Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) daneel_hu válasza JiMN (#36847) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Akkor mire való az OLED?"

Órákig ugyanazt a statikus elemet bámulni rajta (főleg pirosat, sárgát), na arra nem való az biztos.

(#36852) renatto válasza daneel_hu (#36850) üzenetére


renatto
őstag

Most is van plazma itthon, de leírtam már korábban a véleményem erről (arról). :))

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36853) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Végre megjött a B9 nekem is. :C

Be is üzemeltem meg még tegnap meg is néztünk egy filmet (50gigás verzió) hát tényleg állejtős a kép amire számítottam. A kép mellett a tv hangzása is egy szintet lépett a sonyhoz képest, sokkal szebb és végre vannak mély hangok is. A gyári lejátszó wifin keresztül lazán vitte az 50 gigás anyagot, szóval a média boxot meg is szüntettem így nem lesz rá szükség a hang meg optikán átmegy az erősítőbe.

Még nem nagyon állítgattam a PH-s kalibrált beállításokat használja valaki, bevált?

(#36854) renatto válasza SzlobiG (#36853) üzenetére


renatto
őstag

GRAT! :C Azért a média box-al még várjál, egy film nem jelent mindent...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36855) Borisz76 válasza SzlobiG (#36853) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a HD hangok nem érdekelnek vagy normális házimozi erősítőd sincs, akkor maradhatsz az optikánál.

Jobb a box , HDMI-vel, rendes HD hangokkal.
Bár HD hangok általában az eredeti hangsávok....
Magyar szinkronból nem sok HD hangsáv van / létezik.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36856) SzlobiG válasza renatto (#36854) üzenetére


SzlobiG
félisten

Régebbi darab szóval ha esetleg kell, akkor veszek egy másikat ami tudja rendesen a HDR-t, de remélem nem lesz rá szükség, sokkal kényelmesebb így, hogy a tv-n megy minden a megosztás is pofon egyszerű volt.

Még mielőtt felraktam a falra a tv-t gyorsan átnéztem van-e pixel hiba, de nem találtam, a tinting, banding témával nem is foglalkoztam, ha megy rajta tartalom nem venni észre semmilyen hibát nekem ez a fontos.

Írtátok korábban, hogy be kell járatni a TV-t ez hány óra után lehet befejezettnek tekintetni?

(#36855) Borisz76 Van normális hangcuccom külön erősítővel, de mi csak szinkronos filmeket nézünk és ott ahogy említetted is, nem hogy HD de még DTS hang se szokott lenni, nem beszélve arról, hogy manapság már egyre több a 2 csatornás magyar hang sajna. :( Mivel DB-t nem tudják a média boxok a TV meg igen, így számomra fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#36857) renatto válasza SzlobiG (#36856) üzenetére


renatto
őstag

Attól függ mennyit megy, szerintem ha van használva napi 2-4 órát két-három hét elég. Én kb 1 hétig figyeltem rá (azért napi 3-6 órát ment), nagyítva néztem a tévét, bár ez inkább csak azért ment hogy "teljen az idő", de pár napja már simán játszottam HDR játékkal 3-4 órát egy huzamban... Inkább arra figyelj, hogy rikító statikus tartalom ne legyen órákon át a képernyőn...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36858) Celtis válasza SzlobiG (#36856) üzenetére


Celtis
veterán

Nem kell bejáratni olyan értelemben, hogy az elején jobban kéne kímélni mint később.

(#36859) SzlobiG válasza renatto (#36857) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nagyon változó, hogy mennyit megy, de sztem a napi 2-4 óra megvan, hétvégén több is. Itt játék nincs, csak tv adások és mozizás ugye. True Motion-t ti használjátok? Én kikapcsoltam mindenhol, nem tetszik, hogy "gyors" lesz a kép.

(#36860) krx21 válasza SzlobiG (#36859) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem gyors lesz, hanem folyamatos. ;) Nekem avval nincs bajom, csak ne hibázzon.

(#36861) renatto


renatto
őstag

Joker DolbyVision a mag-on (nem emag :DDD ).

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36862) SzlobiG válasza krx21 (#36860) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen ez jobb szó rá, hol használod filmeknél, vagy Tv adások? Filmek esetén így a 24p nem érvényes?

Beállítottam a PH által kalibrált értékeket és hát szó szerint pocsék lett a kép, mosott xar az egész, szóval már vissza is állítottam a saját beállításaimra. Asszem maradok a szemem által preferált képhez. :))

(#36863) chros válasza renatto (#36861) üzenetére


chros
őstag

Kar, hogy szamomra abszolute ertekelhetetlen volt az anyag. Nekem ez nem szorakozas.

