Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) rothfb válasza daneel_hu (#32350) üzenetére


rothfb
veterán

Youtube-on nem tudják a DV-t. A 2019-es Panák amúgy tudják már a DV-t is, csak Youtube-on nem. Egyébként ez az egyik elmarad dolog persze előfordulhat, lehet, hogy az egyik szabvány átveszi az uralmat, de jelenleg a HDR10 sokkal elterjedtebb, ami pedig van DV-ben az van HDR10-ben is.

(#32352) blakey válasza tutitibi (#32339) üzenetére


blakey
titán

Ha DV akkor Dolby Visiont ír ki a TV, nem HDR-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32353) daneel_hu válasza blakey (#32352) üzenetére


daneel_hu
addikt

YouTube alatt?
Nálam semmit nem ír ki, egyszerűen SDR-ben tolja. (E8PLA)

(#32354) blakey válasza daneel_hu (#32353) üzenetére


blakey
titán

Nem, ha DV jelet kap a TV akkor DolbyVisiont ír ki, nem írtam, hogy Youtube alatt, ha ott is elérhető lesz akkor ott is, tudtommal csak HDR van Youtube alatt, esetleg HLG.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32355) powerup2


powerup2
addikt

Üzemidőt hogyan tudom megnézni B7 oleden ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#32356) tutitibi válasza blakey (#32352) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem írja ki, FZ800-ról van szó. Viszont a HDR beállítások előjönnek. Valamiért érzékeli a színtérváltozást.

FULLHD-ban is találtam sok HDR filmet , akkor ez mégsem a 4K kiváltsága ? Pl. a Jurassic parkot (1993) kiadták HDR-ben 2019-ben.

TiTLE.........: Jurassic Park (1993)
HUN.TiTLE.....: Jurassic Park
RELEASE.DATE..: 2019.10.27
RUNTiME.......: 02h 06m 36s
SiZE..........: 21.2 Gb
ViDEO.CODEC...: x265 // HDR10
FRAMERATE.....: 23,976
BiTRATE.......: 22,1 Mbps
RESOLUTiON....: 1920x1038

(#32357) stilo18


stilo18
addikt

Talált még valaki arról bármi utalást, hogy a GZ széria kapott 2.1-es HDMI-t?
Valamiért fenntartással kezelem amit a magyar ügyfélszolgálat írt... :F

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#32358) blakey válasza tutitibi (#32356) üzenetére


blakey
titán

Nem írja ki, FZ800-ról van szó. Viszont a HDR beállítások előjönnek. - igen, mert HDR10-es
FULLHD-ban is találtam sok HDR filmet , akkor ez mégsem a 4K kiváltsága ? - A HDR nem csak UHD felbontáson érhető el, igen, 1080p-n is van, sőt 720p-n is.
YT-on sok HDR anyag van, de ugye ez HDR10-es, ma megnézem a HLG-t is, DV-vel és HDR10+-al még nem találkoztam YT-nál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32359) XoZ


XoZ
aktív tag

5 év jótállás 2019. 11. 04. és 2020. 01. 26. között vásárolt Panasonic TV-kre: https://www.panasonic5y.com/
LCD mellett OLED TV-k is vannak a listában:
- TX-55GZ950E
- TX-55GZ1500E
- TX-55GZ2000E
- TX-65GZ950E
- TX-65GZ1500E
- TX-65GZ2000E
Úgy tűnik, hogy két forgalmazó van benne a promócióban: Edigital és Panaudio (Videopart).

[ Szerkesztve ]

(#32360) janos666 válasza stilo18 (#32357) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem már a levélből is kiderül, hogy nem teljes értékű 2.1 interfészről van szó, hanem 2.1-es feature-ökről, tehát van/lesz pl. ALLM (avagy auto game mode, ami igazából nem is újdonság, csak HDMI 1.x-el kevesen használták az akkori megfelelőjét és a 2.0 korszakban feledésbe is merült, most pedig visszahozták kicsit másképp), de nem lesz pl. 2160p120.
De ha már feature list, akkor a VRR-ra lett volna értelme rákérdezni (ez lesz-e későbbi szoftverrel, mert most szerintem nincs), mert a többi csak apróság és/vagy kényelmi funkció.

