Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) ruzsass válasza ImpersonatoR (#33650) üzenetére


ruzsass
tag

Inkább a talp és a fém hangvető/irányító nehéz az alján, maga a készülék nem.

(#33652) renatto válasza BReal (#33647) üzenetére


renatto
őstag

Wááááá! :O :O :O Könyörgöm! :O

"hiába Magyar nyelvű, a regisztrációnál ki kell választani a "nemzeti zászlót", de a magyar nincs ott!"

Válassz már ki egy modelt pl 65GZ950 majd "Regisztrálás" ÉS OTT (!!!) " Válaszd ki azt a viszonteladót:". NA ITT, ahhoz hogy megadd, ki kell választanod a NEMZETI ZÁSZLÓT, de nincs magyar... így a magar viszonteladót be sem tudod írni, hiába a magyar nyelv. :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33653) BReal válasza renatto (#33652) üzenetére


BReal
addikt

Jó, akkor meg fel kell hívni a Panasonicot, ezt is írtam már. Eredetileg ott volt Mo. is a választhatók között, ott a magyar nyelvű szabályzat, ott az Edigital és a Videopart Kft., ami tudtommal magyar. Nyilván valami bug van. Ne nekem kelljen már minden opciót leírni. :)

[ Szerkesztve ]

(#33654) Pro Koryak válasza renatto (#33652) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ezt írd be a címsorba:
https://www.panasonic5y.com/hu

Igaz, a "Válaszd ki azt a viszonteladót " viszont üres lesz így is.
Lehet enélkül is fel lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#33655) renatto válasza BReal (#33653) üzenetére


renatto
őstag

Tudom. Ezért írtam, hogy már az sem 100%, szóval, akit tényleg érdekel az 5 év garancia, az járjon utána Panasonic-nál, ne később érje meglepetés.

#33654 Pro Koryak Azért lesz üres mert előtte lévő rublikában ki kell választani a zászlót. :K Itt korábban csak a magyar volt, most meg csak magyar nincs. :))

De melyik országba töltenéd fel szíved szerint?! :DDD És hol vetted?! ;]

Ennyi erővel lehet feltölthetnék LG-t is. :P

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33656) BReal válasza renatto (#33655) üzenetére


BReal
addikt

Amúgy ha ebben a régióban van ez az akció, kizárt dolog, hogy Magyarország ne legyen benne.

(#33657) blakey válasza renatto (#33655) üzenetére


blakey
titán

Már rég tudnátok a választ ha:
Van kérdésed? Vedd fel velünk a kapcsolatot
Telefon: 06 80 201 006
Az ügyfélszolgálat hétfőtől péntekig
8:00 és 24:00 között hívható

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33658) BReal válasza blakey (#33657) üzenetére


BReal
addikt

Na jó, nem bírtam ki. Felhívtam őket, még ha nem is akarok venni. :D Visszavonták a promóciót, és azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy a többi országban is visszavonják. Még egyszer, a szabályzat:

"A Promóció (az első és utolsó napot is beleértve) 2019. november 4. és 2020. január 26. között zajlik (a továbbiakban: „Promóciós időszak”)

Nem rágtam át magam a teljes szabályzaton, de írja, hogy a Panasonic bármikor visszavonhatja azt? November 4-én kezdődött, de 3 hét elteltével visszavonják? Szerintem ez így szabálytalan, de mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#33659) rothfb válasza BReal (#33658) üzenetére


rothfb
veterán

Na ez így komolyan szomorú és unfair, emellett érthetetlen.
A promócióval nyerhettek volna egy csomó vásárlót, így viszont veszteni fognak a már meglévő potenciális ügyfelekből is.
Van baj bőven a vezetésben.

(#33660) renatto válasza rothfb (#33659) üzenetére


renatto
őstag

Lehet olvassák a fórumot és rájöttek, hogy ebből tömeges garanciáztatás lesz, hosszú éveken át! :DD

Amúgy ez tényleg érthetetlen... Mekkora átgondolt kampány lehetett ez?! :O Na így tuti nem veszek Panát! :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33661) BReal válasza rothfb (#33659) üzenetére


BReal
addikt

Szerintem bátran hívjátok őket, és reklamáljatok. Szerintem egyszerűen ilyen nincs, hogy csak úgy visszavonják...

