Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) zolikaDB válasza Pitu (#20800) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én is az enyémet, de inkább én sem írom le... :DDD

(#20802) bambano válasza zolikaDB (#20801) üzenetére


bambano
titán

én gyakran istennek hívom :) megyek be a településre, kint van a nagy tábla, hogy Isten hozott x. városban. Mondom, engem a vectra hozott, szóval... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20803) Jim Tonic válasza KonzolKartel (#20799) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor kuplunggal együtt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20804) Pitu válasza zolikaDB (#20801) üzenetére


Pitu
aktív tag

Múlt héten viszont megmentett. Valami rákezdett zörögni a műszerfalban, én meg elkezdtem püfölni, közben levettem a gázról a lábam. Felüljáró alján fehér g astra-ból fotóztak. :)

(#20805) zolikaDB válasza Pitu (#20804) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az maga a műszerfal... :DDD Zörgős természetű!

(#20806) Pitu válasza zolikaDB (#20805) üzenetére


Pitu
aktív tag

ez trafira másképp is zörög :DD nem szoktam gyorsan menni, de így összespórolja nekem lassan a javítási költségeit.

(#20807) bambano válasza zolikaDB (#20805) üzenetére


bambano
titán

az természetesen egy láncszem volt :) [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20808) KonzolKartel válasza Jim Tonic (#20803) üzenetére

Hát, eléggé elszomorító az ára egy szettnek.
Bárdinál 374.000 amiből ugye lejön 40% így marad 202.000
Ebay-en ugyan ez a szett 148.000-re jön ki UK-ból.
Ez már egész baráti, ha jó az én motoromhoz, amit így egyelőre passz.
Z19DTH-t írják, de az enyémet nem. Z19DTJ az én motorkódom.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20809) Jim Tonic válasza KonzolKartel (#20808) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha jól tudom, nincs különbség, de írj rájuk.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20810) Calogero


Calogero
addikt

Műszaki hiba, Büntetés és Balesetmentes, Egészségben Gazdag Boldog Új évet kívánok mindenkinek.

(#20811) TasiA válasza Calogero (#20810) üzenetére


TasiA
senior tag

Viszont, neked is! :)

(#20812) KonzolKartel

Nem rég jöttem a szerelőtöl. Mind a négy izzító gyertyám elszállt. Sajnos közben elszomorított, hogy a szívósorom teljesen szét van hullva. Meg mutatta, és tényleg van lejött a teteje :?. Remek. Kuplung, lendkerék, szívósor...

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20813) Jim Tonic válasza KonzolKartel (#20812) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mi van széthullva? Ezt nem értem. Egy dízel szívósoron nincs is semmi. Mi esett szét?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20814) hdman


hdman
őstag

Elvitték a múltkori 3,0 v6 Signumot :(

Tegnap még ránéztem, akkor még fent volt, most meg már nincs... :O

Sopron city :)

(#20815) KonzolKartel válasza Jim Tonic (#20813) üzenetére

Passzolom, majd holnap felhozom és csinálok róla képet.
Mondta a márkaszervizes, hogy jöjjek be, és megmutatja. A gyertyák mellett volt valami 15-20cm hosszú, és kb. 1cm széles fém, amin volt talán 4 ?felfogató csavar?, és az egészet be borította a fekete motorolaj. Azt mondta, hogy ott már szivárog az olaj, és mellé fúj a turbóm is.

Talán ez lehet az:

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20816) Calogero válasza KonzolKartel (#20815) üzenetére


Calogero
addikt

Ha az a rudazat eset le amit bekarikáztál az tipus hiba 1.9-nél.

Azért ugrik le, mert a szívósorban kezd lerakódni a korom és szorulnak a kis lapátok amik elzárják az levegő útját. Így erőlködik a rudazat és leugrik.
Vagy elkopott a használattól, vibrációtól a gömb felület és ezért ugrik le.

