Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) janos666 válasza Darth_Revan (#36350) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy érted nem újratömörített... A BD lemez is tömörített, otthoni felhasználó nem nagyon találkozik tömörítetlen videóval (és nem egyszerű bánni vele).
De ha hagyjuk a tömörítést, még a tömörítetlen videó sem "tökéletes", ha egy kamera vette fel, és aztán az általában kap még utómunkát, stb. Ami kvázi hibátlan lehet, az csak a szintetikusan generált tesztanyag (még a sima számítógépes animációs film sem mindig lesz az, mert függ a hozzá készített textúráktól, a későbbi feldolgozás minőségétől, stb).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36352) Tulku válasza janos666 (#36351) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyjából itt is ugyan az a probléma mint a zenei felvételek visszahallgatásánál....az élőzenéhez képest a visszahallgatott anyag hallgatása minden készüléken gyakorlatilag a hibákról szól...tehát arról, melyik jár kevesebb rosszal...

(#36353) i@lex


i@lex
őstag

Olvasgatva a topikot, lehet egyedül vagyok?

3 napja végre kikerült a dobozból a 65C9: működik, álleesős, gyönyörű, minden anyaggal hibátlan.

Annyi, hogy az első pár száz órában kizárólag teljes képernyős tartalommal tömöm, és ennyi.

Új OLED tulajdonosoknak jó tanács: Olvasd el az összefoglalót és hagyd el a topikot, hozzászólásokat olvasni tilos. :D

(#36354) rothfb válasza i@lex (#36353) üzenetére


rothfb
veterán

"Új OLED tulajdonosoknak jó tanács: Olvasd el az összefoglalót és hagyd el a topikot, hozzászólásokat olvasni tilos. :D"

Miért? (sejtem miért :DDD )

(#36355) adamssss válasza i@lex (#36353) üzenetére


adamssss
veterán

Az utolso bekezdessel kellene zarni az osszefoglalot 😜

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36356) Fisha válasza adamssss (#36355) üzenetére


Fisha
őstag

Vagy kezdeni. :)

(#36357) salapp


salapp
addikt

Helló. Van itt olyan, aki korrekt, de régi full hd médialejátszóval (Dune HD Max/Duo/Prime 3.0 stb.) is eteti az 55--ös OLED-jét és 3 méternél közelebbről nézi?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#36358) rothfb válasza salapp (#36357) üzenetére


rothfb
veterán

Mond, hátha tudok segíteni.

(#36359) chros válasza Darth_Revan (#36346) üzenetére


chros
őstag

> C9 (NVidia 422 10 bit kimenet beállítás

Ez PC rol HDMI-vel? Ha igen, milyen ikonnal hasznalod azt a HDMI bementet a TV-n? PC?

(#36360) Darth_Revan válasza chros (#36359) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen és igen.

(#36361) salapp válasza rothfb (#36358) üzenetére


salapp
addikt

Ó, szuper, pont Pana tulaj. Szóval a felkonvertálás és képminőség érdekel, ha nem 4K (bár jellemzően inkább kamu4K) a forrásanyag, 4K képes lejátszóról, hanem a meglevő Bluray lemezek vagy BDISO-k illetve 1080p mkv-k a Dune Max-ból (vagy hasonlóból). Tegnap néztük pl a Batman Rises eredeti lemezt W8-on és piszok jól nézett ki. Nagyon nem örülnék, ha az oled mellé majd külön normális 4K képes lejátszó és mindenből 4K változat kéne ahhoz, hogy legalább ugyanazt kapjam. Mondjuk teljességgel kizárt, hogy én 4KBD lejátszóra meg lemezekre beruházzak. Éppen elég volt ezt a DVD-BD kapcsán eljátszani.
A Men in Black jut eszembe, ahogy K megfog egy apró lézerlemezt, majd sóhajt, "- A CD utódja, megint kidobhatom a gyűjteményemet."

