Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Willhunting válasza Dreimus (#32248) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Amúgy next gen konzolokhoz az LG modelljei az ajánlottabbak? Vagy más gyártó is támogatja a variable refresh rate-et?

(#32252) renatto válasza chros (#32228) üzenetére


renatto
őstag

A műtét jól sikerült, de a beteg nem élte túl. ;] Nem felejtettem el! :N Tegnap végül nem tudott jönni, így ma sikerült. Volt már hibás OLED, de nem sok és a legtöbbnél más hiba. Szóval nem mondaná, hogy a beégés vagy a pixelhiba a legjellemzőbb. Bontatlan dobozban hozta - Ferihegyről jött a panel :F - az enyémet pik-pakk szétkapta és rárakta az újat. A védő fóliát átraktuk a másikra - mert az elvileg javítja a panel merevségét - és az ment vissza az új dobozába. A tévét bekapcsoltuk és működött is. :K Banding minimális, jobb mint volt. Ez volt a pozitívum. A negatív pedig az, hogy hamar találtam pixelhibát, ami a kisebb probléma volt, mert a jobb szélénél (1 cm sávban) több helyen, mintha tele lenne "szemetelve". Valaki korábban rakott már be ilyen képet. A pixelek össze-vissza gyengébben világítanak (pepita) és van több fekete is. :Y Azt mondta várjunk pár napot hátha rendeződik - amit kétlek sajnos, de hátha - és meglátjuk. Azt is megjegyezte 3 pixelhiba kell a cseréhez. A rendszerben lesz 2 év garancia és akár 2 év múlva is cseréltethetem. Az 5 év gondoskodás papírt ő sem látta még, lefényképezte és utánakérdez.
Szóval nem vagyok maradéktalanul boldog. Ha lenne még 1 panelcsere - most úgy érzem - már nem bíznék benne. :O
Hétvége jön, így ennyit várnom kell mindenképp, szóval alszok rá 3-at és meglátom.

Nem sokára megnézem neked a fekete/fehér szintet.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32253) daneel_hu válasza renatto (#32252) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szóval nem vagyok maradéktalanul boldog. Ha lenne még 1 panelcsere - most úgy érzem - már nem bíznék benne. :O
Hétvége jön, így ennyit várnom kell mindenképp, szóval alszok rá 3-at és meglátom."

Nem vagy köteles elfogadni ha második alkalommal is szar lesz.
Szerződés előtti állapot vissza, vagy eredeti vételárért csere.
Nézd a jó oldalát, legalább lehet Pana-oleded. ;] ;] ;] Az nem lesz hibás. ;] ;] ;]

(#32254) IG55 válasza pinnacle (#32244) üzenetére


IG55
senior tag

IPS vagy QLED kell, mert a betekintési szög is fontos.

Akkor QLED-et is kiejtheted.

(#32255) chros válasza daneel_hu (#32250) üzenetére


chros
őstag

Csak 2x es egyik banding, masik tinting volt :)

(#32256) PuMbA válasza IG55 (#32254) üzenetére


PuMbA
titán

Kivétel, hogy a Q80 és Q90 képernyőjén van speciális réteg, ami IPS szintű betekintési szöget ad :)

[ Szerkesztve ]

(#32257) chros válasza renatto (#32252) üzenetére


chros
őstag

Hat ... Sajnalom, hogy igy sikerult. De ne habozz ezen, plane, ha mar belekezdtel (s nem is emlitve, hogy rosszabb a helyzet mint volt korabban), akkor csinald vegig, csereltesd addig amig jo, vagy amit daneel_hu mond! Lehet az meg jobb megoldas, plane BF kornyeken ;]

Tinting?
A fekete/fehér szintre kivancsi leszek.

(#32253) daneel_hu : "Nem vagy köteles elfogadni ha második alkalommal is szar lesz. Szerződés előtti állapot vissza, vagy eredeti vételárért csere."

