Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) belan válasza Pro Koryak (#33400) üzenetére


belan
addikt

Jövő héten megint fekete péntek lesz lehet c9 még olcsóbb lesz ! De akkor van a legnagyobb akció ha a újabb modellek jönnek ki , és gyorsan a egyel előtti modelleket ki kell árulni mielőtt jön a új modell !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33403) rothfb válasza Narancs89 (#33398) üzenetére


rothfb
veterán

Képminőségben nincsenek, vagy alig vannak különbségek. Így érdemesebb valamelyik újabb, idei modellt választani. Amennyiben árban is megfelelnek neked. Talán C9 vagy GZ950.

(#33405) janos666 válasza chros (#33115) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a képtesztekhez összefűztem MP4-be a két réteget az ISO/mappastruktúrából. A HD hangot Emby-vel is bukod, ha a TV-n játszod le és az nem tud eARC-on HD hangot kiküldeni...

Csináltam közben képeket ~1000 helyett ~4000 nit maxCLL-es anyaggal is: Fansatic Beasts 2 (3241 a static metadata, de a madVR van, ahol kicsivel 4000 felett mér).

sötét: DV , HDR10 , HDR10+DTM
világos: DV , HDR10 , HDR10+DTM

A sötét jelenet most is nagyon hasonló DV és normál HDR10 közt, a DTM viszont szerintem ormótlanul túltolja a fényt.
A nagyon fényes jelenet viszont tényleg jobban hasonlít, ha HDR10-hez bekapcsoljuk a DTM-et. Szubjektíven nekem is jobban tetszik egy kicsit így a DV, vagy a DTM.
-> Ezért mondom azt, hogy szívesen használnám a DTM-et, ha nem rontaná el a sötét jeleneteket. De nekem ránézésre összességében többet árt, mint használ. ~1000 csúcs esetén mindenképp csak árt a DTM, ~4000 nit esetén pedig 50/50, de nekem inkább vesszenek el a részletek a hébe-hóba feltűnő lángokban, mint hogy minden gyengén világított jelenet fel legyen dinamikus kontraszttal húzva világosra. :N

Ezt pedig nem tudom miért nem fotóztam le neked @chros (nézd meg otthon magadnak), de mikor bekapcsoltam madVR-ban a tonemapping funkciót 700 nit real peak beállítással (hogy lássam a képkocka méréseket a jelenet kiválasztásához), és be volt még kapcsolva a TV-n a DTM is (úgy maradt az előző fotó után), az szerintem szubjektíven ritka sz@rul nézett ki (feleslegesen visszafogott világosságú és "egybemosott" volt) a fénysárkányos jelenetnél (én nem is vártam semmi jót, nem is direkt néztem, csak emlékszem, hogy így használod).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33409) daneel_hu


daneel_hu
addikt

2019-es panel némileg új, minden évben változik picit a panel.
A legnagyobb változás a 2018-asoknál volt.

(#33410) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Meg lehet nyugodni, képminőségre a B9 nem jobb, mint az FZ800. Talán a C9, de ebben sem lennék biztos.

(#33412) daneel_hu válasza Pro Koryak (#33410) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem képminőség tekintetében egyik sem jobb a másiknál.
Legalábbis az adott év modelljeit tekintve biztosan. :P
Azt el tudom képzelni, hogy műszerekkel tudnak mérni diffit, de ezt nagyon nehéz látni a saját szemünkkel.

(#33413) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Amennyiben érkezik raktárra a telekomhoz B8 (245e), érdemes lecsapni rá, vagy képzeletbeli akciósan 380-400 ért b9 /c9.

Csak PC-ről hajtva. Mpchc +madvr. Filmek sorozat stb.

Illetve, hogyan kéne beállítani a Windows asztalt, programokat stb... hogy elkerüléssem a beégést.

Amennyiben játékra is használom, mire kell figyelnem?

# ANTAL Tuning #

(#33414) rothfb válasza L4D1K (#33413) üzenetére


rothfb
veterán

Mindenképpen c9-et vennék...
A B8-at főleg felejtsd el. Szerintem. Abban kell a legtöbbször panelt cserélgetni.

(#33415) snecy20 válasza L4D1K (#33413) üzenetére


snecy20
veterán

Abban a 245e ft-os B8-ban nem tudom mennyire érdemes hinni. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33416) dh66e válasza rothfb (#33414) üzenetére


dh66e
veterán

Kérlek,legalább hülyesége(ke)t ne írjál be ha már osztod az észt. :(

[ Szerkesztve ]

(#33417) athomi válasza snecy20 (#33415) üzenetére


athomi
veterán

Jellemzően ha az van feltüntetve, hogy újabb készlet várható, akkor szokott is érkezni. Viszont szinte biztos hogy ez nagyon szűk készletet jelent, szóval aki el akarja csípni, annak napközben rendszeresen figyelnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#33418) JKJ420 válasza rothfb (#33411) üzenetére


JKJ420
tag

Olvashatatatlan a fórum a hozzászólásaid miatt. Nem beszólni akarok, csak gondoltam jobb ha tudod.

