Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) Watson25 válasza zolikaDB (#20093) üzenetére


Watson25
tag

Megvan miért nemindúlt az opel.Fellazúlt a szíj és egyel elment a vezérlés.Szerencsére kárt nemokozott.

(#20102) bambano válasza Watson25 (#20101) üzenetére


bambano
titán

azt ugye érzed, mekkora összeggel tartozol most az autózás védőszentjeinek? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20103) zolikaDB válasza Watson25 (#20101) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mitől lazult fel? De amúgy tényleg nagy szerencséd van!

(#20104) Watson25 válasza zolikaDB (#20103) üzenetére


Watson25
tag

A vezérműszíj ház tele volt apro "szöszmöszzel",ahogy meglazúlt ledarálta a szíj oldalát.A vezérműszíj feszítő görgő lazúlt meg.Nemtudni mitől.

bambano: Tudom.Kap egy új vezérműszíjjat,meg két támasztó görgőt

[ Szerkesztve ]

(#20105) KonzolKartel

remek. tegnap lesatuzott elöttem az idôs néni a sàrgànàl, és neki koccantam. lökös egy helyen picit megrepedt, és ennyit làttam.biztonsàg kedvéért azért felpattintottam ma az elejét, erre üres a víztartàly.
ràtöltöttem, és szépen lassan csöpög el a fagyàlló. vízhûtô megrepedhetett? jò lenne, ha csak egy csô lecsúszott vna. mind1, majd holnap a szerelô megmondja:(.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20106) Jim Tonic válasza KonzolKartel (#20105) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha megrepedt a lökhárító, az azt jelenti jó eséllyel, hogy az alatta levő merevítő (a valódi lökhárító, mert a műanyag az csak dísz), beleállt a hűtődbe. -> talán javítható a hűtő, viszont új lökhárító.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20107) KonzolKartel válasza Jim Tonic (#20106) üzenetére

Sok jót nem mondtál, sőt.
Van casco-m. Ilyenkor mi a teendő? Azért holnap kiveszem a szerelőmhöz(nem számlaképes), hátha csak valami kisebb hiba, bár szerintem sajnos igazad lesz. A lökös kb. középen repedt meg.

Ilyenkor azért vajon hűt annyit a hűtő, hogy elmenjek vele egy 20km-ert a szerelőhöz?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20108) Jim Tonic válasza KonzolKartel (#20107) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha szivárog csak, akkor sem biztos, hogy kibírja. Ugyanis menet közben a rendszer nyomás alatt van. Be kell indítanod, megvárni, míg felmelegszik. Ha nyitott a termosztát, akkor megnézni, hogy mennyire folyik. Van esélyed, hogy kibírja, de nem túl sok. Én inkább a vontatást választanám.

A lökhárító merevítő nem drága tétel, mindenképpen cseréld. Olyan 8-10k az ára. Ha elment alatta a két tartóbak, annak kb. 5k darabja. Ne akarjátok kihúzatni, ill. megspórolni, mert másodikra semmit nem véd. A hűtő forrasztása kb. 10k.
Ha ezt is akarod javíttatni: A lökhárító műanyag forrasztható, ehhez ragaszkodj, mert az utángyártott az szar, a gyári meg drága. Ennek ára olyan 5-10eFt. A fényezés egy elemnek számít, olyan 20-25e.
A szerelés max 1 óra, ha sokkal többet mond, akkor le akar húzni.

Casco van ilyenkor, de jó eséllyel az önrész befedi. Az enyém 50k-s, de a tipikus casco-k 100k körüli önrésszel indulnak.

szerk.: alkatresz.eu-n mindent találsz jó áron, jó minőségben.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20109) KonzolKartel válasza Jim Tonic (#20108) üzenetére

Nem folyik, nagyon lassan csöpög. Mentem ma vele vagy 50km-et, mire észrevettem, a dolgot.
Gyenge füst jött a motortérből, és akkor láttam, hogy nincs vizem.