(#32348) rothfb - Távol áll tőlem, hogy hype-olnám a DV-t (szidni szoktam, bojkottot javasolnék). Látod, hogy mire reagáltam (nincs is YT-on DV). Én is mindig próbálom kiemelni, hogy ezeken a TV-ken (10bit gamma 2.2 panelek) igazából teljesen ugyan úgy kéne kinéznie a filmek nagy részének (1000 nit MDL anyagok) HDR10-ben és DV12-ben, de még a 4000 nit MDL anyagoknál is csak a csúcsfények közelében kéne némi különbséget látni (ha, és amikor másképp dolgozik a HDR10 és a Dolby tone-mapping algó, de ezek általában sohasem érintik - vagy kéne, hogy érintsék - az SDR tartományt, csak ami jóval felette van).

Illetve elég hamar elfelejtettük azt is, hogy tavaly fél évet kellett várni a DolbyVision-nél is egy firmware frissítésre (az összes TV gyártónál), mikor kiderült, hogy minden addig eladott TV-ben hibásan dolgozik a Dolby CMU chip, és szürkébe ugrál át a fekete (csak sokáig szinte senki nem használta semmire a DV-t HDMI eszközzel, így nem derült ki 2016 óta).
Most sem tudjuk, hogy vajon maradtak-e még benne apró hibák, mert nehezebb rájönni, mint arra, ha a TV néha hülyeséget csinál bizonyos HDR10 metadata mellett (ezzel könnyebb otthon játszogatni, szintetikus anyagot kreálni, mint DV esetén).
A DV egy olyan fekete doboz, amiben sokan indokolatlanul bíznak, hogy az biztos hibátlan és tökéletesen teszi a dolgát minden körülmények közt, míg a TV-knél inkább feltételezik sokan azt, hogy biztos hülyeségeket csinál a processzor HDR10 módban.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32361) rothfb válasza tutitibi (#32356) üzenetére


rothfb
veterán

"Nem írja ki, FZ800-ról van szó. Viszont a HDR beállítások előjönnek. Valamiért érzékeli a színtérváltozást."

HDR10 miatt.
Amúgy így van, fullhd-ben is van nem egy hdr film.

[ Szerkesztve ]

(#32362) rothfb válasza XoZ (#32359) üzenetére


rothfb
veterán

Ha tavaly lett volna ugyanez, mindkét tv-vel benne lennék ebben. Az időpont stimmel, edigital stimmel.🙂
Csak egy évvel később vagyunk.

(#32363) tutitibi válasza janos666 (#32360) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nekem olyan érzésem van ezzel a Dolby Visionnal kapcsolatban, mint anno a HD DVD-vel volt.

(#32364) blakey válasza tutitibi (#32363) üzenetére


blakey
titán

Inkább a DV és HDR10+ viszonylata olyan, DV hamarabb volt, Samsung válassza meg "csakazértis HDR10+", szóval amelyik mellé állnak a kiadók az lesz a "győztes".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32365) Zolom89 válasza tutitibi (#32363) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nem tudom milyen érzéseid lehetnek ezekkel kapcsolatban :D de Netflixen DV van és kiváló arról nem is beszélve, hogy rengeteg elérhető tartalom kapcsolódik hozzá

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#32366) powerup2


powerup2
addikt

Ma volt két áram szünet és a tv hdmi-n megint nem viszi a hangot az erősítő felé :D mint a múltkor :D kicsit vicces ez a dolog.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#32367) pinnacle válasza XoZ (#32359) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Talán az LG is aktivizálja magát. 55GZ950E milyen a 55C9-hez képest? Miben jobb/rosszabb?

