Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-19 17:02:06

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91951) Magnum_ válasza _seth_ (#91950) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak kerdeztem :)

Kukdom Neked is privatban az elerhetoseget

I humbly and respectfully decline™

(#91952) MasterDeeJay válasza cszolee79 (#91936) üzenetére

Érdekelne hogy ilyenkor a forrasztások szállnak el vagy konkrét alkatrész az ecu-n belül?
Csak azért kérdezem mert azért a 60-80eFt elég húzósan hangzik. Vagy cserélik a komplett ecut-t és beleírják a régi szoftverét?
Amúgy én is csak hüledeztem amikor megláttam hogy a vezérlő a motoron van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#91953) cszolee79 válasza MasterDeeJay (#91952) üzenetére


cszolee79
csendes tag

Elvileg a forrasztások. De mivel ugye autóipar -> szopassuk a mélytorokig az usert, ezért az egész ECU belül nyakon van öntve valami zselészerű takonnyal, így nem lehet csak úgy simán helyére forrasztani, stb stb.
Ha utánaolvasol, látod miért kerül ennyibe (youtube-n is van egy csomó videó róla).
Egyik ilyen javítóműhelyben olvastam olyat hogy 85E egy felújított, hibátlan ECU, amire feltöltik a tiédből a szoftvert, ha leadod a sajátot, tehát gyak. régi beszámolásával. Amúgy meg láttam 50-70e között is csak javítást. Magyarországon is van vagy 4-5 cég aki ezzel foglalkozik.

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#91954) body007 válasza cszolee79 (#91953) üzenetére


body007
addikt

Nem rossz az óradíj:

A javítás ára: 45.000 Ft (Az adott hiba elhárítása/kijavítása – 1 év garanciával)

A felújítás ára: 65.000 Ft (Az egység elektronikájának teljeskörű felújítása – 3 év garanciával)

Időtartam: 4 munkaóra (időpont egyeztetés szükséges!)

:Y

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#91955) Tikakukac válasza body007 (#91954) üzenetére


Tikakukac
titán

Elsőre kemény, de ennek jelentős része a rezsi és a géppark ára valójában.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91956) Fandango válasza Magnum_ (#91938) üzenetére


Fandango
veterán

Miért döntöttél így? (a törés miatt?)

(#91957) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

A szervó olajamat szeretném le cserélni olyan módon hogy ki szivattyúzom a tartájbol és fel ömtöm az új olajjal.
A kérdésem hogy akkor is kell légteleníteni?
Vagy ha nem szippantom ki az egészet egyszerre akkor elvileg nem lehet levegős?
Elektromos olaj szivattyút vásároltam hozzá, elvileg motorolaj cseréhez találták ki de gonsolom nem okoz neki gondot a szervó sem.

Illetve manuális váltó olaj cserét is szeretnék, meg van a leeresztő csavar meg a fel töltő csavar is.
Számomra az érdekes része a dolognak hogy a leeresztő vagy szint ellenőrző csavar a váltó oldalán van, ott nem fog nekem ki folyni az összes az fix.
Oda is erőszakoljam bele az olaj szivattyút? 😀
Fel öntésnél akkor van tele ha már folyik az oldalsó csavarnál?
Az autó egy Chevroelt Cruze 5 sebességes váltóval.
Tudom nem opel de nagy külömbség nem lehet az opelhez képest.
A szervóba és a váltóba Dexron VI olajat vettem.
Köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#91958) Luck Dragon válasza Fandango (#91956) üzenetére

Szerintem igen, meg annak nem megfelelő javítása ( hézag) legalábbis ezt fájdalmazta.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#91959) Magnum_ válasza Fandango (#91956) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kosza gondolat volt :)

A tores nem zavar, jo lett. A hezagot leszamitva, de azt mar elfogadta..

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#91960) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Fejlemény: mivel egy nyilvános parkolóban áll a gépezet a szerviz előtt, ezért elmentem motorral a géphez, majd rádugtam a kici óccó kínai op-comot a sasra. Hát, nem lett felhőtlen az öröm, ugyanis az ECU-val szóba se akart állni. Kipróbáltam az összes program - driver kombót, semmi eredmény. Közben feltűnt, hogy gyújtás ráadáskor világítania kéne a Check Engine-nek, majd rövid időn belül elaludnia. Na, most fel sem villan. Plusz az introvertált ECU. Nem jó jelek :(

Itthon felcsaptam a Zinternetet és találtam több oldalt is, ahol írják, hogy az ECU földelése lehet a gond, és mivel nemrég szerelték be a tempomatot a kocsiba utánkábelezéssel, ezért ott volt matatva. Szóval holnap folyt. köv :)

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#91961) cszolee79 válasza HoaryFox (#91960) üzenetére


cszolee79
csendes tag

Elvileg az ECU földelése annyi, hogy rá van csavarozva a motorblokkra és az a föld.
Reléje rendben van? Elvileg az üzemanyag szivattyú relé melletti lila 30A-s az ECU-é (meg injektoroké).
Aztán még bármi más is lehet (pl. immobiliser).

