Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#28451) hombre[EU] válasza bulikavagyok (#28446) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem értem, pedig kitömték egy csomó új feature-rel...60fps, raytracing, spider-lamp

Life, Uh, Finds A Way

(#28452) Lackooo84 válasza rolcsy94 (#28427) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Miről beszélsz ember, 10:02-kor kezdtem végignyomkodni a rendelést, és már pirosra futott. :DDD Nem lehetett több fél-1 percnél...

The Truth is out there...

(#28453) Szabi® válasza Deck (#28445) üzenetére


Szabi®
addikt

De csak ilyen dolgokban nyomják a hasonlítgatást, majd amikor jönnek az eladási számok (ami a konzol sikerességét tükrözi) akkor jönnek a : "az xbox nem versenyez senkivel" "az xbox csak szolgáltatást ad" agyrémekkel :D

Sztem egyébként mind a két gép jól sikerült, és végre most már boxra is jelennek meg olyan címek,amik javítják a brand arculatát. :)

(#28454) bulikavagyok válasza Wesder (#28448) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ezt nagyon rosszul látod szerintem, azért a legtöbb vásárló sokkal tudatosabb ennél. Egyébként én is fogok adni neki egy esélyt! Annak ellenére, h az előző rész feléig sem jutottam anno, mert nagyon unalmasnak és önismétlőnek találtam. De most hajt a kíváncsiság, látni akarom, h mit tud az új rész az nextgen konzolon.

sasa134: Ezek nem felhasználói pontszámok! :B

hombre[EU]: :D

[ Szerkesztve ]

(#28455) horkaytom


horkaytom
tag

MM ps5 vs ps4
[link]
[link]

(#28456) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Tudni mán,hogy a 21:9-et fogja-e támogatni a kicsike?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#28457) mettek válasza bulikavagyok (#28454) üzenetére


mettek
addikt

Ugyanigy vagyok én is. Az első rész félbe maradt. Repetitiv volt. Illetve most számomra az is előny hogy 8-10 óra alatt végig vihető a fő szál. Nem szeretem a túl hosszú játékokat. Azokba beleunok.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#28458) Deck válasza Szabi® (#28453) üzenetére


Deck
titán

+1 Ahogy mondod :K :D

PS5

(#28459) Wesder válasza bulikavagyok (#28454) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem sokat segített az, hogy viszonylag elég sokat visszaadott abból az élményből, amit a 94-es animàciós széria nyújtott gyerekkoromban.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28460) Wesder válasza Szabi® (#28453) üzenetére


Wesder
félisten

Nem azért felesleges majd az eladàsi adatokat összemérni, mert "jaj de fàj", hanem mert a vak is làtja hogy PS5-ből több fog elkelni, illetve az MS semmilyen adatot nem fog közölni róla. Szerintem még akkor sem ha jól megy a szekér. De ha valakinek a Sales-re porcosodik, az az ő dolga.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28461) Szabi® válasza Wesder (#28460) üzenetére


Szabi®
addikt

"" PS5-ből több fog elkelni""
De miért kel el ezekből több ? És a ps4-ből miért kelt el több ? Az Xbox 360-ból miért kelt el több ?
Érted mire akarok kilyukadni ? :)

(#28462) Wesder válasza Szabi® (#28461) üzenetére


Wesder
félisten

Nem, mert az X360-ból kevesebbet adtak el, mint PS3-ból, plàne úgy, hogy egy évvel a PS3 késöbb kezdett.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28463) hyggelig válasza Szabi® (#28453) üzenetére


hyggelig
senior tag

Most indul az új generáció. Szerintem a számokra 1-2 év múlva térjünk vissza, amikor már mindenhol lehet gépet kapni. Ja, és ha a MS egyáltalán mond eladási számokat.
Vagy te voltál egy jövőbelátónál, aki elárulta, hogy Ps5:Xbox series=95m:55m?
Mert akkor kérlek, mondd el a hétvégi lottó nyerőszámokat is.

Bulikavagyok nem hiszem, hogy az a két pont annyira nagy különbség lenne a két Spider-Man között. Ugyanazt hozzá a két játék. Jó lesz Miles Morales :K

[ Szerkesztve ]

(#28464) Szabi® válasza Wesder (#28462) üzenetére


Szabi®
addikt

Az xbox 360-ból kétszer annyit adtak el mint az xbox one-ból. Miért ? Ezek a gépek soha nem a hardver miatt futottak nagyokat....
Ha a Ps5 csak 7 vagy 8 terraflops lenne,akkor is megvennék.Ezeken a konzolokon az emberek masszívan a címeket várják,nem a hardvert.
És a vásárlói piac nem keverendő össze ezekkel a topikokkal.

