Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) torma1981 válasza rothfb (#32300) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem mindenki azt vesz amit akar. De én tuti LG-t vennék megint. Szinte alig van különbség. Viszont árban, garanciában jobb szokott lenni az LG. Hiába vitatkoztok az a legfontosabb, hogy milyen a garancia. Abban meg az LG verhetetlen.

(#32302) daneel_hu válasza rothfb (#32300) üzenetére


daneel_hu
addikt

kb annyi hibát találszt mint LG-set, eladott példányszámra levetítve.
Mitől lenne több hiba az egyikben mint a másikban? Az ilyen készülékek 90%-ának panelhibája van, az pedig LG-s. Ráadásul olyan hibák amelyek minden panelt érintenek, pl. tint banding, dead pixel stb. Talán az 55-ösökön nincs tint, de a többi ugyanúgy probléma az oled tévéken.

Mitől ajánlanánk MI a Panát?
Ebben teljesen igazad van. Nem nekem van ilyen készülékem. :D

(#32303) renatto válasza rothfb (#32300) üzenetére


renatto
őstag

Én eddig is azt mondtam vegye mindenki azt amelyik szimpatikusabb neki vagy amelyik árban jobb/megfelel neki. Márkától függetlenül belinkeltem ha valamelyik éppen akciós / jó áron volt. Én ennél többet a jövőben sem fogok tenni, egyik OLED-ért sem.

ui: Bár azt lehet oda fogom írni, hogy "Én LG C9-et vennék!" ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32304) renatto válasza torma1981 (#32301) üzenetére


renatto
őstag

De (ha) a Pana nem romlik el?! :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32305) daneel_hu válasza Pro Koryak (#32299) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Engem perpill DV nem érdekel, hdmi 2.1 nem érdekel.
Két év múlva veszek nagyobbat, addig meglátom mit alkot az LG, de lehet Sony vagy Pana lesz az is.
A Pana plazmát amiatt hoztam fel, mert most itt a topikban szinte senki nem meri megvenni a Pana oledet, kb. ilyen címszóval:"

Ismét csak a saját szemszögedből vizsgálod a dolgot, el nem tudod képzelni, hogy van más is a világon akinek más opció a fontos. :) Még az általad lesajnált design is lehet választás alapja.
Ha már saját szemszög - nekem az ergonómia fontos volt, az anyagfelhasználás fontos volt, ezért vettem E-szériát. Soha nem vennék fröccsöntött készüléket, bármilyen szép a képe.
De megtisztelem azokat akik vesznek, hogy nem élcelődöm rajtuk.
Egyébként a GZ2000 tetszik design-ra is, a korábbiak nem jönnek be. De a GZ2000 másfél millió HUF, totálisan látszik, hogy ami a Panánál jól meg van építve az bőven milla felett kapható, ahogyan az LG-nél is.

Ha választhatnék akkor 77W9 lenne, ofkorsz. :DD

(#32306) daneel_hu válasza renatto (#32303) üzenetére


daneel_hu
addikt

De ROTFB fején találta a szöget, mitől ajánlanánk mi a Panát?? :U :F
Nem is ismerjük...

(#32307) renatto válasza daneel_hu (#32306) üzenetére


renatto
őstag

És ez nem is nagyon fog változni! :N Ám ha a legtöbb tesztben megjegyzik, hogy a médialejátszó nem a legjobb, hogy problémás a 24p vagy a menürendszer elég fapados, azért abból lehet következtetést levonni. Pláne hogy a többi - ott is - LG! :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32308) tutitibi válasza torma1981 (#32301) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nekem is Pana van és semmi hibát nem látok rajta. Garancia ? Van 2 éves de még nem volt szükség rá. Szerintem a garanciának kell jó lenni, hanem a terméknek magának. Ok, az LG szó nélkül cseréli a hibás panelt mert elég sok ilyen van. A Panánál ez azért ritka.

