Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) renatto válasza chros (#32196) üzenetére


renatto
őstag

Annak account nélkül is kellene mennie. :F No de itt van. Nem rég vettem észre, törölgetés közben, de lehet már 1 éve ott van... 2 éves lesz, 17-ig garanciás. :DD

Már nem nagyon lesz időm rá, de AVS HD 709-el állítottam be, 30-as OLED fénnyel anno. Meg az Xbox belső "kalibrátort" használtam ellenőrzésnek. Mit kellene néznem?
95 kontraszton volt (244 körül vágtam a fehéret). A 17-18 villogás, jelentősen változott 48-52 brightness mellett. Végül 50 maradt és csak sötétben látható a villogása a 17-nek.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32202) renatto válasza alaves (#32199) üzenetére


renatto
őstag

Azért itt volt bőven hibás pixel. Persze lesz újra 2 év, no de mi lesz a +3 évvel? Most már megy a kettő egymás mellett, 1 a kijelzőre 1 a többire?! :DDD Az ugye elvileg az eredeti 2 év lejárta után indul(na)?! :F Mondjuk ez legyen a legnagyobb bajom.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32203) alaves válasza renatto (#32202) üzenetére


alaves
addikt

5 éves gondoskodáshoz nem értek, az enyémen csak sima 2 év van (+1 félév+1 félév a két kijelzőcsere miatt). Lényeg: mostantól ketyeg neked 2 év.
Ugye ugye, ezt mondtam már többször, 2 év letelte előtt elő a nagyítóval és a tesztképekkel, és szánjunk rá félórát az alapos átvizsgálásra.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32204) rendon válasza renatto (#32191) üzenetére


rendon
tag

Hamarosan okosabb leszek, mert ma érkezett meg (hozzák ki) az új panelem :K , miután pixelhibás lett a régi. :O Így az is ki fog derülni mi lesz a +3 év garanciámmal... Kb 1 hete jeleztem LG-nek, gyáriszámot kellett bediktálnom telefonon, mikor és hol vettem, meg elküldenem pár képet email-ben a helyi szerviznek.

Akkor majd kérdezz rá, hogy a 2 év gyári gari után, aki 5 év gondoskodással vette az oldet, mire számíthat hiba, illetve beégés esetén.

daneel_hu
Igazad van, mert ez egy tv, és úgy is kell használni. Én is tv adást nézek rajta, meg játszok is, és filmezek rajta. De remélem nem egy elhúzott mézes madzag ez az 5 év gondoskodás.
De majd renatto fórum társ megkérdezi, mire számíthatunk.

(#32205) chros válasza renatto (#32201) üzenetére


chros
őstag

Azok ott a kepernyo kozepen alul?

"Mit kellene néznem?"

Contrast: 85, Brightness: 50. Es a villogasokat nezni a tesztabrakon.

(#32203) alaves : "2 év letelte előtt elő a nagyítóval és a tesztképekkel"

:D Nem rossz otlet!

(#32206) renatto válasza chros (#32205) üzenetére


renatto
őstag

Igen, ha kinagyítod szépen látszik, de itt van kivágva pirosnál.

Majd megnézem, annyi időm még csak lesz előtte, meg az újat is be kell állítanom úgyis. Remélem a beállítások azért megmaradnak. Vagy kiresetelik ilyenkor? :Y

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32207) renatto válasza rendon (#32204) üzenetére


renatto
őstag

Persze megkérdezem, de már a bejelentéskor kitértem rá és láttam, hogy egyáltalán nem tudja és azzal lezárta, hogy reméljük nem lesz rá szükség. :((( De mondjuk 3 év múlva nehezebb lesz kideríteni, hogy is volt/van.... :W

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32208) pinnacle válasza renatto (#32191) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kérdezd meg majd légy szíves a szerelőtől, hogy milyen sűrűn találkozik beégéssel, pixelhibával. Illetve +3 év MM, Edigital kiterjesztett garanciával is foglalkoznak? Biztosító szerződhet velük is. Ne tudom, hogy az LG-nek egy szervize van csak nálunk vagy rengeteg partnerrel dolgoznak. Gondolom a biztosító is szakszervizekkel szerződik. Jó lenne ilyen nem gyári, +3 éves tapasztalat is.