Ez jo eszrevetel!
A tobbire: :D :D :D

(#32248) Dreimus : "Mivel tudomásom szerint nincs egyetlen 2.1-es eszköz sem piacon"

En is igy tudom jelenleg, de ha egy reviewer azt allitja, hogy nem 2.1 kompatibilis, akkor az igy is van. Talan majd jovore.

[ Szerkesztve ]

(#32258) renatto válasza daneel_hu (#32253) üzenetére


renatto
őstag

Ezért kell aludnom rá párat, mert már most sem igazán akarom elfogadni a helyzetet, hogy a zsír új alapból rossz. (nyilván mert Panára akarok váltani. Már 2 éve várok erre. ;]). Lehet a csereutalvány felé fogok terelni és meglátom hogy fogadják. Most még boldogan vennék egyből egy új LG-t, drágábban, nagyobbat. :D Viszont "ki tudják erőszakolni", hogy legközelebb csak azért se LG-t vegyek... akkor viszont csak a Pana! :C Vagy ha Joshi előkerül akkor Sony! :R No de...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32259) FollowTheORI válasza PuMbA (#32256) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mondjuk van teszt ahol meg említették, hogy lehetséges hogy cserébe a pixel szintű részletesség/"tisztaság" meg romlik, mert picit "összemossa" őket. :)

Szóval nem feltétlen akkora előny ez az újítása a samsungnak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32260) renatto válasza chros (#32257) üzenetére


renatto
őstag

A tinting nem komoly. Kicsit látom, hogy a citromsárga széle picit zöldes, de csak teli sárgán.

Fekete ISF Dark, 85 kontraszt, 50 Brightness, 33 OLED, 2.4 gamma: csak a 20 eleje látszik (és talán látszik hogy a 19 és 20 között fekete(feketébb) csík van). 2.2 gammánál a 18 eleje látszik.
Fehér 2.4 gamma 253 látszik, tehát csak az utolsónál ér össze. 95 kontraszt 240; 100 kontraszt 234.

Ebből mit tudunk meg?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32261) chros válasza renatto (#32260) üzenetére


chros
őstag

"Fekete ISF Dark, 85 kontraszt, 50 Brightness, 33 OLED, 2.4 gamma: csak a 20 eleje látszik"

Ha elotte nem tudtad tesztelni, akkor nem sokat :D
En csak igy tesztelnem (gamma 2.2 nem erdekes tulzottan):
mivel 17-18-tol mar latszodni kene pl 10 perc bekapcs utan sotetitett szobaban, ez enyhe (?) black crush.
A kerdes, hogy az uj panel az oka vagy mar elotte is ilyen volt, s akkor a firmware a hibas (sajna nem vagyok kepben a 2017-es modellekkel).

(#32262) pinnacle válasza IG55 (#32254) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most voltam az MM-ben, kiugróan jó az Qled betekintési szöge, viszont a mozgásjelenítése nem jó, mondták a TV topikban, eladó is megerősítette.
C9-nek bitang jó képe van, csak nagyon tükröződik. (Lehet valahogy mégis le kellene húzni mindig a redőnyt. :) )Pedig mintha azt olvastam volna valamelyik tesztben, hogy nem. Egyébként miért ilyen felületű szinte minden TV mostanában, a Qledet nem számítva?
Ha valaki szeretne, biztosítást kötni, de az elállás lehetőségét is meghagyni, kérhet MM online rendelésnél bolti átvételt, ingyen kiszállítják, legalábbis az Duna Plaza-ból.

[ Szerkesztve ]

(#32263) tutitibi válasza sutiand (#32216) üzenetére


tutitibi
senior tag

Az EURONICS-nál egyik üzletben sincs Panasonic. Más gond is van ezzel a céggel. Túl sok negatív komment, túl sok a nem teljesített megrendelés a garanciális ügyek kezelése sem jó.
Meg a neten szétnéztem és látom hogy ez a cég egy bizonyos egyházat pénzzel igen nagy mértékben, persze "jótékonykodik" is ,,.... na innen el vágta magát előttem.