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#36362) rothfb válasza salapp (#36361) üzenetére


rothfb
veterán

Én kettő db Venz V10 pro 4k HDR-t is tudó lejátszóval rendelkezem, de nagyrészt azért (mivel sorozatok ebben vannak) 1080p-s vagy 720p-s anyag megy rajtuk. A minőség kifogástalan, még a 720p is jól néz ki. Ezek az általam birtokolt lejátszók Kínai kis dobozok (libreeleces kodival), a Dune-k azért ezeknél komolyabb szerkezetek, még akkor is, ha nem tudnak 4k hdr-t. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy jól fognak kinézni a fullhd-s cuccok, nem kell másikat venned. Bár megjegyzem, már 20 körül kapható ilyesmi lejátszó, amit én használok. És mindent lejátszanak. Meg azért mivel 4k hdr képes tv-t veszel, ha egyszer meglátod a kedvenc filmedet, sorozatodat 4k hdr-ben... Hát kedves salapp, valamit tegyél az állad alá, mert aztán keresheted.:D
Lemezes lejátszót már én sem vennék. Minek?

[ Szerkesztve ]

(#36363) salapp válasza rothfb (#36362) üzenetére


salapp
addikt

Köszi, nincs több kérdésem. Tényleg az OLED a király.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#36364) Szatura


Szatura
tag

Sziasztok
E9 média lejátszója a virágboltos UHD HDR többnyire remux megnevezésű (nem tudom mit jelent) tartalmaknál lefagy.
Ajánlanátok mindenevő lejátszót/kat
Köszönöm

(#36365) chros válasza Darth_Revan (#36360) üzenetére


chros
őstag

Hmm, akkor egy-ket gondolat, tehat te YCbCr 4:2:2 10-bit -t (limited) hasznalsz az nvidia beallitasokban es TV-n black level low + PC mod?

Ha igen:
- ebben az esetben nincs ertelme a PC modnak :) , valts vissza normal modra (valamelyik masik ikonra, mindegy melyik, csak ne PC legyen), igy nem lesz (annyi?) banding
- ha PC modot akarsz hasznalni mindenkepp, akkor annak csak chroma 4:4:4-el van ertelme, semmi massal, es mindig lesz valami xar a palacsintaban barmit is csinalsz (banding, poszterizacio, stb), ennyit tud az LG-ken a PC mod, itt 2 lehetoseged van:
-- YCbCr 4:4:4 8-bit (limited), (madvr 8 bit, ha hasznalod), TV-n black level low, mind SDR es HDR-hez is
-- RGB 4:4:4 12 bit (full), (madvr 10 bit, ha hasznalod), TV-n black level high, mind SDR es HDR-hez is (en igy hasznalom): itt lesz a legtobb problema az osszes opcio kozul :)

(#36361) salapp , (#36364) Szatura : az Emby-appot nezzetek meg (kell a PC-re a server program is), sokat tud, de nem kompromisszum mentes megoldas. (En csak kiprobaltam, en PC-rol hajtom a B8-at). Ha kulso fizikai lejatszora gondoltok, akkor pedig ebben a topikban erdeklodjetek.

(#36366) gu007 válasza Szatura (#36364) üzenetére


gu007
aktív tag

USB portra csatlakoztatott eszközről vagy Lan kábelen kapja a belső lejátszó a tartalmat? Mert ha lan kábelen akkor az a szűk keresztmetszet. Amúgy én egy Odroid N2 lejátszót használok filmekhez.

(#36367) bendeguz76 válasza i@lex (#36353) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Nekem sincs semmi problémám az lg 65 c9-el de mióta pár ember lezüllesztette a topicot kiskakasok szemétdombon kukorékolására kedvem sincs olvasni hozzsászólni.pedig érdekelne a ki milyen képi beállításokat használ sd,hd,dolby vision.....stb.erről kellene egy szakmai topicnak szólni nem egy hitvitáról ki milyen oled márkát választott.

bendeguz_HUN

(#36368) chros válasza bendeguz76 (#36367) üzenetére


chros
őstag

Par napja mar minden rendben, johetsz vissza :)

En B8-on Rtings fele beallitasokat hasznalok (nappal sotetitett szobaban):
- SDR: ISF Dark room, oled light 34-en (~120 nits)
- HDR10: Cinema (nem Home), DTM-et be vagy kikapcsolhatod tetszes szerint
- DV: Cinema (nem Home)

Minden kepmod reset-elve elotte, es az osszes xar kikpacsolva bennuk. sharpness 0-n.