(#32309) torma1981 válasza tutitibi (#32308) üzenetére


torma1981
veterán

Azt te honnan tudod hogy nem lesz baja? Bármikor elő jöhet egy gond. Az OLED nagyok kényes ez tény. Azért nem mindegy, ha majd gond lesz hogy állnak hozzá. A mai technika nem 10-20 évre készült. Cserélnek panelt újra 2 év gari azért nem mindegy ha ilyen van. Persze ne ez legyen a fő.

(#32310) janos666 válasza Pro Koryak (#32299) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a Panasonic-ban is csak 2011-től bíztam, de még az is picit korai volt, 2012-től voltak tényleg "buy best" és "örök kincs, amíg működik" plazmáik, egy évvel sem korábban. Az pedig kemény 2(-3) év volt összesen (mondjuk a Pioneer is két évig tündökölt csak igazán).

Ez nagyon OFF, de nekem annak idején 2db Panasonic G30 plazmát bontottak ki a boltban (2011-ben), mikor visszavittem az elsőt, hogy a tetején homogén képen van egy pár centis enyhén zajos csík, és kiderült, hogy mindegyiken van.
Hazavittem az elsőt, használtam pár évig. Mikor épp lejárt volna az 5 év garancia (akkor már az apám használta), felhívtam a szervizt, ők pedig megkértek, hogy vigyem be én ~120km távolságra, mert ők ritkán járnak erre (vidéken, de akkor is).
Egyszerre nevetve és mérgelődve tettem le a telefont, hogy akkor az így marad, mert 90% amúgy sem tudták volna megjavítani (valószínűleg akkor is ilyen marad, ha kicserélik az utolsó csavart is), egy csereutalványt pedig nem akartam megpróbálni kihokizni ilyen apró típushibával, nem akartam én nyerészkedni ezen.
Apám azóta is boldogan használja, igazából normál használat közben nem látszik, de még engem se nagyon zavart korábban PC monitorként használva se (nagyon ritkán akadt meg rajta a szemem).

De 2010-ben rosszabb volt a helyzet. Ha ma találsz egy használt VT20-at, akkor kb. IPS LCD szintű kontraszttal fogsz rajta találkozni (már 6 éve is úgy találtál volna rá azokra, amit használnak). Ezt sohasem orvosolták, mert ennyit tudott a hardware.
A Pioneer-nél is volt hasonló story, de közel sem ilyen drasztikus a dolog, jóval lassabban és kisebb mértékben romlik az első pár évben és utána sem lesz IPS LCD a Kuro, csak Panasonic PDP, a VT20 viszont egy éven belül látványosakat ugrott.

Ma is szívesen venném a Panasonic OLED-et, ha ugyan annyiba kerülne ugyan olyan funkcionalitással, mint az LG, vagy egyértelműen többet kínálna kicsit drágábban. De a helyzet az, hogy legfeljebb pillanatnyi akciókban jó az áruk, és a funkcionalitás erősen szegmentált, így szerintem egyáltalán nem lehet kijelenteni, hogy összességében többet kínálna, mint az LG (kivéve a GZ-ket, de azoknál az árcédula is elszáll). Sőt, a rétegigényeket (HDMI 2.1, 3DLUT, PC mód, stb) szerintem jobban lefedi az LG a megfizethető modellekkel (már a C sorozat is korrekt, nem csak a legdrágábbak), mint a Panasonic (ott sem rossz a legolcsóbb se, de az extra nyalánkságok le vannak hagyva azokról, amit az LG olcsóbban is megad).

