Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) Freddy76


Freddy76
addikt

LG B9 és C9 között mi az a különbség, ami a mezei (főként TV, streaming, néha film, játék nélkül) felhasználónak fontos lehet?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36102) SzlobiG válasza rothfb (#36100) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kíváncsi lennék egy belső statisztikára tőlük, hogy hány ilyen eset van. :U

(#36103) renatto válasza janos666 (#36088) üzenetére


renatto
őstag

Tudom, hogy az SD a problémás, de itt többnyire az megy. Tegnap lentebb vettem mindent Alacsonyra és jobb lett, de ISF-nél továbbra is jobb.

HDR-nél próbálgattam a "Dinamikus kontrasztot" és a "Maximális fényerő" beállítást. Azért mind a kettő jelentős fényesség pluszt produkál kis területen, viszont sötétíti a kép többi részét, így egyelőre kikapcsoltam mindkettőt. Majd meglátom hiányolok-e valamit...

(#36101) Freddy76 Az elmúlt évek tapasztaltaiból talán az látszik a B sorozattal picit többa gond (több hibás készülék). Amúgy 50-100k+ ár, a frissítések később jönnek ki rá (ha jönnek), a jelfeldolgozó proci gyengébb, ami minimális képi különbségeket okoz, illetve a hang és dizájn. Én olyan 50-80k-t áldoznék +ban a C-re, 100-at (vagy többet) nem...
Lehet ha egymás mellett lenne a készülék akkor sem tűnne fel a képi különbség. A dizájn és méret viszont tuti!

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36104) rothfb válasza SzlobiG (#36102) üzenetére


rothfb
veterán

Én is, valószínűleg van bőven ilyen eset és szép-szép, hogy az LG így reagál, de én továbbra is azt mondom, hogy ha veszek több százezerért, netán millióért tv-t, nekem a hátam közepére nem hiányzik (2-3 év múlva sem), hogy szervizzel bajlódjak netán ünnepek alatt vagy bármikor máskor. Akármilyen gyorsak. És semmi garancia, hogy a cserepanel jó lesz. A bónusz pedig, hogy ha kapok csereutalványt (még ha úgy is, ahogy a fenti esetben, ami amúgy dícséretes), még akkor sem tuti, hogy sikerül egy újabb fajta tv-ből hibátlant kapni. És ha nem hibátlan, akkor kezdődik minden elölről. És számomra még az sem megoldás, hogy ha az új tv-n találok 1-2 halott pixelt, majd kihúzom vele a garancia vége előttig és már tervezem, hogy majd akkor cserélek, addig meg bámulom a vagyonba kerülő halott pixeles tv-m.
Valami itt nagyon el van csúszva. Ez nem normális.
Mindez persze a Panánál is előfordulhat. De ezt a vételükkel mindenképpen el akartam kerülni, eddig sikerült.

(#36105) Fisha válasza Freddy76 (#36101) üzenetére


Fisha
őstag

Elvileg erősebb proci van benne, és emiatt kicsit jobban reagál a menüje, meg futja az erejéből valamivel jobb képjavításra. Ez utóbbi kicsit kérdéses, mert max egymás mellé téve fogod tudni megmondani. Nomeg kérdés, hogy egyáltalán milyen képjavítások használsz. A szakértők körében azért inkább a vanilla (közeli) presetek hódítanak .

[ Szerkesztve ]

(#36106) krx21 válasza rothfb (#36104) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak hogy milyen infók vannak a piacon. Az egyik MM-ban, beszélgettem egy LG eladóval. Az ő információja szerint az E sorozattól vannak válogatott panelek és az E valamint W panelek nem is kerülnek további értékesítésre más TV gyártókhoz, azt megtartja az LG.
Ezt az infót sem lehet nagyon igazolni, úgye... Mert hogy pixel hiba ellenőrzés mint az esetemben látható, nem nagyon van...

(#36107) chros válasza renatto (#36103) üzenetére


chros
őstag

> Az elmúlt évek tapasztaltaiból talán az látszik a B sorozattal picit többa gond (több hibás készülék)

Ezeket a butasagokat legalabb az "oregek" ne mondjak mar ... :)

(#36108) renatto válasza rothfb (#36104) üzenetére


renatto
őstag

Azért azt nehéz lenne elvitatni, hogy egy 2016-os 700k-s tévé árát (közel 2020-hoz), ha a cég visszafizeti, az több mint gáláns. :R És ezen a ponton dönthet a vásárló úgy is hogy másik gyártóba tolja a pénzt... És 3-4 év alatt nem keveset fejlődött az OLED!

