Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) renatto válasza krx21 (#36031) üzenetére


renatto
őstag

Remélem az enyémen is van 2-3 db, de csak majd vagy 20-22 hónap múlva nézem meg! ;]

Nem öröm amúgy. :(( Ezek a válogatott panelek?! :F

(#36032) gu007 Mit értesz ez alatt? Egy 4K-s anyagnak tűélesnek kell lennie mindenhol!

(#36035) daneel_hu "Te is fiam Brutus?!" Ne tedd! :O

#36049) rothfb Az egy 2 éves modell, tehát 2018-as. Fél éves korában 550k volt, egy évesen 500k. Szóval annyira nem túlzó az az ár. 3 éve én a XC85-öt - ami a kisebb modell - vettem 330k-ért 55"-ban, szóval ez már nagyon durván beesett.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36052) daneel_hu válasza rothfb (#36041) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én már átnéztem mindkét Panámat, de szerencsére semmi. :C"

Átnéztem tüzetesen... semmi. Minden subpixel működik. (65E8PLA - 3200 üzemóra)
Érdekes amúgy mert avforums-on is elég sok a 2019-es pixelhiba. (most egyelőre csak LG topikokat néztem és ott C9-nél gyakori) Viszont E9-nél inkább tintre panaszkodnak, de csak 65 colnál.

Ezek után nehéz elképzelnem, hogy az LG-nél van megfelelő minőségvizsgálat.
Azt nehezen hiszem, hogy dead-pixelt nem lehetne kiszúrni... szerintem erre még egy szkenneres programot is lehetni készíteni.

Mindenesetre szerintem 6-700k-s tévénél ne legyen pixelhiba. Számomra sem lenne elfogadható. 2 millásnál pedig végképp nem. :)
Kíváncsi lennék egy Z9-re amin beragadt subpixel van, és ki kellene szúrni valahogy. ;] :P
Még a 4K-panelen is rendesen jojózik a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#36055) krx21 válasza renatto (#36051) üzenetére


krx21
nagyúr

“Ezek a válogatott panelek?! :F
Én soha nem hittem benne, de azért reménykedtem.

Amúgy volt már olyan, hogy itt valakinek megjavult egy ilyen subpixel?

(#36056) rothfb válasza renatto (#36054) üzenetére


rothfb
veterán

Úgy most hirtelen elképzeltem, ahogy Daneel (mint Sherlock) nagyítóval nézi végig a 65 colos panelt minden szín esetében.:Y :DDD :DD
Arról csinálnék egy videót és felraknám a Youtube-ra.
A címe ez lenne: Funny oled dead pixel searching.:DDD

(#36057) krx21 válasza rothfb (#36056) üzenetére


krx21
nagyúr

De hisz te is végignézted, nem?..

(#36058) tutitibi válasza rothfb (#36041) üzenetére


tutitibi
senior tag

Szintén zenész,, Pana 65GZ950 hibamentes !! :)

(#36059) alaves válasza daneel_hu (#36052) üzenetére


alaves
addikt

Nincs jelentősége ma már a minőség-ellenőrzésnek, illetve a fogyasztóknál történik mindez. A pár százaléknyi felhasználónál aki észreveszi cserélnek és kész, még mindig olcsóbb, mint egy komoly minőség-ellenőrzésbe invesztálni.
A neten is elérhető tudományos cikkekből is látszik a rubrene kristály (red subpixel anyaga) viselkedése. Azt pedig az LGs mérnökök is sejthették, hogy a fullhd-s OLED kijelző után a 4k-s panelen a drasztikus pixelméret csökkenés mit fog eredményezni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#36060) daneel_hu válasza krx21 (#36055) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Amúgy volt már olyan, hogy itt valakinek megjavult egy ilyen subpixel?"

Nálam egy Viewsonic 23"-os monitoron volt ilyen.
Évekig szar volt (egyetlen pixel volt tök fekete!), egyszer leraktam a garázsba nyomtató mellé - nagyon sokat volt bekapcsolva kvázi 0-24-ben ment... és láss csodát azóta mindegyik pixele működik pedig az egy 2007-es "csoda". :DD

[ Szerkesztve ]

(#36061) daneel_hu válasza krx21 (#36055) üzenetére


daneel_hu
addikt

Avforums-on hetek óta megy a diskurzus, hogy az E és attól feljebb a modellek vajon minőségellenőrzőtt paneleket kapnak-e? :) (+ Pana + Sony)
Nincs konszenzus természetesen...