A Sony egyáltalán nincs szerintem a helyzet magaslatán az utóbbi években. Voltak jó LCD-ik, de a HDR-el és a kalibrálási funkciókkal szerintem le vannak maradva (kivéve talán a csúcs LCD-iket). Az egyetlen említésre méltó funkciójuk az a 48+72Hz BFI az OLED-en, de a BFI-t ~1% használja, és aki használná, azok mondjuk 10%-a bírja a 48Hz-s módjukat (és csak ezért én sem vettem azt). :DDD Az LG és a Panasonic is 3DLUT-ot használ már (akár programozhatót), a Sony pedig még mindig fix színtér konverziót. Még a hagyományos csúszkás módszerrel sem hangolható, csak a szürke-skálára vannak csúszkáik, és az is kicsit furán működik az olcsóbb TV-iken. A HDR-t is furán oldják meg (ideális megvalósításban két különbözően beállított képmód kell náluk is SDR-ra és HDR-re, de nem vált köztük automatikusan a TV, neked kell azt mondani, hogy pl. a Cinema Home lesz az SDR, a Cinema Pro a HDR-hez beállítva, és majd lépteted kézzel).

OLED-ek esetén a sima ABL is az LG-nél a legkevésbé agresszív az utóbbi években. A Pana (kivéve a GZ) és a Sony is sokkal hamarabb limitálnak, ami monitorként használva zavaró lehet.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32311) so_ha válasza daneel_hu (#32305) üzenetére


so_ha
senior tag

"Ha választhatnék akkor 77W9 lenne"
Csak bíztatásként írom, hogy a 77W7 minimum ára itthon 3.520.000Ft volt, a 77W8 most 2.017.798Ft az Euronicsban, és a 77W9 jövőre ilyenkor legyen 1 misi alatt az eddigi tendenciát követve. ;) A remény hal meg utoljára, de a tendencia bíztató. :K

(#32312) wolfman72


wolfman72
csendes tag

Üdv mindenkinek! Olvasgatom a topikot, és elbizonyolodtam az oledet illetően. Tv vásárlás előtt állok, az LG OLED55C9PLA modellt néztem ki, de a beégéses hozzászólások nem lelkesítenek. Érdemes megvenni, vagy sima 4K-t inkább? Kérnék hozzászólást ha lehet. Köszönöm.

(#32313) daneel_hu válasza wolfman72 (#32312) üzenetére


daneel_hu
addikt

Milyen felhasználásra lesz?

(#32314) alaves válasza janos666 (#32298) üzenetére


alaves
addikt

Az lehet, hogy belátható időn belül lesz a Panasonic-nak dual-layer LCD TV-je, de erősen kétlem hogy jobb lesz a képe a WOLED-nél (a QLED-nél talán kicsivel jobb lenne) és a versenyképes ár sem reális. Stúdió monitor téren sem gondolnám hogy a Sony RGB OLED-et felültudná múlni. QD-OLED és a microLED TV is "érdekes történet".
Valószínűleg még sokáig OLEDezünk :)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32315) janos666 válasza alaves (#32314) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Személy szerint engem is sokkal jobban érdekel a QD-OLED, mint a DL-LCD, viszont ha valaki zsigerből kizárja az OLED-et (minden formájába), annak szerintem érdekes lesz a DL-LCD. Hirtelen még több LCD fanatikust kezd majd el érdekelni a fekete (úgy tesznek majd, mint ha korábban elérhetetlen lett volna, nem létezett se Kuro PDP, se LG OLED, na de a DL-LCD, na az mekkora fejlesztés már! :DDD ), és a valódi kontraszt (ahogy már az OLED is több contrastjunky-t kreált, mint a PDP). Ha a Samsung-nak nem lesz erre időben jó megoldása (akár saját DL-LCD, akár QD-OLED), akkor megtörhet a QD-LCD maradék népszerűsége.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32316) wolfman72 válasza daneel_hu (#32313) üzenetére


wolfman72
csendes tag

Általános (földi) tv csatornák, és persze 4k filmek. Játék nem igazán.