[ Szerkesztve ]

(#36369) Szatura válasza bendeguz76 (#36367) üzenetére


Szatura
tag

USB...
Megyek az ajánlott topicba okosodni.
Köszi

(#36370) renatto válasza salapp (#36361) üzenetére


renatto
őstag

Nekem Mede8er 800 volt a Himedia Q30 előtt és egy jó minőségű 1080p nagyon jól néz ki, de még a 720p is jó lehet. Ez a belső lejátszóra is érvényes amúgy. Szóval ha jó a forrás anyag a képre nem lehet panasz 4K tévén sem...

(#36364) Szatura Nekem Himedia Q30 van 2 éve. 30k most és szerintem így a legolcsóbb is, árértékben hibátlan. Mindent lejátszik. Kodi letölti a borítókat és onnan indítható is a film a belső lejátszóval. Ami hátrány lehet a 100-as LAN, BD menüt nem hoz be, illetve nincs belső wincheter hely. Szerencsére nekem egyik sem hiányzik, külső HDD-t használok.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36371) Gigi01 válasza chros (#36368) üzenetére


Gigi01
őstag

Akkor te nem az ajánlott technicolor-t használod hdr-nél?
Nvidia driver,nálam max. 8bit választható rgb full-nál. :F madvr-nél max-ra állítva
Igaz,én FHD-én használom 120Hz-en monitorként,pc címkével.
- SDR: ISF Dark room, oled light:20
-HDR:technicolor

(#36372) Szatura válasza renatto (#36370) üzenetére


Szatura
tag

Himedia
Láttam van drágább is, megéri befektetni?
Megvenném napjaink friss készülékeit ne kelljen néhány év mùlva ùjat venni.

(#36373) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#36350) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Megnéztem BD lemezzel újrakódolás nélkül és először picit megijedtem, mert még rosszabb volt mint a 10 bites újrakódolt és olyan vagy rosszabb volt mint a 8bites ... de aztán RGB Full-ról áttettem a BD lejátszó kimenetét ycbcr422 -re és a színek ugyan picit fakóbbak lettek, de banding terén fényévekkel jobb lett :)

(#36374) chros válasza Gigi01 (#36371) üzenetére


chros
őstag

> Nvidia driver,nálam max. 8bit választható rgb full-nál. :F

Mert 60p/59p-n hajtod. Ha atallitod 24-re, akkor mar megy a 12 bit (sajnos 10 bit nem valaszthato).

(#36372) Szatura : "ne kelljen néhány év mùlva ùjat venni."

Azt hiszem ez hiu abrand :)

(#36375) krx21 válasza rothfb (#36362) üzenetére


krx21
nagyúr

“Lemezes lejátszót már én sem vennék. Minek?”
Mondjuk azért mert itt lehet etikailag kifogástalan módon hozzájutni a legjobb minőségben a filmekhez... ;)

(#36376) rothfb válasza krx21 (#36375) üzenetére


rothfb
veterán

Megveszem, berippelem, muxolom vagy érintetlenül hagyom és lejátszom a 30k-s lejátszómon. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#36377) Szatura válasza chros (#36374) üzenetére


Szatura
tag

Lassan 10 éves a popcorn média lejátszóm eddig tette a dolgát (UHD megjelenése óta halványult a fénye)
most a csùcskirály oled érkezésével párhuzamban selejtezőn, kevés már nagyon.
Tehát napjaink ketyeréi nem hùzzák sokáig?

(#36378) rothfb válasza Szatura (#36377) üzenetére


rothfb
veterán

Ő nem arra értette, hogy tönkre fognak menni. Hanem arra, hogy pár éven belül elavulnak.
Mondjuk szerintem azért ha veszel egy x265-ös, 4k-s, hdr-s lejátszót, ami a legtöbb formátumot viszi, azzal ellehetsz jó pár évig. Addig mindenképp, amíg meg nem jelenik egy jobb kódolási forma, pl x266.