(#32264) torma1981 válasza pinnacle (#32262) üzenetére


torma1981
veterán

Miért nem vársz egy picit? 3 hét és BF. Jóval jobb árakkal.

[ Szerkesztve ]

(#32265) pinnacle válasza torma1981 (#32264) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem 5 év LG garancia is lesz. Én lemondtam az Oled-ről, de most, hogy láttam elbizonytalanodtam. :) Illetve nagy nekem az 55", de nem szeretnék 1 évet várni a 48"-ra.
Tavaly volt már 49"-es LCD TV-m, azt volt a gond, hogy TV-nézés után az apró betűket, homályosan láttam. Szemorvos szerint ez "öregszem probléma", nem tud fókuszálni a szem, 50 éves vagyok. Az Oled képét viszont valahogy nyugodtabbnak látom, mint az LCD-t. Szerintetek ez valós, a más megjelenítés miatt, vagy csak placebo hatás?

[ Szerkesztve ]

(#32266) renatto válasza chros (#32261) üzenetére


renatto
őstag

Előtte úgy volt beállítva hogy 17 még villogott, de 95 kontraszt, 30 OLED és így a fehér 244-nél volt. Nekem most nem tűnik annyira jónak az átmenet, hamarabb lesz sötétebb. Persze csak itt tűnik fel. Majd pár nap múlva ránézek újra.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32267) daneel_hu válasza pinnacle (#32262) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez a fényes felület csak akkor számít, ha tényleg eléggé fényes szobában nézed.
Nálunk félhomály is szokott lenni, pedig szándékosan még nappal sem szoktam sötétíteni + van függöny is, és akkor nem kell szenvedni a redőnnyel. (pedig a függönyöket csakis dekorációs célból vásároltam :D )
(a nappali 45 m2 és 4 hatalmas ablak van)

Túl van ez szerintem lihegve kicsit.
Ha nagyon zavar a tükröződés akkor megemeled a fényerőt, vagy sötétítesz.
Amennyiben olyan fontos filmet/sorozatot nézel akkor nem hiszem, hogy ne tudnál egy kicsit rákészülni és segíteni az élményt. (sötétítés)!

(#32268) torma1981 válasza pinnacle (#32265) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem OLED van. Ne add alább. QLED, stb baromságok közelében sem érnek. Igaz én sokat este nézem csak, de ott verhetetlen. És igen lehet lesz 5 év is, de ilyenkor már lenne szerintem.

(#32269) IG55 válasza pinnacle (#32262) üzenetére


IG55
senior tag

Milyen típusú QLED-et néztél? Review-k szerint a betekintési szög szar (Q70) a mozgás megjelenítése viszont kimondottan jó.

(#32270) Pro Koryak válasza daneel_hu (#32249) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az LG-nek vannak design szériái! Ha nem lenne egyértelmű a szövegből. Ezért írtam, hogy pfff...sokra megyek/megyünk velük, 2-3x áron.

#32250) daneel_hu:
egy szóval sem mondtam soha!, hogy hibátlan a Pana oled, de nagyon valószínű jóval kevesebb a hiba/eladott készülék arány, mint az LG-nél.

Linkeld már be, melyik avforums topik van tele Pana oled hibával!
Ahol ugyanannyi a hibás, mint az LG.
te írtad:
"Avforums-on hemzsegnek a Pana-hibák, mivel ott több száz user irogat.
kb ugyanannyi probléma van vele mint lg-vel."

Nem találtam.

(#32250) daneel_hu
Még szép, az LG frankón kiválogatta a custom paneleket a GZ2000 szériához. :DDD

(#32271) daneel_hu válasza Pro Koryak (#32270) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nézd feleslegesen nem fogok vitázni olyannal akivel nem tudok konszenzusra jutni, mert másik dimenzióban mozog.