Ezeket a pixelhibákat milyen távról lehet látni, mekkora a TV?

LG-nél azt mondták, ami az ő oldalukon regisztrációhoz van kötve, az gyári 5év. Nem tudják, hogy lesz-e még idén. Talán lesz még 2019-ben is. Többször volt novemberben, mint nem.

[ Szerkesztve ]

(#32209) torma1981 válasza alaves (#32203) üzenetére


torma1981
veterán

Csere után csak a panelra 2 év ujra. Másra nem.

(#32210) alaves válasza renatto (#32206) üzenetére


alaves
addikt

Nincs reset, de 1-2 óráig sötétebb lesz a kép, de ne nyúlj hozzá csak majd az első kompenzáció után (persze ha nem jó a kép).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32211) renatto válasza pinnacle (#32208) üzenetére


renatto
őstag

Majd megpróbálok némi infót begyűjteni. :K

Itt van az én 5 év gondoskodás papírom, adatok nélkül. :U LG + valami Szlovák cég, de magyaroszági telefonszám, és valami promóciós email. Ezen kívül nincs a klasszikus 20 oldalas szerződés, hogy kivel szerződök mire, mikor, feltételek... stb. Regisztrálnom kellett és elküldenem a számlát, gyáriszámot. Annyira emlékszem még, hogy a 24+36 jótállás annyiban változik, hogy a 24 hónap után nekem kell gondoskodnom a készülék szervizbejuttatásáról.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32212) pinnacle válasza renatto (#32211) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor neked 5 év gyártói garanciád van. Termékeimnél nincs a TV-d? Itt a régi telefonom, garanciaidővel jelezve.

Egyébként szerintem ha valaki a beégést perre vinné, esélyes, hogy megnyeri, mert egy TV-nek eladott terméknél, nem lehet garanciavesztő a TV nézéssel összefüggő cselekmény.
Képlefagyást okozó képtípusok
• Folyamatos lejátszású információt tartalmazó álló vagy rögzített
képek, mint például tévécsatornák számai, logói, tévéprogramok
nevei, hírek vagy filmfeliratok és alcímek.
• Videójáték-konzolokhoz vagy vételhez szükséges beltéri
egységekhez beállított rögzített menü és ikonok.
• A képernyő bal és jobb oldalán, tetején, illetve alján megjelenő
fekete sávok, például a 4:3 vagy a 21:9 képarányú képek esetében.

Ha ez garanciavesztéssel jár, akkor nem árulhatják TV-nak, maximum az Oled előnyeit bemutató demo készüléknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#32213) renatto válasza pinnacle (#32212) üzenetére


renatto
őstag

Nincs. Miután oda nem kellett és értelmét sem láttam - a korábbiakból kiindulva - így ezt már nem is regisztráltam.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32214) dh66e válasza Pro Koryak (#32181) üzenetére


dh66e
veterán

Most az ilyenek minek?De tényleg, magyarázd már el légyszi. :W

[ Szerkesztve ]

(#32215) janos666 válasza renatto (#32207) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg az IN-STOP gombbal törölniük kéne az üzemórát panelcsere után, ha marad az alaplap, az pedig törli a felhasználói beállításokat is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32216) sutiand


sutiand
tag

Panasonic TX-65GZ950E 4K UHD Smart OLED 65" Televízió : 647 999 Ft EURONICS
Megy szépen lefele!!

(#32217) tutitibi válasza sutiand (#32216) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ez jó, de egyik boltjukban sincs, akkor most mi van ....

