Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) daneel_hu válasza Celtis (#36799) üzenetére


daneel_hu
addikt

Euro HD1-esen pont most valami sílesiklás megy. Ez ugye alapban 50 fps, ha erre rákapcsolod az LG-féle BFI-t akkor vibrál mint a szar. Viszont a figurát VÉGIG tudod követni a szemeddel, nincs leakadás.
Ha kikapcoslom a BFI-t, akkor néha elvesztem a fő témát.
Nem tudom jobban megfogalmazni. :) TM off persze, mármint judder nincsen!

Nyílván 50 fps-nél nem sok értelme van a BFI-nek amúgy csak érdekességképpen írtam le.
Jani talán jobban meg tudja fogalmazni.

Egy biztos: ha megcsinálják a 120-as BFI-t, az jó lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#36802) alaves


alaves
addikt

Csak az árak várható alakulása miatt: [link]

...hát izé :C

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#36803) JiMN


JiMN
tag

hali
másnál is fordult már elő olyan jelenség, hogy hdr tartalom esetén néhol fehér kis pöttyök jöttek elő? de nem folyamatosan, csak egy adott jelenetnél, vagy képnél, és csak hdr alatt.

(#36804) Bubukain válasza JiMN (#36803) üzenetére


Bubukain
senior tag

szar a hdmi kábeled

(#36805) Celtis válasza krx21 (#36800) üzenetére


Celtis
veterán

A szemedben sincs zár, tehát ott is elmosódást fogsz tapasztalni.

(#36806) Celtis válasza daneel_hu (#36801) üzenetére


Celtis
veterán

De 50fps tartalomnál az 50-es BFI tökéletes, ahogy a tapasztalatod is mutatja. Persze eltekintve a vibrálástól.

(#36807) daneel_hu válasza Celtis (#36806) üzenetére


daneel_hu
addikt

60-as.
A kép az 50 fps. De nagyon vibrál, sokkal jobban mintha a 24 fps-re húzom rá a BFI-t.
Ettől eltekintve mind a két esetben javul a sorfelbontás.

Ha nincs BFI akkor csak interpolációval tudod ezt javítani.
A legidegesítőbb nem is a szaggató svenkelő kamera hanem az, hogy a fő témáról állandóan leakad a szemed.
És nem nagyon van kompromisszum, mert vagy szappanoperázol vagy mindenképpen kicsit szaggatott lesz a kép, akkor is ha csak alacsony interpolációs fokozatot kapcsolsz be.
Ezért szar a helyzet oleden is, és minden sample and hold cuccon, kivéve ahol van normális BFI.

Legalábbis mint volt plazmásnak, ez a véleményem. :)
Persze aki világéletében LCD-zett (a szar mozgást nézte), annak lehet ez nem probléma. ;)
Nekem nem tetszik az interpoláció nélküli sample and hold, de az interpolációs szappanoperás sem. Van a köztes állapot, mondjuk alacsony interpoláció vagy BFI. Jobb hijján ezek elfogadhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#36808) kene84 válasza daneel_hu (#36807) üzenetére


kene84
senior tag

most azért kicsit megijeszt a véleményed.
8 éve nézek egy samu plazmát, biztosan mindenben előrelépés egy OLED, de kíváncsi leszek a mozgásra, hogyan is fogadom majd :)

(#36809) Tulku válasza kene84 (#36808) üzenetére


Tulku
veterán

Beállítasz egy felhasználói 5-3-as mozgáskompenzációt és elfelejted az itt leírtakat ;]

(#36810) krx21 válasza Celtis (#36805) üzenetére


krx21
nagyúr

Amikor én használtam BFI-t, régebbi Sony és Samsung LCD- ken, szintén 120Hz volt és bizony igen jótékony hatással volt a mozgóképre...

(#36811) JiMN válasza Bubukain (#36804) üzenetére


JiMN
tag

Youtubeon néztem.

(#36812) Fisha válasza kene84 (#36808) üzenetére


Fisha
őstag

Én nem hitegetnélek: sz@r lesz. :) Nekem 12 év plazmázás után nagyon nehezen tolerálható.

[ Szerkesztve ]

(#36813) Calogero válasza kene84 (#36808) üzenetére


Calogero
addikt

10 év plazmázás után (Panasonic).. erősen szoknom kellett az OLED mozgásvilágát.

(#36814) Robi BALBOA válasza junior19 (#36786) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Elnézést, majd meglesem a videót, legalább már van valami kiinduló pont, köszönöm.
Ha az Lg mondana valamit, akkor tudnánk, hogy az a hiteles kép, még ha annyira nem is tetszik.