Az örvényszeleprudazat leugrásának megakadályozására egy lehetséges megoldás:

Ez a megoldás akkor használható, ha a szelepek egyébként szabadon mozognak csak kopottak a bütykök és a rudazat.
Az alkatrészek:
[link]

Maga a rudazat, 4 db. normál 3-es rögzítő alátét (Fabory azonosító szám: 36230030001), egy kis ötvösmunka 1,5-es villanydrótból.
Egy 5mm átmérőjű fúrószárra rátekerünk egy darabot a 1,5-es réz villanydrótból és készítünk egy karikát. Erre a képen látható módon forrasztunk két párhuzamos drótot amit meghajlítunk. A két végső rögzítőnek természetesen csak két szára van.
Az elv az, hogy a szelep mozgató bütykére ráhelyezzük a drót "kalodát" majd rátoljuk a rögzítő alátétet ami ezután fölfelé már nem jön le! [link]

Mindez a valóságban: [link]
A végén a rudazat a helyén és a rögzítő drótok ráhajtva:[link]

Mind a négy örvényszelep bütyökre kell rögzítés nem lehet kihagyni egyet sem!
Nem egy örök életű megoldás, de időt lehet nyerni vele.

Forrás: astrahclub.hu (Besson)

(#20817) KonzolKartel válasza Calogero (#20816) üzenetére

Szinte biztos, hogy ez a rudazat lesz az. Amikor mutatta a szerelő nem emelte ki, és nekem már nagyon áll ott az olajsár így nehezen volt kivehető, de holnap kikotrom.
Köszönöm a "faq"-t. Megcsináljuk.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20818) adorjant válasza KonzolKartel (#20817) üzenetére


adorjant
senior tag

szintén csak megerősíteni tudom,az 1.9nél igen gyakori hiba :(

már a múltkor is elképedve olvastam a kalandjaidat,és addig magasztaltam a kis corsámat,hogy ma reggel be sem indult :) lemerült az akku,2005ös,eredeti orosz! :) bikázás óta hibátlan,bő fél liter desztvizet kért,és érdeklődve várom a holnapot :))

(#20819) zolikaDB válasza adorjant (#20818) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mekkora akksid van a Corsában? Balos pozitív?

(#20820) fero02 válasza adorjant (#20818) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem ne érdeklődve, hanem csere akkuval várd! ;] :DDD ;)

(#20821) KonzolKartel válasza adorjant (#20818) üzenetére

Sajnos igen.
Nagy baklövés volt ez az autó. Bele estem nagyon a tipikus "iskola példába", hogy hogyan is verik át az embert az autópiacon.
Bár mondjuk magánszemélytől vettem, aki mindig azt mondta, hogy Ő nem tud semmit, hogy milyen papír kell az átíráshoz stb., mert nem ért hozzá, Ő csak használta az autót.
Amikor a konkrét adás-vétel történt a házától lejjebb egy utcával akarta megírni a papírokat. Azt az utcát nem találtam meg, de az autót kiszúrtam egy udvarban. Hívtam a srácot, ki is jött, be engedett.
Tele volt aggatva a belső kerítése rendszámokkal(nagyság rendileg láttam vagy 50db-ot).
Biztos nem ért hozzá.

Mielőtt elhoztam kicserélte a gumikat a felnin, illetve az akkumulátort is:)).
Az akksi amit berakott cellazáras volt. A gumik elöl még elmennek, de a hátsók 2006-osak voltak, és futómű kopottak.
Mindezt persze csak pár nap múlva vettem észre.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20822) adorjant


adorjant
senior tag

Tablet C Corsában :R

@KonzolKartel: Ezért nem merek én "nagy" értékű dízel autót venni. Biztosan előjön valami,amivel foglalkozni kell,csak éppen nem benzines árszabással.
Az általad leírt aljas húzások vétel előtt meg akár égi jelek is lehetettek volna,persze így utólag már...
Azért remélem ha rendbehozod,sok boldog percet is ad majd neked az autó!

