Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) Gigi01 válasza belan (#33300) üzenetére


Gigi01
őstag

Én neked is azt ajánlom,65' alá ne add! Te nem akarsz b-t,65B8-am,tökéletes,530-ba került,húztam a fogam,előttem majdnem 55fz800-at vettem ennyiért. ;)

(#33302) belan válasza Gigi01 (#33301) üzenetére


belan
addikt

Hat igen álom határ a 65 col lenne ! Aztán valaki majd azt mondja 77 a igazi :DDD meg egy bank is kell hozzá ! ;] Nekem sokszor húztak már a fogam :DDD .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33303) Gigi01 válasza belan (#33302) üzenetére


Gigi01
őstag

A döntés nálad van,ők csak ajánlanak.Tessék!Ha van rá,77C29,Jobb? :DDD
Sajnos nekem is!De kinőtt! ;]

[ Szerkesztve ]

(#33304) belan válasza Gigi01 (#33303) üzenetére


belan
addikt

Bőven jó a 65 ! ;] Árban az se olcsó igaz pár éve még horror árak voltak ! Most se olcsó de már el fogadható áron mennek a 65 colos oledek!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33305) renatto válasza chros (#33295) üzenetére


renatto
őstag

Köszi! Akkor ez is olyan mint amikor a DV mellett ott a HDR10 sáv vagy az más?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33306) BReal válasza tutitibi (#33224) üzenetére


BReal
addikt

+belan: írjátok be a végére a /hu-t és magyarra vált! Így nem kell várni a Panasonic válaszára.

[ Szerkesztve ]

(#33307) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Újra én.
Qled vagy oled.
Ma személyesen megnéztem a kiszemelt két tv-t (qe65q70 <--- 65c9pla).
A samsung-ból a q90-es szebb lenne a 70-estől (vagy a tartalom volt másabb?),az oled viszont odavert a samsung qe65q90-nek,nem volt egetverő a különbség,alig észrevehető,de ha több percig nézegeti az ember egyszerre a két tv-t,látni azt a kis különbséget.
Világos helyiségben néztem,nagyon alaposan mindkettőt!!
Lehet,hogy az oled beállításai mások voltak,ezt pontosan nem tudom,de mindkettőn ugyanaz a tartalom ment és egyszerre ráláttam mindkét tv-re.
Nagyon szép a qled is,ez tagadhatatlan,de az oled elvitte a pálmát..nálam biztosan.
+az oled-nek az a penge vékony kijelzője.Elképesztő. :-)
Viszont nekem mégis marad a samsung.
Iphone-nal egy az egyben megy a tv-re tükrözés+többen mondták,hogy játékra (ps4) inkább samsung+ugye amiket itt tanultam tőletek az oled negatívumairól.
De mindezek ellenére egy dolog biztos!,pár éven belül beszerzek egy oled tv-t.Remélem mihamarabb "kinövi" a gyerekbetegségeit.

(#33308) renatto válasza Elims (#33307) üzenetére


renatto
őstag

Játékra Samsung? Kik, mondták? Akiknek drága volt az OLED?! Biztos nem akarnék egy samun játszani OLED helyett, bár én 4K-s konzolon játszok (XOX). ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33309) rothfb válasza AL (#33260) üzenetére


rothfb
veterán

Na ez jó hír...😉
Két generációval újabb tv-t kapsz...

(#33310) rothfb válasza Monngoose (#33266) üzenetére


rothfb
veterán

Hagyd. Renattot zavarná, ha egy B7 helyett egy B9-et kapna...
Illetve... Nem zavarná, mert ebben az esetben az LG istenkirály lenne, viszont mivel Panáról van szó, valamibe bele kell kötni.
Az is lehet, hogy az zavarja, hogy nem történt először legalább 3 panelcsere.;]

(#33311) rothfb válasza daneel_hu (#33273) üzenetére


rothfb
veterán

Nem fognak egy 55 colos 2 éves modellre egy 65 colos ideit adni... Ne szálljunk már el. Értem én, hogy az ár...
Szerintem korrekt a csere. Al így is jól járt, lesz egy idei vadiúj tv-je újraindult garival.