Szerinted az nincs ami a topikon kívül létezik mint felhasználói vélemény (ha nem találtál hibát az Avforum-on akkor nem is kerested, helyetted pedig nem fogok keresni - ha akarod megtalálod, nincs sok pana-topik, főleg oledes).

A válogatott panelek a GZ2000-hez igen :D , amiből már többet ugyanúgy vissza kellett küldeni mert 1,5 millióért árulták, és ugyanolyan banding és tinting volt mint a fele annyiba kerülő LG-s modellen. :C Gondolom az user vett egy olyat, - hátha alapon - aztán koppant nagyot a feje a padlón. Az 1 évig különösen hype-olt és rommáfejlesztett GZ2000-essel. :D

Szerinted ami szürke = fekete (LG), ami pedig ugyanolyan szürke (Pana) = fehér. :O
Ezzel az érvelési technikával nem tudok mit kezdeni és nem is akarok. Felesleges időpocsékolásnak tartom. Egyszerűen nem tetszik ez az attitűd, mert nincs hajlandóság konszenzusra részedről.

Légy boldog a Panasonic készülékeddel. :)
Örülj neki, hogy hibátlan, mi majd csak megleszünk a fostalicska LG-nkel. ;] ;]

(#32272) alaves


alaves
addikt

Ne feszkózzatok má' :) A koreaiak bekeményítettek: Kia - De Niro :) Akkor mondjuk lehetne LG - Pacino :P

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32273) renatto válasza alaves (#32272) üzenetére


renatto
őstag

Jin és Jang, az egyensúlynak meg kell lennie! :DDD Mondjuk én már el tudom fogadni, ha mégsem... ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32274) Celtis válasza PuMbA (#32256) üzenetére


Celtis
veterán

Kivétel, hogy a Q80 és Q90 képernyőjén van speciális réteg, ami IPS szintű betekintési szöget ad :)

Közel IPS szintű natív kontraszttal. Fából vaskarika.

(#32275) pinnacle válasza daneel_hu (#32267) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Nálunk szinte egész nap megy a TV. Feleségem már attól ideges lett, amikor mondtam, lehet ezúttal le kell majd engedni a középső redőnyt. Olyat nem is mondok neki, hogy tegyünk középre egy sötétítő függönyt. :)

Q70-nél tűnt fel, hogy milyen jó képe van, és nem tükröződik. Betekintési szöge is jó volt, az a Q60-nak is jó, itt alul, felül a nagy testvér.

(#32276) renatto válasza pinnacle (#32275) üzenetére


renatto
őstag

Aha, hogy nem tükröződik...értem... akkor az OLED felirat honnan van Samsung tévén?! :DDD És milyen szép "mélykéket" tud még világosban is. ;]

Kezdem úgy érezni minket akarsz meggyőzni, hogy milyen jó lenne ha Samsungot vennél. :D

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32277) PuMbA válasza Celtis (#32274) üzenetére


PuMbA
titán

1:3600 nem közel IPS szintű, hanem 3x jobb :) Local dimminggel pedig 1:5700.

[ Szerkesztve ]

(#32278) nismoka válasza Celtis (#32274) üzenetére


nismoka
addikt

Meg gyenge 4k-t..

(#32279) dgyuri0123 válasza PuMbA (#32277) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" 1:3600 nem közel IPS szintű, hanem 3x jobb Local dimminggel pedig 1:5700."

"Vicces" számok ezek még plazmához képest is.. :)

"csak a zene van"

(#32280) pinnacle válasza renatto (#32276) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nehogy azt mond, hogy ugyanúgy tükröződik, mint ez. :) Egyébként tényleg mi a fenének tükröződnek a mostani TV-k? Régebben laptopoknál a vacak panelek kontrasztját akarták növelni ezzel a felülettel, de VA, illetve Olednél, nincs gond a kontraszttal.