Mondjuk TE vagy az első akinek E deadpixeles, ráadásul a cserélt panel is.
Máshol még csak nem is hallottam, olvastam ilyenről.

(#36062) krx21 válasza daneel_hu (#36061) üzenetére


krx21
nagyúr

Ennek nagy örülök. :DDD Vagy mégse? :F

(#36063) zsoltika74 válasza alaves (#36048) üzenetére


zsoltika74
tag

Sony KD-65XF9005 jobb mint egy qled?

(#36064) SzlobiG válasza daneel_hu (#36061) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem nagyon sok hibás panel lehet az otthonokban, csak ugye az átlag user meg se nézi közelről, kibontja beüzemeli az adásokat és használja, nem nézegetik nagyítóval. Szóval valszeg úgy vannak vele az LG-nél, hogy ekkora szórás belefér, hogy panelt kell cserélni néhány esetben.

(#36065) Gigi01 válasza renatto (#36051) üzenetére


Gigi01
őstag

Én is így vagyok vele.Mielőtt lejár a garancia,remélem találok rajta hibát,aztán cseréltetem,bár jó lenne úgy kijönni,hogy újabb szériára. ;]
Ma nekiálltam a Wicher sorozatnak,lassan végzek :DDD , csak ámulok.

(#36066) salapp válasza zsoltika74 (#36063) üzenetére


salapp
addikt

Az attól függ. Sony nagyjából azt nevezi triluminos-nak, amire a Samsung a becsapós qled elnevezést aggatta.
Q60 egy elég fos tv, q70-80 jobb, de nekem a megépítési minőség nem tetszik, illetve a mozgásmegjelenítés.
XF-ben kevesebb a fald zóna, de jobb a mozgás és a képalkotó algoritmusok is, amennyire láttam.
Egy hibamentes oled, ha sikerül olyat kifogni, mindkettőt alázza kevés környezeti fény mellett.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#36067) EasyLife válasza daneel_hu (#36061) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Próbáltatok már írni az LG-nek? pl élő chat? :F

(#36068) Pro Koryak válasza Gigi01 (#36065) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A képi világa helyenként nagyon rendben van. :Y

(#36069) Kriszbmx válasza rothfb (#36042) üzenetére


Kriszbmx
tag

Jelenleg semmi... volt egy C8 3 panel csere utan, csereutalvany, majd hoztam egy C9 et. Mindketto 65os meretben. Majd 3.napra vissza vittem azt is... jelenleg varok es nezelodok. :) Az okok par oldallal visszabb vannak.

(#36070) zsoltika74 válasza salapp (#36066) üzenetére


zsoltika74
tag

Igen ez a fő probléma, hogy ha sikerül kifogni.

(#36071) renatto válasza Gigi01 (#36065) üzenetére


renatto
őstag

Nálam is az jön hamarosan. Meg egy Joker. :D

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36072) rothfb válasza krx21 (#36057) üzenetére


rothfb
veterán

Én nem használtam nagyítót...:D

(#36073) Gigi01 válasza renatto (#36071) üzenetére


Gigi01
őstag

Joker itt is lesz.

(#36068) Pro Koryak : Szerintem is. :K

(#36074) alaves válasza zsoltika74 (#36070) üzenetére


alaves
addikt

Igazából az idei XG9505 még jobb, de az meg OLED árban van, viszont van egy olyan megérzésem, hogy ezek az új LCD-k is tönkremennek 3-4 év alatt és akkor bukta az egész.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#36075) zsoltika74 válasza alaves (#36074) üzenetére


zsoltika74
tag

Az a jó öreg plazma az hiányzik nekem. :))

Akkor még mindig 3-4 évre kell gondolkodni?