(#33312) Elims válasza renatto (#33308) üzenetére


Elims
veterán

Ne keverj meg légyszives.. :-) ((Ill.,de ha igaz.))
Én is 4k-s konzolon játszom,ps4 pro.
Ahhoz jobb lenne az oled?? :-o

(#33313) rothfb válasza renziNNN (#33280) üzenetére


rothfb
veterán

Mindenképpen 65-öst vegyél! Később meg fogod bánni az 55-öst. Meg fogod tudni szokni.:K

(#33314) Gigi01 válasza Elims (#33307) üzenetére


Gigi01
őstag

Képminőség kell?oled Ezen mit nem érteni?Miért vagy itt?

(#33315) rothfb válasza Elims (#33307) üzenetére


rothfb
veterán

Jól meggyőzted magad, hogy qledet kell venni. Egészségedre. A te bajod...😏

(#33316) pinnacle válasza daneel_hu (#33273) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, én is úgy emlékszem (meg kell keresni a törvényt), hogy ha cserére (az eredeti készülék) nincs lehetőség, akkor a vásárló választása szerint van pénzvisszafizetés vagy csere.

(#33317) belan válasza Elims (#33307) üzenetére


belan
addikt

Akkor sötétben láttad volna ég és a föld a oled javára de ha nem is ég és a föld sötétebb oled sokkal jobb !

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33318) daneel_hu válasza pinnacle (#33316) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igy van.
Nincs csere... nincs olyan, hogy csere!

A törvény szerint szerződés előtti állapot visszaállítása van, ez az elérendő állapot.
Ez egy EU-s törvény, tehát nem a szerviz vagy a kisker fogja megmondani mi legyen.
Az, hogy a user előre közli a céggel (kisker mondjuk ahol vette), hogy le fogja vásárolni, az egyéni privilégium. De ez az ő döntése, nem a szervizé vagy a kiskereskedőé!
A szerviznek az a dolga, hogy megmondja = van-e lehetőség a meghibásádott készülék javítására avagy sem. Ha nem, akkor a felhasználó dönt.

Amennyiben garanciális és nem tudják megjavítani, avagy nem gazdaságos a javítás, akkor lép életbe a fenti dolog.
A csere csakis kizárólag abban az esetben korrekt, amennyiben a vásárláskori értékben adnak készüléket, avagy adnak egy olcsóbbat és a különbözetet szintén levásárolod, vagy visszakapod a számládra.

A szerviznek csak az a dolga, hogy egy papírt kiadjon amit be kell vinni az eredeti vásárlás helyszínére.

Érzelmi szinten lehet kurva jól hangzik, ha egy beszart 55 colos tévé helyett kap az user egy 2 generációval jobbat (szintén 55-öst), de valóságban ennek nem így kell lennie.
Édesmindegy mi mit gondolunk erről.
Ha egy 650k-s tévé helyett kapsz egy 450k-st... akkor átb**ztak.

[ Szerkesztve ]

(#33319) wolfman72


wolfman72
csendes tag

Új 55c9-em van. A pixelfrissítést minden kikapcsolásnál meg kell csinálni? Vagy egyáltalán milyen időközönként kell bekapcsolni?

(#33320) renatto válasza rothfb (#33310) üzenetére


renatto
őstag

Az biztos nem zavarna, elvégre a B9 is LG! :DD Az viszont tényleg zavart volna, ha a Panasonic védőszentje nem ugrott volna elő egyből, hogy így, meg úgy.... De ugye láthatjuk, ez nem játszik! ;]
Már többször kifejtették ez a törvény, nagyon jó ajánlat a Panasonic-tól, csak ezzel a vásárló "kevésbé jár jól", hogy szépen fogalmazzak és a törvénynek sem tesz eleget. :O

MÁS: HDTVTest BF akciók és bemutatja a tévéket. Ő is kiemeli, hogy B9 helyett inkább C9-et javasolja a firmware frissítések miatt...