(#36379) renatto válasza Szatura (#36372) üzenetére


renatto
őstag

Nekem nem. A fentebb leírtak ha kellenek, akkor lehet értelme. Képben, hangban nem sok. Annyi, ami engem 100-200k-s lejátszó vásárlásra ösztönözne, tuti nincs. Ma sem vennék mást.
Most jön egy új Himedia, de ha jól emlékszem ezt a 30-ast fogja váltani tudásban.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36380) Szatura válasza renatto (#36379) üzenetére


Szatura
tag

Értem én...illetve nem is volt tervben, azt hittem a tv kezeli ezeket mind, így nincs szükség külső lejátszóra.
Nézelődöm, illetve várom, hogy a lejátszós topicban észre vegyenek :F

(#36381) chros válasza rothfb (#36378) üzenetére


chros
őstag

A kovetkezo video kodek az av1 lesz.

(#36382) nitro16 válasza Szatura (#36364) üzenetére


nitro16
senior tag

Nem lehet, hogy szarul szedte le? Én már néztem több uhd hdr remux-s változatott onnan és eddig nem volt gondom vele.. pl: alita battle angel, av infinity war, joker, venom.

És most hétvégére van tervezve: it chapter two, black howk down, lone survivor ezek is mind remuxos uhd verziosak ahogy néztem, majd írok.

Amúg te mit kölcsönöztél ki aminél gond volt?

[ Szerkesztve ]

(#36383) rothfb válasza chros (#36381) üzenetére


rothfb
veterán

Köszi. Ahogy nézem, azért még nem mostanában fog elterjedni. Még egy Box sem tudja.

(#36384) Gaben360 válasza Szatura (#36380) üzenetére


Gaben360
senior tag

Bátran vehetsz Zidoo X9s, vagy X10-et is.
Én az előbbit használom, és visz mindent, az utóbbi annyiban más, hogy fogad belső hdd-t, komolyabb a kijelzője kicsit és a táv is más.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36385) Szatura válasza nitro16 (#36382) üzenetére


Szatura
tag

Joker, it chapter, venom...és még jó néhány remuxos ami nem megy, nem hinném, hogy ott lenne a gond.

(#36386) nitro16 válasza Szatura (#36385) üzenetére


nitro16
senior tag

Pedig annak mennie kellene akkor, mert én b9-n a belső media lejátszóval nézem az összeset úgy, hogy egy külső hdd van rányomva. És ahogy néztem te meg e9 belső média lejátszóján nézed ugyan úgy usb-n keresztül. Ráadásúl egy helyről ugyan azt kikölcsönözve(feltételezem, mivel max 1-2 fajta uhd verizó van felnyomva).

[ Szerkesztve ]

(#36387) lionshamlet válasza Szatura (#36380) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nálam a c9 visz majdnem mindent.
Egy nincs megoldva, az atmos -dtsX hangsav.
Ehhez mindenképp kell egy medialejatszo.

A tv minden formatumot lejatszik ami erdekel - 4k tartalom.
Minden masra ott egy mede8er 1000.

De ugy nez ki vehetek megegyet, ha szeretném a 3D hangokat.
F@sz kivan. :W :O :D

(#36388) rothfb válasza Szatura (#36385) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen formátumban vannak ezek?
Illetve még az érdekelne, hogy más lejátszóval (ha van rá módod) mennek? PC-n, laptopon mennek?

(#36389) EasyLife válasza lionshamlet (#36387) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Atmos-t nagyon remélem, hogy megoldják egy sw frissítéssel ha már a tv dobozán is rajta van hatalmas betűkkel, hogy dolby vision - atmos. :((

(#36390) Szatura


Szatura
tag

Ez pl az egyik amibe bele akad, a mellette lévő nem magyar az megy

(#36391) lionshamlet válasza EasyLife (#36389) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Ennek van reális esélye?
Hogy egy Fw frissítéssel ezt megoldják?

