttam.
Szebb, élesebb, gyönyörű színek, amit a moziban állandóan hiányolok.
Hiába nagyobb a vászon, meg minden ha a BD minősége jobb.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24433) Ijk válasza mayday00 (#24432) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt kétlem hogy nagyobb felbontásban nézed otthon. Élesebb és színesebb mert szarul van beállítva a tv. De ha neked így tetszik, lelked rajta, senkinek nincs megírva hogy milyen beállításokat kell előnyben részesítenie.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24434) mayday00 válasza Ijk (#24433) üzenetére


mayday00
őstag

A kék legyen már kék s nem halvány kék, meg halvány piros..
Volt nálam jános, tv-m jó lett megcsinálta,örültem neki.
A élességet lehúzta 0 ra miért?Homályos lett a kép, nem kell 50re a 100as skálán, de minimum 20 ra kell.
Mert ez a szabvány?A rossz?Itt ülök a gép előtt,éles a monitor, előtte egy bögre az is éles a vonala s nem homályos.Nem homályosak a tárgyak?0 ra lehúzni a élességet?
Valóságban a ferrári nem ,,éles" homályos s.r?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24435) T-Tboy


T-Tboy
tag

Én pár nap híján majd egy év után mondatom el azt, hogy végre sikerült a számomra legideálisabban belőnöm a TX-P42UX30E Pana plazmám képét.
Ez persze nem azt jelenti, hogy ennyi időbe beletelik mkinek hanem azt, hogy lusta voltam ezidáig rendesen foglalkozni a dologgal. :K No meg, eleinte nem is volt 1db.-ig HD-s filmem sem. Manapság már viszont beszereztem párat, s végre rászántam magam, hogy rendesen belőjem a tv-t és a BD-játszót is hozzá. ;)
Legalábbis, a én szemeimhez mérve szerintem így a jó ahogy most van.

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#24436) trident1


trident1
tag

Valaki felhomályosithatna.

Laptop hdmi-vel összekötve MPC-HC-n film elindit a tv-n hdmi 1 kiválasztva és semmi kép.

(#24437) Dexar007 válasza mayday00 (#24434) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem neked nem való a plazma..vegyél valami csilivili ledet, és élvezd a "valósághű" -plasztik- színeket.

Give me your cum,bull!

(#24438) kovadika válasza mayday00 (#24434) üzenetére


kovadika
őstag

Pedig a halvány kék az halvány kék. A valóságban sem csak rikító színek vannak. Szerintem te azért ítéled meg így, mert a szemed hozzászokott a széthúzott értékeket mutató lcdhez...

(#24439) BBéci válasza mayday00 (#24434) üzenetére


BBéci
titán

Talán a monitorodat is kalibráltatni kellett volna, mert ezek szerint nem színhelyes és agyon van élesítve.
János szerint, aki szakember, kellően éles a kép, de Te homályosnak találod. Ez remek. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24440) Ijk válasza BBéci (#24439) üzenetére


Ijk
nagyúr

De ő legalább a nagy többség igényét képviseli. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24441) BBéci válasza Ijk (#24440) üzenetére


BBéci
titán

De miért éppen itt? :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24442) mayday00 válasza BBéci (#24439) üzenetére


mayday00
őstag

Lehet:)
Hozzá vagyok szokva, s szerintem ez nem is fog változni.
Plazmánál is felhúzok mindent majd, biztos lehet.
Nem mindenkinek egyforma a ízlése.Te sem szeretsz gondolom sok mindent.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24443) proof88


proof88
addikt

Srácok! Megjött a P42X50. Beüzemeltük. Minden fasza vele. Most 3 hónapon keresztül igyekszünk bejáratni. A villogás témához annyit fűznék hozzá, hogy én is anno meg tudtam CRT monitornál különböztetni a 60-75-85 Hz-eket. Szerintem még most is bár már TFT-t használok. A hagyományos TV-nken is látom a villogást és látszik hogy nem 60 hanem 50. Na most ez a plazma, ha 50-re állítom, akkor akkor LEGFELJEBB olyan villogást látok vele mint a hagyományos tv-nél, de csak egy pillanatra néztem meg az opciót, visszaraktam 100-ra. Úgy egyáltalán semmi probléma nincs vele.
Egyébként meg a linkelt videón alap, hogy az a villogás a kamera miatt van. Ilyet simán lehet produkálni lámpákkal is, pl autó lámpák is sokszor villogva látszódnak felvételeken a kamera miatt. De simán ki lehet próbálni, előveszed a telefont és próbálsz videót rögzíteni vele vagy fényképet csinálni a tv-ről, főleg ha crt, tuti látszódni fog a felvételen a probléma. Bár ezt sztem mindenki tudja.
Örülök ennek a TV-nek, a HD adások tetszenek, alig várom márciust hogy nézzek benne autóversenyt.
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R :C

[ Szerkesztve ]

(#24444) Ijk válasza mayday00 (#24442) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szegény készüléket legalább bejáratás alatt tedd cinema módba, talán 500 óra alatt az agyad is megszokja.

El sem tudom képzelni hogy egy színesebb képi világú filmből mi lenne felhúzott beállításokkal. Mondjuk a Batman filmek sem a tipikus agyonszínezett anyagok, valószínűleg a rendező szándékosan még mérsékelte is a szaturációt a film hangulatához mérten, erre te felhúzod azt. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24445) liszi70 válasza trident1 (#24436) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Laptop hdmi-vel összekötve MPC-HC-n film elindit a tv-n hdmi 1 kiválasztva és semmi kép."

Ennek 1057 oka lehet. Ja, nem, rosszul számoltam. 1059.

(Esetleg tudsz valami pontosabb leírást adni?)

[ Szerkesztve ]

(#24446) liszi70 válasza BBéci (#24441) üzenetére


liszi70
nagyúr

:)

(#24447) BBéci válasza mayday00 (#24442) üzenetére


BBéci
titán

Képmegjelenítő és képrögzítő esetében nem számít az ízlés, csakis a színhelyesség, amit szabványokban rögzített értékekkel, számokkal lehet kifejezni, azokra, azokhoz kell őket beállítani. Nem Tikkurila színminta van előttünk, amiből kiválasztjuk azt, ami nekünk tetszik.
Ezen nincs értelme vitatkozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24448) trident1 válasza liszi70 (#24445) üzenetére


trident1
tag

Adott egy MSI CR600-as laptop.900 forintos(ratyi) hdmi kábel.A tv hdmi 1-es csatijába csatlakoztatva,a tv-n kiválasztottam a hdmi 1 bemenetet.
Az általatok javasolt programmal elinditottam egy filmet de kép az nincs.

(#24449) mayday00 válasza BBéci (#24447) üzenetére


mayday00
őstag

S ha nekem az nem tetszik?Ha nekem egy másik beállítás jó?
Minek alkalmazkodjak egy rossz szabványhoz..A ember mindig a szemének hisz s nem egy szabványnak.
A én szakmámban is van szabvány, hogy ezt meg úgy kell megcsinálni, de sz.rt sem ért.
Mert én a 15 éves tapasztalattal jobban megcsinálom 100szor, mint amit valaki asztal mellett kitalált.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24450) liszi70 válasza trident1 (#24448) üzenetére


liszi70
nagyúr

A laptopon engedélyezve van a hdmi kimenet? És csak a film elindítása után nincs se kép, se hang?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.