Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) Faterkam válasza Arlekim (#19700) üzenetére


Faterkam
addikt

Jaj, nekem azután jelentkezett, hogy éves revízión volt, olaj, lég és pollen csere, stb. És nekem a régi folyadék maradt benne, ami 10 éves. De így télen kipusztulok, mert már fáj a fejem hosszútávon, olyan dió szerű fagyállószag, nem tudom másképp leírni, ezt érezni kell. A hűtőnek lehet köze hozzá? Bár akkor hidegvízzel miért nem? Inkább nálam a radiátor vagy a folyadék...

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19702) Arlekim válasza Faterkam (#19701) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Olyan lehet hogy a radiátorról "ég" le valami, és annak van szaga?
10éves? Autószerelő azt mondta hogy ezek a folyadékok 2év után elvesztik a korróziógátló képességüket, de a fagyállóságuk változatlanul megmarad.
Nem lehet hogy korrózió okozza?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#19703) Faterkam válasza Arlekim (#19702) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos ahhoz látni kéne a radiátort, az meg nem egyszerű kiszedni. Szervizbe nagyot mondtak mikor kérdeztem összeget, a szerelésről. De valamit ki kéne találni. Ebbe valami piros fagyálló van, Long Life vagy milyen.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19704) neduddki válasza Faterkam (#19703) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csereld le a francba mar bove kitlet az ideje

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19705) Faterkam válasza neduddki (#19704) üzenetére


Faterkam
addikt

Én is erre jutottam első körben. Ezt megpróbálom mindenképp!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19706) Arlekim válasza Faterkam (#19705) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Maradt 5liter 50%-os fagyállóm, mert túl sokat vettem. Érdekel?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#19707) pempellini


pempellini
senior tag

Srácok Corsa c -ben az anyós ülés átszerelhető vezetőoldali helyére?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#19708) akos86 válasza pempellini (#19707) üzenetére


akos86
aktív tag

szerintem nem

3dfx, gone but never forgotten...

(#19709) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Sziasztok!

A közeljövőben esedékes lenne egy féktárcsa és betét csere a szekéren.
2006-os G Astráról lenne szó.

Rágugliztam a holmikra, de elég nagy a választék:
Tárcsa, Betét

A felhozott találatokat megnyitva is feldob még sok lehetőséget, azok közül (csak az ára miatt) egyedül a gyári Opel alkatrészeket zárnám ki, de még így is jó pár marad.

A kérdésem egyszerű, melyik lenne az ésszerű választás? :B
Ugyanis nem ismerem a márkákat és minőségüket. :B

(#19710) pempellini válasza Spancer RE (#19709) üzenetére


pempellini
senior tag

Nekem Aliednipon van semmi gond vele ,alig kopik.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#19711) zolikaDB válasza Spancer RE (#19709) üzenetére


zolikaDB
veterán

Carstylingon Adamo is tud segíteni.

(#19712) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy miért recseg teljesen kiszámíthatatlan időközönként a váltó hátramenetbe rakáskor? Néha teljesen "zsírzottan" beugrik a helyére, de néha meg csak a fogaskerekek reccsenése után ugrik be.
Astra H 1.4 2008.decemberi gyártású.

[ Szerkesztve ]

(#19713) zolikaDB válasza Rotor82 (#19712) üzenetére


zolikaDB
veterán

2-es, 3-as, majd hátra. Sosem fog recsegni. (esetleg 1-es, és rögtön be rükvercbe)

(#19714) Rotor82 válasza zolikaDB (#19713) üzenetére


Rotor82
aktív tag

És ezt mindig el kell játszani rükverc előtt? Ez valami astra betegség vagy mi?

(#19715) hdman válasza zolikaDB (#19713) üzenetére


hdman
őstag

+1, mindig beválik.

Sopron city :)

(#19716) Borokafa válasza Rotor82 (#19714) üzenetére


Borokafa
őstag

A kuplungod jól működhet? Nálam nincs ilyen gond...

(#19717) Rotor82 válasza Borokafa (#19716) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Igen, a kuplung hibátlan. Csak az az érdekes, hogy 1-5ig soha meg nem reccsen, csak ha rükvercbe rakom. (De az se mindig)

(#19718) Faterkam válasza Rotor82 (#19717) üzenetére


Faterkam
addikt

Na Easy Tronicnál nincs ilyen gond, csak be ne dögöljön az elektronika, mert akkor horror! ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19719) zolikaDB válasza Rotor82 (#19714) üzenetére


zolikaDB
veterán

G Astranal betegseg, meg az uj is igy recsegett... Baja nincs, ez ilyen.

(#19720) sNORh


sNORh
addikt

Hali
Egy kis hibában szeretnék tanácsot kérni.