Hol van leírva, hogy csak az Edigitalnál, Videopartnál érvényes az 5év? Annyira új, hogy még a saját oldalukon sincs feltüntetve. Én inkább az MM-ben venném. Azt mondták, ha nem tetszik, ingyen visszaviszik.

(#32368) athomi válasza pinnacle (#32367) üzenetére


athomi
veterán

Regisztrációnál kéri, hogy melyik üzletben vásároltad és ott csak a fenti két üzletet lehet kiválasztani.

Én ár és garancia időtartama függvényében dönteném el, ha ezek ugyanolyanok, akkor c9 a körítés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#32369) rothfb válasza Zolom89 (#32365) üzenetére


rothfb
veterán

Meg hdr10. Ne felejtsük el, hogy nincs olyan tartalom ami csak DV-ben van, de HDR10-ben nincs. Fordítva viszont... százszámra...

(#32370) rothfb válasza powerup2 (#32366) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen tv is ez?

(#32371) pinnacle válasza athomi (#32368) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Majd csak lesz az LG-nél is 5 év gari. Sonynál bármikor lehet venni. Olcsóbban is van itt.

[ Szerkesztve ]

(#32372) powerup2 válasza rothfb (#32370) üzenetére


powerup2
addikt

Lg B7v már múltkor volt ilyen akkor a kábelt húztam ki a hdmi-t most áram szünet volt

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#32373) dh66e válasza tutitibi (#32337) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt inkább priviben kérdezzétek meg mert Tg-ként kellemetlen helyzetbe hozzátok.

(#32374) renatto válasza athomi (#32368) üzenetére


renatto
őstag

Érdekes mert MM, Euronics is meg szokta kapni ezeket. És ez most "duplán fáj", mert az 55GZ950 pont az MM-ben a legolcsóbb, az eddigi legalacsonyabb árral, míg Euronicsban a 65GZ950 ugyanez, a 650k alatti árral, ami a B9 ára is... Ez az 5 év akció biztos sokakat meggyőz és könnyebben fognak nyílni a pénztárcák. :K

Nem elfelejtendő edigital pénteken tartja a BF-et. :C

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32375) tutitibi válasza renatto (#32374) üzenetére


tutitibi
senior tag

"Nem elfelejtendő edigital pénteken tartja a BF-et." De náluk 65GZ950 most is "akciós".
Ebből még fognak engedni szerintetek???

(#32376) torma1981 válasza renatto (#32374) üzenetére


torma1981
veterán

5 év jótállás az nem 5 év garancia. Tuti az utolsó 3 év már csak ilyen kamu "Garancia"

(#32377) renatto válasza tutitibi (#32375) üzenetére


renatto
őstag

Náluk BF-kor még az is előfordul(hat), hogy a 49" az 139cm. :C Viccet félretéve, ilyenkor bármi beleférhet, még akkor is, ha épp nála a legolcsóbb...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32378) renatto válasza torma1981 (#32376) üzenetére


renatto
őstag

Ezt nem lehet tudni. Szóval 50-50. :U De ha kiderülne, hogy az is gyári, akkor meg jönne az, hogy beégésre nem jó... :D

Megjegyezném a szabályzat nagyban hasonlít az enyémre (LG 5év) és csak a Panasonic és egy Marketinges Cseh cég szerepel, semmi biztosító vagy hasonló, esetleg utalás arra. Szóval én inkább hajlok a gyári felé. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32379) athomi válasza torma1981 (#32376) üzenetére


athomi
veterán

A jótállás mi a túró ha nem garancia? :D Szerinted a gyártók által vállalt két év garancia mi ha nem jótállás?