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33321) renatto válasza Elims (#33312) üzenetére


renatto
őstag

PS4 Pro-n csak a játékok töredéke 4k-s. :K Ettől függetlenül egy AC Odyssey, -ami a PS-en is 4k - teljesen másképp néz ki egy OLED tévén, mint LCD-n. Mintha életre kelne az egész (tudom baromságnak hangzik :D ). A kontraszt, a színek, a fények, pláne ha szürkületben, este zajlik az esemény.... Ezzel futnék még 1 kört a helyedben. :K

#33319 wolfman72 NEM! 4 óra használat után a tévé automatikusan lefuttat egy kb 5-7 perces frissítőt, amikor kikapcsolod és ennyi. Fogod hallani, hogy "kattan" ha végzett. Az 1 órás arra van, ha valami elváltozást látnál a képen és nem akarna elmúlni, még az előbb említett rövid frissítő után sem. Akkor jöhet az 1 órás frissítő a menüből.

#33316 pinnacle Igen, így van. Az első a pénz vissza vagy ha a vevő úgy dönt lehet levásárlás...

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33322) daneel_hu válasza wolfman72 (#33319) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem kell foglalkozni vele.
4 óra folyamatos vagy kumulatív használat után magától lefut. (kikapcsolásnál) A 2018-as modellek esetében ezt úgy lehet tetten érni, hogy kikapcsolás után nem kattan a relé, hanem csak 6-7 perc múlva.
Néha kétszer kattan a relé egymás után = ez nem tudom mi, ha valaki tudja kérem írja be ide. :)

A menüben található pixelfrissítés megegyezik a 2000 óra elteltével automatikus lefutó "nagy, 1 órás" rutinnal. Azt nem kell bekapcsolnod, csak ha valami durvább képvisszamaradásod van. (IR)

(#33323) AL válasza daneel_hu (#33273) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Jól tippelitek a vételár 660 volt 2018 tavaszán. A készülék induló ára 1,2 millió volt.
Én is azt szerettem volna, ha csereutalvány kapok, de a Lengyel központot nem érdekli, Ők döntenek. Ha nem fogadom el, akkor nem lesz tévém, nekik nem sürgős.
Talán a Fogyasztóvédelemnél lehetett volna reklamálni, de már az sem olyan, mint régen.
Nem akarok hónapokig tévé nélkül maradni, ezért elfogadtam. Néztem néhány hónapja még 650 körül volt, most jelentősen esett az ára. Nehéz okosnak lenni. Üdv.

(#33324) daneel_hu válasza AL (#33323) üzenetére


daneel_hu
addikt

Te tudod, de egy kis erősködés ha beleférne akkor 65 colos tévéd lenne.
Ha neked nem éri meg a hercehurca - megértem -, de a törvény szerint vissza kellene fizetniük a vásárláskori vételárat.

Nincs mit ragozni ezen vagy okoskodni.
A törvény teljesen világosan fogalmaz, teljesen mindegy mit hazudik a Központ vagy a Lengyel szerviz. Édesmindegy.
Ez nem RÓLUK szól hanem RÓLAD. Te vagy a kedvezményezett mivel a szerződést ők nem tartották be.

(#33325) AL válasza rothfb (#33309) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Remélem jó lesz ! Az EZ950 - el nagyon meg voltam elégedve, csak ez a fránya téglalap ne lett volna. Nem mindig volt látható, de ennyi pénzért legyen tökéletes.
Szomorú, hogy az LG ilyen paneleket csinált. Milyen lesz a mostani ?
Remélhetőleg jobb. Az a szomorú, hogy gyártási hiba és nem mindig jön ki azonnal, ha valaki keveset használja akkor akár a garancia lejárta után is előjöhet. Akkor mit csinál ? Üdv.

(#33326) devil-k válasza daneel_hu (#33324) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan. Ez csak mese humbukkal.

- mozi bolondéria -

(#33327) AL válasza daneel_hu (#33324) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nagyobbat nem akartam, hanem az 1500 - öst vettem volna meg. Köszi a tanácsokat !
Néhányszor már végigjártam ezt az utat, sajnos. Ha nem vitték volna el a tévét, akkor könnyebb lenne, de így Ők ráérnek, csak Nekem sürgős. Most az 5 év garanciáért izgulok még. Mondtam Nekik, hogy szeretném megkapni. Ha vége lesz majd megírom az eredményt. Üdv.