Nemrég is mentem vele, kb. egy 10 km-et, de nem folyt el a víz. Még mindig bőven volt a tartályba, amikor hazaértem.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20110) Jim Tonic válasza KonzolKartel (#20109) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor bevállalhatod, a füstöt (gőzt) a kifolyó folyadék okozza. Előtte töltsd fel, de vigyél is magaddal folyadék biztonságképpen! Útközben állj meg megnézni! A gyári hűtőfolyadékot mentsétek meg, és csak nagyon jó minőségűvel pótoljátok, ami hiányzik! Készre kevert folyadékot vegyél!
Ha nem bízol eléggé a szerelőben, akkor erre többször hívd fel a figyelmét! A hűtőfolyadék minősége az olajéhoz hasonlóan fontos. Mérhetetlen pusztítást okoz a rendszerben a gyenge minőségű cucc. Vízkő, erózió, dugulás, vízpumpa halála, stb.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20111) bambano válasza Jim Tonic (#20110) üzenetére


bambano
titán

ma már csapvizet és adalékanyagot raknak a motor hűtőjébe...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20112) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#20110) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

folyadékot

#20111: hallottam róla, és nem értek vele egyet. Az elég kemény víz szinte bármit tönkretesz. Ez a cikk 4 éves, de jónak tartom.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20113) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#20110) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

dupla.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20114) bambano válasza Jim Tonic (#20112) üzenetére


bambano
titán

hivatalos márkaszervizben is ezt csinálják, próbálj meg velük vitatkozni... esélytelen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20115) degu


degu
senior tag

Megvettem az uj tolatolampa-kapcsolot,a pontos specifikacio alapjan.
Meglepodve tapasztaltam,amikor kiszereltem a helyerol a torott,regit,hogy az uj kapcsolo menetes resze kb.30 mm-el hosszabb.
Vajjon miert? :F
Az ujabban gyartott darabokban pancelozott,vastagfalu sebvalto van?
Tartottam tole,hogy esetleg a hosszabb,menetes huvely utkozni fog valamelyik fogaskerekkel,vagy valtovillaval,de priman,gond nelkul mukodik! :R
De a hosszabbitott menetes huvely tovabbra is rejtely szamomra...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#20116) KonzolKartel válasza Jim Tonic (#20113) üzenetére

Kint vagyok a szerlônél. Lôkhàrító, és vízhûtô, ahogy mondtad.
Azt mondja a szerelô, hogy többféle méretû hûtôvel szerelték. Honnan tudom meg szétszedés nélkül, hogy mekkora?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20117) KonzolKartel válasza KonzolKartel (#20116) üzenetére

Nem tudom, hogy mi alapján kéne belőni, hogy melyik hűtő is kellene az én autómba.
2004.09 Opel Astra H
A szerelő kívülről ezeket a méreteket lőtte be:300x380x600
Ilyet nem is találok...

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20118) fero02 válasza KonzolKartel (#20117) üzenetére


fero02
veterán

Ezek a méretek biztosan nem jók (el van írva az egyik adat).

Amúgy meg felmész pl a bárdi autó honlapjára és megnézed a webshop-ban miket árulnak.
Vagy kiveszed a hűtőt és keresel egy gyári számot rajta.

(#20119) KonzolKartel válasza fero02 (#20118) üzenetére

A bàrdin néztem én is. Két mérettel szerelték az autóm. Azt néztem, hogy az egyik méretnél megadtak felszereltség kódot, de nem tudom, hogy az enyémnek mi lehet a kódja. Àllítólag, ahoz, hogy ki vegye a hûtôt nagyon le kell bontani az elejét.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20120) fero02 válasza KonzolKartel (#20119) üzenetére


fero02
veterán

"Àllítólag, ahoz, hogy ki vegye a hûtôt nagyon le kell bontani az elejét."

Úgy is ki kell cserélni, akkor nem mindegy? Ha meg fáj a f@sza dolgozni, akkor vidd lelkiismeretes szerelőhöz. ;)

Amúgy a szerelő hogy rendel? Van gépe és a beszállító saját programján? Csak mert akkor alvázszám után is lehetne keresni. :K

(#20121) KonzolKartel válasza fero02 (#20120) üzenetére

Nekem kell még mennem az autóval addig, azért nem bontotta le, na meg halomban állnak nála az autók. A bárdinak a programja volt neki feltelepítve. Abban is lehet? Akkor az is lehet, hogy én hívom fel a bàrdit és diktàlok alvázszàmot?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20122) Jim Tonic válasza KonzolKartel (#20121) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem lehet forrasztani a hűtőt? Pontos infót csak az Opeltól fogsz kapni. Amúgy nehezen hiszem el, hogy nem tudja kiírni a két méretet a katalógusból, majd az megállapítani, hogy melyik van benne.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20123) Calogero válasza KonzolKartel (#20121) üzenetére


Calogero
addikt

Hívjál fel egy szakszervizet, ők alvázszám alapján megtudják mondani hogy milyen a hűtőd, tudnak mondani katalógus számot.