Tehát mondjuk a Te "elvileg hibátlan" tévéd 3-4 év múlva kb harmadát-negyedét fogja érni és 3-4 év technikai lemaradásban lesz (bár az már most is ;] ). Ehhez képest az Ő tévéje 100%-át érte és a mai OLED fejlettségi szinten van és zsír új (+ 2 év garancia újra). És még az is lehet ez hibátlan lesz! :C

Azért 8,3 millió pixelből ha 1-2-3 nem működik megfelelően, azzal azért együtt lehet élni. Legalábbis nekem többel is sikerült. :U

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36109) krx21 válasza renatto (#36108) üzenetére


krx21
nagyúr

Van ott vagy kb. 32 millió subpixel. :K

(#36110) renatto válasza chros (#36107) üzenetére


renatto
őstag

Azért írtam, hogy talán. :((( És a tapasztalatok alatt, azt értettem, hogy én úgy tapasztaltam, nekem úgy tűnik most. Ha belegondolok az utóbbi 2 évbe C7-C8-ra alig volt panasz, míg B7-B8-ra azért volt bőven. Tudom, hogy a B-ből sokkal több ment, de nekem úgy tűnik a C-vel elvétve volt csak hiba. Meggyőzhető vagyok. :K

(#36109) krx21 Az ügyön nem változtat. Vagy úgy már jobban feltűnik?! :DDD

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36111) rothfb válasza renatto (#36108) üzenetére


rothfb
veterán

Nem hinném, hogy az én tv-im technológiai lemaradásban lennének. Hacsak az nem technológiai lemaradás, hogy nincsenek rajta dead pixelek.
Nekem nem úgy tűnik, hogy a 2019-es széria jobb, mint a 2018-as. Sőt. Sem technológiailag, sem meghibásodás szempontjából. Az igaz, hogy 2016-17-ről 2018-ra fejlődött az oled, a beégések szempontjából mindenképpen. De az utóbbi egy év egy nagy nesze semmi, fogd meg jól.

Az, hogy ő új tv-t kapott, nem feltétlenül jelent előnyt, semmi garancia, hogy ezek jobbak, mint az egy évvel korábbiak.
Az meg, hogy az én tv-im mennyit fognak érni 2-3-4 év múlva, kit érdekel? Nem akarom eladni őket. Ha nagyobbat, vagy újabbat szeretnék, majd megveszem, ahogy egy éve ezeket. Ha meg mégis eladom bármelyiket, elmennek, amennyiért megveszik őket.
A lényeg, hogy működjenek, ahogy kell, ne kelljen már gyomorgörcsben néznem a több százezres, milliós tv-ket. Ez azért vicc kategória.

"Azért 8,3 millió pixelből ha 1-2-3 nem működik megfelelően, azzal azért együtt lehet élni. Legalábbis nekem többel is sikerült. :U"

Az te vagy. Szerintem ez igénytelenség.

De nagyon kérlek, ne vedd magadra! ;)

[ Szerkesztve ]

(#36112) rothfb válasza krx21 (#36106) üzenetére


rothfb
veterán

Tehát máris elhasalt az LG-s eladó infója. Mi alapján válogatják a paneleket az E szériába? Melyiken van dead pixel?
És ezeket nem adják tovább másik gyártónak? Még az a jó.

Egyébként meg egy MM-s LG-s eladó biztosan tudja, hogy az LG gyáraiban mit csinálnak, mit válogatnak, hogyan gyártanak és onnan mit adnak el. Ne nevetess már...:DDD

(#36113) Celtis válasza oszy78 (#36082) üzenetére


Celtis
veterán

Hát baromira nem jól gondolod te sem, meg mindazok, akik arra játszanak, hogy a jótállás lejárta előtt jelentik be az ismert pixelhibát abban a reményben, hogy új panelt/készüléket kapnak.

Egyfelől a jótállás nem csak jog, hanem kötelezettség is. A fogyasztó köteles a tapasztalt hibát haladéktalanul bejelenteni.
Másfelől pedig ez pitiáner ügyeskedés. Nyilván nem zavar az a halott 1-2 pixel, ha évekig gond nélkül tudod használni a TV-t. Valójában csak jogtalan anyagi előnyhöz akarsz jutni azzal, hogy a jótállás lejárta előttre időzíted a hiba bejelentését.

Jót derülnék, ha kisülne, hogy a Panasonic marketingesei beleolvastak volna ebbe a topikba és az alapján vonták villlámgyorsan vissza az 5 éves garancia akciót.

(#36114) daneel_hu válasza rothfb (#36111) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mindkettőtöknek igaza van.
De az alapállás ugye az, hogy adott egy hibás készülék ami helyett (vásárláskori áron) tudsz venni újat.