(#36741) Fisha: Na meg volt a Witcher 7.rész, tényleg életveszély az a rész amikor a vonuló katonákat végig pásztázza.
Meg fogon nézni, hogy ezen a részen mit tud egy Interpoláció vagy BFI.

(#36785) Pro Koryak: :R

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#36815) PuMbA válasza Robi BALBOA (#36814) üzenetére


PuMbA
titán

A BFI biztosan semmit, hiszen az nem szúr be plusz képkockákat, amitől simább lesz a mozgás :)

[ Szerkesztve ]

(#36816) Celtis válasza daneel_hu (#36807) üzenetére


Celtis
veterán

Inkább 50Hz lehetett a BFI 50fps-es tartalomnál, és talán ezért is vibrált jobban, mint a 24p-s tartalomnál, ahol tényleg 60Hz a BFI.

(#36817) Celtis válasza krx21 (#36810) üzenetére


Celtis
veterán

Nem kérdés, hogy jobb. Csak szerintem a BFI frekvencia növelésével épp a lényege veszik el és a hatása csökken.
De azt hiszem már túl sokat rágódtam itt ezen.

(#36818) sebgutkopf válasza Celtis (#36817) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sziasztok!
Előző év utolsó napjaiban én is felszálltam az oled vonatra egy lg c9-el.

Látom itt megy a beszélgetés a BFI-ről. A kérdésem az, hogy ez a tv beállításai között a magyar menü esetén melyik opció takarja, mert ugye a black frame interpolatoin opciót hiába keresen ilyen nincs, szóval ennek mi a magyar, vaqy lg szerint a magyar neve? Személy szerint én inkább kikapcsonám, vagy meggyőződnék róla, hogy ki van kapcsolva.

Másik kérdésem, hogy nálatok fent van már a dec.20-án kiadott g-sync kompatibilitást hozó új fw? Az online frissítő szerint nincs újabb verzió (a 4.70-re frissített beüzemeléskor), míg akár az LG magyar oldalán a támogatás alatt pedig már ott van és letölthető a 4.71.

(#36819) Fisha válasza sebgutkopf (#36818) üzenetére


Fisha
őstag

Majd biztos segít valaki a magyar névvel, de addig is: a legalsó opcó a truemotion, user módban.

(#36820) FollowTheORI válasza Fisha (#36819) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Magyarban is OLED Motion vagy Motion Pro a beállítás neve.

Legalábbis nekem úgy rémlik. :)

BFI = Motion Pro

Az egyedi/felhasználói beállítások alatt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36821) sebgutkopf válasza FollowTheORI (#36820) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Oké köszi mindkettőtöknek! Akkor, ha true motion ki van kapcsolva, akkor a BFI-t is biztosan kilőttem vele együtt. ;)
Nem szeretem ezeket a nem létező képkockákat nézni, mert gyakran olyan esetekben is kamera mozgást imitálnak, amikor valójában a kamera meg se mozdul csak egy embert vesz, de összetéveszti a kamera mogzást az alany mozgásával/bólogatásával, amitől olyan mintha ideges lenne az operatőr kezében a kamera.

(#36822) Fisha válasza sebgutkopf (#36821) üzenetére


Fisha
őstag

Igen, ezt kimondhatjuk. De le tudsz minden TM-et húzni user módban nullára és csak a BFI-t is be tudod kapcsolni így, ha szeretnéd kipróbálni. Csukd be a szemed mielőtt megnyomod a gombot, felejtsd el mit láttál előtte. És nyisd ki 2 perc múlva. :)

(#36823) FollowTheORI válasza sebgutkopf (#36821) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah... bár ízlések és pofonok... én moderáltan használom ezeket (2-2 mindkettő), BFI meg nincs még a B7-be.

Mert sajnos az OLED nagyon felerősíti a sample and hold problémát... és tényleg zavaró... viszont szerencsére van jó kompromisszumos beállítás. :)

Bár megmondom őszintén azt a problémát én még sose érzékeltem/vettem észre amit te itt leírtál. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36824) Celtis válasza sebgutkopf (#36818) üzenetére


Celtis
veterán

Az amúgy nem black frame interpolation, hanem black frame insertion. Semmi köze nem létező képkockák beszúrásához.