[ Szerkesztve ]

(#20823) Jim Tonic válasza adorjant (#20822) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Legyen úgy, de szerintem a Fiat dízel egy hulladék. Ezzel senkit nem akarok megbántani, de a rokonok, barátok szívnak vele. 60-70k-t futott Fiatok, Opelek...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20824) adorjant válasza Jim Tonic (#20823) üzenetére


adorjant
senior tag

A modern dízelség eleve nagyon fura dolog. Pl az én ősrégi 1.7 Isuzumhoz se nagyon mernek nyúlni,amikor azt mondom,csak akkor érjen hozzá bárki,ha tudja mit csinál,és ha bármi van,az eredeti állapotot vissza tudja állítani. Eddig SENKI nem vállalta...
Egy modern dízelnél meg még több útvesztő van,ráadásul ész nélkül cseréltetnek mindent,közben pedig nem lenne rá szükség,lásd autódokis történetek...

[ Szerkesztve ]

(#20825) Jim Tonic válasza adorjant (#20824) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez leginkább a szakképzetlen, magát tovább fejleszteni nem akaró, borzalmas magyarországi autószerelő kínálatnak köszönhető. Ma már mindent megmond a diagnosztika, az értékek pedig megtalálhatók szakkönyvekben.
Maximális szerénységgel mondom, hogy többet értek a modern autókhoz, mint a mai autószerelők jelentős része. És ez nem engem dicsér.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20826) Pitu válasza KonzolKartel (#20821) üzenetére


Pitu
aktív tag

Sajnos ebbe a hibába én is beleestem. Anno szintén magánszemélytől vettem, ráadásul egy építészmérnöktől, gondoltam is, hogy biztosan gondoskodott az autóról, mert megvolt neki az anyagi háttere hozzá. Jóval később derült csak ki, hogy hengerfejezve volt a kocsi, Isten tudja milyen gagyi olajakat használhatott, sok hibával nem foglalkozott időben...stb. A srác is tette a hülyét amikor kérdőre vontam.
Vásárlás előtt elvittem állapotfelmérésre is, de az csak a felszínes hibák megállapítására volt jó. Lutri ez.

(#20827) szacsee válasza szacsee (#20626) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kiderült mi volt a probléma.
Gondoltam ha már fogy állandóan a víz és a hűtőfolyadék motorolaj szagú, akkor lekapom a hengerfejet, mert hosszabb távon megölöm a motort.
Szerdán meló után neki is álltam hazaérve, még meleg motornál akksisaru, kábelek, stb leköt, majd amikor már nem volt meleg a motor annyira leengedtem a hűtőfolyadékot is.
Hengerfej le és akkor láttam, hogy nem kóser valami. A hengerfejen a hengerek felett nem vonal szerű volt a kör, hanem talán 1-2 tizedes reve, rozsda szerű vonalat láttam, na gondoltam itt égett át a tömítés. Kipusor végett nem láttam pontosan, de a motorblokk oldalán is hűtőfolyadékot lehetett látni. Elvittem sík köszörültetni és a szaki rátette az élvonalzót. 0,5-1mm közti hézag volt a hengerfej közepe és az élvonalzó között. Másnak nem lett baja hál Istennek, időben szét lett kapva. Igaz 2009 tájékán is kapott új hengerfej pakolást és akkor nem vittem el síkköszörűshöz, gondolván minek. :B
Azóta minimálisan fogyott a hűtőfolyadék ami most decemberre megnövekedett.
A lendkerék felőli gyertya menet még kérdéses, holnap beletekerek egy menetfúrót, ha határeset lehet elviszem perselyeztetni (érdemes egyáltálán hosszabb távra tervezve?)
Szívó és kipusor tömítést zsírral érdemes megkenni, vagy tök felesleges ezeket már kenegetni?

