Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) daneel_hu válasza allein (#32449) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az a gond, hogy a megfelelő routerrel 5Ghz-en is csak 250-300 mbit-et tud a tévé fogadni.
De legalább az már a legtöbb 4K/HDR anyagnak elég.
Aki nyugodtan akar ilyen anyagokat nézegetni annak külső lejátszó szükségeltetik.

(#32452) PodMAN


PodMAN
senior tag

Pénteken végre elhatároztam magam, hogy a 2011-es Samsung 46D8000 LCD-t parkolópályára teszem és a MM-ban lecsaptam egy 55C9PLA-ra. Otthon gyors összerakás után jött a csodálkozás. Nagyon jóra számítottam, de még annál is nagyobb volt a meglepetés. Brutális az OLED. 5 és 10%-os szürke mellett semmi bandinget nem láttam, tinting sem látszik egyelőre. Pár napos bejáratás után csinálok majd képeket.

(#32453) dh66e válasza PodMAN (#32452) üzenetére


dh66e
veterán

Használd sokáig.

(#32454) daneel_hu válasza PodMAN (#32452) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gratula!

(#32455) renatto válasza PodMAN (#32452) üzenetére


renatto
őstag

Grat!

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32456) libus válasza PodMAN (#32452) üzenetére


libus
őstag

Gratula! :C
Már várom a BF-t, mert egy ilyent néztem ki én is. :K

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#32457) PodMAN válasza libus (#32456) üzenetére


PodMAN
senior tag

Köszi. Én nem bírtam tovább magammal :) Már 3 éve szeretnék egy OLEDet, és a MM-ás ár (479e) elérte az ingerküszöbömet.
Az összeszerelésnél nagyon fostam, mert kegyetlen vékony a panel és a láb felszerelése valahogy logikátlanúl van leírva, így rögtönöznünk kellett az asszonnyal. Mint a hímestojásra úgy vigyáztunk a TVre a mozgatáskor.

Azt jól látom, hogy a leírásban nincs benne, de a panel hátoldalán is van egy fólia ?

(#32458) renatto válasza PodMAN (#32457) üzenetére


renatto
őstag

Van rajta.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32459) tothl válasza PodMAN (#32457) üzenetére


tothl
addikt

És nem árt, ha leveszed, ne melegedjen az a panel fölöslegesen. Mondjuk én sem vettem le rögtön, nem szűk helyen van a készülék és még langyosnak sem volt nevezhető, mikor még eleinte néha odaslattyogtam ellenőrizni.

(#32460) allein válasza janos666 (#32450) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm :R

(#32451) daneel_hu - wifin, youtube, HDR 4K és akadozott. Van külső lejátszó filmekre :K

(#32452) PodMAN - gratulálok. Aki már belekóstolt az OLED világba, utána már nem vágyik másra ilyen téren.

(#32462) Tyler Durden az kemény, nem értem amúgy :W :W :W

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#32461) powerup2


powerup2
addikt

Lg c9-en tényleg nincs gigabites port ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#32462) Tyler Durden válasza powerup2 (#32461) üzenetére

Nincs, az idei modellek is 100Mbps-t tudnak csak..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#32463) powerup2 válasza Tyler Durden (#32462) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor az usb-s adaptert lehet használni hogy legyen gigabit ? vagy nem ismeri fel a tv ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#32464) Tyler Durden válasza powerup2 (#32463) üzenetére

Tegnap volt már ilyen kérdés, én 5Ghz-s wifin használom a TV-t, így ebben a témakörben nem tudok nyilatkozni. Elvileg van ilyen lehetőség, itt még nem láttam, hogy megosztotta volna vki ezirányú tapasztalatait.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#32465) libus válasza PodMAN (#32457) üzenetére


libus
őstag

Nálam megy fel a falra egy kétcsúklós kihajthatós tartóra.
Majd mikor forgatom, nekem is vigyáznom kell. Bár ha az alját fogom, ahol vastagabb a hangszórók miatt is, és úgy fordítom, akkor nem lehet gond.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#32466) tothl válasza libus (#32465) üzenetére


tothl
addikt

Milyen tartód van ? Én is most építkezem és kelleni fog egy, 1-2 héten belül.