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#91962) HoaryFox válasza cszolee79 (#91961) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Az immo esetében a kis autóikon franciakulccsal villogna, ezt anno teszteltem szervizkulccsal, amiben nincs immo chip, tehát ez kizárva.

Relét hogy tudok tesztelni?

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#91963) cszolee79 válasza HoaryFox (#91962) üzenetére


cszolee79
csendes tag

Kicseréled a kettőt. Egyformák.

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#91964) mohabá 007 válasza speedernet (#91957) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A sebváltó olajbetöltő, olajszintjelző nyílását megtaláltad, az olajleeresztő nyílást még nem, de van az is: :K ( leeresztő dugó 12 )

[kép]
A szintjelzőig töltd fel.

A szervóolaj tartályból kiszívod az olajat, frisset beleöntöd, nem lesz levegős a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#91965) mohabá 007 válasza HoaryFox (#91962) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A B vekik ECU - jának nincs reléje. Az üa szivattyúnak van reléje, és biztije (19-es)

Az üa szivattyú működőképességét így tudod ellenőrizni: [kép]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#91966) ntomka válasza mohabá 007 (#91965) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tiszta lexikon vagy. :D

ツ Headphones on - World off

(#91967) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Ha minden jól megy - és nem akarom elkiabálni - hamarosan én is Opel tulajdonos leszek. A járművön jelenleg acélfelni van, idővel mindenképp gondolkodnék egy alufelni szett beszerzésén. Mivel a témában új vagyok, egyelőre csak nézelődtem, de biztos van olyan, aki tud tippet adni, hol érdemes, milyet, stb. Semmi elképzelés nincs, illetve csak annyi, hogy legyen benne fekete :D Márkához nem ragaszkodom, a gyári is megfelel.

Minden tippet köszönök előre.

Az még lemaradt, hogy egy Corsa E-ről van szó, a 4 csavaros változatból :)

Kellemes pénteket mindenkinek!

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#91968) OPiiPO válasza P1eTr0 (#91967) üzenetére


OPiiPO
addikt

felni ügyben errefelé kérdezgetnék a helyedben

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#91969) cszolee79 válasza mohabá 007 (#91965) üzenetére


cszolee79
csendes tag

Pedig de.
https://fusesdiagram.com/opel-vauxhall/fuses-and-relay-opel-vauxhall-vectra-b.html
13 Engine control (EC) relay (except X16SZR)

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#91970) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Mai fejlemény: ajánlottak egy hely szakit, aki keni-vágja az ECU-k lelkivilágát, felhívtam, elmondtam, mi a baj, és mondta, hogy vigyem be neki az ECU-t, azt meg tudja nézni, hogy működik-e. Úgyhogy meló után innen folytatjuk :)

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#91971) Luck Dragon válasza HoaryFox (#91970) üzenetére

Remélem hamar helyre jön a gépsárkányod.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#91972) body007


body007
addikt

5 mm széles nyomtáv szélesítőhöz jó még a gyári csavar vagy hosszabb kell már? :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#91973) HoaryFox válasza Luck Dragon (#91971) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Én is :K

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#91974) Richard! válasza HoaryFox (#91973) üzenetére


Richard!
addikt

Lassan olyan lesz, mint a Barátok Közt...minden nap egy új rész. De várós, nagyon nagyon :R :C

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#91975) HoaryFox válasza Richard! (#91974) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Remélem lassan a szezonzáró finálé jön :DDD

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#91976) ntomka válasza Richard! (#91974) üzenetére


ntomka
nagyúr

Lebuktál, hogy Barátok közt néző vagy. ;]

ツ Headphones on - World off

(#91977) szabonagyur


szabonagyur
félisten

2010-s Insignia, 1.6 benzin.

Ez is annyira kerülendő mint a diesel kiadások?

(#91978) Tikakukac válasza szabonagyur (#91977) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyobb a belseje nem lesz ettől, könnyebb sem, ellenben ha ez 1.6 szívó, készülj fel az élményre, mert az lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91979) szabonagyur válasza Tikakukac (#91978) üzenetére


szabonagyur
félisten

1.6 Turbo es nem nekem kll, en csak infot gyujtok.

Problemak alatt arra gondoltam, hogy ha jol femlik a diseleknel van valami hiba ami miatt elegge sok elado van az elso szeriabol.

(#91980) Tikakukac válasza szabonagyur (#91979) üzenetére


Tikakukac
titán

Lassan 10 éves autók, kezdenek elhullani azok a dolgok, amik miatt a piac ár egy jelentős része instant beléjük hullik. Egy kis nagynyomású ez meg az, futómű, kettőstömegű.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91981) szabonagyur válasza Tikakukac (#91980) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ez volt a kerdes, na mindegy.