[ Szerkesztve ]

(#36076) 3L1T3


3L1T3
addikt

Néztem a C9 talpazatát, lehetséges, hogy egyik gyári LG soundbar se fér el előtte úgy, hogy ne takarjon ki a képernyőből? :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#36077) salapp válasza zsoltika74 (#36075) üzenetére


salapp
addikt

Egyre inkább 3-4 évre kell tervezni sajnos. A nagy green-dumák ellenére soha nem volt még ennyire felelőtlen a gyártói oldal, mindegy, hogy jármű vagy szórakoztató elektronika, számítástechnika.
Lényeg, úgy érezd, hú de avul, ha nem érzed, pusztuljon el, és azért vegyél újabbat.
Én is plazmás voltam. Kiváló áron jutottam egy W8-as Sony tévéhez, aminek a képminőségén gyakran ma is elámulok, nyilván nem trutymó iptv forrásból. Ezért nem hajt a tatár, de közeleg az az árszint, hogy elkezdjem az oled-tulajok kálváriáját, hacsak nem elsőre hibátlant fogok majd ki.
Sajnos rühellem az LG-t, ezért akármennyire is indokolatlan remény van mögötte, valószínűleg GZ950 lesz, vagy utódja.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#36078) rothfb válasza salapp (#36077) üzenetére


rothfb
veterán

"Sajnos rühellem az LG-t, ezért akármennyire is indokolatlan remény van mögötte, valószínűleg GZ950 lesz, vagy utódja."

AtyaÚrIsten. Miket beszélsz Te. Te ember. Ember??? :Y ;] :DDD

(#36079) EasyLife válasza 3L1T3 (#36076) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Ne is mond, nálam is kitakarja a tv alját, már beszéltem egy asztalossal, hogy tv alá kellene egy magasítás kb 8cm, mert a tv túl alacsonyan van és kitakarja a soundbar.

(#36080) salapp válasza rothfb (#36078) üzenetére


salapp
addikt

:Y

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#36081) rothfb válasza salapp (#36080) üzenetére


rothfb
veterán

Még egy két ilyen megjegyzés és meg fognak kövezni. :))

(#36082) oszy78 válasza renatto (#36051) üzenetére


oszy78
tag

Nekem is van egy piros dead subpixelem a 65C9-en, kiszúrtam már első nap, de egyébként elégedett vagyok a TV-vel, pont most 1 hetes. Gondolom emiatt nem érdemes élni a 14 napos elállással az MM-nél, hanem használni és gari lejárta előtt cselekedni. Vagy nem jól gondolom?
Egyébként már 1 subpixel hiba miatt is cserélnek panelt?

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#36083) dh66e válasza salapp (#36077) üzenetére


dh66e
veterán

Ez a kálvária dolog azért nem kicsit van túltolva.
Természetesen többnyire csak a hibákat emlegetik a userek és jogos ha a 2-3 panelcsere után valaki a fejét verdesi a falba és megutál egy életre egy márkát.
55W8-ról váltottam egy belépő LG 65B8-ra a sony jó szolgálatot tesz a hálóban. :K
Soha nem vettem volna LG tévét ha nem jön az OLED technológia meg egy nagyon kedező lehetőség.
Neked ott a Pana,Sony Philips mint lehetőség ha a 'fújj eldzsi soha többet'-ből nem engedsz, ebből az első kettő az ajánlottak között van a részemről.

(#36084) renatto válasza 3L1T3 (#36076) üzenetére


renatto
őstag

Komoly 4 centiről beszélünk! :K Ezen a szinten már majdnem a saját távirányítója is belóg a képbe, ha lerakom elé. :DDD

(#36077) salapp Eddig is jól nyomtad az OLED ellenes - negatív - dumát, de ezzel felraktad a koronát! :C Ha ennyire LG ellen vagy, szerintem ne "pazarod" rájuk a pénzed >>> jó lesz oda egy B kategóriás tévé is, azaz QLED. :K

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36085) daneel_hu válasza EasyLife (#36067) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Próbáltatok már írni az LG-nek? pl élő chat? :F"

Mármint milyen okból kifolyólag? ;)

(#36086) daneel_hu válasza rothfb (#36072) üzenetére


daneel_hu
addikt

4K/ 65 colon azért ki lehet szúrni nagyító nélkül is a halott pixeleket. :P
(ha van)

(#36087) daneel_hu válasza SzlobiG (#36064) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szerintem nagyon sok hibás panel lehet az otthonokban, csak ugye az átlag user meg se nézi közelről, kibontja beüzemeli az adásokat és használja, nem nézegetik nagyítóval."