[ Szerkesztve ]

(#32467) allein


allein
addikt

Urak, nálam van tartó ha valakit érdekel, bocsi az off-ért. 65" TV készüléket simán elbírja.

(#32463) powerup2 - kettőt rendeltem, amint megkapom, beüzemelem és utánya nyilatkozom.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#32468) blakey válasza allein (#32467) üzenetére


blakey
titán

+ Ezek akkor lesznek gigabitesek ha USB3-at használsz, egyébként meg az USB2-nek megfelelő sebességűek ami ugye így is magasabb a 100M-es LAN-nál. Nekem van egy USB-HUB-os gigabites ugreen adapteren, boxokon tudja a gigabitet, TV-n USB3-ra kötve valószínűleg szintén tudná de ott nem tudok iperf3 tesztet futtatni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32469) tothl válasza allein (#32467) üzenetére


tothl
addikt

Ez az adaper pont nem jó a TV -hez.

(#32470) libus válasza tothl (#32466) üzenetére


libus
őstag

Ez van nekem, de a típusát már nem tudnám megmondani.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#32471) Celtis válasza libus (#32470) üzenetére


Celtis
veterán

Nagyobb TV-hez azért nem árt valami komolyabb.

(#32472) janos666 válasza allein (#32467) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Húha! Nem véletlenül linkeltem még a boltot is. Az a Cable Matters ki van próbálva, de van olyan adapter, amiben elvileg ugyan ez a chipset van, mégsem működik. Volt már, akinek nem működött TP-Link adapterrel.
Bár mivel neten rendelted, így visszaküldheted, ha nem jó.
Amúgy még az sem lenne érdekes, hogy USB 3.0 legyen, mert a TV-n csak 2.0 van. A lényeg az lenne, hogy felismerje a WebOS driver-e a hardware ID alapján az adaptert.

A másik, hogy a menüben nem fogod látni, hogy működik-e. Húzd ki a másik csatiból az UTP-t, tilstd le a WiFi-t (ha aktív, amúgy nem kell), és ha van DHCP szervered, akkor automatikusan kap IP-t, de kézzel nem tudod majd beállítani a menüben. Abból tudod majd, hogy működik, ha van net. Ja, és lehet hogy kell egy újraindítás is, miután bedugtad (de kérni nem fogja).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32473) tothl válasza janos666 (#32472) üzenetére


tothl
addikt

Meg gondolom a Cable Matters sem az egyedüli, ezért kezdtem itt érdeklődni tegnap, hátha valaki tudja, mi itthon a tuti, hogy ne kelljen rendelni, de nem túl nagy a tolongás... :D

[ Szerkesztve ]

(#32474) powerup2 válasza allein (#32467) üzenetére


powerup2
addikt

ha működik én is renfelek jó lenne :)

Másoknál megy a netflix a tv-én ? nálam net kapcsolat hibát ir de van net a tv-én

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#32475) allein válasza janos666 (#32472) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#32476) rothfb válasza powerup2 (#32474) üzenetére


rothfb
veterán

Nálam Panákon megy...

(#32477) daneel_hu válasza rothfb (#32476) üzenetére


daneel_hu
addikt

Panán ugye nem 100-as hálókártya van - nyugtass meg, hogy nem.

(#32478) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Van egy Pana 50GT60-am. 55-ös Oled váltást tervezek, valszeg ugyanúgy 1080p-vel fogom Max etetni, de ennek 4K-nál túl nagy jelentősége nincs.

Mit ajánlotok? Milyen Modellt? Pana, LG?

Előre is köszönöm!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32479) daneel_hu válasza Isual (#32478) üzenetére


daneel_hu
addikt

A helyedben 65 colra gyúrnék, a méret számít a legtöbbet.
50-ről 55 az nem nagy ugrás... a 65 pedig megdöbbentő lenne. :)

(#32480) Celtis válasza Isual (#32478) üzenetére


Celtis
veterán

Az utóbbi idők tapasztalata alapján hosszú és értelmetlen vitát szülne itt bármelyik márka ajánlása vagy előnyben részesítése.
De bátran választhatod bármelyiket. Nem fogsz csalódni.