(#36825) renziNNN válasza renatto (#36781) üzenetére


renziNNN
tag

Jó tudni, hogy van ilyen opció is, legalábbis nekem ez új. :)

(#36826) EasyLife


EasyLife
aktív tag

65C9 - Valamit lehet kezdeni a feliratok fényerejével? Netflixen ha feliratos sorozatot nézek kb kiégíti a szemem a felirat, levettem az oled fényerőt 30-ra így már elviselhető, de így meg a dolby visionnek kb semmi értelme. :F

(#36827) Celtis válasza EasyLife (#36826) üzenetére


Celtis
veterán

PC-n belépsz a netflix profilodba és átállítod a felirat színét szürkére. Jobb lesz, de azt hiszem még az sem az igazi.

Nagyon sok ilyen panaszt olvastam mostanában. Érdemes lenne a netflixeseknek írni. Minél többen.

(#36828) sakal83


sakal83
addikt

Lenne egy lehet hogy trivialis kerdesem. Ha az asztali pcben nvidia vga van es a steamen egy minipc segitsegevel egy c9en jatszanek ily modon mukodik a gsync?

(#36829) daneel_hu válasza Fisha (#36812) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én nem hitegetnélek: sz@r lesz. :) Nekem 12 év plazmázás után nagyon nehezen tolerálható."

Egyetértek.
Ezért ha kihoznak egy 120-as BFI-t idén az oledekre, akkor megy az E8 a levesbe. :)

(#36830) daneel_hu válasza Celtis (#36817) üzenetére


daneel_hu
addikt

OK akkor játszunk el a gondolattal, egy 240-es plazma képernyőjén mi történt valójában amikor elindítottál egy 24p-s mozit? :)

(#36831) krx21 válasza sakal83 (#36828) üzenetére


krx21
nagyúr

:F
Most az asztali PC vagy a Mini PC van összekötve a C9-el. :F

[ Szerkesztve ]

(#36832) sakal83 válasza krx21 (#36831) üzenetére


sakal83
addikt

A minipc van osszekotve. Az asztalirol futtatom a jatekot steamen.

[ Szerkesztve ]

(#36833) Celtis válasza daneel_hu (#36830) üzenetére


Celtis
veterán

Ha van ilyen, az persze 10-szer villant fel minden teljes képkockát (valójában jóval több villanás a plazma működési elve miatt)

Én csak azt kétlem, hogy a 120BFI ugyanolyan vagy jobb mozgásélményt nyújt, mint a 60-as.

(#36834) krx21 válasza sakal83 (#36832) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ha a Mini PC-ben nem egy RTX Nvidia kártya van, akkor biztos, hogy nem fog menni...

(#36835) EasyLife válasza Celtis (#36827) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Köszi! Szürke nincs, de átlátszóra állítva egész jó lett. :R

(#36836) rothfb válasza EasyLife (#36835) üzenetére


rothfb
veterán

Ez bizony nem rossz tipp. A fényes felirat engem is zavart...

(#36837) Digitang


Digitang
kezdő

Sziasztok,

Mivel donteskeptelen vagyok legalabb egy honapja hiaba olvasok rola minden nap, megkerdezem toletek: az alabbi HUD ongyilkossag lenne e oleden? Teljesen hektikus mennyit jatszom, van hogy fel evig semmit, utana ket honapig allandoan.
Mas jatek ritkan megy de ugye a jovo ki tudja mit rejt.

(#36838) krx21 válasza Digitang (#36837) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha le tudsz mondani az OLED képminőségről, akkor inkább QLED.
Ott nincs para. Amúgy valószínű megúszná, ha okosan használod.
Mennyit játszol 1 nap?

(#36839) Digitang válasza krx21 (#36838) üzenetére


Digitang
kezdő

Ha idom es lehetosegem engedi es kedvem is van hozza elofordult mar 6-8 ora is. Kb 2 ora az atlag. De ahogy fentebb irtam, van hogy fel evig semmi.
Beleugorhatnek a garis csere miatt, csak nagy osszegnel arra alapozni, hogy valoszinuleg majd cserelik ha baja van, annyira nem megnyugtato. :)
Viszont nem szeretem a samsungot es lassan hanyok a szurke feketetol es az ovodas local dimmingtol.

(#36840) adamssss válasza Digitang (#36837) üzenetére


adamssss
veterán

Csak ezert az egy jatekert vennel kijelzot? Se mas jatek, se tv, se film? :F

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36841) renatto válasza Digitang (#36837) üzenetére


renatto
őstag

Ha csak ezzel az egy játékkal játszol, az úgy necces szerintem.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36842) daneel_hu válasza Digitang (#36837) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ebben a HUD-ban van piros, nem is kevés. Szerintem ha SDR-ben tolod 20-as oled-fénnyel akkor saccra 2000-2500 óránál már meg fog látszani tesztképen a beégés.
Nem lesz csúnya de már látszani fog.
De ezt most saccoltam. :)

Ha HDR-ben játszol akkor sokkal hamarabb.