(#33419) Pro Koryak válasza daneel_hu (#33412) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Vincent szerint a 2018/2019 Panákban meg van oldva a makroblokkosodás/sötét árnyalatok villogása.
Amire az LG gyártja az újabbnál újabb fw-eket.
Kb. ennyi.

Amúgy meg tessék venni az idei LG-ket, hadd derüljön ki köv. nyárra megéri-e vennem 65" LG C9/E9-et, az 55" mellé. Nem helyette! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33420) snecy20 válasza athomi (#33417) üzenetére


snecy20
veterán

Ezt írja az oldaluk:

Ez a termék már nem rendelhető!
Kérjük, hogy válassz magadnak másik készüléket vagy tartozékot!

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33421) pkaresz válasza rothfb (#33373) üzenetére


pkaresz
senior tag

+1 :K

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#33422) dh66e válasza snecy20 (#33420) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt pár perce frissítették így.

(#33423) daneel_hu válasza Pro Koryak (#33419) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tehát akkor nem az 55-ös Pana lesz a 65E9 mellett, hanem fordítva.
Ok. :DD ;]

(#33424) djnice válasza janos666 (#33405) üzenetére


djnice
veterán

Köszi a tesztet. Mi történne abban az esetben, ha a lejátszó rossz, tehát nem a filmhez való metaadatokat (MaxFALL, MaxCLL) küld ki?

(#33425) Narancs89


Narancs89
csendes tag

Nagyon köszönöm a választ mindenkinek! :) Úgy döntöttem várok még egy kicsit, hátha jön a C9 vagy GZ950 nagy akció. Majd írok tapasztalatokat ha megvan. Ha pedig nem lesz leárazás akkor marad a B9.

(#33426) L4D1K


L4D1K
őstag

Köszi a gyors választ 😊

Na erre tényleg nem lehet rendelni.

Igazából B9/C9 lenne a legjobb. De azért ott már majd dupla árról beszélünk.

Egy 10+ éves lg-t váltana, ccfl háttérvilágítással 😅

# ANTAL Tuning #

(#33427) renatto


renatto
őstag

Valaki mintha pont Philips OLED934-et szeretett volna, amiről itt egy teszt. És elég patent adatokat mértek. 33m input lag és ez en is van azért banding. Nincs HDMI 2.1, de van ALLM. A végén 85%-ot kap, ami 1 % több mint a C9-é, bár a GZ2000 csak 82% (azt tudtuk hogy az nem százas! :DDD) Szóval ez sem tud - képben - kevesebbet a többinél. Hol picit jobb, hol picit gyengébb.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33428) Calogero válasza daneel_hu (#33412) üzenetére


Calogero
addikt

Én azt vettem észre, hogy a Panasonicon alapból jobban kalibráltak a színek.
Azért nekem a LG-n állítgatni kellett.

Minként márkának vannak az előnyei illetve a hátrányai. De bármelyiket választja az ember jól jár....

Nálunk szerepet játszott a külső is, a készülék nem falra került, és így az LG jobban tetszett az asszonynak....

(#33429) renatto


renatto
őstag

Lehet sokakat érzékenyen érint.... és valószínűleg senki nem számított rá.... de hétvégén Black Friday lesz a Media Markt-ban. :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33430) Fisha válasza renatto (#33429) üzenetére


Fisha
őstag

Látom, gyorsan meg is szorozták mindennek az árát kettővel.....

(#33431) Pro Koryak válasza renatto (#33427) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A legfelső csíkot nézdd!
(piktúra kalici)
Az a lényeg, ott meg a GéZa2000 visz mindent 2 kemény ponttal. :DDD

Edigi meg még mindig a hétvégi akciós árakkal nyomul.