(#33662) chros válasza renatto (#33609) üzenetére


chros
őstag

Az idei legolcsobbra, ha nincs jatek es PC hasznalat sem: GZ950. HDR-ben jobb a szinkezeles. Nezd meg Vincent videoit rola, ha erdekel.

(#33630) janos666 : "Standard/Vivid módban voltak"

:D Arrol nem is beszelve, hogy referencia keszulek nelkul?! :D (Vincent a 30e fontos kis Sony oled-et hozatta el, s rakta be kozepre).

(#33637) renatto : erdekes mikor design-rol beszelgettek, engem egyaltalan nem erdekel hogy nez ki, a kepminoseg es az ar inkabb :)

(#33638) belan : "Legjobb biznisz így kell csinálni egy 250 ezres tévéből 500 ;] :DDD , veszel egy 55 colost és pénzed is marad vagy közel van már a 65 col a álom határ :DDD !"

2 ev mulva renatto-nak mar 77-ese lesz, ha LG-t vesz most! :D

(#33660) renatto : "olvassák a fórumot és rájöttek, hogy ebből tömeges garanciáztatás lesz, hosszú éveken át! :DD"

:D Igy van, bexartak, hogy aki most venne, annak az eletben tobbet nem kene vennie, csak csereltetni :D

(#33663) Pro Koryak válasza renatto (#33660) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én szóltam nekik, hogy Panát akarsz venni! :DDD

(#33662) chros:
"(Vincent a 30e fontos kis Sony oled-et hozatta el, s rakta be kozepre)."
A GZ2000 meg pont ezt érte utol képminőségre vagy talán már jobb is valamiben :F .

[ Szerkesztve ]

(#33665) rothfb válasza BReal (#33661) üzenetére


rothfb
veterán

Dehogy reklamálok. Nekem van két Pana oledem 2 év garival, eszem ágában sincs harmadikat venni.😁
Én csak azt mondom, hogy ez azért a marketingnek sem tesz jót... Félrevezető. Páran bosszankodni fognak, hogy talán az 5 év miatt vesznek meg egy több százezres tv-t és otthon derül ki, hogy már nem is létezik a lehetőség.

(#33666) tutitibi válasza BReal (#33633) üzenetére


tutitibi
senior tag

"/hu az URL végére, írtam már pár napja."

Ign, tudom de utána még 1x ki kell választani a zászlót, hogy megadd a boltot. Így a boltot se tudod megadni. Kinek kellene szólni , hogy nem jó ez ?????

(#33667) rothfb válasza tutitibi (#33666) üzenetére


rothfb
veterán

(#33668) tutitibi válasza rothfb (#33667) üzenetére


tutitibi
senior tag

Tetvesek, akkor ha visszavonják menjenek a picsába. :N :N

[ Szerkesztve ]

(#33669) rothfb válasza tutitibi (#33668) üzenetére


rothfb
veterán

Már visszavonták.
Neked pont, hogy aktuális lett volna?

(#33670) szuszinho


szuszinho
őstag

Megjött a C9, egyelőre a dobozban melegedik. (Azért megnéztem mi van benne)
Mennyit várjak vele, míg bekapcsolom?

Ez az új futárcég is elmehet a csába. Tegnap kérdeztem a Té-t, hogy mi a helyzet, mert a rendelések között nem látni semmit, mire számítsak, mikor kapom meg. Majd a futárcég keres, már náluk van, nem tudnak semmit. Előbb meg hív a futár, hogy itt a tévé. Szerencsére haza tudtam ugrani.

(#33671) PodMAN válasza szuszinho (#33670) üzenetére


PodMAN
senior tag

Ha nem akarsz idegeskedni a banding, tinting, foltosodás, pixelhibák miatt akkor legjobb ha ki sem bontod ;)
Viccet félretéve. Mire kicsomagolod, felszereled a talpat és a helyére rakod, addig átmelegszik, nem kell félteni.

[ Szerkesztve ]

(#33672) devil-k válasza tutitibi (#33668) üzenetére


devil-k
nagyúr

Írtam is nekik egy “köszönő” levelet...