(#36392) EasyLife válasza lionshamlet (#36391) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Szerintem igen, hiszen csak szoftver szinten nem engedi az atmost, netflix és társai féle csökkentett atmost átengedi sőt az egyik gyári demó videóban is átadja az atmost, állítólag az eARC nem teljes támogatottsága miatt nem adja tovább.

(#36393) totar válasza EasyLife (#36392) üzenetére


totar
csendes tag

A következő generáció mivel lenne akkor eladva? :))
Az LG csak részlegesen implementálta a HDMI 2.1 által nyújtott funkciók többségét.

(#36394) Dadan01 válasza EasyLife (#36389) üzenetére


Dadan01
senior tag

B7-en is rajta van, megy is rendesen, Netflix-szel. Ez van.

(#36395) renatto válasza Szatura (#36390) üzenetére


renatto
őstag

Ezt este megnézem neked, lejátssza-e nálam. Bár ahogy előttem is írták, mindent le kellene játszania ISO fájlon kívül. Nálam is így volt a B7-nél, azóta nem próbáltam.

(#36392) EasyLife Szerintem simán az MKV konténerrel van baj, azt nem kezeli rendesen. NEm hinném hogy eARC gond lenne. Este erre is rápróbálok. Bár nem értem mit akartok ezzel? Belső lejátszóbol 100% hogy az MKV miatt nem jön ki. Küldő lejátszót meg nincs értelme a tévére kötni. A tévére meg hiába van ráírva, hogy Atmos, az semmire nem jó, kb mint az iPhone-on... :O

(#36393) totar Ez szimplán butaság. Ez nem Samsung vagy Pana. ;] A hivatalos hitelesítést nem csókra vagy a két szép szemére kapja valaki/valami. :DD

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36396) nitro16 válasza Szatura (#36390) üzenetére


nitro16
senior tag

Ugyan ezt szedtem le, és nálam akadásmentesen ment a film végig. Azért mondom itt valami más gebasz lesz....

(#36397) rothfb válasza renatto (#36395) üzenetére


rothfb
veterán

"Ez nem Samsung vagy Pana."

Ne ráncigáld az oroszlán bajszát!;]

(#36398) rothfb válasza Szatura (#36390) üzenetére


rothfb
veterán

Biztos, hogy minden szelete lejön a torrentnek?
Számítógépen le tudod játszani?

(#36399) alaves válasza Szatura (#36390) üzenetére


alaves
addikt

Nálam szokott olyan lenni, hogy látszólag hibátlan a torrent letöltése és mégsem játssza le, Újbóli letöltés után viszont lejátssza.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#36400) renatto válasza Szatura (#36390) üzenetére


renatto
őstag

Nálam is működik, bár csak a magyar hanggal az Atmos-t nem tudja lejátszani se és így kiküldeni sem a belső lejátszó, ezt lásd lentebb. Szóval szerintem is próbáld meg újra leszedni.

Dolby ATMOS + C9 + belső lejátszó/külső lejátszó:

Rossz hír, hogy a belső lejátszóval az MKV fájlból továbbra is néma a TrueHD Atmos hang és kiküldeni sem tudja. Viszont ha DD+ Atmos van az MKV fájlban (pl Netflix sorozat), az működik, ki is írja, hogy Dolby Atmos és ki is küldi akár.
m2ts-t le tudja játszani (ami TrueHD Atmos) - ki is írja hogy Dolby Atmos és ki is tudja küldeni (bár a veszteségmentes TrueHD Atmos-ból, veszteséges DD+ Atmos lesz).
Külső lejátszóról, viszont képes megszólaltatni már MKV-ból is bármit és tovább is tudja küldeni, bár itt is DD+ Atmos lesz az erősítőnél mindig.
További érdekesség, hogy az ISO fáljt eddig nem ismerte fel (nem játszható le), viszont most már belelép és megkeresve a mappában a szükséges m2ts fájlt, már el tudja indítani a videót.
Ha a TV-n PCM-re állítom a kimenetet, akkor csak 2.0 hangot küld ki.
Ennyit sikerült kiderítenem.

(#36397) rothfb Az ördög nem alszik. ;]

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.