(#32218) tlala


tlala
addikt

Bár OTA-n még nem látja a TV, de már a magyar LG oldalon is fent van az 5.10.35-ös firmware B8-ra.

(#32219) MrBazsi válasza tlala (#32218) üzenetére


MrBazsi
senior tag

nekem már látta reggel, de még nem frissítettem. van valami érezhető változás?

(#32220) dh66e válasza MrBazsi (#32219) üzenetére


dh66e
veterán

A leírását elnézve semmit.

(#32221) tlala válasza MrBazsi (#32219) üzenetére


tlala
addikt

Nem tudom, várom, hogy a TV tegye fel.

(#32222) Pro Koryak válasza dh66e (#32214) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mert 99%-ban, ha éppen olcsóbb is, mint az LG, még akkor sem ajánljátok!!! :K
Mert nem olyan a szerviz, mert nem hipiszupi az op.rendszer, mert nincs DV ...stb. :W
Azt nem értem, akkor a Pana plazmákat hogy a fenébe mertétek megvenni? :Y

[ Szerkesztve ]

(#32223) dh66e válasza Pro Koryak (#32222) üzenetére


dh66e
veterán

Tessék ajánlani kulturáltan pro és kontra te vagy a mérleg másik fele mint pana tulaj,mert ez így gyerekes,de nagyon.

(#32224) Gigi01 válasza Pro Koryak (#32222) üzenetére


Gigi01
őstag

Mert csak az volt akkor az ajánlott? :U

(#32225) -oli-


-oli-
aktív tag


'Jó' látni, hogy másnál is van hiba :DDD
3 napos volt a tv (B865PLA). 1 hét alatt panelt cserélt a helyi szerviz ( :R ), azóta működik.

Lehet meg kellett volna venni a plusz garanciát?

[ Szerkesztve ]

(#32226) jookomak


jookomak
őstag

Rákötöttem egy ps4 pro-t a tv-re, az adott hdmi bemenetet átneveztem a felajánlott game-console módba. Létezik, hogy ilyen esetben nem indul be a képernyőkímélő? A sötét alapon tüzijátékra gondolok. LG B8.

(#32227) Calogero válasza Pro Koryak (#32222) üzenetére


Calogero
addikt

[link] [link]

Nem mindenki

(#32228) chros válasza renatto (#32206) üzenetére


chros
őstag

Nos, hogy sikerult a panel csere?

(#32225) -oli- : "3 napos volt a tv (B865PLA). 1 hét alatt panelt cserélt a helyi szerviz"

Akkor nem voltal tul szerencses, remelhetoleg soha tobbet nem kell vele foglalkoznod :)

(#32229) daneel_hu válasza Pro Koryak (#32222) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mert plazmában a Pana volt a legjobb, és a Pio...
Oledben pedig az LG.

Szerintem most oled-fronton nincs előny egyik márkánál sem, kivéve, hogy az LG-nél van azért W és R, nameg Z.
Másnál meg nincsen. Ennyi az LG előnye.

(#32230) dh66e válasza daneel_hu (#32229) üzenetére


dh66e
veterán

Meg az ár,ami azért nem elhanyagolható szerintem. :)

(#32231) Akhilles01 válasza -oli- (#32225) üzenetére


Akhilles01
junior tag

ilyet én is szoktam tapasztalni, csak villanásokba, és nem sávosodásban hanem foltokban de néha bevillan rózsaszínbe az egész képernyő. én betudtam annak hogy a belső lejátszó erölködik a 4k tartalmaknál, de ezekszerint ez gond :S

(#32232) chros válasza dh66e (#32230) üzenetére


chros
őstag

"Meg az ár,ami azért nem elhanyagolható szerintem. :)"

:D +1

(#32233) -oli- válasza Akhilles01 (#32231) üzenetére


-oli-
aktív tag

Ennyiben nem merült ki, a tv kikapcsolt, majd hosszú ideig nem kapcsolt be. Volt, hogy megnéztünk egy 4K filmet, semmi baj, majd az adásnál halt le.