És jogilag nincs folyamatosság, tehát minden úgy számít mintha az újat vennéd először és nem is létezett a rossz vásárlásod. (Szerződés előtti állapot visszaállítása)

(#36115) H1N1 válasza Celtis (#36113) üzenetére


H1N1
aktív tag

Jajajajjjj!!!!!!! Én nem ügyeskedtem! #5921 és most is ez volt a probléma. :Y

[ Szerkesztve ]

(#36116) krx21 válasza rothfb (#36112) üzenetére


krx21
nagyúr

“Egyébként meg egy MM-s LG-s eladó biztosan tudja...”
Pont annyira tudja mint te vagy én. De mintha már tőled hallottunk volna hasonló információkat, feltételezéseket, szóval ez pont ugyanolyan kategória mintha te mondtad volna… ;)
Én továbbra sem hiszek a panel válogatásban, ami a kategóriákat illeti csak az alapvető minőségellenőrzés van, szerintem..

(#36117) rothfb válasza krx21 (#36116) üzenetére


rothfb
veterán

Na álljunk meg egy pillanatra...
Én egy fórumon magánemberként a véleményemet osztottam meg akkor, amikor a panelválogatásról "értekeztem".
Te arról beszéltél, hogy egy hivatalos eladóhelyen, egy cég képviselője befolyásolt azzal, hogy azt mondta, válogatják a paneleket. Ilyen esetben az adott cég dolgozója maga az LG és baromira nem mindegy, miket mond. Viszont ennek ellenére abszolúte nem kompetens abban, hogy az LG miként válogat, vagy nem válogat, viszont a felelőssége hatalmas, mivel egy egész céget képvisel.

(#36118) Pro Koryak válasza krx21 (#36116) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha a Pana nem is kap válogatott panelt az LG-től, nem is kaphatna, hiszen az LG ezek szerint(a sok panelhibás LG tv) nem tudja kiszűrni a hibás paneleket. :DDD
A Pana, Sony kalicije talán jobban működik.

(#36119) Celtis válasza H1N1 (#36115) üzenetére


Celtis
veterán

Nem is neked szólt. :R

(#36120) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
C9 esetében ti is tapasztaltarok olyat mintha "lassú" lenne a szinatmenet ?
Pl ennél a videónak: [link] 0:58 nal simán látható ahogy kivilagosodik és ahogy sotetbol vilagosba megy az ég szine.

Enyém is látok hasonlot.

C9 processzora a hibás és "csak" ennyit bír vagy ez valami beállítási probléma és korrigalhato ?

(#36121) Gaben360 válasza renatto (#36103) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nos én ránéztem a 7 hónapos 55B8-ra, 5%-os szürkével egészen 25%-ig, és nincs probléma vele.Minimális a banding, még csodálkoztam is rajta, az Eg 910-em itt elvérzett sajnos, ahhoz képest ez homogén.Más színnél nincs tinting és halott pixel se.
Szóval kijelenteni azt hogy a B problémás,nettó hülyeség, mostanság épp a C sorozatba cserélgetik a paneleket az userek itt a fórumon,nameg befigyel az E is ahogy látom.
Én nagyon akartam 65" most kari előtt,de semmi bizadalmam hozzá, hogy jobb lesz, mint a mostani, persze a méretet most hagyjuk....az tuti szíven ütne.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36122) krx21 válasza rothfb (#36117) üzenetére


krx21
nagyúr

Jáj... :N Maradjunk annyiban hogy Ő is magánemberként mondta nekem. Nem sok száznak egy fórumon. :DDD
Természetesen semmilyen hivatalos LG információ nincsen. Ha lenne nem találgatnánk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36123) renatto válasza rothfb (#36111) üzenetére


renatto
őstag

3-4 évről volt szó...
Nem tud DolbyVision-t, se Dolby Atmos-t, gyenge a menüje és a médialejátszója és HDMI 2.1-et sem tud. A szerviz meg ugye... ;] Szóval van rá ok bőven, hogy lemaradásnak nevezzem, már most, ha ennyire kierőszakoltad. De ne vedd magadra! :N
Nem előny hogy új tévét kapott?! Ez azért komoly! Jól kitoltak vele, így 4 év után! :C Tudva hogy a Pana 700k helyett csak egy 425k-s tévére volt képes, végül is csak majd egy másik tévé árát nyelte le... LG tényleg jól genyó. ;)

Az a vicc, hogy már 1-2 halott pixel vagy panelcsere miatt itt gyomorgörcsről beszélsz. Egy hős vagyok, hogy túléltem a pixelhibát és a panelcserét is! :DD És még egy 32" tévét is néztem 3 hétig....

Hát ja, akkor igénytelen vagyok, mert nem a halott pixeleket nézem.

Lehet hogy téged nem érdekel, hogy neki 3-4-500.000 forinttal többért "elviszik" a tévéjét, de ez ettől még gazdaságilag pont ennyi "hasznot jelent" neki, neked meg "bukó"-t. De ezek szerint van akinek fél milla a fóf@sz. :R De ettől még a másik jó "üzlet", nem ez.