(#20124) KonzolKartel válasza Jim Tonic (#20122) üzenetére

Lehetne forrasztani, de inkább megtartom talonba. Az előző autómban egy szerencsétlen vontatásnál eltört a hűtő, forrasztva lett, és rá pár hónappal később szépen lassan elkezdett szivárogni. Opelt felhívtam, de Ők azt mondták, hogy hívjam fel a szakszervizt, ahol szervizelni szoktam az autót.

Calogero:
Az lesz, holnap rájuk telefonálok. Köszi

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20125) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Magyarországon hol lehet vásárolni Hella és Philips autós izzókat?

(#20126) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A km-ről: [link]
Astra H: [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20127) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Fontos kérdés: mit lehet tenni a szélvédőpárásodással? Klímát fújatom, az OK, de szétfagyok, meg nagyon rövid ideig jó.
Vettem a T.szkóban páramentesítő folyadékot, pumpás kiszerelésben, olyasmi a szaga, mint a fagyállónak. Szélvédőt belül szépen Clean-nel megtisztítottam, utána ezt felfújtam rá, hagytam állni pár percet. Utána papírtörlővel elkezdtem letörölni, eleinte mázgás volt, nagy nehezen szépen letisztult...
Mindez persze szart sem ér. Elindulok, kb 2 perc múlva elindul a párásodás a vezetőoldal felől. Egy darabig csak itt, majd szépen folytatódik a másik oldalon is. Utasom nincs, én meg magamban nem nagyon beszélgetek, szóval az emberi tényező minimális a történetben.
Mit lehet ezzel tenni???

(#20128) fero02 válasza zolikaDB (#20127) üzenetére


fero02
veterán

F Astra? A pollen szűrőt ki kell dobni a picsába. Nekem (és jó pár márkatársamnak ismerősi körből) állandóan vizes. Egy nagyobb eső, egy kerti slagos kocsi mosás és teljesen átázik, használhatatlan.

Számtalanszor szétszedtem miatta a szélvédő alatti részt (ahol az ablaktörlő mechanikája is van), fullra kitakarítottam, új szűrő, szépen összerak és első esőnél ismét anyázás. Azt hittem én raktam össze szarul, megint szétszed, összerak és kezdődik előröl...ha kiveszem a szűrőt, a párásodás megszűnik. :W

(#20129) zolikaDB válasza fero02 (#20128) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez konkrétan egy G Astra... Tavasszal volt minden szűrő cserélve, persze azóta volt mosva is.

(#20130) adorjant válasza zolikaDB (#20129) üzenetére


adorjant
senior tag

belső levegő keringetés rendben van?
mert nekem az az érzésem,hogy abban az állásban ment tönkre...

amikor ki-be kapcsolod,milyen hang jön a kesztyűtartó felől?

(#20131) zolikaDB válasza adorjant (#20130) üzenetére


zolikaDB
veterán

Termeszetesen megadta magat, meg marciusban...
De reggel a klimat melegre allitottam es gyonyoruen lefujta.

(#20132) Jim Tonic válasza zolikaDB (#20131) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A saját leheletedet kergeted az autóban. Azért párásodsz. Csináld meg az átváltót! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20133) Jofi81 válasza zolikaDB (#20127) üzenetére


Jofi81
őstag

Én páramentesítő párnát használok, nálam működik.

(#20134) adorjant válasza zolikaDB (#20131) üzenetére


adorjant
senior tag

Rossz állásban ragadt a lelkem :) Ha nem akarod megjavítani,akkor megfelelő helyzetben kell "rögzíteni"

Ne aggódj,nekem is kijut a jóból,a Corsának a fűtőradiátora csöpög,vételkor mutatta is a srác,rendeltem egy újat,azóta se érkezett még meg :W
De már ki van szerelve a régi,szóval nincs fűtésem egy ideje :DDD Na meg mivel szét van szedve a középkonzol alja,irányítatlan hideg levegő érkezik a lábtérbe. Ilyenkor még nem is gáz,de 0 fok körül... :D

(#20135) zolikaDB válasza adorjant (#20134) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jim Tonic: milyen atvaltot?
Jofi81: es te hova teszed ezt a parnat?
Adorjant: eltort a tengely, tehat le kellett kotni, mert nyekergett.
Hol lehet megnezni, hogy milyen rendszeru a kocsi? Mert akkor bekerdezek egy bontot.