(#32317) krx21 válasza janos666 (#32315) üzenetére


krx21
nagyúr

Mi a tipped, a házimozi fórumban, miért nem népszerű az oled? A plazmánál fontos volt a fekete a projektornál a méret... Az oled szerintem soha nem látott képminőség ugás ezek után, mégsem szeretik a házimozi fórumban.

(#32318) daneel_hu válasza wolfman72 (#32316) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha beállítod rendesen a tévét és nem teszed ki közvetlen napsugárzásnak akkor azért jelentősen csökkented a lehetséges problémákat.

Arra kell figyelni a tévécsatornáknál, hogy órákig ne nézz piros vagy sárga statikus elemeket.
Pl olyan csatornalogók amelyeknek egy része, vagy maga a teljes logo piros, vagy huzamosabb ideig korhatárlogókat. (ez is általában sárga vagy piros)
De lehet, hogy 20-as, 30-as oled fénnyel ezek is kibírják 3-4 évig úgy, hogy akkor is maximum tesztábrán tudnád kiszúrni, hogy 1%-kal többet fakultak az adott helyen a pixelek.
Ezt nem tudjuk, senki sem tudja.

De vannak azért jópofa megoldások, pl a logó fényességének beállítása nem rossz dolog.
Elég rendesen lehúzza a fényerejét a készülék az adott helyen, ha be van kapcsolva.

(#32319) daneel_hu válasza krx21 (#32317) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mozgásmegjelenítés.

(#32320) tutitibi válasza krx21 (#32317) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ott szerintem kissé másvilágban élő emberkék írkálnak.

(#32321) krx21 válasza daneel_hu (#32319) üzenetére


krx21
nagyúr

No igen és egy projektor jobb ebben, mint egy mai oled? Szerintem nem... A plazma jobb volt de az elmúlt..

Tutitibi: ;)

[ Szerkesztve ]

(#32322) daneel_hu válasza krx21 (#32321) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem ismerem a projektorokat.
A plazma jobb volt, ez biztos.

(#32323) YxVs


YxVs
senior tag

B8-on ti milyen De-Judder és De-Blur beállításokat használtok sportra illetve filmre?

(#32324) renatto válasza YxVs (#32323) üzenetére


renatto
őstag

Nekem bár B7 van, de filmen nulla, sportnál meg a Sport mód alapból tökéletes, csak a színbe kellett belepiszkálni.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32325) YxVs válasza renatto (#32324) üzenetére


YxVs
senior tag

Úgy érted sport mód mellett a Sima Trumotion-t használod?

(#32326) chros válasza krx21 (#32321) üzenetére


chros
őstag

Ma mar "csak" a meret az elony, a HDR ota nincs mas. Nem lehet felvenni a versenyt kepminosegben a hatalmas dinamika tartomannyal (100 vs 700-900 nits, tokeletes fekete mellett).

Kepzeld el, hogy beleoltel egy hobbiba, kb 10000 eurot pl 5 eve, s latod, hogy ami akkor a plafon volt, az mara xarul nez ki az ujabb opciohoz kepest :D
Par hete derult ki szamomra, hogy az egyik, nagy proji fan-nak, 88"-es a screen-je, irtam is neki gyorsan, hogy lassan jonnek abban a meretben az oled-ek. Szerinted valaszolt ra?! :D

(#32327) renatto válasza YxVs (#32325) üzenetére


renatto
őstag

Úgy. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32328) rothfb válasza renatto (#32307) üzenetére