(#36864) junior19 válasza SzlobiG (#36862) üzenetére


junior19
senior tag

Korában már a topikgazda is többször leírta, hogy a ph-ás kalibrált értékeket kerülni kell.
A Színház és a Szakértői módok a legpontosabbak, csak az Oledfény értékét kell a számodra megfelelő szintre állítani sdr anyag esetén.

codec project

(#36865) chros válasza renatto (#36849) üzenetére


chros
őstag

En nem hasznalok sem TM-t, sem BFI-t, pc-rol a refresh rate van match-elve. De TV adas sincs semmilyen formaban, neha amazon, netflix. Igy a mozgassal semmi bajom nincs, lcd-rol jove, neha latszik lassu panning-nel a rangatozas, de az sem mindig.

[ Szerkesztve ]

(#36866) SzlobiG válasza junior19 (#36864) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na az felett elsiklottam, akkor kipróbálom majd úgy.

Joker azért nem semmi DB-vel...igaz én láttam moziba, de valami álom a minősége. :K

(#36867) renatto válasza chros (#36863) üzenetére


renatto
őstag

De amúgy ránéztél? Csak az érdekelne, láttál valami érdemi különbséget?!

Én sem használom őket. Bár tv adáson a "simát" lehet megtartom.
A Forza Horizon 4 "indító képen" ugye megy az autó középen és körbejár a kamera folyamatosan, lassan. Elég jól mutatja mi történik, ha kapcsolgatom... De nekem inkább legyen darabos kicsit.

(#36862) SzlobiG Az pont annyit ér (és olyan is), mint a tesztek amiket írnak. :O Kezd ezzel az rtings B9 beállítással, utána meg szemre, ha valami nem szimpi...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36868) Digitang válasza daneel_hu (#36846) üzenetére


Digitang
kezdő

Szerintem megprobalom az oledet. Mar csak neznem kell egy vallalhato meretet es tipust.
Koszi mindenkinek a segitseget. :)

(#36869) daneel_hu válasza Digitang (#36868) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jó döntés. :)
Nem fogod megbánni, és alighanem valamennyire megváltoztatja a tartalomfogyasztási szokásaidat. (kicsit, nem nagyon)
A vörös HUD-dal azért vigyázz.

(#36870) janos666 válasza Robi BALBOA (#36784) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Erre nagyon jól ráéreztél: 10-ig anti-aliasing van, 10 felett hagyományos élesítés is. 0=Ki

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36871) daneel_hu válasza janos666 (#36870) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jani... 120-as BFI mennyivel lehet jobb mint a 60-as?
Természetesen 24p esetén érdekelne.
(mondjuk a 60-ast sem nagyon látom már 5 perc után, annyira megszokja az agyam - de azért néha hangyányit vibrál)

(#36872) janos666 válasza daneel_hu (#36871) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez attól is függ, hogy lesz gyakorlatilag kivitelezve. Ideális esetben több kapcsolóállást is kapunk. A 2:3 judder eltűnhet, és szerintem az lehetne legközelebb a "moziélményhez", ha 3x villanna fel minden képkocka, tehát 72 + 168 (világos+fekete), de HDR-hez a fordítottja lenne jó (ha ugyan így lesz megoldva, mint eddig, hogy redukálja a fényerőt, nem lesz "tartalék" a BFI nélküli módban, amit rátolhat BFI mellé). Szubebejtíven a vibrálás érzése és szokhatósága függeni fog a fekete és aktív idő arányától is, de a frekvencia növelése is segít.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36873) daneel_hu válasza janos666 (#36872) üzenetére


daneel_hu
addikt

Köszi! :)

(#36874) SzlobiG válasza renatto (#36867) üzenetére


SzlobiG
félisten

Belőttem az Rtings szerint ajánlott beállításokra, de Tv adások esetén legyen az HD nem valami jó. Egyszerűen nem éles a kép, főleg a szövegek, betűk nagyon gyatrák, sokkalta szebb és élesebb az eredeti beállításon.

Megnéztem 4k tartalom esetén, hogy oda jó-e.