[ Szerkesztve ]

(#32281) renatto válasza pinnacle (#32280) üzenetére


renatto
őstag

Nem tudom, de azon tűnődtem, vajon miért oldalról fotóztad? Szemből nem látszódott vagy te így tévézel?! :DD

Nekem nappal sincs gondom a tükröződéssel, este meg.. egy álom. :K De azt tudom, hogy egy matt kijelző sokkal kevésbé tűnik kontrasztosnak.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32282) Gigi01 válasza pinnacle (#32280) üzenetére


Gigi01
őstag

Két funkciós,ez is baj? :DDD
Sötétben tv,világosban tükör. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32283) Celtis válasza PuMbA (#32277) üzenetére


Celtis
veterán

A kontraszt a felére csökkent, a betekintési szög mennyit nőtt? IPS-hez képest hol van? Nem tudom, kérdezem.

(#32284) dh66e válasza pinnacle (#32275) üzenetére


dh66e
veterán

Olvasom a vásárlás előtti szenvedésed-ez nem gúny ,teljesen normálisan körbejárod a témát,ez így helyes,de nincs olyan tévé amihez nem kell valamilyen szinten besötétíteni ha televeri a napfény.Ez egyszerúen nem lehetséges. :N

[ Szerkesztve ]

(#32285) pinnacle válasza dh66e (#32284) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem is csak a TV nézés miatt kellene sötétíteni, hanem azért is, mert ugye az Oled érzékenyebb arra, ha napsütés éri.

(#32286) chros válasza pinnacle (#32285) üzenetére


chros
őstag

Mennyibe kerulne a Samu qled es az oled, azonos meretben?

(#32287) daneel_hu válasza chros (#32286) üzenetére


daneel_hu
addikt

Q90-esek nagyjából ugyanannyiba, feltéve ha oledben a belépő modelleket nézed.
Q95 (8K?) az drágább.
De sokkal nagyobb a samu választéka méretben.

Azért kíváncsi leszek a oledjükre. :) Szerintem még 2 év.

(#32288) alaves válasza pinnacle (#32280) üzenetére


alaves
addikt

Azért tükröződik, mert bármennyivel is nagyobb lenne a tükröződésgátló réteg, rontaná az OLED képminőséget. Hidd el, a mérnökök ezt pontosan megnézték tervezéskor. Annyira jó az OLED képminősége, hogy kár volna rontani rajta, a QLED-nél lehet nem oszt nem szoroz.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32289) daneel_hu válasza alaves (#32288) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha megfelelő magasságban van a tévé (65 colnál ez kb 40-45 cm a padlótól) és az ülőgarnitúra, akkor nem fogsz lámpát látni a képernyőn, legfeljebb az ablakot. De az meg sötétíthető.
Aki ezt nem tudja megoldani - mondjuk egy sötét tartalomnál ugye nagy a tükröződés - az meg is érdemli. Túl van ez lihegve.

Csak hát ugye most már vásárlás után ne kelljen semmihez hozzányúlni, legyen tökéletes elsőre, sőt az összes élethelyzetre passzoljon lehetőleg a következő 20 évben.
Ugyanez igaz a vásárolt lakásra is, gondolkodjon helyettünk. :DD
A nappali képprofil(!) állítódjon be magától, ne kelljen vele foglalkozni 5 percet a beállítással, és amikor kell akkor ne kelljen a távirányítóval klikkelni(!). Mert az munka. :C

(#32290) renatto


renatto
őstag

Eddig bírta szegény pára :Y :

Viszont a tükröződés kapcsán az is szépen látszik, ahogy a haluci úszik a tengerfenéken vagy épp repül a föld felett (egy sassal a hátán)! :DD Ennyit számít egy háttér (festés fekete vs fehér, nappal :K )