hyggelig 4,9,64,82,14 :)

[ Szerkesztve ]

(#28465) hyggelig válasza Szabi® (#28464) üzenetére


hyggelig
senior tag

Durva lenne, ha bejönne :DDD

(#28466) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

PS5 UI lesz patch notes

Life, Uh, Finds A Way

(#28467) Szabi® válasza hyggelig (#28465) üzenetére


Szabi®
addikt

Megjátszanád és nyernél. Sírnék.... :D

wesder Bizonyos tagok hozták fel a másodperces töltési időket a box javára.Arra értettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#28468) Wesder válasza Szabi® (#28464) üzenetére


Wesder
félisten

Nem is értem, ki beszélt itt hardverről, hogy amiatt ment nagyot bàrmelyik is?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28469) Kendek válasza SZKEBE75 (#28456) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, tudni. Nem fogja támogatni, mint ahogyan az 1440p-s kimenetet sem.

<-ƘƘ->

(#28470) d@vee válasza Szabi® (#28464) üzenetére


d@vee
őstag

"Ezeken a konzolokon az emberek masszívan a címeket várják, nem a hardvert."

Ezzel egyetértek.

"És a vásárlói piac nem keverendő össze ezekkel a topikokkal."

Pontosan. Máskülönben a CoD nem fogyna jól és már most petíció menne annak érdekében, hogy a dualsense-ben ne legyen adaptív trigger, mert elromlik hamar ;]

[ Szerkesztve ]

Ja

(#28471) bulikavagyok válasza mettek (#28457) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ennél a játéknál nekem is előny a rövidebb sztori. Előfordulnak azért olyan címek is, amikkel szívesen játszom 50-60 órát is.

hyggelig: "...nem hiszem, hogy az a két pont annyira nagy különbség lenne a két Spider-Man közöt" - persze, h nem! :)

[ Szerkesztve ]

(#28472) Kendek válasza hombre[EU] (#28466) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Patch notes eddig is volt már PS4-en is.

<-ƘƘ->

(#28473) Bogyi007 válasza .LnB (#28365) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az a baj hogy valamilyen ok végett SENKI nem nézi a dolgokat szubjektíven...

A zöld sarok pár másodperces töltési időket kér számon és élcelődik azon hogy a kékek gépén nem lesz 4-5 játék memóriában tartható (szerintem nem egy nagy ficsőrvez egyébként).
A kék oldal közben a zöldek alá pukizik hogy az eddig parkolópályás BC program elsőre mekkorát szól (pedig bizonyos szempontból a Playstation hamarabb alkalmazta ezt mint a Box) és szavazza a kicsi S gépet hogy az gyengébb a korábbi félgenben erősebb One X konzolnál (egyébként nem gyengébb)

Én személy szerint nem csalódtam a Series S gépben, marha jó kis gép lesz, ideális lesz azon eddigi Playstation usereknek és újra visszatérőknek, akik megkedvelték a Ps4 konzolt. Olcsó lesz, az MS jelenlegi és későbbi saját címeit gombokért be lehet így szerezni legális "trükkök" alkalmazásával. Pár hete még én is ezt tettem volna. De közben szereztem egy One X konzolt és így innen MAJD a Series X felé vezet az utam sanszosan kb 2 év múlva ilyentájékon.

Jövő karácsonykor meg sanszos hogy ha minden a tervek szerint alakul, akkor hozom haza a God of War Bundle Ps5 lemezes kiadást. Tetszik amit már most látok (szerintem a Sony eladja nekem újra a TELJES Pókember csomagot is) pedig mégcsak a jéghegy csúcsa az amit láttunk eddig. Az eddigi Ps4 Pro gépem meg megy a kissóginak hogy lássa ő is a Ps kínálatot.

Na szevasztok! Civódjatok tovább! :)) :C

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#28474) SZKEBE75 válasza Kendek (#28469) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Köszi,puszi!

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#28475) hyggelig válasza d@vee (#28470) üzenetére


hyggelig
senior tag

Ha nem a hardvert várnák, akkor miért váltott egy rakás ember prora, amikor kijött?
A hardver is fontos, ha nem is annyira, mint a játékok, de fontos. Tutira lesznek olyanok, akik az erősebb gépet veszik majd.

(#28476) Elderath


Elderath
őstag

Szarazegészps5(tm) . Mondjátok vissza akkor, legalább olyannak jut majd, aki tényleg szeretné és nem csak concern trollkodik a semmi miatt minden nap.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#28477) hombre[EU] válasza Kendek (#28472) üzenetére


hombre[EU]
veterán

tényleg? :) miért néztem mindig weben :F

Life, Uh, Finds A Way

(#28478) Szabi® válasza hyggelig (#28475) üzenetére


Szabi®
addikt

De az új generációra jönnek a húzó címek folytatásai, muszáj váltani :)
Pl. én az új God of Wart nagyon várom.