(#36875) SzlobiG válasza SzlobiG (#36874) üzenetére


SzlobiG
félisten

Aha megvan az élességet levéve 10-re az miatt lesz mosott kicsit a betűk,logók. Felrakva 25-re már megfelelő számomra. Amúgy maga a színek nagyon jók így beállítva. :K

(#36876) renatto válasza SzlobiG (#36874) üzenetére


renatto
őstag

TV adásra én a Sport módból indultam ki, mert az adás tényleg nem éles a mozissal és nem is annyira életteli. Miután itt több az SD, mint a HD, a bekapcsolt képjavítók is jól jöttek ennél a módnál. Próbáld ki azt. Kontrasztot, OLED fényt lődd be ahogy amúgy használod. Ha csak HD adásokat nézel a képjavítókat lentebb is veheted vagy ki is kapcsolhatsz belőlük. De az Eredeti-t is állíthatod ha az szimpi.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36877) Calogero válasza SzlobiG (#36874) üzenetére


Calogero
addikt

Én a Technicolort használom, csak lejjebb vettem az OLED fényt 20-ra

(#36878) chros válasza renatto (#36867) üzenetére


chros
őstag

Mire is neztem ra? :) Tobb dologrol beszeltunk.

(#36879) janos666 válasza SzlobiG (#36874) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

0 élességgel és minden mást is kikapcsolva azt látod, ami az anyagban van. A TV adás, vagy online stream lehet, hogy túl alacsony bitrátával megy, és látod az élek körül a zajos blokkosodást, amit valamennyire elfednek a képjavítók, de nem az eredeti képet állítják vissza.
Minden anyag tömörítve jut el hozzánk, a felbontás pedig csak addig tekinthető igaznak, míg kellően magas a bitráta, egyébként elkezdi összemosni a szomszédos hasonló pixeleket a kodek egyforma blokkokká.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36880) krx21 válasza SzlobiG (#36875) üzenetére


krx21
nagyúr

Gondolom LCD-ről jöttél, ahhoz vagy szokva... Idővel szoktasd magad az eredeti képhez, rájössz, hogy az a jobb. ;)

(#36881) renatto válasza chros (#36878) üzenetére


renatto
őstag

Joker DV változatra írtam. A HDR10-hez képest gondoltam volna, ha ránéztél...

(#36880) krx21 A TV adás nem tudom mikor lesz "eredeti"-ben nézhető... :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36882) krx21 válasza renatto (#36881) üzenetére


krx21
nagyúr

Én ott is TECHNICOLOR sémát használok Meleg 2 színnel, élesség 10-en. Hibátlan. :K

(#36883) Fisha válasza renatto (#36881) üzenetére


Fisha
őstag

Nekem itt van mindkét verzió. Majd megsasolom egy alkalmas időpontban és írok.

(#36884) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Érdekesek ezek a beállítások asszonynak megmutattam melyik a valósághűbb beállítás és melyik az eredeti egyértelműen az eredetire szavazott, hogy sokkal szebb meg sztem 10 emberből 8 azt mondaná.

krx: Igen VA paneles sonyról, de én ott is egy bekalibrált eredetihez közeli beállítást használtam. :)

Na mind1, majd elszórakozok még vele.

(#36885) Calogero válasza SzlobiG (#36884) üzenetére


Calogero
addikt

Az OLED fényre figyelj a gyári 60-ast, 80-ast kerüld.

[ Szerkesztve ]

(#36886) Monngoose válasza daneel_hu (#36869) üzenetére


Monngoose
aktív tag

"A vörös HUD-dal azért vigyázz."
Jujjj, már látom előre, hogy mi lesz a tévémmel egy kiadós Roland Garros után az ő gyönyörű vörös salakjával. Ott maga a teniszpálya a statikus elem. :D
Ja, és mindez a Sport1-en.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#36887) Fisha válasza renatto (#36881) üzenetére


Fisha
őstag

Megnéztem az első pár percet a DV és HDR release-zel többször is egymás után. Egetverő különbség nyilván nincs, vak teszten (ez itt kicsit furán hangzik) nem hiszem, hogy megmondanám, hogy melyiket nézem. Mintha talán a DV-nek egy kicsit jobban tetszene a képe. A kezdő jelenetnél az asztal alatti részeken talán a DV verzióban jobban kivehetők a részletek, jobban elkülönülnek a sötét árnyalatok. Viszont mintha a kergetőzésnél jobb lett volna a mozgás a HDR esetében, de ez könnyen lehet hogy csak valami járulékos dolog a release-ekkel kapcsolatban.
Ha majd megnézem egyszer végre a filmet, akkor kiírom, hogy melyik jeleneteket érdemes még megvizsgálni. :)
Illetve örülök, ha más is megnézi, hátha mást lát, mint én.
(55B9)

(#36888) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok.