(#32234) Pro Koryak válasza dh66e (#32223) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Vagyunk már itt többen is Panások.
Felesleges, mert úgy is lehurrogjátok, aki mást ajánlana!
Mint eddig is.

(#32229) daneel_hu:
"Mert plazmában a Pana volt a legjobb, és a Pio...
Oledben pedig az LG."
:Y
Ez csak vicc, ugye?
Még most is a frissítéssel küszködik. :B

(#32235) daneel_hu válasza Pro Koryak (#32234) üzenetére


daneel_hu
addikt

Elmondtam miért jobb (szerintem).
Választékban.
Cáfold meg.

Az, hogy B és FZ vonalon mi történik az nem mindenkit érint.
Szerintem az LG izgalmasabb termék. Nem mindegyik modell, de összességében oled-fronton jelenleg jobb termékeket kínálnak.
Az, hogy neked van egy FZ800-asod, és hasonlítgatod a B-szériával, szíved joga.
Tedd ezt.
Van élet a belépő szinten kívűl is...

(#32236) dh66e válasza Pro Koryak (#32234) üzenetére


dh66e
veterán

Maradjunk annyiban hogy szakmaibb hozzászólásokat csak LG-ről lehet itt olvasni azokkal jobban képben van az ember.Képminőség,funkciók,garancia amik igazán érdeklik az embert.
Ennek persze több oka is van ,de azt el kell fogadnod hogy az emberek nagyobb része az ár érték aránya miatt veszi az LG-t.Lehet akár jobb is a Pana vagy a Sony bizonyos funkciókban,de kapaszkodik a Philips is ezen a vonalon,de ha csak annyi van leírva hogy "Nincs vele gond"meg "ilyen problémát én nem látok" az nem egy erős érv hogy valakit meggyőőzünk hogy mást vegyen.
Lg-nél minden probléma ki van vesézve ezért is jó a sok visszajelzés.Várom hogy a többi gyártónál is legyen ilyen,de nincs vagy alig-alig, valamiért.
Na de térjünk vissza a topik témájához.Szerintem. :R

(#32237) daneel_hu válasza dh66e (#32236) üzenetére


daneel_hu
addikt

Avforums-on hemzsegnek a Pana-hibák, mivel ott több száz user irogat.
kb ugyanannyi probléma van vele mint lg-vel.

Csak ugye mivel Pro-nal nincs gondja, kivetíti a többi userre, valószínűleg a többinek sincs. :D Ez fals hozzáállás szerintem...

(#32238) Dreimus


Dreimus
senior tag

(#32239) dh66e válasza daneel_hu (#32237) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt én tudom,olvasom, de ő nem és sok idelátogató sem.
Ezért kellenek a magyar nyelvű mélyebb tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#32240) alaves


alaves
addikt

Költői a kérdés, de nálunk a lidiben miért nincs ilyen?
[link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32241) dh66e válasza alaves (#32240) üzenetére


dh66e
veterán

Majd lesz ha ott már "leselejtezik" és jöhet a maradék ide.

(#32242) blakey válasza dh66e (#32241) üzenetére


blakey
titán

Szerintem már eleve selejt ha a törökök csinálják, nem biztos, hogy kéne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32243) Gigi01 válasza Pro Koryak (#32234) üzenetére


Gigi01
őstag

Én is 55' Panát akartam venni,ára végett kóstoltam meg az LG-t,ráadásul a 65',és nem bántam meg.
Következő lehet Pana lesz,ki tudja.

(#32244) pinnacle válasza -oli- (#32225) üzenetére


pinnacle
nagyúr

3 napon belül TV-t kellett volna cserélni.

Mégsem veszek Oled TV-t. Idáig fel sem tűnt, de telibe süti a nap a TV helyét. Amúgy is világosban nézik, főleg TV csatornákat. Én nézek csak filmeket. IPS vagy QLED kell, mert a betekintési szög is fontos.