rothfb
veterán

A médialejátszó nem a legjobb? Külsőt használok, ami az LG-jét is kenterbe veri, tehát már jobban jártam mint egy LG-s.
A 24p problémás? Ezt a baromságot meg mi alapján állítod? Mert ez egy baromság. Semmi baja a 24p-vel a TV-nek. TV-knek. Tökéletesen folyamatos.
Fapados a menürendszer? Úgy érted nincsenek csillivilli animációk benne?😂 Vagy mi alapján fapados? Akinek volt már ilyen tv-je, már állította, hogy pl képbeállításnál majd hogy nem több a lehetőség, mint az LG-ben. Valaki korábban írta.
A többi LG? Neeem. A vezérlés, az elektronika nem LG...
Hogy nem ajánlanál Panát? A te bajod. Én azért nem ajánlok (bár már volt, hogy mégis) LG-t, mert volt (bár nem oled) és mindkettő tönkre ment. Az egyik 2 héten belül. Míg Pana egyszer sem. Sőt Samsung sem.
Tehát te nem ajánlasz, mert fórumokat olvasol, de "tök átlőve" a tapasztalatod. Én nem ajánlok, mert voltak és elromlottak és fórumokat olvasok, sőt külföldi fórumokra sem kell mennem, elég volt az itteni, magyar fórumot elolvasnom. Azért van bőven különbség...

(#32329) rothfb válasza janos666 (#32310) üzenetére


rothfb
veterán

Ez legalább egy korrekt hozzászólás...😉

(#32330) alaves válasza rothfb (#32328) üzenetére


alaves
addikt

Többször írtam már, hogy véleményem szerint is kicsivel jobb a Sony és Panasonic OLED, a kijelzőt támogató elektronika miatt, amely kifinomultabb. És itt a de. Azok is elromolhatnak és még mindig nem tudjuk a két cég magyar szervízének hozzáállását OLED fronton (méltányosság, kijelzőcsere, csereutalvány, stb). :U

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32331) daneel_hu válasza alaves (#32330) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem minden beégett panelt cseréltek eddig, itthon és külföldön is. (Panánál is).
Gyári garanciaidőn belül tuti, de el kéne olvasni tüzetesen azt az avforums topikot, ahol a garanciás esetekre volt szavazás.

A másik probléma, hogy nem tudjuk mennyire gáz példányokat hoznak ide hozzánk.
A többség azért inkább az akciós időszakokban vásárol, nekem eléggé feltűnő azért, hogy akik idejekorán vettek 2018-as példányokat azoknak nem volt ennyi gondjuk mint itt a topikban az akciós időszakok után.
Ha belegondoltok, akkor lassan itt vannak a 2020-as modellek, itt pedig még mindig 2018-as készülékeket hajkurásznak egyesek akciós áron. :)

Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy ebben is sajnos egy "szemétlerakat" vagyunk.
Ennyire brutális hibákat nem láttam avforums-on. (UK)

(#32332) daneel_hu válasza rothfb (#32328) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Hogy nem ajánlanál Panát? A te bajod. Én azért nem ajánlok (bár már volt, hogy mégis) LG-t, mert volt (bár nem oled) és mindkettő tönkre ment. Az egyik 2 héten belül. Míg Pana egyszer sem. Sőt Samsung sem."

Szerintem túlragozzuk ezt a dolgot. :)
Nekem volt Pana plazmám (kurva jó volt, nem volt vele gondom sosem), de az plazma volt ez meg oled. Abból következtetést levonni, hogy "a plazma jó volt ezért tuti jó lesz az oled is" - nem értek egyet = szerintem ez hibás érvelés.
A magyarok amúgy is 20 éves sztereotípiáktól szenvednek, tovább kéne lépni ebből.

Ti jobban ismeritek a Pana oledet, ajánljátok ti.
Ezt tegnap már lezongoráztuk, teljesen felesleges újabb köröket futni a témában.

(#32333) pinnacle válasza daneel_hu (#32296) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi daneel_hu, renatto! Ráadásul azt mondják, ha valakit sérelem ér 10/7-nek mondja el, míg ha jó dolog történik vele 10/3-nak.
Egyébként valaki tud arra példát, hogy beégett panelt nem cseréltek, illetve lehet, hogy a 2019-es panelek még a 2018-nál is jobbak? Úgy emlékszem valamelyik HDTVtestben azt mondták, hogy jobb volt a 2018-as modell, csak nem tudom, hogy egyes tulajdonságban, vagy úgy általában. Lehet ez a 3D LUT, ami nincs az idei modellekben, kihathat az előreprogramozott profilok színpontosságában?