[ Szerkesztve ]

(#32380) powerup2


powerup2
addikt

Nem tudja valaki mi lehet az hogy áramszünet után nem megy az arc ? múltkor kábel kihúzás után nem volt jó aztán nagy nehezen megjavult.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#32381) Fisha


Fisha
őstag

Puhatolózó kérdésem lenne, melynek leginkább az a célja, hogy megtudjam, érdemes-e oledre váltanom. Jelenleg egy kb 12 éves panasonic plasmam van (TH-42PV80PA). Nagyon jól teszi a dolgát, és nagyon szeretem a képét is. Azt gondolom, hogy ebben a méretben elegendő a 720p is, amit tud. De mégis felmerült bennem, hogy váltanék. Mivel beleszerettem a plasmába, így csak az oled jöhet szóba, de kérdés, hogy kell-e nekem. A szempontjaim:

1. Nem lenne baj, ha nagyobb lenne valamivel mint ez. Ahogy látom, a legkisebb oled is 55 colos, ami nekem bőven elég, sőt kicsit sok is.
2. Örülnék ha képminőségben (színek kontrasztok) legalább azt kapnám, amit a plasmám tud.
3. Fontos szempont, hogy "okos" legyen. Szeretném DLNA playerként használni hálózatról. Youtube videót vagy bármi mást két kattintással kidobni rá gépről.
4. Szeretném kiváltani vele a dune mediaplayeremet is. és a nasra letöltött filmeket közvetlenül vele lejátszani. Itt fontos a felirat és természetesen a minél több formátum kezelése.

És akkor ennyi duma után a kérdés: boldog leszek én ha valami olcsóbb LG vagy Panasonic oledre lövök? 400 alatt maradnék mindenképp, de nem bánom azt se, ha 300-hoz leszek közelebb. Vagy ha ilyen olcsójános vagyok, akkor jobb, ha nem is váltok? A fenti dolgokat ki fogják ezek szolgálni nekem?

Előre is köszi a szakértést.

(#32382) torma1981 válasza athomi (#32379) üzenetére


torma1981
veterán

Az 5 év LG "garancia" sem 5 évig gyári garanciát ad. Itt ki tudja mit ad? Nézz utána.

(#32383) Celtis válasza athomi (#32379) üzenetére


Celtis
veterán

:C Amit a köznyelv garanciának nevez, azt hivatalosan jótállásnak hívják.
Annyit tennék hozzá, hogy amikor egy gyártó extra garanciát vállal, akkor jellemzően az "extra" időszakra már csak ingyenes kijavítást vállal, a jótállás egyéb feltételeit nem. (készülékcsere, jóállási időszak újraindulása fődarab cseréje esetén, stb)

(#32384) Celtis válasza powerup2 (#32380) üzenetére


Celtis
veterán

Esetleg a készülékek újraindulásának sorrendje lehet az ok. Amelyik hamarabb indul, nem jön rá, hogy a másik ARC képes. De ez csak tipp.

Samsungnál -hol máshol- láttam olyat, hogy a legutolsó SW frissítés után a CEC egy nap után nem működik. Mindig be kell lépni a CEC (ott Anynet) menübe, tiltani, engedélyezni és akkor jó. Másnapig.

(#32385) daneel_hu válasza athomi (#32379) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A jótállás mi a túró ha nem garancia? :D"

Az MM-féle Gold/Platina stb pl. "Garancia PLUSZ" néven fut.
De az ördög a részletekben rejlik, és persze az ÁSZF apróbetűs szabályzatában. :)

Amúgy jó a kérdés és a GARANCIA szó megtévesztő is ezekben a termékekben, mert természetesen ezek a pénzügyi termékek nem biztosítják a gyári jótállás feltételeit, csak részben.
Ha viszont megtévesztő a termékek neve, akkor miért is lehet így használni?! (jó kérdés)... :(

(#32386) Celtis válasza Fisha (#32381) üzenetére


Celtis
veterán

Biztos vagyok, hogy ha veszel egy OLED-et (bármilyen típust) a bekapcsolást követően szinte azonnal le fog esni az állad a plazma után. De az is lehet, hogy már a kicsomagoláskor.
DLNA-t ezek tudnak. Van beépített YT kliens. Szerintem egy komoly médiaplayert azért nem váltanak ki.