(#32481) Strezi válasza allein (#32475) üzenetére


Strezi
őstag

Én próbáltam egy TP-link USB3 - Gb LAN adaptert (+2 USB HUB) az nem megy a 65C6-ttal...

De a bika 5G WiFi és az Emby tökéletes minden biztonsági mentés lejátszására (a Plex lesántulása óta), YT Netflix minden maxon megy, azokkal sosincs gond ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#32482) Dreimus válasza daneel_hu (#32477) üzenetére


Dreimus
senior tag

Gyártók nem igazán írják ki milyen adapter van benne, de eddig nem is nagyon láttam gigabites tv-t.

(#32483) Strezi válasza janos666 (#32472) üzenetére


Strezi
őstag

A 65C6-on egyértelműen van USB 3.0 port(kék) is, két 2.0 mellett(fekete), később visszaléptek volna az LG-nél :F

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#32484) daneel_hu válasza Strezi (#32481) üzenetére


daneel_hu
addikt

"De a bika 5G WiFi és az Emby tökéletes minden biztonsági mentés lejátszására (a Plex lesántulása óta), YT Netflix minden maxon megy, azokkal sosincs gond ;)"

:DD
Vagy fáradt vagyok, vagy nehezen esett le miről van szó.
Nem hallottam még, de jó! ;] :R

(#32485) Archttila válasza Isual (#32478) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Amikor még a monitoros topikban igazi szakik voltak!:R (megvan még a NEC)? :DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32486) renatto válasza Strezi (#32483) üzenetére


renatto
őstag

Vissza. Még az B7-nél is volt usb 3.0, után lett csak usb 2.0

MÁS: most pénteken tartja MM is a BF-et illetve edigital is és így gyanítom Euronics is, szóval lehet készülni.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32487) janos666 válasza Strezi (#32483) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen gondolkodtam már én is, hogy mi történt, mert én is úgy emlékeztem rá, hogy van egy USB 3.0 az LG OLED-eken, többek közt a C7-en is látni véltem itthon, aztán mikor legutóbb beszéltünk ezekről az adapterekről, akkor odahajoltam a C8 hátához, megnéztem, és nem találtam. Neten is azt az infót olvasom most, hogy a C6-on van, és az M16P (avagy Alpha7), mint a B/C/E7 és a B8 is, de a B6 és a C9 sem). Vagy csak az tévesztett meg minket, hogy régen kék volt egy 2.0-ás is, vagy az O18-ról (más néven Alpha9) lehagyták, pedig a korábbin ott volt.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32488) rothfb válasza daneel_hu (#32477) üzenetére


rothfb
veterán

Mi köze van a 100-as hálókártyának ahhoz, hogy a Netflix tv-s app megy e vagy sem?
Powerup kábeles kapcsolaton nem éri el, hogy működjön a Netflix? Mert ebben az esetben értem a reakciót, csak lassan esett le.

[ Szerkesztve ]

(#32489) Chrys_ válasza Isual (#32478) üzenetére


Chrys_
addikt

Én az 55VT50-t egy LG C9-re cserélném.

(#32490) janos666 válasza Isual (#32478) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akármelyik 2019-es Panasonic, és majdnem minden LG, ami '8-as vagy '9-es évjáratú (ez az utolsó szám a betű után) és C, vagy magasabb betű (bármi csak nem B).
Szerintem ha kipróbálod, és adsz egy kis időt az UHD HDR-nek, akkor megtetszik, és ilyen formátumban akarod majd nézni, ami elérhető, illetve jó ürügy újranézni pár régebbi filmet az új kiadásában.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32491) Isual válasza Chrys_ (#32489) üzenetére


Isual
veterán

Köszi! Árban nem akarok elszállni, egy korrekt váltás a cél - 55 elég, nyilván sokmindenben jobb egy mai oled mint a GT60, de nem tudom mik a gyengepontok.