Beléptem a klubba egy 65c9Pla-val.
Lenne rögtön kérdésem is:-)
Debrecen környékén van valaki aki be tud kalibrálni egy ilyen készüléket ?(nyilván fizetősbe)

(#36889) renatto válasza Fisha (#36887) üzenetére


renatto
őstag

Köszi, még csak a DV-be néztem bele, pont az elején az asztalos részt nézegettem én is, de valamikor ránézek a másikra is. Majd megírom mit láttam.

Belső médialejátszó: Amúgy most vettem észre, hogy a C9-ben végre van szürke felirat szín! Ez lehet csak nekem új...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#36890) Fisha


Fisha
őstag

Szerintem amúgy Planet Earth II. UHD-HDR verzió nagyon jó anyag a TV-k teszteléséhez. Van benne minden, amitől szuper egy oled, meg minden olyan is, amitől sajnos nem az. Itt feljebb merem venni (és feljebb is kell) a TM-et. 10-es dejudderen halál, állandóan artifactol, néha extrém durván. Olyan 5 körülire lőttem be, így egész nézhető a mozgás, de azért így is előfordul pár percenként egy-két hibás jóslás itt-ott. Marha kíváncsi lennék más márkák-más modelljein ezek hogy alakulnak.

(#36891) Robi BALBOA válasza janos666 (#36870) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

:R

Így már világos a téma, junior19 kolléga által javasolt videó alapján majd be is lövöm az élességet, aztán meglátom, hogy úgy mit mutat a dolog.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#36892) rothfb válasza Fisha (#36890) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem egy éve, miután megvettem a tv-ket, egyik első dolgom volt a Planet Earth 2 összes részét, 4k hdr-ben megnézni. Már akkor is maxon volt az IFC (Intelligent Frame Creation) és nekem semmi bajom nem volt vele. Folyamatos volt. És gyönyörű a kép.

Egyébként találtam Panán olyan menüpontot, hogy fekete keret beillesztése. Mondom ez meg mi a fene lehet? Leírásban azt írja, hogy a mozgások elmosódásának javítása a célja. Pl Játék mód használatakor. A kép sötétebb lesz a használatakor és némi vibrálás megfigyelhető. Szerintem ez lesz az a bizonyos ma kitárgyalt BFI. Bekapcsoltam, picit vibrál és ez nekem nem jött be, így ki is kapcsoltam.

(#36893) FollowTheORI válasza rothfb (#36892) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen, az az...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36894) Fisha válasza rothfb (#36892) üzenetére


Fisha
őstag

Fekete KERET. :)
Újabb nagyszerű google tranlsate. Azért tényleg nehezen hiszem el, hogy ezeknek a magyar képviselettel rendelkező cégeknek akkora feladat lenne rendes magyar fordítást adni a menükhöz...

Érdekes amit írsz, maholnap kikeresek egy konkrét jelenetet, ahol emlékszem, hogy darabjaira esett a kép max dejudderrel. Kivi vágyok más készülékeken milyen. Már egy LG C is érdekelne, ha már az a duma, hogy ott erre több a proci és ezért jobb.

(#36895) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Tegnap este néztünk egy majd 100 gigás uhd hdr filmet és gond nélkül ment wifin keresztül, ránéztem olyan 100-150 mb/s-el ment szóval tényleg kevés lett volna a 100-as lan. Kevés volt a sötét részlet a film alatt, de a világos részek is tűélesek voltak. HDR alatt normáli, hogy 100-asra veszi az OLED fényt ugye?

(#36896) Fisha válasza SzlobiG (#36895) üzenetére


Fisha
őstag

" HDR alatt normáli, hogy 100-asra veszi az OLED fényt ugye?"

Igen, teljesen.

(#36897) Calogero válasza SzlobiG (#36895) üzenetére


Calogero
addikt

Igen, normális hogy akkor 100-as az OLED fény

(#36898) rothfb válasza Fisha (#36894) üzenetére


rothfb
veterán

Oké, keress olyan jelenetet és ha tudom, letöltöm és megnézem, mit mutat... Mi az, hogy "szétesett a kép"?

(#36899) Fisha válasza rothfb (#36898) üzenetére


Fisha
őstag

Emlékeim szerint egy gyors drónos felvétel volt valami kavicsos meder felett. Az első részben. A kép alján, ahol kifutott gyorsan a kavicsos meder egy jó 2-3 centis csíkban értékelhetetlen kockák jelentek meg. De sok helyen van hiba. Svenkel a kamera, repül a madár, és csőre hegye folyamatosan ugrabugrál pl.

[ Szerkesztve ]

(#36900) Calogero válasza Fisha (#36899) üzenetére


Calogero
addikt

Mi is végig néztük a családdal, de én ilyesmire nem emlékszek (65E8)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.