Néha kivillan működés közben ez a kis visszajelző, és olyankor visszaesik a teljesítmény, olyan 4000-es fordulatnál meg elalszik. Nem állandó, össze-vissza jelentkezik.
Mi lehet a hiba? Még vásárlás utáni, nagyszervíz előtt vagyok(várom a fizut :B )

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19721) Faterkam válasza sNORh (#19720) üzenetére


Faterkam
addikt

Ez a hibajelzés a motornál bármit jelenthet, Tech2 vizsgálattal szokták kiolvasni az agyából, de az meg pénzbe kerül a szervizbe. :( Látatlanba nem könnyű megmondani, pontosan. De ha szerelőhöz mész, ott rögtön evvel fogják kezdeni!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19722) neduddki válasza Rotor82 (#19717) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1-5ig ferdefogazasu szinkron, a rukvert pedig szip egyenesfogazasu, ugye nem is kell tobbetmondani?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19723) bambano válasza sNORh (#19720) üzenetére


bambano
titán

a check engine lámpa észrevételezése az álmoskönyvek szerint komoly áldozatok meghozását jelzi előre a disznófejű nagyúr felé (C) Ady :)

(#19719) zolikaDB: az enyém sose recsegett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19724) zolikaDB válasza bambano (#19723) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor jó. Többeknek recseg, ez van.

(#19725) qdak


qdak
addikt

hello, a vezeto es az anyos ules alatti 2 kor alaku luknak ami az alvazban van mi a szerepe??
nekem mozog benne a muanyag. van olyan sanda gyanum h onnan feljon a viz ha tocsaba mek.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#19726) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenkinek!
Lassan "összeállt" az Opel, vagy hogy is mondjam. Na, computer kész, önindító kész, elvileg mostmár rendben lesz.
Kérdés: vettem pár ledes izzót belülre, bár nem SMD, de nagyobb a fénye, mint a gyárinak.
Nade: ha beindítom az autót, és haladok vele, az olvasólámpa nagyon picit dereng, nem zavar, de halványan valami ég. Ajtó kinyit, akkor világít teljes erővel, tehát működik rendesen amúgy. Ha távirányítóval bezárom a kocsit, ugye index villan, és ez is teljesen kialszik. A kesztyűtartóban lévő egyáltalán nem dereng, betettem a telefont és levideóztam.
Ez a jelenség mitől van?

(#19727) sNORh


sNORh
addikt

Na kiolvastattam a hibakódot, P0400 Kipufogógáz visszavezetés.
Mennyibe fáj egy EGR szelep csere?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19728) pempellini válasza sNORh (#19727) üzenetére


pempellini
senior tag

Nem lehet tisztíttatni?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#19729) zolikaDB válasza sNORh (#19727) üzenetére


zolikaDB
veterán

Le kell falazni, legfrissebb software-el pedig ez nem lesz gond. Legalábbis Astra G-nél így van.

(#19730) pempellini válasza zolikaDB (#19729) üzenetére


pempellini
senior tag

Corsánál is lehet ilyet?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#19731) sNORh válasza zolikaDB (#19729) üzenetére


sNORh
addikt

Mi az a lefalazás?

pempellini nem tudom, még ezek után fogom elvinni a szerelőmhöz, csak mondta hogy előtte olvastassam ki mi a hiba.

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19732) Calogero válasza sNORh (#19731) üzenetére


Calogero
addikt

(#19733) adorjant


adorjant
senior tag

Bővült a flottánk,egy B Corsa Van személyében :)
2000/7 évjárat,eredetileg személyautó lehetett,és csak a regadó-mentesség miatt vehették ki anno az ülést hátulról,mert a kárpitok,hangszórók,stb benne vannak :)
Ami viszont miatt érdekes,hogy 1.7 turbódízel motor van benne :C Papírozva. :D
Egész korrekt masina,persze azért 1-2 apróság javításra szorul.Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket,városi autónak vettem,ráadásul ez az első dízelem :)
Kép nincs :D

(#19734) sNORh válasza Calogero (#19732) üzenetére


sNORh
addikt

Köszi, ez tuti bevált dolog, valaki csinálta már?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19735) Szplöttyy válasza adorjant (#19733) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Úúúú nagyon ellenék egy TD B Corsával. Csak kár hogy "nincs" :) Csak az 1.5 :DDD TD