Sokszor olvastam, hogy gondok vannak a Panasonic szervizével. Ezt miért van, trehányul dolgoznak, vagy belekötnek mindenbe?

[ Szerkesztve ]

(#32334) renatto válasza rothfb (#32328) üzenetére


renatto
őstag

Úgy látom több hsz-en keresztül sem sikerült mondatot értelmezni:

renatto (#32303) "Én eddig is azt mondtam vegye mindenki azt amelyik szimpatikusabb neki vagy amelyik árban jobb/megfelel neki."
daneel_hu (#32306) "Nem is ismerjük"

renatto (#32307) "És ez nem is nagyon fog változni! :N"

Ebből az következik NEKEM NEM LESZ PANASONIC TÉVÉM, de szó nem volt arról hogy nem ajánlanám. És ha újra elolvasod az első idézetet, az ezt erősíti meg. Soha nem mondtam senkinek, hogy ne vegyen.... de ez még változhat. :C

És akkor:

(#32328) rothfb "jobban jártam mint egy LG-s." Biztosan nem igaz ez sem, mert én is médialejátszót használok és LG-m van. :DDD

És épp ez a gond, ti ha valami problémás a Panasonic tévével megoldjátok azzal, hogy a menüt nem használjátok, de a médialejátszót sem, a gyári hangszórót sem és nyilván a szervizt sem, így ezeket úgy is állítjátok be, hogy nincs is rá szükség... :O
Én is házimozit használok, médialejátszót...de aki tévét akar venni, annak nem mondhatom azt hogy vegyen még mellé egy házimozit is, meg egy médialejátszót... pedig az enyémen biztos jobban szól mint a tévén. ;]

Tehát továbbra is az a bajom, hogy volt két hibás LG tévéd, most pedig Panasonic-od van, ebből pedig egyenesen következik a Panasonic üBERKirály, az LG pedig sz@r. És persze így te nem ajánlod az LG-t....

Ezen megy már hónapok óta a cicaharc, de szerencsére eddig kimaradtam belőle - a jövőben is ki fogok - és már bánom hogy belekeveredtem egy Panás beszélgetés kapcsán.

Amúgy, ha már ajánlás, szerintem akkor lehet egy termék ár/érték-ben "ajánlott", ha azonos áron valamiben többet/jobbat nyújt vagy azonos tudás mellett olcsóbb. És ha már kierőszakoltad, a Panasonic egyiknek sem felel meg. Jah, és a lényeg,! Én LG-t vennék! :DD :Y

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32335) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Sziasztok.
Látom még mindig megy a beégéspara, meg a cicaharc h sz@r lg...
Most lessz jövőhéten 1 éves a tv-m B8, egy kis tapasztalat:
Lehetne bőven ragozni, de leírom tömören. Tökéletes!
3000 üzemóra körül vagyok, úgyhogy elmondható h használom rendesen, nulla beégés, pedig ettől én is féltem. Semmi képi anomália, full homogén, most néztem harmadjára mióta megvan hosszabban tesztvideókat, nincs semmi baja, még 5%os szürkénél sem látok semmi bajt! Foci is tökéletes nincs sárgás elszíneződés, mint ahogy itt olvastam pár embernél, Hdr brutál még mindig, és igen igy egy év után is döbbenetes a fekete!
nem hétvégi tv, használom mindennap, 2 hétig volt bejáratva 30as fényerőn, azóta 60as oledfény, Hdr-nél 100. igen, fogjátok írni h sok a 60, de nekem nem sok, ezt érzem jónak, és nem azért vettem drága tv-t h ne használjam ki.
Ez az első tv-m aminek 100%ig meg vagyok elégedve a képminőségével.
Remélem a beégés elkerül a továbbiakban is. nem szivesen cserélném le, esetleg egy 65colosra, de az már egy másik árszint...
a 9es széria nem hinném h rosszabb lenne mint a 8as bármiben is, szóval szerintem aki belevág, nem fogja megbánni ha egy olyan hibáátlan példányt kap mint az enyém.
részemről nagy pacsi az Lgnek ezért a minőségért!