(#91982) speedernet válasza mohabá 007 (#91964) üzenetére


speedernet
aktív tag

Köszönöm szépen
Kibogozom
Egyenlőre nem látom melyik az alja meg a teteje 😀

(#91983) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Van valaki a csoportból vagy ismertek valakit aki J Astra gyári rádiót tudna frissíteni? 2012 évjáratú Astram van bluetooth kihangosítóval. Sajnos zenét vezeték nélkül nem tudok hallgatni, de úgy tudom, hogy fel lehet okosítani a rádiót. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#91984) Tikakukac válasza szabonagyur (#91981) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig remek válasz rá. Ebben is megkapsz egy tengernyi olyan cserés alkatrészt ami miatt jellemzően a piacra mennek ezek a premium (wannabe) autók.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91985) HoaryFox válasza HoaryFox (#91970) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Hát amilyen nagy slúggal nekiindultam a feladatnak, olyan gyorsan le is pattantam róla. Ugyanis nincs megfelelő bit-em a csavarok kiszedésére. Azért a csatikat levettem átfújtam kontaktspray-vel meg egyből utána sűrített levegővel, de nem lett jobb.

Stay tuned, next episode at Monday :)

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#91986) Gergőke88 válasza szabonagyur (#91977) üzenetére


Gergőke88
addikt

Abból van 1.8 szívó benzin is, inkább azt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#91987) cszolee79 válasza HoaryFox (#91985) üzenetére


cszolee79
csendes tag

Torx rulez.
Én is szoptam vele, szerencsére találtam egy kallódó torx készletet.
A fojtószelep már nehezebb volt, ahhoz belső menetes torx kell, ami meg vagy szettben van qrvadrágán vagy az ötödik boltban a fiók mélyén kevésbé qrvadrágán.

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#91988) mohabá 007 válasza speedernet (#91982) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...Egyenlőre nem látom melyik az alja meg a teteje..."

Így már jobban látod?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#91989) HoaryFox válasza cszolee79 (#91987) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Majd lehet holnap beugrok a narancssárga, hódos barkácsáruházba, és veszek egy 3 db-os készletet.

[ Szerkesztve ]

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#91990) cszolee79 válasza HoaryFox (#91989) üzenetére


cszolee79
csendes tag

Nekem ilyen van, soksok évvel ezelőtt vettem hogy "jó lesz az még akármire is" :)
Egész jó minőségű, ugyanebből a fekete színű nagyon gáz, 1-2 használat után elcsavarodott.
https://torxkulcs.arukereso.hu/extol-premium-torx-kulcs-keszlet-9db-os-6601-p389922139/

[ Szerkesztve ]

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#91991) K Norbi


K Norbi
addikt

Jujjj :DD

(#91992) Luck Dragon válasza K Norbi (#91991) üzenetére

Egy kis frissítő kurzus ? :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#91993) Sanki válasza K Norbi (#91991) üzenetére


Sanki
addikt

Már nálam is itt van a készlet 2-3 hete, viszont a garázst tegnap kaptuk vissza (felújítás van a ház körül). Jövő héten meg kellene már csinalni, plusz a hátsó lengéscsillapító cserét is.

(#91994) K Norbi válasza Luck Dragon (#91992) üzenetére


K Norbi
addikt

Aham :K
Csak az olaj nem tudom jó e..
2019.05 van a hátoldalán.
Szerintem ez a lejárati dátum.

Amit Januárba vettünk előző olajt
annak meg
2019.07
Dehát gyártási dátum nem lehet.

Szerintetek öntsem bele?
Vagy frissebbre cseréltessem ki?

[ Szerkesztve ]

(#91995) mrx1212


mrx1212
tag

A Mann olajszűrőről mi a vèlemènyetek most az rendeltem mert gyári nem volt kèszleten?

(#91996) Sanki


Sanki
addikt

Bontott lambdaszondával mennyire érdemes próbálkozni?
Z14xep katalizátor utáni szonda lenne problémás.

(#91997) lsebestyen válasza mrx1212 (#91995) üzenetére


lsebestyen
addikt

Teljesen jó.

(#91998) K Norbi válasza K Norbi (#91994) üzenetére


K Norbi
addikt

Benéztem...
2018.07 az előző olaj dátuma.
És a mostani meg 2019.05
Dehát akkor ez a gyártás dátuma. :D

[ Szerkesztve ]

(#91999) Luck Dragon

Lenne egy buta kérdésem, mivel február óta áll az autó ,milyen időszakonként kellene indítani, járatni hogy azért ne merüljön el teljesen Csipkerózsika álmába.

Most tettem vele egy kört nincs semmi baja . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#92000) Tikakukac válasza Sanki (#91996) üzenetére


Tikakukac
titán

Az van bent elöl-hátul. 8k volt a pár.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.