(#20828) fero02 válasza szacsee (#20827) üzenetére


fero02
veterán

Jobb helyeken nem véletlenül viszik el síkoltatni a hengerfejet, ha lebontották! ;)

Csak sokak szerint (itteniek közül is jópáran) nem kell, mert nincs probléma levétel után. Van aki még új csavarokat se képes venni, hanem visszateszik a bontott (megnyúlt) csavarokat. :W

(#20829) szacsee válasza fero02 (#20828) üzenetére


szacsee
nagyúr

Múlt alkalommal nem volt választásom, kocsival jártam melóba és másnapra kellett a gép.
Megcsináltam nem melegedett a víz, nagyon minimálisan ette, de csak fél év után figyeltem fel rá.
Most viszont volt rá időm, ezért vittem egyből köszörültetni.
Csavarok helyére nem olyat kaptam, mint a régi, de menet, magasság megegyezik és elvileg jobb minőségű is.
Feje pedig nem hatlap, hanem fordított torx kinézetű. Előző alkalommal éreztem, mintha 2 csavar nyúlna, így most mindenképp aktuális az új csavar.
Hétvégén lekapom még a vízpumpát, feszítő görgőt, generátort is. Generátor megy átnézésre, ha kell felújítás lesz belőle, mert eléggé csapágy gyanús. Feszítő görgő, vízpumpa, vezérműszíj pedig egyúttal cserélve lesz, ha már ennyire szétkaptam. Opel márka szervizben voltam pár órát és nem a pult kellemesebbik oldalán, így tudom mi az előírás, csak néha a szükség törvényt bont. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20830) tomyoy


tomyoy
senior tag

Na újra csatlakoznék:) egy szerény képpel így éjszaka :)

:DD

nyiknyiknyiknyik

(#20831) TasiA


TasiA
senior tag

Tudom ez nem az adok veszek, de hátha érdekel valakit

ELADÓ, MAKULÁTLAN

(#20832) KonzolKartel

Tegnap nekiálltunk megcsinálni a szívósort.

Az az kis sufni moddinggal a helyére varázsolni azt a rudazatot, ami mozgatja az örvényszelepeket.

Réz lemez, hármas furat, rögzítő alátét, majd a lemez ráhajlít a rudazatra, hogy ott tartsa.

Meg csináltuk, nyomtam neki egy szépet, dolgozott a rudazat, ahogy kell, nyitott-zárt.

Kiszálltam az autóból megnézni, hogy milyen munkát is végeztünk, de ekkor egyszer csak átálltak a szelepek zárt állásba, és kaptunk a műszerfalon egy tengeralattjárót...Amit észrevettünk, ha még egyből indításnál adok nagyobb gázt, akkor dolgozik rendesen a rudazat, egészen addig, amíg nem hagyom le esni a fordulatot alapjáratra. Ekkora nem fúj mellé, nagyon szépen dolgozik a szívósor.

Azóta akár kivesszük akár vissza rakjuk a rudazatot a tengeralattjáró ott marad, és le tilt az autó 3.000-es fordulat körül.

Ha a sufni moddingos rudazatot bent hagytuk, akkor zárt állásba helyezi az összes szelepet, és onnantól ömlik a motortérbe a kartergáz.

ECU reset kéne? Vagy inkább egy jobb szerelő?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20833) KonzolKartel válasza KonzolKartel (#20832) üzenetére

Ami lemaradt, hogy kiolvastuk a hibakódot(fék+gázpedál), és P1109-et kaptunk.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20834) Jim Tonic válasza KonzolKartel (#20832) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

ECU reset nem kell, mert ha nem léö fel a hiba újraindítás után, akkor csak tárolja a kódot, de nem foglalkozik vele. Akkusarut leveszed, akkor amúgy is törlődik a hibakód.
A P1109 a rudazattal kapcsolatos hibát jelez:
P1109 Swirl Actuator Malfunction B-033
P1109 Swirl Actuator Supply Voltage Range/Performance B-033
P1109 Swirl Actuator Feedback Circuit High Voltage B-033
P1109 Swirl Actuator Feedback Circuit Low Voltage B-033
P1109 Swirl Actuator Feedback Signal Malfunction B-033
P1109 Swirl Actuator Feedback Signal Range/Performance B-033
P1109 Swirl Actuator Feedback Powerstage High Temperature B-033

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20835) KonzolKartel válasza Jim Tonic (#20834) üzenetére

Reggelre eltünt a hibakód, de ugye vissza állítottuk az eredeti széthullott állapotba.