Hát nem tudom, azért mondjuk egy 65 colos tv 2 méterről van olyan közel, hogy dead-pixel feltűnjön. Ha nem is azonnal de előbb-utóbb belefutnék olyan tartalomba amely végett észrevenném. :)

(#36088) janos666 válasza Batyops (#36019) üzenetére


janos666
nagyúr

DV módban a Dolby saját chip-je keveri a színeket, ezért van kiszürkítve és zárolva a Színtér kapcsoló (SDR-ban és HDR10/HLG módban az LG SoC intézi).
A Színház mód a helyes, az Otthon a túlvilágosított. Utóbbit világos szobához használhatod, míg előbbit enyhén világított és sötéthez.

(#36022) renatto - Hát, nekem a vendégeknek szánt FHD plazma is képjavítók nélkül tolja a TV adást is (DVB-C). Szerintem semmi gond nincs vele, a HD adók még szépek is, az SD-k pedig "olyan, amilyen". De ha most nekiállnék végignézni egy VHS-en master-elt DVD-t (pl. valami régi "kult sci-fi") az OLED-en, akkor is kikapcsolt képjavítókkal tenném (kivéve, hogy madVR-al nagyíttatnám fel SD-ből UHD-ba valami komolyabb scaler algóval, mint a TV-é, de azt is fűszerek nélkül, semmi szűrés, extra élesítés...). Bár talán már csak a nosztalgia miatt is így tennék, ha létezne valami csoda varász algoritmus, ami tényleg javítja a képet (muhaha).

(#36028) szente80 - Ezt én erősen ellenjavallom, használd a (#36026) Fisha linket.

(#36055) krx21 - Mikor a C7-em adtam el, találtam 2-3 halott piros alpixelt (korábban sohasem tűnt fel, csak mikor eladás előtt átnéztem, a bal felső sarok közelében voltak nem túl közel egymáshoz). Letoltam rajta egy kézi frissítést, és eltűntek (vagyis újra működtek).

(#36083) dh66e - Szerintem leginkább attól és úgy lesz belőle népi kálvária, hogy minden, csak picit is hibás TV-re (ahogy írták is lentebb, a legtöbb átlagfelhasználó ezt észre sem venné soha, amiről itt sokszor szó van) jut legalább 3-4 élcelődő komment, hogy melyik gyártó milyen minőséget képvisel, és hogy milyen sok a gond az OLED technológiával úgy általában és hogy ha kellett egy panelcsere, akkor biztos kell még három. :(((

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36089) Freddy76


Freddy76
addikt

Még mindig rágom ezt a TV kérdést, lassan döntök :D .

Ma voltam az MM-ben, megnéztem az LG 55C9-et. Egy értékesítő odajött, a vége az lett, hogy az LG helyett elkezdte nekem nagyon tolni a Panasonicot, majd odajött egy másik, az is (sokkal jobb a képminősége és mi más számítana ha nem a képminőség hát ezért vesz tévét igaz uram?). Kissé furcsa volt, az legjobb érvük az volt, hogy ha most Panasonicom van, akkor célszerű azt vennem :)) . Aztán mindkettőn lejátszottak pendrive-ről egy részletet valami TV adásból, az LG-n az arcok narancssárgák voltak eléggé kirívóan. Megkérdeztem, hogy mégis melyik milyen beállításon van, mire a válasz: ööö, ugyanolyan, igen, ugyanolyan beállításon mind a kettő.

Ez nyilván nem komoly, mégis felmerült bennem egy kérdés: szinte mindenki az LG-t ajánlja, ha OLED TV kerül szóba, nem csak itt, más topikban és fórumban is. Ha mondjuk egymás mellé állítok egy LG 55C9-et és egy Panasonic 55GZ950-et (ezek most egy árban vannak az MM-ben), mitől jobb az LG? A száraz adatokból és tesztekből annyira nem jön le a különbség nekem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36090) janos666 válasza Freddy76 (#36089) üzenetére


janos666
nagyúr

Ha jók vannak beállítva (most nem is műszeres kalibrálásról beszélünk, csak egy értelmes képmódot választunk a menüben és pár dolgot kikapcsolunk az almenükben), akkor csak úgy ránézésre (műszerek, vagy legalább szintetikus tesztábrák nélkül) nem nagyon lesz különbség, vagy minimális (egy neonfényárban kényelmetlenül és futtában nézegetve nem fogod eldönteni, hogy melyik a jobb, vagy akár csak hogy tényleg látsz-e valódi különbséget).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36091) salapp válasza renatto (#36084) üzenetére