(#33328) renatto válasza AL (#33323) üzenetére


renatto
őstag

Ez kb 200k+ ami jelen esetben kb 50% plusz pénz (az ajánlott 55GZ950-hez mérve). Ennél azért én jobban beleállnék. És nem is kellene trógernak lenned, mert csak azt szeretnéd "megkapni, ami jár" a törvény szerint. TE DÖNTESZ! Nem kell elfogadnod az ajánlatukat. Gondolom még nem írtál alá semmit, mert a papírozás a cserénél történik. A helyedben megmondanám nekik, hogy nem igazán tetszik az ajánlat és megkérdeznéd előtte a fogyasztóvédelmet, mit javasolnak ilyen helyzetben... Nem hiszem, hogy ezen a ponton nem adnának egy kedvezzőbb ajánlatot, hogy arra ne kerüljön sor. 200k nem terem minden bokorban, az meg a másik, hogy 660k-t elég kevesen adnak ki tévére...

Ennyit a Panasonic garanciális szervizről. :O

ui: bár hónapokig nem húzhatják, törekedniük kell a 15 napra, de max 30nap. Inkább vettem volna ~40k-ért egy 32" tévét és "kiültem" volta azt a kis plusz pénzt. :U

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33329) daneel_hu válasza AL (#33327) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha már megállapodtatok akkor nincs mit tenni.
Csak azért írtam ezt le, mert nálam ugyanez lejátszódott és többen segítettek a topikból. (Joshi barát) :D

Mindenesetre számomra kicsit csalódás ha a Pana így jár el. :(

(#33330) daneel_hu válasza renatto (#33328) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nem kell elfogadnod az ajánlatukat. Gondolom még nem írtál alá semmit, mert a papírozás a cserénél történik."

Amikor elviszik a tévét akkor kell adniuk valami papírt.
Legalább egy hivatalos átvételit, vagy ilyesmi. Ha ez megtörtént akkor még lehet ütni a vasat.
Amúgy pedig az készülék elvitelénél kell adniuk egy igazolást amit vissza kell vinni a kiskerhez. További közreműködése a szerviznek nincsen, legfeljebb olyan papírmunka ami nem érinti közvetlenül a felhasználót.

A kisker ügyfélszolgálatánál eldöntöd, hogy pénz vissza, vagy bemész választani egy másik készüléket, avagy ha a kiszemelt cucc nincs akkor esetleg ráíratod az összeget ajándékkártyára.

(#33331) renatto válasza daneel_hu (#33330) üzenetére


renatto
őstag

Mikor írtam még nem volt az a komment meg. De amúgy ha jól értem még csak szervizre vitték el a tévét, nem cserére. Szóval ha jön az új tévé akkor kell elfogadnia az ajánlatot (csere új tv-re) a régi tévé helyett és akkor írja alá hogy a csere megtörtént. Szóval ebből még lehetne valami....

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33332) junior19 válasza daneel_hu (#33330) üzenetére


junior19
senior tag

S szerintem az is érdekes, hogy gyakorlatilag a szerviz elismerte a csere ajánlattal, hogy hibás a termék, s nem javítható.
Akkor milyen alapon fenyegetőznek azzal, ha nem fogadja el a cserekészüléket, akkor majd addig ülnek rajta, amíg kedvük tartja. Ez megállná a helyét javítás esetén, de nem javítják a készüléket.
Emlékeim szerint tavaly is járt így valaki, igaz lcd cserével. Egy gyengébb készüléket akartak rásózni, s több mint egy hónapig ment a csörte.

codec project

(#33333) daneel_hu válasza renatto (#33331) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem inkorrekt magatartás ha már hozzák az új tévét és visszaviteti.
Az "el nem fogadást" most kéne jelezni feléjük.
Biztosan ezt tenném.

Ha Fogyasztóvédelem kell, akkor az. Itt semmi sem lenne, mert a törvény szerint nincs igazuk. Megkapná a felhasználó a pénzt.