[ Szerkesztve ]

(#28479) Madwe válasza hyggelig (#28475) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert sokaknak a hw fontos, ők váltanak,, de sokaknak nem. Nem egy massza a gamer társadalom :) ha a hw fontos lenne, a nintendo switch nem menne akkorát, amekkorát :) más kérdés h egy 4ks új nintendo konzolért kb ölni tudnék ;]

(#28480) XoZ válasza Moby (#28410) üzenetére


XoZ
aktív tag

A PlayStation Blogon található specifikációban ez szerepel:
Video Out - HDMI™ OUT port Support of 4K 120Hz TVs, 8K TVs, VRR (specified by HDMI ver.2.1).
Ez remélhetőleg azt jelenti, hogy lesz VRR. Persze az lenne a jó, ha erről pontos információt adna a Sony: lesz-e a hivatalos megjelenés időpontjában, vagy ha nem, akkor mikorra várható.

(#28481) NyMRooD válasza hyggelig (#28475) üzenetére


NyMRooD
őstag

De azok akik pro-ra váltottak nem váltottak xox-ra utána, fontos nekik az erő, de fontosabbnak tartják a minőségi, single játékokat, ezt belátta az MS is, azért lendült bele a felvásárlásokba.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#28482) hombre[EU] válasza hombre[EU] (#28466) üzenetére


hombre[EU]
veterán

alaposabban átnézve hát nem lett egyszerūbb a navigálás :D

Life, Uh, Finds A Way

(#28483) bulikavagyok válasza hombre[EU] (#28482) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ennyi helyet foglal az Assassin's Creed Valhalla, az új tartalmak még hizlalják majd

Spoiler: 45 GB

Szerk.: Sry, nem válasznak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#28484) Kendek válasza hombre[EU] (#28477) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, de Options gomb a játék ikonján, és ott az Update History. Én mindig itt szoktam nézegetni, meg mivel egy idő után automatikusan nem frissülnek a játékok, a Check for Update gomb is elég hasznos tud lenni.

<-ƘƘ->

(#28485) EnterR


EnterR
veterán

Szerintetek mikor lehet a sweet spot, amikor a kereskedő azt fogja mondani, hogy Ön kap/nem kap launch konzolt? Nem látom magam előtt, hogy 11.12. után, egy héttel az eus megjelenés előtt azt mondja az ügyintéző, hogy sajnos még nincsenek készletinformációk. Egyáltalán játszik ez az ország az előrendelésekben? :D

PSN ID: marquuard

(#28486) hyggelig válasza NyMRooD (#28481) üzenetére


hyggelig
senior tag

Csakis a ps4-re gondoltam. A Fatről Prora váltásra. Ugyanis sokaknál számít a hardver is.
Van, akit nem érdekel ez az egész Ps-Xbox "háború". Megyveszi az erősebb gépet és ennyi.

EnterR tuti lesz, aki koppan. Kiabáló, elégedettlen vásárlók a boltokban.
Abban is biztos vagyok, hogyha nem lesz Ps5 készlet, lesz, aki Xboxot fog venni már "csakazértis"

[ Szerkesztve ]

(#28487) Kendek válasza EnterR (#28485) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Aki biztosan fog kapni premierkor konzolt, annak már egy jó ideje tudnia kell róla. Értsd, hetek óta, mert az a készlet amit startra szántak, már rég szét lett osztva és le lett fixálva az előrendelőkkel.

<-ƘƘ->

(#28488) F-ECT$ válasza horkaytom (#28455) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért a Ps4 verzió is elég jól néz ki.

Persze, ha leállsz az épületekben nézegetni a tükröződést, akkor jobb a Ps5, de szerintem pár percnyi kísérletezgetés után én ott inkább a 60 fps módot fogom preferálni.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#28489) EnterR válasza Kendek (#28487) üzenetére


EnterR
veterán

Ez nem igazán alkalmazható se a Médiára, se a Euronics-re, pont e kettőnél nem értem, hogy miért kérnek még gondolkodási időt. Fenébe a visszaigazoló emailekkel, ha a válaszuk az, hogy ez még semmit sem jelent. Tegnap este ugyanazt a választ kaptam, mint szeptember 27-én.