[ Szerkesztve ]

(#32336) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!

Ti mivel szoktátok tisztítani a kijelzőt?

(#32337) tutitibi válasza janos666 (#32310) üzenetére


tutitibi
senior tag

Szia, vállalsz még kalibrálást ? vagy más ? LG C9 OLED-re kellene.

(#32338) krx21 válasza Calogero (#32336) üzenetére


krx21
nagyúr

Semmivel. Max evvel portalanítás. [link]

(#32339) tutitibi válasza janos666 (#32310) üzenetére


tutitibi
senior tag

Érdekes, tegnap megnéztem a Youtubon egy Dolby vision 4K videot és kép valójában nagy dinamika tartományú volt a TV érzékelte a HDR-t mert a menüben éltek azok a beállítások, amik csak a HDR kép esetén jönnek elő. a színprofil is átváltott Rec2020-ra. Akkor a Panák is tudják a DV-t ??? IGEN.

(#32340) rothfb válasza alaves (#32330) üzenetére


rothfb
veterán

+1😉

(#32341) Chrys_ válasza Calogero (#32336) üzenetére


Chrys_
addikt

(#32342) janos666 válasza tutitibi (#32339) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Panasonic 2019 óta tudja, az LG 2016 óta. A lenti hsz-ben arra céloztam, hogy az utóbbi években az LG próbálja elsők közt hozni az ilyen újdonságokat a megfizethető kategóriákba, mint pl. idén a HDMI 2.1 (tavaly a LUT programozás, stb).

De biztos, hogy DolbyVision-ben nézted a Youtube-ot?
Nem nagyon foglalkoztam vele, de meglepett, hogy van YT-on DV, így gondoltam kipróbálom. Viszont az első keresési találatokból mindent vagy SDR-ban, vagy HDR10-ben játszott le az LG C8. Lehet, hogy csak Android-os TV-ken van YT-al DV?
Tippre nincs ott DV, csak HDR10, és valaki feltöltötte a DV demók SDR vagy HDR10 rétegét.
A TV is általában kibetűzi, ha DolbyVision-t nézel, nem csak annyit ír ki, hogy HDR (bár nyilván készülék és szoftver függő).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32343) daneel_hu válasza janos666 (#32342) üzenetére


daneel_hu
addikt

LG-n YouTube nem játszik DV-t. (szerintem se)
Bár Panán biztos igen. :DD

(#32344) rothfb válasza renatto (#32334) üzenetére


rothfb
veterán

"És épp ez a gond, ti ha valami problémás a Panasonic tévével megoldjátok azzal, hogy a menüt nem használjátok, de a médialejátszót sem, a gyári hangszórót sem és nyilván a szervizt sem, így ezeket úgy is állítjátok be, hogy nincs is rá szükség... :O
Én is házimozit használok, médialejátszót...de aki tévét akar venni, annak nem mondhatom azt hogy vegyen még mellé egy házimozit is, meg egy médialejátszót... pedig az enyémen biztos jobban szól mint a tévén. "
Miért, ha az LG-n problémás valami, akkor jön a kijelzőcsere... :C

"Tehát továbbra is az a bajom, hogy volt két hibás LG tévéd, most pedig Panasonic-od van, ebből pedig egyenesen következik a Panasonic üBERKirály, az LG pedig sz@r. És persze így te nem ajánlod az LG-t...."