[ Szerkesztve ]

(#33432) powerup2 válasza renatto (#33429) üzenetére


powerup2
addikt

DECEMBERBE IS LESZ ? :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#33433) snecy20 válasza powerup2 (#33432) üzenetére


snecy20
veterán

Kezd röhej lenni hogy már 2 hete BF van. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33434) dh66e válasza snecy20 (#33433) üzenetére


dh66e
veterán

A Hálaadás mozgó ünnep, ezért a Black Friday-nak sincs állandó dátuma. Az akciót általában a Hálaadást követő pénteken tartják, de akad néhány üzlet, ahol előbb kezdik, sőt olyan is ahol hétvégén, vagy akár egy egész héten át tart.
:P

(#33435) powerup2 válasza snecy20 (#33433) üzenetére


powerup2
addikt

És nevetséges árak főleg mikor bf előbb olcsobb volt a tv mint bf alatt :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#33436) snecy20 válasza dh66e (#33434) üzenetére


snecy20
veterán

Jó, hát ez olyan, mint hogy a Tesco, etc. már október végén karácsonyi díszbe van bugyolálva. :) :) :)

powerup2 - Igen, ez a szánalmasabb része sajnos, hogy 90%-ban marketingmanipuláció az egész.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33437) powerup2 válasza snecy20 (#33436) üzenetére


powerup2
addikt

De azért ehhez pofa kell arról nem beszélve hogy hülyének nézik az embert mikor már meglehet nézni mennyi volt a készülék ára 1 hónappal ezelőtt :D de szerintem csak nálunk ilyen szar a bf lehet tőlünk nyugatabbra jobb a helyzet de usában tuti jobb.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#33438) renatto válasza Pro Koryak (#33431) üzenetére


renatto
őstag

100%, hogy az a legjobb mindközül. ;) Inkább az a dráma, hogy annak a TÉVÉNEK a képe tényleg 2 ponttal jobb mindegyiknél, ami bár nem sok, de na! És ehhez képest - ismétlem TV, aminek a képét nézi az ember - a "beállítások" meg a "felhasználói élmény" miatt nem a legjobb, hanem csak 3-5. helyezett. :O Nem tudom...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33439) snecy20 válasza powerup2 (#33437) üzenetére


snecy20
veterán

Rtings leközölte, hogy az amazonon milyen BF akciók futnak, pl. B9 / C9-re gyakorlatilag 3-400$-os DROP OFF-ok vannak, amik már tetemes kedvezmények. Működk ez szinte mindenhol a világon, nálunk viszont csak az illúzió van meg.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33440) athomi válasza snecy20 (#33420) üzenetére


athomi
veterán

Frissítették. Ez azt jelenti, hogy csak akkor lesz ha valaki visszaküldi. Én nem fogom. :D

(#33441) OPiiPO válasza rothfb (#33414) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mivel darabszámra abból adtak el a legtöbbet, nem gondolod? ;] Egy százalékos arány jobban megfelelt volna ide.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33442) rothfb válasza dh66e (#33416) üzenetére


rothfb
veterán

Mi a hülyeség? Elmondod?

(#33443) rothfb


rothfb
veterán

Oké. Amúgy is mindenki azt vesz amit akar, én senkit sem akarok semmiről meggyőzni.
Azért "szálltam" el, mert ekéztetek egy gyártót a gari miatt. Engem ez pont annyira zavart, mint titeket az, ha az LG-t szídják. Védelmembe vettem, ennyi. Alaptalannak éreztem.
Ha esetleg bárkit, B8 tulajt , vagy tényleg bárki mást megbántottam, bárkinek a lelkébe gázoltam, elnézést kérek. Komolyan. :R
Még belan-tól is!
A jövőben majd odafigyelek, kinek, mit, hogyan mondok, írok.

(#33444) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Nem szeretnék flame-t kelteni de:

Először az QLED-et nézegettem de mivel hasonló áron vannak mint az OLED, és ennek a képe azért jobban tetszik, elfordultam az OLED felé. Na mármost nálunk viszonylag sokat megy mindenféle adás, gyerekcsatorna utána este film stb., kicsit hardcore userek vagyunk. Korántsem vagyok biztos, hogy a rettegett beégés nálunk ne fordulna elő.

Korábban naivan azt hittem, hogy a gyártói gari erre is szól, de ahogy olvasom a hozzászólásokat, kicsit szürke zóna: vagy cserél vagy elutasítják. Többen írtátok, hogy a Pana szerviz kukacos, de az LG az ebből a szempontból rugalmasabb.

Akkor most mi ér többet: a jelenleg futó 5 év Panasonic gyári gari és vegyek egy Z800-at vagy GZ950-et, vagy alap LG gari és legyen egy C9? Ki cseréli inkább a panelt ha mégis beég?

Köszi aki elmondja a véleményét.

Üdv!

(#33445) rothfb válasza Gigicuci (#33444) üzenetére


rothfb
veterán

Én már meg sem merek szólalni. 🙂
De én azt mondom, én (milyen meglepő) Panát vennék, ez vált be. Ráadásul én még a 2 év garival vettem 2 tv-t, 5 év garival már egyáltalán nem gondolkoznék. Ha Pana, akkor GZ950.
Viszont az tény, hogy az LG (a leírtak alapján) simán cseréli a panelt, simábban sokkal, mint a többi gyártó.
Bár majd nálam jártasabbak elmondják, hogy az esetleges beégéseket is így kezelik e. Én amúgy a C9-nél nem aggódnék annyira a beégéstől, már a tavalyi modelleknél sem a beégés miatt kellett panelt cserélni, hanem inkább banding, tinting miatt.
Viszont az biztos, hogy én továbbra is kerülném a színes logo-kat, bármilyen tv-t is veszel...