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32291) alaves válasza renatto (#32290) üzenetére


alaves
addikt

Pixelfrissítőt még megpróbálhatod, de most már ragaszkodj inkább a csereutalványhoz, jó esetben lehet 65"-ösöd is vagy 55C9 :)
Az 55B7V tulajoknak rögzíthetjük: 2019.nov. még van cserekijelző, de valószínűleg már csak a nagyon selejtesek maradtak meg (mintha a legrosszabbakat elkülönítették volna a végére).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32292) pinnacle válasza chros (#32286) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Még a Sony 55XF9005B-re gondoltam. Majdnem ezen az áron viszont Panasonic 55FZ800E is van. Értékelésben a 3D LUT-ot is említik, ami az idei TV-kből kimaradt. Gondolom azért az tévedés, hogy a tavalyi LG panelek nem égnek be.

Mi az a 24p-s filmeknél jelentkezhető szaggatás, amit szinte minden tesztben említenek? Lassú oldalirányú kamera mozgásnál jelentkezhet, ha be van kapcsolva a BFI, mert az 60Hz-en megy, így a 120Hz-es TV-n képkockákat dobál? Erre van tesztvideó?

[ Szerkesztve ]

(#32293) -oli- válasza pinnacle (#32244) üzenetére


-oli-
aktív tag

Pont kimentem a 3 napból. Ettől függetlenül hibát követsz el. Ez a második OLED tévém, minden perc élmény előtte - persze megfelelő tartalmakkal, sajnos a hulladék adásból ez se csinál csodát. Betekintési szögről nem kell beszélni, mert bárhonnét nézve ugyanolyan. Nálunk is besüt a nap a helyére, ez bármilyen technológiánál zavaró - el kell sötétíteni. Egyedül a QLED tudja megközelíteni, a hagyományos LEDek fényévekről vannak tőle. Kár, hogy csak az LG tud többet gyártani belőle, így soha nem lesz elérhető tömegek számára.

(#32294) torma1981 válasza alaves (#32291) üzenetére


torma1981
veterán

Az szuper. Nekem még 1 év gari van a kijelzőre. Jövőre ha meghal akkor csak másik csere lehet. Ez jól hangzik.

(#32295) Zolom89 válasza renatto (#32290) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nekem is volt hasonló vagy ugyan ilyen problémám, kijött a szerviz és cserélték a panelt 10 perc alatt.
Nálam láttak elsőnek OLED 5éves garanciát annyit mondott rá a szervizes hogy sok dolguk lesz majd ezekkel.. :D
Adott egy jó tanácsot is hogy ami nem HDR tartalom annál vegyem le 50-60-ra az OLED fényt és nem lesz baj vele később se

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#32296) daneel_hu válasza pinnacle (#32292) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Gondolom azért az tévedés, hogy a tavalyi LG panelek nem égnek be."

Beégnek, de csak extrém használat mellett.
Ha rendesen beállítod a tévét, nem valószínű, hogy ilyesmivel találkozni fogsz.
Lényegesebben strapabíróbbak mint 2-3 évvel ezelőtti társaik.

Itt van egy szavazás, érdekes eredménnyel:
https://www.avforums.com/threads/poll-has-your-oled-tv-suffered-burn-in-note-your-vote-will-be-public.2197134/

(#32297) renatto válasza daneel_hu (#32296) üzenetére


renatto
őstag

Elég drasztikus csökkenés:
2016 ~50%
2017 ~10%
2018 ~ 5%

Viszont előjöttek egyéb problémák közben.