(#36121) Gaben360 Az a "nettó hülyeség", hogy nem érzed a különbséget a "több a gond" és az általad bejelentett "a B problémás," között.

(#36120) Darth_Revan Ez lehet magában a videóban is (erre tippelnék), pláne mivel egy time-lapse felvétel, de lehet hogy a kamera adja rosszul vissza. Nem tapasztaltam még ilyet, a B7-en sem.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36125) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Szíven ütne a méret... de elég gyorsan a 77-est akarnád. :P

(#36126) krx21 válasza daneel_hu (#36124) üzenetére


krx21
nagyúr

A lényeg, hogy “azt hallottam” kategória. Semmi hivatalos nem volt benne.

(#36138) daneel_hu válasza rothfb (#36137) üzenetére


daneel_hu
addikt

Dead-pixel elfogadhatatlan.
Az nem oled-feature. :DD A banding, tinting az ugye az. :)
+ beégés... de utóbbi is nehezen nyelhető le.

[ Szerkesztve ]

(#36139) Calogero


Calogero
addikt

Látom megint megy a LG vs Pana... ;]
Én meg garázsban pakolásztam és ha már kezembe került, kipróbáltam az első színes tvnket.

1985 karácsonyra vettük kb annyit kellett rá spórolni mint most egy OLEDre :P
Sokat játszottam rajta.. (C64)
Nem ég be
Nincs Banding
Nincs Thinting
Nincs Deat Pixel
Ennek neki ugorhat a macska... ha rászáll a légy légycsapóval simán le lehet csapni :P
A távirányítója már megnőtt, de még működik (én voltam, amikor apám szólt hogy kapcsoljak át a 2-esre :P ;) )

34 éves és működik.....
A többi LED, QLED,OLED ipari hulladék elbújhat mellette :D :DDD

[link]

(#36141) rothfb válasza daneel_hu (#36140) üzenetére


rothfb
veterán

Ej, de egy elfajzott világban élünk. Hogy már ott tartsunk, hogy ha új tv kell, másfél évente bejelenthetünk egy létező hibát, amire aztán mind a gyártó, mind a felhasználó, vevő csettint egyet és mindenki örűl.:((
Ez aztán a full pazarlás.

(#36142) rothfb válasza Calogero (#36139) üzenetére


rothfb
veterán

Édesapám még egy Orion AT501-essel kezdte 1956-ban. Persze gyerekként. Akkoriban indultak a kísérleti adások.
Én VIC20-ra, késöbb C64-re még Junoszty tv-vel indultam be elöszőr. A 80-as évek végén pedig már színes tv-nk volt. Videoton Starcolor vagy valami ilyesmi volt a neve.
Jó kis idők voltak...
Gratulálok amúgy, szép db ez az Orion, főleg, hogy még működik is.:R

(#36143) EasyLife


EasyLife
aktív tag

[Ilyen] tv állványon van most a 65C9-em, viszont túl alacsonyan van a tv így kitakarja a Q90-es soundbarom. avforum.com -on ezt ajánlották hozzá. Valaki tud valami hasonlót amit lehet kapni itthon?
Azt is írták, hogy az új firmware frissítés javulást hozott a disney+ és netflix atmos hangjában (04.71.05 verzió). Bár én a plex támogatásának örülnék per pill :U

(#36144) Calogero válasza rothfb (#36142) üzenetére


Calogero
addikt

Később vettünk hozzá egy Orion-Panasonic NV-430 videómagnót... jó kis hangalámondós filmek.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#36145) daneel_hu válasza rothfb (#36141) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nyílván... csak a parára reagáltam.
Nem parázom mert a fogyasztót védi a törvény.
Jahogy érdeket kell érvényesíteni ha itt az idő... engem nem zavar. :)

Ha a gyártó teljesíti a szerződés rá eső részét akkor ilyesmi szóba sem jöhet természetesen.

(#36148) arn77 válasza Calogero (#36139) üzenetére


arn77
aktív tag

Ezeknek R1-es távirányítója volt! R1 oda oszt kapcsold át! :DDD :DDD

(#36149) chros válasza EasyLife (#36143) üzenetére


chros
őstag

Nekem ezen az ikea dohanyzo asztalon van 65B8, magassaga tokeletes, az also polcra tehetsz centert, erositot, soundbar-t, stb. Es olcso, mint a fene :)

[ Szerkesztve ]

(#36150) EasyLife válasza chros (#36149) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Ez sajnos nálam nem jó. :(( Nem is értem miért csinálták a C9-et ilyen alacsonyra, még a saját Lg soundbarja sem jó hozzá. Vagy mindenki a falra szereli a tv-t? :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.