PSN ID: marquuard

(#28490) hombre[EU] válasza bulikavagyok (#28483) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az szép :) ügyes volt a Ubi

Life, Uh, Finds A Way

(#28491) Madwe válasza Kendek (#28487) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kivéve az euronicsosok. Nekünk csak a remény maradt, nem a biztonság :)

(#28492) NyMRooD válasza hyggelig (#28486) üzenetére


NyMRooD
őstag

Pont nem a "háborúról" szólt a hozzászólásom, értettem amit mondasz és éppen arra reagáltam, hogy azok között akiknek elsődleges az, hogy tudjanak Uncharted, HZD, Spider-man, etc játékokkal játszani is vannak olyanok akiknek a teljesítmény is fontos, ezért váltottak ps4 pro-ra fat-ről, de a hardver másodlagosságát mutatja náluk, hogy nem váltottak platformot. De biztos voltak olyanok is akiket a hardver érdekel csak és egy ps4->(ps4pro)->xox utat jártak be.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#28493) EnterR válasza Madwe (#28491) üzenetére


EnterR
veterán

Óriási, ahogy képtelenség tervezni az előrendeléseikkel. Ha az euronicsnek kellett volna kérnie előleget (ahogy egyesek állítása szerint ez Sony-s policy, mások szerint pedig nem), akkor szerintem már rég megtette volna. Ehelyett létrehozott egy harmadik modellt, miszerint nem kér semmit de vissza se igazol. :D

Egyik kér húszezret, másik teljes árat kér előre (és csak a befizetés után állsz a sorban), a harmadik meg nem kér semmit.

:DDD

PSN ID: marquuard

(#28494) dom1n0 válasza EnterR (#28493) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Szerintem, ok kaptak egy szamot, annyi db-ot kiraktak az oldalra, es kesz.
En pl. ha nem jut ps5, veszek sx-et minden fajdalom nelkul, es majd jovore ps5-t. :))

(#28495) Kendek válasza EnterR (#28489) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha jutott a Media Markt és az Euronics áruházaknak (max 50-50 körüli darab), akkor pontosan ugyanakkor értesítették őket róla mint az összes többi partnert. Szóval ha eddig semmi biztos infó nem volt arról, hogy az itteni előrendelők kézhez kaphatják majd premierkor a konzolt, akkor eléggé tuti, hogy nem is kaphatják majd kézhez. Most már nem nagyon érdemes csodákban reménykedni. Az a biztos, aki tudja magáról, hogy kapni fogja. Hogy utána mi lesz az meg még mindig ködös.

<-ƘƘ->

(#28496) Madwe válasza Kendek (#28495) üzenetére


Madwe
nagyúr

Euronicsos előrendelésre a lehetőség kb fél napig volt, utána csak előjegyzés, ezért bizakodunk. Diszpécserek szerint tuti jut, de ugye az semmit nem jelent :)
ahogy pl most ps5 oldaluk is frissült, miszerint csak bolti átvétellel lehet most előjegyezbi de nincs készlet ott, apró betűvel h aki előrendelte bolti átvétellel az más készletből gazdálkodik s nekik jut. Legyen igy :)

[ Szerkesztve ]

(#28497) nxswitch válasza Madwe (#28496) üzenetére


nxswitch
senior tag

Nem értem ezt a kételkedést euronicsban. Az ügyintézö pontosan elmondta, hogy elsö nap délutánján elfogytak, akik kaptak visszaigazolást, azok kapnak konzolt pár nappal a megjelenés után. Nem csak belenézett a rendelése és felolvasott valami sablon szöveget. Pontos darabszámuk van. Szerintem csak küldenek egy emailt 19én vagy 20án, hogy lehet érte majd menni. Milyen plusz infóról kellene még emailt küldeniük?

[ Szerkesztve ]

(#28498) EnterR válasza dom1n0 (#28494) üzenetére


EnterR
veterán

Ha így is van, nem értem miért titkos még mindig a teljesíthetőség. :D

"Jelezzük továbbá, hogy abban az esetben is megkeressük vásárlóinkat, ha a korlátozott darabszám miatt esetlegesen nem tudjuk biztosítani a terméket."

Kezdem azt hinni, hogy véletlenül vágólapon maradt a szeptemberi előrendelői tájékoztató levelük.

PSN ID: marquuard

(#28499) Madwe válasza nxswitch (#28497) üzenetére


Madwe
nagyúr

A visszaigazolásban szerepel, h az nem jelenti a megrendelés teljesíthetőségét (nyilván jogi okok miatt) de egyelőre ennyi az, ami biztos :)

(#28500) nxswitch válasza Madwe (#28499) üzenetére


nxswitch
senior tag

Nem az emailböl szürtem le, az ügyintézö mondta. Az, hogy nem jelenti azt hogy teljesíteni is tudják csak egy sablon szöveg az emailben. Szerintem még csak nem is külön ps5nek írták.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.