(#33334) blakey válasza daneel_hu (#33333) üzenetére


blakey
titán

Most már "látjátok", hogy milyen a Panasonic hozzáállása ha szervizelésről van szó és ez a jobbik eset. Nemrég téma volt, direkt nem írtam, hogy milyen, mert sajnos láttam, hogy miként állnak a dologhoz de a pana plazmások is tudnának mesélni. Nem a legkorrektebb társaság ha szervizelni kell valamit, a Sony sem sokkal job, bár egy picit azért jobban figyelnek arra amit kérünk, de nem sokkal. Eddig nekem az LG tűnik a legkorrektebbnek, kérdés, hogy meddig.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33335) renatto válasza daneel_hu (#33333) üzenetére


renatto
őstag

Persze azt nem is várnám ki (bár igaz nem írtam le)! Csak a folyamatot vázoltam fel hogy a régit elvitték, de még új nem jött (az aláírással lesz végleges(végérvényes) az ajánlat elfogadása). Így ezen a ponton még bármikor jelezheti hogy állj, nem tetszik és nem fogadom el! :N

Ez számomra eddig sem volt kérdés, bár egy pillanatra jónak tűnt! És ha csak simán rápillantok, lehet jónak ís tűnik ez az ajánlat. De ez a belekényszerítjük/kierőszakoljuk című móka... :O

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33336) mnorbert17


mnorbert17
tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne. A hálóba cserélnénk le az LG 55LF6529-et egy LG Oled c97-re. Csak nem tudom hogy 55-ösre vagy esetleg 65-ösre. A nézési távolság 3m..... szeretném a 65-óst, de félek hogy kicsit nagy lessz..

[ Szerkesztve ]

(#33337) renatto válasza mnorbert17 (#33336) üzenetére


renatto
őstag

3 napig. :DDD 2.4-ről nézem az 55"-t, ha ez segít. És ez 65" esetén sem fog változni! ;]

Volt már olyan hogy bementél valahova és úgy érezted: "Uh, ez a tévé TÚL nagy?!" :P

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33338) Pro Koryak válasza AL (#33327) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha még van rá mód, nincs aláírva semmi, ne hagyd magad!!!
Kérdd vissza a teljes összeget vagy egy 65"-osra csere.
Persze bepróbálkoznak, nekik ez jobban megéri, neked nem.
Jobb tévéd lesz valamivel, de 200e-et buksz.
Csak határozottan, keményen, akár az anyázás szintjéig is eljuthatsz :K

(#33339) daneel_hu válasza Pro Koryak (#33338) üzenetére


daneel_hu
addikt

+1
Respect!

Egyébként félreértés ne essék, nem a gyárral van a baj, hanem aki képviseli idehaza.
A japán előbb csinálna harakirit, minthogy ártson az usernek. :)
Szerintem avforums-on ha ilyen gond van, azok cserések vagy pénzvisszafizetésesek.
(nincs ilyen jellegű baj a cégekkel)

[ Szerkesztve ]

(#33340) renatto válasza Pro Koryak (#33338) üzenetére


renatto
őstag

+1
:R

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33341) torma1981 válasza daneel_hu (#33339) üzenetére


torma1981
veterán

Azért ez tényleg durva. :( Ennyit tényleg a Pana szervizről. Most már ha akartam volna sem veszek Panát.

Tehát a lényeg:
2.dik panelcserét el sem kell fogadni hanem rögtön kérhetem vissza a pénzt?Akkor is ha netán még tudnák a panelt cserélni? (LG55B7V mint tudjuk nem nagyon van már nem javított cserepanel a tv-hez. Ki tudja mennyivel lenne a másik rosszabb.)
Utalványt nem köteles az ember ott levásárolni ahol vette (Nálam Telekom pl.)
Kérhetem vissza a pénz, és megveszem ahol a legolcsóbb stb.

Jól értelmezem?

(#33342) mnorbert17 válasza Pro Koryak (#33338) üzenetére


mnorbert17
tag

Okés. Köszi! Ez Igaz, még nem volt olyan érzésem TV-vel kapcsolatban hogy túl nagy lenne.. Még egy pár kérdésem lenne, látom B7-ed van... Fejhalgatót lehet hozzá csatlakoztatni Bluetooth-on keresztül? És az Sd, ill fhd tartalmakat hogy jeleníti meg? Mert a boltba ugye nagyon szép a demo adás képe, de az tuti valami speckó 4k anyag lehet..