(#32245) Pro Koryak válasza daneel_hu (#32237) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Itt a topikban kb. 4-5 embernek van Pana, 1-el volt tinting probléma.

Mélyebb tapasztalatot már leírtam + talán ?rothfb? is, neki 2 is van. Hibátlanok. :U

(#32239) dh66e:
Hogyan legyen, ha mindenki csak az LG-ig lát?

Nálam a következő is Pana lesz. :R
Ez az LG féle szenvedés nem szimpi. Az meg, hogy van náluk több design széria, pfff.

[ Szerkesztve ]

(#32246) rothfb válasza dh66e (#32230) üzenetére


rothfb
veterán

Már az ár sem lassan...

(#32247) chros válasza Dreimus (#32238) üzenetére


chros
őstag

Ez erdekes valasz foleg egy hivatalos Pana szemelytol :D , mert e szerint:
"four HDMIs. Those HDMIs aren’t fully HDMI 2.1-certified, but they do support Auto Low Latency Mode, which automatically switches the TV to its Game Mode when a signal from a games console is detected."

(#32248) Dreimus válasza chros (#32247) üzenetére


Dreimus
senior tag

Mivel tudomásom szerint nincs egyetlen 2.1-es eszköz sem piacon, így nehéz ezeket kimérni, Xbox One X is csak előkészített frimware-t még nem kapott, pc szinten pedig egyik vga sem rendelkezik ilyen kimenettel. A legrosszabb, hogy csak jövő év utolsó felében érkeznek olyan eszközök amikkel tényleg lehet majd ezeket a tv-ket valós körülmények között tesztelni :(

[ Szerkesztve ]

(#32249) daneel_hu válasza Pro Koryak (#32245) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nézd azt csinálsz amit akarsz, igazából téged zavar az, hogy xy nem ajánlja a Panát vagy az, hogy nem vesznek elég Pana oledet az LG kárára(?).. de összességében nem értem mi a problémád úgy általánosságban. Láthatóan valami zavar, mert folyamatosan furkálod azokat akik LG-t ajánlanak vagy hasonló cipőben járnak, provokálsz, élcelődsz.
Miért nem mész el Pana promóternek? Mi tart vissza? :)

Nem tud létezni egymás mellett ez a két cég, vagy mi a búbánat? Ráadásul úgy, hogy a Pana oledben LG-OLED panel (!!!) van. :C Sőt... több mint valószínű, hogy ez a két cég erőteljesen megosztja egymás között a tapasztalatait, mivel hasonló az érdekük.
Gondolom 2017-ben az LG egy fura, lezárt zacskóban küldött a Pana-gyárnak egy friss 55-ös és 65-ös nyers panelt a következő üzenettel: itt van két panel, heggesszetek egy tévét, hátha jobb lesz mint a mieink.

Milyen "design-széria"?
Panasonicnál van GZ2000, szerintem ez egy piaci lyukat tölt be, nincs LG-s megfelelője. Örülünk neki. De sem E, sem a C, sem W, sem az R szériára nincsen alternatívájuk.
GZ2000-ben még 77 colos verziót sem árulnak. Ha nagyon szigorú vagyok, akkor a C-re van megfelelő Pana készülék.
Egyébként miért baj az, ha valaki szép terméket szeretne az otthonába? Azért 2019-et írunk nem? :)
Nézd már meg ezt a Grundig oledet, olyan az egész mintha 1988-ba kerültem volna vissza.

Ha egy tévénél szerinted csak a képernyő a fontos, akkor a W-széria a te készüléked. ;] ;]

(#32250) daneel_hu válasza Pro Koryak (#32245) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azt hiszem avforums-ról Chros linkelt egy tagot aki már a harmadik(!) GZ2000-est küldte vissza tinting problémával.
Érted: a Panasonic FLAGSHIP OLED-et.

De ez a probléma sem létezik, hiszen NEM a topikban történt. :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.