- mozi bolondéria -

(#33673) daneel_hu válasza chros (#33662) üzenetére


daneel_hu
addikt

"erdekes mikor design-rol beszelgettek, engem egyaltalan nem erdekel hogy nez ki, a kepminoseg es az ar inkabb :)"

Engem érdekel.
Nálunk a 6 személyes étkező vagy a tévé mögötti kőfal drágább volt mint a 65E8-asom, nem fogok ezek mellé fröccsöntött műanyaggal szerelt készüléket vásárolni. Fontos az exkluzív hatás, és hajlandó vagyok érte többet fizetni, akkor sem ha a teszten ugyanolyan a kép mint a belépő modellnek. :)

(#33674) snecy20 válasza daneel_hu (#33673) üzenetére


snecy20
veterán

+1

Amúgy szerintem a mostani, aktuális felhozatalból még a Bravia OLED-ek keltenek elegáns, prémium hatást.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33675) renatto válasza szuszinho (#33670) üzenetére


renatto
őstag

Karácsonyig mindenképp! :DDD Ahogy előttem is írták, mire összeállítod, biztosan jó lesz. Ám, ha hozzáérsz és már "nem csapódik le rá a pára az ujjadról", akkor biztos jó. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33676) janos666 válasza szuszinho (#33670) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha sietsz, akkor húzd be egy radiátor elé dobozostól egy órára, vagy tedd kibontva egy légkondi alá, és fújasd ventilátor módban. De az sem baj, ha összerakod hidegen, csak ne helyezd még áram alá pár óráig (mondjuk onnantól még egy órát, hogy kívülről már nem érezed hidegnek a burkolatot).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33677) rothfb válasza szuszinho (#33670) üzenetére


rothfb
veterán

Melyik volt ez a csodálatos futárcég?
Ha nem titok...
Amúgy gratulálok a tv-hez, majd amikor először meglátsz valami 4k hdr tartalmat rajta, mindenképpen ülj le és rögzítsd az álkapcsod valahogy. :D

(#33678) szuszinho válasza janos666 (#33676) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem sietek, mert vissza kellett jönnöm melózni, viszont akkor délután már jó lesz.

rothfb: Dehogy titok! Otthon leszek meg tudom mondani.

(#33679) johnwillow válasza szuszinho (#33670) üzenetére


johnwillow
tag

Mikor rendelted?

(#33680) JKJ420 válasza rothfb (#33677) üzenetére


JKJ420
tag

Meg az igazikapcsát is! :-)

(#33681) renatto válasza snecy20 (#33674) üzenetére


renatto
őstag

Azokkal a gagyi hatást keltő műanyag lábakkal? Nekem nagyon nem tetszik.

#33680 JKJ420 lol

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33682) szuszinho válasza johnwillow (#33679) üzenetére


szuszinho
őstag

18-án.

(#33683) snecy20 válasza renatto (#33681) üzenetére


snecy20
veterán

A Panasonic oled-eknél pl. határozottan szebb még így is. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33684) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Amúgy nem tudom mennyire képvisel valós értéket a Panás 5 év gari amikor a Panás szaküzletben azt a tájékoztatást kaptam, hogy beégés esetén "a Pana mérnökei megvizsgálják és döntenek róla." Nekem ez inkább egy szofisztikált nem!-nek tűnik :)

Akkor inkább az LG már bizonyított rugalmassága 2 évig.

(#33685) pinnacle válasza pinnacle (#32949) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megnéztem az LG 55C9-et. Nagyon jó a TV képminősége, színhűsége, mozgás megjelenítése. Beégésnek nyoma sincs. Viszont FHD, SD felvételeket 4 méternél messzebbről kell nézni. Ilyen jelnél zajosabb a képe, mint az FHD TV-nek. Valóságban zajosabb volt ennél. 55SM9010-en is néztem, az még rosszabb volt. Pedig ezek azért már jobb 4K-s TV-k. Gondban vagyok, mert a feleségem jogosan reklamálja, hogy a VA oldalról fakul, de 4K-n meg a TV adások minőségével lenne gond.

MM-ben azt mondták, hogy áruházi vásárlás esetén is el lehet állni 14 napon belül, csak nem reklámozzák. Azért érdemes rákérdezni. Lehet, hogy pl. a C9, nem is lesz az MM Onlineon, csak áruházakban.

(#33686) janos666 válasza pinnacle (#33685) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az a "zaj" szerintem a vagy a túlélesítés, vagy a dinamikus kontraszt, élkiemelés, stb eredménye lesz. Ha berakod egy Színház, vagy Szakértő módba, és lehúzod az Élesség csúszkát (bár a jobb képmódokban ez "csak" 10-ről indul, ami még tűrhető, de igazából 0-án kapcsol ki), illetve kilövöd az almenükben, ha még bekapcsolva maradt valami "képjavító", akkor nem rakja tele zajos pixelekkel az élek mentét, illetve nem hangsúlyozza ki túlzottan a már tartalomban jelen lévő zajt. Így elsőre életlennek, homályosnak hathat a kép, de ha megszokod, akkor általában rájössz, hogy jobb az eredeti, mint a "feljavított".