salapp
addikt

Ne nevettess! QLED eleve szóba sem jöhet, pláne, hogy Samsung.
Plazma kedvelőként lassan az oledet is megkedveltem. Én elfogadom, hogy problémás az oled is, nemsokára veszek, de nem sürgős.
Az 55-ösök árszintje közel kiváló, nehéz már magyarázni, miért vegyen valaki VA panelest, igenis érdemes belevágni a kalandba.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#36092) sakal83 válasza Freddy76 (#36089) üzenetére


sakal83
addikt

Izlesek es pofonok. A pana es az lg is jo. Amiben az LG jobb: magic remote; OS; szervizhatter medialejatszo es jobb a C9 hangzasa. De nekem a Pana is bejon.

(#36093) EasyLife válasza daneel_hu (#36085) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Hogy válogatott kijelzőt kap -e az E széria

(#36094) rothfb válasza sakal83 (#36092) üzenetére


rothfb
veterán

Neked van mindkettő?

(#36095) rothfb válasza janos666 (#36088) üzenetére


rothfb
veterán

"(#36083) dh66e - Szerintem leginkább attól és úgy lesz belőle népi kálvária, hogy minden, csak picit is hibás TV-re (ahogy írták is lentebb, a legtöbb átlagfelhasználó ezt észre sem venné soha, amiről itt sokszor szó van) jut legalább 3-4 élcelődő komment, hogy melyik gyártó milyen minőséget képvisel, és hogy milyen sok a gond az OLED technológiával úgy általában és hogy ha kellett egy panelcsere, akkor biztos kell még három. :((("

Nagyon rossz irány (és ebben igazad van) felnagyítani problémákat.
De. Van ez a fórum. Ebben kb van 20 aktív ember, akik beírogatnak. És még ebből a 20 (hasra csaptam, tőlem lehet 25 is) emberből is van jópár, akiknek folyamatos panelcseréik vannak. Van persze olyan, aki szerintem is túl kritikus, elszíneződéseket lát stb. De egyre több a halott pixeles emberke, ami viszont egy több százezres tv-nél elfogadhatatlan. És mivel ezek 99%-a LG, ezért persze, hogy ...
Az egész lényege az, hogy nem szabad elbagatelizálni ezt a dolgot. Ezek komoly problémák. Csak azoknak nem komolyak, akik mazochisták, oligarchák, milliárdosok, kimondottan szeretnek vagyonba kerülő tv-ken panelt cserélgetni.
Ettől még én is azt mondom, nincs nagy gond az oledekkel, persze könnyen beszélek két hibátlan tv-vel a lakásomban.

(#36096) halinorbi válasza alaves (#36021) üzenetére


halinorbi
csendes tag

Köszönöm! A programnevek alapján rákerestem, és a google kidobott egy itteni (PH-s) témát, ami az UHD filmek kontra PC dolgot taglalja. https://prohardver.hu/tema/hd_film_azaz_mkv_lejatszasa/index.html

(#36097) H1N1


H1N1
aktív tag

Le a kalappal az LG előtt.A három éves oled-em (55B6J) már másodjára várt panel cserére. Kiderült,hogy már nincs panel így adtak csereutalványt.16-ban 700e (amit most meg is kaptam cs,utalvány formájában)volt a tv így most nem az alap oled-re kellett koncentrálnom. A gond csak annyi volt,hogy így kari előtt a választék igen gyér volt. 55E9 lett a nyerő és még a gyereknek egy Nintendóra is futotta. :)

(#36098) belan válasza H1N1 (#36097) üzenetére


belan
addikt

Jó döntés három év múlva megint egy újabb típus ;] És csere utalvány ezért jó ez a LG ;) . És meg Nintendo is komolyan mondom jó üzlet LG venni . ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#36099) daneel_hu válasza rothfb (#36095) üzenetére


daneel_hu
addikt

"De egyre több a halott pixeles emberke, ami viszont egy több százezres tv-nél elfogadhatatlan. És mivel ezek 99%-a LG, ezért persze, hogy ..."

Egyetértek.
Ilyen drága műszaki cikknél legalább olyan hiba ne legyen ami nem a technológia velejárója.
(pl dead-pixel ilyen)

(#36100) rothfb válasza H1N1 (#36097) üzenetére


rothfb
veterán

Tényleg le a kalappal az LG előtt.
:R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.