(#32387) Celtis válasza daneel_hu (#32385) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor helyesen a kérdés "A garancia mi a túró, ha nem jótállás?" És a válasz az, hogy az MM esetén ez egy biztosítás, aminek nem sok köze van az előbbiekhez.

[ Szerkesztve ]

(#32388) renatto válasza powerup2 (#32380) üzenetére


renatto
őstag

Húzd ki mindet a konnektorból, dugd vissza, kapcsolj be mindent, majd kapcsolj is ki mindent, de sorrend szerint visszafelé, tehát pl lejátszó, erősítő és végül TV. Ezután kapcsold be "rendes" sorrendben, TV, erősítő, lejátszó.... És ekkor nézd meg.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32389) janos666 válasza Fisha (#32381) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt a régi PDP-t ma akár a plazmák utolsó generációs csúcsára (Pioneer 9G, Panasonic xx60, Samsung F8500) is megérné lecserélni, az is látványos ugrás lenne képminőségben, így szinte kizárt, hogy ne lennél elégedett a legolcsóbb UHD HDR OLED-el is (tehát 2017 óta bármi, vagy akár 2016-ból egy-két nem ívelt kijelzős jobbféle). Szerintem ma 2018-as kifutó modellt keress az olcsóbbak közül (ha még találsz), vagy várd meg a decemberi leárazásokat az idei modelleken.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32390) dh66e válasza Fisha (#32381) üzenetére


dh66e
veterán

4. Szeretném kiváltani vele a dune mediaplayeremet is. és a nasra letöltött filmeket közvetlenül vele lejátszani. Itt fontos a felirat és természetesen a minél több formátum kezelése.

Ezt most megmondom neked hogy felejtsd el.Amihez te hozzászoktál ahhoz újra médialejátszót kell venned vagy meghagyod a dunet ha elég a fhd felbontás.

(#32391) powerup2 válasza renatto (#32388) üzenetére


powerup2
addikt

Most felcseréltem a kábeleket és most jó azt hiszem ebből kábel csere lesz. Ki milyen Hdmi kábelt használ amúgy ???

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#32392) tutitibi válasza powerup2 (#32391) üzenetére


tutitibi
senior tag

Én Audioquest Cinnamon. Még vagy kb. 5 éve vettem a Kácsánál. Érdekes az akkori 1.3-as v 1.4 HDMI-t támogatta. Amúgy simán viszi a HDMI 2.0-t és a HDR-t is. :C

Mert ezek nem a kábelen múlnak, hanem a rájuk kötött eszközökön. Ki szoktam röhögni az olyanokat, akik azzal jönnek, hogy egy kábel nem tudja a HDR-t.... Persze, hogy nem, mitől is tudná ??? .
A kábel egy passzív eszköz egy rézdrót.
Mit tud ? 1 dolgot, hogy mennyi Amper megy át rajta biztonsággal. Mást nem. Szegény kábelek, mi mindent rájuk fog a sok buta.
Persze számít a kábel minősége, felépítése és a szigetelése is az árnyékolása is. Meg az összeszerelése is. Na ezek a tényezők a mérvadóak. Láttam már 8K-s kábeleket is.....ajajj. van baj. Főleg a fejekben.

Ahogy néztem van a Delock, Monster, Inakustic, Audioquest, Qed.

[ Szerkesztve ]

(#32393) renatto válasza powerup2 (#32391) üzenetére


renatto
őstag

Abban azért ne legyél biztos. A HDMI CEC mindig problémás.... Még jó rég vettem Inakustik Star HDMI-t (kb 4ezer/1,5m), gondoltam ha idővel valami probléma lesz vele, lecserélem, de ez a mai napig nem következett be. :N Ha most kellene cserélnem már mindenképp HDMI 2.1 kábelre cserélném ami 8-10k...