(#33343) renatto válasza torma1981 (#33341) üzenetére


renatto
őstag

Nem tudom, pontosan hol jön el az a pont ahol kérheted, de már a 2-nál (előtt) is jelezheted, amikor bejelented. Ezt elbírálják valahol és akár el is fogadhatják. :K

#33342 mnorbert17 Gondolom nekem ment volna így válaszolok. Nem próbáltam a fejhallgatót. A jó minőségű FHD nagyon jól néz ki, még talán jobban is mint FHD tévén. Az SD már határeset, tehát a tévéadások, amik rossz minőségűek azok ezen is rosszak lesznek (Walker, Esmeralda ;] ). RTL, TV2 so-so, közelről elég csúnya, 2-3 méterről elfogadható. A HD adások viszont teljesen rendben vannak! 55"-on, lehet 65"-on azért rosszabb a helyzet a méret miatt.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33344) junior19 válasza mnorbert17 (#33342) üzenetére


junior19
senior tag

Sd adásra a 65" nagy lesz 3m-ről nézve. Illetve pontosabban fogalmazva a szolgáltatóknál az sd adások bitrátája olyan kicsi, hogy az 3m-ről nem nagyon lesz nézhető 65"-on. Ha sok ilyet néztek, akkor nem ajánlatos. Ha most az 55"-os tévén is látsz tömörítési hibákat az sd adásokon, akkor inkább maradj az 55"-on.
Más lenne a helyzet, ha játék és filmezés célra lenne, mert gondolom akkor csak jobb minőséget raknál rá, s arra már jobb lenne a 65". Ezt neked kell eldöntened a felhasználási szokásaitokat figyelembe véve.

codec project

(#33345) devil-k


devil-k
nagyúr

Akkor ezeket szerint a Panát le lehet húzni a WC-n, ilyen hozzáállással...

- mozi bolondéria -

(#33346) daneel_hu válasza torma1981 (#33341) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen, erre is van törvény. (eu-s)
Amennyiben a jótállási idő alatt a készülék meghibásodik és a szerviz javítja, majd később ugyanaz a probléma fenáll (jelen esetben itt egy panelcsere oldotta volna meg az első problémádat), akkor kérheted a szerződés előtti állapot visszaállítását.
Ezt azért találták ki, mert vannak olyan termékek amelyek tervezési hibával kerülnek forgalomba, és ilyen esetben sem járhat rosszul a fogyasztó.

Ezt a csere szót felejtsétek el, ilyen nincs. :)
Te döntöd el mit csinálsz, nyilván a többségnek tévé kell, tehát ekkor így is úgy is csere lesz.
De a kiindulási pont a szerződés előtti állapot visszaállítása.

(#33347) daneel_hu válasza devil-k (#33345) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem a készülékek vagy a gyár a hibás, hanem az aki őket képviseli.
A gyárra azért nem mondanék rosszat. Sőt.
Ilyen esetekben a fogyasztókon múlik, hogy megfelelő magatartásra bírják a képviselő céget. :)

(#33348) renatto válasza daneel_hu (#33347) üzenetére


renatto
őstag

De ehhez a magatartáshoz a fogyasztók is hozzájárulnak és így lesz belőle "bevett szokás", mert rendre elfogadják a "jónak tűnő ajánlatot".

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33349) mnorbert17 válasza junior19 (#33344) üzenetére


mnorbert17
tag

Okés! Köszönöm A segítséget, renatto-nak is! Akkor ezt még kicsit megfontolom. Filmnézés lenne a fő felhasználási cél, Prime, Youtube, esetleg netflix. De azért TV-is néha néha...
Eddig egyébként az 55"-ön nem láttam még annyira zavaró hibákat, a leggyengébb adón sem..(Németországba vagyunk, és csak digitális szatellit van. Astra ha jóltudom. Pár HD és többnyire SD adásokkal.) Úgyhogy még rágódom egy kicsit.... :)

(#33350) renatto válasza mnorbert17 (#33349) üzenetére


renatto
őstag

Ott lehet jobb a sugárzás és ha eddig nem volt gondod velük, a 65" sem lesz vészes. Nekem rögtön feltűnt a gyenge sugárzás, de erre is számítottam. 65-re szavazok. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.