[ Szerkesztve ]

(#33446) alaves válasza Gigicuci (#33444) üzenetére


alaves
addikt

LG vonatkozásában: hardcore user szinten 17-33 OLED fény (100-120 nit), heti 1-2 pixelfrissítővel hosszabb távon is kifakulás nélkül használhatod. LG minden hibát korrekten garanciáztat.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#33447) renatto válasza Gigicuci (#33444) üzenetére


renatto
őstag

Szerviz terén inkább fogalmaznék úgy, LG inkább elnéző, mint a Pana. De ha elromlik a készülék, meg fogják javítani, ki fogják cserélni a panelt ha kell, ez szerintem nem kérdés, csak a "menet" lesz más. Az LG egy pixel miatt cserél panelt (valaki azt mondta itt), nekem a szervízes azt mondta 3 kell. Na itt lehet Panasonicnál kell 5 db. Sony LCD-nél azt mondták (nekem) 7 db kell... Ilyen különbségekre gondolj, amikor azt mondom elnézőbb LG.
Beégéstől én sem tartanék annyira, de szerintem azt cseréli minden gyártó, ha komoly. Az FZ800 toavalyi, így inkább a GZ950-et venném mert az tud DolbyVision-t, ami lehet most nem kell, de később jól jöhet.
Az 5 év garanciánál azt kellene tisztázni "gyári 5 év" vagy 2 év gyári + "3 év biztosítós". Utóbbi esetnél közel 100%-hogy nem foglalkoznak majd beégéssel, de ezt a szerződésben látni kellene. Ha gyári 5 évről beszélünk - mindegy milyen "tróger" munkát végez a Pana - akkor azért az megfontolandó!
Nekem Xbox révén szükséges lesz a HDMI 2.1 (4K@120Hz), így én C9-et vennék.

Amúgy ha a legjobbat akarod akkor GZ2000-et veszel! ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33448) janos666 válasza djnice (#33424) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Dolby-nál ez nem nagyon fordulhat elő, HDR10-nél (DTM nélkül) a roll-off változhat (a csúcsfény tartományának "összetömörítése"): vagy feleslegesen vissza lesz fogva a tartomány teteje, kicsit sötétebbek a világos részek, mint lehetnének (ha pl. 10000-re akad ki, vagy "nem elérhető", 0), vagy nem látszódnak úgy a részletek a lángokban/fénycsóvákban, mert levágja őket a TV a maxig, amit még tud (ha alacsonyabb értéket kap, pl. 4000 helyett 1000-ret).

(#33444) Gigicuci
Én úgy számolnék, hogy ha valódi, teljes körű, gyári garancia a +3 év, az szerintem megér ~10% felárat. Van, aki hasonló összegért köt kisebb értékű biztosítást ("garancia biztosítás", "garancia hosszabbítás" címen, ami nem mindig pontosan az, aminek tűnik, mert biztosítóhoz szól).
Viszont, ha mondjuk nem tervezed megtartani ~2 évtől tovább, és a friss funkciók (pl. HDMI 2.1 és Gsync) jobban érdekelnek, akkor valószínűleg nem ez alapján akarsz dönteni, és ez csak akkor kellemes plusz, ami egy addig semleges mérleg nyelvét billenti át. (A HDMI 2.1 már nem épül be a TV-be, de a 2 év garis sem biztos, hogy tönkremegy 5 éven belül.)
Ha Panasonic, akkor inkább a 2019-eseket nézegetném (nem egyértelmű, hogy mi van most a 2018-asokon a "macro block" gonddal), de azon belül már jó a legolcsóbb is. LG-ből hanyagolnám a B-ket (a "macro block" miatt), ha futja C-re, viszont ha jelentősen olcsóbban megkapod, akkor mehet 2018-as is, nem csak a '19-es.
Abból, amit írsz, neked szerintem jobban hangzik az 5 év garancia...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33449) rothfb válasza renatto (#33447) üzenetére


rothfb
veterán

"így inkább a GZ950-et venném mert az tud DolbyVision-t, ami lehet most nem kell, de később jól jöhet."

Te tudsz ilyet is?😉
Nem kell nekünk cseszegetni egymást.
Hihetetlen, Renatto ajánlott Panát is. Csinálok róla képernyőfelvételt.:U

(#33450) rothfb válasza janos666 (#33448) üzenetére


rothfb
veterán

Mi ez a macro block probléma?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.