(#32392) tutitibi No meg itt jön ki a jobb minőség, hogy generációkat kibír teljesítményben. Mondjuk az igazi problémák 3-5 méternél kezdődnek...

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32394) blakey válasza tutitibi (#32392) üzenetére


blakey
titán

Én Audioquest Cinnamon. Még vagy kb. 5 éve vettem a Kácsánál. Érdekes az akkori 1.3-as v 1.4 HDMI-t támogatta. Amúgy simán viszi a HDMI 2.0-t és a HDR-t is. :C- ezt gondold át, mert így nem helyes, pontosan ezért a kábeleknél nincs számozás, ha pl. 5 évvel ezelőtt High Speed kábelt vettél akkor bizonyos hosszon akár a 4K HDR-t is átviheti akár HD hanggal is, de valahol megvan a korlátja annak is, a hosszabb változata elvérezne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32395) tutitibi válasza renatto (#32393) üzenetére


tutitibi
senior tag

Igen, mint pl. a displayport kábel 20-as PIN-je. De h mondjuk a 20 ér erenként van szigetelve, már az se rossz, plusz az egész köteg még duplán kívülről.
A HDMI 19 vezetékből áll plusz a csati ami a föld.

UTP-nél 8 ér van ezeket párosával árnyékolják majd az egészet árnyékolják még körben egy fóliával. Ez az STP kábel, minőségnek ezt tartom.

(#32396) powerup2 válasza renatto (#32393) üzenetére


powerup2
addikt

Inakustikból van egy premium meg egy kábel ami az xboxhoz járt meg két régi noname :D azt hiszem az utobbi hármat cserélni kéne

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#32397) tutitibi válasza blakey (#32394) üzenetére


tutitibi
senior tag

PC-re nem visz át HDR-t épp 1 órája próbáltam ki az FZ800-ason. 4K megy de nincs HDR. Core I3-8100 Integrált Intel UHD VGA. Ami csak 30p-t tud.
Na , erre mondom, hogy ez nem a kábel hibája , hanem a PC videokimenetéé. NEM A KÁBEL A BUTA !

Egy RX470-es VGA-val már biztos lenne HDR is.

[ Szerkesztve ]

(#32398) renatto válasza powerup2 (#32396) üzenetére


renatto
őstag

Az Xbox One X gyári kábelét én nem cseréltem le. Ha a másik 2 kábeled High Speed with Ethernet, akkor lehet annak sincs értelme (hacsak nem rossz). Próbáld ki Xbox-al 4K HDR-nél.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32399) powerup2 válasza renatto (#32398) üzenetére


powerup2
addikt

xbox már nincs meg :D mert nem használtam ki igy ment haverhoz sajnos amire használtam volna arra nem volt jó film lejátszás megakasztotta akadt rajta. Aztán a beigért billentyűzet és egér támogatás is elmaradt.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#32400) Fisha válasza janos666 (#32389) üzenetére


Fisha
őstag

Ezer köszi mindenkinek, hogy ilyen gyorsan ilyen sok konstruktív választ adtatok.
Azóta ezerrel olvasgatok, így lett pár kérdésem:
1. Napsütés. Mennyire kell ettől félni? Nálunk ablak alatt lenne. Jöhet vissza a nagyi terítője?
2. Élettartam. Tudunk erről már valamit? Tényleg reális, hogy egy ilyen TV kuka legyen 5 év alatt? A plazmára is ezt mondták, és 12 éve megy nálam, gond nélkül.
3. HDR.: Ez mennyire realitás manapság? Pontosan milyen tartalmak tudják ezt? (bocsi, kicsit off)
4. Mediplayer: mennyire buták a beépítettek? Mit nem tudnak, amit egy asztali igen? Ha 4kzni/uhdzni szeretnék, akkor vehetek egy új lejátszót magamnak a dune helyett, mert magában a tv nem fog nekem semmit lejátszani értelmesen?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.