(#36843) renatto válasza sebgutkopf (#36818) üzenetére


renatto
őstag

A tévé később szokta feldobni a frissítést. Én letöltöttem onnan és USB-ről telepítettem.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36844) Digitang válasza daneel_hu (#36842) üzenetére


Digitang
kezdő

Valasz mindenkinek rovat: csak ezzel jatszom sajnos, es nem emiatt vennek kijelzot, mas tartalom joval tobbet megy rajta (szep piros netflix is :)) de egyedul a jatek miatt habozok beleugrani.
Es ezek a szamok nem tul biztatoak amiket daneel_hu ir.
Meg annyi kerdesem van bar, ehhez kicsit josnak kell lenni, hogy sansz van ra hogy az idei modellek jobbak lesznek kep visszamaradas vedelemben?

(#36845) Calogero válasza Digitang (#36839) üzenetére


Calogero
addikt

Az OLED-et nem igazán erre találták ki. Persze lehet rajra játszani,de ha csak ezzel a játékkal játszol azt nem igazán fogja szeretni. A HUD-ot nem lehet kikapcsolni?
Ha sok a játék én is inkább a Qledet választanám.

Első sorban felhasználás szerint válasszál kijelzőt...
Múltkor édesapám is meg jegyezte hogy a Planet Earth II mennyire jobban nézki az én tévémen (LG65E8) mint az ő otthoni készülékén (Samsung 65Q9F). Csak ő egész nap otthon van és sokat mennek a sportadók, hír csatornák (van amikor el is szundikál a tv mellett) így nem mertük bevállalni az oledet.

(#36846) daneel_hu válasza Digitang (#36844) üzenetére


daneel_hu
addikt

A 2000-2500 órát saccra írtam. Lehet ez több, lehet kevesebb.
De azért 2500 óra játék, gondolj bele az mennyi még napi 8 órával számolva is.
Az 312 nap.

Mindennek van üzemideje, az olednek is.
Neked kell eldöntened, hogy a 312 nap (saccra!) vállalható kompromisszum-e egy esetleges 1%-os degradációra. Ami csak tesztképen látszik. :)
HDR-ben tolod akkor szerintem felejtős az oled. (a piros hud gyorsan be fog égni)

(#36847) JiMN


JiMN
tag

Egy kérdésem lenne így ezeket olvasva:
Akkor mire való az OLED?

Napok óta azt olvasom szinte mindenhol, hogy mire nem való, meg mi nem jó benne. Lassan nem, hogy xboxozni, de bekapcsolni sem merem már.

(#36848) chros válasza daneel_hu (#36830) üzenetére


chros
őstag

Most lattam, hogy a megjelent uhd 4k hdr+dv gemini man 60 fps! Igy lehet majd kiserletezni, hogy a 24fps a jobb (sima bluray verzio) vagy a 60. Ha van atomeromu, ami lejatsza :)

(#36849) renatto válasza JiMN (#36847) üzenetére


renatto
őstag

Évek óta Xbox-ozok rajta, van hogy napi 6-8 órát. Legutóbb az AC: Odyssey-vel, ami még HDR is. Van amelyik Fifába beletettem 700 órát...
De változatos tartalommal használom, nem csak játékra és egy játékkal amúgy sem játszok hónapokig, évekig. 1 max 2 hónap alatt kipörgetem (természetesen ez a Fifára nem igaz :) ) és utána más megy, így nem félek a beégéstől, ezen a téren. Minimális tévéadás megy rajta (az sem naphosszat), tehát leginkább film/sorozat vagy játék a fő terület....

#36848 chros Tegnap is próbálgattam kicsit a TruMotion-t illetve a BFI-t.
A BFI-t továbbra sem értem. :Y A vibrálson kívül semmi nem tűnik fel. :O
A TM TV adásnál vagy játéknál (60Hz) azt mondom egész jó, egyértelműen látható és még jól is áll neki. Viszont film (24Hz) esetén, hiába látom, hogy a röcögés (fel/le vagy jobbra/balra mozgás) teljesen sima lesz, valahogy az egész mozgás (emberek) már zavar....

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36850) daneel_hu válasza renatto (#36849) üzenetére


daneel_hu
addikt

OK, plazmáról jöttél? :DD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.