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33687) renatto válasza pinnacle (#33685) üzenetére


renatto
őstag

Te miről beszélsz?! :Y Nem tudom mit néztél rajta, de a 2 éves LG B7 tévémen 4 méterről meg nem lehet mondani, hogy UHD vagy FHD... Az "Esmeralda" meg meg szörnyű még 6-ról is! :DDD De pl az M4 Sport HD még 1 méterről is rendben van, vagyis pont annyit tud, amennyi benne van, tehát egy LED tévén sem jobb...

ui: a tévé adások minőségével tényleg van gond, de az a tévétől független! ;]

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33688) pinnacle válasza janos666 (#33686) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Egyébként újra megnéztem FHD-n, azon is zajos, csak én a felvételre emlékeztem, ami szintén "zajszűrt". :) Egymás mellett kellene megnézni. Egyébként nem nyilvánvaló, hogy FHD felvétel szebb az FHD TV-n, mint a felkonvertált 4K-n? SD adásról nem is beszélve, amit a 4K-n jobban kell konvertálni, mint FHD-n.

[ Szerkesztve ]

(#33689) pinnacle válasza renatto (#33687) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ugyanazt néztem, ami már ide is beraktam. Előbb az eredetit linkeltem, ez a felvétel. Ráadásul ez kamerás.

[ Szerkesztve ]

(#33690) renatto válasza snecy20 (#33683) üzenetére


renatto
őstag

Na jó, de a Pana dizájnjánál már csak szervize rosszabb! :DDD

Én kérek elnézést! A promóciói a legrosszabbak! :D

Bocsi, de ezt nem engedhettem el... :))

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33691) belan


belan
addikt

Amúgy a alza.hu gyári garanciával árulja a oled tv?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33692) allein válasza belan (#33691) üzenetére


allein
addikt

Várjál BF-ig, lesz jó áron OLED65C9 ;] nálam alza és emag is kizárva. Csak azért mert pár tízezer forinttal olcsóbb nem éri meg :U de ez személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33693) so_ha


so_ha
senior tag

Megkezdi a nyomtatott OLED panelek kísérleti gyártását a JOLED
"A JOLED legújabb OLED gyártó üzemének építését 2018 júliusában kezdték meg, míg a sorozatgyártás már 2020 folyamán megindulhat, azaz viszonylag gyorsan és zökkenőmentesen halad a folyamat.

(#33694) renatto válasza allein (#33692) üzenetére


renatto
őstag

Mire alapozod, hogy lesz jó áron, van valami infód? Vagy csak szeretnéd/tipp?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33695) so_ha válasza so_ha (#33693) üzenetére


so_ha
senior tag

Inkább monitor méretnek tűnik a tv helyett:
"JOLED will market these medium-sized (10-32 inch) panels for use in applications such as high-end monitors, medical monitors and the automotive market."

(#33696) belan válasza allein (#33692) üzenetére


belan
addikt

Mester meg fogadom a tanácsodat !! Maradok a jól bevált MM-nél! Renatto allein jövőbe látó ;] !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33697) daneel_hu válasza renatto (#33690) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért rossz a pana-promóció?
Van most valami promóciójuk?

(#33698) belan válasza chros (#33662) üzenetére


belan
addikt

Igen lassan 77 colos lesz neki irigylem is a jó üzleti érzéke miatt ;] :DDD ! Én meg örülök ha egy 65 colos össze hozok valahogyan 😂!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33699) devil-k válasza allein (#33692) üzenetére


devil-k
nagyúr

Érdekes vagy, az Iphone topikban nem ezt a nézetet képviselted. ;]

- mozi bolondéria -

(#33700) allein válasza devil-k (#33699) üzenetére


allein
addikt

Érdeklődi mindig lehet, végül iStyle-ban vásároltam meg :K

(#33694) renatto - nincs semmilyen infóm amúgy, olvastam, hogy a belan C9-et akar vásárolni. Ezért javasoltam várjon BF péntekig ;]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.