Smoke & Torque

(#19736) bambano válasza sNORh (#19731) üzenetére


bambano
titán

azt gondolom tudod, hogy a lefalazás nem törvényes és ha lebuksz, akkor megbüntetnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19737) adorjant válasza Szplöttyy (#19735) üzenetére


adorjant
senior tag

Eredetileg ez is 1.7D volt,vagy inkább lehetett? :)
Mindenesetre azért nem egy kapkodó idegbeteg (82 ló és 168nm azért nem sok még egy Corsában sem),legalábbis a Zafira után. Azért kellemesen autózható,szerintem ha párszor meghajtom,akár jobb is lehet...
Nem füstöl,nem kormol,ha még olyan simán is járna,mint egy benzines... ;]

EGR témához csak annyit kíváncsiskodnék,hogy pl a Z14XE alapvetően EGR-el szerelt,de a korai Classicban EGR nélkül árulták,és tudta az emissziós értékeket,ráadásul Euro4-et (sőt,ha jól tudom,az ereti motor is).Lehet csak jól programoznak?
Bár gyanítom egy dízelnél nem ilyen egyszerű a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#19738) Szplöttyy válasza adorjant (#19737) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nem hiszem, mert B Corsába naz 1.7D az német motor volt azthiszem neked meg isuzu TD van. Hát azért elég jó az még F Astrában sőt a Vectrában is. Jó persze nem versenyautó, de megkell húzgálni kicsit :))

Smoke & Torque

(#19739) Pitu


Pitu
aktív tag

Ma este lámpánál arra lettem figyelmes, hogy a fordulatszámmérő néha hajszálnyit le és fel mozog. Közel kell hajolni hogy lássam. Semmi hibajelzés nincs, ill. még a hangján sem hallani. A menettulajdonságok rendben vannak. Foglalkozzak ezzel?

(#19740) bambano válasza adorjant (#19737) üzenetére


bambano
titán

szerintem a b corsa elég kicsi ahhoz, hogy 168nm-rel tempósan lehessen vele járni.

(#19739) Pitu: alapvetően felesleges, majd a következő időszaki szervizen tisztíttasd meg a pillangószelep léptetőmotorjának a tengelyét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19741) Pitu válasza bambano (#19740) üzenetére


Pitu
aktív tag

köszi, jövő héten jobb első kerékcsapágy csere lesz, megnézetem a szerelővel.

Kb. 1000-1500 futott km-el ezelőtt lecseréltük a "gyári 5w30"-at castrol magnatec-re, ill. MANN olajszűrőt is vettem. A motort alig hallani üzemfoknál alapjáraton, olajnyomás bevillanás egyszer sem volt. Reggel indításnál van egy rövid kerepelés, de ezzel együtt tudok élni.
Szóval tényleg vigyázni kell a silány minőségű gyári olaj utánzatokkal....

(#19742) qdak válasza qdak (#19725) üzenetére


qdak
addikt

http://m.prohardver.hu/tema/opel_topic/hsz_19725-19725.html

up

( #19736 ) bambano: :D LOL

( #19741 ) Pitu: a castrolnak mi a szama?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#19743) sziada5925 válasza sNORh (#19734) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Levakítani csak működőképes EGR-t tudsz, de utána is lesz hibakódod, sárga jelzésed. Ha nem akarod, hogy levakítás után jelezzen, akkor módosíttatni kell a szoftvert.

Üdv: Ádám

(#19744) zolikaDB válasza Pitu (#19741) üzenetére


zolikaDB
veterán

A castrol-t nem dícsérték agyon a környéken, de próba-szerencse...

[ Szerkesztve ]

(#19745) neduddki válasza zolikaDB (#19744) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a bp/castrol az egyteln gyarto aki ma mo-n betartja az acea eloirasait es kivalo olajoaktgyart, a lengyel uzem megnyitasa ota ellnebn nemkopik kiahamisitas a neve mellol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19746) pempellini válasza Pitu (#19739) üzenetére


pempellini
senior tag

Ne szerintem mind ezt csinálja köztük az enyém is.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#19747) Pitu válasza qdak (#19742) üzenetére


Pitu
aktív tag

5w40 C3

(#19744) zolikaDB: az elején vagyok a "tesztnek", nálam eddig bevállt. Egy helyen olvastam hogy valakinek habosodott a Castrol, de ezen kívül sokan dícsérték. Kollégák, szerelők is pozitívan nyilatkoztak. Az biztos hogy az előzőnél már az első 5-600km után voltak problémák.

(#19748) adorjant válasza sziada5925 (#19743) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekem 2001-es Z14XE nem sárga lámpázott lefalazás után,de ez szerintem motor/állapot függő dolog lehet.

(#19749) zolikaDB válasza adorjant (#19748) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez érdekes. Elvileg a legfrissebb sw-ben le van tiltva az EGR. Mivel az enyém 2004-es, abban már gyárilag le volt falazva, és a software-ben sem volt benne.
Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#19750) neduddki válasza Pitu (#19747) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo ki solaj barati aron jo valsztas:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.