(#20136) Jofi81 válasza zolikaDB (#20135) üzenetére


Jofi81
őstag

A középkonzolon lévő tartóba.

(#20137) adorjant válasza zolikaDB (#20135) üzenetére


adorjant
senior tag

Az rendben,hogy le lett kötve,hogy ne hangoskodjon,de a csappantyú nem maradt belső keringetésen?
Én újat vennék,már ha meg akarod javítani,bár nem olcsó,valami 16-20e forint rémlik a komplett szettre.

(#20138) zolikaDB válasza Jofi81 (#20133) üzenetére


zolikaDB
veterán

Istencsászár!!! Működik! :)
Tomi: nem tudom... Szerelő megoldotta vhogy, h csendben legyen.

[ Szerkesztve ]

(#20139) Jim Tonic válasza zolikaDB (#20138) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Téged nem zavar, hogy utazás közben nem jön be friss levegő? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20140) tomyoy válasza fero02 (#20128) üzenetére


tomyoy
senior tag

idén én is kipróbálom ezt a pollenszűrős trükköt és kiveszem végre a kocsiból a törlőrongyot :) nálam konkrétan folyik a szélvédőn belülről a pára.....

nyiknyiknyiknyik

(#20141) fero02 válasza tomyoy (#20140) üzenetére


fero02
veterán

Sajnos ismerős. :U

Sztem soha nem fogom felfogni, hogy miért b@ssza teli az egész utasteret. Számtalanszor szét lett szedve, az összes lefolyó-összefolyó rész kitakarítva, kimosva, minden tüzetesen átnézve, hogy nem-e repedt, illesztésnél befolyik-e, szigetelő gumi tényleg jól a helyén van-e, stb... :( :O :W

(#20142) bambano válasza tomyoy (#20140) üzenetére


bambano
titán

azt nem néztétek, hogy hol kellene kimenni a kocsiból a levegőnek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20143) zolikaDB válasza Jim Tonic (#20139) üzenetére


zolikaDB
veterán

Simán látok embereket, akik az ezeréves verdájukban felhúzott ablakkal cigiznek... (ezalatt azt értem, h nincs belső levegő keringetés...)
Hol tudom lecsekkolni, h milyen rendszerű a kocsim? Hogy megnézzem ezt a cuccot bontóban!

(#20144) Jim Tonic válasza zolikaDB (#20143) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Simán látok embereket, akik az ezeréves verdájukban felhúzott ablakkal cigiznek... És ez a kiindulópont? Mert akkor tényleg nincs miről beszélni. :)

Nincs mit leellenőrizni. A belső levegőt keringeted, azaz a kocsiban utazók egymás kilélegzett párájának, levegőjének, kórokozóinak örülhetnek egész úton. Megfizethetetlen élmény. Minden másra ott a MC.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20145) #TOTTI válasza Jim Tonic (#20144) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én ha például elmegyek egy sertéstelep mellett és későn eszmélek, akkor is benyomom a keringetőt és pár másodperc alatt beszívja a büdöset és kifújja a keringetett levegőt!

(#20146) zolikaDB válasza Jim Tonic (#20144) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen rendszeru? Delphi...
Ill.: nincs utasom. Nem reszletezem, h miert.

[ Szerkesztve ]

(#20147) Jim Tonic válasza zolikaDB (#20146) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Gondolod, hogy számít a szellőzésállítónál, milyen rendszerű az autód? Vagy nem értem a kérdésed.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20148) zolikaDB válasza Jim Tonic (#20147) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem a szellozesallitoval van gond, hanem bent van a torott alkatresz.
Ezek szerint nincs koze hozza? Pontosan mit is kell keresnem, ha venni akarok egyet, mi az egyseg rendes neve?

(#20149) Okuyama


Okuyama
tag

Üdv,egy olyan kérdésem volna hogy megtudná e valaki mondani B Vectra-ban milyen foglalatú a helyzetjelző az első fényszóróban ? Nem faceliftes B vectra ,hanem 97 es évjáratúról van szó .

(#20150) _seth_ válasza Okuyama (#20149) üzenetére


_seth_
veterán

Olyan mint minden más autóban :) Az kb megegyezik az összesben.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.