Beszéltem közben egy nálam a témában jártasabb személyel. Szerinte szerinte az volt a gáz, hogy magára a szelepre rögzítettük, nem úgy mint a leírásban, ahol a rudazatra, és vagy van ott egy érzékelő, vagy nem tudott így rendesen forogni.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20836) Pitu


Pitu
aktív tag

Tegnap sikeresen levizsgázott a verda, amit viszont nem értek: a műszaki adatlap alján van egy "Záradékok" szekció. Ide az van írva hogy 057 Új motorszám TIPUSAZONOS MOTORCSERE, ÚJ MOTORSZÁM: xxxxx (a mostani motorszám)
Ez mit akar jelenteni? Nem a mostani lenne az eredeti/gyári motorja az autónak? :F Nálam tuti nem volt motorcsere...

[ Szerkesztve ]

(#20837) tomyoy


tomyoy
senior tag

valaki betudná linkelni azt az oldalt ahol a különböző opel tipusok összeállítási rajzai vannak? újraraktam a gépem és nem tudom a címet...

nyiknyiknyiknyik

(#20838) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy ma reggelre elhalványult az omegában a kijelzőm háttérvilágitása.A világitás kapcsoló alatt lehet állitani a fényelrőt,de nem reagál rá.A kijelző jó,csak mindent rendesen mutat,csak halvány.Valakinek ötlete hogyan lehetne orvosolni?

(#20839) lorcsi válasza TasiA (#20831) üzenetére


lorcsi
veterán

imádom, hogy egy félórája nem bírok egy privátot megírni, mert 503 :W

érdekelne a gép..

(#20840) hobizoli válasza Pitu (#20836) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es ez miert zavar?

több drón kell ;P

(#20841) sziada5925 válasza Pitu (#20836) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ezt hogy vették észre, ha a forgalmiban is az új motorszám van?
Alvázszám alapján?

Üdv: Ádám

(#20842) Pitu válasza hobizoli (#20840) üzenetére


Pitu
aktív tag

mert eddig nem tudtam erről (sem). Eredetiség vizsgán nem kellene ezt mondaniuk?

(#20843) hobizoli válasza Pitu (#20842) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem kell, es nem is erdekli oket
ha egyezik a forgalmiban levovel, akkor jo
ennyi

több drón kell ;P

(#20844) sNORh válasza kisjimy (#20838) üzenetére


sNORh
addikt

Szintúgy, csak én már a km órát nem is látom egyáltalán, de tegnap is megadta magát egy izzó, mert még halványabb lett az óra felőli. Majd nyáron kicserélgetem ledizzókra.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20845) Fermoy


Fermoy
csendes tag

Sziasztok! Asztalos fórumon szoktam lenni, de most autós problémám van. Astra H-nál a reggeli indítás után nem működik a km óra, műszerfal nem világít. Kimehetett egy biztosíték, vagy valami komolyabb? Kösz a tippeket!

(#20846) kisjimy válasza sNORh (#20844) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Azokat az izzókat nehéz kicserélni? Hogy kell?

(#20847) sNORh válasza kisjimy (#20846) üzenetére


sNORh
addikt

Igaz Vectra, de ahogy elnézemugyanaz a felépítése.

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20848) bambano


bambano
titán

tegnap vagy másfél hét állás után indítottam be az autót, az akksinak halálközeli élménye volt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20849) zolikaDB válasza bambano (#20848) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen akksid van/hány éves/hány amperes? Rádió van a kocsiban?

(#20850) bambano válasza zolikaDB (#20849) üzenetére


bambano
titán

exide, emlékeim szerint 75 Ah, 2008-as, de hogy 2008 eleje vagy vége, arra már nem emlékszem, ettől függően 5. vagy 6. tele. de nem megyek eleget a kocsival mostanában ahhoz, hogy bírja, ez duplán is ok lehet (akksi kapacitás csökkenés, alacsony töltöttség).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.