Neked hány LG, Pana, Samsung tv-d volt? 27 egyenként? Te mi alapján vonsz le következtetéseket LG, Pana vagy bármely gyártó tv-jével kapcsolatban? Az alapján, hogy használtál már olyan márkájú tv-t. Vagy olvastál róla. Szerintem azért a használat és az esetleges tönkremenetel többet nyom a latba, mint egy olyan fórum olvasgatása, ahová azért írnak be emberek, mert valami bajuk van az adott kütyüvel. Egyébként sosem írtam, olyat, hogy a Pana überkirály és sosem romlik el. Az LG-t is ajánlottam már, ezt az előző hsz-ben már írtam. Olvasni kellene megtanulni úgy ahogy nekem meg kellene tanulnom mondatot értelmezni. (szerinted)

"Ezen megy már hónapok óta a cicaharc, de szerencsére eddig kimaradtam belőle - a jövőben is ki fogok - és már bánom hogy belekeveredtem egy Panás beszélgetés kapcsán."

Te nem maradtál ki belőle. Te vagy az egyik, aki csípős, irritáló megjegyzéseket tesz, emojikat rakosgat Panát zrikáló megjegyzések után. Amit Pro csinál sem normális, túlzásba viszi a hülyeséget, de ő legalább nem tagadja le.

"Amúgy, ha már ajánlás, szerintem akkor lehet egy termék ár/érték-ben "ajánlott", ha azonos áron valamiben többet/jobbat nyújt vagy azonos tudás mellett olcsóbb. És ha már kierőszakoltad, a Panasonic egyiknek sem felel meg. Jah, és a lényeg,! Én LG-t vennék! "

Egyet megtanultam az életben. Nem biztos, hogy az a jobb ami olcsóbb és papíron többet nyújt. Korábban nem egyszer beleestem olyan csapdába, hogy megvettem az olcsóbb, ár/érték arányban jobb kütyüt (nem csak tv-t), ami papíron erősebb volt, több szolgáltatást nyújtott, aztán átkoztam a napot, mikor nem a drágábbat vettem meg. Ez igaz nem csak elektronikai cikkre, hanem szinte mindenre. Most is jobban jártam. Tanultam a saját káromon. Most már jól választottam.
De megértem azokat is, akiknek nagyon számít az ár (azért nekem is), elvégre ebben az országban van pár ezer ultra gazdag emberke, a többi pedig azért megnézi, hová teszi, mibe fekteti a pénzét. De ez már egy másik fórum témája lenne.

(#32345) janos666 válasza daneel_hu (#32343) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Itt sem említik a DV-t: https://support.google.com/youtube/answer/7126552?hl=en
(Ez az egyetlen cikk, amit kidob a keresőjük a DolbyVision szóra, de nincs benne.)
Szinte biztos, hogy egy DolbyVision demó volt, aminek a HDR10 rétegét töltötték fel.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32346) rothfb válasza daneel_hu (#32343) üzenetére


rothfb
veterán

"Bár Panán biztos igen. " :DD

Erről beszéltem az előző beírásomban, csak most nem Renatto csinálja ezt... :(

(#32347) daneel_hu válasza rothfb (#32346) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem azzal van bajom ha valaki komolyan csinálja. :U
De akkor sorry - ígérem ez volt az utolsó.

(#32348) rothfb válasza janos666 (#32345) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tudja a Pana sem. 2019-es sem.

Egyébként továbbra sem értem mi ez a hype a DV körül. Egymás mellé téve a két formátumot sem látni semmilyen különbséget. Volt már erről beírás, teszt stb. Én tegnap Netflixen néztem egy filmet 4K HDR-ben, nekem tökéletes volt HDR10-ben is.

(#32349) rothfb válasza daneel_hu (#32347) üzenetére


rothfb
veterán

;) Köszönöm!

(#32350) daneel_hu válasza rothfb (#32348) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem sem.
Akkor lesz gond ha majd az egyik elmarad.
Lásd hd-dvd vs bluray.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.