Itt a párja amúgy, hasonló nagyon hasonló számmal

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32298) janos666 válasza Pro Koryak (#32222) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, ha a Pioneer nem halt volna meg 2009-ben, talán sohasem lett volna híres a Panasonic plazma sem. Sőt, szerintem eleve csak 2011-től beszélhetünk igazán jó PDP-kről, amik nem Kuro-k. A Panasonic 20-as széria sem volt még akkora csoda, 30-tól volt igazán értékelhető (a 20-as szérián még folyamatosan romlott a kontraszt az üzemórával).
Sőt, 2011 környékén személy szerint a Samsung felé húztam, mert akkor jelentősen olcsóbban adták a hasonlóan jó plazmáikat, mint a Panasonic.
Később viszont a Samsung egy helyben toporgott minőségben, miközben felfelé indult el az ár, a Panasonic pedig szépen fejlesztett tovább minden évben, így lett az utolsó évekre egyértelmű győztes. A Samsung már csak egy utolsó F8500-at adott ki, ami jobb volt, mint az évekkel korábbi D8000, de az sem érte utol a VT60-at. Viszont a VT60 sem a 9G Kuro-t (legfeljebb a fiatal VT60 az 5+ éves használt Kuro-t, amibe belevertek már több ezer üzemórát).

Na most OLED-nél pedig ott vannak, hogy ugyan azt az LG panelt használják, mint az LG, a processzor és szoftver oldalon pedig kb. 50/50 a helyzet, mert van amiben jobbak, van amiben rosszabbak. Tavaly DV nem volt még, idén HDMI 2.1. Ezek nélkül nyilván lehet élni, sőt, valószínűleg ~1%-ot érintenek az adott évben, de több éves távlatban már talán érdekesek lehetnek (ha nem cserélgeted 1-2 évente a TV-t). A gyári alapbeállításik is pontosabbak, viszont az LG jobban kalibrálható, legalább is a megfizethető modellek (az LG-nál már a B modellek is programozható LUT-osak, míg a Panasonic-nál csak az árban is csúcs GZ-k). A 2018-as Panasonic-on kevésbé volt gond a sötétszürkék villogása, de a szoftverfrissítések után már az LG-ken van ezzel kevesebb gond, míg a Panaosnic nem foglalkozott az eladott modellekkel, csak a 2019-eseken pofozta ki ugyan ezt a bakit (legalább olyan szépen, mi t az LG a 2018-asokon is).
Szóval én semmi igazi előnyt nem látok a Panasonic-nál. Egyszerűen minden pozitív érvre jut náluk egy negatív, amitől kb. semleges lesz a kép.

Majd talán a dual-layer LCD-ben vezető lehet egy ideig a Panasonic.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32299) Pro Koryak válasza daneel_hu (#32271) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Belenéztem a 2018-as Pana topikba(mivel nekem ilyen van), nem találtam teleírva hibákkal. Legalábbis ahogyan állítod. :F Majd még megnézem. :U

(#32298) janos666:
Engem perpill DV nem érdekel, hdmi 2.1 nem érdekel.
Két év múlva veszek nagyobbat, addig meglátom mit alkot az LG, de lehet Sony vagy Pana lesz az is.
A Pana plazmát amiatt hoztam fel, mert most itt a topikban szinte senki nem meri megvenni a Pana oledet, kb. ilyen címszóval:
az is tuti hibás lesz/probléma lesz vele.
Ha akkor bíztatok a Panában, mint gyártóban, akkor most miért nem?
De mondhatnám a Sony-t is.

[ Szerkesztve ]

(#32300) rothfb válasza Pro Koryak (#32299) üzenetére


rothfb
veterán

Egyébként bírom az ilyen "urban legendákat", hogy az avforums "tele" van Pana oled hibákkal...🙂
Csak nehogy aztán az legyen a következő állomás az állítások sorában, hogy azért nincsenek, vagy alig hibák, mert a Pana alig ad el oled tv-t...😁
Egyébként mivel az éremnek mindig két oldala van, azért megjegyezném, hogy tényleg kicsit túlzásba viszed a LG-sek zrikálását. Nem ajánlanak Panát? Nem hát, hiszen nem ismerik, csak az LG-t. Más olvasni valamiről és más elégedetten használni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.