LG C9-et néztem meg Pana FZ800-at, kettő között képmegjelenítésben, minőségben van érdemi különbség vmelyik javára?

@sati: köszi a kérdést, él és virul, épp múlt héten kalibráltam újra, 7 és fél éves, mindössze 3800 órával, szóval finoman szólva sincs túlhasználva és még mindig nincs párja. Elleszek én vele még egy darabig az igényemhez mérten :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32492) daneel_hu válasza rothfb (#32488) üzenetére


daneel_hu
addikt

Semmi, csak érdeklődtem a Panáknál mi a szitu...
Nem kell ebbe semmit belegondolni.

(#32493) tlala válasza janos666 (#32487) üzenetére


tlala
addikt

B8-on is mindhárom USB 2.0-ás.

(#32494) rothfb válasza daneel_hu (#32492) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tudom van e egyáltalán olyan tv a piacon, aminek gigabites portja van...

(#32495) Fisha válasza janos666 (#32490) üzenetére


Fisha
őstag

A B-től miért kell óvakodni? Kevés a proci?

(#32496) daneel_hu válasza rothfb (#32494) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor ennek valószínűleg egy egyezményes oka lehet?
Érthetetlen számomra miért kell ezt erőltetni, hiszen már egy 10 évvel ezelőtti PC-ben is gigabites port volt. Van egy 2010-es MacPro-m, gigabites czucc van benne. (ott ez gyári, tehát nem vettem bele a kártyát vagy ilyesmi)

5 ghz-es wifin is 250-300 mbit rémlik, ennyit tud fogadni a tv.é

(#32497) mtibee2


mtibee2
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

A napokban szerettem volna újra használni a TV-m (LG OLED55B7V) analóg audio kimenetét, de zúg mint az állat. Korábban már használtam - 2-3 frissítéssel ezelőtt -, akkor semmi baja nem volt. Próbáltam régi, és új kábelekkel is, de olyan hangerővel zúg, mintha az lenne a jel!

Tudja valaki, hogy mi lehet az oka ennek? Tapasztalt más is ilyet?

(Ha kihúzom a kábelt a TV-ből, akkor egyáltalán nincs zaj, még maximum hangerőn sem, ami kb. egy sugárhajtómű hangerejével érne fel, tehát nem a kábel szedi össze a zajt.)

Köszönöm a válaszokat, előre is!

M. Tibor

(#32498) Calogero válasza Isual (#32491) üzenetére


Calogero
addikt

Panasonicnál gyárilag jobban kalibráltak a színek.
A Lgnek barátibb a kezelő felülete....(de ez személy függő), Az LG-n HDMI 2.1 van már, (ha neked fontos) Próbáld ki mind kettőt, és amelyik szimpatikusabb.

(#32499) Plebi


Plebi
senior tag

Miért lehet, hogy LG 55B8-on a wifire állandóan kapcsolódni kell?

Húzzam ki a ethernet kábelt és akkor menni fog automatikusan?
Kiválasztva az itthoni 5Ghz-es wifit azonnal kapcsolódik, jelszót is mentett (szóval nem kér), de magától arra nem kapcsolódik fel.
Állandóan kapcsolgatni nem túl jó, mindig egy 4K-s filmnél veszem észre a plexben, mert bufferel, akkor bekapcsolom és jó, de ez így elég kényelmetlen.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#32500) blakey válasza Plebi (#32499) üzenetére


blakey
titán

Ha a kábel csatlakoztatva van akkor felülírja a kapcsolati protokollt és a LAN az elsődleges, ha Wifit használsz akkor ne legyen a LAN csatlakoztatva, persze ez működhetne úgy is, hogy kikapcsolható legyen, de ezen az OS-en nem így működik. Esetleg egy menedzselhető switchel megoldható, azaz a switchen letíltod az adott LAN-t és akkor olyan mintha nem lenne, ilyenkor wifire csatlakozik, nem kell semmit sem kihúzni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.